🧡Запрошую до себе на онлайн навчання з гри на сопілці. ▪️ заняття 1 раз на тиждень, 45-50 хв ▪️ для дорослих і дітей ▪️ можливо навчання без знання нотної грамоти ▪️ вчимося підбирати на слух та придумувати власні мелодії 🥰 навчання по піснях які вам подобаються Запис в особисті повідомлення: facebook.com/shatilova instagram.com/taniasopilka/
Мне 49 лет,во время карантина,начала учиться играть на блокфлейты,затем увидела Ваши видео,заказала две сопилки,одну- у Тараса Лошака, другую- у Андрея Могилко.Безумно люблю Ваши видео,учусь,все очень доступно и все,благодаря Вам,неплохо получается.Спасибо.
Никак не пойму, за что хвалят Нагирного. Было у меня два инструмента Нагирного - оба хуже некуда. Одну продал, другую даром отдал, лишь бы не видеть. А вот Куренной - да, крутой. Только на нем и играю... ну еще на сопилках Янова, Терещенко, Козаченко. =)) Ну и пара есть от Володи Шолохова, вполне тоже ничего.
Дивлюся ваші відео марафоном, після придбання сопілки. Дуже вдячний за інформацію. З'ясувалось, що в мене така сопілка, яку ви демонстрували на початку відео. Цікаво.
Умница, красавица, спасибо вам. Начал с пластиковой блокфлейты, но очень чего-то мне в ней не хватало. И тогда попробовал сделать кену. Теперь только на кене и играю. Первую мелодию выучил "Галю".
Дуже дякую за інформацію! Колись грала на народній (на 10 отворів) сопілці та класичній горизонтальній флейті. А про особливості блок-флейт не знала. Тож залишаюсь при думці, що інструменти, на яких грала - гарний вибір. Тому що сопілка має цікавий звук (в залежності від дерева, звісно) та логічну аплікатуру. У металевої флейти також звук чарівний :) Напівзатискання отвору якось ідея не дуже :(
Гарне і чітке пояснення. Моя перша - це пластикова сопілка зроблена музичним майстрем у Коломиї. Я її придбав ще у 2-му класі ( то був десь 2001 рік ) за 10 гривень і маю її до тепер. А на " блочку " я натрапив випадково коли я переїхав у штати ( я навіть не знав як на ній грати 🙆🙆🙆 ). Зараз маю обидві і обидві звучать прекрасно.
У мене така блокфлейта 1:38 :) Поки навчилася грати кілька народних пісень. Якщо маєте бажання, будь ласка, запишіть розбір "Гуцулка Ксеня" або якусь пісню Рокаша чи Пирятин гурту))
@@Sopilka "гуцулку ксеню" краще грати на барочній блокфлейті в тональності Em. А всі "ямахи", як у вас, здається барочні. Я, наприклад, у своєму реквізиті маю флейти обох видів аплікатур і в тональностях C - Am, та F - Dm граю на німецькій, а G - Em граю на барочній. (ігноруючи знак F дієзу в ключі) тоб-то - незмінюючи моторику пальців. А також і шотланські мелодії, теж граю на барочній, тому що барочна блокфлейта за аплікатурою - аналог чантера волинки. І усім це раджу.
"гуцулку ксеню" краще грати на барочній блокфлейті в тональності Em. А всі "ямахи", як у вас, здається барочні. Я, наприклад, у своєму реквізиті маю флейти обох видів аплікатур і в тональностях C - Am, та F - Dm граю на німецькій, а G - Em граю на барочній. (ігноруючи знак F дієзу в ключі) тоб-то - незмінюючи моторику пальців. А також і шотланські мелодії, теж граю на барочній, тому що барочна блокфлейта за аплікатурою - аналог чантера волинки. І усім це раджу.
@@КостянтинГай Пане, мій канал не дарма Сопілка називається:) а вам я раджу грати на сопілці - чи то хроматичній, чи то на діатонічних, як ваша барочна душа забажає.
