laratherm - werkfilm

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 19 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 23

  • @Mardelke26
    @Mardelke26 3 роки тому +17

    annyi hőhíd mellett amennyit ezzel a gány munkával csináltak, maradhatott volna a régi fa ablak is, ja, hogy így szebb... :D

  • @okka-redony1746
    @okka-redony1746 9 років тому +8

    Tele van szakmai hibákkal, egy hőkamerás felvételen tele lenne sötét foltokkal minden. A magas szintű hozzá értés remek példája, bár itt kell megjegyezzük, hogy van még ettől rosszabb is. Őket biztos nem javasolnánk senkinek. Kartonból párkány? A gyapot luxus? De hát ezt kérte a megrendelő!

  • @gaborballa8566
    @gaborballa8566 5 років тому +15

    Kókler munka a köbön! Miből rakták össze azt a belső párkányt? Minden egyes illesztésnél repedni fog a gipszkarton. ....

  • @teamkftfemata344
    @teamkftfemata344 4 роки тому +3

    Rengeteg szakmai hibát láttam.::::..ez egy oktató filmnek jó hogy milyen Hibákat vétettek

  • @szalaigabor5509
    @szalaigabor5509 4 роки тому +1

    Felsőtokos redőny esetében nem ártott volna fölé toktoldó is 😁

  • @fanaticpass
    @fanaticpass 8 років тому +2

    A videoban a zene a legjobb :) kartonozas leglettelésénél ilyenkor vajon vissza reped e a felület később? Háló nélkül.... Legalább toldót használtak +1pont.

    • @zoltankocsis82
      @zoltankocsis82 5 років тому +3

      Ez a gané meló szétreped az biztos.. Se háló, se élvédő,viszont 20 kiló félazárazra belevert gipsz,tátongó lyuk-rés,rommá tört gipszkarton él felül az van! Meg számos probléma,amiért a ház gazdája sajnos pénzt adott! Ez repedni fog ,az biztos,hiába gletteli be valaki a repedést és festi le,újra reped! Találkoztam ilyen munkával sajnos! Ezt csak úgy lehet helyrehozni,ha mindent előlről kezd valaki..,az ablak maradhat!

  • @alfi783
    @alfi783 11 років тому +6

    ez is csak ganej munka....

  • @ablakszakerto
    @ablakszakerto 5 років тому +3

    Toldó van, ez oké, de miért külsőtokos a redőny, ha már egyszer nagyapáink szépen kitalálták a felső tokrendszert? Kb. 15-20 százalék fényveszteség a szobában, mostantól örökre :-(

    • @Jenny_0134
      @Jenny_0134 4 роки тому +4

      A felső tokrendszer egy nagy rakás fos,úgy engedi be a hideget mint a szúnyogháló.Bizony jól kitalálták nagyapáink,mai napig szívok miatta.

    • @csabacs8757
      @csabacs8757 4 роки тому +2

      @@Jenny_0134 meglehet az jól csinálni mai technológiával!

    • @Gork000
      @Gork000 3 роки тому +1

      Mert több mint 2x annyiba kerül, azért. Magyarok vagyunk azért, mindenen spórolunk, ha van pénz akkor faablak és aluredőny. Ennyi...

    • @ablakszakerto
      @ablakszakerto 3 роки тому

      @@csabacs8757 teljesen egyetértek.

    • @ablakszakerto
      @ablakszakerto 3 роки тому +1

      @@Gork000 Értem, a pénz valóban sok mindent meghatároz. Nekem is fontos, hogy a megrendelő gazdaságos megoldást kapjon, de ilyenhez inkább nem adom a nevem. Javasolnám, hogy inkább gyűjtsenek még egy évet, és csináljuk meg rendesen.

  • @zsoltmaestroify
    @zsoltmaestroify 4 роки тому +5

    A régi belső tokos redőnynek még a nyomát is eltüntetik. Az új ablak elé kívülről rászerelik a redőnyt, ami rosszabb, mintha a régi tokba beszerelték volna, csak így egyszerűbb és gyorsabb nekik. Biztos, hogy ezt nem engedtem volna meg. Így kisebb az ablakfelület.

    • @csabacs8757
      @csabacs8757 4 роки тому +1

      Azt aztán a kivitelezőt nem érdekli. Így a jó mondá ezt így kell csinálni

    • @Gork000
      @Gork000 3 роки тому

      de olcsóbb is. sokan így kérik sajnos.

