Tap to unmute
Привокзальна Тростянця. Відновлення
Вставка
- Опубліковано 13 кві 2023
- Минулого року трохи долучився до розробки проекту відновлення привокзальної площі у Тростянці після російської окупації. У цьому відео трохи про те, що вдалося зробити, а що ні.
#урбаністика
#україна
#тростянець
#безпекаруху
#деокупація
#відбудова
***
Фонд “Повернись живим”: savelife.in.ua/donate/
IBAN: UA223226690000026007300905964
ЄДРПОУ: 39696398
Отримувач: Благодійна Організація «Міжнародний благодійний фонд «Повернись живим»
Призначення платежу: Благодійна допомога військовослужбовцям
Спеціальний рахунок Нацбанку для збору коштів на допомогу армії: bank.gov.ua/ua/news/all/natsi...
Для зарахування коштів у національній валюті:
Банк: Національний банк України
МФО 300001
Рахунок № UA843000010000000047330992708
код ЄДРПОУ 00032106
Отримувач: Національний банк України
***
Підтримати розвиток мого каналу можна через Патреон - / alexshutyuk
Хто бойкотує Патреон - можна отут - www.buymeacoffee.com/ashutyukD
Або можна зробити разовий внесок на монобанку - send.monobank.ua/jar/9p1DpERNTH
Для тих, хто потрапив сюди вперше трохи розкажу про себе. Мене звати Олександр, я живу у Львові та займаюся проектуванням громадських просторів. Окрім цього, я подорожую містами та веду блог про урбаністику та міський розвиток. а саме - дизайн вулиць, громадський транспорт та архітектуру.
Підтримати розвиток мого каналу можна через Патреон - www.patreon.com/alexshutyuk
Хто бойкотує Патреон - можна отут - www.buymeacoffee.com/ashutyukD
Або можна зробити разовий внесок на монобанку - send.monobank.ua/jar/9p1DpERNTH
Це відео хороше тим, що приземляє нас в реалії. Що не буде квітучої відбудови після війни, а буде вигризання тротуарів по одній плитці у сивочолих дорожників.
якраз такий же десь висновок хотів писати, але побачив ваш і просто залайкав.
А були якісь ілюзії, що буде інакше? Такий розвиток суспільства. Рівень навіть не середини 20ого століття європки
@@golyj000 , бачу, багато людей саме з такими очікуваннями.
Повністю згоден з вами. Дякую, що пропагуєте здорове міське середовище!
Суми молодці. Вокзальна реконструкція вишла не погано. А так вітаєм вас Алексе з 14к підписників
Знаєте двуногі тільки так вважають. Маломобільні групи не сильно щось оцінили проєкт, і на конструктивну критику, пан дуже розумний на словах архітектор, які він говорить на фестивалі про повагу та рівність. Сказав що «на його думку» тут по інклюзивності все ок! Бо він нею не користується. Але погано що пан архітектор не може пригадати а через які причини довелось робити відбудову площі!
І не хоча поважний архітектор впритул бачити скільки зараз людей з ініалідністю з’явилось. Бо він робить для так як він, фізично здорових.
Олександре, дякую за Вашу роботу та ґрунтовні доводи. Сподіваюсь ми таки дійдемо до планування вулиць, як закордоном.
Стосовно заторів: ця проблема надзвичайно актуальна для великих міст, а особливо мегаполісів, але не для маленького Тростянцю. Дійсно масштаб існуючої площі зовсім не відповідає масштабу самого міста. Залізнична станція там транзитна і скупчення великої кількості транспорту буде можливим, якщо Тростянець розростеться хоча б утричі, а так то буде порожня площа (враховуючи звісно ще той момент, що місце її знаходження поза центральною частиною міста)
Я з Тростянця і опинився в окупації на початку війни. Дякую за вашу роботу!
Цікаво вашу думку щодо острівців безпеки при вʼїзді у маленьке місто на трасах обласного значення. В області побудували багато таких на трасах від обласного центра.
