Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси: ua-cam.com/channels/Gz-zvbQvoFBO7zGy9EjuDw.htmljoin www.patreon.com/Aleks_MW або разовим переказом на монобанку send.monobank.ua/jar/3G3HqMaPtN
Правда в тому, що на маках геть не раціональний прайс. За додаткові Гб оперативи чи ссд треба доплачувати якісь неадекватні кошти. Дружина недавно вимушено перейшла із макбук про 2017 року на ПК під лінуксом, бо 16Гб в макі геть не вистачало для запуску купи докер контейнерів із тераформ, а модель із 32Гб коштувала 130-160к грн. Тому їй начальник прислав ПК із 256Гб оперативи і процесором на 22 ядра, який коштував якісь скромні 70к грн (+ rtx 4070 super на борту для роботи із ШІ). За власні кошти купувати ноут за 150к було б геть не раціонально, бо відіб'ється він не скоро.
Тут спец задачі. Я коли став тімлідом то переконав менеджмент зібрати усім девам станції на серверних Xeon. Там дешева оперативка та й самі проци також. Тепер про кількість відкритих IDE і запущених контейнерів ніхто навіть не думає. Але це також специфічне рішення. Якщо робочі задачі дозволяють взяти Мак то краще так і зробити. Мені 18Gb на M3Pro вистачає на все, докер і важкі IDE та щей купу вкладок в браузері + 10 год автономності легко.
А екран який, дотягує до Ретини? Я тут обирав монітор, так от, щоб 4к і тру-колор sRGB, так ціна ~800eur і вище. Я до того, що Macbook це про Retina і автономність, як на мене. Докери раню на нет-топі у локальній мережі. Якщо потрібен супер сервер, то може ноут не варіант?!
@@MuhamedAli-yd9xk Пересічні asus vivobook із OLED екранами мають цілком пристойну якість зображення, може і ретину перевершують, порівняння не дивився.
@@MuhamedAli-yd9xk Зовнішній екран для марка на М платформі це біль. В мне 2 хороших Dell 2K, з макбуком вони працюють задовільно(type-C > DVI) в плані якості показу шрифтів. Для оптимального результату треба 4К монітори, є варіант від Dell(S2722QC) можна в 800$ за два вкластись. Якість топ, мав можливість протестувати(причому мають підключення по type-C + зарядка відразу)
Придбав собі 6 років тому Mi Notebook Pro. Ща 1000 долларів. Служить досі просто чудово. Залізо як було вогонь так і залишається. Була 1 заміна батареї, яка обійшлась в 1800 грн. І причин міняти техніку не бачу.
Підпишусь під кожним словом! Перейшов на мак майже 10 років тому, а до того кожен рік ковирявся пересобираючи ПК, зараз вже забув що то таке, і технічни параметри, мегагігагерцибайти зовсім не цікавлять - весь час приділяється корисної роботі)
Друже, ... я живу з Убунту з 2015 року! Поставив і забув ... Були моменти зі Slack, він раптом перестав шарити екран -- но то питання до слака. Згодом вони все пофіксили. В мого PM-а мак за 3k, в мене HP Envy за $3.5k. Обом машинкам десь 3 роки. Мій енві жодного дня не провів в сервісному центрі, а вот ноут нашого PM там вже двічі чи трічі відмітився. То ж, з надійністю ... там все не так добре, як то хотілося б аплу.
@@Aleks_tech_ua маю до тебе два питання) , тиждень як купив аир на м3 8/256. Брав в яблуках, версія на 16гб ну дуже дорога, чи буде вистачати 8гб для простого повсякденного використання браузер, ютую, документи, і можливо для навчання ти по відео уроків і спроб працювати в якомусь ПО типу пакету адоб, цікавить виключно твоя особиста думка. І друге питання, як гадаєш чи буде у м4 аир 16гб озу в базі?)
@@Ihor-kherson Для тих потреб, які ти описав, цього ноутбука вистачить з головою, ти не відчуєш жодного дискомфорту від користування. Щодо MacBook Air M4, це ж Apple. Вони на прошках 14-дюймових, з чипом M4 додадуть 16 ГБ об’єднаної пам’яті, і це було фактично підтверджено у витоках, про які я розповідав у попередньому відео. А що до Air, я думаю, ні. Я думаю, ми залишимося з 8 ГБ об’єднаної пам’яті. А якщо я помиляюсь, я задоначу 500 грн на фонд “Повернись живим”.
@@Aleks_tech_ua якщо ти помилився то обидва задонатимо) дякую за відповідь. Брав саме м3 бо хочу не міняти ноутбук якомога довше, ну реально на 16гб ніяк не дотягував, дуже дорого. Сподіваюсь що не помилився в вибором. Перший мак у житті, це кайф. Дякуючи до речі твоєму відео з пояснень як опанувати мак ос, вважаю його найкращим на ютубі. Набридло на вінді Ос кожен рік міняти бо лагає і з драйверами, наприклад вай фаю, боротись постійно бо відвалюється. Доречі, як ідея - бувби класний відос з досвідом використання всяких жестів і хот кеїв, фішечок і всього такого)
Більше 10 років користуюсь Linux, як на ноуті так і на декстопі. Зібрав собі робочу станцію на Xeon багато оперативки SSD ітд. Все гарно. Але давно вже придивляюсь до мак, бо дійсно вже немає часу налаштовувати налаштування)). Останньою крапкою стали блекаути, дивлячись як макбук дружини легко тримає 10 год обробки фото, вирішив і собі взяти макбук. Веб розробка, все чудово. Це той же Linux, але який прийняв душ і сходив до барбершопу))
@@eugenemaksimenko1191 Ви абсолютно праві, дякую за уточнення. Я просто виразився більш загально,Linux по суті це лише ядро. Головне що різняць при переході майже не помітна більшість команд в терміналі, ідентичні. Поставив brew як пакетний менеджер.
Скажу як фотограф - мак це супер крута річ. Екран, автономність, кольоропередача. Скажу як відеограф - мак це кошмар! Найгірша робота з папками, мінімальнільна кількість плагінів для програм, несумісність з Sony бо епл любить гроші і блокує багато брендів якщо їм не башляють. Так епл класний для роботи. Відкрив - попрацював - закрив. Але якщо хочете займатись 3д, монтажем, рендером і так далі то виключно вінда. Тому для себе зрозумів що дома має бути макбук і ПК на віндовс)))
Дякую за коментар. Єкрани це окремий витвір мистецтва. Зараз готоую огляд на аймак 2009 27 (2к)дюймів. ЦЕ щось неймовірне) Порівнював зі своїм LG 4k і картинка досі вражає.
Наче ідуть зміни, але з софтом у професійній сфері - так, це поки проблемно, це триватиме, схоже, ще пару років, бо М4 мах стали достатньо потужними навіть для рендерингу 3д.
На вінді те саме -- стабільно автоапдейт драйверів все вирішував(у мене) На лінуксі дуже схоже(єдиний драйвер, який сам ставив, це коли вирішив перейти з опенсорсних драйверів нвідії на пропріеритарні) Тому да, тут кому як повезе
До теми що на мак не треба встановлювати драйвера. Щоб можна було підключити інтернет по RJ45 через довбаний хаб від ugreen, на макбуці мені треба було з бубном потанцювати (і це те що стосується саме підходящого драйвера), в той час коли на віндовсі (пк чи ноут) і навіть на андроїді все працювало відразу. З графічним планшетом так само треба встановлювати драйвер, може мені здається, але на віндовсі якраз драйвер встановлюється автоматично, на відміну від макос. ГП хоч і не дуже дорогий, але поширений Huion 420, на macOS 10.14 треба було скачувати драйвер. Підсвідка до клавіатури на вінді відразу працює, а на маці треба скрипт встановлбвати. Клавіатура darshion з круглими клавішами, на nacOS 14 треба встановлювати скрипт. Перекидувати файли з телефонів на android постабільніше буде встаки через windows, бо на маці десь 1 з 10 разів то файл якийсь не перекине, то взагалі не хоче нічого перекидувати. Не важливо чи то самсунг з SmartSwitch чи наприклад перший піксель з Android File Transfer. По підключенню мікрофона Samson C01U Pro окей паритет. P.S У мене макбук про 13 2017, можу більш впевненно казати за macOS 10.14, але не думаю що на тій же 14 - сономі ситуація краще. Я не фанат епла, але макбуки люблю через збірку і саму macOS, а особливо маки з еплівськими M процессорами.
7:30 шо-шо-шо-шо-шо-шо-шо?😂 це звідки така діч? Я перший раз чую шоб хтось у всьому світі сказав що мак не підходить для розробки)) я навіть не можу уявити іще більш підходящий комп для цього, та навіть для ігор, це якась хуйня, нема такого міфа 😂
@@dmmeteo Мак чудово підходить для розробки. Зрештою, як і Лінукс. А от якраз Вінда, якщо говорити про найбільш популярні стеки, потребує додаткових налаштувань.
@@newexe1818 Докер найкраще, звісно, працює в нативному середовищі, на Лінуксі. Але на Маках, наче, зараз в цілому нормально. Єдине, що щоразу, коли збираєш локальний імадж, потрібно тримати в голові архітектуру.
Насправді, ситуації різні бувають. В мене рік на Macbook не працював Screen Sharing з iPad. Просто не працював. А потім, просто запрацював одним днем) Один диск перестав відкриватись на Windows, але чудово працював на MacOS. Файлова система це зрозуміло і в мене проблема немає, але Finder - це просто meh. Стандартний переглядач файлів на Windows більше може. Але є і зручні речі, як "Швидкий перегляд". Тобто, я б не сказав що система прям суперкайф, і можна не паритись. З приводу збірки ПК - ну, якщо рахувати корпус і екран - то так, за такі ж гроші у ПК буде відчутна кількість компромісів. Та й з мобільністю можна прощатись. Якщо брати ноут за ті ж гроші/такі ж характеристики - ще можна знайти щось дуже близьке, але там переважно будуть "дорослі " процесори і відяхи, через які треба буде обслуговувати ноут раз в пару місяців. Можна пошукати на ARM, але вони ще сирі, і це, як на мене, ще бета-тест. Як на мене, треба розуміти для чого купувати техніку. Очевидно що Mac не для всіх, бо можливо, якась специфічна програма працює тільки на Windows. Або запити в людини такі, які Mac не покриває, або для їх покриття Mac це задорого. Я брав як ноутбук на "повсякдення" і для роботи - я frontend-ер - мені з головою. Так, є свої обмеження і незручності до яких треба звикати, але якість ноутбука їх перекриває. Просто, якщо людина вірить у міфи, і думає що Mac це останнє лайно, але всеодно мільйони людей користуються в своє задоволення - то це просто трохи тупо) Треба ж голову на плечах мати, і формувати власні думки, а не просто спиратись на чужі.
1:08 я купив свій макбукпро 2018 на і7 за 1800, а як мийшов макбукпро на м1 то мій по ціні впав до 700-800. Так що не все так райдужно. А старий за таку суму немає сенсу продавати.
так, про це розповідав трохи далі. Перед тим як перейти на мак ОС(була потреба по роботі) як раз початок пандемії у 2020 році, я хотів придбати Air на інтелі, бо чув що оптимізація творить дива. Але це виявилось не так, якщо залізо слабке, оптимізація не врятує і замість цього взяв за 500 доларів прошку 15 дюймів 14 року. Досить вдале знайомство вийшло а потім вже поступово почав переходити ан нову архітертуру, починав з мак міні, далі еір і зараз прошка 2021 року чудово відпрацьовує вкладені в неї кошти
Дякую що ще раз переконали мене що ні за які гроші мак мені не потрібен (хіба що перепродати еплофанату). Вінда універсальніша і у налаштуваннях, і у наявності софта, і у підтримці переферії. І якість та різноманіття комплектуючих можна підібрати на будь-якій смак не гірші за якістю та за менші гроші. А з розвитком arm-проців типу Snapdragon й усі переваги M-процесорів зійдуть нанівець. Ще й старі специфічні залізяки ще з початку 2000-х й досі працюють навіть на він11, і пофіг що один раз треба драйвер встановити. Зараз ПК та ноути на Вінді підходять для будь-якого сценарія, аби залізо тягнуло, а Мак це або друкарська машинка і браузінг (для чого і планшета вистачить з головою), або вузконаправлена робота з однією-двома прогами. Крок вліво-вправо і хана. Головне з екосистеми Apple не вилазити, щоб боляче не було, бо Apple вже за користувачів все вирішило, що їм нічого крім Appla не треба. Хоча для того маководи эплу гроші і платять, щоб за них хтось вирішував що їм зручно, а що ні.
Колись я не любив макос бо вона макос а не вінда (малий був, хейтив усе що не було мені звичним) Потім я нейтрально почав до маків ставитись, бо змирився з тим, що вона інша І ось вже півроку використовую не супер свіжий, але який мене повністю задовільняє, макбук про 13 дюймів 2012 на і7, і я зрозумів що це афігенний інструмент для кріейторів (з мого досвіду: не супер замудрений монтаж відео та виробництво музики на ньому йде просто суперово). Ну і деколи пограти на ньому також можна і, зважаючи на його залізо, грати більш ніж комфортно (якісь танки блітз, майн чи терарія на ньому йдуть імбово на середніх налаштуваннях графіки)
З приводу ціни. Так той же офіційний мак на амазоні продається постійно зі знижками. Просто на офсайті ніколи немає зниження ціни. Та прошка яка на офсайті 2к на амазоні ну дуже часто 1500-1600. Тому в нас його потім можна купити за 1800.
Співставні за характеристиками віндові ноути не сильно дешевші за маки, але таки дешевші. Дуже здивувала порівняльна таблиця, де віндовий ноут був дорожчий за аналогічний мак. Може там різні за об'ємом SSD?
Та це типова маніпуляція - показати ціну за найдешевшу збірку маку, в якій пам'яті на тетріс вистачає, коли +8гб вартує 200$ і порівняти з 16гб іншим ноутом
@@robot_bender-q2r `В прикладі у відео дійсно порівняння погане, адже в мака менше пам'яті. Але якщо вистачити аналогічні фільтри пошуку то ціна та ж, а то й дорожче, наприклад ThinkPad E16 Gen 1 (21JT001PUS). Загалом маки дорогі, але їх потрібно порівнювати серед своїх, тобто бізнес ноутів. В такому випадку маки це найкраще рішення. При чому збірка така ж як в мак це фірмові Surface які коштують набагато більше.
Маю iMac, вже пора його оновлювати, хоча б оперативку, вже критично. Це дуже проблемно і не можна доставити оперативку як в мій ноут HP на віндовсі, треба паяти, навіть розбирати дорого бо можна пошкодити екран. З іншого боку мав старенький але топовий на свій час DELL, працював на убунту. Я його продав, його дуже просто оновили, поставили ssd і оперативку на 16, він літає, ноуту більше 10 років, i5 стає. В друга Макбук 2019, взяв новим. Щось з шлейфом на екран, виявляється шлейф міняється разом з екраном. Ціна десь 20тис.
Подяка Автору! По темі: 1. Немає універсальних пристроїв. Під індивідуальні потреби індивідуальні інструменти. 2. Добре вивчи систему з якою працюєш - І вона буде на 100 відсотків працювати на тебе
До теми що на мак не треба встановлювати драйвера. Щоб можна було підключити інтернет по RJ45 через довбаний хаб від ugreen, на макбуці мені треба було з бубном потанцювати (і це те що стосується саме підходящого драйвера), в той час коли на віндовсі (пк чи ноут) і навіть на андроїді все працювало відразу. З графічним планшетом так само треба встановлювати драйвер, може мені здається, але на віндовсі якраз драйвер встановлюється автоматично, на відміну від макос. ГП хоч і не дуже дорогий, але поширений Huion 420. P.S У мене макбук про 13 2017, можу більш впевненно казати за macOS 10.14, але не думаю що на тій же 14 - сономі ситуація краще. Я не фанат епла, але макбуки люблю через збірку і саму macOS, а особливо маки з еплівськими M процессорами.
