Tempo, burzy klasyczny schemat treningowy. Dr hab. Michał Wilk i Damian "SAIYAN" Kuffel

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 115

  • @makstyrluk9821
    @makstyrluk9821 Рік тому +58

    Doktora Wilka można słuchać godzinami i pokazuje że im większa wiedza tym większa pokora

    • @Fake--Natty
      @Fake--Natty Рік тому +2

      Dobrze to pokazuje jak działa efekt Dunninga Kruegera

    • @cacherovsky
      @cacherovsky Рік тому +2

      no i co z tego ze mozna sluchac godzinami jak nic to nie wnosi do treningu, są to wyłącznie dodatki bo ani ty ani ja ani nikt inny nie będzie tego stosował. Tworzenie kolejnych badań, może sprawić że bedą zaprzeczeniem poprzednich wystarczy zmienić jeden czynnik zewnętrzny. Większość rzeczy odnośnie hipertrofii czy budowania siły zostało dawno odkrytych i może cie zaskocze albo nie ale takie badania nic nie wniosą dla przeciętnego kowalskiego. Cały film debatuje się na temat tempa czy to wolnego czy szybkiego czy 8 sekundowego czy 6. Ale czy tak naprawdę padł jakiś konkret, jedynym konkretem który jest na filmiku było to żeby zwalniać fazę ekscentryczną i maksymalnie przyśpieszać w fazie koncentrycznej, a i tak nie padło to z ust profesora. Jak dla mnie takie filmiki nie pomagają osobom które trenują, a wprowadzają dodatkowy chaos niczemu nie służący. Poliquin już w latach 80-90 ogarniał tabele odnośnie TUT i przedziałów hipertroficznych, w tym filmie nie ma niczego odkrywczego a jedynie jakieś rzucone hasła tempo takie tempo srakie, które zostają bez odpowiedzi. Wszyscy sie spuszczają jakby nie wiadomo co powiedział, a polowa komentujących nie pojęcia o czym on gada bo nie jest w stanie wyciągnąc samodzielnie wniosków. Jeśli ktoś czyta ten komentarz i zastanawia się że dużo rzeczy o silowni nie wie to pier*olcie to i uczcie się na szkołach Poliquina, Zastiorskyego, to są trenerzy którzy mieli olbrzymią wiedze i bili na głowe wszystkich dzisiejszych profesorów i doktorów. Nie wymyślicie nic nowego, może nowe badania dały by wam 5% lepszy efekt a może nie i stracicie tylko czas i zrezygnujecie. I tu nie chodzi o to że nie szanuje osób pokroju m. wilka, bo jest to znakomity sportowiec i trener, ale jest profesoerm AWFu i będzie drązył tematy przez kilka lat które mogą nie dać żadnych wniosków, a tym bardziej mogą wam przeciętnym kowalskim nic nie dać. Skupcie sie na sobie i nie dajcie sobie wprowadzać do głowy zbędnego chaosu, który nic nie znaczy.

    • @makstyrluk9821
      @makstyrluk9821 Рік тому

      @@cacherovsky hahahahahahaha

    • @cacherovsky
      @cacherovsky Рік тому +1

      @@makstyrluk9821 to jakie wnioski wyciągnąłeś i jakie ciekawostki z tego filmu wprowadzisz do swojego treningu

    • @cacherovsky
      @cacherovsky Рік тому

      @UCMQZxoDdOZVfQAqx3jE3ufw nic mnie nie boli właśnie, ale tak myślałem, że nie masz pojęcia o czym oni mówią, zwaliłes konia do kowersacji ktora nic nie wniosła napisałeś piekny komentarz, że można kogoś słuchać godzinami mimo że nic nie wyniosłeś z tego. Pozdrawiam Cie serdecznie.

  • @grzegorzp2780
    @grzegorzp2780 Рік тому +8

    ZA JE BI STY odcinek! prawie 2h a poleciało w moment ^^ panowie róbcie WINCYJ i wszyscy z taką wiedzą będziemy ogromni, ciałem i umysłem, pozdro 💪💪💪!

