Близката ферма - лекция на Иво и Сияна по време на фестивал Сгледници 2024

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 24 кві 2024
  • Фестивалът "Сгледници" представя практически подход към селските начинания и живот извън града. Иво и Сияна от Близката Ферма говорят в това видео по темата за храната и децата извън матрицата.
    Разгледайте как те интегрират устойчиви практики в ежедневието си и предоставят на децата си здравословна и естествена среда за растеж. Не пропускайте техните съвети за производство на храна и възпитание на деца извън традиционните модели.
    #село
    #насело
    #България
    #Сгледници2024
    #ЖивотИзвънГрада
    #БлизкатаФерма

КОМЕНТАРІ • 12

  • @tanyoivanov-personal
    @tanyoivanov-personal Місяць тому +3

    Страхотни хора. На село е по-добре от градовете, особено в момента, в Пловдив и София не е лесно да се спи и да се диша, така че аз правя същото в момента. Може би във всяка сфера е добре да бъдем по-отворени както тези хора и да разглеждаме иновативните методи за работа. Мисля, че в някой страни като Русия забраниха ГМО нацяло и може би някой ден в далечното бъдеще може това да дойде и при нас.

  • @InaAlexieva-iw1sr
    @InaAlexieva-iw1sr 7 днів тому

    Благодаря ви за лекцията❤

  • @annavassileva5409
    @annavassileva5409 Місяць тому +1

    Благодаря ви Будители ❤❤❤

  • @sashkabulgarynova3236
    @sashkabulgarynova3236 Місяць тому

    Здравейте! Чудесни!
    Дайте съвет за борба с телен червей!

  • @user-lr7el2kx4w
    @user-lr7el2kx4w Місяць тому

    След като са замрежени оранжериите, как се опрашват?

    • @borislav-portal12
      @borislav-portal12 Місяць тому

      След като оранжериите са замрежени, опрашването на растенията става малко по-сложно, тъй като естествените опрашители като пчелите не могат лесно да влизат и излизат. Въпреки това, има няколко метода, които могат да се използват за опрашване в такива условия:
      Ръчно опрашване: Това е един от най-често използваните методи в замрежени оранжерии. Ръчното опрашване включва използването на малка четка или памучен тампон за пренос на полен от тичинките на едно цвете към пестика на друго. Това е трудоемък процес, но е много ефективен за растения, които не привличат много естествени опрашители.
      Използване на насекоми-опрашители: Въпреки че оранжериите са замрежени, все пак може да се осигури достъп на насекоми-опрашители като пчели в контролирана среда. Някои производители пускат пчели или други насекоми вътре в оранжериите, за да подпомогнат опрашването.
      Използване на вибрационни инструменти: Специални вибрационни устройства могат да се използват за стимулиране на освобождаването на полен от растенията. Тези устройства имитират ефекта на вибрациите, които насекомите обикновено причиняват, когато посещават цветята.
      Изкуствено вентилиране: Изкуственото вентилиране може да помогне за разпръскването на полен във въздуха в оранжерията, което улеснява опрашването при някои видове растения.

  • @PetyaDobreva-px1gw
    @PetyaDobreva-px1gw Місяць тому

    Кога ви остава време за земеделие от влогвани и рейсове ❤😅😊❤

  • @MariaIvanova-xy7bf
    @MariaIvanova-xy7bf Місяць тому

    Прекрасен пример, само не ми хареса якето и шапката на Баер

    • @Tina-xl5om
      @Tina-xl5om Місяць тому +1

      Доста са вехти, явно са хора използващи всички ресурси докрай.
      Сигурна съм, че не се е замислил 😂....те са чудесно семейство.

    • @DoDo-be4xo
      @DoDo-be4xo Місяць тому

      Иво е казвал, че точно затова е напуснал Байер. Когато купиха Монсанто. Да, явно не е се замислил, а си ги носи. Аз бих ги изхвърлил или поне изтъркал надписа. Макар като дете да носех подобна с Марлборо и още да ми е здрава.

  • @p_ststoi5530
    @p_ststoi5530 Місяць тому +1

    И моите деца пожелаха домати през януари, но като ги пробваха нямаха желание да ядат от тях повече.