Tap to unmute
Кільця для дерев на Бандери. А може не треба?
Вставка
- Опубліковано 16 вер 2024
- На розі вулиць Бандери та Чупринки зібралися садити дерева у бетонні кільця. Дуже коротко пояснюю, чому це не дуже добра ідея.
UPD. Уточнення від проектантів - ці кільця тут мають глибину лише 30 см, тому має бути ок
Актуальні збори Влада Самойленка -
Мавік для 54 бригади -
send.monobank....
***
Фонд “Повернись живим”: savelife.in.ua...
IBAN: UA223226690000026007300905964
ЄДРПОУ: 39696398
Отримувач: Благодійна Організація «Міжнародний благодійний фонд «Повернись живим»
Призначення платежу: Благодійна допомога військовослужбовцям
Спеціальний рахунок Нацбанку для збору коштів на допомогу армії: bank.gov.ua/ua....
Для зарахування коштів у національній валюті:
Банк: Національний банк України
МФО 300001
Рахунок № UA843000010000000047330992708
код ЄДРПОУ 00032106
Отримувач: Національний банк України
***
Підтримати розвиток мого каналу можна через Патреон - / alexshutyuk
Або можна зробити разовий внесок на монобанку - send.monobank....
Для тих, хто потрапив сюди вперше трохи розкажу про себе. Мене звати Олександр, я живу у Львові та займаюся проектуванням громадських просторів. Окрім цього, я подорожую містами та веду блог про урбаністику та міський розвиток. а саме - дизайн вулиць, громадський транспорт та архітектуру.
Тут питання власне в тому які будуть дерева. Якщо там коренева система ростиме розгалужено вшир, то будуть проблеми, якщо униз, то будуть, але суттєво менші. Якщо думати з точки зору економії коштів, то міняти дерева що 5-7 років мало б бути дешевше ніж перекладати плитку, яка попливе від коріння(це якщо кільця не поставити). Альтернативні дерева з глибокою корінною системою(такі що не ростуть на 20 і більше метрів вверх), це липа і ялівець.
Дуже дякую, Олександре, що з позиції наявного досвіду фокусуєте увагу для упередження можливих проблем. Дуже хочеться, щоб середовище громадського простору було зеленим і живим та радувало довгі роки. Сподіваюся, Ваші рекомендації врахують!
Дуже важлива тема
Можливо кільця треба зробити виді сита. Подібно до барабанів пральних машин. Коріння захищаються і є як "дихати". Куди воді втікати та поживним речовинам зовні з іншою водою проникати в грунт до дерев.
А якщо удобрювати ґрунт постійно, щоб були поживні речовини? І чи є спосіб якось більш ефективно організувати вентиляцію ґрунту, щоб волога не застоювалась? (не претендую на експерта, просто цікаво для себе)
В місті це і без того дуже бажано робити)
Ого, а я би і не додумалась, що дерева можна поселити в бетонні кільця. Це взагалі як?! Думала, що ці сіточки виключно як декоративна складова і для покращення живлення від доща. Але ж не бетонні кільця...
Я думав, що кільця роблять для того, щоб коріння не руйнувало асфальт довкола
"транспортний хаб" занадто пафосно звучить для такого проєкту, максимум "зупинка ГТ"
А ви не відчули сарказму в голосі автора :) ?
Та як на мене теж це надто голосно, але офіційна його назва саме така.
@@AlexShutyuk Дійсно дане перехрестя транспортним вузлом не може бути, так само можна назвати наступну зупинку біля музею Русалки Дністрової (Головна Пошта). Транспортними вузлами у Львові є: площа Петрушевича, площа Різні; пл. Кропивницького (в народі привокзальна); кінцева на проспекті Червоної Калини (Сантабарбара),; пл. Івана Франка + Стрийський базар; зупинка біля базару Галицьке Перехрестя на вул. Богдана Хмельницького. А даний так званий хаб є лише місце де роз'їжджаються/здибаються трамваї №2 і №1.... А далі аж до вул. Руська вони їдуть паралельно одним маршрутом. Кому треба ще в центрі визначаються на який трамвай сісти. Тут багато пасажирів тільки коли студенти-лайдаки з Політехніки приїжджають байдики бити на парах, чи коли розбігаються.
П.С. Про студентів -лайдаків. Я сам п'ять років провчився в Львівській Політехніці. Лайдаками нас називали поважні старші викладачі, але ми ніколи на це не ображались. Сприймали скоріше як комплімент. З часом один одному це казали самі як жарт.
Реконструкція вулиці батюшики бандери вийшла реально не погано. Но тепер треба взятись за оновлення будинків
Знести всі і побудувати 16 поверхівки? :) Якщо серйозно, то ці всі будинки в приватній власності.
Будинки є спільною власністю їх мешканців. До війни в місті діяла чудова програма співфінансування будь яких капітальних ремонтів у будинках. Хочеш дах ремонтуй - хочеш каналізацію. І це все за 30% вартості, 70% вартості платив міський бюджет.
@@golyj000 Нам Львів треба повністю вірніше зробити реконструкцію будинків як в Парижі в бо він мені припав дуже. Типу перемалювати все біло синій колір особлиоєво Площа Ринок і Бандери
@@Andrey_Shuplat05 так старий Париж же буквально знесли та забудували по-новому) у Львові теж так треба?
@@AlexShutyuk власне дєдитакіхотєлі, але ж не дали....
А якщо дерева саджати не в кільця а в конуси не буде краще? Дерева зможуть більше рости в шир
А такі бувають?
Слушна дамка....та хто ж іі почує?
Але чому все спрацювало у шведів 😳 ?
Клімат інший!
@@AlexShutyuk Ну у шведів ще на фоточці чітко видно, що там не тільки кільце, а і дренажна яма внизу з камінням(яке зупинить ріст коріння), дреніжні труби для виведення зайвої води і щорічні візити дендрологів :)
Саша, а Ви не пробували донести цю інфу куди треба, замість швидкого клепання сюжету в Ютуб??
Враховуючи Ваше авторство вул. Курбаса, схоже, що Вам не треба пояснювати КУДИ треба і як, для того, щоб Вас почули.
Та я по всякому пробував. А стосовно відео ви якось так зневажливо, ніби це щось непотрібне взагалі (
@@AlexShutyuk перепрошую, тут спрацювало обурливе протиставлення. Без мети применшити важливість відео, яке... самі знаєте що. Тому і дивимся цей канал. Ми ж не знаєм що Ви там по-всякому пробували, і Ви нам не розказали. Тому складається враження, що автор скотився у суцільне блогерство, замість накидання їбуків прямим телефонним дзвінком. Ні, приклад з "рукожопами" від Ю.Арутюняна - надзвичайно цікавий і дієвий, але там їзда від зворотнього. Сподіваюся, що до Вас дослухаються всі причетні.
А чого оті кільця допотопні залишають на проекті? Вони знущаються з львів'ян, навіщо така стара совіцька потвора позаду?
Вже давно перестав коментувати ту маячню, яка виробляє міська влада в плані транспортної інфраструктури Львова😾
Про сладкову не кажи, це реальний сором...
Що саме?
Запитай в неї як поживає ліс в виниках який козловський вирізав.