10 tipp a közelgő bikapiacra

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 16 жов 2024
  • Bitcoin ATM-ek a BlockChange-től ►
    kriptoakademia...
    Bitcoinért medencét a Medencemester Uszodatechnikától:►
    kriptoakademia...
    Legyél Te is Kriptofej! Elérhető a csatornatagság: kriptoakademia...
    🗣️ Discord szerverünk ► kriptoakademia...
    💰 Discord VIP csoport ► kriptoakademia...
    📖 Kriptosuli Tananyag ► kriptoakademia...
    🪙 Binance +20% jutalék visszatérítés ► kriptoakademia...
    🚀 OKX ► kriptoakademia...
    💰 ByBit ► kriptoakademia...
    💰 PrimeXBT-t: kriptoakademia...
    00:16 - Bevezető
    00:17 - a legrégibb szabály
    01:14 - következetesség és kitartás
    01:51 - száguldó vonatok
    02:46 - a kiszállás
    04:54 - BlockChange bitcoin ATM-ek országszerte
    05:13 - a célok
    06:24 - a haditerv
    07:00 - diverzifikáció
    08:57 - a legfontosabb tipp!
    10:01 - stressz
    10:28 - plusz egy tipp a portfóliódhoz
    #kriptoakademia #bitcoin

КОМЕНТАРІ • 34

  • @andrasbandi2351
    @andrasbandi2351 9 місяців тому +2

    Én még hozzáraknék +1 pontot: Tudd meg mikor fagyasztja a bank a számlàd ha kiutaltaltál egy nagyobb összegű nyereséget és ezt milyen igazolàsokkal tudod megszüntetni. 🙂 Egy ilyen video már most , a jelenlegi adókiegyenlitéses csiki-csukinál aranyat érne.

  • @briancushing56
    @briancushing56 9 місяців тому +4

    Többnyire egyetértek a tippekkel, bár a menet közben stratégiát váltással kapcsolatban kicsit szkeptikus vagyok, mert ott könnyen lehet, hogy az érzelmek által vezérelve hoz az ember olyan döntéseket, amelyek általában balul sülnek el. Ezt sajnos a saját bőrömön tapasztaltam 2 évvel ezelőtt. Azóta már másképpen gondolkozok, és meg is osztanám azt a konzervatív befektetési stratégiát, amit most használok.
    A módszer lényege, hogy meghatározzuk, milyen eszközöket szeretnénk tartani a portfóliónkban, és hogy ezeknek mekkora legyen a súlya. A súlyokat mindenkinek saját belátása szerint kell meghatároznia aszerint, hogy mekkora kockázatot hajlandó vállalni a magasabb hozam reményében, ami persze a portfólió méretétől is függ.
    Tegyük fel, hogy a kívánt portfólió így néz ki: 30% állampapír, 50% részvények, 20% kripto. Az árfolyamingadozásoknak köszönhetően ezek a súlyok szépen el fognak idővel csúszkálni, és nekünk egyszerűen annyi dolgunk van, hogy bizonyos időközönként (mondjuk negyedévente) helyrehozzuk a súlyokat, vagyis ha valamelyik komponens(ek) értéke kimagaslóan sokat emelkedett, akkor eladunk belőle, és veszünk azonos értékben abból az eszköz(ök)ből, amelyeknek kevésbé nőtt, vagy esetleg csökkent az értéke. (Akár a komponenseken belül is alkalmazható hasonló súlyarányos módszer).
    Ez a stratégia nevetségesen egyszerű, egy excel táblával könnyedén kiszámítható, hogy mit kell eladnunk és mit kell vennünk helyette, hogy rendben legyenek a súlyok. A legfontosabb viszont, hogy a módszer mechanikus és érzelemmentes. Nem szabad viszont elfelejteni, hogy ez nem egy hozammaximalizáló módszer, viszont az biztos, hogy a követésével nem fogsz hülyeségeket csinálni, mivel alacsony árfolyamon fogsz vásárolni, és magas árfolyamon fogsz eladni minden eszközből. És persze simán lehet, hogy azt fogod látni, hogy eladtál valamiből, aztán annak tovább nőtt az árfolyama (vagy vettél és tovább csökkent az árfolyam), de sajnos azt el kell felejteni, hogy a mélyponton vásárolunk, és a csúcson adunk el, mert annak csak megbánás lesz a vége.
    Összefoglalva a stratégia nagyon egyszerű, és főleg annak ajánlott, aki hosszú távú befektetőként gondolkozik több évtizedes távlatokban. Nem feltétlen leszel vele milliárdos, de azt gondolom, hogy az ésszerű befektetési eszközök és súlyok kiválasztása mellett elég szép vagyont lehet vele építeni, ha türelmesek vagyunk. Ezt a módszert egyébként Benjamin Graham ajánlja egyik könyvében, aki minden idők egyik legsikeresebb befektetője volt.

