За згадку Дюни велика похвала!!! А Відьмак , як все в нашому житті, на наш смак і вподобання. Як то кажуть на кожен товар свій покупець. Я от фанат,а книжки почав читати через однойменну гру. Добре, що в наш час люди взагалі читають. А Вам дякую за україномовний контент. Честь і хвала Вам і багато підписників!
Щиро дякую! Ну, Дюна чудова, не могла не згадати. Так, кожна людина пропускає прочитане крізь власний читацький і життєвий досвід, тому тут ніяких конфліктів не повинно виникати - лише обмін враженнями. Якби у кожного вони були однакові, було б нецікаво!
@@AWomanWhoReads Вірно Ви підмітили на рахунок вражень, тут більше нічого додати. Я зараз читаю месію дюни, а чи не могли б Ви порадити, що ще можна прочитати в такому ж дусі... Ваш читацький досвід все ж буде набагато більший ніж у мене. Буду вельми вдячний
Щодо 16:28, ви розумієте, що це - дарк фентезі? Це вигаданий світ, автор не претендує на історичну доказовість. З приводу сексуалізації, книжка видана в 1993 році, вона написана чоловіком переважно для чоловіків.
Так, тепер уже розумію. Треба було більше фентезі почитати, щоб зрозуміти особливості жанру, це доволі давнє відео. А щодо того, коли і для кого книжка була написана, це ж не скасовує факту сексуалізації жіночих персонажів, для мене було важливо його відзначити, от я й відзначила.
Дякую за ваш огляд! В мене було абсолютно таке ж враження від цих книг. Єдине, що мені сподобалась 3 книга і трохи 4, бо там є взаємодія Ґеральта з Цірі чи Йен з Цірі, і це мені подобалось, а в інших, коли їх розділили, в частині 4, 5 та 6 книгах, весь інтерес був втрачений, бо все трималося на хімії між персонажами.
Боже дякую за огляд. Згоден з усією критикою. Хоча і люблю тематику, сетинг ігри та серіал. Завжди мав думку що книга слабенька як і автор, але так як читав у підлітковому віці то проковтнув як дали. Зараз (2023р.) на фоні критики серіалу від нетфліксу на ютубі з'являються стільки оглядів шо возносять книгу, шо хочеться істерично сміятися..
Щодо політики, яка швидко з'являється у книгах, то це нормально. Бо хоч книги і мають назву "Відьмак", вони не розповідають нам про професіонала з винищення монстрів. Вони говорять нам про мутанта, нібито далекого від людських почуттів. Але у сюжеті ми бачимо, що робить цей мутант, керуючись звичайними для людей емоціями, почуттями до близьких
Щодо економіки я нічого не можу сказати, а от мене здивувала генетика в середньовіччі, але я досить швидко зрозуміла, що це не особливість середньовічного фентезі, а особливість твору. Як на мене, автор дуже сильно проводить паралелі із сучасністю. Це доречі відноситься і до опису політики. Автор описує війну, і описує її максимально реалістично, він її не романтизує для цього і потрібні були описи політики. Особлива відмінність відьмака в тому, що в загальному співвідношені світ вигаданий Сапковським, існує не лише навколо головних героїв. Що до жіночих образів, то мені взагалі здалося, що Сапковський фемініст, він зробив своїх героїні сильними, розумними, войовничіми які показують свою сексуальність. Фактично це матріархальне середньовіччя. Я ще багато чого можу написати, але не хочу. Однозначно скажу лише те, що якби я почула цей відгук, до того як прочитала, то не читала б взагалі. Вибачате але такий собі, скоріш за все Ви очікували читати казку, а прочитали історію в якій вкладенно надзвичайно серйозні смисли, повчання і мораль. Моя оцінка 9 из 10.
Змушений одночасно погодитися і заперечити вам. Я вважаю Сапковський ідеально поєднав те відчуття пригод яке отримуєш від казок з більш серйозними і дорослими темами як відносини чоловіка і жінки, дитини і батьків, політику, філософію і сенс життя.
Хочу подякувати за відео. Можливо ви не зовсім зрозуміли персонажів, бо Ґеральт зовсім не неотесаний грубий чолов'яга-вояка як ви сказали а відьмак, відьмацьке навчання включало не лише мутації і фехтування а і цивільні науки. крім Каер Морена вчився в Еландері, був набагато освіченішим ніж більшість простолюду того всесвіту не кажучи вже про селян які в більшості були не письменні. Любисток же не звичайний бард-бурлака а шляхтич з титулом, здобував освіту в академії Оксенфурта. Ну а щодо економіки, Адам Сміт не придумав економіку вона існувала задовго задовго до нього, торгівля, ціни, попит і пропозиція, податки, мита це все існувало і в середньовіччі і в добу Риму і до нього. Тай описаний період у Відьмаку це не класичне наше середньовіччя а скоріше наше пізнє середньовіччя де ми вже маємо вже наприклад зародження мануфактур в Нільфґарді. І це описане в книгах.
