Fiskeskolen sesong 4 , episode 10: Med pilk og opphenger på grunt vann
Вставка
- Опубліковано 9 лют 2025
- I forrige episode av Fiskeskolen tok vi inn hos Rune Løvik i Hummelsund utenfor Bergen. Planen var å teste ut det som bør blir årets ferie for veldig mange nordmenn, nemlig feriehus ved sjøen med massevis av frisk luft og fisking hele dagen.
Første fiskedag gikk for seg på dypt vann og ble helt fantastisk, med flott torsk og massevis av storsei landet på Søvik Torsken-pilker og opphengere fra Eddystone og Lunker City. Andre fiskedag skulle ikke bli så veldig mye dårligere, som du kan se i denne episoden.
Denne gangen er det pilkefiske på grunt vann som står på planen, og John Ivar Askevold og Endre Hopland gir seg i kast med storfisken på grunnene vest av Marstein Fyr. Utstyrt med Lawson Powerflex-stenger, DAM Quick 3-sneller (4000), opphengere fra Eddystone Eels og Lunker City og 200-grams Søvik Torsken-pilker i rosa og oliven med selvlysende bakside, blir det fleks i stengene fra tidlig morgen av.
Andre del av fiskeferien vår er ute nå, og denne vil du ikke gå glipp av!
Er så bra produksjon på denne serien. Bra forklart, både med metoder, utstyr og plasser. Fortsett med det gode arbeidet!
Helt eni!
Yoo det er meg Stian kompis 😂😂
Härligt att få uppleva fantastiskt sjöfiske via datorn när man i år som svensk sannolikt inte kommer att kunna få åka över till sitt härliga grannland. Tack för superbra produktion👍🏻🇳🇴🇳🇴🇳🇴🎣🎣
Har du kommit över till Norge?
Bra video som alltid! Flott reklame for at godt fiske er å oppdrive overalt :)
Synes også det er morsomt å se at det virker som folk begynner å bli mer komfortabel foran kamera, knallgode videoer!
God dag
Utrolig flott fisk og folk:) Få det på tuba
Takker.
Yess
Kan dere prøve etter breiflabb?
hvordan sløyer man en steinbit?
Hva var bunnforholdene der dere fikk steinbiten? Grunne, bakke, etc?
Vi fisket på samme sted som der vi fisket lyr, kanter og grunntopper med berg og innslag av vegetasjon. Og tydeligvis mye oskjell. 20-50 meters dyp. /Endre
Hvor får man kjøpt Eddyjelly og Søvik Torsken? Prøvd å søke litt men finner det ikke
De fleste skikkelige fiskebutikker i Norge har det. Prøv nettbutikken til Agdars Sportsfiske om du ikke finner.
Kan dere lage en info video om DAM Quick 3 som dere bruker så mye
Det kan fort hende kommer, ja.
@@seeberg-no Har selv skaffet meg en DAM Quick 3 4000, og powerflex 7 foot. Godt utstyr til all slags bruk. Hadde vært kult med en info og tips video. Takk for flott og lærerikt innhold.
hvor kan man kjøpe samme fiskeutstyre som dere bruker?
Skittfiske.no har veldi mye av utstyret :)
Alle butikker i Norge som fører Seeberg sitt utstyr. Det er de aller fleste.
Der er mer lyr på grunt vann ofte
Hvilken stanger brukte dre i denne videoen
hallo