є і мак і ноут на вінді. навіть два мака - макміні 23 року і макбук 2011 на і7. взагалі як не дивно я маки став купувати саме тому шо із схожими характеристиками компи на вінді коштують в рази дорожче. парадокс)) друге - ноут 11 року дійсно вже давно цеглина. на нього не встає майже жодна прога. ютуб вище фул ейчді не тягне, навіть подивитись фільм на ньому неможливо бо жоден плеєр не встановлюється))) по ітогу його використовую зараз тільки як записник на роботі. в той же час ейсер того ж 11 року підтримує абсолютно всі сучасні проги і навіть досі оновлюється!!! до макміні претензій нема - залізо супер, але макось так і не полюбив за кілька років. користуюсь? да. кайфую? жодним чином
Щодо деяких пунктів: 1) 32 бітові програми macOS були дуже старими/рідкісними і мали сучасні аналоги, які були зібрані під 64 біти. 2) Щодо ігор. На macOS є Whisky (зроблений на основі Game Porting Toolkit), який дозволяє запускати Windows ігри (причому навіть 32 бітні). Думаю, що не в останню чергу завдяки Valve. Дякую за відео.
Треба було оновити ноут(моєму було близько 9 років) Грошів було від 30 до 35. В пріоритеті був час роботи від батареї , компактність та швидкодію (+можливість програмувати, розгортати сервер і все таке). Придбав еір на м1 16 оперативи. Не думаю що знайшов би щось схоже на віндовс.
Привіт цікаве видео дякую, але тут про вибір хочу спитати, так я бачви що в деяких магазинах ціна на 14 М3 про 18/512 як на відео, це дешевше ніж в самому еплі ))) не опасно такий брати ? а в розетці був а може є ще по розпродажу 16 М1 Про 32/512 тобто я бачив його ціну там була щось около 76к и 14 на М3 про в іншому 78к, задумався о покупці ток а що в такому випадку обрати.... фулстек
@@koshachevsky9660 Проблема Macbook Pro 14 і з M3 в тому, що там не настільки класне охолодження, як в повноцінній версії з процессором Pro. На різних магазинах ціна нижча через те, що це неофіційні магазини, умовно кажучи, сіровози, і вони можуть собі дозволити виставляти ноутбуки дешевше. Тобто вони якось завозять, не платять мита чи ще якісь обхідні шляхи використовують. Тому відповідно цінник такий. А розетка платить всі податки і відповідно ми бачимо ціну. Там і податок, і націнка зверху саме розетки. Але прикол в тому, що по суті в нас в Україні немає авторизованих сервісних центрів. І в цьому то і велика проблема. Це важко пояснити, бо, наприклад, я придбав собі годинник Apple Watch і випадково його оновив на бета-версії і не міг його скинути назад. Це можна було зробити тільки через авторизований сервісний центр, який знаходиться там в певних містах. Я питав тех підтримці Apple, чи буде це безкоштовно. Мені кажуть, що вони такої інформації не володіють. І це дуже дивно. Так що купуючи в магазинах є перевірені продавці. Там можна сміливо брати. І вони ще знижують ціну за рахунок того, що вони дають обмежену гарантію від свого магазину. Зазвичай це йде 31 день базової гарантії. Якщо ти хочеш докупити гарантію на рік чи на два, то доведеться додатково заплатити. І стосовно, що краще порадити, M1 Pro 32 гігабайти, чи новий М3. Все залежить від того, під які цілі ти плануєш брати ноутбук. Я раджу взагалі трохи почекати, тому що в кінці місяця представлять новий М4. І це буде досить цікавий варіант. Там буде 16 гігабайт об'єднаної пам'яті. Процесор буде дуже потужний. І щойно з'являться перші огляди. Ми подивимося, яка там система охоложення і наскільки він покращився.
@@Aleks_tech_ua програмування фулстек, бюджет 80к не думаю що новий на М4 буде коштувати в 80к да ще нормально завезений хоч з якоюсь офіційною гарантією
Класне відео. Все по поличкам. Від себе додам, що як користувач MacOS з 10+ років досвіду і користуюся щодено Windows/Linux і MacOS. Я вибираю для себе Мак, для роботи Windows/Linux. Але Parallels Desktop і одночасно запущені всі ці 3 системи під 3 різні задачі - таке тільки Мак може.😊
Працюю на Мак з 1994 року. Завжди було зручно. З часу запровадження MacOS X, лише одного разу завантажував драйвери для китайської мережевої карти USB. Зазвичай зовнішні пристрої працюють без додаткових драйверів, або за першим підключенням автоматично завантажують усе необхідне з Інтернету. За весь час лише одного разу не зміг встановити старий сканер Canon. А екосистема, взагалі майже бездоганна, мій парк такий: Mac mini + MacBook Air + 2 iPad Pro (обидва 12,9, 2015 та 2020 років, обидва з Apple Pencil) + iPhone + Apple Watch.
З погляду надійності і стабільності MacOS дійсно краща, хоча я до цього користувався декілька років ліцензійною Windows без сторонього піратського софту і все теж було добре.
Користуюсь лікензійноювіндою з часів Вісти. Ні тормозів ні глюків. Один раз бачив синій екран коли замінив проц - виявилось треба було запустити на хвилину комп без озу, що б біос там щось перестроїла в себе. Зараз користуюсь вже черверним по рахунку пристроєм від Microsoft - Surface laptpp 3. Якщо не треба мотувати відео то це ідеальний по ціна-якість ноут.
У вас дуже упереджене ставлення: я вважаю, що Windows і Mac - це як юпітер і венера, що порівнювати Tesla з іншими автомобілями. Наприклад, у мене є Razer Blade 2016 року з 4K сенсорним екраном, процесором i7, 16 ГБ оперативної пам'яті та 2 ТБ SSD. Я користуюсь ним досі, і він ще справляється з усіма завданнями. Mac не підійде мені для 3D-моделювання через обмежений софт. І це навіть не враховуючи зручність роботи. У мене були Mac як на Intel, так і на M1 - у них є свої переваги і недоліки. Проте не можна говорити, що щось однозначно краще або гірше. Для кожного сценарію є свої оптимальні рішення. Можливо, Mac підходить для простих задач, але не для всіх.
Працюю з інтернет сайтами та файлами по типу пдф, док, ексель Перейшов з віндовса на мак через цікавість до нового, плювався перший місяць, потім норм, але далі коли сів через пів року користування маком за свій старий віндовс ноутбук, я зрозумів на скільки я вже звик до маку, до його класного трекпаду, до його клавіатури, дисплею та автономності Можливо якби зустрів щось таке на віндовс то і не переходив би на мак, але на разі розумію для себе що шляху назад до віндовс для мене поки немає)
дрова дійсно складно знайти іноді. наприклад asio нема під мак. є свій драйвер, але все одно на ньому звук пише як і на вінді на своєму, але коли на вінді ставиш асіо, то хвиля рівніша навіть візуально. а на маці не поставиш.. ну це таке.. приватна біль) це маю принтер Canon MX3010. Дууже популярний лазерний принтер. На вінду без проблем дрова качнути можу, на мак нема. Стоїть, пиллю припадає, хоч викидуй)) так й таке. є багато плюшок на макос, але от коли чого нема, но часто просто нічого не подієш.
мене постійно бісило пошук та завантаження асіо драйверів коли займався музикою на віндовс. У маків все трохи по іншому. Зараз юзаю Vocaster One там asio є, як я розумію на рівні заліза(може помиляюсь в формулюванні) Яку б я звукову не підключав до вінди, це стабільно йти на сайт розробника і завантажувати драйвери. НА мак максимум я заходжу завантажую програму для розширення можливостей звукової карти.
@@Aleks_tech_ua ну факту це виходить легше (не треба робити зайвих рухів), але з іншого боку зменшує поле для маневру. "Бери, що дають. Ми ж Епл. Зробили все гарно. Що тобі ще треба там??"))) звукова хвиля з асіо на вінді була рівніша за те, що маю тепер. Вона наче як вниз просідає відносно осі. Те ж саме було на вінді без асіо, але там можна було це виправити, а тут вже ні..
@@Aleks_tech_ua ну факту це виходить легше (не треба робити зайвих рухів), але з іншого боку зменшує поле для маневру. "Бери, що дають. Ми ж Епл. Зробили все гарно. Що тобі ще треба там??"))) звукова хвиля з асіо на вінді була рівніша за те, що маю тепер. Вона наче як вниз просідає відносно осі. Те ж саме було на вінді без асіо, але там можна було це виправити, а тут вже ні..
У мене не має Mac, але чув, що у випадку несправності на рівні заліза, то їх майже неможливо полагодити. Сама ОС гадаю чудова, як і Linux, i Windows, але кожному своє
Щоразу в таких відео слухаю якусь дичину про Лінукс. Що в Ubuntu чи Mint потрібно додатково налаштовувати? З чим там потрібно додатково намучитися? По пунктах і в порівнянні із МакОС чи Віндовс? Просто цікаво. Так, між іншим, я власник (сімейне використання) зібраного ігрового десктопа на Віндовс, HP Envy на Вінді, Dell Inspiron на Fedora Linux, макбука Air М1 і Thinkpad на Fedora Linux (для роботи). Всі пристрої класні по своєму, крім Inspiron, бо це лайно 😂
Це більше про можливості лізти в налаштування і заморочуватись з цим. Багато збірок на лінукс працюють як мак. Два кліки мишки і система встановлена і працює як треба
@@Aleks_tech_uaЗгоден, просто це питання можливостей. Тим, кому це потрібно і цікаво. Наявність можливостей кастомізації не обов'язково спонукає проводити купу часу в налаштуваннях. В мене на Fedora фактично голий GNOME. Мені особливо нічого додатково не потрібно. А взагалі, мені всі ОС подобаються. Я дуже намагаюсь бути об'єктивним. І розумію, що Лінукс просто не підходить при ряді сценаріїв використання. Як, до речі, і МакОС. Особливо, це стосується всіляких інженерних, архітектурних речей... А для розробників - МакОС чи Лінукс - класні. Просто, якщо взяти пересічну людину, яка не займається монтажем відео чи програмуванням, а суто офісними задачами, то наявність десктопа на Вінді - це оптимальний варіант. Дякую за канал! Так тримати!
Сам працюю зараз на мак. Колись на вінді. На убунту 2020 lts desktop все супер, але були проблеми з двома моніторами та скайп. Ноут мав 8гб RAM і якщо вона була запонена більш ніж 85% зависав намертво ) це вимусило повернутися до вінди.
@@ingyaroslav Я лінуксоїд зі стажем. Запевняю вас, що вже доволі давно основні дистрибутиви не мають проблем із драйверами. Ubuntu при інсталяції навіть запитує, чи встановлювати пропрієтарні чи опенсорс. Можуть бути нюанси на екзотичних дистрибутивах і можуть бути нюанси із деякими зчитувачами відбитків пальців. Скажімо так: я дуже часто встановлював Лінукс на нові компи - все доволі нормально. Коли йдеться про збірку, то вже тут, звісно, треба вивчати можливості і наявність драйверів. Ну і... На Вінді із драйверами теж деколи бувають нюанси. Вже добре не пригадую, але на Acer Nitro я намахався із якимись налаштування RGB і Nvidia.
@@pavlo9306 я до MacMini купив HP Omen 4k і можна підключити через USB-C що йде в комплекті. Одразу запрацювало регулювання звуку (що не працювало в інших монітораз через Hdmi та DP) + доступні всі Гц і режими роздільності екрану Як нема USB-C, то краще usb-c ->DisplayPort ніж HDMA
Ну как,я долгое время сидел на линуксе,очень долгое,да так что линукс роднее винды.Пересев за мак могу сказать что воспринимаю его как Gnome только 10 лет вперед.И касательно игр,хотя я не играл на своем маке в игры думаю что мой на данный момент последний M3 Pro с 18 обьедененной оперативой сможет вывезти игры через годик,более чем уверен что в скором времени будет все портировано.UPD:Автор очень крутой!
@@dedessoru дякую за коментар. він то вивезе ігри, але під мак мало що розробляють для геймерів. Як би виходили ААА на мак я вже продав свій ігровий пк)
@@Aleks_tech_ua ну смотря на тенденцию,это много вероятно,вспомните прошлые пару лет и что сейчас маки на процах м3 про - макс запускают киберпанк в 60 фпс в нормальной графике на не плохом разрешении.
@@dedessoru apple відкусить шматок ігрової індустрії. Судячи з того як вони зараз працюють в цьому напрямку. Треба окреме відео на цю тему зняти, як вони намагались це зробити і на що можна розраховувати в найближчі роки.
@@Aleks_tech_ua можете к примеру использовать информацию о Steam Os и как на ней работают игры ,ведь по аналоговому примеру можно запускать игры на Mac OS
Дякую за Україномовний контент. Хотів попросити - підкажіть будь ласка програму безкоштовну, для діагностики та лікування зовнішніх HDD під MacOs . безкоштовну бо потрібно для 2х хардів.
Mac - це платний *NIX. Для більшості задач він має дуууже непогані рішення від CAD-рішень до аудіо обробки. Відеокарти на мак підтримуються по 5-7 років що дозволяє робити ентерпрайз додатки для 3d задач (але скоріш за все ліцензію від виробника тре купити окремо). Аудіо - працює ліпше ніж в Linux, чи Windows та має передбачувану затримку, що важливо для аудіобробки. У windows це частково вирішується, в Linux тре дууууже полюбитись із налаштуваннями і ви залишитесь не задоволеними. Відео обробка - теж легше через ті самі причини що й CAD. На arm моделях чудово запускаються різні AI/ML задачі і я б особисто віддав перевагу маку у порівнянні з умовною 4070. Із драйверами ситуація така сама як в решті ОС, в чомусь ліпше, десь гірше: - аудіостек - в macOS чудово все крім підтримки bt-кодеків для не-apple гарнітур. 2024 а я все ще слухаю aac замість ldac. Ні, окремий bt-модуль не вирішіть проблеми. - egpu, вони ж зовнішні відеокарти - тільки amd, але не всі моделі, і тільки для intel cpu - мережеві пристрої. Тут трохи сумно, адже далеко не всі 2.5, 5, та 10 gbit мережеві карти будуть працювати. Із доступними raid - та сама хрінь - камкодери hdmi/sgi - якщо працюють по протоколу uvc - все добре, якщо ж воно directshow - то скорше за все то тільки для windows. - бездротові пристрої. Зовнішні bt, lorawan, WiFi, zigbee зручніше використовувати якщо вони підключені до raspberry pi… - віртуальні машини тут досить обмежені, в порівнянні із Linux Ну й ще один недолік - це персональний компʼютер. Якщо ви його використовуєте як сімейний пристрій - скоріш за все він вам не підійде.