Дякую за корисну інформацію! Придбав собі блок -фоейту на алі-експрес. Ось перше відео виклав на канал, на ній зіграв. Але неможу знайти півтони...потрібно шукати аплікатуру((🎉🎉🎉
Die Blockflöte складається з частин Block = бльок, колода, якась скупченість і die Flöte, що ймовірно походить від латинського дієслова дути, десь флавт. Тут цікаво, звідки походить українське слово сопілка, що, принаймні я, мимовільно висловлюю як "сопілька". Тут нагадується вислів "засвистали козаченьки". Отож, хіба "видумати" новий іменник свистівка або, коли тонкіше свистіл(ь)ка? Також якийсь вид сопілки, це дудка, коли дув / дих / дмух походить від міхура, кишки... Коли ж вийти від дієслова сопіти, то наче зрозуміло звідки витворивсь іменник сопілка. Скільки сопіти також означає присвистати, то змогли й словотворити такий іменник як присвистівка, придихалка, що, хіба не так мило звучить як сопілка. Одначе, сопіти означає, перш за все, тяжко дихати. Та коли пригадувати таку придибачку, коли сопли, харкнули та, не дай Боже, і нахропли ~:{) )))
Шановний, блокфлейта це інструмент котрий розкладається на блоки, тоб-то, сопрано розкладається на дві частини, а альт і далі... на три. Так, що можете і блокфлейту називати - розкладною сопілкою, або - флоярою... Але Блокфлейта має стародавню народну європейську аплікатуру, барочну, або німецьку. А стародавні народні сопілки були діатонічними. Сучасну хроматичну сопілку сконструював І.Скляр. Назва сопілка скорш за все, дійсно походить від слова сопіти. А козаченьки не свистали, а "ЗА СВІТ ВСТАЛИ" (тобто, ще до світанку) "в похід з опівночі" коли ще "Стоїть місяць над горою, та сонця немає,.. А свищуть - свистуни...
Можливо все дещо простіше, оскільки згадки про муз інструменти СОПЕЛІ. (СОПЕЛКІ) зустрічаються ще у старослов,янських рукописах пізнього середньовічча, якщо розкласти для наочності на складові, то вийде--СО ПЕЛІЄ, ( ПЕНІЄ), ( в осн. дієслово ПЕЛ, (минулий час), тобто сучасною українською-співав). Тоді виходить зіспівка, або зоспівка.
Наскільки пригадую, ще десь в школі мені розказували що першочергово у пісні було "засвіт встали козаченьки", тобто дуже раненько, засвіта, а не "засвистали". А це вже перекручений, спрощений варіан. Хоча є різні версії... в інтернеті багато інформації
Спасибо за видео и то, что Вы делаете :) А не подскажете, нужен ли особый уход за сопилкой? Я новичок, наткнулась в интернете на информацию о том, что деревянные флейты, допустим, нужно с некоторой периодичностью смазывать льняным маслом. А что насчёт сопилки?
Можете в музичному магазині придбати спеціальний шомпол до якого кріпиться ганчірка і після гри можете витерти вологу всередині інструменту, таким способом фоейтисти витирають свій інструмент. Дерев'яні інструменти не люблять коли в них затримується волога.
Здравствуйте,чем отличается хроматичная-концертная сопилка,от сопилки сопрано?у меня хроматичная-концертная и честно говоря разницы не знаю,знаете ответ?
У вас тепле з м'яким переплуталось:) сопрано це класифікація інструментів для ансамблів, хроматична - тип будови, концертна - крута маркетингова надбавка з 80х😅
Я начинал играть на пластиковой блокфлейты Yamaha, потом перешёл на деревянный Хонер. Но пришел к выводу, что мне проще играть на пластике. Играю 1,5года. На пластиковой блокфлейте немного проще издавать звуки. На сопилке никогда не играл. Как-нибудь куплю и сыграю
На сопілці можна грати всі ноти з півтонами в межах 2,5 - 3 октав. Аплікатура бф і сопілки має розбіжності, але головна відмінність - це тембр інструменту. Плрівнювати ці дві флейти, можна так само як укулеле і домру🤓
@@Sopilka эмм... Вы хотите потренировать свой юмор или услышать мысль? Смотрите, видео называется не пластик чи дерево, а "сопилка чи блокфлейта", значит, для норм сравнения надо взять кчаественную сопилку И!!! качественную блочку, а не ту дешевую хрень с ужасным звуком. Сравнили г...но с пальцем(
Мария правильно пишет. Это разный материал, их нельзя сравнивать. Деревянная блокфлейта Hohner 9550 сопрано звучит совсем по-другому, чем пластиковая ямаха-yrs23 сопрано. И по цене деревянная хонер стоит от 2500р, пластиковая Ямаха от 400р. Кстати, деревянная Ямаха стоит около 1000долларов.