Попри те, що мені сага сподобалася (я одразу прийняла закони жанру масового читва із купою сексуальних сцен і типово передбачуваною композицією подорожі), ваш відгук сподобався теж, він веселий))) Утім, не можу погодитися з тим, що нікому там поспівчувати. А як же Цирі? Щодо затягнутості саги - згода. Щодо нереалістичних діалогів - такого відчуття не виникало, у згаданій "Дюні" (яку теж ніжно люблю) діалоги ще більш віддалені від реальності, але чому би й ні, це ж не документальний фільм. До речі, щодо "Дюни", то от якраз вона мені йшла значно важче, все-таки "Дюна" - це філософія, а "Відьмак" - казочка.
Garik Petrushok дякую)) я Дюну за кілька днів подужала і була в захваті)) а Відьмачка заледве домучила за майже 3 роки 😂 Щодо Цірі, вона в мене взагалі співчуття не викликала, а часом навіть роздратування (щось зі мною, мабуть, не так. Усі люблять Цірі 😂). Хотілося скоріше до Ґеральта повернутися, коли читала про неї, саме вони з Любистком мені більш за все імпонували)))
А які ж там старі друзі у перших двох книжках? Хіба що Яскер (Любисток), який до Ґеральта пристав, а той його терпів, бо більше взагалі не було, з ким товаришувати. Мені аж цікаво стало. Можна вас попросити зазначити сторінку-дві, на яких діалоги справили на вас таке враження? Справа у тому, що мої враження геть інші, і я хочу це проаналізувати. Я читав і оригінал, і переклад Легези, і нарікання у мене лише стосовно певної сухості перекладу
Ого нічо собі! Це Ви. У вас теж канал де ви навчаєте українську якщо я не помиляюся. Я дивився ваші відео десь рік тому коли я почав вивчати укр. А зараз шукав якесь відео/відгук про Відьмак і, ну ваше обличчя знову. Приємно! :)
Brian Escobar Так! є в мене і такий канал, щоправда я його трохи занедбала останнім часом. А я нещодавно бачила відео про вас у Голосі Америки, здається. Ви чудово опанували українську! Тішуся, що змогла хоч трошки долучитися до вашого прогресу!
A Woman Who Reads о вау ви також бачили сюжет?.. Так це я😅. Нуу щиро дякую! але насправді нічого особливого. Будь-хто може зробити це. Та ну навпаки. я тішуся, що зміг хоч трішки долучитися до вашої крутості😎
Ха, Ґеральт неотесаний лише для суспільної думки, від нього іншого просто й не очікують. І цей момент, до речі, там також висміюється. А от стосовно сучасного словництва, там кілька причин: 1) польська дуже латинізована; те, що у нас високомудрий науковий стиль, там звичайні побутові речі, перекладач може не дотриматися балансу; 2) це ж не наше справжнє середньовіччя, а фантастичне; там розвиток думки у певних верствах значно випереджає розвиток суспільства в цілому; 3) Сапковський взагалі часто жартує, не варто оманюватися серйозністю оповіді; у нього бувать анахронізми як художній прийом, подібно до Пратчетта
Ukurainajin ну так, з латинськими словами зрозуміло. Просто сеттінг такий - коні, шаблі і тут, бац, - попит і пропозиція 😁 трохи дисонувало, звичайно, але це не серйозна претензія до автора)) дякую за роз'яснення!
Отака родзинка цього сетингу :) Взагалі Сапковський теж починав «Відьмака» як пародію на героїчне фентезі (перше оповідання), далі погрався з переспівуванням казок, додаючи власну філософію. А потім вирішив, або що тема плодовита, або що у казки не має бути радісного кінця, і написав сагу :) Я не читав ще Narrenturm (Вежа блазнів) - її написано пізніше, і там середньовіччя вже історичне. Прочитаю, можна буде порівняти.
Згоден що 4 та 5 книжки трішки стають "душні" в плані побудови світу з його політикою та війнами. Але до кінця 5 книжки я звик і навіть почав цікавитися. Далі не читав. Завтра починаю шосту.
Я згідний з вами, але якщо не лише прочитати книжку, а й поцікавитись більше то можна дізнатись, що якраз сам Геральт з Рівії він допомагав королям в рішеннях проблем дипломатії тому сама дипломатія це не від'ємна частина книги. Сама оця дипломатія, показана як і сам Відьмак черствою та нудною. І я думаю якраз таке її описання підходить до цього твору як найкраще.