  • @remigiuszsztof9283
    @remigiuszsztof9283 Рік тому +5

    Szacunek za skromność i niesamowitą wiedzę. Pozdrawiam Panie Michale :)

  • @yokozuna8734
    @yokozuna8734 Рік тому +4

    Chciałbym zobaczyć taki materiał z mięśniami pośladkowymi. Bardzo fajny i pouczający odcinek. Pozdro 7Team i Michał Wilk!

  • @anianatalka1
    @anianatalka1 10 місяців тому

    Obejrzałem wszystkie Pana filmy i jak bym słyszał siebie :). Jak fajnie znaleźć kogoś kto doszedł do podobnych wniosków ( chociaż wydaj mi się że jestem krok dalej ;)) Zacząłem trenować na tempo i w niepełnym zakresie ruchu ( zakres max przeciążenia przy danym ramieniu na danej długości przy danej trajektorii i danej grawitacji - punkt zmienny przy maszynach ) już 2011 r (wzbudzając uśmiech politowania mimo bd formy bez treningu aero czy kardio ) w różnych konfiguracjach czasów ruchu , zatrzymania i przerw jako czujniki wykorzystując własne odczucia ( ból mięśniowy ) i przemyślenia ruchu stawów ich zakresu i najlepszego toru ruchu . Doszedłem do wielu wniosków ale główny jest taki : jest jednym z najlepszych treningów z jakim mam do czynienia (ładny gęsty pocięty mięsień ) ale przy co tygodniowym stosowaniu potrafi szybko doprowadzić do przetrenowania. Najlepiej poświęcić cały tydzień na przetrenowanie wszystkich grup mięśniowych we wszystkich ćwiczeniach używając tempa (ilość ruchów uzależniłem od tempo przy np 4s i 8r 4040 a np 10r 4020 tak by czas serii ograniczyć do +- 60s a z przerwą pomiędzy seriami zejść poniżej tego czasu ) tak by z ilością ćwiczeń była wystarczająco duża by zmieścić się w + - 50 minutach ( przyjąłem ten zakres ze względu na potrzebę regeneracji po) i powtarzać to nie częściej niż np 1x na 3 tyg . Martwy i przysiad to prawdziwe wyzwania 4040 . przy tym treningu dużo jeść to mało powiedziane ( trzeba solidnie wpierdalać gł węgle ) .Pozdrawiam .

  • @wiesawgwozdzianski4510
    @wiesawgwozdzianski4510 Рік тому +3

    Bardzo ciekawy materiał! Daje do myślenia.

  • @michalbozek3031
    @michalbozek3031 Рік тому +1

    Swietny material. Jak sie slucha i oglada takich fachowcow to rwz ze mozna garsciami czerpac wiwdze a dwa , czlowiek ma wrazenie ze trening silowy to niekonczaca sie opowiesc i doswiadczenie co jest mowiac najprosciej zajebiste

  • @JarosławSawicki-r2x
    @JarosławSawicki-r2x 8 місяців тому

    Trzeba szukać cały czas szukać zmieniać pobudzać zaskakiwać mięsień.... Super treść..... pozdro....

  • @dariuszpilarz8530
    @dariuszpilarz8530 Рік тому +1

    Super materiał 💥💥💥💥💥
    Oglądam 3 razy z "cofkami" ... I próbowałem.
    Podejście się zmieniło po publikacji z Rafałem *Frytą* , obecnu materiał jest jak dla mnie kontynuację tematu.
    Pozdrowienia dla Pr. Wilka ( ziomal 😊 )
    Damian jak zwykle 💣
    PoooZdrówka 💪👊