Мені здається що на сопілці лекше навчитися ніж на блок флейті тому що я перше трохи навчився грати на сопілці а потім ще купив блок флейту і попробував на ній грати то мені на ній тяжче пальці треба тримати рівно і якщо маласечка десь дірка десь погано закрив то звук зразу не береться тому вона в мене стоїть
Блокфлейти теж є дерев'яні, а професійні блокфлейтисти не мають жодних проблем з напівзакритими отворами. Це два різних інструмента. Кожен з них може звучати чарівно. Зрештою, проблема не в інструменті, а в виконавці, тож навіщо порівнювати?!
Так, ви праві, справа завжди у виконавці, а не в інструменті. Але я вирішила висловити власну думку, бо звичайні люди, для яких це потенціалне хоббі мають таке питання.
На мою думку у блокілейти друга октава краще звучить, за рахунок октавного клапану. А у сопілки більш автентичний звук. Кожен інструмент гарний по своєму.
Перші три роки принципово ігнорувала нотну грамоту, все грала на слух. Так шо можна:) Але потім я зрозуміла що не можу підібрати все на слух, і таки вивчила ноти 😅
@@Sopilka я декілька днів переслухував різні види сопілок, флейти тощо. Мене це все зачарувало, але більше сподобались більш низькі тони. Десь у вас в коментах знайшов гарні відгуки про одного з майстрів. Поговорив з ним: і ось вже сопілка альт (готові в нього були тільки сопрано, а мені альт більш милозвучнішим здався для моїх цілей) їде до мене. Він ще подарував флояру і зробив декілька відео як на ній вчитися грати. Тож вже розбираю ваші відео і буду вчитись
Сам матеріал практично не впливає на звук. На звук впливає конструкція свистка. В мене є дерев'яна та ебонітова сопілка, в них різний звук, тому, що різні лабіуми (зуб) та віндвей(канал свистка). Не розумію, чим ебонітова сопілка краще підійде для переходу на сакс в майбутньому?? Може ви бачили ебонітову сопілку з свистком, схожим на блокфлейтовий, і вважаєте, що це полегшить гру на саксі? То це не так. Яку б сопілку не вибрали, беріть з класичним свистком (денцем).
@@olexandrgonchar1047 не погоджуюсь. Матеріал впливає на тембр. Навіть різні породи дерева звучать по-різному. А стосовно переходу з сопілки на сакс - це розповсюджена практика.
Якби матеріал напряму впливав на звук інструмента, то всі сопілки з груші звучали б однаково, а так з кількох сопілок в магазині (виготовлених вручну) всі мають різний звук. На прикладі блокфлейт. Всі вони з abs пластику, але різні моделі звучать по-різному, бо мають різні параметри.
@@Sopilka Чи Ви серйозно стверджуєте, що на вашій альтовій блок-флейті між другим і третім ігровими отворами утворюється інтервал малої секунди (ознака мінорного ладу)?!
@@Sopilka Що таке хроматична гамма я знаю вже понад сорок років i менi не треба дивитись в Вiкiпедiю. Щодо блокфлейти, для інструментів диатоничного строю (наприклад шістiдірочна сопілка) обов'язково вказують лад (мажорний, мінорний, фригийский чи будь-якiй іншiй). Для хроматичних інструментів (до яких відноситься блок-флейта) вказують тільки нижній звук (тобто просто фа в даному випадку). Однак, ви можете називати стрiй своєї блокфлейти як вам подобається, хоч «мінорна пентатоніка», мені не принципово. ;)
Блокфлейта - европейский инструмент и европейская музыка, блокфлейтовые сонаты, ансамбли и концерты, например того-же Вивальди. Сопилка - народный инструмент известный только в одной стране. Народная музыка - песенки, танцульки. Вам куда? Выбирайте.
@@Аннакасинец-й9ю Анна, я роблю купу безкоштовного контенту на цей канал. Якщо ви хочете навчитися - прошу безкоштовно дивитися і навчатися. А мій час, сили і знання коштують грошей:)
🧡Запрошую до себе на онлайн навчання з гри на сопілці.