Але як правило, вони, на жаль, не працюють. Водії постійно переганяють цей острів безпеки по зустрічній смузі на тій швидкості якій і їхали або ж навіть по своїй смузі на всій швидкості 🤯 Лише вже у самому місті біля світлофорів та переходів зменшують швидкість.
Казали у відео що це в Європі працює, а у нас чомусь - ні :( Це менталітет українців чи неправильно поставлений такий острівець? Бо він відрізняється трохи від того що на відео (більш вигнутий) Для фото зможете загуглити Луцьк - Любешів, а саме біля міста Колки.
Олександре, вітаю Вас із нещодавнім Днем народження! Дякую велике за Вашу професійну працю, надзвичайно якісні розумні і корисні відео! Бажаю Вам подальших успіхів і високих звершень в усіх задумах і проєктах, натхнення, наснаги, радости й задоволення від творчого процесу й результатів та обов'язково відчувати себе щодня щасливим!
Дуже дякую!
Дуже файна пропозиція - садити дерева біля машин на парковці! Сподіваюся , то буде втілено. Завжди про себе з прикрістю відмічаю, як бачу закатане начисто в асфальт чи плитку полотно паркінгу - ну чому не розмістити там дерева між машин, або хоча б по колу. Ясно, що то економія простору під якесь додаткове місце для авто. Але, по суті, заради економії всього кількох місць - місто втрачає можливість виглядати привабливо, давати більше кисню, прохолоди, поглинати зайву вологу після опадів. Якісно озеленений паркінг (у т.ч. біля жк) міг би виглядати як сквер і приносити користь всім мешканцям і перехожим.
Гадаю, було би добре колись мати такі норми озеленення парковок як обов'язкові
Десь у пресі читав, що є зауваження до інклюзивності, зокрема величезна ділянка зі сходинками, що дійсно, для привокзальної площі є неприпустимим, з огляду на пасажирів МГН та звичайних, з візками, колясками та валізами на колесах. Ті діагональні пандуси можуть бути десь у парку а не тут. Цю тему, як на мене, теж варто підняти.
Архітектори зараз працюють над тим місцем, мали би поправити
Чудове відео ! Красно дякую !
хороше відео, добре що показали весь процес і ці всі суперечки з державниками.
А як до проекту ставиться міська рада?
Дуже класні були надані Вами рекомендації, все так грамотно продумано, з думкою про всіх учасників руху та вірною пріоритетністю і озелененням. Шкода, що автодор підзіпсув проєкт. І це просто дикість якась, що застосовуються стандарти для будівництва доріг обл.значення, а не стандарти для міста. Здавалося, вже би мали змінити такі застарілі автомобілецентричні норми. То конче слід змінювати
Як завжди гідний контент, дякую!!
В мене є підозра, що оце використання ДБН 2.3-4 в межах міст просто ніде не врегульоване. Це абсолютно нелогічно і явно потребує втручання міністерства. Написав для початку електронне звернення, а то раптом виявиться, що це узагалі самодіяльність місцевих укравтодорівців
Дякую за відео, цікаво було подивитись як проектують міській(хоча на думку автодора міжміський) простір
Дякую за відео! Було цікаво. Шкода що урбаністів мало в числі тих хто ухвалює урбаністичні рішення. Сподіваюся це буде мінятися, в тому числі завдяки вашим відео
дякую за працю❤
Стосовно ж шикан на в'їзді в населені пункти, то воно у нас є вже в ДБН (я так розумію, саме міжміських), у львівській області на нових будовах вже роки два застосовують.
На дорозі в Раковець такі є, і на великій об'їзній на ділянці від Кам'янки-Бузької до Жовкви
Так. Якщо їхати в бік Умані через Тернопіль і Хмельницький, то цього добра трохи є
В Лохвиці по дорозі на Суми теж є шикани при в'їзді
Хай квітне український ютуб! Дякуємо за відео
Взагалі-то такі острівці для зниження швидкості є далі по трасі в напрямку Полтави, на виїзді з Тростянця і перед містом Охтирка. Якраз перед вторгненням був проведений ремонт цієї траси і з'явились ці об'єкти.