  • @czarny5923
    @czarny5923 Рік тому +5

    Sam kończyłem awf Katowice i szanuje Pana Profesora, jednak Brakuje mi troszkę konkretów w tym materiale. Np czy wolne tempo nie zaburzy dynamiki w sportach gdzie jest ona podstawa (dr podawał przykład sztangistów) czy chociażby MMA w którym pracuje, czy tak skrajnie wolne tempo ma sens w kontekście kulturystyki kiedy zaczynamy włączać mięśnie pomocnicze itp itd będę oglądał dalsze materiały ,ale prosiłbym o bardziej konkretne wskazówki jeśli oczywiście są możliwe 😄🤝

    • @mariankowalski5699
      @mariankowalski5699 Рік тому +1

      Dokładnie, wszyscy tutaj ochują i achują, bo usłyszeli całą masę słów, których nie zrozumieli, więc zakładają, że musi być mądrze...jakie jest praktyczne zastosowanie tym metod w kontekście budowania masy mięśniowej ja się pytam, to samo co w odcinku z Frytą...

    • @lehkol5074
      @lehkol5074 Рік тому +2

      No przecież mówi wilk że właśnie to badają sami sprubujcie na sobie

  • @rorokawasaki4987
    @rorokawasaki4987 Рік тому

    Bardzo fajny materiał. Utwierdził mnie w tym co wplatam w swoje treningi. Bawię się z tempem i ogólnie z czasem już jakiś czas. Mam taka sugestie, mianowicie przy wyciskaniu w fazie ekscentrycznej była mowa o tym by ruch koncentryczny odbył się bez dotykania klatki przy napiętym mięśniu piersiowym. Wydaje mi się, że gdy odłożymy ciężar w taki sposób, że wyłączymy na chwilę pracę klatki, ale pozostałe mięśnie nadal są napięte czyli tric, biceps bark (Napięcie mięśni pomocniczych ma nie być maksymalne, a takie by czuć gotowość do pracy) . Po 2 sec. Zaczynamy fazę koncentryczna i myślę, że wtedy jesteśmy wstanie lepiej wyizolować klatkę.

  • @lukaszmieczkowski1401
    @lukaszmieczkowski1401 Рік тому

    Konkretny odcinek , takich nam trzeba

  • @trener_wiktor
    @trener_wiktor Рік тому +4

    Jestem ciekaw wspólnego treningu i rozmowy dr.Wilka i Pawła Gluchowskiego, to mogłoby być mega ciekawe 🤔

    • @pawerysak2374
      @pawerysak2374 Рік тому +3

      Obawiam się że Gluchowski nie zgodziłby się z wieloma aspektami. Przede wszystkim z tym że niszczenie włókien mięśniowych prowadzi do hipertrofii. Ale to prawda ciekawy byłby to materiał. Ale wątpię że któryś z nich na to pojdzie. Za bardzo ich teorie się wykluczają.

    • @ricardomontoya3244
      @ricardomontoya3244 Рік тому +2

      @@pawerysak2374 I o to właśnie chodzi w merytorycznych dyskusjach naukowych. Niech się wykluczają, niech przedstawiają dowody i może z takiego połączenia wyjdzie coś ciekawego.

  • @jozefzksiezyca3166
    @jozefzksiezyca3166 Рік тому

    Prześwietna wiedza! Dzięki Panowie.

  • @przemysawszyller2087
    @przemysawszyller2087 Рік тому

    Gratulacje, świetny materiał

  • @Qbaz
    @Qbaz Рік тому

    Rewelacja! Dzięki wielkie!

  • @kaczor9
    @kaczor9 Рік тому +1

    Wkoñcu prawdziwy fachowiec w odcinku a nie jakiś Szaman wiadomo kto.

  • @SuchodolskiNitroTrip
    @SuchodolskiNitroTrip Рік тому

    dziękuję za ten odcinek!

