Доброго дня! У мене такі запитання до вас! Як на вашу думку, почва пісчана,гребні будуть держатись чи осипляться І ще, якщо немає перегнію , а можливо тільки сходити в ліс і нагребти листя хвої чи дуба.залодити в рівчаки вони бубуть при вітрі розлітатись їх треба притрушувати землею. Як буде працювати грядка без перегною, чим можна замінити перегній . З повагою до Вас Лариса Київ.
Вадим ! Звертаюся до Вас за порадою. Восени придбав дачу. Три роки там земля не оброблялась. З осінні город перекопав на штик лопати, грудки не розбивав щоб коріння бурянів повимерзало. Земля чернозем. Чи є сенс на весні сіяти сидирати , овес і гірчицю під грядки томатів , огірків та перцю?
Якщо у вас гектари землі ,то так,можно робити такі грядки,а якщо її не багато ,то навіть на стежки стараєшся мінімум відводить. Якщо робити гряди по вашому,то це просто Гуляй поле.Шкода ,скільки землі пропадає під стежками
Це не його метод. А американского доктора сільхоз. наук Джекоба Миттлайдера. Метод дуже ефективний як раз на малих ділянках в 5-15 соток. PS Дякую автору за цікаве відео. Хотілося б ще знати, який у Вас грунт - суглинок чи глиняна почва? Чи визначали Ви рівень pH грунту?
+Татьяны Про Смотрите остальные мои видео. В них я попытался более подробно о и внятно обьяснить систему подкормки модульных грядок за счет внесения органики в проходах.
Цікаво, як Ви боретесь зі слизнями? Чи у Вас немає такого "щастя"природнього землеробства? Я часто буваю у Смілі, може повідомите адресу, або телефон? Може зустріч на ваших 4 сотках знову додасть мені ентузіазму до природнього землеробства?
Добрый день. Так все-таки какой способ более приемлем для посадки картофеля с вашей точки зрения, учитывая ваш опыт с разными вариантами? Узкие или сдвоенные грядки? Вы какой способ используете в этом году? И вопрос по сидератам: как заделывать горчицу в грунт?
Доброго дня! Картопля у цьому році буде висаджуватися мною трохи в удосконаленому способі, використовуючи попередній тип посадки методом здвоєних грядок але проходи між ними будуть заглиблюватися і здобрюватися різною органікою. Зараз я активно готую свій город до цього методу посадки не тільки картоплі, а і всієї городини. Ви можете переглянути одне з моїх нових відео, в якому я наочно продемонстрував виготовлення таких грядок - ua-cam.com/video/Qt3uBxlifcE/v-deo.html . З приводу заорювання гірчиці можете переглянути ще одне з моїх відео - ua-cam.com/video/D42bhRZBjU0/v-deo.html . Бажаю Вам успіхів та наснаги!
Сіно в якості мульчі досить добре підходить, але його слід постійно підкладати із за його швидкого перегнивання. Солома буде кращим варіантом. Поверхневий шар мульчі повинен бути не менший 5 см, інакше користі від неї ніякої не буде. Стосовно гірчиці, сіяти її можна будь-де, головне аби була можливість потім її зручно скосити.
Відео про вирощування врожаю на вузьких грядках є тільки про буряк. Вже починаю монтувати відео про врожай моркви. А взагалі вузькими грядками я почав займатися тільки у цьому році, тому покищо не має великої кількості сюжетів. Є у мене лише відео про те, як я вирощую огірки у теплих грядках, які збиті у дерев'яний короб - ua-cam.com/video/8FhIg2-Z_CA/v-deo.html , а також відео про вирощування розсади помідорів та капусти у теплій грядці, яка також побудована за таким самим принципом, як і в огірках - ua-cam.com/video/vmtBABK9rmg/v-deo.html . Раніше планував перейти на вирощовування огородніх культур використовуючи короба. Але чим далі я почав займатися відновленням землі по природньому землеробству, тим більше починає виникати сумнів у доцільності такого методу. Бортики для коробів здебільшого використовують для того, аби трава із стежки та бур'ян не заповзали на грядку, а також для того, щоб не вивалювалася мульча з грядок. Також короба вигідно будувати у високо зволоженій місцевості, де близько до поверхні грунту знаходяться грунтові води. Моя місцевість цим факторам не відповідає. Таким чином, у посушливих районах такі короба не дадуть бажаного ефекту, а навпаки їх доведеться часто поливати та регулярно зволожувати землю. Зараз я намагаюся експерементувати у землеробстві без застосування грядок-коробів. Думаю більш вигідно та ефективніше замість них успішно можна боротися із бур'яном на стежках використовуючи різну підстилку, можна навіть посипати звичайною тирсою. Головна умова аби з городу не виносилася органіка, а постійно поновлювалася різними органічними рештками. Я вже навіть відмовився від створення компостних куч, і вважаю що краще буде залишити землю прикритою від пекучого сонця різними рослинними залишками (навіть почав регулярно на город виливати помийки зі столу). Це призведе до того, що по усьому городу максимально швидко буде розвиватися мікрофлора та розведуться хробаки, яким потрібно буде чимось харчуватися. Додатково два рази на рік (навесні та осінню) висіваю сидерати, які повністю замінюють мені коров'ячий перегній.
