Чи може ФРЕЗА замінити ПЛУГ ?!?
Вставка
- Опубліковано 15 січ 2025
- ВІтаю,товариство! Надивившись різних відео про те,як інші землероби мучать свої грунтофрези,намагаючись оминути обробіток землі плугом, я захотів й собі спробувати! Маючи залишок насінневої картоплі - виділив під цей експеримент кілька сотих земельки.Та й ціни на молоду картоплю доволі відчутно додали мотивації. Тож запрошую вас подивитися,що з цього вийшло....Приємного перегляду.
Чудова подача інформації 👍💪🤝
Який Ви Молодець! Поважаю таких!
@@Лидия-ж6л дякую за добре слово 🙂
Полезное видео,учиться некогда не поздно. 👍👍👍
Дякую!
Я теж обробляв целіну і все гарно виходить, на 3й раз в мене він вже по максимуму заходе, може вам просто потрібно більше пройтися
КРАСАВА!!!
Після такого починають тріскати ножі фрези, перевірив на власному досвіді, тепер в цілину не лізу, усе потрібно використовувати по призначенню тоді буде вірно служити.
Абсолютно з Вами погоджуюсь!Ножі перевірив,все гаразд,відтепер лише плуг для оранки.
Доброе время суток, я фрезой обычно работаю после плуга, получается супер, удачи всем
Після плуга фреза робить кашу!!!👍👍👍
Привіт всім. В мене також такий самий мотоблок, і теж мав досвід з цілиною. Три проходи і все вийшло добре. Можливо всеж таки потрібно правильно виставити ножі, а також заточити?
Можливо,але думаю справа більше в різниці між грунтами. Ножі заточені, експеримент визнав не вдалим,повторювати не буду і не раджу,.
@@ULK_78 за щот неправильно поставлених ножів він і незакопувався у нас грунти чажолі і проходить тільки фрезами даже кентавр 2060
@@ДмитроКогутич-к3н можливо...
Доброго Вам дня. Вважаю, що фреза, тут не актуальна, поскільки вона має широкий редуктор, саме він не дає їй заглибитись. Можу порадити, один раз робити цілий прохід, а назад зміщатись на пів фрези, тобто половина йде по цільнику, а друга вже по фрезерованому, так виходить рівніше.
Дякую за пораду,але ж це був експеримент... Тепер тільки плуг на незорану землю.
@@ULK_78 тут я з Вами згоден, оранку фреза не замінить.
Аби руки не повідривало цими "пів фрези". Тут ще має значення як саме ножі стоять. Бачив 3 різні способи. Редуктор геть не заважає. З нинішніми обставинами сам кожен вільний клаптик землі передовбав фрезою і засіяв. Бо восени чую дуже дорого буде все. Най мене шляк трафить.
@@ВладимирНиколаевич-й3о Трішки з Вами не згоден, редуктор все таки заважає, особливо це помітно на пирії, коли він горне коріння як бульдозер. На рахунок того, що "повідриває руки" також не згоден, завжди так фрезую і нормально, а якщо попадає корінь дерева то не має значення пів фрези чи повна.
@@ВладимирНиколаевич-й3о А ЩО СИЯЛИ?
На фрезі потрібні невеликі оберти , щоб вона не пиляку робила , а різала грунт, тоді і двигун не гріється і глибину можна досягнути .
Слушна порада,дякую.
Не хочу образити , але тупою стороною ніж хліба не хоче різати , сокира обухом теж дров не хоче рубати . В того молодого хлопчини ножі на фрезі стоять видно так як потрібно , тому в нього і виходить. Цілину потрібно фрезерувати ранньої весни .
Не ображаюсь і погоджуюсь,але забув уточнити,що ножі я загострив саме з тупої сторони...
Дякую за відгук.
І я попався на таку саму вудочку, купив мотоблок і почав циліну розробляти фрезами і дідька тобі, ніфіга воно не получается, тільки плуг. Зразу з орати землю, а потім можна і фрезами.