  • @Zbyszek8410
    @Zbyszek8410 Рік тому +2

    Jeden z czołowych trenerów i wiadomo o kim mowa , trener cbuma, i kolejnego mr Olympia klasy open .😀

    • @gs7788
      @gs7788 Рік тому +3

      Przecież Wilk nie jest od kulturystyki. Jest trenerem przygotowania motorycznego np Jana Błachowicza, kadry skoczkow

  • @Monikasowinska149
    @Monikasowinska149 Рік тому

    Świetny materiał !!! Brawo 🤩

  • @zbigniewraczynski2799
    @zbigniewraczynski2799 Рік тому

    Wilk-Mistrz. ...potęga...zajebisty materiał...szacunek...mistrzostwo świata na maksa....

  • @27gagatek
    @27gagatek Рік тому +3

    Kiedy porównuje ten materiał filmowy z tym,w którym Kuffel spotyka się na treningu z Gluchowskim to odnoszę wrażenie, że ten Gluchowski to szaman indianski z dorzecza Amazonki.

  • @SSJ4noname
    @SSJ4noname Рік тому +1

    Dłuższy czas już reguluję trening czasem, jest to bardzo dokładne

  • @pawe1162
    @pawe1162 Рік тому

    Miazga. Świetny materiał 💪🤙

  • @pawetrenuje3555
    @pawetrenuje3555 Рік тому

    Świetny materiał

  • @kamilgebarowski9268
    @kamilgebarowski9268 Рік тому

    To jest absolutny kot w treningu.

  • @jarekpietrzkiewicz9952
    @jarekpietrzkiewicz9952 Рік тому

    Świetny materiał , mnóstwo informacji , fajnie byłoby to trochę podzielić ze względu na różne elementy , może lepsze dla budowy siły oraz budowy sylwetki , rozbudowy mięśni. Tak będzie trzeba posłuchać kilka razy😢

  • @mariuszgasto990
    @mariuszgasto990 Рік тому

    Środkowe mięśnie klatki dobrze się robi na wyciągach, ponieważ wtedy i jest stałe napięcie, i można wykonać dłuższy ruch.
    Jak 20 lat temu wyjaśniałem kilku osobą na czym to polega to najpierw był śmiech, ale jak przetestowali dany ruch na sobie i poczuli efekty to bili bardzo zdziwieni

    • @mariuszgasto990
      @mariuszgasto990 Рік тому

      Tempo ruchu jest znane od bardzo dawna, i ja to stosuję na biceps i triceps tyle że co jakiś czas bo jest to potężny szok dla mięśni

  • @patrykabramowicz51
    @patrykabramowicz51 Рік тому

    Kolejne odkrycie polskiej kulturystyki dr hab. - i jak będziesz robił wolno wolno szybko szybko to będziesz jak pryszczaty Pan w okularach

    • @healther100
      @healther100 Рік тому

      Ty za to jesteś kolejnym odkryciem kretynow internetowych

  • @piotrtrzaskowski6559
    @piotrtrzaskowski6559 Рік тому

    Dwie godziny zleciało jak 5 min 😎🔥💪🏾

  • @daniel-gym
    @daniel-gym Рік тому

    Mega wartościowy materiał. Pozdrawiam👍

  • @prostowtwarz6725
    @prostowtwarz6725 8 місяців тому

    Ból w środkowej części klatki to raczej kwestia m zembatego (tensegracji), jak ktoś ma ten problem zwykle wystarczy złapać wężej.

  • @jakubzdebski2873
    @jakubzdebski2873 Рік тому

    Co za materiał !

  • @nnkk1510
    @nnkk1510 Рік тому

    Kozak materiał

  • @rudolf4262
    @rudolf4262 Рік тому +1

    Chciałbym wiedzieć co o tym wszystkim myśli Paweł Głuchowski, ponieważ o ile pamiętam mówił że tempo w ogóle nie ma znaczenia w treningu.

  • @jimanHK
    @jimanHK Рік тому

    bardzo ciekawe .

  • @marozegaro1256
    @marozegaro1256 11 місяців тому

    Gdzie mozna kupic taki sprzet do samodzielnego pomiaru?