▪️ заняття 1 раз на тиждень, 45-50 хв
▪️ для дорослих і дітей
▪️ можливо навчання без знання нотної грамоти
▪️ вчимося підбирати на слух та придумувати власні мелодії
🥰 навчання по піснях які вам подобаються
Запис в особисті повідомлення:
facebook.com/shatilova
instagram.com/taniasopilka/
Таня доброго дня а чи навчаєте незрячих
Дякую за україномовні уроки. Мені подарували днями дерев'яну блокфлейту, буду вчитися, дуже давно мріяла...
🤓😇
Мне 49 лет,во время карантина,начала учиться играть на блокфлейты,затем увидела Ваши видео,заказала две сопилки,одну- у Тараса Лошака, другую- у Андрея Могилко.Безумно люблю Ваши видео,учусь,все очень доступно и все,благодаря Вам,неплохо получается.Спасибо.
Рада що вам корисно:) буду старатися далі
Підкажіть, яка сопілка від якого майстра вам сподобалась більше?
Добрий день.Дайте будь ласка посилання на майстрів.
Дякую тобі! Є шикарні майстри Олег Курінний та Василь Нагірний) В них дуже різний підхід до створення інструментів! Але вони просто чудові!
Так, знаю таких ☺️
Никак не пойму, за что хвалят Нагирного. Было у меня два инструмента Нагирного - оба хуже некуда. Одну продал, другую даром отдал, лишь бы не видеть. А вот Куренной - да, крутой. Только на нем и играю... ну еще на сопилках Янова, Терещенко, Козаченко. =)) Ну и пара есть от Володи Шолохова, вполне тоже ничего.
@@AndreyOkhrimets значит, дело случая и вкуса.
Дивлюся ваші відео марафоном, після придбання сопілки. Дуже вдячний за інформацію.
З'ясувалось, що в мене така сопілка, яку ви демонстрували на початку відео. Цікаво.
Дякую 💛 підписуйтесь, далі буде:)
Дивимся, вчимося ) Дітям дуже корисно ) Є в нас і блокфлейта )
Рада шо вам подобається ☺️
Дякую за відео.
Най квітне український ютуб!💚
Умница, красавица, спасибо вам. Начал с пластиковой блокфлейты, но очень чего-то мне в ней не хватало. И тогда попробовал сделать кену. Теперь только на кене и играю. Первую мелодию выучил "Галю".
Розумію вас, теж поважаю кену:)
@@Sopilka Вибачте, ви не знаєте, чи є українські флейти без свистка як кена?
@@ЛексейДольшев наприклад флояра, скоро будуть відео по ній:)
@@Sopilka Дуже вам дякую, пошукаю.
симпатична і мила вчителька, я б в такої з задоволенням повчився грати.
Кажуть, що вона ще й викладати вміє непогано😂 буду рада вам допомогти розібратися з сопілкою 🙏🤓
@@Sopilka дякую, з великим задоволенням повчусь грати на сопілці в красивої вчительки. зараз якраз з блок флейтою мордуюсь.
Дуже дякую за інформацію! Колись грала на народній (на 10 отворів) сопілці та класичній горизонтальній флейті. А про особливості блок-флейт не знала. Тож залишаюсь при думці, що інструменти, на яких грала - гарний вибір. Тому що сопілка має цікавий звук (в залежності від дерева, звісно) та логічну аплікатуру. У металевої флейти також звук чарівний :) Напівзатискання отвору якось ідея не дуже :(
Дуже цікаво !❤️
Дякую🥰
Класний канал, дякую за працю!
Прошу:)
Підписуйтесь, далі ще багато цікавого 💛
@@Sopilka Вже підписався
Дякую за відео, все дуже лаконічно пояснили!
🙏 радію що вам корисно🧡
Гарне і чітке пояснення. Моя перша - це пластикова сопілка зроблена музичним майстрем у Коломиї. Я її придбав ще у 2-му класі ( то був десь 2001 рік ) за 10 гривень і маю її до тепер. А на " блочку " я натрапив випадково коли я переїхав у штати ( я навіть не знав як на ній грати 🙆🙆🙆 ). Зараз маю обидві і обидві звучать прекрасно.
Дякую🧡 добре для вас🙏
Дякую за відео. Дуже помічне ;)
Рада що вам корисно 🧡🥰
Дякую за відео!!! Було дуже корисне
Ура) клас!