Дякую за розгорнутий коментар. Напиши будь ласка мені в тг, маю ряд питань по raspberry pi. Хочу зняти відео для людей і показати що це класна річ але в цьому мало тямлю @aleks_mw
про надійність, це звісно тільки мій досвід але через півтора роки користування мак з інтел чіпом просто виключився і з кінцями оновлення мак ос ТРИЧІ критично ломало систему без можливості вбудованого відновлення, оскільки не було часу носити по сервісах приходилося форматувати і встановлювати все заново, добре що хоч на дропбоксі важливе тримаю бо тайм машін виявилося сміттям
Якесь вкрай дивне розвінчування міфів. Вартість (дорого чи ні) - новий мак може коштувати суттєво дорожче віндового аналога (продавати через 1.5 року щоб не втратити гроші - нафіга тоді взагалі купувати???). Але б\в мак коштуватиме як 5-6 б\в віндових ноутів (і якщо мені треба поставити, скажімо, у сельську школу комп'ютерний клас то 1 мак чи 6 віндових ноутів - є різниця?) Супер ПК це щось таке абстрактне. "Супер" під яку саме задачу? Ігри - тоді чому з самого початку це не вінда (чи взагалі приставка)? Якась робота з файлами, документами, сьорфінг в інтернеті, перегляд кіно, підіймання віртуалок, шарінг файлів, шарінг принтерів, робота зі спеціалізованим софтом (без потужного відео навантаження) - то я гарантую що супер класний віндовий (або лінуксовий) ноут для цього коштуватиме дешевше і матиме кращу бистродію (будь-який ноут з і7 та просто з інтегрованою відеокарткою, ОЗУ взяти якнайбільше). Робота з графікою, відео (з дуже-дуже-дуже сильним навантаженням) - от тут і справді знайти дешевший віндовий варіант складно, бо навіть макбук на М1 (з 8 ГБ ОЗУ) тут видає кращі результати ніж багато "супер ПК" на вінді з куди більш потужним залізом. Тому техніку беруть під задачі (а не по бренду) :) Ігри та спеціалізовані програми? - Якийсь нонсенс про те що Мак тут тихо стоїть у сторонці. По-перше до фіга є аналогів та портів (і працюють вони чудово), по-друге - те що не портовано запускається через емулятори без особливих проблем (якщо прямі руки і досвід з Лінукса велкам ту WineHQ, якщо руки не дуже прямі але є гроші - купи собі codeweavers за 500$ і буде тобі щастя). Периферійні пристрої (які працюють без драйверів) - ось тут пореготав. Якщо воно зроблено ексклюзивно під мак, і використовується лише одним цим маком - то так, все чудово працює. Жахіття починаються коли треба працювати у мережі (особливо у мережі з віндою) - от тут повний цирк, починається. Спільні принтера, спільні теки починають своє власне життя а нещасний сісадмін (якщо він є) регулярно починає танцювати шаманський танок з бубнами щоб зрозуміти якого ж біса принтер-трійка який був підключений усього лише пів години тому і чудово працював з вінди та мака тепер не хоче навіть робити звичайний ксеркос :))) Зворотня сумісність програм та файлів - хз, не помічав такого (точніше не так, не помічав чогось ексклюзивного для Мак, бо зазвичай ті ж самі проблеми є і у вінди, коли вони таки є). А стосовно запуска 32-бітного софта - емулятори та віртуалки Вам у руки - і все запрацює (навіть грьобаний Діабло 2 з якого він там року не пам'ятаю, але здається все таки раніший за 2005 рік). Багатозадачність таки кульгає у маків (вона є - десь на рівні слухати музику + дивитися відео + щось малювати водночас, але як щось реально потужне запустити паралельно то весь час щось йде не так і мак одразу уходить у ребут з втратою незбережених данних). Тому тут вінда (і лінукси до речі теж) явно краще маків. Що забуто у відео, а це важливо: 1. Макбуки (той самий згаданий на М1 у відео) суттєво довше працюють без електрики (що останні 2 роки таки критично і протестовано такою кількістю людей - що капець). Там де я на макбуку пропрацюю цілий день на одному заряді батареї - віндовий здохне максимум годинки через 2 (і щось я не впевнений що взагалі бачив віндові ноути які б тримали стільки ж заряд скільки макбуки). 2. У своїй ніші це дуже легкі ноути (що суттєво якщо кудись треба тягнути ноут, а додаткового вантажу і так багато). 3. Макбуки не представлені у ніші з волого- пилє- ударо- захистом. (Віндові такі є - коштують суттєво дорожче макбуків, але вони є! Під маки ж можна хіба що від вологи та подряпин щось натягнути за додаткові гроші.) 4. Під макбуки суттєво менше антивирусників та іншого софта пов'язаного з кібербезпекою (ля-ля про те що сама система більш захищена і тому там це не треба залиште для когось іншого, ламається все, питання лише у мотивації). П.С. Як на мене то макбуки це доволі нішове рішення (або для фанатів бренда). Якщо хочеться чогось універсального то все одно простіше та надійніше взяти віндовий (опціонально лінуксовий) ноут з потрібними параметрами та потужною відеокартою і поки електрика пропадає не більше ніж на 2 години - він перекриває усе з чим міг би справитись і мак. Але якщо так вже співпадає що вага ноута, робота від вбудованого аккумулятора, та пріоритет на роботі з графікою відео - це ключові параметри при виборі ноута (а вартість не лякає) - то хз чи є краще рішення ніж макбук. (Сходу на думку приходять лише усілякого роду дизайнери, художники, відеомонтажери та... військові :) )
Дуже розчарувався, коли не зміг запустити старий варкрафт на м1, через відсутніть 32біт (я забув про це, коли завантажував гру). Але це перший та останній раз, коли мені знадобилась підтримка 32біт.
Для мене вінда - це лише для ігрушок. Для роботи і медіа - лише мак. Дивно чому ніхто не говорить про HDR у Windows. Спробуйте запустити якийсь фільм на OLED моніторі з HDR на віндовс. Це просто дно якщо порівнювати з macOS. І вперше чую що мак не для розробників. Я сам розробник, так, було незвично переходити на мак з вінди, але на вінду я б житті вже не вернувся. Мак навпаки зручніший для розробки. Найбільша перевага це можливість запускати без проблем sh скрипти. Також дуже зручно робити скріншоти - воно може автоматично зберігати скрін без потреби тиснути save. Там ще багато чого досить зручного. Стосовно того, що можна продати якийсь мак через рік майже нічого не втративши - я не згідний. Гривня сильно девальвує. Тут треба привязуватись до долара.
Був на (тьху) вінді і 8 років назад перейшов на мак. Вінда це 30 відсотків часу кохання з системою дровами і тп какою. На мак 100 відсотків робота. Також якість ОС і матеріалів і як воно все працює з айфон айклауд і тп. Мак є мак
Ну ціни в грн не показник наразі з цим божевільним падіннями гривні. Це ж не значить що ви можете докласти тих 5к грн і купити новий ноут який буде мати +- ту ж позицію на ринку зараз. Я так недавно карту розширення до XBOX продавав. Виявилось що користування рік нею мені в 200 грн обішйлось (4% від гривневої вартості покупки). Я зараз коли в кабінет розетки заходжу і дивлюсь по чому техніку купував то стає і смішно і відразу сумно.
Macbook air m1 2020 Після оновлення на sequoia 15.0.0-15.0.1 маю 2 проблеми. 1 - використовую другий монітор і при відкриванні відео на весь екран, другий екран стає чорним (до оновлення все було ок. монітор asus proart) 2 - нова функція закріплення вікон не працює (в налаштуваннях неактивний перемикач)
@@6bags варто спробувати оновитись до бети 15.1 Але краще за все повернутись на соному. Два тижні працював під секвоєю, траплялись підлаштування і по враженням система працює трохи повільніше ніж попередня. В мене макбук про м1 про. При підключенні зовнішнього монітора все окей, правда я підключаю чере hdmi
Придбання макбук Air на M1 - найкраще рішення в моєму житті. Придбання iPhone 15 Pro - мабуть, найгірше. Телефон крутий, але, схоже, треба було лишитися на 12 mini
Відосики за мак ділять на дві катергорії, або оргазмуючі хом'ячки які топлять за велику апл та які не бачать ніяких косяків від неї, або якісь вибачення за те що апл робить що завгодно аби не так як очікують. Але є тільки два момента за що апл можно поважати, 1) конкурент на ринку ос та девайсів, що розбавляє монополію мс. 2) це дійсно амеріканська компанія, а не чеболь якісь. Все інше just pretty garbage.
@@oliverstanford6616 MacOS дуже небездоганна і там є величезна купа недоліків. Проте, мені є з чим порівнювати. І під мій кейс, те як я використовую MacOS і в цілому екосистему Apple для роботи, а мене це більше ніж влаштовує. І коли я пересаджуюсь на Windows чи на Linux, мені доводиться витрачати набагато більше часу на ті речі, які я роблю. Одна з причин, чому я перейшов на MacOS, була в тому, що мені доводилося монтувати відео, яке було знято на iPhone, а Windows не дуже добре вмів це робити. Оскільки проєкт був довгостроковий, я вирішив спробувати, щоб зрозуміти, чи є щось дійсно, правда, в чутках про які говорять. Я спробував, мені сподобалося, і найближчим часом в мене немає бажання повертатись кудись. І плюс компанія Apple це єдина компанія в світі, яка вміє нереально круто продавати. Це я говорю як людина, яка працювала в маркетингу і в продажах більше п'яти років. А найголовніший меседж - це лише те, що найкраща операційна система - це та, з якою Вам зручно та комфортно працювати і виконувати Ваші задачі.
Користуюсь і компом на вінді і маком . Віндовс простіший у користуванні ( для мене ) . Програми встановити дуже просто . На маку трошки складніше але не набагато . Для мене обидві системи прийнятні хоча віндовс попереду . Лінукс складніший бо встановлення програм чи Ігор там голову зломиш . Все треба гуглити . З онуком пограти в роблокс на лінукс не вийде бо він не підтримується . Мак та віндовс все підтримується і працює. Взагалі не розумію тих хто хейтить будь яку з цих систем - не подобається не користуйся . Але ні - треба накласти купу під двері .
Таке враження що ви або не розібрались, або не користуєтесь маком. Простішого встановлення програм чим на мак я ніде не бачив. Ти просто перетягуєш ікону в програми і це все 👌, на віндовсі кожен інсталятор різний, купу галок які треба слідкувати , щоб зайвого не вибрати, щоб потім Яндекс пошуковик раптом не став основний в системі 😅 або Яндекс спутнік не попав в систему😅
@@ELETRONICVIDEO Маком користуюсь щодня бо він у мене підключений до телевізора і я навіть зараз з нього пишу. Вінда на вихідних коли граю з онуком ігри. У віндовс тицьнув ексешник і все - встановив. Тут щось кудись тягти , потім щось виймати з головного ерана , потім з якогось місця ярлик тягти на робочий стіл - але я розібрався і вже звик... Рашистським гавняндексам зась до мене - воно у мене не ставилось ніколи бо програми встановлюю не з болотяних ресурсів. Мак у мене привезений з Канади і у мене локація канадська , тому нічого рашистського ніколи до мене не потрапляло. Погоджусь що конкуренція просуває технології , але сварки між користувачами все одно не розумію. Якщо мені щось не подобається я ним не користуюсь але щоб бігати на форуми до любителів того що мені не подобається та всаритись з ними .... це марне витрачання життя ))) До речі я ще й айфоном користуюсь ;) А от годинник епл сховав до шафки і купив собі андроїд годинник бо на епл годинник не приходять деякі сповіщення з телефона через те що компанія епл свариться з кимось там через щось там ( трохи помучився але виявилось простіше купити годинник бо сповіщення для мене важливо адже це спілкуванння з дітьми які живуть не в Україні). Тому користуюсь тим що для мене зручніше а не тим що крутіше в очах більшості чи певних груп людей. Якось так.
@@ELETRONICVIDEO Писав , писав вам відповідь але вона кудись зникла. Не зрозуміло куди зникають коментарі після публікації? От ви пишете що я не розібрався у маку чи не користуюсь ним але я не писатиму вам на це ні слова бо це саме те чого я уникаю - не витрачати життя на такі от марні розмови хто розумніший.
@@ELETRONICVIDEO це ж чим ви таким користуєтеся щоб досі яндекс бачити? Насправді в вінді все прозоріше бо кожен софт має свій деінсталятор який підчистить за собою. В мак видаляю софт через додатковий софт (!!!), так як просто перетягнути в смітник не видаляє всього, де програма наслідила. Це не стосується всіх програм але є і такі.
Ще один міф. Макбук на м3 про за 80 000 грн нативно не підтримує два зовнішніх дисплея в режимі розширення, а віндовий ноут за 10 000 - підтримує. А ні, це не міф :)
прекрасно на мак завантажував драйвер для звукової карти штейнберг мак ос шибко переоцінена, хоча залізячка сама по собі доволі класна (маю макбук ейр м1) з плюсів мака відмічу - шикарний екран, автономність та розміри + потужність та оптимізація програм (хоча все рівно стабільно вилітає монтажка) з мінусів - оперційна систмема загалом. я вже три роки з цим маком, але файлова система це просто жах... для всього окремий застосунок, ну і в цілому вона мені незручна і некомфортна
про "роботу з файлами" орнув у голос)) я все життя коритувався віндою, але недавно перейшов на мак тому що набридла вінда. і перше що я зрозумів, що в маку є комбінації command+c/v/x/z/a/s/ і всі інші комбінації, які є на вінді, але працюють через ctrl. я чесно не розумію, а що ще можна робити з файлами у файловому менеджері окрім як перекидати їх з папки у папку або копіювати вставляти?
Піля GNOME, його тайлінгу, робочих столів чи після Cinnamon все криве, на Windows 11 взагалі нічого не можна знайти без пошку, а експлорером вчистому вигляді я ніколи не користувався без файл менеджерів. Захожу лише шоб запустити Steam. Важка не повортка і не інтуітивна система, якщо ти постійно не там. Що хорошого у епла - обладнання. На цьому все. Аби на ньому можна було би запускати Linux, щоб всі драйвери були і т.п. я би точно його купив. Мій товариш по роботі купив Мак кілька місяців тому - каже більш глючної системи ніколи не бачив. Хоча працює на всьому без якихось упереджень.
@@eq716 Мене кілька місяців тому настільки задовбав Windows, що я на нього поставив SteamOS і став трошечки щасливішим. Тепер це прекрасна ігрова консоль) Щодо інших операційних систем на комп'ютерах Mac, я думаю, років через п'ять все буде набагато краще, аніж є зараз. І плюс з тим, як Євросоюз знаходить нормальні лазівки для того, щоб змушувати Apple ставати більш відкритою, це піде на плюс тільки нам, користувачам.
Насправді macOS і Linux мають різне походження та відмінності в архітектурі. macOS побудована на основі ядра XNU, яке включає елементи з Mach і BSD, а також містить власні пропрієтарні компоненти Apple. Linux, зі свого боку, використовує ядро Linux, розроблене Лінусом Торвальдсом, і повністю відкрите, належить до open-source. Основна різниця не лише в ліцензії (комерційна vs open-source), а й у структурі систем і підходах до розробки. Хоча обидві системи мають схожі інструменти та командний рядок завдяки POSIX-сумісності, вони значно різняться в реалізації та екосистемах.
Причому для програмістів, фішка в тому, що додаток для макос, так само запуститься на вінді, і додаток для айфон запуститься на емуляторі андроїд, через андроїд студію, завдяки кросплатформі. Використовую емулятор гугл піксель, на макі і він працює краще ніж на вінді, а от на вінді ні під айфон, ні під мак написати нічого ж не можна, тому мак, необхідний, а для вінди проектів, легше купити, ноут простіший на райзені за 20к і не паритись. Тобто беремо мак на епл сілікон, ноут на вінді за 20к і на будь-яку платформу пишемо додатки
Нічого нового. Вінда може все що може мак тільки значно більше того. Значна більшість користувачів десятки вже і не пам'ятає що таке драйвери, а деякі і не знають. Лінух то окрема історія про яку згадають аж коли Європа прикриє лавочку з піратством. Мак був і є нішевим продуктом, його логічніше порівнювати з якимось планшетом - круто зручно, але винятково для конкретних задач. Срібна ложка версус швейцарській ніж!
@@SoulReaperTOBY дякую за коментар, якщо не використовувати еко систему епла то так. Вибирай те що подобається. 11 вінда прям дуже добре підтягнулася порівняно з десяткою. Але за якість доведеться платити що за мак що за віндові ноути. А коли стануть більш доступними віндові ноути на арм, стане тільки краще, особливо для користувача.
Немає жодного ноута який міг би конкурувати з основними перевагами макбука. Мені не потрібні ігри, чи якісь дуже специфічні професійні проги, які йдуть тільки на вінді. Для дизайну альтернатив немає. По якості збірки, комплектуючих і близько нічого немає. Якщо щось наближається хоча б трішки, ноут на вінді буде таким ж по вартості, а то і дорожче (і це ще я не враховую, що мак набагато менше втрачає у варстості з часом). Коротше "Вінда може все що може мак тільки значно більше того" це абсолютна маячня.
@@Lytvyniuk12 а можна не переказувати презентації епл, бо ми то кожного року слухаєм?) Комусь подобається гімно, вам моча. Різні люди - різні пріоритети. Так вже склалося, що в Україні техніка епл це виїбон, підкреслити статусність. Саме того так втрачають мало у вартості з часом. Бо ціноутворення бв ринку диктує попит, відповідно попит буде поки мамонт платить. Щодо якості, категорично з вами не погоджуюсь, адже в бізнес-орієнтед сегменті віндобуків тої цінової категорії достатньо гарних варіанті. У будь-якому разі в сервісі часті гості з обох таборів)
То дивлячись хто залізо робив та хто вендер. Купив собі Dream Machine = 1400$. Перевстановив вінду і понеслося, скачай всі дрова на сайті (бо самі не встановились), навіть на віфі не було автовстановленняЮ прийшлося гуглити як обійти і зайти в автономнму режимі.....
"розвінчування" першого "міфу" дуже сумнівне. ви точно впевнені що якщо взяти останню модель маку незадовго після релізу то за 1.5 роки не вийде щось новіше і магазини самі не скинуть на новий ваш мак 2.5к а то й більше?