    • @joelarteria8139
      @joelarteria8139 7 місяців тому

      azt vágod hogy itt a crypto portfoliorol van szó.és az excel táblázaton kívül is élnek emberek.

    • @briancushing56
      @briancushing56 7 місяців тому

      ​@@joelarteria8139Vágom, csak azt gondolom, hogy érdemes a kripto portfóliót a teljes portfóliónk részeként kezelni, és nem csak úgy önmagában, mivel elég szeszélyes tud lenni. Nem árt profitot realizálni nagyobb emelkedésekkor, és nem árt nagy eséskor kicsit bevásárolni, ezzel gondolom nem mondok újat. Csak hát mindig adott a nagy kérdés, hogy mikor és mennyit adjunk el, vagy mikor és mennyit vegyünk. Erre az őrületre adhat megoldást a fenti módszer azzal, hogy a különböző eszközökben lévő kitettségeket időszakosan szinten tartjuk.

    • @briancushing56
      @briancushing56 7 місяців тому

      @@joelarteria8139Érdemes a kripto portfóliót a teljes portfólió részeként kezelni, és nem csak úgy önmagában, mivel elég szeszélyes tud lenni. Nem árt nagyobb emelkedésekkor profitot realizálni, és nagyobb esésekkor bevásárolni, ezzel gondolom nem mondok újat. Csak hát mindig adódik a kérdés, hogy mikor és mennyit vegyünk, vagy mikor és mennyit adjunk el. Erre az örök dilemmára adhat megoldást a fenti módszer azzal, hogy a különböző eszközökben lévő kitettségeket időszakosan szinten tartjuk. Nem az excel táblázat a lényeg, nyugodtan lehet számológépet is használni, ha az szimpatikusabb 😄

    • @briancushing56
      @briancushing56 7 місяців тому

      @@joelarteria8139 Érdemes a kripto portfóliót a teljes portfólió részeként kezelni, és nem csak úgy önmagában, mivel elég szeszélyes tud lenni. Nem árt nagyobb emelkedésekkor profitot realizálni, és nagyobb esésekkor bevásárolni, ezzel gondolom nem mondok újat. Csak hát mindig adódik a kérdés, hogy mikor és mennyit vegyünk, vagy mikor és mennyit adjunk el. Erre az örök dilemmára adhat megoldást a fenti módszer azzal, hogy a különböző eszközökben lévő kitettségeket időszakosan szinten tartjuk. Nem az excel táblázat a lényeg, nyugodtan lehet számológépet is használni, ha az szimpatikusabb 😄

    • @briancushing56
      @briancushing56 7 місяців тому

      Érdemes a kripto portfóliót a teljes portfólió részeként kezelni, és nem csak úgy önmagában, mivel elég szeszélyes tud lenni. Nem árt nagyobb emelkedésekkor profitot realizálni, és nagyobb esésekkor bevásárolni, ezzel gondolom nem mondok újat. Csak hát mindig adódik a kérdés, hogy mikor és mennyit vegyünk, vagy mikor és mennyit adjunk el. Erre az örök dilemmára adhat megoldást a fenti módszer azzal, hogy a különböző eszközökben lévő kitettségeket időszakosan szinten tartjuk. Nem az excel táblázat a lényeg, nyugodtan lehet számológépet is használni, ha az szimpatikusabb 😄

  • @peterbodo9968
    @peterbodo9968 9 місяців тому

    Bitcoinban nem tudok úgy bízni mint ami nálam van elrejtve! Sajnos többször is tűntek el coinjaim. Az aranynak lesz egy felfutása amikor a jelenlegi pénzrendszer nagyon meginog. A Wall street-nek sem látom mi a pontos terve a bitcoinnal?

