Ігор Корнацький про станцію залізничного вокзалу Бахмут І | «Локус: слідами руїн» серія 14

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 24 тра 2023
  • #ПрямуємоРазом #ZMINA_2_0 #EU4USociety
    Місто Бахмут - 450-річне місто-фортеця, промисловий центр на північному сході Донецької області, колись засноване слобідськими козаками.
    Майже 92 роки, в період 1924-2016 років, місто мало назву Артемівськ, але під час процесу декомунізації йому повернули історичну назву, пов'язану з річкою Бахмуткою - на її березі воно розташовується.
    Архітектурний ландшафт міста формують численні культові споруди, адміністративні, комерційні та житлові будинки, навчальні заклади середини 19-го - початку 20-го століть. Проте у реєстрі пам’яток культурної спадщини міста налічується лише близько 50 об’єктів.
    Залізничний вокзал Бахмут І
    (м. Бахмут)
    1878/2022
    Архітектор - невідомий
    1 грудня 1878 р. - відкриття станції Бахмут І.
    1890 р. - Сава Іванович Мамонтов продав залізницю державі, так станція Бахмут-I увійшла до складу Курсько-Харківсько-Азовської залізниці.
    1924 р. - перейменування станції на Артемівськ І.
    2007 р. - призупинення пасажирського руху, станція виконує вантажно-промислову функцію.
    2016 р. - відновлення історичної назви Бахмут І. Будівля визнана пам’яткою промислової спадщини регіону ХІХ ст.
    4 грудня 2022 р. - старовинну будівлю першого залізничного вокзалу Бахмута, яка є пам’яткою промислового розвитку регіону - було частково зруйновано внаслідок ракетного удару рф.
    Цей подкаст був підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проєкту ZMINA 2.0 “Субгранти для культурних проєктів” фонду ІЗОЛЯЦІЯ. Відповідальність за його зміст покладається виключно на команду Центру Шептицького, що своєю чергою не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.
    #ZMINA_2_0 #EU4USociety #ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #УКУ #ЦентрШептицького #ЛОКУС_слідами_руїн

КОМЕНТАРІ •