І як воно працює? Бо часто пишуть, що в нас водії по зустрічці на швидкості їх проскакують
@@AlexShutyuk та ніби пригальмовують. Там у нас на виїзді з міста гора, тому особливо не розженешся.
Файно працює, проїжджав там на авто 😊
Был там, чудом не попало по рядом расположенному родовому гнезду. Сильно побило осколками дачу в метрах ста от жд. Никогда бы не подумал, что осколки могут насквозь пробивать кирпич.
Мені здається, що варто переосмислити термін «декомунізація». Якщо правильніше - розширити його значення. Декомунізація має стосуватись не лише назв міст чи вулиць, але й стандартів. Бо напевно велика кількість ДСТУ - це так чи інакше нащадки радянських ГОСТів. Вони не були орієнтовані на європейські цінності, способи проєктування і т.п. Треба будувати з огляду на те, що ми живимо в вільній Україні, і нам не обовʼязково дотримуватись тих ГОСТів, котрі фактично не відповідають актуальності і в часі, і в конкретній локації.
Не плутайте ДСТУ з ДБН це різні речі
На щастя ДБН останніми роками досить-таки осучаснили
Співпало. В мене сьогодні починається другий місяць, як живу у Тростянці
Дякую це важливо ❤
А чому ви не хочете зробити заїзд з вулиці Воровського (можливо перейменована)? Там звичайне перехрестя зі світлофором, рух там мінімальний, це приватний сектор, лише біля самого перехрестя були бар і будівельний магазин, не знаю чи уціліли. Основний рух по Воскресенській і Набережній. І Воровського досить широка.
Можливо так і буде в результаті. Загалом пропозиція була в тому, щоби зробити її тупиковою для авто, а виїзд на Благовіщенську зробити через Скоколенка.
Стосовно пріоритетів ДБН - а це десь записано? Чи просто собі так придумали?
Якщо друге, то було б логічно написати листа в той інститут, який займається ДБНами з аргументацією, чому треба ставити в пріоритет саме міські ДБНи, і отримати відповідне схвалення. А потім вже можна ним аргументувати перед дорожниками.
У кожному ДБН-і на початку прописана сфера його застосування, то дійсно треба звернути на це увагу.
@@uasal Так, але тут маємо перетин сфер застосування двох ДБНів
@@mshkotnyar Ні, вже перевірив. Сфера застосування одного з них (той що регламентуе проектування доріг і автомогістралей) не розповсюджується на населені пункти. Тож його застосовувати тут недоречно.
@@uasal о, тобто логічно застосовувати міські
Я так само налагодив зв'язок з мерією і надаю багато класних ідей такі як острівки безпеки і тд но все що вони мені відповідають це немає бюджету(
Ps це СМТ Новий Яричів недалеко від Львову
Хто має авто - той багатший, хто багатший - той більше платить, хто більше платить - тому зручніше. Логіка
Де можна подивитися на втілення цієї логіки?
@@AlexShutyuk в кожному українському (і не тільки) місті
@@dimassroof у чому це проявляється?
@@AlexShutyuk у заточенні міських вулиць під автомобілістів, а не пішоходів
добре, найбільш богатшим можна зробити пріоритет руху, щоб коли мешбогатші автомобілісти бачили білшбогатшого, то всі повинні зупинитися і пропустити його
До речі, тасу Стрий-Ізварине вже також робили з додатковими вигинами-острівцями в населених пунктах
Про яку нормальну відбудову може йтися, коли вже приймають рішення щодо пріорітету автомобілів.
Зробіть будь ласка відео про будівництво на Трускавецькій у Львові
Знов? Знов! Як же це знесилює
Справа в тому що на автомобілістах стрижуть багато грошей фірми що продають паливо і т.д. (вони належать олігархам-монополістам які по суті і є владою в країні) і вони не зацікавлені робити інфраструктуру для пересування не на автомобілі.