  • @KrzyHOoO
    @KrzyHOoO Рік тому

    Każdy kto myśli, że siłownia jest dla tempej pały a skoki narciarskie dla chudych szczurów, powinien obejrzeć ten materiał i zobaczyć na jakim poziomie stoi sport w Polsce ✌️💪👍👌

  • @g1uby_38
    @g1uby_38 Рік тому

    Będą jeszcze odcinki z Michałem ?

  • @marcinglowacki7455
    @marcinglowacki7455 Рік тому

    Pozdrooo!!:)))

  • @dario4358
    @dario4358 Рік тому +6

    Doktor nabity jak autobus do Lichenia 💪😁

  • @thebeatrycze.
    @thebeatrycze. Рік тому +2

    Ok, dałam jeszcze jedną szansę materiałowi z udziałem dr Wilka i raczej tego nie powtórzę. Jak ktoś słusznie zauważył, nic z niego nie wynika. Na początku pada stwierdzenie, że czucie mięśniowe nie jest do końca dobrym wyznacznikiem, bo jest subiektywne. Natomiast później po każdej serii Sayan jest pytany, czy czuł jak przeorał dany mięsień. Że już nie wspomnę o tym, że dr przyznaje, że w wolnym tempie czuje bardziej biceps, a chyba nie o to nam chodzi. Plus za to, że otwarcie mówi, że przedstawia opcje, ale nie wie, czy dla kulturystów będą one lepsze. Tylko w takim razie po co ten materiał? Jedna wielka hipoteza. Zakładając, że kanał (a już na pewno materiał z udziałem zawodnika pro kulturystki) jest skierowany do amatorów BB, nie widzę jego sensu. Jedyny wniosek, jaki wyciągnęłam, to że wolne tempo może być przydatnym narzędziem dla trenerów personalnych, którzy na treningach muszą sprawić, że Grażynka wyczołga się zajechana, bo tylko wtedy będzie czuła, że trening był efektywny i nie zmarnowała kasy, a że niekoniecznie pomoże jej to np. w zbudowaniu wymarzonych pośladków, to już nieistotne, ona o tym nie wie.

  • @kolopool9576
    @kolopool9576 Рік тому +1

    brat najmana

  • @Papee69
    @Papee69 Рік тому +9

    Tylko ja mam wrażenie, ze z tego filmu nie płyną żadne wnioski? Nie pada żaden konkret na temat przydatności wprowadzenia ekstremalnie spowolnionego tempa (brak informacji kiedy, dlaczego, dla jakich ćwiczeń itd.). Powtarza się informacja "to zależy". WOW dipy przy wadze 130kg będą ciężkie przy wolnym tempie! WOW jak zastosuje gumę podczas wyciskania bardziej dopne srodek klaty! Cmon, niech Wilk zrobi konkretne badania i da znać czy warto i kiedy należy tak ćwiczyć. Na chłopski rozum to troche bullshit, zbyt wolne tempo spowoduje, ze pracę w wiekszym stopniu przejmą dodatkowe mięśnie (samo utrzymanie ręki w danej pozycji zmęczy bark bardziej niz klatę, grawitacja...). Wykonanie 1 powtorzenia w czasie 10 sekund brzmi podobnie racjonalnie jak wykonanie 30 powtórzeń w 1 serii. Wszystko ma swoje zastosowanie, ale nie idzmy w skrajności.

    • @gs7788
      @gs7788 Рік тому +2

      Ale nawet na instagramie są jego badania i wnioski

    • @lukaszbonk
      @lukaszbonk Рік тому +1

      Dokładnie. Mam te same odczucia

    • @pawerysak2374
      @pawerysak2374 Рік тому

      Dokładnie i do tego mówienie że należy zniszczyć włókna mięśniowe aby zaistniała hipertrofia...

  • @kuniowski
    @kuniowski Рік тому +3

    Milosz Sarcev stosuje te metody w swoich gigant seriach oraz Markus Ruhle. A u nas Olejniczak i Piotrkowicz.