  • @szmate72
    @szmate72 9 місяців тому

    Nekem a portfoliom legnagyobb része az eth-ban van, és a céláram 8000$ körül van, szerintetek se olyan elérhetetlen ez a célár? Azt néztem hogy a btc kb 50%ra van az ath -tól Az Eth meg ~100%-ra. A btc-nek nagyobb a market cap-je, és minden felezést követően a "szivárvány" ábra szerint is %-ban egyre kevesebbet emelkedik. + a ETH/BTC logaritmikus charton, hetes nézetben egy trendvonalnál jár az árfolyam, lehet hogy nemsokára emelkedésbe kezd. Ezért gondolom hogy az ETH nagyobbat mehet, de persze ETH után 2. a BTC a sorrendbe a portfoliomban.

  • @Zsolt-nb4ck
    @Zsolt-nb4ck 7 місяців тому

    Tök jó videó András HOT öt figyeled? Holochain nagyot fog menni ezt olvastam szakmai tech fórumokon... Szar lenne kimaradni most is

  • @irenavukas1857
    @irenavukas1857 9 місяців тому +1

    Köszi a jó tanácsokat! =)

  • @Bicojnomad
    @Bicojnomad 9 місяців тому +1

    Nagyon jo kis osszefoglalo volt👌

    •  9 місяців тому +1

      Köszönjük!

  • @Cortezpapa
    @Cortezpapa 9 місяців тому

    9. és 10. pontot nagyon adom én is a legjobb ha a crypto a hobbid amiből passziv jövedelmet tudsz generálni ;) (Y)

  • @szabolcskovacs2392
    @szabolcskovacs2392 9 місяців тому +2

    A vechain altról mi a véleményetek ? 2 éve várok és várok 😂

    • @ricsiii86
      @ricsiii86 9 місяців тому

      Én attettem avaxba még 3 hónappal ezelőtt az egészet.

    • @szabolcskovacs2392
      @szabolcskovacs2392 9 місяців тому

      @@ricsiii86 addig hagyom amíg az Avaxot elkerüli 😂😂😂

    • @imreszabo1849
      @imreszabo1849 9 місяців тому

      Nekem is van!Èn sokat várok tőle !
      Ne kérdezd miért ! 😊

  • @peterzerczi7201
    @peterzerczi7201 9 місяців тому +4

    Warren Buffet szerint csak az diverzifikal aki nem tud befektetni...

    • @TarkanyiTibi
      @TarkanyiTibi 9 місяців тому +2

      Vagyis "csak" az emberek 99,99%-a. 😅

    • @csabakiss1122
      @csabakiss1122 9 місяців тому

      A többiek meg benfentes kereskednek. ;)

  • @istipad
    @istipad 9 місяців тому +3

    Közelgő bikapiac? Lassan vége..:)

    • @kovacsadam8700
      @kovacsadam8700 9 місяців тому +3

      ezt te se gondolod komolyan :D

    • @DávidKovács-c2b
      @DávidKovács-c2b 9 місяців тому +3

      nekem is megakadt a szemem a "közelgőn", már benne vagyunk. Amikor majd ténylegesen kimerik jelenteni, már biztosan a végét járjuk.

    • @ricsiii86
      @ricsiii86 9 місяців тому +1

      Akkor számít igazán Bikapiacnak amikor az Ath-kat elérjük!

    • @glaszlo9694
      @glaszlo9694 9 місяців тому +1

      Jó nagy esés lesz... Valamiért nem értik az emberek...

    • @ricsiii86
      @ricsiii86 9 місяців тому +1

      @@glaszlo9694 esés biztos lesz! Akkor lehet ráátlagolni! De aztán megyünk tovább!

  • @CFX_is_The_Best_CFX
    @CFX_is_The_Best_CFX 9 місяців тому

    CFX is jól fog teljesíteni

  • @imreh2467
    @imreh2467 9 місяців тому +4

    Ez tetszett! Bölcs gondolatok. Mindenkinek ajánlom a hosszútávú befektetést. A napi trédelés, olyan mint a lottózás.

    •  9 місяців тому

      Én azért nem törnék pálcát a kereskedés felett, ennek kapcsán is vannak anyagok a Kripto Akadémián, az viszont kétségtelen, hogy a HODL egy jóval kevesebb hozzáértést igénylő dolog.