    • @ablakszakerto
      @ablakszakerto 3 роки тому

      @Zsolt Mihály teljesen egyetértek

    • @zsoltmaestroify
      @zsoltmaestroify 3 роки тому +6

      Szereltettem már így is úgy is. Amikor kijön felmérni az ablakos leméri a fatok belső méretét és az alapján gyártják le az ablakot, akár tokbaépítés, akár tok kibontás, az új ablak mérete ugyanaz!!!
      Annyi lesz a különbség, hogy a tokbaépítésnél bent marad a fa tok és abba lesz beleszerelve az új ablak, így megmarad a redőny. A régi redőnyt fel lehet újítani és belülről könnyen javítható, ezenkívül nincs kőműves munka, nem kell az ablakszerelés után festeni, tapétázni, esetleg csempézni.
      Ellentétben a tokkibontásos módszernél a tokkal együtt a vakolat is leszakad, megszűnik a jó redőny. Az új ablaktok és a fal között purhab van. Mindkét megoldásnál a falbafúrt rögzítőcsavarok fixálják a tokot. Viszont az utóbbinál kívülről teszik fel a redőnyt, ami az ablak előtt van és több, mint 10 cm-t letakar az üvegfelületből, ezen kívül a redőnyburkolat popszegecselt, így a javítása szinte kizárt. Ki kell hajolni az ablakon, csak úgy lehet hozzáférni, így viszont nem lehet az oldalra elcsúszott lamellákat megigazítani, ha szükséges, hiszen, ha az ablakban állok, akkor nem tudom magamra ereszteni a redőnyt! Ez sajnos egy saját tapasztalat. Az egyik ismerősömnél nem ment le a redőny, mert az egyik lamella oldalirányba elcsúszott és megakadt. Akkor vettem észre, hogy a redőnyt burkoló lemezt nem lehet leszerelni, de ha le is lehetne, akkoris csak kívülről. Még szerencse, hogy a földszinten lakott és nem a 10-en. Szóval a tokbaszerelést nem tudom miért nem szeretik az ablakosok. Talán mert egyszerűbb gyorsan kitépni a régit pepurhabozni, becsavarozni az újat és mehetünk, majd jön a kőműves meg a festő helyrehozza!
      A tokbaszerelés szép, aprólékos munkát igényel, mert ahhoz már profi szakember kell, mert neki már úgy kell elkészíteni és elvonulni a munka után, hogy oda már sem kőművesnek, sem festőnek nem kell menni.
      Volt olyan ismerősöm, aki ugyanakkora ablakfelületet akart az új ablakkal elérni, mint amilyen a régi volt. Az ablakosok nem vállalták. Én bontottam ki a régit és belülről nézve kb 10 cm-t ki kellett vésni a téglából, hogy a műanagablak tokja a külső ablakkáva mögé essen, így lehetett elérni a legnagyobb ablakfelületet. Hozták az általam lemért és megrendelt új ablakokat és a frissen kivésett helyre tették be. A vésést nem csodálom, hogy nem vállalták, mert akkora porral járt, hogy az összes helyiséget, ahol ablak csere törént ki kellett festeni.
      Én maradok a tokbaszerelt változatnál, hiszen teljesen azonos méretű ablakot kapok a tokbontásossal, viszont purhab helyett fa van, és nincs festés, kőművesmunka, por.
      Egy dolog, ami marad, de az ráér, a levágott zsanérok helyének a kijavítása, de az teljesen jelentéktelen. A régi redőnynek a lamelláit, a gurtniját, mindenét egy a hagyományos redőnyökkel foglalkozó redőnyös bármikor kicseréli, javítja. És mivel a redőnytok nem zár tökéletesen, így nem lesz penészedés. A tokkeszereléses variációnál viszont hermetikus a zárás, ami által kialakul a pedészedés az ablak fölötti beton áthidalónál és a sarkokban.
      A tokbontásos újablakszerelésnél is az a jobb megoldás, ha az új redőnyt a régi helyére tegyék, tehát az ablak fölötti redőnytokba, ha volt olyan.
      Fontos még, hogy az újablak kilincsének legyen résszellőzés funkciója, hogy ne kelljen az ablaktokba utólag szellőzőt szerelni, amin keresztül dől be a hideg télen és így értelmét veszti az ablakcsere, aminek pont az az egyik lényege, hogy a hideg kint, a meleg bent maradjon. Ezek saját többéves tapasztalatok, amiket szívesen megosztok bárkivel, aki még tapasztalatlan. Az új faablakokról annyit, hogy az időjárás tönkreteszi őket. Előbb a lakkréteg pereg le róluk utána szétrepedeznek és ezután szétáznak. Folyamatos kezelést igényelnek. De mivel a mechanikájuk és a gumitömétés nem lehet festékes, így elég nehéz karbantartani. Szerintem ezt senki sem csinálja.

    • @ablakszakerto
      @ablakszakerto 3 роки тому +1

      @@zsoltmaestroify Sokszor építjük mi is a meglévő fatokba, és egyúttal a redőnyt is kicseréljük, ha szükséges. Ha viszont mindent kibontunk, akkor az ablak fölé építhető redőnyrendszert alkalmazzuk, ami a régi tok helyét használja és ugyanúgy belülről javítható, mint az eredeti. A videóban látható, külsőtokos megoldást ilyen házban én nem vállalom, mert ehhez a házcsúfításhoz nem adom a nevem.