дякую вам ви з якої області
@@РоманЗдоровик Франківська
Згадав Кернеса, який би напевно сказав "у тєбя ножи по-дєбільному стоят, тєбе нікто дєнєг нє даст...". І це єдина причина, бо так фреза не тільки не має змоги заглиблюватися, а й отримує неабиякі ударні навантаження. Коли ножі, які є подібними до шаблі, входять в грунт, то це відбувається плавно, з додатковим рухом ножа, з протяжкою, як кажуть. Отже ніж легше, поступово входить на повну глибину. Тим більше, що це не цілина, а староорна земля. За два проходи можна було отримати бажану глибину.
Гарний комент, дякую. Переконливо пояснили...
Дякую за інформативне відео. Після подібної землі в мотоблоку кентавр 2070Б/М2-4 підшипниках вісі з'явився люфт .Тепер голову ломаю ДЕ купити підшипники бо ТІ що є в продажі боюся ставить????
Будь ласка. Думаю,з пітшипниками не повинно бути проблем. Є достаньо виробників. У мене була схожа ситуація з фрезою. Ще в новій фрезі помітив тріщину на обоймі(брак) зовншній(коли вимивав пісок з корпусу). Зняв його,по маркуванню в магазині підібрав аналог,словацький,нажаль назву не пам,ятаю. До тепер ,,політ нормальний,,
Дякую за відгук.
Це перший косяк за три роки роботи мотоблоку кентавр розберу пробачу
@@oleksandrnosko142 впевнений,Ви справитесь!
@@ULK_78 Заводській брак немає сенсу щось придумувати, роботи буде пока нерозвалиться .Вже є нова КПП WEIMA в зборі з редуктором з розблокуванням півосей.
👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
Добрий вечір, а руки сильно від вібрацій псуються?
😀 ви серйозно?
В мене вийшло, в два сліда фрезою і гуд!) Правда не цілена, півтора року не орана була земля. Вірш!)))
Шановний скаж!ть яка ваша думка про ЗУБР варто купувати???? дякую=
Варто,але я можу говорити лише про 12ку із 195 двигуном,оскільки тільки з ним мав справу...
може в того юнака ножі в правильному напрямку? 🙂
Ви помітили....
А якби ножі на фрезі стояли правильно вона б свою роботу зробила.
Підтримую. Скільки варіантів знаєте ви?
100%
Из своего опыта скажу что можно фрезеровать целину. Вот здесь ua-cam.com/video/IvzuzocA0oI/v-deo.html На видео скорость мотоблока 06-07 км/час. В описании к ролику тех.характеристика сборки. За счет того что скорость занижена фрезу не бросает по сторонам при этом.
привіт, для цільника потрібно плуг .а вироблений грунт лкгко обробите фризою.
Та я вкурсі)) це ж був екперимент...
@@ULK_78 Анайкраще обробляти плоскорізом,щоб ненищити мікрофлору.
Доброго здоров'я!
Продали апарат?
Ще ні,але знайшов роботу))))
👍👍👍👍👍👌💯💎
Цікавий експеримент. Також один раз спробував цілину фрезою, але і півметра не пройшов, зрозумів, що то дурна справа. То тільки мотоблок і фрезу гробити. Підписався і вподобайка.
Я теж помилково ножі не тим боком дав чіпило трошки цілину відразу зламало ніж і мотоблок стрибає а коли ножі правльно то всьо на багато краще виглядає😁
Звісно)
З 2009 року як купив мотоблок Zirka LX1090D з фрезою 80 см захвату мої огороди плуга небачили.Родить нехуже чим в сусідів а може і краще бо маю 2 корови перегною хватає.Земля важкий чорнозем.Невдача вашого експеременту не цілина а суха земля.Раннью весною по мокрому Ви того дерниння і незамітилиб.Літом після ячменю і ранньої картоблі теж фрезою перебиваю в 2 сліди.перший см на 5-7 збить стерню другий на повну глибину фрези але 2 раз іду в пів фрези колесо мотоблока іде по моїх слідах так як опорне колесо зняте.
Очевидно Ви маєте рацію,дякую за таке розгорнуте пояснення. Та все-таки глинистй важче ,ніж чорнозем. Реально я потратив фіз.сили в 2рази більше, ніж орав би плугом.Тому мені цього експерименту вистачило...
@@ULK_78 Повністю з Вами згоден про затрати фіз. сил . Бережіть себе наскільки це можливо при обробітку землі бо з кожним роком ми стаєм старіші а працювати треба.Хороших вам урожаїв і міцного здоровья.