Так, нарешті:))
Таня, ти божественна, красунечка😘
Дякую 💛 сподіваюсь, дивитися не лише приємно, але й пізнавально:)
@@Sopilka саме так, і як проф. музиканту і як звичайній людині 😉
Я тоже сначала играла на блокфлейте, но потом встретила сопилку и теперь люблю только её;) ну и другие нравятся, но блокфлейта по удобству не стояла;)
Классно, что тебе под руку сопилка попала. Обычно люди разницы не знают:(
Незрозумів , що блокфлейта?
Добрий день.❤❤❤❤.Дякую.
Прошу🙏🧡
У мене така блокфлейта 1:38 :) Поки навчилася грати кілька народних пісень. Якщо маєте бажання, будь ласка, запишіть розбір "Гуцулка Ксеня" або якусь пісню Рокаша чи Пирятин гурту))
Так, Гуцулку Ксеню обов'язково зроблю:)
@@Sopilka "гуцулку ксеню" краще грати на барочній блокфлейті в тональності Em. А всі "ямахи", як у вас, здається барочні. Я, наприклад, у своєму реквізиті маю флейти обох видів аплікатур і в тональностях C - Am, та F - Dm граю на німецькій, а G - Em граю на барочній. (ігноруючи знак F дієзу в ключі) тоб-то - незмінюючи моторику пальців. А також і шотланські мелодії, теж граю на барочній, тому що барочна блокфлейта за аплікатурою - аналог чантера волинки. І усім це раджу.
"гуцулку ксеню" краще грати на барочній блокфлейті в тональності Em. А всі "ямахи", як у вас, здається барочні. Я, наприклад, у своєму реквізиті маю флейти обох видів аплікатур і в тональностях C - Am, та F - Dm граю на німецькій, а G - Em граю на барочній. (ігноруючи знак F дієзу в ключі) тоб-то - незмінюючи моторику пальців. А також і шотланські мелодії, теж граю на барочній, тому що барочна блокфлейта за аплікатурою - аналог чантера волинки. І усім це раджу.
@@КостянтинГай Пане, мій канал не дарма Сопілка називається:) а вам я раджу грати на сопілці - чи то хроматичній, чи то на діатонічних, як ваша барочна душа забажає.
а що це за модель? ну і за рокаш лайк
Дякую за корисну інформацію! Придбав собі блок -фоейту на алі-експрес. Ось перше відео виклав на канал, на ній зіграв. Але неможу знайти півтони...потрібно шукати аплікатуру((🎉🎉🎉
Спробуйте в гугл зображеннях🙏🧡
Die Blockflöte складається з частин Block = бльок, колода, якась скупченість і die Flöte, що ймовірно походить від латинського дієслова дути, десь флавт.
Тут цікаво, звідки походить українське слово сопілка, що, принаймні я, мимовільно висловлюю як "сопілька".
Тут нагадується вислів "засвистали козаченьки". Отож, хіба "видумати" новий іменник свистівка або, коли тонкіше свистіл(ь)ка?
Також якийсь вид сопілки, це дудка, коли дув / дих / дмух походить від міхура, кишки...
Коли ж вийти від дієслова сопіти, то наче зрозуміло звідки витворивсь іменник сопілка. Скільки сопіти також означає присвистати, то змогли й словотворити такий іменник як присвистівка, придихалка, що, хіба не так мило звучить як сопілка. Одначе, сопіти означає, перш за все, тяжко дихати.
Та коли пригадувати таку придибачку, коли сопли, харкнули та, не дай Боже, і нахропли ~:{) )))
Ой, розсмішили;)))
Дякую за виправлення, недогледіла
@@Sopilka Надіюся, що все гаразд. Я не "сюпермен", одначе, коли чогось болить, хіба можу допомогти, на скільки сам у цьому світі чимсь загубився.
Шановний, блокфлейта це інструмент котрий розкладається на блоки, тоб-то, сопрано розкладається на дві частини, а альт і далі... на три. Так, що можете і блокфлейту називати - розкладною сопілкою, або - флоярою... Але Блокфлейта має стародавню народну європейську аплікатуру, барочну, або німецьку. А стародавні народні сопілки були діатонічними. Сучасну хроматичну сопілку сконструював І.Скляр. Назва сопілка скорш за все, дійсно походить від слова сопіти. А козаченьки не свистали, а "ЗА СВІТ ВСТАЛИ" (тобто, ще до світанку) "в похід з опівночі" коли ще "Стоїть місяць над горою,
та сонця немає,.. А свищуть - свистуни...
