Po 1) Najtaniej jest kupić bilet na pociąg IC / TLK który dojeżdża na Hel bezpośrednio bo ICP nie jest najtańszą opcją. (Najlepiej na 30 dni przed wyjazdem) 2) na pociągi regionalne też można kupić bilet przez internet - zaoszczędzi to czas nerwy i chodzenie. 3) Z Gdyni można także dotrzeć na Hel autobusem lub Statkiem (choć nie jest to najtańsza opcja lecz bardzo skraca czas dotarcia)
1.Tak TLK jest teoretycznie najtaniej, ale jak sprawdzisz teraz na przykład na początek lipca to bezpośredni bilet na Hel kosztuje z Warszawy w drugiej klasie 76 złotych. bilet.intercity.pl/zakup_biletu.jsp?ref=infop&rezerwacja_0=1&miejsce_0=0&ref=1 . Ja chciałem pokazać przejazd z przesiadką w Gdyni , bo w niektóre miejsca można dojechać tylko Regio. 2. Tak w filmie zaznaczam, że można kupić bilet na Regio online. Pełna zgoda. 3. Tak można , ale w tym filmie skupiłem się na kolei, jedynie zaznaczając , że są inne możliwości. Pokazałem nawet dworzec autobusowy w Gdyni. Dzięki za komentarz i czujność. Pozdrawiam.
Zdjęcia do materiału raczej były kręcone wczesną wiosną, takie krótkie pociągi w ciepłe miesiące już praktycznie nie jeżdżą. Co do samej jazdy, to polecam wsiadać tylko w doczepiane wagony rowerowe, albo ogólnie pociągi z wagonami piętrowymi, bo są wygodniejsze i nawet w tłoku jedzie się przyjemnie, jeśli okna są otwarte (zależy od konkretnego wagonu). W tych nowych się już tak nie da. Aha i jeszcze taka mała dygresja co do treści, żeby ludzie czuli się doinformowani :) Jeśli chodzi o intercity, to jeśli już pierwszego dnia wyczerpie się pula biletów "SuperPromo", to ten kupujący po wyczerpaniu puli pierwszego dnia sprzedaży, zapłaci tyle samo co ten kupuiący 5 minut przed odjazdem. Najlepiej kupować 30 minut po północy, 30 dni przed dniem wyjazdu. Wtedy bilety zaczynają się dopiero sprzedawać. Pule promo są nieliczne, bo w sezonie i tak pociąg zapełni się po sufit. Istnieją też połączenia dalekobieżne bezpośrednie do Helu. Wyszukiwarka internetowa może je też pokazać. A co do kupowania biletów w pociągu to większość pasażerów (wyłączone z tego są tylko niektóre ulgi np. dla seniora) ma naliczaną opłatę za odprawę w pociągu, jeśli wsiądziesz na stacji, gdzie jest czynna kasa :)
Dziękuję za komentarz i kilka wyjaśnień. Tak, zdjęcia były kręcone wiosną, w kwietniu 2024 roku mówiąc dokładnie. Z tym SuperPromo masz rację. Bilety szybko się faktycznie wyczerpują, chociaż mnie udało się kilka razy kupić w cenie Promo. Dlatego w filmie podaję raczej cenę około 70 złotych lub około 100 złotych z południa Polski, oczywiście dotyczy to drugiej klasy. Jeśli chodzi o połączenia bezpośrednie to istotnie są takie do Helu lub innych nadmorskich miejscowości, ale zwykle kolej uruchamia je tylko w sezonie letnim. Oprócz tego chciałem pokazać w tym filmie możliwość najtańszego przejazdu, a bezpośredni pociąg - na przykład z Warszawy do Helu ( EIC Jantar) to koszt około 160 złotych od osoby. Odnośnie kupowania biletów w pociągu to absolutnie się z tobą zgadzam - że jest naliczana opłata za odprawę w pociągu, jeśli wsiądziesz bez biletu na stacji, gdzie jest czynna kasa. Dlatego właśnie na filmie zachęcam do kupowania biletów w Regio na stacji w Gdyni. No i oczywiście tłoki w okresie letnim to też wyzwanie. Pozdrawiam
Fajny materiał 😁
Dzięki
Po 1) Najtaniej jest kupić bilet na pociąg IC / TLK który dojeżdża na Hel bezpośrednio bo ICP nie jest najtańszą opcją. (Najlepiej na 30 dni przed wyjazdem)
2) na pociągi regionalne też można kupić bilet przez internet - zaoszczędzi to czas nerwy i chodzenie.