Після макбук про 13" 15го року більше ни яких маків! Брав новим в 16 році, через пів року поліз антиблік (зняв повністю миючим засобом). При обнові на хайч сієрру заглючів EFI (не захотів обновлюватись). Пришлось ставити патчену... Мохаве вже і патчена не стала.. Через 3 роки вздуло батарею! Продав за 5к (брався за 38к)!! І не потрібно мені про лонг тайм суппорт! Туфта то все. Мій теперешній хромбук 2021 року буде отримувати обновлення аж до 2031!!! Це 10 років. А макбуки 2017 вже в цьому році ни чого не отримають. ПС: а ще в макбуках 17 року зі шлейфом екрану тотальна біда ))
@@SilentLexx Дякую, що поділилися досвідом. Дійсно він не найприємніший . До речі, коли я буду знімати відео про вживані Макбуки, я обов'язково нагадаю про це, або люди уникнули подібної історії, особливо з миючими засобами, протиранням екрану, на якому є покриття. А ноутбуки 16, 17, і навіть 18 років - це були дуже невдалі експерименти. І Apple і досі за це вигрібає, та доводиться гарантію розширювати, чи повертати кошти покупцям. Мені дійсно щиро прикро, що у вас така ситуація сталася. Проте, знову ж таки, ноути 17-го року не отримають оновлення. Так пройшло якраз таки 6-7 років, а оновлення безпеки вони будуть отримувати. І ще один момент стосовно браку. Навіть в компанії Apple існує певний відсоток браку. Може просто не пощастити від цього. Ніхто не застрахований.
на мак якшо встановити програму 2005го року - не вийде, на вінді - будь ласка, а якшо ти раптом захочеш встановити програму 2005го року в лінуксі - то виявиться шо вона вже встановлена)
не згоден з розрахунками по ціні. Багато хто не купляє макбук бо це потрібно зразу викласти 40к, за систему з якою ти не знайомий. Це ризик. А ось вінда, яку знаешь, та ще і за 30к - це більш варінат для багатьох. Я сам так же вважав. Але потів взяв за 10к бу на інтелі. спробував і зрозумів що далі тільки мак. Продав його за 9 і купив вже собі на м
мені здається зараз Маки це найбільш доступний інструмент для роботи - той самий мак міні м4 (навіть від М1)- скільки треба грошей вбабахати в ПК - щоб мати таку ж продуктивність як базовий мак міні... Я мовчу про базові макбуки - я особисто мав ПК з і7 з 12 ядрами і нвідія 3060ті і паралельно мак бук про 13тка базовий на М1 чіпі 256/8 - так ПК вигравав швидкістю рендеру - але мак бук вигравав ефективністю в процесі роботи - я мовчу про те що навіть від батарейки та продуктивність зберігалася ( а що можуть віндовс ноутбуки без підключеного адаптера живлення?) Зараз базовий Мак бук про 16тка на М3 Про чіпі - 18 гб і 512 - політ космос, думаю на 3-5 років роботи без проблем)
Всеодно не бачу ніякого сенсу переплачувати за MacBook. Навіть спеціально зайшов на ekatalog, порівняв новий MacBook Air 13 (50 000 грн) з рандомними ноутбуками на windows (напишу наприклад Acer Swift Go 16 за 48 000 грн), MacBook гірше по всьому, крім яскравості екрану та автономної роботи. Екран на Acer 3200x2000 120гц замість 2560х1664 60гц на MacBook. Оперативки 32 ГБ на Acer, а на MacBook тільки 8 ГБ. На Acer є SSD m.2 на 1024 ГБ, на mac звичайний SSD на 512 ГБ. І це я порівнював абсолютно рандомний ноут приблизно з однаковою ціною. Якщо покапатись, можна взагалі пушку знайти.
Вторинний ринок як аргумент підкреслює жебрацькість мислення. Не кажучи про те що ти вкладаєш в актив який можна розбити, який може зламатись за 0, який можуть сперти. Перепрошую, але це хірові маніпуляції апло-раба
Apple нічого безкоштовно не дасть, тож вартість "безкоштовних" програм, від цієї контори, в основному покривають ціною пристрою (ціна вже вписана за все, і за не потрібне також).
@@Aleks_tech_ua Середньостатистичному користувачеві ті програми в основному не потрібні, але гроші здеруть за все. Apple в основному для програмістів і монтажерів (як кажуть), для усіх інших, то лише дорога забавка, яку треба показувати іншим, для задоволення власного его. Це як з модою - дорого, не сильно практично, але гонору скільки 🤪
усім своїм друзям які працюють з поширеним і не ресурсоємким софтом (типу з доками, таблицями чи якимось простим медіа) раджу купувати мак. особливо тим, кому важливий дизайн самого пристрою (це, взагалі то, мегаважливо). Але сам не користуюсь бо мені потрібен макс потужний ПК для 3Д.
Я теж піддавався на маніпуляцію що це дорого. Але тепер повністю перейшов на екосистему Еппл. Техніка не тільки в рази довше живе, а й продати потім дорожче можна. В мене деякі знайомі користуються макбуком 2013 року!!! А дехто з 8 та 10 айфоном ходять. За таку саму ціну той самий Самсунг так довго не живе
Да что ты черт побери такое несёшь? У меня тоже есть знакомые кто виндовым ноутом пользуется с 2013 года) и даже 2010, все летает и все открывается, любые новые системы и программы становятся без танцев с бубном, в отличие от макос, например для хрома и большинства других программ требуется макос Биг сур минимум, а это МакБуки от 2013 года, все предыдущие можно сказать тыквы, а виндовые ноутбуки спокойно 10 винда даже на 2009 год, по поводу продать дороже смешно опять) МакБук про 2019 ай9 32гб был куплен за примерно 3500 баксов, сейчас бу продается за 600 примерно, был Асус туф 2021 года за 1100 баксов, сейчас продан был за 600 баксов с потёртостями заметными, МакБук аир ай3 2020 был куплен за 1000 баксов вроде, сейчас был продан за 350 в идеальном состоянии Теперь по поводу Айфона десятого, у меня тоже есть знакомые кто пользуется пиксель 2хл например, ровесники с десятым Айфоном, до сих пор летает без каких либо тормозов, держит АКБ и фоткает потрясающе
@@samegsuпросто коли мак перейшов на М процесори то бв ринок моделей на інтелі обвалився. Саме М процесор який дає велику автономність один із ключових козирів поточних макбуків.
Кілька років тому пробував хмарний геймінг і мені не зайшло, велика затримка і картинка не фонтан, при тому що інтернет гігабітний. Думаю це повʼязано з віддаленістю серверів. Потрібно буде подивитись як справи зараз.
Ну, для початку. Ціну треба прив'язувати не до гривні, а до долара. Бо 30 тис грн 2 роки тому це одна сума, а сьогодні майже в 2 рази менше 😂. Ну і за 30к ти не знайдеш ігровий ноутбук у 2024 році, може десь у 2018у, так. А взагалі як більш універсальний інструмент, віндоус король, чи королева. Мак це більше інструмент який не потребує заточки і направлений на звичайних людей і людей які попадають у основний список працівників. Тому ті хто ненавидить мак праві по своєму, а ті хто ненавидить вінду, праві по своєму😂😂
😂 типу на аудіоінтерфейси під мак не треба завантажувати дрова. При чому в вінді дійсно плаг н плей і на якісне специфічне залізо вона сама завантажує зі своїх реп, а от на мацю треба ручками досетаплювати. Монітори мишки клавіатур и сетапляттся і там і там автоматично. На спец. залізо і там і там треба самому шось сетапити
@@devel-man Можливо, з Windows 11 це набагато краще стало, але коли я займався музикою, часто записував щось і робив то будь-яка звукова карта, яку я підключав до Windows ноутбуку, мені треба було йти і завантажувати драйвер обов'язково, тому що воно не працювало коректно. З мак такого ні разу не було, але зараз круто те, що багато виробників, якщо ми не беремо звукові карти за 20 доларів, вони також мають свій власний софт, що ще більше покращує можливість їх використання. А стосовно сторонніх моніторів, мишок, клавіатури і всього іншого, то так, з цим дуже боляче. Підібрати монітор для Mac це та ще історія, щоб він нормально, коректно працював, відображав правильно кольори і щоб можна було спокійно з цим працювати.
мені так дивно як оце кажуть продати потім)) ну типо тиж всеодно в моменті відаєш гроші всі шо треба а шо буде потім то уже буде потім і як воно буде і як продаси не знаєш
Безумовно ризик є, особливо якщо ми говоримо за вживаний товар, і продаж через рік-два може бути обґрунтованим. До прикладу, якщо людина вперше стикається з макбуками, вона купує собі відносно бюджетний варіант для того, щоб зрозуміти, чи підходить їй це, чи не підходить під її задачі. Якщо не підходить, то продавши його, вона не втратить стільки коштів, якби це було з ноутбуком під операційною системою Windows, тому що у них є також свої особливості. Або, якщо людина починає розуміти, що саме їй потрібно, яка потужність, вона може продати його і взяти варіант більш кращий саме під її потреби. Але ризик, що в першому, що в другому випадку, він завжди є, і тут з цим нічого не поробиш.
@@Aleks_tech_ua да є сенс в цьому .. Мені на роботі виділили для монтажу мак про на м3 ... За пів року на ньому мені всеодно на вінді краще працювати )
А от що бісить - переключалка мови! Таке враження що вона засинає, а потім система його намагається розбудити, а він не хоче))) іконка перемикання то показується в полі вводу, то ні, то виводить повідомлення по центру, то ні, то тачбар засне і не показує перемикання. Це якийсь триндець!
Якщо ви використовуєте лише дві розкладки, наприклад, українську і англійську, то це дуже зручно. Я собі налаштував так, що при натисканні на капслок у мене перемакається мова. І це щось неймовірне. І як же добре що прибрали та скрін, хоча було б цікаво ним покористуватись.
@@Aleks_tech_ua мені потрібно 3 розкладки. Капслоком користуюсь. А також з опшинсом можна символ з альтернаттивної мови набрати. Про тачбар - я купив саме з ним, бо він мені дуже зайшов. Особливо коли в різних додатках там свої різні функції. І не розумію тих людей які виють що він незручний. Незручний - не купуй :) а мені потрібен:)
@@Varahader Я вірю, що Touch - це класно і зручно, але я часто не глядячи використовую клавіші. І мені дуже потрібен саме фізичний дотик, щоб я чітко розумів куди саме натискаю. Я пам'ятаю себе, коли масово почали з'являтися телефони з сенсорним екраном. Прям до останнього залишався на кнопкових, тому що кнопки - це топчик. Та навіть в іграх не граю на телефонах через сенсорний екран, бо мені ближчі геймпади.
@@Aleks_tech_ua А що робити, якщо доводиться використовувати 4 розкладки? :D На жаль, немає налаштувань встановлення на кожну розкладку окремих гарячих клавиш.
@@Aleks_tech_ua от тільки що і капслок "заснув". При натисканні вмикає, як не дивно, капслок, а не міняє мови. Я часто змінюю розкладку так як комунікації відбуваються на трьох мовах. І це сум... І доречі така ж історія з окремою кнопкою "глобус". Так що це глобальний баг, який для мак далеко не приоритетний
ці фінансові аргументи 😑 за 6 років це буде 36 грн/день а за 24 роки - це буде 9 грн/день! Як одна пачка сірників! щоб купити ноут - треба витратити усю суму одразу, а не платити 36 грн в день протягом 6 років або розглядати кредит - але тоді суми вже не такі привабливі, чи не так? сказали б вже, що мак коштує приблизно стільки ж скільки і конкуренти типу Dell XPS але за цей прайс ти отримуєш чудовий перфоманс (у деяких кейсах) і чудовий час роботи від батареї
@@vadym8210 Дякую за коментар. Це для мене не є несподіванкою, тому що це Unix-подібні системи. Як хтось з підписників написав в коментарях, Mac OS - це Linux, який сходив в барбершопу і одягнув красивий костюм.
Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:
ua-cam.com/channels/Gz-zvbQvoFBO7zGy9EjuDw.htmljoin
www.patreon.com/Aleks_MW
або разовим переказом на монобанку send.monobank.ua/jar/3G3HqMaPtN
Правда в тому, що на маках геть не раціональний прайс. За додаткові Гб оперативи чи ссд треба доплачувати якісь неадекватні кошти. Дружина недавно вимушено перейшла із макбук про 2017 року на ПК під лінуксом, бо 16Гб в макі геть не вистачало для запуску купи докер контейнерів із тераформ, а модель із 32Гб коштувала 130-160к грн. Тому їй начальник прислав ПК із 256Гб оперативи і процесором на 22 ядра, який коштував якісь скромні 70к грн (+ rtx 4070 super на борту для роботи із ШІ). За власні кошти купувати ноут за 150к було б геть не раціонально, бо відіб'ється він не скоро.
Тут спец задачі. Я коли став тімлідом то переконав менеджмент зібрати усім девам станції на серверних Xeon. Там дешева оперативка та й самі проци також. Тепер про кількість відкритих IDE і запущених контейнерів ніхто навіть не думає. Але це також специфічне рішення. Якщо робочі задачі дозволяють взяти Мак то краще так і зробити. Мені 18Gb на M3Pro вистачає на все, докер і важкі IDE та щей купу вкладок в браузері + 10 год автономності легко.
А екран який, дотягує до Ретини? Я тут обирав монітор, так от, щоб 4к і тру-колор sRGB, так ціна ~800eur і вище. Я до того, що Macbook це про Retina і автономність, як на мене. Докери раню на нет-топі у локальній мережі. Якщо потрібен супер сервер, то може ноут не варіант?!
@@MuhamedAli-yd9xk Пересічні asus vivobook із OLED екранами мають цілком пристойну якість зображення, може і ретину перевершують, порівняння не дивився.
@@MuhamedAli-yd9xk Зовнішній екран для марка на М платформі це біль. В мне 2 хороших Dell 2K, з макбуком вони працюють задовільно(type-C > DVI) в плані якості показу шрифтів. Для оптимального результату треба 4К монітори, є варіант від Dell(S2722QC) можна в 800$ за два вкластись. Якість топ, мав можливість протестувати(причому мають підключення по type-C + зарядка відразу)
Придбав собі 6 років тому Mi Notebook Pro. Ща 1000 долларів. Служить досі просто чудово. Залізо як було вогонь так і залишається. Була 1 заміна батареї, яка обійшлась в 1800 грн. І причин міняти техніку не бачу.
Дуже круте відео, буду показувати тим, хто в усі ці міфи вірить)
Дуже лаконічні й інформативні відео виходять. Так тримати
Підпишусь під кожним словом! Перейшов на мак майже 10 років тому, а до того кожен рік ковирявся пересобираючи ПК, зараз вже забув що то таке, і технічни параметри, мегагігагерцибайти зовсім не цікавлять - весь час приділяється корисної роботі)
Друже, ...
я живу з Убунту з 2015 року!
Поставив і забув ...
Були моменти зі Slack, він раптом перестав шарити екран -- но то питання до слака. Згодом вони все пофіксили.
В мого PM-а мак за 3k, в мене HP Envy за $3.5k. Обом машинкам десь 3 роки. Мій енві жодного дня не провів в сервісному центрі, а вот ноут нашого PM там вже двічі чи трічі відмітився.
То ж, з надійністю ... там все не так добре, як то хотілося б аплу.
дякую, дуже класний та цікавий відос, гарного вечора та класного просування каналу.
Дякую за відео дуже цікаво та корисно
Друже, відос цей і інші круті, логіка крута, бажаю тобі успіху і розвитку
Дякую за коментар
@@Aleks_tech_ua маю до тебе два питання) , тиждень як купив аир на м3 8/256. Брав в яблуках, версія на 16гб ну дуже дорога, чи буде вистачати 8гб для простого повсякденного використання браузер, ютую, документи, і можливо для навчання ти по відео уроків і спроб працювати в якомусь ПО типу пакету адоб, цікавить виключно твоя особиста думка. І друге питання, як гадаєш чи буде у м4 аир 16гб озу в базі?)