Цікаво, як зовсім по-різному люди можуть сприймати одні й ті самі книжки :) Тут вже писали про значні знання з економіки у начебто середньовічному світі: це вигаданий фентезійний світ, який лише нагадує європейське середньовіччя на Землі, але все ж живе за своїми законами і ніколи не претендував на історичну достовірність щодо нашого світу. Чи про освіченість Геральта: насправді, він розумна і начитана людина із широкими знаннями реального світу і різних його сфер. Чи про неприродність діалогів і речень: не знаю, я читала у російському перекладі - було нормально. Але мене здивувало, що для вас одним із недоліків серії було забагато нудної політики після другої книги. Бо я люблю, коли політика, боротьба за владу і інтриги відіграють значну роль у фентезійних романах, але мені в принципі важко пригадати, що б можна було справді назвати політикою у "Відьмаку". Скажімо, у "Пісні льоду та пламені" політика складає велику і важливу частину сюжету. А у "Відьмаку" для мене це був лише ненав'язливий бекграунд, що надає більше інформації про світ, у якому існують герої. "Відьмак" - одна з моїх улюблених серій книг фентезі, по-перше, через персонажів (Геральта, Цирі, Регіса, Мільву...), які швидко стали мені рідними і яких важко було відпускати. Тому спостерігати за їхнім шляхом, особистісним розвитком, психологічними викликами та їх подоланням ніколи не було нудно. Я проковтнула усі книги серії за кілька днів. А по-друге, я люблю "Відьмака" за теми і меседжі, що проходять через усі книги, і за їх загальний гуманізм. Але якщо нічого з цього вас не торкнуло, я можу зрозуміти, чому книги зовсім не зайшли. Бо у мене теж є багато проблем з "Відьмаком". Просто вони інші :) От наприклад, мені не сподобалася головна сюжетна лінія навколо Цирі. Ще менше мені сподобалося включення Артурівських легенд у історію. Тому останній том перед пріквелом - мій найменш улюблений. Він взагалі часом сприймається як фанфік на Артурівські легенди з рядом OCs. Це було... дивно. І ще повністю погоджуюся щодо сексуалізації жінок. Взагалі часом дуже помітно, що писалися книги гетеросексуальним чоловіком, який втілював у них власні сексуальні фантазії. Мене з цього приводу найбільше дратує ставлення до бісексуальності деяких персонажок. Сапковський пише, що вони звичайно вступали у стосунки з жінками, але швидко розуміли, що там теж можуть бути складнощі (хто б міг подумати). Тож ці персонажки робили висновок, що немає ніякого сенсу у стосунках з жінками і поверталися до романів з чоловіками. Їхня бісексуальність використовується виключно як фансервіс для чоловічої аудиторії, але так, щоб точно не образити їхнє его.
Викладацька манера викладу матеріалу :) Щось таке менторсько-дикторське. Але якщо чесно - чистота мови і побудова речень - на висоті! Чекаємо відкриття нового каналу і огляд на ігри ) +1 Так, Сапковський просто стратив :)
Здивувало, що «Володарка озера» вам здалася трошки веселішою :) Зазвичай її з п'ятикнижжя, навпаки, найбільше сварять «за нудність». Вона, справді, повільніша і складніша за інші, як на любителя казкових пригод. А от мені, з огляду на драматургію, сподобалася найбільше.
Ukurainajin у Володарці ж там типу розв'язка була і все таке, було за що зачепитися попри певну розтягнутість сюжету. Інші ж книжки мені йшли гладко й рівно(( хоча й розв'язка була така собі, але ж вона була, мені вже цього було достатньо, аби було веселіше читати.
Ясно. Чесно кажучи, я не можу пригадати, які саме події відбувалися у якій книзі, починаючи від середини «Крові» і до закінчення «Вежі» - зливається-таки в одне ціле, хоча ключові моменти можу назвати. «Володарка» геть інша за побудовою.
Все в точку. Книгу я читала з великим задоволенням і вцілому враження чудові. А от про політику нудно, перескакувала абзаци. І у відносинах між Відьмаком і Йенефер чогось не вистачило😕 Дуже ними пройнялась, прям хвилювалася як за себе😅, тому можливо хотілося трохи більше
😆 про «полуничку» потішило Тішуся, що я уявляю у всіх епізодах Генрі Кавелла і мені стає легше, а ще ДАЙ БОЖЕ ЗДОРОВ‘Я тим прекрасним жінкам, які пишуть еротичні фанфіки про Відьмака 😅😂
Як історик скажу в Епоху Середньовіччя про руку ринку знали( це була рука продавця чи продавщині, не більше, але Сапковський краще знає може). Хотів почати читати цю серію, але після відео деякі сумніви на мене напали. Але деталь про відсутність описів чоловіків, мене засмучує ( жіночі теж непогано) хотівлось більше красивих чоловіків. І питання до Олі читати чи ні цю серію?
Crazy_Bookbinder навіть не знаю що сказати) мені не сподобалася серія (за винятком перших двох книжок), але в неї стільки фанатів, що мимоволі закрадається думка про те, що я, можливо щось важливе пропустила і не розгледіла в ній.