  • @pawlo31
    @pawlo31 Рік тому +4

    Seba Kot zrób do tego filmik komentujący

    • @danielarcanix
      @danielarcanix Рік тому

      Raczej patryk2137 :) on powie ze sayan chuja sie zna i on lepiej nabity :)

  • @marekfiranek
    @marekfiranek Рік тому

    czekaj. Co mówiłeś>? Bo oglądałem ziomka jak serie siadów robił.

  • @SlavkoNarko
    @SlavkoNarko Рік тому +1

    A ja jestem ciekaw jak Damian czuje klatkę 2 dni po, w porównaniu do jego tradycyjnego treningu.

    • @nestorkpz
      @nestorkpz Рік тому

      Inny trening robiony pierwszy raz napewno dostarczy mocne bóle

  • @Mateusz_bodybuilding
    @Mateusz_bodybuilding Рік тому +2

    To nie jest siłownia na której Paleciok trenuje

  • @polakmay13
    @polakmay13 Рік тому

    Ja rozumiem tych doktorów od fizjologii anatomii czy dwu tygodniowych trenerów personalnych z tymi schematami oni po prostu chcą zarobić ale jak to jest Chłop ćwiczy w garażu był może pół roku na siłowni nie przypadła mu do gustu za dużo lansu i w tym garażu bez tych wyliczeń wygląda bardzo dobrze w porównaniu do podopiecznych trenerów personalnych nie wiem czy to geny czy długie nudne treningi które tak naprawdę robią dobrą robotę pozdrawiam

  • @lukasz82msm
    @lukasz82msm Рік тому

    Zawsze coś innego, inny trening czemu nie.Ale jako podejście kulturystyczne i kulturystyka to moim.zdaniem najlepiej techniczne i wykładowo słucha się i ogląda Kuba Cieleń i jego podopieczny Dawid Czechowicz.
    Pozdrawiam 💪💪💪

  • @dan911911dan
    @dan911911dan Рік тому

    Można na maszynach też mieć kontuzje naawet tymbardziej.

  • @grizzlybest8790
    @grizzlybest8790 Рік тому +3

    Fajnie, tylko mam jeszcze większy miszmasz w głowie xD

  • @zelazok8152
    @zelazok8152 Рік тому +1

    Pytanie tylko czy warto dazyc do tego zeby to sie "rozlewalo" na biceps i inne partie skoro w treningu hipertorifcznym robiac wyciskanie zalezy nam stricte na pracy klaty najlepiej nie obciazajac innych partii

    • @lukaszbonk
      @lukaszbonk Рік тому

      Dokładnie, jak jeszcze za bardzo zaangazujesz plecy i barki, to klata już nigdy nie urośnie. Gdzie tak zwana wejdą na stagnacja. Myślę, że to już za dużo kombinacji i do sportu typowo kulturystycznego nie ma odniesienia. Bawienie się tempem okey, ale nie na 6 sekund albo 15 sekund jedna seria. Bez sensu. Zrobisz tak dwie serie i do domu haha. Nigdy nie sprogresujesz ciężarem. Takie coś to chyba dla kogoś po kontuzji tylko

    • @healther100
      @healther100 Рік тому +1

      @@lukaszbonk ty możesz myśleć. Ale nie masz żadnej wiedzy żeby takie stwierdzenie wypowiadać

  • @Made__Man
    @Made__Man Рік тому

    💪👍

  • @Calkulatar
    @Calkulatar Рік тому

    Pan Wilk to gość od ciekawostek w treningu, który sam przyznaje, że nie wie jak do końca podejść do własnego treningu. Im w dalej w las tym ma więcej niewiadomych - w ogóle mnie to nie dziwi. Czy czasem nie jest żywym przykładem na to, że w treningu trzeba się w którymś momencie "ograniczyć" lub skupić na prostocie? Pewność swojego plan jest równie istotna jak jakość jego wykonania. Podopieczny, który zawierzy trenerowi w skuteczność jego działań - będzie miał lepsze rezultaty (pomijam margines pseudotrenerow).
    Techniki, które on prezentuje, okluzja, tempo kontrastowe, skrajne tempo - to techniki ekstremalnie trudne do progresowania dla amatorow, które mogą narobić więcej bałaganu niż dołożenie +1.25kg w tygodniu.