@@Ihor-kherson Для тих потреб, які ти описав, цього ноутбука вистачить з головою, ти не відчуєш жодного дискомфорту від користування. Щодо MacBook Air M4, це ж Apple. Вони на прошках 14-дюймових, з чипом M4 додадуть 16 ГБ об’єднаної пам’яті, і це було фактично підтверджено у витоках, про які я розповідав у попередньому відео. А що до Air, я думаю, ні. Я думаю, ми залишимося з 8 ГБ об’єднаної пам’яті. А якщо я помиляюсь, я задоначу 500 грн на фонд “Повернись живим”.
@@Aleks_tech_ua якщо ти помилився то обидва задонатимо) дякую за відповідь. Брав саме м3 бо хочу не міняти ноутбук якомога довше, ну реально на 16гб ніяк не дотягував, дуже дорого. Сподіваюсь що не помилився в вибором. Перший мак у житті, це кайф. Дякуючи до речі твоєму відео з пояснень як опанувати мак ос, вважаю його найкращим на ютубі. Набридло на вінді Ос кожен рік міняти бо лагає і з драйверами, наприклад вай фаю, боротись постійно бо відвалюється. Доречі, як ідея - бувби класний відос з досвідом використання всяких жестів і хот кеїв, фішечок і всього такого)
@@Ihor-kherson домовились. В майбутньому зроблю такий відос
Дуже гарне відео! Дякую вам за технічну просвіту в українськомовному просторі 👨🏻💻
Дякуємо за старання, та бажанємо подальшого успіху, якісь відео чудова, так тримати
Гарний ы корисний контент, дякую. Продовжуйте!
Більше 10 років користуюсь Linux, як на ноуті так і на декстопі. Зібрав собі робочу станцію на Xeon багато оперативки SSD ітд. Все гарно. Але давно вже придивляюсь до мак, бо дійсно вже немає часу налаштовувати налаштування)). Останньою крапкою стали блекаути, дивлячись як макбук дружини легко тримає 10 год обробки фото, вирішив і собі взяти макбук. Веб розробка, все чудово. Це той же Linux, але який прийняв душ і сходив до барбершопу))
Краще все таки писати Unix-like, бо FreeBSD з якої пішла макось то не Linux)
@@eugenemaksimenko1191 Ви абсолютно праві, дякую за уточнення. Я просто виразився більш загально,Linux по суті це лише ядро. Головне що різняць при переході майже не помітна більшість команд в терміналі, ідентичні. Поставив brew як пакетний менеджер.
Скажу як фотограф - мак це супер крута річ. Екран, автономність, кольоропередача.
Скажу як відеограф - мак це кошмар! Найгірша робота з папками, мінімальнільна кількість плагінів для програм, несумісність з Sony бо епл любить гроші і блокує багато брендів якщо їм не башляють.
Так епл класний для роботи. Відкрив - попрацював - закрив.
Але якщо хочете займатись 3д, монтажем, рендером і так далі то виключно вінда.
Тому для себе зрозумів що дома має бути макбук і ПК на віндовс)))
тут згідний на 200% мак хороший під певні завдання як і віндовс ноутбуки. Тому про це потрібно говорити.
Дякую за коментар. Єкрани це окремий витвір мистецтва. Зараз готоую огляд на аймак 2009 27 (2к)дюймів. ЦЕ щось неймовірне) Порівнював зі своїм LG 4k і картинка досі вражає.
Наче ідуть зміни, але з софтом у професійній сфері - так, це поки проблемно, це триватиме, схоже, ще пару років, бо М4 мах стали достатньо потужними навіть для рендерингу 3д.
@@destudiokurse5527 ну тільки за ті гроші уже буде дуже робочий ПК з усіма доступними програмами і плагінами без танців з бубном.
@@destudiokurse5527 так це правда але поки софт закритий ця проблема не зникне.
Коментар на підтримку каналу. Дуже вдячний за працю та цікавий українськомовний контент 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Жодного разу драйвера не вантажив на мак. Потрібно розуміти що маки це робочі конячки і все. Гарні конячки
З дровами те саме - ніколи.
На вінді те саме -- стабільно автоапдейт драйверів все вирішував(у мене)
На лінуксі дуже схоже(єдиний драйвер, який сам ставив, це коли вирішив перейти з опенсорсних драйверів нвідії на пропріеритарні)
Тому да, тут кому як повезе
То у вас не було якихось моніторів із kvm, usb-Ethernet. Але загалом - більшість пристроїв працює з коробки ;)
Та і на вінді також ніколи не ставив. на рахунок робочої кобилки я взяв пк для роботи за 120$: проц i5 8го кокоління, NVMe накопичувач, 16гб ddr4.
@@Mr.Crooked ну то дивлячись які в тебе завдання для роботи. Для браузера та Ворда такий пк підійде, щось більше НІТ)
5:19 Буквально тиждень тому купив Audient ID 4 MKII, на макос також треба ставити драйвер, щоб ним користуватися 🙃
саме драйвер чи софт для звуковухи?
До теми що на мак не треба встановлювати драйвера.
Щоб можна було підключити інтернет по RJ45 через довбаний хаб від ugreen, на макбуці мені треба було з бубном потанцювати (і це те що стосується саме підходящого драйвера), в той час коли на віндовсі (пк чи ноут) і навіть на андроїді все працювало відразу.
З графічним планшетом так само треба встановлювати драйвер, може мені здається, але на віндовсі якраз драйвер встановлюється автоматично, на відміну від макос. ГП хоч і не дуже дорогий, але поширений Huion 420, на macOS 10.14 треба було скачувати драйвер.
Підсвідка до клавіатури на вінді відразу працює, а на маці треба скрипт встановлбвати. Клавіатура darshion з круглими клавішами, на nacOS 14 треба встановлювати скрипт.
Перекидувати файли з телефонів на android постабільніше буде встаки через windows, бо на маці десь 1 з 10 разів то файл якийсь не перекине, то взагалі не хоче нічого перекидувати. Не важливо чи то самсунг з SmartSwitch чи наприклад перший піксель з Android File Transfer.
По підключенню мікрофона Samson C01U Pro окей паритет.
P.S У мене макбук про 13 2017, можу більш впевненно казати за macOS 10.14, але не думаю що на тій же 14 - сономі ситуація краще. Я не фанат епла, але макбуки люблю через збірку і саму macOS, а особливо маки з еплівськими M процессорами.
7:30 шо-шо-шо-шо-шо-шо-шо?😂 це звідки така діч? Я перший раз чую шоб хтось у всьому світі сказав що мак не підходить для розробки)) я навіть не можу уявити іще більш підходящий комп для цього, та навіть для ігор, це якась хуйня, нема такого міфа 😂
Повністю підтримую, якщо це не .Net та C# то кращим за мак буде тільки Linux. Мрія будь-якого ІТ початківця це отримати макбук від компанії))
аха, невже на 8 Гб оперативи?
@@dmmeteo Мак чудово підходить для розробки. Зрештою, як і Лінукс. А от якраз Вінда, якщо говорити про найбільш популярні стеки, потребує додаткових налаштувань.
Раніше докер працював через якусь додаткову прослойку, що сповільнувало його. Зараз, із появою М1 та розетти - не знаю
@@newexe1818 Докер найкраще, звісно, працює в нативному середовищі, на Лінуксі. Але на Маках, наче, зараз в цілому нормально. Єдине, що щоразу, коли збираєш локальний імадж, потрібно тримати в голові архітектуру.
Насправді, ситуації різні бувають. В мене рік на Macbook не працював Screen Sharing з iPad. Просто не працював. А потім, просто запрацював одним днем)
Один диск перестав відкриватись на Windows, але чудово працював на MacOS. Файлова система це зрозуміло і в мене проблема немає, але Finder - це просто meh. Стандартний переглядач файлів на Windows більше може. Але є і зручні речі, як "Швидкий перегляд". Тобто, я б не сказав що система прям суперкайф, і можна не паритись.
З приводу збірки ПК - ну, якщо рахувати корпус і екран - то так, за такі ж гроші у ПК буде відчутна кількість компромісів. Та й з мобільністю можна прощатись. Якщо брати ноут за ті ж гроші/такі ж характеристики - ще можна знайти щось дуже близьке, але там переважно будуть "дорослі " процесори і відяхи, через які треба буде обслуговувати ноут раз в пару місяців. Можна пошукати на ARM, але вони ще сирі, і це, як на мене, ще бета-тест.
Як на мене, треба розуміти для чого купувати техніку. Очевидно що Mac не для всіх, бо можливо, якась специфічна програма працює тільки на Windows. Або запити в людини такі, які Mac не покриває, або для їх покриття Mac це задорого. Я брав як ноутбук на "повсякдення" і для роботи - я frontend-ер - мені з головою. Так, є свої обмеження і незручності до яких треба звикати, але якість ноутбука їх перекриває. Просто, якщо людина вірить у міфи, і думає що Mac це останнє лайно, але всеодно мільйони людей користуються в своє задоволення - то це просто трохи тупо) Треба ж голову на плечах мати, і формувати власні думки, а не просто спиратись на чужі.
Повістю з вами погоджуюсь. Теж фронт )
Коментар- зачиска Топ!
1:08 я купив свій макбукпро 2018 на і7 за 1800, а як мийшов макбукпро на м1 то мій по ціні впав до 700-800. Так що не все так райдужно. А старий за таку суму немає сенсу продавати.
так, про це розповідав трохи далі. Перед тим як перейти на мак ОС(була потреба по роботі) як раз початок пандемії у 2020 році, я хотів придбати Air на інтелі, бо чув що оптимізація творить дива. Але це виявилось не так, якщо залізо слабке, оптимізація не врятує і замість цього взяв за 500 доларів прошку 15 дюймів 14 року. Досить вдале знайомство вийшло а потім вже поступово почав переходити ан нову архітертуру, починав з мак міні, далі еір і зараз прошка 2021 року чудово відпрацьовує вкладені в неї кошти
підтримую
на інтелі просто ставиш дві операційки й не парешся
@@IBmusic_vector bootcamp то любов)
Тобто це все не міфи, а об'єктивні факти що мак має безліч обмежень. Не знаю чи цього автор прагнув з філіжанками, але висновок вийшов такий.
Мав багато графічних планшетів, завжди треба було качати драйвера та фірмову апку. При чому не важно, вакум чи щось китайське
Дякую що ще раз переконали мене що ні за які гроші мак мені не потрібен (хіба що перепродати еплофанату). Вінда універсальніша і у налаштуваннях, і у наявності софта, і у підтримці переферії. І якість та різноманіття комплектуючих можна підібрати на будь-якій смак не гірші за якістю та за менші гроші. А з розвитком arm-проців типу Snapdragon й усі переваги M-процесорів зійдуть нанівець. Ще й старі специфічні залізяки ще з початку 2000-х й досі працюють навіть на він11, і пофіг що один раз треба драйвер встановити.
Зараз ПК та ноути на Вінді підходять для будь-якого сценарія, аби залізо тягнуло, а Мак це або друкарська машинка і браузінг (для чого і планшета вистачить з головою), або вузконаправлена робота з однією-двома прогами. Крок вліво-вправо і хана. Головне з екосистеми Apple не вилазити, щоб боляче не було, бо Apple вже за користувачів все вирішило, що їм нічого крім Appla не треба. Хоча для того маководи эплу гроші і платять, щоб за них хтось вирішував що їм зручно, а що ні.
Колись я не любив макос бо вона макос а не вінда (малий був, хейтив усе що не було мені звичним)
Потім я нейтрально почав до маків ставитись, бо змирився з тим, що вона інша
І ось вже півроку використовую не супер свіжий, але який мене повністю задовільняє, макбук про 13 дюймів 2012 на і7, і я зрозумів що це афігенний інструмент для кріейторів (з мого досвіду: не супер замудрений монтаж відео та виробництво музики на ньому йде просто суперово). Ну і деколи пограти на ньому також можна і, зважаючи на його залізо, грати більш ніж комфортно (якісь танки блітз, майн чи терарія на ньому йдуть імбово на середніх налаштуваннях графіки)
З приводу ціни. Так той же офіційний мак на амазоні продається постійно зі знижками. Просто на офсайті ніколи немає зниження ціни. Та прошка яка на офсайті 2к на амазоні ну дуже часто 1500-1600. Тому в нас його потім можна купити за 1800.
Співставні за характеристиками віндові ноути не сильно дешевші за маки, але таки дешевші.
Дуже здивувала порівняльна таблиця, де віндовий ноут був дорожчий за аналогічний мак. Може там різні за об'ємом SSD?
Та це типова маніпуляція - показати ціну за найдешевшу збірку маку, в якій пам'яті на тетріс вистачає, коли +8гб вартує 200$ і порівняти з 16гб іншим ноутом
Та і загалом. Мак дешевий в дешевій клмплектації. В робочій комлпектації він дурний що скотина
@@robot_bender-q2r `В прикладі у відео дійсно порівняння погане, адже в мака менше пам'яті. Але якщо вистачити аналогічні фільтри пошуку то ціна та ж, а то й дорожче, наприклад ThinkPad E16 Gen 1 (21JT001PUS). Загалом маки дорогі, але їх потрібно порівнювати серед своїх, тобто бізнес ноутів. В такому випадку маки це найкраще рішення. При чому збірка така ж як в мак це фірмові Surface які коштують набагато більше.
Маю iMac, вже пора його оновлювати, хоча б оперативку, вже критично. Це дуже проблемно і не можна доставити оперативку як в мій ноут HP на віндовсі, треба паяти, навіть розбирати дорого бо можна пошкодити екран. З іншого боку мав старенький але топовий на свій час DELL, працював на убунту. Я його продав, його дуже просто оновили, поставили ssd і оперативку на 16, він літає, ноуту більше 10 років, i5 стає.
В друга Макбук 2019, взяв новим. Щось з шлейфом на екран, виявляється шлейф міняється разом з екраном. Ціна десь 20тис.
Подяка Автору!
По темі:
1. Немає універсальних пристроїв. Під індивідуальні потреби індивідуальні інструменти.
2. Добре вивчи систему з якою працюєш - І вона буде на 100 відсотків працювати на тебе
Дякую за Український контент
Кудись діваються коментарі, можливо це глюк ютуб🤔
Не коректна робота ютуб
В мене приходять коментарі на мій коментар з різних відео інших блогерів, але саме мого коментаря немає , думав видалили але може то глюк
Глюк. Точно глюк.
@@Aleks_tech_ua нереально бесит это, постоянно у меня пропадают комментарии, всякое желание комментировать дискутировать поэтому пропадает
@@samegsu радий бачити)
До теми що на мак не треба встановлювати драйвера.
Щоб можна було підключити інтернет по RJ45 через довбаний хаб від ugreen, на макбуці мені треба було з бубном потанцювати (і це те що стосується саме підходящого драйвера), в той час коли на віндовсі (пк чи ноут) і навіть на андроїді все працювало відразу.
З графічним планшетом так само треба встановлювати драйвер, може мені здається, але на віндовсі якраз драйвер встановлюється автоматично, на відміну від макос. ГП хоч і не дуже дорогий, але поширений Huion 420.
P.S У мене макбук про 13 2017, можу більш впевненно казати за macOS 10.14, але не думаю що на тій же 14 - сономі ситуація краще. Я не фанат епла, але макбуки люблю через збірку і саму macOS, а особливо маки з еплівськими M процессорами.
шо на pro 2018 шо на air 2024 року підключаюсь через хаб від ugreen в режимі plug&play і ніяких проблем
@@radioactivetoy4951 Підскажіть, будь ласка, а де його включити, бо я щось не можу знайти?
Теж жодних проблем не було із маком про на м1 із китайським перехідником з type-c на rj45. Просто втикаєш і одразу інтернет є.
Makbook pro early 2015 пропрацював в мене до 2024. Зраз їм користується донька (студентка). Цінує автономність і ергономіку.
@@alexanderyarovenko3011 прекрасна робоча конячка)
є і мак і ноут на вінді. навіть два мака - макміні 23 року і макбук 2011 на і7. взагалі як не дивно я маки став купувати саме тому шо із схожими характеристиками компи на вінді коштують в рази дорожче. парадокс)) друге - ноут 11 року дійсно вже давно цеглина. на нього не встає майже жодна прога. ютуб вище фул ейчді не тягне, навіть подивитись фільм на ньому неможливо бо жоден плеєр не встановлюється))) по ітогу його використовую зараз тільки як записник на роботі. в той же час ейсер того ж 11 року підтримує абсолютно всі сучасні проги і навіть досі оновлюється!!! до макміні претензій нема - залізо супер, але макось так і не полюбив за кілька років. користуюсь? да. кайфую? жодним чином
Привіт, користувався макосью десь 8 років поки не вийшов WSL 2 на віндовс, потім перейшов на вінду і до сих пір сиджу на вінді. я розробник java/cpp
Щодо деяких пунктів: 1) 32 бітові програми macOS були дуже старими/рідкісними і мали сучасні аналоги, які були зібрані під 64 біти. 2) Щодо ігор. На macOS є Whisky (зроблений на основі Game Porting Toolkit), який дозволяє запускати Windows ігри (причому навіть 32 бітні). Думаю, що не в останню чергу завдяки Valve. Дякую за відео.