Можливо все дещо простіше, оскільки згадки про муз інструменти СОПЕЛІ. (СОПЕЛКІ) зустрічаються ще у старослов,янських рукописах пізнього середньовічча, якщо розкласти для наочності на складові, то вийде--СО ПЕЛІЄ, ( ПЕНІЄ), ( в осн. дієслово ПЕЛ, (минулий час), тобто сучасною українською-співав). Тоді виходить зіспівка, або зоспівка.
Наскільки пригадую, ще десь в школі мені розказували що першочергово у пісні було "засвіт встали козаченьки", тобто дуже раненько, засвіта, а не "засвистали". А це вже перекручений, спрощений варіан. Хоча є різні версії... в інтернеті багато інформації
Дякую!😊
Прошу🥰🧡
Гарне відео.
Дякую за відео.! Підкажіть будь-ласка де замовити якісну сопілку.
Кажу про це в кінці відео:)
Я грав на блок флейті перед фаготом
😁😆
В кожного свій шлях)
Дякую за відео, зробіть відео про 12 нот😁
Вже є;) ось тут можна подивитися:
ua-cam.com/video/WWTY6VFuZec/v-deo.html
@@Sopilka Дякую😉
Спасибо за видео и то, что Вы делаете :)
А не подскажете, нужен ли особый уход за сопилкой? Я новичок, наткнулась в интернете на информацию о том, что деревянные флейты, допустим, нужно с некоторой периодичностью смазывать льняным маслом.
А что насчёт сопилки?
Зроблю відео на цю тему:) головне - слідкуйте щоб сопілки не падали та не ламашися. Не мочіть та не кладіть на батарею. Мазати нічим не треба!
@@Sopilka Было бы очень здорово!
Да, с перепадами температуры, конечно, понятно :)
Благодарю за ответ!
Можете в музичному магазині придбати спеціальний шомпол до якого кріпиться ганчірка і після гри можете витерти вологу всередині інструменту, таким способом фоейтисти витирають свій інструмент. Дерев'яні інструменти не люблять коли в них затримується волога.
Здравствуйте,чем отличается хроматичная-концертная сопилка,от сопилки сопрано?у меня хроматичная-концертная и честно говоря разницы не знаю,знаете ответ?
У вас тепле з м'яким переплуталось:) сопрано це класифікація інструментів для ансамблів, хроматична - тип будови, концертна - крута маркетингова надбавка з 80х😅
дякую. круто
Дякую🧡
Я начинал играть на пластиковой блокфлейты Yamaha, потом перешёл на деревянный Хонер. Но пришел к выводу, что мне проще играть на пластике. Играю 1,5года. На пластиковой блокфлейте немного проще издавать звуки.
На сопилке никогда не играл. Как-нибудь куплю и сыграю
Спробуйте обов‘язково🧐
А на сопилке можно "до" играть как на блокфлейте? Или там как на вистле до нет?
Аппликатура сопилки и блокфлейты(нем) почти не отличается вроде бы?
На сопілці можна грати всі ноти з півтонами в межах 2,5 - 3 октав.
Аплікатура бф і сопілки має розбіжності, але головна відмінність - це тембр інструменту. Плрівнювати ці дві флейти, можна так само як укулеле і домру🤓
А можна дивитися як ви граєте на сопілці ,а копіювати на блокфлейті?
Ні, це різні інструменти
Дірочки однаково розташовані як на блок флейті і на сопілці?
Ні, це різні інструменти
Тетяно, дякую! Підкажіть, скільки коштує альтова сопілка і де можна замовити якісну?
В мене є відео про сопілку Альт, там все розказую🤓
@@Sopilka дякую, пошукаю
Таня, почему вв сравниваете ПЛАСТИКОВУЮ блокфлейту с ДЕРЕВЯННОЙ сопилкой? Похоже на злой умысел)
Вы правы, в конвенции ООН сравнение дерева и пластика приравнивается к преступлению против человечества 😅
Что вас так огорчает?;)
@@Sopilka эмм... Вы хотите потренировать свой юмор или услышать мысль? Смотрите, видео называется не пластик чи дерево, а "сопилка чи блокфлейта", значит, для норм сравнения надо взять кчаественную сопилку И!!! качественную блочку, а не ту дешевую хрень с ужасным звуком. Сравнили г...но с пальцем(
Мария правильно пишет. Это разный материал, их нельзя сравнивать. Деревянная блокфлейта Hohner 9550 сопрано звучит совсем по-другому, чем пластиковая ямаха-yrs23 сопрано. И по цене деревянная хонер стоит от 2500р, пластиковая Ямаха от 400р. Кстати, деревянная Ямаха стоит около 1000долларов.