доречі ( не знаю чи про це йтиметься увідео) Клуб сімейного дозвілля нас обдурив. Книга адаптована не з оригінальної польської , а з російської адаптації. Я пречитав ці збірки десь разів 6 російською. І читаючи українську адаптацію я постійно наткався на русизми і дослівно перекладені з російської речення. А загалом я радий що нарешті є українська адаптація моєї улюбленої книги.
А мені подобається = Ведьмак из большого Киева (Васильев Владимир) = мені здається я це прочитав раніше творів Сапковського, але я був в курсі контексту =)
Не знаю даже,я купил сначала 2 книжки через розетку(вдруг зайдет),долго думал брать ли на украинском(цена ниже вот и взял в итоге),после (так как затянуло взял ещё 6)Перевод отличный,кроме первой книги. Но вот мне нравится что книг целых 8!Что плохого в том что бы подольше читать о любимом мире фентези?Тем более что книги в основном маленькие кроме предпоследней(500 с чем то страниц).
Books, extreme, and travels by Petro Ой, знаю, винувата)) помітила це уже на етапі редагування відео, коли пізно було усе виправити. Дякую, що звернули увагу 👍
Не знаю, який сенс висловлювати свою думку стосовно коментаря якому більше року, але все-таки це зроблю У відео Ольга сказала, що є інтровертом. А хто це такі? Так, це люди які не мають ультравеликого кола друзів. Вони не прагнуть спілкування в такій мірі, як це роблять екстраверти. Інтровертам важче підбирати слова, непросто моментально сформулювати відповідь. Тим паче, авторка сказала, що є профаном в даній області( я про сагу), тому, відповідно, невеличкі паузи та немалу кількість склейок їй пробачити можна У висновку скажу, що ваш коментар недоречний. Складається враження, що Ви неуважно слухали авторку даного відео. Якщо вам не подобається те, що людина говорить із зупинками- поставте більшу швидкість, і все буде добре. Якщо говорити про мене, то,як Ви могли помітити, дане відео мені сподобалося. Я зрозумів сильні та слабкі сторони роману та зробив певні висновки. Ця жінка, на моя думку, все чудово пояснила (як для профана) та говорила чудовою українською ( так, не ідеальною). Я чудово провів час, слухаючи непогану реакцію ерудованої людини, тому вдячний їй за це Дякую за увагу!))
За згадку Дюни велика похвала!!! А Відьмак , як все в нашому житті, на наш смак і вподобання. Як то кажуть на кожен товар свій покупець. Я от фанат,а книжки почав читати через однойменну гру. Добре, що в наш час люди взагалі читають. А Вам дякую за україномовний контент. Честь і хвала Вам і багато підписників!
Щиро дякую! Ну, Дюна чудова, не могла не згадати. Так, кожна людина пропускає прочитане крізь власний читацький і життєвий досвід, тому тут ніяких конфліктів не повинно виникати - лише обмін враженнями. Якби у кожного вони були однакові, було б нецікаво!
@@AWomanWhoReads Вірно Ви підмітили на рахунок вражень, тут більше нічого додати. Я зараз читаю месію дюни, а чи не могли б Ви порадити, що ще можна прочитати в такому ж дусі... Ваш читацький досвід все ж буде набагато більший ніж у мене. Буду вельми вдячний
Після цього відео я купив всі книги відьмака
що там ще друзі роблять, я не знаю, я інтроверт - хіхіхі
Ксенія Шпак сіль, Крим, Рим, мідні труби... ніби нічого не забула 😂
Дуже цікавий огляд
Щодо 16:28, ви розумієте, що це - дарк фентезі? Це вигаданий світ, автор не претендує на історичну доказовість. З приводу сексуалізації, книжка видана в 1993 році, вона написана чоловіком переважно для чоловіків.
Так, тепер уже розумію. Треба було більше фентезі почитати, щоб зрозуміти особливості жанру, це доволі давнє відео. А щодо того, коли і для кого книжка була написана, це ж не скасовує факту сексуалізації жіночих персонажів, для мене було важливо його відзначити, от я й відзначила.
Дякую за ваш огляд! В мене було абсолютно таке ж враження від цих книг. Єдине, що мені сподобалась 3 книга і трохи 4, бо там є взаємодія Ґеральта з Цірі чи Йен з Цірі, і це мені подобалось, а в інших, коли їх розділили, в частині 4, 5 та 6 книгах, весь інтерес був втрачений, бо все трималося на хімії між персонажами.
Боже дякую за огляд. Згоден з усією критикою. Хоча і люблю тематику, сетинг ігри та серіал. Завжди мав думку що книга слабенька як і автор, але так як читав у підлітковому віці то проковтнув як дали. Зараз (2023р.) на фоні критики серіалу від нетфліксу на ютубі з'являються стільки оглядів шо возносять книгу, шо хочеться істерично сміятися..