запускати то можна, але то і все)))
Треба було оновити ноут(моєму було близько 9 років) Грошів було від 30 до 35. В пріоритеті був час роботи від батареї , компактність та швидкодію (+можливість програмувати, розгортати сервер і все таке). Придбав еір на м1 16 оперативи. Не думаю що знайшов би щось схоже на віндовс.
Привіт цікаве видео дякую, але тут про вибір хочу спитати, так я бачви що в деяких магазинах ціна на 14 М3 про 18/512 як на відео, це дешевше ніж в самому еплі ))) не опасно такий брати ? а в розетці був а може є ще по розпродажу 16 М1 Про 32/512 тобто я бачив його ціну там була щось около 76к и 14 на М3 про в іншому 78к, задумався о покупці ток а що в такому випадку обрати.... фулстек
@@koshachevsky9660 Проблема Macbook Pro 14 і з M3 в тому, що там не настільки класне охолодження, як в повноцінній версії з процессором Pro. На різних магазинах ціна нижча через те, що це неофіційні магазини, умовно кажучи, сіровози, і вони можуть собі дозволити виставляти ноутбуки дешевше. Тобто вони якось завозять, не платять мита чи ще якісь обхідні шляхи використовують. Тому відповідно цінник такий. А розетка платить всі податки і відповідно ми бачимо ціну. Там і податок, і націнка зверху саме розетки. Але прикол в тому, що по суті в нас в Україні немає авторизованих сервісних центрів. І в цьому то і велика проблема. Це важко пояснити, бо, наприклад, я придбав собі годинник Apple Watch і випадково його оновив на бета-версії і не міг його скинути назад. Це можна було зробити тільки через авторизований сервісний центр, який знаходиться там в певних містах. Я питав тех підтримці Apple, чи буде це безкоштовно. Мені кажуть, що вони такої інформації не володіють. І це дуже дивно. Так що купуючи в магазинах є перевірені продавці. Там можна сміливо брати. І вони ще знижують ціну за рахунок того, що вони дають обмежену гарантію від свого магазину. Зазвичай це йде 31 день базової гарантії. Якщо ти хочеш докупити гарантію на рік чи на два, то доведеться додатково заплатити. І стосовно, що краще порадити, M1 Pro 32 гігабайти, чи новий М3. Все залежить від того, під які цілі ти плануєш брати ноутбук. Я раджу взагалі трохи почекати, тому що в кінці місяця представлять новий М4. І це буде досить цікавий варіант. Там буде 16 гігабайт об'єднаної пам'яті. Процесор буде дуже потужний. І щойно з'являться перші огляди. Ми подивимося, яка там система охоложення і наскільки він покращився.
@@koshachevsky9660 Про те що може бути в новому ноутбуці я розповідав в попередніх відео, подивись на каналі.
@@Aleks_tech_ua програмування фулстек, бюджет 80к не думаю що новий на М4 буде коштувати в 80к да ще нормально завезений хоч з якоюсь офіційною гарантією
@@koshachevsky9660 тоді м1 про
Класне відео. Все по поличкам.
Від себе додам, що як користувач MacOS з 10+ років досвіду і користуюся щодено Windows/Linux і MacOS.
Я вибираю для себе Мак, для роботи Windows/Linux.
Але Parallels Desktop і одночасно запущені всі ці 3 системи під 3 різні задачі - таке тільки Мак може.😊
Працюю на Мак з 1994 року. Завжди було зручно. З часу запровадження MacOS X, лише одного разу завантажував драйвери для китайської мережевої карти USB. Зазвичай зовнішні пристрої працюють без додаткових драйверів, або за першим підключенням автоматично завантажують усе необхідне з Інтернету. За весь час лише одного разу не зміг встановити старий сканер Canon. А екосистема, взагалі майже бездоганна, мій парк такий: Mac mini + MacBook Air + 2 iPad Pro (обидва 12,9, 2015 та 2020 років, обидва з Apple Pencil) + iPhone + Apple Watch.
З погляду надійності і стабільності MacOS дійсно краща, хоча я до цього користувався декілька років ліцензійною Windows без сторонього піратського софту і все теж було добре.
@@serhiilytvyn8753 Дякую за коментар.
в мене на радіо стоїть віндовс 7 більше 10 років і пк працюють цілодобово)
Користуюсь лікензійноювіндою з часів Вісти. Ні тормозів ні глюків. Один раз бачив синій екран коли замінив проц - виявилось треба було запустити на хвилину комп без озу, що б біос там щось перестроїла в себе. Зараз користуюсь вже черверним по рахунку пристроєм від Microsoft - Surface laptpp 3. Якщо не треба мотувати відео то це ідеальний по ціна-якість ноут.
У вас дуже упереджене ставлення: я вважаю, що Windows і Mac - це як юпітер і венера, що порівнювати Tesla з іншими автомобілями. Наприклад, у мене є Razer Blade 2016 року з 4K сенсорним екраном, процесором i7, 16 ГБ оперативної пам'яті та 2 ТБ SSD. Я користуюсь ним досі, і він ще справляється з усіма завданнями. Mac не підійде мені для 3D-моделювання через обмежений софт. І це навіть не враховуючи зручність роботи. У мене були Mac як на Intel, так і на M1 - у них є свої переваги і недоліки. Проте не можна говорити, що щось однозначно краще або гірше. Для кожного сценарію є свої оптимальні рішення. Можливо, Mac підходить для простих задач, але не для всіх.
Я про це в відео розповідав. кожна система класна під свої задачі.
Працюю з інтернет сайтами та файлами по типу пдф, док, ексель
Перейшов з віндовса на мак через цікавість до нового, плювався перший місяць, потім норм, але далі коли сів через пів року користування маком за свій старий віндовс ноутбук, я зрозумів на скільки я вже звик до маку, до його класного трекпаду, до його клавіатури, дисплею та автономності
Можливо якби зустрів щось таке на віндовс то і не переходив би на мак, але на разі розумію для себе що шляху назад до віндовс для мене поки немає)
пишу у коментарях, дивлюсь це відео на iMac (21.5-inch, Mid 2011) mac OS High Sierra паралельно працюю в фотошопі, жодно разу не був у ремонті!
дрова дійсно складно знайти іноді. наприклад asio нема під мак. є свій драйвер, але все одно на ньому звук пише як і на вінді на своєму, але коли на вінді ставиш асіо, то хвиля рівніша навіть візуально. а на маці не поставиш.. ну це таке.. приватна біль) це маю принтер Canon MX3010. Дууже популярний лазерний принтер. На вінду без проблем дрова качнути можу, на мак нема. Стоїть, пиллю припадає, хоч викидуй)) так й таке. є багато плюшок на макос, але от коли чого нема, но часто просто нічого не подієш.
мене постійно бісило пошук та завантаження асіо драйверів коли займався музикою на віндовс. У маків все трохи по іншому. Зараз юзаю Vocaster One там asio є, як я розумію на рівні заліза(може помиляюсь в формулюванні)
Яку б я звукову не підключав до вінди, це стабільно йти на сайт розробника і завантажувати драйвери. НА мак максимум я заходжу завантажую програму для розширення можливостей звукової карти.
@@Aleks_tech_ua ну факту це виходить легше (не треба робити зайвих рухів), але з іншого боку зменшує поле для маневру. "Бери, що дають. Ми ж Епл. Зробили все гарно. Що тобі ще треба там??"))) звукова хвиля з асіо на вінді була рівніша за те, що маю тепер. Вона наче як вниз просідає відносно осі. Те ж саме було на вінді без асіо, але там можна було це виправити, а тут вже ні..
@@Aleks_tech_ua ну факту це виходить легше (не треба робити зайвих рухів), але з іншого боку зменшує поле для маневру. "Бери, що дають. Ми ж Епл. Зробили все гарно. Що тобі ще треба там??"))) звукова хвиля з асіо на вінді була рівніша за те, що маю тепер. Вона наче як вниз просідає відносно осі. Те ж саме було на вінді без асіо, але там можна було це виправити, а тут вже ні..
У мене не має Mac, але чув, що у випадку несправності на рівні заліза, то їх майже неможливо полагодити. Сама ОС гадаю чудова, як і Linux, i Windows, але кожному своє
Щоразу в таких відео слухаю якусь дичину про Лінукс. Що в Ubuntu чи Mint потрібно додатково налаштовувати? З чим там потрібно додатково намучитися? По пунктах і в порівнянні із МакОС чи Віндовс? Просто цікаво. Так, між іншим, я власник (сімейне використання) зібраного ігрового десктопа на Віндовс, HP Envy на Вінді, Dell Inspiron на Fedora Linux, макбука Air М1 і Thinkpad на Fedora Linux (для роботи).
Всі пристрої класні по своєму, крім Inspiron, бо це лайно 😂
Це більше про можливості лізти в налаштування і заморочуватись з цим. Багато збірок на лінукс працюють як мак. Два кліки мишки і система встановлена і працює як треба
@@Aleks_tech_uaЗгоден, просто це питання можливостей. Тим, кому це потрібно і цікаво. Наявність можливостей кастомізації не обов'язково спонукає проводити купу часу в налаштуваннях. В мене на Fedora фактично голий GNOME. Мені особливо нічого додатково не потрібно. А взагалі, мені всі ОС подобаються. Я дуже намагаюсь бути об'єктивним. І розумію, що Лінукс просто не підходить при ряді сценаріїв використання. Як, до речі, і МакОС. Особливо, це стосується всіляких інженерних, архітектурних речей... А для розробників - МакОС чи Лінукс - класні. Просто, якщо взяти пересічну людину, яка не займається монтажем відео чи програмуванням, а суто офісними задачами, то наявність десктопа на Вінді - це оптимальний варіант.
Дякую за канал! Так тримати!
Це не дичина, а сувора реальність, почати можна з драйверів… в принципі на цьому можна і закінчувати та закривати кришку ноута))
Сам працюю зараз на мак. Колись на вінді. На убунту 2020 lts desktop все супер, але були проблеми з двома моніторами та скайп. Ноут мав 8гб RAM і якщо вона була запонена більш ніж 85% зависав намертво ) це вимусило повернутися до вінди.
@@ingyaroslav Я лінуксоїд зі стажем. Запевняю вас, що вже доволі давно основні дистрибутиви не мають проблем із драйверами. Ubuntu при інсталяції навіть запитує, чи встановлювати пропрієтарні чи опенсорс. Можуть бути нюанси на екзотичних дистрибутивах і можуть бути нюанси із деякими зчитувачами відбитків пальців. Скажімо так: я дуже часто встановлював Лінукс на нові компи - все доволі нормально.
Коли йдеться про збірку, то вже тут, звісно, треба вивчати можливості і наявність драйверів. Ну і... На Вінді із драйверами теж деколи бувають нюанси. Вже добре не пригадую, але на Acer Nitro я намахався із якимись налаштування RGB і Nvidia.
Скажіть для макміні кабель на монітор брати hdmi чи краще купити MiniDisplayPort?
@@pavlo9306 hdmi 2.0 нормально працює.
Я підключав міні з м1 до свого 27дюймого 4к монітора.
@@pavlo9306 я до MacMini купив HP Omen 4k і можна підключити через USB-C що йде в комплекті. Одразу запрацювало регулювання звуку (що не працювало в інших монітораз через Hdmi та DP) + доступні всі Гц і режими роздільності екрану
Як нема USB-C, то краще usb-c ->DisplayPort ніж HDMA
Красиво поставлена мова. Підписався.
❤
Ну как,я долгое время сидел на линуксе,очень долгое,да так что линукс роднее винды.Пересев за мак могу сказать что воспринимаю его как Gnome только 10 лет вперед.И касательно игр,хотя я не играл на своем маке в игры думаю что мой на данный момент последний M3 Pro с 18 обьедененной оперативой сможет вывезти игры через годик,более чем уверен что в скором времени будет все портировано.UPD:Автор очень крутой!
@@dedessoru дякую за коментар.
він то вивезе ігри, але під мак мало що розробляють для геймерів.
Як би виходили ААА на мак я вже продав свій ігровий пк)
@@Aleks_tech_ua ну смотря на тенденцию,это много вероятно,вспомните прошлые пару лет и что сейчас маки на процах м3 про - макс запускают киберпанк в 60 фпс в нормальной графике на не плохом разрешении.
@@dedessoru apple відкусить шматок ігрової індустрії. Судячи з того як вони зараз працюють в цьому напрямку.
Треба окреме відео на цю тему зняти, як вони намагались це зробити і на що можна розраховувати в найближчі роки.
@@Aleks_tech_ua можете к примеру использовать информацию о Steam Os и как на ней работают игры ,ведь по аналоговому примеру можно запускать игры на Mac OS
@@dedessoru я періодично дивлюся цей канал і маю надію що скоро продам свій пк)
youtube.com/@andytizer?si=MZi1o3kaiHJLXA61
Дякую за Україномовний контент.
Хотів попросити - підкажіть будь ласка програму безкоштовну, для діагностики та лікування зовнішніх
HDD під MacOs .
безкоштовну бо потрібно для 2х хардів.
Mac - це платний *NIX. Для більшості задач він має дуууже непогані рішення від CAD-рішень до аудіо обробки. Відеокарти на мак підтримуються по 5-7 років що дозволяє робити ентерпрайз додатки для 3d задач (але скоріш за все ліцензію від виробника тре купити окремо). Аудіо - працює ліпше ніж в Linux, чи Windows та має передбачувану затримку, що важливо для аудіобробки. У windows це частково вирішується, в Linux тре дууууже полюбитись із налаштуваннями і ви залишитесь не задоволеними. Відео обробка - теж легше через ті самі причини що й CAD. На arm моделях чудово запускаються різні AI/ML задачі і я б особисто віддав перевагу маку у порівнянні з умовною 4070.
Із драйверами ситуація така сама як в решті ОС, в чомусь ліпше, десь гірше:
- аудіостек - в macOS чудово все крім підтримки bt-кодеків для не-apple гарнітур. 2024 а я все ще слухаю aac замість ldac. Ні, окремий bt-модуль не вирішіть проблеми.
- egpu, вони ж зовнішні відеокарти - тільки amd, але не всі моделі, і тільки для intel cpu
- мережеві пристрої. Тут трохи сумно, адже далеко не всі 2.5, 5, та 10 gbit мережеві карти будуть працювати. Із доступними raid - та сама хрінь
- камкодери hdmi/sgi - якщо працюють по протоколу uvc - все добре, якщо ж воно directshow - то скорше за все то тільки для windows.
- бездротові пристрої. Зовнішні bt, lorawan, WiFi, zigbee зручніше використовувати якщо вони підключені до raspberry pi…
- віртуальні машини тут досить обмежені, в порівнянні із Linux
Ну й ще один недолік - це персональний компʼютер. Якщо ви його використовуєте як сімейний пристрій - скоріш за все він вам не підійде.
Дякую за розгорнутий коментар. Напиши будь ласка мені в тг, маю ряд питань по raspberry pi. Хочу зняти відео для людей і показати що це класна річ але в цьому мало тямлю @aleks_mw
про надійність, це звісно тільки мій досвід але через півтора роки користування мак з інтел чіпом просто виключився і з кінцями
оновлення мак ос ТРИЧІ критично ломало систему без можливості вбудованого відновлення, оскільки не було часу носити по сервісах приходилося форматувати і встановлювати все заново, добре що хоч на дропбоксі важливе тримаю бо тайм машін виявилося сміттям
Якесь вкрай дивне розвінчування міфів.
Вартість (дорого чи ні) - новий мак може коштувати суттєво дорожче віндового аналога (продавати через 1.5 року щоб не втратити гроші - нафіга тоді взагалі купувати???). Але б\в мак коштуватиме як 5-6 б\в віндових ноутів (і якщо мені треба поставити, скажімо, у сельську школу комп'ютерний клас то 1 мак чи 6 віндових ноутів - є різниця?)