3) Z Gdyni można także dotrzeć na Hel autobusem lub Statkiem (choć nie jest to najtańsza opcja lecz bardzo skraca czas dotarcia)
1.Tak TLK jest teoretycznie najtaniej, ale jak sprawdzisz teraz na przykład na początek lipca to bezpośredni bilet na Hel kosztuje z Warszawy w drugiej klasie 76 złotych. bilet.intercity.pl/zakup_biletu.jsp?ref=infop&rezerwacja_0=1&miejsce_0=0&ref=1 . Ja chciałem pokazać przejazd z przesiadką w Gdyni , bo w niektóre miejsca można dojechać tylko Regio.
2. Tak w filmie zaznaczam, że można kupić bilet na Regio online. Pełna zgoda.
3. Tak można , ale w tym filmie skupiłem się na kolei, jedynie zaznaczając , że są inne możliwości. Pokazałem nawet dworzec autobusowy w Gdyni.
Dzięki za komentarz i czujność. Pozdrawiam.
Zdjęcia do materiału raczej były kręcone wczesną wiosną, takie krótkie pociągi w ciepłe miesiące już praktycznie nie jeżdżą. Co do samej jazdy, to polecam wsiadać tylko w doczepiane wagony rowerowe, albo ogólnie pociągi z wagonami piętrowymi, bo są wygodniejsze i nawet w tłoku jedzie się przyjemnie, jeśli okna są otwarte (zależy od konkretnego wagonu). W tych nowych się już tak nie da.
Aha i jeszcze taka mała dygresja co do treści, żeby ludzie czuli się doinformowani :)
Jeśli chodzi o intercity, to jeśli już pierwszego dnia wyczerpie się pula biletów "SuperPromo", to ten kupujący po wyczerpaniu puli pierwszego dnia sprzedaży, zapłaci tyle samo co ten kupuiący 5 minut przed odjazdem. Najlepiej kupować 30 minut po północy, 30 dni przed dniem wyjazdu. Wtedy bilety zaczynają się dopiero sprzedawać. Pule promo są nieliczne, bo w sezonie i tak pociąg zapełni się po sufit. Istnieją też połączenia dalekobieżne bezpośrednie do Helu. Wyszukiwarka internetowa może je też pokazać. A co do kupowania biletów w pociągu to większość pasażerów (wyłączone z tego są tylko niektóre ulgi np. dla seniora) ma naliczaną opłatę za odprawę w pociągu, jeśli wsiądziesz na stacji, gdzie jest czynna kasa :)
Dziękuję za komentarz i kilka wyjaśnień.
Tak, zdjęcia były kręcone wiosną, w kwietniu 2024 roku mówiąc dokładnie.
Z tym SuperPromo masz rację. Bilety szybko się faktycznie wyczerpują, chociaż mnie udało się kilka razy kupić w cenie Promo. Dlatego w filmie podaję raczej cenę około 70 złotych lub około 100 złotych z południa Polski, oczywiście dotyczy to drugiej klasy.
Jeśli chodzi o połączenia bezpośrednie to istotnie są takie do Helu lub innych nadmorskich miejscowości, ale zwykle kolej uruchamia je tylko w sezonie letnim.
Oprócz tego chciałem pokazać w tym filmie możliwość najtańszego przejazdu, a bezpośredni pociąg - na przykład z Warszawy do Helu ( EIC Jantar) to koszt około 160 złotych od osoby.
Odnośnie kupowania biletów w pociągu to absolutnie się z tobą zgadzam - że jest naliczana opłata za odprawę w pociągu, jeśli wsiądziesz bez biletu na stacji, gdzie jest czynna kasa. Dlatego właśnie na filmie zachęcam do kupowania biletów w Regio na stacji w Gdyni. No i oczywiście tłoki w okresie letnim to też wyzwanie. Pozdrawiam
Obecnie promo jest kilka na pociąg zaraz po 0:30 na 30 dni przed znikają@@pobytnadmorzem