Я з вами згоден , але частково, оскільки для економіки автомагістралі, дороги і таке інше дуже потрібні для руху фур , авто , вантажів , тому у Європі гарні дороги , а не тому що вони дуже сильно залежні від авто .
Але така гарна назва тростянкць
Обіцяний коментар) і лайк)
Було би непогано зробити підземний паркінг....
Свого часу для Львова не змогли знайти інвестора, тому тут це виглядає ще менш ймовірно(
ua-cam.com/users/shortsoA_ExQ1feZ0?feature=share Транспортні інженери у захваті від цих кілець, вже не перший раз їх бачу
Обласний Автодор показав свою некомпетентність. На початку усіх ДБН-ів, у розділі 1 "Сфера застосування" прописана діяльність, на яку поширюються ці норми. Тож:
ДБН В.2.3-5:2018 "Вулиці та дороги населених пунктів":
1 СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ
Ці будівельні НОРМИ ВСТАНОВЛЮЮТЬ ВИМОГИ НА ПРОЕКТУВАННЯ ТА БУДІВНИЦТВО ВУЛИЦЬ І ДОРІГ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ.
Ці будівельні НОРМИ НЕ ПОШИРЮЮТЬСЯ НА АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ, відомчі (технологічні) автомобільні дороги та автомобільні дороги на приватних територіях.
ДБН В.2.3-4:2015 "Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина ІІ. Будівництво":
1 СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ
ЦІ НОРМИ ВСТАНОВЛЮЮТЬ ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ ДО:
- проектування нового будівництва та реконструкції АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ...
НОРМИ НЕ ПОШИРЮЮТЬСЯ НА відомчі (технологічні) автомобільні дороги, ВУЛИЦІ ТА ДОРОГИ МІСТ ТА ІНШИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ, автомобільні дороги на приватних територіях та тимчасові (об'їзні) дороги.
В цілому, я не дуже розумію, нафіга наймати консалтинг, якщо його висновки не приймаються до уваги
Бо це консалтинг, а не наказайтинг
@@AlexShutyuk Тим не менш, якщо переважна більшість основних речей не врахована, то це трата грошей платників податків
2:20 Затори в Тростянці? В місті з населенням 20тис? Звучить смішно
🤳▶️💙💛🤔🏗️🏬🏪🏢
В Тростянці є автобуси гармошки. Як та гармошка має під'їхати до вокзалу за цим новим проектом?
Коли це робилося гармошок ще не було. Я зі свого боку тоді наголошував, що потрібно це проектувати навиріст. Сподіваюся проектанти щодо цього спілкуються з містом та врахують всі ці моменти в кінцевому проекті.
@@AlexShutyuk там взагалі не передбачено місце для міських автобусів. лише автостанція для міжміських. Як то мало б працювати за задумкою авторів, які змінили план? Чи передбачено, що у якості громадського транспорту там Рути будуть?
В чому проблема поставити світлофор? Ну не буде працювати, поставлять регулювальника
зайві гроші
для чого ставити світлофор на перехрестя де за день накопичується декілька сот авт трафіку? там де рух добре працює без світлофора, для чого його туди ставити?
@@tarasskyiv9956 ну так то не до мене питання, ви відео дивились?
Наїзд на облавтодор за лівий поворот через гантелю - зайвий, це цілком нормальна практика сама по собі.
Щодо трактування чи міські чи міжміські норми мають застосовуватися - варто уважно читати обидва ДБН і, якщо треба - писати офіційні запити на роз'яснення до інституту-розробника...
Загалом мене трохи здивувало що із зупинок перед вокзалом не можна автобусу виїхати передом - це додаткові маневри і додаткові ризики. І не думаю що там буває одночасно аж стільки автобусів щоб без руху задом вони не могли роз'їхатися...
Та який то наїзд, так, трохи вражень. Стосовно гантелі - як на мене те, що фура там притискає у повороті те, що їде у паралельній смузі це не дуже ок.