  • @mateuszstachurski2661
    @mateuszstachurski2661 Рік тому

    Szanuje mega profesora, ale jak można bagatelizować serie jako nadrzędny faktor hipertrofii. Dwie serie więcej na klatkę w skali treningu to hipotetycznie 4 serie wiecej w tygodniu w stosunku to innych grup mięśniowych. W skali miesiąca to już wiecej 16 serii. W skali 12tyg makrocyklu to już 48 serii więcej. W skali roku to 192 serie więcej.
    Taka mała różnica w objętości 😂😁

  • @pawejawid8189
    @pawejawid8189 Рік тому

    💪💪💪👍

  • @SwiatDzieci2
    @SwiatDzieci2 Рік тому +5

    Z Sebą kotem by doktor mial fajny odcinek 💥👽👽💣

  • @danielarcanix
    @danielarcanix Рік тому

    0:15 - miales ok 38 cm i nie wiele wiecej w obwodzie :)

  • @mateuszskrzynski1210
    @mateuszskrzynski1210 Рік тому +1

    A tam, nic nie rozumiem. Doktor wiedzę ma, ale sam się w niej ciska. Trzeba by pójść na 20 godzin wykładu, żeby coś faktycznie zrozumieć.

  • @NorbertFR
    @NorbertFR Рік тому

    Ciekawe, wykorzystam do urozmaicenia treningów

  • @Krisbmwe39
    @Krisbmwe39 Рік тому +3

    To nie jest zaginiony brat najmana

    • @matieq7821
      @matieq7821 Рік тому +1

      Dokładnie, mi też go bardzo przypomina, wyglądają jak bracia

    • @daniello5943
      @daniello5943 Рік тому +4

      A ten drugi to brat Natana Marconia?

    • @martinaskowronski3541
      @martinaskowronski3541 Рік тому +1

      @@matieq7821 Ja pierdole on tlumaczy zasady treningowe a polskie bezmyslne Miski o Najmanie 🤔🤔😊😊😊😁😁😁😁

    • @martinaskowronski3541
      @martinaskowronski3541 Рік тому

      @@daniello5943 Ales ty durny opusc ten material I Film, bo ty za inteligentny jestes 🤔🤔🤔😅😅😅

  • @MikrofonElwisa
    @MikrofonElwisa Рік тому +1

    To jest przerost formy nad treścią, nie ma miejsca na intuicję.

  • @Dejwik
    @Dejwik Рік тому +3

    📈📈📈🫡

    • @makstyrluk9821
      @makstyrluk9821 Рік тому +3

      Dawid, czy to nie Ty zrobiłeś pierwszy wywiad z Profesorem?😀

  • @Krisbmwe39
    @Krisbmwe39 Рік тому

    To nie dobrze bo można się spalić

  • @piotrpiotr521
    @piotrpiotr521 Рік тому

    Dobra fajnie pięknie ładnie, metabolity, aktywowanie i inne bzdety, ale jaki jest benefit innego tempa niż szybko w górę i opór w ekscentrycy, trochę wolniej? Poprwa techniki w przysiadzie, na ławce, dobra, kontuzje wykluczające dynamiczną pracę, rehabilitacja, rozumiem, ale gdzie jest wykazany liczbowo efekt hipertroficzny takich zabaw? Szczególnie tego celowego spowalniania fazy koncentrycznej. No krytykowanie metaanaliz w tym względzie jest smieszne. Z panem profesorem jest trochę taki problem jak z innymi ludźmi z tytułem phd sport science, uprą się na jakąś jedną rzecz, i starają się udowodnić jak ona jest szalenie ważna, mimo, że nie jest. Joel Seedman upiera się, że przysiady poniżej 90 zgięcia w kolanie są bez sensu i też jest profesorem. Tytuł to jeszcze nie wszystko.