Супер ПК це щось таке абстрактне. "Супер" під яку саме задачу? Ігри - тоді чому з самого початку це не вінда (чи взагалі приставка)? Якась робота з файлами, документами, сьорфінг в інтернеті, перегляд кіно, підіймання віртуалок, шарінг файлів, шарінг принтерів, робота зі спеціалізованим софтом (без потужного відео навантаження) - то я гарантую що супер класний віндовий (або лінуксовий) ноут для цього коштуватиме дешевше і матиме кращу бистродію (будь-який ноут з і7 та просто з інтегрованою відеокарткою, ОЗУ взяти якнайбільше). Робота з графікою, відео (з дуже-дуже-дуже сильним навантаженням) - от тут і справді знайти дешевший віндовий варіант складно, бо навіть макбук на М1 (з 8 ГБ ОЗУ) тут видає кращі результати ніж багато "супер ПК" на вінді з куди більш потужним залізом. Тому техніку беруть під задачі (а не по бренду) :)
Ігри та спеціалізовані програми? - Якийсь нонсенс про те що Мак тут тихо стоїть у сторонці. По-перше до фіга є аналогів та портів (і працюють вони чудово), по-друге - те що не портовано запускається через емулятори без особливих проблем (якщо прямі руки і досвід з Лінукса велкам ту WineHQ, якщо руки не дуже прямі але є гроші - купи собі codeweavers за 500$ і буде тобі щастя).
Периферійні пристрої (які працюють без драйверів) - ось тут пореготав. Якщо воно зроблено ексклюзивно під мак, і використовується лише одним цим маком - то так, все чудово працює. Жахіття починаються коли треба працювати у мережі (особливо у мережі з віндою) - от тут повний цирк, починається. Спільні принтера, спільні теки починають своє власне життя а нещасний сісадмін (якщо він є) регулярно починає танцювати шаманський танок з бубнами щоб зрозуміти якого ж біса принтер-трійка який був підключений усього лише пів години тому і чудово працював з вінди та мака тепер не хоче навіть робити звичайний ксеркос :)))
Зворотня сумісність програм та файлів - хз, не помічав такого (точніше не так, не помічав чогось ексклюзивного для Мак, бо зазвичай ті ж самі проблеми є і у вінди, коли вони таки є). А стосовно запуска 32-бітного софта - емулятори та віртуалки Вам у руки - і все запрацює (навіть грьобаний Діабло 2 з якого він там року не пам'ятаю, але здається все таки раніший за 2005 рік).
Багатозадачність таки кульгає у маків (вона є - десь на рівні слухати музику + дивитися відео + щось малювати водночас, але як щось реально потужне запустити паралельно то весь час щось йде не так і мак одразу уходить у ребут з втратою незбережених данних). Тому тут вінда (і лінукси до речі теж) явно краще маків.
Що забуто у відео, а це важливо:
1. Макбуки (той самий згаданий на М1 у відео) суттєво довше працюють без електрики (що останні 2 роки таки критично і протестовано такою кількістю людей - що капець). Там де я на макбуку пропрацюю цілий день на одному заряді батареї - віндовий здохне максимум годинки через 2 (і щось я не впевнений що взагалі бачив віндові ноути які б тримали стільки ж заряд скільки макбуки).
2. У своїй ніші це дуже легкі ноути (що суттєво якщо кудись треба тягнути ноут, а додаткового вантажу і так багато).
3. Макбуки не представлені у ніші з волого- пилє- ударо- захистом. (Віндові такі є - коштують суттєво дорожче макбуків, але вони є! Під маки ж можна хіба що від вологи та подряпин щось натягнути за додаткові гроші.)
4. Під макбуки суттєво менше антивирусників та іншого софта пов'язаного з кібербезпекою (ля-ля про те що сама система більш захищена і тому там це не треба залиште для когось іншого, ламається все, питання лише у мотивації).
П.С. Як на мене то макбуки це доволі нішове рішення (або для фанатів бренда). Якщо хочеться чогось універсального то все одно простіше та надійніше взяти віндовий (опціонально лінуксовий) ноут з потрібними параметрами та потужною відеокартою і поки електрика пропадає не більше ніж на 2 години - він перекриває усе з чим міг би справитись і мак.
Але якщо так вже співпадає що вага ноута, робота від вбудованого аккумулятора, та пріоритет на роботі з графікою відео - це ключові параметри при виборі ноута (а вартість не лякає) - то хз чи є краще рішення ніж макбук. (Сходу на думку приходять лише усілякого роду дизайнери, художники, відеомонтажери та... військові :) )
На маку біда з кодуванням файлів, тут вінда виграє в плані збереження файлу з битим кодуванням в utf-8 або win 1251
Повністю згоден, це машина для роботи, особливо якщо використати з еко-системою
Дуже розчарувався, коли не зміг запустити старий варкрафт на м1, через відсутніть 32біт (я забув про це, коли завантажував гру). Але це перший та останній раз, коли мені знадобилась підтримка 32біт.
кросовер або віскі, вирішать ці проблеми. Дякую за коментар)
Пишу з мак про 2015 року ,Досі працює без проблем
Для мене вінда - це лише для ігрушок. Для роботи і медіа - лише мак. Дивно чому ніхто не говорить про HDR у Windows. Спробуйте запустити якийсь фільм на OLED моніторі з HDR на віндовс. Це просто дно якщо порівнювати з macOS. І вперше чую що мак не для розробників. Я сам розробник, так, було незвично переходити на мак з вінди, але на вінду я б житті вже не вернувся. Мак навпаки зручніший для розробки. Найбільша перевага це можливість запускати без проблем sh скрипти. Також дуже зручно робити скріншоти - воно може автоматично зберігати скрін без потреби тиснути save. Там ще багато чого досить зручного. Стосовно того, що можна продати якийсь мак через рік майже нічого не втративши - я не згідний. Гривня сильно девальвує. Тут треба привязуватись до долара.
Та сама історія)
Дякую за коментар
Був на (тьху) вінді і 8 років назад перейшов на мак. Вінда це 30 відсотків часу кохання з системою дровами і тп какою. На мак 100 відсотків робота. Також якість ОС і матеріалів і як воно все працює з айфон айклауд і тп. Мак є мак
Я купив ноут на вінді, потім через 4-и роки продав його на 5к грн дешевше. Відповідно він коштував мені 3 грн/день. Таки мак дорожче за вінду
@@KhmelnytskyBohdan це успіх)
Вітаю!)
Ну ціни в грн не показник наразі з цим божевільним падіннями гривні. Це ж не значить що ви можете докласти тих 5к грн і купити новий ноут який буде мати +- ту ж позицію на ринку зараз. Я так недавно карту розширення до XBOX продавав. Виявилось що користування рік нею мені в 200 грн обішйлось (4% від гривневої вартості покупки). Я зараз коли в кабінет розетки заходжу і дивлюсь по чому техніку купував то стає і смішно і відразу сумно.
@@Kostiantyn_M дуже справедливе зауваження. Однак воно поширюється на маки також)
Macbook air m1 2020
Після оновлення на sequoia 15.0.0-15.0.1 маю 2 проблеми.
1 - використовую другий монітор і при відкриванні відео на весь екран, другий екран стає чорним (до оновлення все було ок. монітор asus proart)
2 - нова функція закріплення вікон не працює (в налаштуваннях неактивний перемикач)
Додам що монітор підключений стоковим кабелем від монітора type c - type c
@@6bags варто спробувати оновитись до бети 15.1
Але краще за все повернутись на соному.
Два тижні працював під секвоєю, траплялись підлаштування і по враженням система працює трохи повільніше ніж попередня.
В мене макбук про м1 про.
При підключенні зовнішнього монітора все окей, правда я підключаю чере hdmi
Придбання макбук Air на M1 - найкраще рішення в моєму житті.
Придбання iPhone 15 Pro - мабуть, найгірше. Телефон крутий, але, схоже, треба було лишитися на 12 mini
юзаю відну більше 15 років, але користуюсь айфоном вже досить давно. хочу все ж таки придбати собі мак. але і вінду поки не покину)
Відосики за мак ділять на дві катергорії,
або оргазмуючі хом'ячки які топлять за велику апл та які не бачать ніяких косяків від неї,
або якісь вибачення за те що апл робить що завгодно аби не так як очікують.
Але є тільки два момента за що апл можно поважати,
1) конкурент на ринку ос та девайсів, що розбавляє монополію мс.
2) це дійсно амеріканська компанія, а не чеболь якісь.
Все інше just pretty garbage.
@@oliverstanford6616 MacOS дуже небездоганна і там є величезна купа недоліків. Проте, мені є з чим порівнювати. І під мій кейс, те як я використовую MacOS і в цілому екосистему Apple для роботи, а мене це більше ніж влаштовує. І коли я пересаджуюсь на Windows чи на Linux, мені доводиться витрачати набагато більше часу на ті речі, які я роблю. Одна з причин, чому я перейшов на MacOS, була в тому, що мені доводилося монтувати відео, яке було знято на iPhone, а Windows не дуже добре вмів це робити. Оскільки проєкт був довгостроковий, я вирішив спробувати, щоб зрозуміти, чи є щось дійсно, правда, в чутках про які говорять. Я спробував, мені сподобалося, і найближчим часом в мене немає бажання повертатись кудись. І плюс компанія Apple це єдина компанія в світі, яка вміє нереально круто продавати. Це я говорю як людина, яка працювала в маркетингу і в продажах більше п'яти років.
А найголовніший меседж - це лише те, що найкраща операційна система - це та, з якою Вам зручно та комфортно працювати і виконувати Ваші задачі.
Користуюсь і компом на вінді і маком . Віндовс простіший у користуванні ( для мене ) . Програми встановити дуже просто . На маку трошки складніше але не набагато . Для мене обидві системи прийнятні хоча віндовс попереду . Лінукс складніший бо встановлення програм чи Ігор там голову зломиш . Все треба гуглити . З онуком пограти в роблокс на лінукс не вийде бо він не підтримується . Мак та віндовс все підтримується і працює. Взагалі не розумію тих хто хейтить будь яку з цих систем - не подобається не користуйся . Але ні - треба накласти купу під двері .
Це мислення дорослої людини.
Але все одно коли є тема хто крутіший, це додає інтерес і створює навколо кілька команд)
Таке враження що ви або не розібрались, або не користуєтесь маком.
Простішого встановлення програм чим на мак я ніде не бачив. Ти просто перетягуєш ікону в програми і це все 👌, на віндовсі кожен інсталятор різний, купу галок які треба слідкувати , щоб зайвого не вибрати, щоб потім Яндекс пошуковик раптом не став основний в системі 😅 або Яндекс спутнік не попав в систему😅
@@ELETRONICVIDEO Маком користуюсь щодня бо він у мене підключений до телевізора і я навіть зараз з нього пишу. Вінда на вихідних коли граю з онуком ігри. У віндовс тицьнув ексешник і все - встановив. Тут щось кудись тягти , потім щось виймати з головного ерана , потім з якогось місця ярлик тягти на робочий стіл - але я розібрався і вже звик... Рашистським гавняндексам зась до мене - воно у мене не ставилось ніколи бо програми встановлюю не з болотяних ресурсів. Мак у мене привезений з Канади і у мене локація канадська , тому нічого рашистського ніколи до мене не потрапляло. Погоджусь що конкуренція просуває технології , але сварки між користувачами все одно не розумію. Якщо мені щось не подобається я ним не користуюсь але щоб бігати на форуми до любителів того що мені не подобається та всаритись з ними .... це марне витрачання життя ))) До речі я ще й айфоном користуюсь ;) А от годинник епл сховав до шафки і купив собі андроїд годинник бо на епл годинник не приходять деякі сповіщення з телефона через те що компанія епл свариться з кимось там через щось там ( трохи помучився але виявилось простіше купити годинник бо сповіщення для мене важливо адже це спілкуванння з дітьми які живуть не в Україні). Тому користуюсь тим що для мене зручніше а не тим що крутіше в очах більшості чи певних груп людей. Якось так.
@@ELETRONICVIDEO Писав , писав вам відповідь але вона кудись зникла. Не зрозуміло куди зникають коментарі після публікації? От ви пишете що я не розібрався у маку чи не користуюсь ним але я не писатиму вам на це ні слова бо це саме те чого я уникаю - не витрачати життя на такі от марні розмови хто розумніший.
@@ELETRONICVIDEO це ж чим ви таким користуєтеся щоб досі яндекс бачити? Насправді в вінді все прозоріше бо кожен софт має свій деінсталятор який підчистить за собою. В мак видаляю софт через додатковий софт (!!!), так як просто перетягнути в смітник не видаляє всього, де програма наслідила. Це не стосується всіх програм але є і такі.
Ще один міф. Макбук на м3 про за 80 000 грн нативно не підтримує два зовнішніх дисплея в режимі розширення, а віндовий ноут за 10 000 - підтримує.
А ні, це не міф :)
А той віндовий ноут вивезе 2 додаткові 4к екрани?
Це як купити електрокар де замість батареї подовжувач на 100 метрів. 😂
Лайк за те, що виправили «тикву» на гарбуз ❤
@@МаргаритаСуворова-л5б коли монтував, чую щось ріже слух, а потім як дійшло😂
прекрасно на мак завантажував драйвер для звукової карти штейнберг
мак ос шибко переоцінена, хоча залізячка сама по собі доволі класна (маю макбук ейр м1)
з плюсів мака відмічу - шикарний екран, автономність та розміри + потужність та оптимізація програм (хоча все рівно стабільно вилітає монтажка)
з мінусів - оперційна систмема загалом. я вже три роки з цим маком, але файлова система це просто жах... для всього окремий застосунок, ну і в цілому вона мені незручна і некомфортна
А яка монтажна вилітає?
про "роботу з файлами" орнув у голос)) я все життя коритувався віндою, але недавно перейшов на мак тому що набридла вінда. і перше що я зрозумів, що в маку є комбінації command+c/v/x/z/a/s/ і всі інші комбінації, які є на вінді, але працюють через ctrl. я чесно не розумію, а що ще можна робити з файлами у файловому менеджері окрім як перекидати їх з папки у папку або копіювати вставляти?
Помиляєтесь cmd + x немає
Там якoюсь іншою комбінацією можна це зробити. Мб при вставлені затиснути option
Піля GNOME, його тайлінгу, робочих столів чи після Cinnamon все криве, на Windows 11 взагалі нічого не можна знайти без пошку, а експлорером вчистому вигляді я ніколи не користувався без файл менеджерів. Захожу лише шоб запустити Steam. Важка не повортка і не інтуітивна система, якщо ти постійно не там.
Що хорошого у епла - обладнання. На цьому все. Аби на ньому можна було би запускати Linux, щоб всі драйвери були і т.п. я би точно його купив. Мій товариш по роботі купив Мак кілька місяців тому - каже більш глючної системи ніколи не бачив. Хоча працює на всьому без якихось упереджень.
@@eq716 Мене кілька місяців тому настільки задовбав Windows, що я на нього поставив SteamOS і став трошечки щасливішим. Тепер це прекрасна ігрова консоль)
Щодо інших операційних систем на комп'ютерах Mac, я думаю, років через п'ять все буде набагато краще, аніж є зараз. І плюс з тим, як Євросоюз знаходить нормальні лазівки для того, щоб змушувати Apple ставати більш відкритою, це піде на плюс тільки нам, користувачам.
Трохи не вірно розділяти мас ос та linux, адже о факту це одне і те саме, відмінність лиш в тому що одна з них комерційна, а інша open source.
Насправді macOS і Linux мають різне походження та відмінності в архітектурі. macOS побудована на основі ядра XNU, яке включає елементи з Mach і BSD, а також містить власні пропрієтарні компоненти Apple. Linux, зі свого боку, використовує ядро Linux, розроблене Лінусом Торвальдсом, і повністю відкрите, належить до open-source.
Основна різниця не лише в ліцензії (комерційна vs open-source), а й у структурі систем і підходах до розробки. Хоча обидві системи мають схожі інструменти та командний рядок завдяки POSIX-сумісності, вони значно різняться в реалізації та екосистемах.