.
@@МиколаДанилейко-я9ч дякую за добрі слова, навзаєм.
Я думаю, що невдача експерименту- перевернуті фрези. До прикладу, вгортаю картоплю мотокультиватором ,,Крот' однією парою фрез з усіма ножами до редуктора, коли м'яка земля МК ,,тоне", тоді перевертаю фрези і культиватор працює ,,на тягу" та не тоне. Вважаю, що Ваші 10-15 см саме через цей фактор.
Я боровся опинився інакше. Восени скосив, обробив раундапом трактор зорав, Я весною пройшовся фрезою. Єдине що зле багато пирію.
Ваш варіант значно кращий. Але ж у моєму випадку це був експеримент.... На рахунок раудапу-Ви допустили помилку,скосивши перед обробкою. Раундап діє всмоктуючись через зелену масу,і тільки потім вбиває корінь. Саме так я планую робити на цій ділянці наприкінці літа.
За те що експерементуєте і ділитися досвідом, з мене вподобайка і підписка. Скосивши траву і профрезерувавши земллю на глибину 10см, можливо потрібно було засіяти цю ділянку щільно сидератами які розпушують грунт і витісняють лабаз. Тим самим Ви не отруюїте землю хімією, покращуєте родючість землі, і садите картоплю в підготовлену землю але на слідуючий рік.
А раундап хіба не вбив пирій?
Ще не дивився ролик, але пишу, ні не може, і не зможе, як і плуг фрези. І взагалі, все треба робити вчасно, що восени, що весною. А так, спортив кілька копиць гарного сіна.
Все гаразд,там зараз картопля непогано вродила.
Не треба пахати.
Ви вживаєте землю. Вона має шари, як торт, де вивуть різні бактерії, що переробляють органіку, на поживні речовини.
Трохи прокультивували, далі сідерація вікоовсяною сумішшю, далі покосити і саджати рядами вашу картоплю.
Міжряддя закривайте чим більштм шаром мульчі, перший сшар мульчи пролийте прбіопрепаратгм Байкал М чи подібним деструктором, шар підтримувати не менше 15 см.
Коли картопля буде висока, разокучити її, поділивши кусти навпіл вздовж ряду та заклавши туди багато мульчі.
Сорняків не буде. Земля буде жива, м'ка та родюча. Картоплю не треба викопувати, тільки зібрати з під мульчі.
В мене навіть колорадів не було.
З 1 відра отримав 25! відер картоплі, не рахуючи молодої.
Дуже цікава технологія! Вже чув про неї. Тим паче,після минулого ,,урожаю,, буду щось неодмінно міняти. В мене настільки бідний грунт,що на 1й рік після розорювання цілини- родить добре,на 2й- слабше,на 3й- одні горошки. Тому,як мінімум сівозміна... Дякую за лікбез!
Формувати треба не суху землю бо і план подолавши.
Не зовсім зрозумів,про що Ви....
постав новмально ножі бо вони не ріжуть землю
Ріжуть,перевірено експериментально!
ножі поставте правельно і нічого бити не буде!
Можливо,але я перевіряв і різниці не відчув. Крім того не забувай те,що це був експеримент))).
@@ULK_78 не знаю в мене фреза лізе по самі помідори, вже років 7 не користуюсь плугом, рано весною культиватор 5-7см + прохід фрезою, все влаштовує, а по цільняку звісно треба 3-4проходи щоб не гробити техніку, на постійній основі звісно цілину фрезою обробляти то варварство по відношеню до техніки, але разок другий можна
І що ніхто не купив у тебе мотоблок?
Поки що ні.
Олех будьласка дай номер телефону для конктакту
Ми хочемо в тебе щось купити з мотоблоком або без дай свій контакти
ну незнаю чого в тебе з підьомом цілини такі проблеми я своєю вісімкою водяною без проблем вскрив 40 соток цілини неораної більше 30 років плуг таке взагалі не бере загрузне в землю колеса буксують а от взяв фрезу ножі добре заточив і все пішло правда пускав чорний дим але то таке картопля хороша зародила
Не зовсім проблема,можна було виорати зразу,але ж це був експеримент...