@@esperantisto...А не пошли б вы со своими рэ за своим кораблем?
Різниця в аплікатурі. Технічно сопілка - це також різновид блок-флейти.
…а піонерський барабан - різновид дарабуки:)
А в Стефании Kalush звучит в соло моменте сопилка же?
В Стефанії грають на тилинці🤓
Ви, мабуть, із Сум? Вимова схожа на сумський акцент. Я вчилась в Сумах в музичному училищі, а сама з Києва.
Можливо🤔
Мені здається що на сопілці лекше навчитися ніж на блок флейті тому що я перше трохи навчився грати на сопілці а потім ще купив блок флейту і попробував на ній грати то мені на ній тяжче пальці треба тримати рівно і якщо маласечка десь дірка десь погано закрив то звук зразу не береться тому вона в мене стоїть
повністю з вами згодна, сопілка легше та логічніше
Блокфлейти теж є дерев'яні, а професійні блокфлейтисти не мають жодних проблем з напівзакритими отворами. Це два різних інструмента. Кожен з них може звучати чарівно. Зрештою, проблема не в інструменті, а в виконавці, тож навіщо порівнювати?!
Так, ви праві, справа завжди у виконавці, а не в інструменті. Але я вирішила висловити власну думку, бо звичайні люди, для яких це потенціалне хоббі мають таке питання.
На мою думку у блокілейти друга октава краще звучить, за рахунок октавного клапану. А у сопілки більш автентичний звук. Кожен інструмент гарний по своєму.
Душніла
Доречі а нашо та чорна палочка яка йде до блокфлейти?
Це типу прибирати конденсат зсередини інструменту, але я таким не користуюсь, вважаю що від цього більше шкоди. Треба про це відео зробити 🤔
@@Sopilka окей, дякую🫶🏻
з якого духового інструменту почати дитині 5 років?
З сопілки зазвичай і починають. Беріть найпростішу монолітну конструкцію, хроматичні будуть ок для дитячої долоньки, це робота з моторикою☺️🤓
Цікаво ще було б побачити порівняння сопілки і вістла.
Думаю про також відео:)
Я маю обидва інструменти. І обидва по-своєму цікаві 🙂
@@МиколаНазарівський плюсую:)
Чи можна навчитися грати без нотів
Перші три роки принципово ігнорувала нотну грамоту, все грала на слух. Так шо можна:)
Але потім я зрозуміла що не можу підібрати все на слух, і таки вивчила ноти 😅
Скажіть будь ласка скільки см сопілка ?
Загалом хроматична сопрано буде 30-31 см, в залежності від конфігурації і майстра🤓 ще бувають розбірні навпіл
Добре дякую 😌
У вас ваша улублена сопілка - альт, правильно?
Ні, я люблю свої сопрано) високі ноти дуже гарні, якщо виконувати впевнено🤓
@@Sopilka я декілька днів переслухував різні види сопілок, флейти тощо. Мене це все зачарувало, але більше сподобались більш низькі тони. Десь у вас в коментах знайшов гарні відгуки про одного з майстрів. Поговорив з ним: і ось вже сопілка альт (готові в нього були тільки сопрано, а мені альт більш милозвучнішим здався для моїх цілей) їде до мене. Він ще подарував флояру і зробив декілька відео як на ній вчитися грати.
Тож вже розбираю ваші відео і буду вчитись
А про ебонітову сопілку що скажете, бо дальше хочемо перейти на саксофон
Ебоніт=пластик
До речі:) в наступному відео буде пластикова сопілка, так шо зможете самі почути:)
Сам матеріал практично не впливає на звук. На звук впливає конструкція свистка. В мене є дерев'яна та ебонітова сопілка, в них різний звук, тому, що різні лабіуми (зуб) та віндвей(канал свистка). Не розумію, чим ебонітова сопілка краще підійде для переходу на сакс в майбутньому?? Може ви бачили ебонітову сопілку з свистком, схожим на блокфлейтовий, і вважаєте, що це полегшить гру на саксі? То це не так. Яку б сопілку не вибрали, беріть з класичним свистком (денцем).