Овес я висівав наприкінці літа, одразу після прибирання картоплі. Зараз сіяти овес буде запізно, він теплолюбивий на відміну від гірчиці білої. Але жовтень та початок листопада - найкращий час для висівання жита під зиму. Воно як і пшениця не боїться морозів та чудово зимує і навіть росте під снігом. Ранньою весною жито прекрасно починає розвиватися при настанні першого тепла.
Ось моє улюблене відео із семінару з природнього землеробства, в якому більш детально обговорюється тема, присвячена житу, в якості сидерату - ua-cam.com/video/OOOfEiU8Ru8/v-deo.htmlm59s
Доброго дня! Здвоєні грядки, які я використовував для висадки картоплі є продовженням вузьких грядок. Спочатку у мене був великий задум розподілити усю свою ділянку городу на вузькі грядки. Але за браком часу та за складністю їх виготовлення довелося обмежитися від їх побудови і одразу починати висаджувати картоплю по аналогії вузьким грядкам у два рядки. І цей спрощений метод, як на мою думку ні чим не гірший, навіть - кращий. Тому що під час підгортання такої грядки картоплі з обох боків утворюється своєрідний бортик, який виконує ту саму роль, що і у вузьких грядках, який не дозволяє вологі та поживним речовинам із середини здвоєної грядки витікати на стежку.
Дякую за швидку відповідь.Я в тільки в цьому році хочу займатися природним землеробством не знаю з чого почати . На зиму я вигорола город а що з ним робити весною не знаю.
Пропоную Вам у першу чергу розбити свій город на грядки і ходити тільки по стежкам. Відстань від центру кожної грядки до іншої грядки ви підбираєте на свій власний розсуд. У мене відстань від грядок до грядок - 120 см. Їх ширина варіюється в залежності від кількості рядків висаджених культур у ній. Наприклад, коли висаджується картопля у таку грядку, то формується лише два рядки, а якщо саджаєте наприклад щось дрібне (редиска, цибуля, петрушка, укроп і т.д.) тоді можна робти і більше рядків: від 3 до 4-х. Відповідно ширина грядок буде трохи більшою. Головне, щоб була зручна стежка шириною, не меншою 50 см.
З настанням ранньої весни можна на сформованих стежках одразу сіяти різноманітні сидеральні рослини, які потім потрібно буде підрубити плоскорізом під корінь. І потім використовувати їх як мульчу для своїх грядок. Таким чином можна упродовж всієї теплої пори року висівати наступну порцію сидератів. Таким чином, завдяки проходам (стежкам) Ви зможете в короткі терміни здобрити свою землю поживними мінеральними речовинами. І в подальшому притримуючись природнього землеробства слід забути про перекопку своєї землі.
Доброго дня Олена. Такі грядки доводиться виготовляти щорічно, тому що вони втрачають з часом під дією природних факторів свій попередній зовнішній вигляд. Але під час їх використання я винайшов багато недоліків, які звели нанівець усі мої плани щодо їх застосування. Річ у тому, що під час їх виготовлення руйнується верхній та нижні шари землі, тим самим ґрунт стає біднішим, за рахунок знищення у ньому живих мікроорганізмів (аеробних та анаеробних бактерій). Пересуваючи землю, ми не тільки псуємо її структуру, яка формується за рахунок коріння сидератів, та хробаків але і піднімаємо назовні із нижніх шарів землі багаторічні насіння бур'яну, з яким важко потім стає боротися. Тому у цьому році я буду переходити на такі методи землеробства, які б не так агресивно впливали на її поживність.