Щодо політики, яка швидко з'являється у книгах, то це нормально. Бо хоч книги і мають назву "Відьмак", вони не розповідають нам про професіонала з винищення монстрів. Вони говорять нам про мутанта, нібито далекого від людських почуттів. Але у сюжеті ми бачимо, що робить цей мутант, керуючись звичайними для людей емоціями, почуттями до близьких
Це книга не про відьмака у значенні професії, а про відьмака Ґеральта, про його життя, радість і горе
Дуже люблю цей всесвіт, але згодна на всі 100% з Вашою критикою)
Чудовий огляд!😂
Дякую! 😊😊
Про маркіз і сантехніка - ви зробили мій вечір! 😂
🤭🤭😅
Я подивився огляд книги "Відьмак", автор Анжей Сапковський. Дякую вам, знову чекаю на танці на початку видива.
Fibonacci Pacoli уже побігла розігріватись 💪 дякую що подивились))
РАмен.
Щодо економіки я нічого не можу сказати, а от мене здивувала генетика в середньовіччі, але я досить швидко зрозуміла, що це не особливість середньовічного фентезі, а особливість твору. Як на мене, автор дуже сильно проводить паралелі із сучасністю. Це доречі відноситься і до опису політики. Автор описує війну, і описує її максимально реалістично, він її не романтизує для цього і потрібні були описи політики.
Особлива відмінність відьмака в тому, що в загальному співвідношені світ вигаданий Сапковським, існує не лише навколо головних героїв.
Що до жіночих образів, то мені взагалі здалося, що Сапковський фемініст, він зробив своїх героїні сильними, розумними, войовничіми які показують свою сексуальність. Фактично це матріархальне середньовіччя. Я ще багато чого можу написати, але не хочу. Однозначно скажу лише те, що якби я почула цей відгук, до того як прочитала, то не читала б взагалі. Вибачате але такий собі, скоріш за все Ви очікували читати казку, а прочитали історію в якій вкладенно надзвичайно серйозні смисли, повчання і мораль. Моя оцінка 9 из 10.
Змушений одночасно погодитися і заперечити вам. Я вважаю Сапковський ідеально поєднав те відчуття пригод яке отримуєш від казок з більш серйозними і дорослими темами як відносини чоловіка і жінки, дитини і батьків, політику, філософію і сенс життя.
+
Відео супер) Здивувався що автор ризикнула надати критичний погляд на цей твір. Саме за це підпишусь.
P.S. Не нервуй, все чудово!
Спасибі!
Хочу подякувати за відео. Можливо ви не зовсім зрозуміли персонажів, бо Ґеральт зовсім не неотесаний грубий чолов'яга-вояка як ви сказали а відьмак, відьмацьке навчання включало не лише мутації і фехтування а і цивільні науки. крім Каер Морена вчився в Еландері, був набагато освіченішим ніж більшість простолюду того всесвіту не кажучи вже про селян які в більшості були не письменні. Любисток же не звичайний бард-бурлака а шляхтич з титулом, здобував освіту в академії Оксенфурта. Ну а щодо економіки, Адам Сміт не придумав економіку вона існувала задовго задовго до нього, торгівля, ціни, попит і пропозиція, податки, мита це все існувало і в середньовіччі і в добу Риму і до нього. Тай описаний період у Відьмаку це не класичне наше середньовіччя а скоріше наше пізнє середньовіччя де ми вже маємо вже наприклад зародження мануфактур в Нільфґарді. І це описане в книгах.
Попри те, що мені сага сподобалася (я одразу прийняла закони жанру масового читва із купою сексуальних сцен і типово передбачуваною композицією подорожі), ваш відгук сподобався теж, він веселий))) Утім, не можу погодитися з тим, що нікому там поспівчувати. А як же Цирі?
Щодо затягнутості саги - згода. Щодо нереалістичних діалогів - такого відчуття не виникало, у згаданій "Дюні" (яку теж ніжно люблю) діалоги ще більш віддалені від реальності, але чому би й ні, це ж не документальний фільм. До речі, щодо "Дюни", то от якраз вона мені йшла значно важче, все-таки "Дюна" - це філософія, а "Відьмак" - казочка.
Garik Petrushok дякую)) я Дюну за кілька днів подужала і була в захваті)) а Відьмачка заледве домучила за майже 3 роки 😂 Щодо Цірі, вона в мене взагалі співчуття не викликала, а часом навіть роздратування (щось зі мною, мабуть, не так. Усі люблять Цірі 😂). Хотілося скоріше до Ґеральта повернутися, коли читала про неї, саме вони з Любистком мені більш за все імпонували)))
А які ж там старі друзі у перших двох книжках? Хіба що Яскер (Любисток), який до Ґеральта пристав, а той його терпів, бо більше взагалі не було, з ким товаришувати. Мені аж цікаво стало. Можна вас попросити зазначити сторінку-дві, на яких діалоги справили на вас таке враження? Справа у тому, що мої враження геть інші, і я хочу це проаналізувати. Я читав і оригінал, і переклад Легези, і нарікання у мене лише стосовно певної сухості перекладу
Ukurainajin я читала ще влітку 2016, уже добре не пам'ятаю що й де, на дозвіллі постараюся виписати)
Ого нічо собі! Це Ви. У вас теж канал де ви навчаєте українську якщо я не помиляюся. Я дивився ваші відео десь рік тому коли я почав вивчати укр. А зараз шукав якесь відео/відгук про Відьмак і, ну ваше обличчя знову. Приємно! :)
Brian Escobar Так! є в мене і такий канал, щоправда я його трохи занедбала останнім часом. А я нещодавно бачила відео про вас у Голосі Америки, здається. Ви чудово опанували українську! Тішуся, що змогла хоч трошки долучитися до вашого прогресу!