@@olexandrgonchar1047 не погоджуюсь. Матеріал впливає на тембр. Навіть різні породи дерева звучать по-різному.
А стосовно переходу з сопілки на сакс - це розповсюджена практика.
Якби матеріал напряму впливав на звук інструмента, то всі сопілки з груші звучали б однаково, а так з кількох сопілок в магазині (виготовлених вручну) всі мають різний звук. На прикладі блокфлейт. Всі вони з abs пластику, але різні моделі звучать по-різному, бо мають різні параметри.
Зробiть огляд на iнструменти Вiктора Терещенка
Планую робити:)
Нісенітниця вийшла. Все одно, що гобой з кларнетом порівнювати. Ще й приказувати, який із них є більш хроматичним.
Ви як людина, що більше мене розбирається - напишіть як треба. Люди будуть приходити і читати і всім буде щастя
Не зрозумiв що таке блок-флейта в тональностi "фа мiнор"?! Вона ж хроматична.
Спробуйте в вікіпедії за запитом "хроматична гамма"
@@Sopilka Чи Ви серйозно стверджуєте, що на вашій альтовій блок-флейті між другим і третім ігровими отворами утворюється інтервал малої секунди (ознака мінорного ладу)?!
@@АлексейШашко-е3з, ні.Ви безумовно більше мене знаєте в нотній грамоті. Давайте ви подивитесь статтю та я не буду тут писати простирадла:)
@@Sopilka Що таке хроматична гамма я знаю вже понад сорок років i менi не треба дивитись в Вiкiпедiю. Щодо блокфлейти, для інструментів диатоничного строю (наприклад шістiдірочна сопілка) обов'язково вказують лад (мажорний, мінорний, фригийский чи будь-якiй іншiй). Для хроматичних інструментів (до яких відноситься блок-флейта) вказують тільки нижній звук (тобто просто фа в даному випадку). Однак, ви можете називати стрiй своєї блокфлейти як вам подобається, хоч «мінорна пентатоніка», мені не принципово. ;)
Нічого не зрозуміло... Мрію навчитись грати на сопілці з нуля, але зовсім не знаю як обрати..
В мене цілий плейлист з різними сопілками, подивіться😇
@@Sopilka дякую, якраз весь цей час дивлюсь. Зрозуміла, що краще за все почати з телинки
Мама купила мині блокфлейту, буду ся учити на канікулах як ся грати😂
Наснаги та натхнення вам🧡🔥
Блокфлейта - европейский инструмент и европейская музыка, блокфлейтовые сонаты, ансамбли и концерты, например того-же Вивальди. Сопилка - народный инструмент известный только в одной стране. Народная музыка - песенки, танцульки. Вам куда? Выбирайте.
На блокфлейті у 2 октаві інша аплікатура!
Згодна🤓
Навчить будь ласка мене грати щедрика на блокфлейті
Буду рада вам допомогти🧡 вся інформація по уроках в першому коментарі до цього відео😇
А чи у вас можна взяти контакти і уроки безкоштовно
@@Аннакасинец-й9ю Анна, я роблю купу безкоштовного контенту на цей канал. Якщо ви хочете навчитися - прошу безкоштовно дивитися і навчатися. А мій час, сили і знання коштують грошей:)
Дякую
3:03 впав у кому....=)
Лікаря!
Мельнице-Подільськи сопілки дешевше ямах...
а ні, не дешевше ) але 500 грн небагато
Згодна, але про якість не можу судити
@@Sopilka непогана як на мене, для новачка точно достатньо, звук чистий майже на всіх нотах, тембр приємний, і можна на Схід замовити новою поштою 😀
@@moristar це реклама?
@@Sopilka В сенсі як по телебаченню реклама чи як те що я висказав свою позитивне думку про щось?
спойлери такі спойлери :р
З назви каналу відчувається моє упередження:)
а говорила бы на русском, было бы и просмотров, и подписчиков больше..
Вчи українську, дядь😂
@@Sopilka Це хроматичні інструменти.
Дуже цікаво !❤️
Дякую🥰