Из-за птиц ничего не слышно
Не дури землю. Вибори нормальним трактором і не муч мотоблока, він для оранки не підходить. У мене також такий. Я ним фрезую виораний город на зиму весною, саджаю і підгортаю картоплю, копаю картоплю.
Частково погоджуюсь. Це була не моя ідея ( побачив на ютюбі). Захотів перевірити,перевірив....
На рахунок оранки - то оре плуг,а не моттоблок,останній тягне))). Я орю 20-23 см ( щоправда тільки вниз) для картоплі цього вистачає.
Після гліфосату буде діло.
@@ОлегВигонський-з7й є такий лікар американський докор Бєрг. Так він часто каже,що гліфосат - страшне зло. А я навіть толком не знаю,що це таке. Гербіцид?
@ULK_78 гербіцид загальної дії. Однозначно, він має якийсь негативний вплив на наше здоров'я. Але зараз весь агрокомлекс завязаний на гербіцидах і фунгіцидах.
@ОлегВигонський-з7й нажаль так, Ви праві (
Столько всего понаделывал, понаваривал, а утяжелители на колёса сделать не пробовал? Очень рекомендую
А ти по бетону ще не пробував.
)))))
в мене 6 к.с легкий дизельний Кентавр... розробляю цілину в 2, або інколи навіть в 1 прохід... але як кажуть - є один нюанс... це не чорнозем, а напівпіщаний грунт на півдні України... Фреза безсильна проти чистого чорнозему і глини.
Повністю погоджуюсь!
Плуг 150 років убиває землю а тепер фреза добиває її бетонує.Не треба вбивати землю мотоблок і тракториста .З осені треба було скосити всю ділянку і і всю траву положити на ділянку а навесні просо посадити картоплю трохи розгорнувши рядок .В цій технології є один плюс це нема сала на пузі і через руки можливо дійде що не треба вбивати землю і техніку .
Доволі суперечливе і надто категоричне твердження.Можливо,з легкими піщаними грунтами такий варіант і пройде,а в мене,на глині,точно ні. Щодо плуга,то йому не 150,а декілька тисяч років...
@@ULK_78 Я думаю что везде можно .Закон такой Почва всегда должна быть покрытой как минимум 15см (раскрываем только для прогрева и посадки )Максимум живых корней и разнообразие севооборот Для глубокорыхление ДАЙКОН . У меня сейчас один га правда супесчаная почва добавляю глину то урожаи хорошие .
@@Александр-х1б5ъ можливо,в якості експерименту, спробую такий на невеличкій діиянці. Дякую,що ділитесь досвідом🤝
@@ULK_78 Не добавляй песок в почву .Я 10 КРАЗОВ за 12 лет внёс на 6 соток и нашел этот песок на глубине 2.5метра когда делал скважину .Очень хорошо на огород как органика углерод очерет и житня солома но изначально под культуры надо добавлять АЗОТ в небольших количествах для баланса (год два) а потом перейти на вытяжку крапивы и одуванчика .Сначала Мульча лежит долго а потом когда почва начинает работать оживать удержать мульчу в хорошем количестве проблематично.Покупаю КИР1.5 для того чтобы мульчи было достаточно .Урожайность картошки 1к 10-20.(технология своя )пшеница на 20- 30сотках больше 2тонн .СОВЕТ :Прежде чем заводить мотоблок трактор брать лопату остановись и подумай решить задачу по другому .Лучше работать головой (легче)чем лопатой .Хотя ручной косой рекомендую каждый день понемногу .ХОРОШИХ УРОЖАЕВ !И переходи на спельту полбу петровскую репу амарант ПАСТЕРНАК (обязательно) БЛАГОДАРЮ!
@@Александр-х1б5ъ Спасибо за ликбез, Александр! Обязательно учту Ваши советы, когда вновь решу возделывать под картофель. В след.году не планирую,виноградник требует все больше времени.... Но там таже проблема - очень забитый грунт. Может попробую там мульчировать,хотя и не понимаю,как мульча (без предварительной вспашки)может разрыхлить суглинок...
Глину орать чорнозем фреза
Нахера ты эту музыку ставишь ?????
Извините,я надеялся,что Вы глухая и не услышите)))
Купи трактор і проблем не буде
Будуть,але інші,і допожчі)