A Woman Who Reads о вау ви також бачили сюжет?.. Так це я😅. Нуу щиро дякую! але насправді нічого особливого. Будь-хто може зробити це. Та ну навпаки. я тішуся, що зміг хоч трішки долучитися до вашої крутості😎
Brian Escobar правда! якщо дійсно чогось хочеш, то неодмінно досягнеш! Дякую і успіхів вам!!
Красива дівчина, що читає :-)
Цікавий огляд. Я навіть не знаю, що тепер робити, читати чи ні?
Books, extreme, and travels by Petro дякую! мабуть, треба спробувати)) у серії багато шанувальників, може і зайде))
Треба було купити Бестіарий
Ха, Ґеральт неотесаний лише для суспільної думки, від нього іншого просто й не очікують. І цей момент, до речі, там також висміюється.
А от стосовно сучасного словництва, там кілька причин: 1) польська дуже латинізована; те, що у нас високомудрий науковий стиль, там звичайні побутові речі, перекладач може не дотриматися балансу; 2) це ж не наше справжнє середньовіччя, а фантастичне; там розвиток думки у певних верствах значно випереджає розвиток суспільства в цілому; 3) Сапковський взагалі часто жартує, не варто оманюватися серйозністю оповіді; у нього бувать анахронізми як художній прийом, подібно до Пратчетта
Ukurainajin ну так, з латинськими словами зрозуміло. Просто сеттінг такий - коні, шаблі і тут, бац, - попит і пропозиція 😁 трохи дисонувало, звичайно, але це не серйозна претензія до автора)) дякую за роз'яснення!
Отака родзинка цього сетингу :) Взагалі Сапковський теж починав «Відьмака» як пародію на героїчне фентезі (перше оповідання), далі погрався з переспівуванням казок, додаючи власну філософію. А потім вирішив, або що тема плодовита, або що у казки не має бути радісного кінця, і написав сагу :) Я не читав ще Narrenturm (Вежа блазнів) - її написано пізніше, і там середньовіччя вже історичне. Прочитаю, можна буде порівняти.
В імені Анджей наголос на перший склад)
Про те, що нереалістично друзі спілкуються - ну, в історичних романах постійно так) можливо, це відсилка.
Robert Menus може бути))
вродлива)
Згоден що 4 та 5 книжки трішки стають "душні" в плані побудови світу з його політикою та війнами. Але до кінця 5 книжки я звик і навіть почав цікавитися. Далі не читав. Завтра починаю шосту.
Я згідний з вами, але якщо не лише прочитати книжку, а й поцікавитись більше то можна дізнатись, що якраз сам Геральт з Рівії він допомагав королям в рішеннях проблем дипломатії тому сама дипломатія це не від'ємна частина книги. Сама оця дипломатія, показана як і сам Відьмак черствою та нудною. І я думаю якраз таке її описання підходить до цього твору як найкраще.
The_Farrow_YT нічого не маю проти, ми таки погодилися на тому, що політико-дипломатична складова була нудною.
Відьмак отримав вподобайку ПНТТ від мене.
Дякую за огляд, буду читати відьмака, скільки подужаю.
Дякую що подивилися!
Цікаво, як зовсім по-різному люди можуть сприймати одні й ті самі книжки :)
Тут вже писали про значні знання з економіки у начебто середньовічному світі: це вигаданий фентезійний світ, який лише нагадує європейське середньовіччя на Землі, але все ж живе за своїми законами і ніколи не претендував на історичну достовірність щодо нашого світу. Чи про освіченість Геральта: насправді, він розумна і начитана людина із широкими знаннями реального світу і різних його сфер. Чи про неприродність діалогів і речень: не знаю, я читала у російському перекладі - було нормально.
Але мене здивувало, що для вас одним із недоліків серії було забагато нудної політики після другої книги. Бо я люблю, коли політика, боротьба за владу і інтриги відіграють значну роль у фентезійних романах, але мені в принципі важко пригадати, що б можна було справді назвати політикою у "Відьмаку". Скажімо, у "Пісні льоду та пламені" політика складає велику і важливу частину сюжету. А у "Відьмаку" для мене це був лише ненав'язливий бекграунд, що надає більше інформації про світ, у якому існують герої.