Я тоже в прошлом году делала такие,училась по вашему видио,и вы правы.Во-первых такие грядки не подходят для нашей местности потому что из-за жары требуется частый полив до двух раз в день,во-вторых я тоже считаю что мы так только вредим,ну и не очень хочется делать каждый год.Хочу в этом году попробывать углубленные грядки.
що зараз посаджено на цих грядках,на такий спосіб хочу пробувати садити картоплю,і почав робити грядки по Розуму В,землю не обробляв ні чим відразу буду садити,побачу що з цьго вийде
+Владимир Т Посадив усі ранні культури: моркву, редиску, цибулю, буряк. Сьогодні доріжки між грядками мульчував неперегнившим вівсом, щоб не ріс бур'ян, який з осені був засаджений по всьому городу. Картоплю у цьому році буду висаджувати на початку травня, тому що на місці де буде вона висаджена була засіяна гірчиця. Скоро викладу відео. ЗАраз збираю відеоматеріали.
+Владимир Т Сприводу грядок Розума Володимира у мене виникають деякі сумніви та запитання. По-перше, потрібно постійно підкидувати органіку, інакше оголяться корені культурних засаджених рослин. По-друге, коли формується грядка, то при її формуванні неплодородна земля, яка береться із самого нижнього центрального каналу підсипається на краях такої грядки, що є не дуже добре для розвитку рослин. По-третє, є ризик розвитку шкідників при постійному підсипанні органіки, наприклад лічинки хрущів, медведки, кротів, мишей і т.д., з якими боротися буде вкрай важко.
+Інна Майборода Грядки слід розташовувати із півночі на південь для того, щоб сонце упродовж всього дня з ранку до вечора могло рівномірно освітити всі рослини з усіх сторін. Якщо робити навпаки, розміщуючи грядки з заходу на схід то тоді передні рослини будуть затіняти задніх. В такому випадку потрібно буде дотримуватися правил суміжної посадки і на передньому плані доведеться висаджувати спочатку низькорослі рослини і в останню чергу вже високорослі.
Я больше склоняюсь к тому, чтобы окучивать, когда взойдет картошка два раза. Ничего не смывает, живу в Николаевской области. Кроме того, поливаю со скважины с распылителем. А вот этот метод со сдвоенными рядами хочу попробовать. Овес купила, но это после уборки, а вот, когда взойдет картофель, после окучивания хочу посадить в междурядьях фасоль, горох. Попробую. Парень прав, нужны содержатся.
Такое впечатление, что вы мучаете себя мовою. На що це? Моя бабушка живя в Сибири, так говорила по русски, как вы на мове - слишком правильно и натужно. Как будто человек в уме переводит с другого языка, на котором он думает. Вы где живете? В какой области? Поймите правильно, я не осуждаю. Просто хочу понять зачем? :) А контент полезный! )
Это видео тоже будет Вам полезно - ua-cam.com/video/rZQfQDUSrbs/v-deo.html
Молодець, досить повчальні та корисні відео! Щиро дякую, успіхів вам!
Вы молодец, все очень понятно! Спасибо. Снимайте ещё видео. Хоть и не все слова понятны, но очень все снято хорошо!
Спасибо большое. Доходчиво, и язык приятный
Очень интересно и красиво! Будем пробовать новый способ формирования грядок и посадки картофеля. Спасибо!
Приятный парень. Урожаев тебе
Буду тоже так пробовать. Привет из Брянска.
в этом году тоже сделал себе грядки , ширина 1 метр, между рядами 60 см. получается три ряда культур
а ветки и доски гнилые куда делаете?? В печку? чем удобряете?
Доброго дня! У мене такі запитання до вас! Як на вашу думку, почва пісчана,гребні будуть держатись чи осипляться І ще, якщо немає перегнію , а можливо тільки сходити в ліс і нагребти листя хвої чи дуба.залодити в рівчаки вони бубуть при вітрі розлітатись їх треба притрушувати землею. Як буде працювати грядка без перегною, чим можна замінити перегній . З повагою до Вас Лариса Київ.
Молодец нечего сказать, удачи.
підпишуся на канал щоб не загубитися, а по поводу грядки ,бокаш не знайшов то буду робити брагу ,і дешо зміню в конструкції одну залишу по Розуму
Вадим ! Звертаюся до Вас за порадою. Восени придбав дачу. Три роки там земля не оброблялась. З осінні город перекопав на штик лопати, грудки не розбивав щоб коріння бурянів повимерзало. Земля чернозем. Чи є сенс на весні сіяти сидирати , овес і гірчицю під грядки томатів , огірків та перцю?