Стосовно зупинок згідний, я спочатку пропонував іншу форму, але кінцеве рішення не за мною.
Відео клас, кільце жах
Невже ніхто не зверне уваги на те, як жахливо це виглядає? Просто якесь бетонне одоробало, що стирчить з-під землі. Я не бачу принципової різниці між цим і совєцьким конструктивізмом від якого всі цивілізовані країни намагаються відійти. Як би так відбудовували післявоєнну Європу то була б втрачена вся культурна спадщина.
Взагалі, вокзал це перше що бачить людина, яка прибула у місто. І що побачать туристи в Тростянці? Совєцький примітивізм? А де наш український дух, наша неповторна, ні на що не схожа культура? Як можна зрозуміти що це Україна, а не якесь захолустне містечко в штаті Іллінойс.
Беріть приклад з вокзалів Львова, Одеси і т.д. ось там зрозуміло куди ти потрапила, в Європу, а ось це бетонне нечто викликає бажання тільки повіситись
Так будівля вокзалу ж лишається стара, її мають оновити ,але форма загалом не міняється.
@@AlexShutyuk я не знаю як ви цього в упор не бачите але це тупо совок. Можна подивитися на знову ж таки вокзал Львова, Ужгорода, Чернігова і відтворити для Тростянця щось в такому ж стилі, але нашим цікавіше закопувати себе в совку.
@@user-dj7vw6fz8q у кожного часу свій стиль. вокзали, як у Львові треба було будувати тоді, коли і львівський. А тепер усе інакше. У світі тепер сучасні вокзали це теж не класика з куполами.
Ну і ще є питання грошей. Зносити вокзал та будувати новий це набагато дорожче, ніж відремонтувати той, що є.
@@AlexShutyuk що за нісенітниці про "у кожного часу свій стиль"? По-перше, ви ж напевне знаєте про відбудову Варшави після Другої Світової війни? Хочете сказати краще би було забудувати все совковим стилем, бо тоді був такий час? Це ж певно краще, ніж відновити культурний центр і привабливий громадський простір. Туристи ж їдуть подивитися історичну Європу, а не на конструктивістські примітивні висєри, які не мають в собі жодної ізюминки і по всьому світу однакові, вони не передають вайб тої чи іншої країни.
А по-друге, хто взагалі встановлює рамки коли що будувати? Ви знаєте, що на сьогоднішній день існують архітектори які продовжують традиції європейського містобудування і світ не рухнув при цьому?
Одними з таких прикладів є: будинок під номером 6-8 на Kossuth Lajos Square в Будапешті (2019 рік) twitter.com/NewClassicism/status/1189244376712728577?t=yyZ8mniqU0LRRzBFPLoDTA&s=19
K+K Hotel Picasso в Барселоні (2012 рік) g.co/kgs/6ytu93
Millenium Tower, St. Edmundsbury Cathedral (2005 рік) stedscathedral.org/60-second-snippet-the-tower/
Так що все можливо, в наш час теж таке робиться і не зрозумілий ваш аргумент про невідповідність часу, рамок немає, їх встановлюють люди. При чому самим же людям подобається класична архітектура.
Чому маючи такий шанс відбувати країну ми просто забудуємо її однотипними коробками, коли натомість ми можемо передати неповторність української культури через містобудування, в такому разі ми б справді виглядали як європейська країна, зі своїм вайбом, колоритом і т.д.
P. S. В деяких країнах, наприклад у Франції та Швеції зносять помилки 60-х та 70-х і на їх місці будують затишні площі у традиційному стилі. І нікому це не заважає.
5:37 охххх
Автодор - це собача ху***. Як вони надоїли ..... Ця гантеля, не зручна як для авто, так і для пішоходів небезпечно !!!
господи помилуй, скільки можна вже ці кільця ліпити, коли цей совок закінчиться вже) це ж треба було додуматись відкинути охєрєнну ідею з т перехрестям на користь ссаного кільця
ставити світлофор на перехрестя де за день проходить декількасот машин🤡