"Відьмак" - одна з моїх улюблених серій книг фентезі, по-перше, через персонажів (Геральта, Цирі, Регіса, Мільву...), які швидко стали мені рідними і яких важко було відпускати. Тому спостерігати за їхнім шляхом, особистісним розвитком, психологічними викликами та їх подоланням ніколи не було нудно. Я проковтнула усі книги серії за кілька днів. А по-друге, я люблю "Відьмака" за теми і меседжі, що проходять через усі книги, і за їх загальний гуманізм. Але якщо нічого з цього вас не торкнуло, я можу зрозуміти, чому книги зовсім не зайшли. Бо у мене теж є багато проблем з "Відьмаком". Просто вони інші :)
От наприклад, мені не сподобалася головна сюжетна лінія навколо Цирі. Ще менше мені сподобалося включення Артурівських легенд у історію. Тому останній том перед пріквелом - мій найменш улюблений. Він взагалі часом сприймається як фанфік на Артурівські легенди з рядом OCs. Це було... дивно. І ще повністю погоджуюся щодо сексуалізації жінок. Взагалі часом дуже помітно, що писалися книги гетеросексуальним чоловіком, який втілював у них власні сексуальні фантазії.
Мене з цього приводу найбільше дратує ставлення до бісексуальності деяких персонажок. Сапковський пише, що вони звичайно вступали у стосунки з жінками, але швидко розуміли, що там теж можуть бути складнощі (хто б міг подумати). Тож ці персонажки робили висновок, що немає ніякого сенсу у стосунках з жінками і поверталися до романів з чоловіками. Їхня бісексуальність використовується виключно як фансервіс для чоловічої аудиторії, але так, щоб точно не образити їхнє его.
Викладацька манера викладу матеріалу :) Щось таке менторсько-дикторське. Але якщо чесно - чистота мови і побудова речень - на висоті! Чекаємо відкриття нового каналу і огляд на ігри ) +1 Так, Сапковський просто стратив :)
Лайк, підписка і комент
Дякую!!
Здивувало, що «Володарка озера» вам здалася трошки веселішою :) Зазвичай її з п'ятикнижжя, навпаки, найбільше сварять «за нудність». Вона, справді, повільніша і складніша за інші, як на любителя казкових пригод. А от мені, з огляду на драматургію, сподобалася найбільше.
Ukurainajin у Володарці ж там типу розв'язка була і все таке, було за що зачепитися попри певну розтягнутість сюжету. Інші ж книжки мені йшли гладко й рівно(( хоча й розв'язка була така собі, але ж вона була, мені вже цього було достатньо, аби було веселіше читати.
Ясно. Чесно кажучи, я не можу пригадати, які саме події відбувалися у якій книзі, починаючи від середини «Крові» і до закінчення «Вежі» - зливається-таки в одне ціле, хоча ключові моменти можу назвати. «Володарка» геть інша за побудовою.
Ви часом в ЛНУ не працюєте?
ні, не працюю)
A Woman Who Reads у мене просто таке враження, що я вас бачила))
Все в точку. Книгу я читала з великим задоволенням і вцілому враження чудові. А от про політику нудно, перескакувала абзаци.
І у відносинах між Відьмаком і Йенефер чогось не вистачило😕 Дуже ними пройнялась, прям хвилювалася як за себе😅, тому можливо хотілося трохи більше
Доброго дня, а як ці книжки по якості? (можливо тримали в руках руський тираж Геральд, Цирі збірник - не поступається їм по якості?)
Добрий день) якість хороша, типові для ксд видання, лише шрифт трохи дивний - довелося звикнути
😆 про «полуничку» потішило
Тішуся, що я уявляю у всіх епізодах Генрі Кавелла і мені стає легше, а ще ДАЙ БОЖЕ ЗДОРОВ‘Я тим прекрасним жінкам, які пишуть еротичні фанфіки про Відьмака 😅😂
Оххх, і такі є?! Дай боже здоров'я, звісно, я б таке почитала)) хоча з оригіналом якось так собі склалося)
є укр середовища фанфи?
Як історик скажу в Епоху Середньовіччя про руку ринку знали( це була рука продавця чи продавщині, не більше, але Сапковський краще знає може). Хотів почати читати цю серію, але після відео деякі сумніви на мене напали. Але деталь про відсутність описів чоловіків, мене засмучує ( жіночі теж непогано) хотівлось більше красивих чоловіків. І питання до Олі читати чи ні цю серію?
Crazy_Bookbinder навіть не знаю що сказати) мені не сподобалася серія (за винятком перших двох книжок), але в неї стільки фанатів, що мимоволі закрадається думка про те, що я, можливо щось важливе пропустила і не розгледіла в ній.