Якщо у вас гектари землі ,то так,можно робити такі грядки,а якщо її не багато ,то навіть на стежки стараєшся мінімум відводить. Якщо робити гряди по вашому,то це просто Гуляй поле.Шкода ,скільки землі пропадає під стежками
Це не його метод. А американского доктора сільхоз. наук Джекоба Миттлайдера. Метод дуже ефективний як раз на малих ділянках в 5-15 соток.
PS Дякую автору за цікаве відео. Хотілося б ще знати, який у Вас грунт - суглинок чи глиняна почва? Чи визначали Ви рівень pH грунту?
земля не пропадает. кормишь один ряд, а садишь два ряда. метод рядов, а не грядок. чем вы кормите их?
+Татьяны Про Смотрите остальные мои видео. В них я попытался более подробно о и внятно обьяснить систему подкормки модульных грядок за счет внесения органики в проходах.
вы сажаете один раз за лето или 2?
После 1 ливня бортиков не будет .А если останутся то тяжело потом бурьян с них полоть .
а ветки и доски гнилые куда делаете?? В печку? чем удобрение?
я в этом году тоже буду пробовать жить без перекопки огорода , после книг Курдюмова.
+Александр sx Вжэ другый рик так робымо. Чудово.
Цікаво, як Ви боретесь зі слизнями? Чи у Вас немає такого "щастя"природнього землеробства? Я часто буваю у Смілі, може повідомите адресу, або телефон? Може зустріч на ваших 4 сотках знову додасть мені ентузіазму до природнього землеробства?
Добрый день. Так все-таки какой способ более приемлем для посадки картофеля с вашей точки зрения, учитывая ваш опыт с разными вариантами? Узкие или сдвоенные грядки? Вы какой способ используете в этом году? И вопрос по сидератам: как заделывать горчицу в грунт?
Доброго дня! Картопля у цьому році буде висаджуватися мною трохи в удосконаленому способі, використовуючи попередній тип посадки методом здвоєних грядок але проходи між ними будуть заглиблюватися і здобрюватися різною органікою. Зараз я активно готую свій город до цього методу посадки не тільки картоплі, а і всієї городини. Ви можете переглянути одне з моїх нових відео, в якому я наочно продемонстрував виготовлення таких грядок - ua-cam.com/video/Qt3uBxlifcE/v-deo.html . З приводу заорювання гірчиці можете переглянути ще одне з моїх відео - ua-cam.com/video/D42bhRZBjU0/v-deo.html . Бажаю Вам успіхів та наснаги!
Спасибо. А можно горчицу посадить в междурядья малины? И можно ли вместо сена для мульчи использовать солому? И как много насыпать? Успехов вам.
Сіно в якості мульчі досить добре підходить, але його слід постійно підкладати із за його швидкого перегнивання. Солома буде кращим варіантом. Поверхневий шар мульчі повинен бути не менший 5 см, інакше користі від неї ніякої не буде. Стосовно гірчиці, сіяти її можна будь-де, головне аби була можливість потім її зручно скосити.
Спасибо.
где посмотреть твои видео о результатах /урожаях на узких грядок? не думал делать высокие узкие грядки, по типу короба?
Відео про вирощування врожаю на вузьких грядках є тільки про буряк. Вже починаю монтувати відео про врожай моркви. А взагалі вузькими грядками я почав займатися тільки у цьому році, тому покищо не має великої кількості сюжетів. Є у мене лише відео про те, як я вирощую огірки у теплих грядках, які збиті у дерев'яний короб - ua-cam.com/video/8FhIg2-Z_CA/v-deo.html , а також відео про вирощування розсади помідорів та капусти у теплій грядці, яка також побудована за таким самим принципом, як і в огірках - ua-cam.com/video/vmtBABK9rmg/v-deo.html .
Раніше планував перейти на вирощовування огородніх культур використовуючи короба. Але чим далі я почав займатися відновленням землі по природньому землеробству, тим більше починає виникати сумнів у доцільності такого методу.
