Klapzubova XI. (Ladislav Brom, 1938, celý film)
Вставка
- Опубліковано 7 лют 2025
- Jako předloha sportovní komedie Ladislava Broma posloužila stejnojmenná humoristická povídka Eduarda Basse, upozorňující s nadhledem na důležitost čestné hry v nečestném světě. Jedenáct talentovaných fotbalistů, synů majitele autodílny Klapzuby, v oddechovém snímku odolává svodům profesionálního sportu a řeší milostné vzplanutí jednoho z hráčů. Obsazení tvořenému dobovou hereckou elitou vévodí Theodor Pištěk a Antonie Nedošinská.
Režie: Ladislav Brom, scénář: Karel Steklý, Ladislav Brom, kamera: Jan Stallich, hudba: Josef Dobeš, František Svojík, hrají: Theodor Pištěk, Antonie Nedošinská, Raoul Schránil, Hana Vítová, Jaroslav Marvan, František Filipovský, Bedřich Veverka a další
Odebírejte kanál Filmová klasika: / @filmovaklasika
Více o filmu: www.filmovypre...
#sport #komedie #fotbal
Nevim proc ale za vic nez pulstoleti meho zivota jsem tehle film nikdy nevidel. Stare Ceskoslovensko a jeho kinematografie byla na vysoke urovni. Dekuji.
Prostě nádhera
Zapinam a davam lajk hned.
Opravdový klenot 🥰
dekuji za krasny film.
Skvělý film, je legendární.
Tyhle filmové klenoty dávaly v TV za komanču jako filmy pro pamětníky
Díky !!!
To by měli dávat v TV.
To je podivana
Pan Pištěk to byl pan herec s paní Nedošinskou jim to šlo nejlépe.
👋👋👋, a kdyz se s nima v jinych filmech obevil jeste Jindrich Plachta... 😅
Koureni zakazano a on tam fajčil dymku 😃
To byli ale zivotni hodnoty a nemluvim o sportu 👍. Jeste s rovnopravnosti za socialismu se to udrzelo, ale po 1989 prisel moralni upadek spolecnosti 🥴.
Spolecnost je takova,jaci jsou lide.
@jojova3776 A lide jsou podle toho jak jsou vychovani a v tom je ten rozdil modelu spolecnosti.
Super jen Adolf to pokazil