  • @jezozwierz9059
    @jezozwierz9059 Рік тому

    Ciekawe co na to trener Wodyn

  • @TheMeMyselfAndI1983
    @TheMeMyselfAndI1983 Рік тому

    Chyba doktor z insulinką i hgh przesadził

  • @GumowyJoe
    @GumowyJoe Рік тому

    Fajny filmik, dużo hipotez, ale Pan doktor niestety chwali się, że opublikował dużo badań naukowych nt. tempa, ale żadne nie odnosiło się do hipertrofii. ŻADNE.

  • @maniekw1988
    @maniekw1988 Рік тому +7

    Za dużo tych badań wnioskow przemyśleń itp to nie fizyka kwantowa nie przesadzajmy panowie i panie ...

    • @martinaskowronski3541
      @martinaskowronski3541 Рік тому

      Nic nie zrozumiales, przeciez chodzi o to zebys szybciej budowal mase, czy sile, a ze ty nie wyciagasz wnioskow to twoja sprawa??!! Jeden ktory temat przyswoi bedzie budowal na ten schemat 6 miesiecy mase, ty oporny moze 3 Lata ci nie starczy 🤔😊😊😊

    • @maniekw1988
      @maniekw1988 Рік тому +3

      @@martinaskowronski3541 i kto tu nie rozumie... powodzenia na już swoje zbudowałem:)

    • @kiniu0000
      @kiniu0000 8 місяців тому

      ​@@martinaskowronski3541 jeśli wierzysz że przyspieszy ci to przyrosty 6 krotnie to gratulacje naiwności 😂

  • @piti1543
    @piti1543 Рік тому

    Te ostatnie ćwiczenie brzucha. Jak ma się to do aktualnej wiedzy, żeby nie ćwiczyć brzucha na zgiętym kręgosłupie lędźwiowym. Przecież bezpieczniej i lepiej można byłoby to zrobić w pozycji leżenia na plecach - ćwiczenie scyzoryk na małym zakresie ruchu z ciężarem.

  • @piotrsobkiewicz3912
    @piotrsobkiewicz3912 Рік тому +4

    Nie oglądam. Wiem że będzie okluzja. Mojsza bardziej niż Twojsza i cała ta reszta. Monotematyka umysł zamyka.

    • @martinaskowronski3541
      @martinaskowronski3541 Рік тому +5

      No wiec trenuj sobie I buduj mase bez efektow, a potem bierz Tescia bo nie masz wynikow a twoim zdaniem to genetyki jest winna nie wiedza I sluchanie madrych teorii 🤔🤔🙄

    • @piotrsobkiewicz3912
      @piotrsobkiewicz3912 Рік тому

      @@martinaskowronski3541 Już za późno. Zrobiłem to standardowo. Tak jak inni przede mną. Działa. Więc po co na siłę szukać chuja do dupy 😉

  • @lukaszmidor4369
    @lukaszmidor4369 Рік тому

    Chłop odleciał .Pitagoras 🤣

  • @lukaszbonk
    @lukaszbonk Рік тому +1

    Myślę, że Sayan za dużo nie musi pracować tempem, bo na przykladzie jego bicek mam wrażenie jest cały czas nabity i wtedy bardziej się ogranicza przepływ krwii. Druga sprawa to taka na jakim kto jest tzw. docięciu, czyli osoba bardziej docięta szybciej uzyskał pompę na wolnym tempie niz osoba otyła.

  • @hujciki1232
    @hujciki1232 Рік тому +3

    Podobny do Najmana

  • @rinomashine9720
    @rinomashine9720 Рік тому

    miod na me uszy