Бортики для коробів здебільшого використовують для того, аби трава із стежки та бур'ян не заповзали на грядку, а також для того, щоб не вивалювалася мульча з грядок. Також короба вигідно будувати у високо зволоженій місцевості, де близько до поверхні грунту знаходяться грунтові води. Моя місцевість цим факторам не відповідає. Таким чином, у посушливих районах такі короба не дадуть бажаного ефекту, а навпаки їх доведеться часто поливати та регулярно зволожувати землю. Зараз я намагаюся експерементувати у землеробстві без застосування грядок-коробів. Думаю більш вигідно та ефективніше замість них успішно можна боротися із бур'яном на стежках використовуючи різну підстилку, можна навіть посипати звичайною тирсою. Головна умова аби з городу не виносилася органіка, а постійно поновлювалася різними органічними рештками. Я вже навіть відмовився від створення компостних куч, і вважаю що краще буде залишити землю прикритою від пекучого сонця різними рослинними залишками (навіть почав регулярно на город виливати помийки зі столу). Це призведе до того, що по усьому городу максимально швидко буде розвиватися мікрофлора та розведуться хробаки, яким потрібно буде чимось харчуватися. Додатково два рази на рік (навесні та осінню) висіваю сидерати, які повністю замінюють мені коров'ячий перегній.
+Мои 4 сотки а ты в какой области проживаешь?
Черкаська область, м. Сміла
Коли Ви висiвали овес пiд зиму? Чи не пiзно буде його посiяти наприкiнцi жовтня?
Овес я висівав наприкінці літа, одразу після прибирання картоплі. Зараз сіяти овес буде запізно, він теплолюбивий на відміну від гірчиці білої. Але жовтень та початок листопада - найкращий час для висівання жита під зиму. Воно як і пшениця не боїться морозів та чудово зимує і навіть росте під снігом. Ранньою весною жито прекрасно починає розвиватися при настанні першого тепла.
отже, жито, а перед тим, як города садити, скосити , та робити гряди?
Ось моє улюблене відео із семінару з природнього землеробства, в якому більш детально обговорюється тема, присвячена житу, в якості сидерату - ua-cam.com/video/OOOfEiU8Ru8/v-deo.htmlm59s
добрий день.дякую за ваші відео. скажіть будласка картоплю краще саджати в здвоєні грядки чи грядки по миттлайдеру з вашого опиту
Доброго дня! Здвоєні грядки, які я використовував для висадки картоплі є продовженням вузьких грядок. Спочатку у мене був великий задум розподілити усю свою ділянку городу на вузькі грядки. Але за браком часу та за складністю їх виготовлення довелося обмежитися від їх побудови і одразу починати висаджувати картоплю по аналогії вузьким грядкам у два рядки. І цей спрощений метод, як на мою думку ні чим не гірший, навіть - кращий. Тому що під час підгортання такої грядки картоплі з обох боків утворюється своєрідний бортик, який виконує ту саму роль, що і у вузьких грядках, який не дозволяє вологі та поживним речовинам із середини здвоєної грядки витікати на стежку.
Дякую за швидку відповідь.Я в тільки в цьому році хочу займатися природним землеробством не знаю з чого почати . На зиму я вигорола город а що з ним робити весною не знаю.
Пропоную Вам у першу чергу розбити свій город на грядки і ходити тільки по стежкам. Відстань від центру кожної грядки до іншої грядки ви підбираєте на свій власний розсуд. У мене відстань від грядок до грядок - 120 см. Їх ширина варіюється в залежності від кількості рядків висаджених культур у ній. Наприклад, коли висаджується картопля у таку грядку, то формується лише два рядки, а якщо саджаєте наприклад щось дрібне (редиска, цибуля, петрушка, укроп і т.д.) тоді можна робти і більше рядків: від 3 до 4-х. Відповідно ширина грядок буде трохи більшою. Головне, щоб була зручна стежка шириною, не меншою 50 см.
Дякую.
З настанням ранньої весни можна на сформованих стежках одразу сіяти різноманітні сидеральні рослини, які потім потрібно буде підрубити плоскорізом під корінь. І потім використовувати їх як мульчу для своїх грядок. Таким чином можна упродовж всієї теплої пори року висівати наступну порцію сидератів. Таким чином, завдяки проходам (стежкам) Ви зможете в короткі терміни здобрити свою землю поживними мінеральними речовинами. І в подальшому притримуючись природнього землеробства слід забути про перекопку своєї землі.
А вы каждый сезон так грядки делаете?
Доброго дня Олена. Такі грядки доводиться виготовляти щорічно, тому що вони втрачають з часом під дією природних факторів свій попередній зовнішній вигляд. Але під час їх використання я винайшов багато недоліків, які звели нанівець усі мої плани щодо їх застосування. Річ у тому, що під час їх виготовлення руйнується верхній та нижні шари землі, тим самим ґрунт стає біднішим, за рахунок знищення у ньому живих мікроорганізмів (аеробних та анаеробних бактерій). Пересуваючи землю, ми не тільки псуємо її структуру, яка формується за рахунок коріння сидератів, та хробаків але і піднімаємо назовні із нижніх шарів землі багаторічні насіння бур'яну, з яким важко потім стає боротися. Тому у цьому році я буду переходити на такі методи землеробства, які б не так агресивно впливали на її поживність.