@@AWomanWhoReads гм дякую, що відповіла декілька книг з серії точно прочитаю. Р.S. В серіалі актори (себто чоловіки) нічого такі, симпотні
Crazy_Bookbinder от і добре, тішусь за глядачів) сама навряд чи дивитимусь
доречі ( не знаю чи про це йтиметься увідео) Клуб сімейного дозвілля нас обдурив. Книга адаптована не з оригінальної польської , а з російської адаптації. Я пречитав ці збірки десь разів 6 російською. І читаючи українську адаптацію я постійно наткався на русизми і дослівно перекладені з російської речення. А загалом я радий що нарешті є українська адаптація моєї улюбленої книги.
Ой, ви поки знімали, у вас сонце сіло :)
Ukurainajin ну так, наприкінці відео стає темнішим за саме фентезі 😁 так і було задумано 😉
Я теж пофарбувала волосся. 👼👱♀️Відьмак як серія сподобався Та з кінцем я не погоджуюсь.Для мене лишилось більше питань аніж відповідей
ВИКТОРИЯ ДАВИДЕНКО для мене, чесно кажучи, мотивація головного лиходія була не зовсім зрозумілою. Та хоч яка, а все ж розв'язка, я і їй була рада 🤓
@@AWomanWhoReadsа хто головний лиходій? Там такого нема. Світ, що оточує героїв загалом злий з малим вкрапленням чесних та порядних
Така красива дівчинка!
Може йдем на каву?
Яке гарненьке дівчисько! Мрію аби таке сіло мені на обличчя... Відьмак круть і маст хев! Читав, грав, глядів!
Відьмак топ
А мені подобається = Ведьмак из большого Киева (Васильев Владимир) = мені здається я це прочитав раніше творів Сапковського, але я був в курсі контексту =)
Багато води
Лайк, підписка
Дякую!
вряд ли «ведьмак» - это темное фэнтези, вы скорее всего и не читали ничего из темного фэнтези. при всем уважении к украинским блогерам.
а вы откуда? неужеле с парашки? гори парашка! =)
книги дуже затягнуті багато писанини без сенсу
4 книги було б нормально но не 8
TOP GLITCH погоджуюсь!
Не знаю даже,я купил сначала 2 книжки через розетку(вдруг зайдет),долго думал брать ли на украинском(цена ниже вот и взял в итоге),после (так как затянуло взял ещё 6)Перевод отличный,кроме первой книги.
Но вот мне нравится что книг целых 8!Что плохого в том что бы подольше читать о любимом мире фентези?Тем более что книги в основном маленькие кроме предпоследней(500 с чем то страниц).
А э книжки на російській мові,але з картинками як ігр ??
Я русский нихуя не понял но мне книги понравились
Можна без матів, будь ласка
@@fluctism Нi
@@trezzini7116 Ну незнаю, то невиховано
@Suwi Etch, чоловіче, що за моралі, я не ділив світ на чорний і білий, не спорю, то мої проблеми, але так розгорнуто, ще ні хто не відповідав
@@fluctism ахахах, в ньому наставник помер може, ось і повчає, певно, всіх в інтернеті 😄 Добре, що не цитатами говорить. 😄
Гарна мова. Тільки, будь ласка, не "на рахунок". У відьмака немає рахунку. Ну, ви зрозуміли...
P.S. Я лише з хорошими намірами.
Books, extreme, and travels by Petro Ой, знаю, винувата)) помітила це уже на етапі редагування відео, коли пізно було усе виправити. Дякую, що звернули увагу 👍
Не подумайте, що я сильний "виправляйщик", але можна дати ще одну пораду?
A Woman Who Reads то можна чи ні? Це було запитання.
Books, extreme, and travels by Petro можна, чого ж ні)
A Woman Who Reads напишу у Facebook.
Таке враження,ніби вам дуже важко розмовляти українською
Не знаю, який сенс висловлювати свою думку стосовно коментаря якому більше року, але все-таки це зроблю
У відео Ольга сказала, що є інтровертом. А хто це такі? Так, це люди які не мають ультравеликого кола друзів. Вони не прагнуть спілкування в такій мірі, як це роблять екстраверти. Інтровертам важче підбирати слова, непросто моментально сформулювати відповідь. Тим паче, авторка сказала, що є профаном в даній області( я про сагу), тому, відповідно, невеличкі паузи та немалу кількість склейок їй пробачити можна
У висновку скажу, що ваш коментар недоречний. Складається враження, що Ви неуважно слухали авторку даного відео. Якщо вам не подобається те, що людина говорить із зупинками- поставте більшу швидкість, і все буде добре.
Якщо говорити про мене, то,як Ви могли помітити, дане відео мені сподобалося. Я зрозумів сильні та слабкі сторони роману та зробив певні висновки. Ця жінка, на моя думку, все чудово пояснила (як для профана) та говорила чудовою українською ( так, не ідеальною). Я чудово провів час, слухаючи непогану реакцію ерудованої людини, тому вдячний їй за це
Дякую за увагу!))