Причому для програмістів, фішка в тому, що додаток для макос, так само запуститься на вінді, і додаток для айфон запуститься на емуляторі андроїд, через андроїд студію, завдяки кросплатформі. Використовую емулятор гугл піксель, на макі і він працює краще ніж на вінді, а от на вінді ні під айфон, ні під мак написати нічого ж не можна, тому мак, необхідний, а для вінди проектів, легше купити, ноут простіший на райзені за 20к і не паритись. Тобто беремо мак на епл сілікон, ноут на вінді за 20к і на будь-яку платформу пишемо додатки
Нічого нового. Вінда може все що може мак тільки значно більше того. Значна більшість користувачів десятки вже і не пам'ятає що таке драйвери, а деякі і не знають. Лінух то окрема історія про яку згадають аж коли Європа прикриє лавочку з піратством. Мак був і є нішевим продуктом, його логічніше порівнювати з якимось планшетом - круто зручно, але винятково для конкретних задач. Срібна ложка версус швейцарській ніж!
@@SoulReaperTOBY дякую за коментар, якщо не використовувати еко систему епла то так. Вибирай те що подобається. 11 вінда прям дуже добре підтягнулася порівняно з десяткою.
Але за якість доведеться платити що за мак що за віндові ноути. А коли стануть більш доступними віндові ноути на арм, стане тільки краще, особливо для користувача.
Немає жодного ноута який міг би конкурувати з основними перевагами макбука. Мені не потрібні ігри, чи якісь дуже специфічні професійні проги, які йдуть тільки на вінді. Для дизайну альтернатив немає. По якості збірки, комплектуючих і близько нічого немає. Якщо щось наближається хоча б трішки, ноут на вінді буде таким ж по вартості, а то і дорожче (і це ще я не враховую, що мак набагато менше втрачає у варстості з часом).
Коротше "Вінда може все що може мак тільки значно більше того" це абсолютна маячня.
@@Lytvyniuk12 а можна не переказувати презентації епл, бо ми то кожного року слухаєм?) Комусь подобається гімно, вам моча. Різні люди - різні пріоритети. Так вже склалося, що в Україні техніка епл це виїбон, підкреслити статусність. Саме того так втрачають мало у вартості з часом. Бо ціноутворення бв ринку диктує попит, відповідно попит буде поки мамонт платить. Щодо якості, категорично з вами не погоджуюсь, адже в бізнес-орієнтед сегменті віндобуків тої цінової категорії достатньо гарних варіанті. У будь-якому разі в сервісі часті гості з обох таборів)
То дивлячись хто залізо робив та хто вендер. Купив собі Dream Machine = 1400$. Перевстановив вінду і понеслося, скачай всі дрова на сайті (бо самі не встановились), навіть на віфі не було автовстановленняЮ прийшлося гуглити як обійти і зайти в автономнму режимі.....
@@Aleks_tech_ua Ну ти додай реально до цього ще кіпу програм для користування (офіційний). Піратка то таке....
"розвінчування" першого "міфу" дуже сумнівне. ви точно впевнені що якщо взяти останню модель маку незадовго після релізу то за 1.5 роки не вийде щось новіше і магазини самі не скинуть на новий ваш мак 2.5к а то й більше?
Я говорив за вживаний макбук
Після макбук про 13" 15го року більше ни яких маків! Брав новим в 16 році, через пів року поліз антиблік (зняв повністю миючим засобом). При обнові на хайч сієрру заглючів EFI (не захотів обновлюватись). Пришлось ставити патчену... Мохаве вже і патчена не стала.. Через 3 роки вздуло батарею! Продав за 5к (брався за 38к)!! І не потрібно мені про лонг тайм суппорт! Туфта то все. Мій теперешній хромбук 2021 року буде отримувати обновлення аж до 2031!!! Це 10 років. А макбуки 2017 вже в цьому році ни чого не отримають. ПС: а ще в макбуках 17 року зі шлейфом екрану тотальна біда ))
@@SilentLexx Дякую, що поділилися досвідом. Дійсно він не найприємніший . До речі, коли я буду знімати відео про вживані Макбуки, я обов'язково нагадаю про це, або люди уникнули подібної історії, особливо з миючими засобами, протиранням екрану, на якому є покриття. А ноутбуки 16, 17, і навіть 18 років - це були дуже невдалі експерименти. І Apple і досі за це вигрібає, та доводиться гарантію розширювати, чи повертати кошти покупцям. Мені дійсно щиро прикро, що у вас така ситуація сталася. Проте, знову ж таки, ноути 17-го року не отримають оновлення. Так пройшло якраз таки 6-7 років, а оновлення безпеки вони будуть отримувати. І ще один момент стосовно браку. Навіть в компанії Apple існує певний відсоток браку. Може просто не пощастити від цього. Ніхто не застрахований.
на мак якшо встановити програму 2005го року - не вийде,
на вінді - будь ласка,
а якшо ти раптом захочеш встановити програму 2005го року в лінуксі - то виявиться шо вона вже встановлена)
@@dark2care Слухай, виходить прекрасний анекдот який правдивий. Це заслуговує створення окремого мема)
не згоден з розрахунками по ціні. Багато хто не купляє макбук бо це потрібно зразу викласти 40к, за систему з якою ти не знайомий. Це ризик. А ось вінда, яку знаешь, та ще і за 30к - це більш варінат для багатьох. Я сам так же вважав. Але потів взяв за 10к бу на інтелі. спробував і зрозумів що далі тільки мак. Продав його за 9 і купив вже собі на м
мені здається зараз Маки це найбільш доступний інструмент для роботи - той самий мак міні м4 (навіть від М1)- скільки треба грошей вбабахати в ПК - щоб мати таку ж продуктивність як базовий мак міні...
Я мовчу про базові макбуки - я особисто мав ПК з і7 з 12 ядрами і нвідія 3060ті і паралельно мак бук про 13тка базовий на М1 чіпі 256/8 - так ПК вигравав швидкістю рендеру - але мак бук вигравав ефективністю в процесі роботи - я мовчу про те що навіть від батарейки та продуктивність зберігалася ( а що можуть віндовс ноутбуки без підключеного адаптера живлення?)
Зараз базовий Мак бук про 16тка на М3 Про чіпі - 18 гб і 512 - політ космос, думаю на 3-5 років роботи без проблем)
Дякую за розгорнутий коментар. скоро на каналі Бкде огляд базового мак міні
Не можна запустити програм для МакОС з 2005-го року, бо не було таких )))
@@v.s.o.p ок, 2006 коли відбувся перехід від power pc на intel)
Всеодно не бачу ніякого сенсу переплачувати за MacBook. Навіть спеціально зайшов на ekatalog, порівняв новий MacBook Air 13 (50 000 грн) з рандомними ноутбуками на windows (напишу наприклад Acer Swift Go 16 за 48 000 грн), MacBook гірше по всьому, крім яскравості екрану та автономної роботи. Екран на Acer 3200x2000 120гц замість 2560х1664 60гц на MacBook. Оперативки 32 ГБ на Acer, а на MacBook тільки 8 ГБ. На Acer є SSD m.2 на 1024 ГБ, на mac звичайний SSD на 512 ГБ. І це я порівнював абсолютно рандомний ноут приблизно з однаковою ціною. Якщо покапатись, можна взагалі пушку знайти.
давай розкривати ідею ігор на мас. особливо на М-процах тема в ютубі вільна
Вторинний ринок як аргумент підкреслює жебрацькість мислення.
Не кажучи про те що ти вкладаєш в актив який можна розбити, який може зламатись за 0, який можуть сперти.
Перепрошую, але це хірові маніпуляції апло-раба
Я, бляха, з перших секунд подумав, що на відео Кармак)
Ходили слухи що на MacOs немає вірусів )
Apple нічого безкоштовно не дасть, тож вартість "безкоштовних" програм, від цієї контори, в основному покривають ціною пристрою (ціна вже вписана за все, і за не потрібне також).
@@nevashasprava465 правильно, я говорю у відео що це вже йде комплектом коли ви купляєте продукт.
Середньостатистичному користувачу цього буде за очі.
@@Aleks_tech_ua Середньостатистичному користувачеві ті програми в основному не потрібні, але гроші здеруть за все.
Apple в основному для програмістів і монтажерів (як кажуть), для усіх інших, то лише дорога забавка, яку треба показувати іншим, для задоволення власного его. Це як з модою - дорого, не сильно практично, але гонору скільки 🤪
усім своїм друзям які працюють з поширеним і не ресурсоємким софтом (типу з доками, таблицями чи якимось простим медіа) раджу купувати мак. особливо тим, кому важливий дизайн самого пристрою (це, взагалі то, мегаважливо). Але сам не користуюсь бо мені потрібен макс потужний ПК для 3Д.
Я теж піддавався на маніпуляцію що це дорого. Але тепер повністю перейшов на екосистему Еппл. Техніка не тільки в рази довше живе, а й продати потім дорожче можна. В мене деякі знайомі користуються макбуком 2013 року!!! А дехто з 8 та 10 айфоном ходять. За таку саму ціну той самий Самсунг так довго не живе
Да что ты черт побери такое несёшь? У меня тоже есть знакомые кто виндовым ноутом пользуется с 2013 года) и даже 2010, все летает и все открывается, любые новые системы и программы становятся без танцев с бубном, в отличие от макос, например для хрома и большинства других программ требуется макос Биг сур минимум, а это МакБуки от 2013 года, все предыдущие можно сказать тыквы, а виндовые ноутбуки спокойно 10 винда даже на 2009 год, по поводу продать дороже смешно опять) МакБук про 2019 ай9 32гб был куплен за примерно 3500 баксов, сейчас бу продается за 600 примерно, был Асус туф 2021 года за 1100 баксов, сейчас продан был за 600 баксов с потёртостями заметными, МакБук аир ай3 2020 был куплен за 1000 баксов вроде, сейчас был продан за 350 в идеальном состоянии
Теперь по поводу Айфона десятого, у меня тоже есть знакомые кто пользуется пиксель 2хл например, ровесники с десятым Айфоном, до сих пор летает без каких либо тормозов, держит АКБ и фоткает потрясающе
Самсунг гелексі 8 і 9 досі супер. Вчора дістав девятку з шухляди, в руках приємніше відчувається за мій потчоний айфон 15про. Все працює ідеально.
@@samegsuпросто коли мак перейшов на М процесори то бв ринок моделей на інтелі обвалився. Саме М процесор який дає велику автономність один із ключових козирів поточних макбуків.
@@Kostiantyn_M ну за автономность согласен, это реально полезно, но уже и винда скоро на арм будет четко работать, уже есть на драконе ноуты
А навіщо ходити зі старими телефонами, грошей не має на новий айфон?
Мак це не віндовс, бо мак це макдоналдц, й я це люблю)
Я граю через Geforce now, якщо грати щось де геймпад підійде наприклад форза хорайзон 5, затримка через хвилин 15 пропадає з очей
Кілька років тому пробував хмарний геймінг і мені не зайшло, велика затримка і картинка не фонтан, при тому що інтернет гігабітний. Думаю це повʼязано з віддаленістю серверів. Потрібно буде подивитись як справи зараз.
Ну, для початку. Ціну треба прив'язувати не до гривні, а до долара. Бо 30 тис грн 2 роки тому це одна сума, а сьогодні майже в 2 рази менше 😂. Ну і за 30к ти не знайдеш ігровий ноутбук у 2024 році, може десь у 2018у, так.
А взагалі як більш універсальний інструмент, віндоус король, чи королева. Мак це більше інструмент який не потребує заточки і направлений на звичайних людей і людей які попадають у основний список працівників. Тому ті хто ненавидить мак праві по своєму, а ті хто ненавидить вінду, праві по своєму😂😂
😂 типу на аудіоінтерфейси під мак не треба завантажувати дрова. При чому в вінді дійсно плаг н плей і на якісне специфічне залізо вона сама завантажує зі своїх реп, а от на мацю треба ручками досетаплювати. Монітори мишки клавіатур и сетапляттся і там і там автоматично. На спец. залізо і там і там треба самому шось сетапити
@@devel-man Можливо, з Windows 11 це набагато краще стало, але коли я займався музикою, часто записував щось і робив то будь-яка звукова карта, яку я підключав до Windows ноутбуку, мені треба було йти і завантажувати драйвер обов'язково, тому що воно не працювало коректно. З мак такого ні разу не було, але зараз круто те, що багато виробників, якщо ми не беремо звукові карти за 20 доларів, вони також мають свій власний софт, що ще більше покращує можливість їх використання. А стосовно сторонніх моніторів, мишок, клавіатури і всього іншого, то так, з цим дуже боляче. Підібрати монітор для Mac це та ще історія, щоб він нормально, коректно працював, відображав правильно кольори і щоб можна було спокійно з цим працювати.
мені так дивно як оце кажуть продати потім)) ну типо тиж всеодно в моменті відаєш гроші всі шо треба а шо буде потім то уже буде потім і як воно буде і як продаси не знаєш
Безумовно ризик є, особливо якщо ми говоримо за вживаний товар, і продаж через рік-два може бути обґрунтованим. До прикладу, якщо людина вперше стикається з макбуками, вона купує собі відносно бюджетний варіант для того, щоб зрозуміти, чи підходить їй це, чи не підходить під її задачі. Якщо не підходить, то продавши його, вона не втратить стільки коштів, якби це було з ноутбуком під операційною системою Windows, тому що у них є також свої особливості. Або, якщо людина починає розуміти, що саме їй потрібно, яка потужність, вона може продати його і взяти варіант більш кращий саме під її потреби. Але ризик, що в першому, що в другому випадку, він завжди є, і тут з цим нічого не поробиш.
@@Aleks_tech_ua да є сенс в цьому ..
Мені на роботі виділили для монтажу мак про на м3 ... За пів року на ньому мені всеодно на вінді краще працювати )
А от що бісить - переключалка мови! Таке враження що вона засинає, а потім система його намагається розбудити, а він не хоче))) іконка перемикання то показується в полі вводу, то ні, то виводить повідомлення по центру, то ні, то тачбар засне і не показує перемикання. Це якийсь триндець!
Якщо ви використовуєте лише дві розкладки, наприклад, українську і англійську, то це дуже зручно. Я собі налаштував так, що при натисканні на капслок у мене перемакається мова. І це щось неймовірне.
І як же добре що прибрали та скрін, хоча було б цікаво ним покористуватись.
@@Aleks_tech_ua мені потрібно 3 розкладки. Капслоком користуюсь. А також з опшинсом можна символ з альтернаттивної мови набрати. Про тачбар - я купив саме з ним, бо він мені дуже зайшов. Особливо коли в різних додатках там свої різні функції. І не розумію тих людей які виють що він незручний. Незручний - не купуй :) а мені потрібен:)
@@Varahader Я вірю, що Touch - це класно і зручно, але я часто не глядячи використовую клавіші. І мені дуже потрібен саме фізичний дотик, щоб я чітко розумів куди саме натискаю. Я пам'ятаю себе, коли масово почали з'являтися телефони з сенсорним екраном. Прям до останнього залишався на кнопкових, тому що кнопки - це топчик. Та навіть в іграх не граю на телефонах через сенсорний екран, бо мені ближчі геймпади.
@@Aleks_tech_ua А що робити, якщо доводиться використовувати 4 розкладки? :D На жаль, немає налаштувань встановлення на кожну розкладку окремих гарячих клавиш.
@@Aleks_tech_ua от тільки що і капслок "заснув". При натисканні вмикає, як не дивно, капслок, а не міняє мови. Я часто змінюю розкладку так як комунікації відбуваються на трьох мовах. І це сум... І доречі така ж історія з окремою кнопкою "глобус". Так що це глобальний баг, який для мак далеко не приоритетний
ці фінансові аргументи 😑
за 6 років це буде 36 грн/день
а за 24 роки - це буде 9 грн/день! Як одна пачка сірників!
щоб купити ноут - треба витратити усю суму одразу, а не платити 36 грн в день протягом 6 років
або розглядати кредит - але тоді суми вже не такі привабливі, чи не так?
сказали б вже, що мак коштує приблизно стільки ж скільки і конкуренти типу Dell XPS
але за цей прайс ти отримуєш чудовий перфоманс (у деяких кейсах) і чудовий час роботи від батареї
Може це для вас буде несподіванкою, але MacOS це - оптимізований Linux.
@@vadym8210 Дякую за коментар. Це для мене не є несподіванкою, тому що це Unix-подібні системи. Як хтось з підписників написав в коментарях, Mac OS - це Linux, який сходив в барбершопу і одягнув красивий костюм.