Зустріч весни і День Визволення Болгарії в "КАДЕТСЬКОМУ КОРПУСІ" імені Володимира Великого

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 2 бер 2024
  • Є в історії України сторінки просто унікальні, про які, на жаль, не так часто згодують...
    Одна з них - участь у визволенні Болгарії під час війни 1877-78 років проти Османської імперії.
    Тільки назви полків, що брали участь в тих подіях, красномовно говорять про те, хто воював в їхніх лавах: Житомирський, Полтавський, Волинський... А такі героїчні полководці, як Йосип Гурко та Михайло Драгомиров!
    146 років тому, 3 березня 1878 р., було підписано Санстефанський мирний договір, що завершив Визвольну війну. Болгарія відновила свою свободу і державність після п'ятивікового османського поневолення.
    Наш ліцей 23 «КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС» імені Володимира Великого пов’язують давні дружні стосунки з Посольством Республіки Болгарія в Україні, нашими співвітчизниками болгарського походження. Тому що ми - брати, тому що нас об’єднує спільна історія, православна віра, схожа культура і традиції.
    1 березня кадети і шляхетні панянки відзначили прихід весни за болгарською традицією: хлопці і дівчата сплели червоно-білі мартеніці та дарували їх одне одному з побажаннями щастя, вдачі, миру.
    Керівник школи юного дипломата нашого ліцею Євген Смушков та вчитель християнської етики Андрій Юрченко провели відкритий урок «Україна-Болгарія: діалог незалежних держав» , під час якого діти дізналися про історію болгарського народу, про його зв’язки з Київською Руссю, про щільні культурні й духовні зв’язки між Україною і Болгарією.
    На заході був присутній представник товариства дружби «Україна-Болгарія» Дмитро Стоянов.
    А 2 березня кадети 10-А класу ліцею 23 "КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС" імені Володимира Великого встали у почесній варті, щоб вшанувати пам'ять українських воїнів і болгарських ополченців, похованих на військовому цвинтарі на київському Печерську (провулок Звіринецький, 14).
    Напередодні Дня Визволення Болгарії тут відбувся урочистий мітинг за участі представників Посольства Республіки Болгарія в Україні, "Товариства дружби "Україна-Болгарія", товариства болгар України "Родолюбіє", громадського об’єднання "Болгарське Народне Зібрання", українців болгарського походження, громадян Болгарії, що мешкають в Україні.
    Був відслужений молебень за спочин душ загиблих воїнів.
    Після коротких промов учасники мітингу поклали до пам'ятника квіти.
    Усі згадували добрим словом нині покійного Юрія Івановича Сєдих - багаторічного керівника "Товариства дружби "Україна-Болгарія", який свого часу ініціював і здійснив встановлення цього пам'ятника.
    ... З Плевна та Шипки поранених бійців доставляли в Київський шпиталь. Тільки тут можна було зробити складні хірургічні операції, відновити обморожених... На жаль, багато бійців врятувати не вдалось. Їх поховали на київському Печерську. Зараз тут є пам'ятник. Є місце, де можна згадати Героїв і подякувати їм за визволення нашої братньої слов'янської православної країни - Болгарії.
    У День Визволення Болгарії, 3 березня, кадети прийшли до пам’ятника учаснику визвольної війни 1877-78 років болгарському народному герою капітану Петку Воєводі. Тут разом з представниками болгарського Посольства та громадських організацій було покладено квіти та згадано про героїчні сторінки нашої спільної історії.
    Урочисту промову зачитав виконуючий обов’язки Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Болгарія в Україні пан Герман Ванчев.
    В цей день також було відслужено молебень за болгарським обрядом і болгарською мовою.
    Після заходу усіх присутніх запросили до Посольства Республіки Болгарія в Україні на урочистий дружній фуршет.
    Болгари і українці спілкувались як справжні друзі і партнери, згадували спільну історію, фотографувалися, обмінювалися ідеями щодо майбутніх спільних проектів.
    Ми впевнені, що наша дружба буде зміцнюватися і розвиватися. Адже нас об’єдную глибоке минуле, бурхлива сучасність та щасливе майбутнє.

КОМЕНТАРІ •