Я тоже в прошлом году делала такие,училась по вашему видио,и вы правы.Во-первых такие грядки не подходят для нашей местности потому что из-за жары требуется частый полив до двух раз в день,во-вторых я
тоже считаю что мы так только вредим,ну и не очень хочется делать каждый год.Хочу в этом году попробывать углубленные грядки.
Плоскорезом работаете не правильно. Надо соответствовать природному земледелию.
овес - культура, которая не проростает после скашивания. это не пырей или коневник.
що зараз посаджено на цих грядках,на такий спосіб хочу пробувати садити картоплю,і почав робити грядки по Розуму В,землю не обробляв ні чим відразу буду садити,побачу що з цьго вийде
+Владимир Т Посадив усі ранні культури: моркву, редиску, цибулю, буряк. Сьогодні доріжки між грядками мульчував неперегнившим вівсом, щоб не ріс бур'ян, який з осені був засаджений по всьому городу. Картоплю у цьому році буду висаджувати на початку травня, тому що на місці де буде вона висаджена була засіяна гірчиця. Скоро викладу відео. ЗАраз збираю відеоматеріали.
+Владимир Т Сприводу грядок Розума Володимира у мене виникають деякі сумніви та запитання. По-перше, потрібно постійно підкидувати органіку, інакше оголяться корені культурних засаджених рослин. По-друге, коли формується грядка, то при її формуванні неплодородна земля, яка береться із самого нижнього центрального каналу підсипається на краях такої грядки, що є не дуже добре для розвитку рослин. По-третє, є ризик розвитку шкідників при постійному підсипанні органіки, наприклад лічинки хрущів, медведки, кротів, мишей і т.д., з якими боротися буде вкрай важко.
Чи не з захида на схид расташовуються грядки??? Так всюды пишуть
+Інна Майборода Грядки слід розташовувати із півночі на південь для того, щоб сонце упродовж всього дня з ранку до вечора могло рівномірно освітити всі рослини з усіх сторін. Якщо робити навпаки, розміщуючи грядки з заходу на схід то тоді передні рослини будуть затіняти задніх. В такому випадку потрібно буде дотримуватися правил суміжної посадки і на передньому плані доведеться висаджувати спочатку низькорослі рослини і в останню чергу вже високорослі.
расстояние у вас между … мало. (я это называю ряды, а Вы называете гряды)
Если пойдет ливень, то он размоет гребни .
На юге Украины, за сезон, 2-4 раза бывает такой ливняка и с градом еще, что ховайся .
если дорожки зарастут травкой то они прикроют и задержат дождевую воду а корни овощей и будут тянуть эту влагу на себя !
Я больше склоняюсь к тому, чтобы окучивать, когда взойдет картошка два раза. Ничего не смывает, живу в Николаевской области. Кроме того, поливаю со скважины с распылителем. А вот этот метод со сдвоенными рядами хочу попробовать. Овес купила, но это после уборки, а вот, когда взойдет картофель, после окучивания хочу посадить в междурядьях фасоль, горох. Попробую. Парень прав, нужны содержатся.
Интересное видео, но много непонятных слов.
👍
не грядки, а ряды. на один ряд приходится = 80 + 40 = 100 см. расстояние 80 см для света, ветра, солнечной энергии.
80 +40=120
👍👍✌️🇺🇦
Такое впечатление, что вы мучаете себя мовою. На що це?
Моя бабушка живя в Сибири, так говорила по русски, как вы на мове - слишком правильно и натужно. Как будто человек в уме переводит с другого языка, на котором он думает. Вы где живете? В какой области?
Поймите правильно, я не осуждаю. Просто хочу понять зачем? :)
А контент полезный! )
Ви в свому розумі ? Мені здалося що ви думаєте українською а написали російською)))))
Якби я досконало володів би ще й ангійською, написав би в описі під цим відео на англійській мові, щоб деякі не задавали б зайвих питань.
Хороший ход- название группы и роликов русское, а шпарит на украинском для родной аудитории...
Ксения Артемьева , человек делится опытом, а говорит, как умеет. Лучше благодарить, чем язвить. Вам дизлайк.