Щиро дякую за відео, дуже корисне, мені сподобався ваш метод дуже, я різні варіанти думав, але ваш самий кращий. Нехай Господь воздасть вам за те що не скриваєте а виставляєте корисну інформацію. Нехай благословить вашу пасіку Бог і щоб вони живі були і приносили вам прибуток!!! Ставлю👍👍👍
Доброго вечера. Пан Ярослав вопрос - в этом видео Вы говорите что в микронуклеусах, там где мало пчелы, макти не такого качества получаются. В Ваших видео есть и микронуклеусы. Скажите, есть ли разница все-таки в качестве маток из такого нулеуса и микронуклеуса и какие у них приемущества друг против друга. Ясно дело микронук из ППС дешевый проще в изготовлении. А если это отбросить? Спасибо.
Доброго дня! Вітаю зі Святом!!! Чи могли б Ви зняти відео (чи зробити опис) про вашу кормушку в цей нуклеус, як заливається сиропом і чи використовуєте поплавок, як розділити кормушку (щоб не з'єднались дві сім'ї через неї в середині). Дякую!
Пан Ярослав, ваші нуклеусні рамки - це мої надставочні рамки. Саме такі рамки я використовую вже 25 років. Бачите, думки розумних людей перетинаються ))) Я там пізніше покажу свої вулики на якісному відео.
savvasfly - Ярослав Муха Проволоку натягуєте зверху вниз рамки, чи впоперек? Якщо зверху вниз рамки, то як вжимаєте верхній брусок рамки? Він дуже жорсткий та товстий.
+Андрій Якименко Та не принципово, просто таку столярку роблю у вільний від основної роботи час. Майстерня в мене має інше призначення і ціну на виріб розраховую так, щоб робочий день виходив приблизно 50$, а на нуклеус, чи вулик треба складати калькуляцію, це дошка, + фанера, оцинковка, утеплювач, сітка, клей, шурупи, дріт на рамки, електрика, амартизація станків, час затрачений на виріб, податок = ціна виробу і в один день ніяк не втиснеш.
+savvasfly Ярослав оце вже интересно,а шо це за робота на 50$ в день.хочу и себе такие нормы поставить. кстати в недавних видео видел ваш ящик с инструментами немогли бы вы как то и про него обзор сделать
+Aleks Volik Если у Вас профессия дизайнер, художник, резчик по дереву, или имеете знания по иконописи и реставрации икон, и изготовление иконостасов, тогда я думаю мог бы помочь в Вашем вопросе. По второму вопросу, у меня есть только пасечный ящик, а инструменты на полках, или в шкафах. Но может я не понял о чём речь.
ПІДКАЖІТЬ будьласка ,я зробив 8 вуликів з дсп всередині, потім 2 пінопласт,та оббив двп думав що буде нормально тепло а вони в жару на пердній стінці вентилюють обліпивши вю=сю передню стінку вулика...є такий самий вулик тільки замість пінопласта пустота, там все нормально,що ви про це думаєте???
Доброго дня Ярославе.Такі питання 1) коли ви зимувалий нуклеус ділите для заселення молодими матками,як в робите,щоб бджола не зліталася на один льоток(як вони звикли)?,2)в іншому відео бачив як ви заселяли бджіл в нуклеус на голі рамки.чи це з нестачі суші, чи це прийом,щоб краще приймали матку ?і ще за який час сімейка відстраює 3 рамки .Дякую.
Доброго дня Сергій. Весною при розгоні нуклеусу відкриваю усі льотки, щоб бджоли привикли до чотирьох отворів, а вже 20 травня при підсадці маток ділю на чотири. При заселенні нуклеусів даю рамки з полоскою вошини, це стимулює роботу бджіл в результаті менше зльотів і також профілактика проти захворювань. Три рамочки відбудовують по різному від тижня до двох.
Розміри довільні, головне витримати стандарти, щоб потім була можливість використати рамки і нуклеуси в різних варіантах, тобто рамки ідуть на надставки на корпусні вулики, а нуклеуси з чотирьох відділень можна об'єднати в одне, чи два для зимівлі.
Евгений Сохин На счёт съёмного дна полностью с Вами согласен, но этот вариант хорошо подходит для многокорпусных ульев. Не вижу смысла делать съёмные донья для нуком если в моём варианте ни подмора ни плесени в них не бывает и чистить весной нечего.
дякую за відповідь. я тільки перший рік займаюсь бджільництвом. Умене зимують бджоли на сітці у все дно. що я побачив. в одному вулику в зиму йшла одна вуличка бджіл і вони перезимували. між сіткою і сім'єю я на зиму ставлю корпус пустий 145. це також мабуть збільшене підрамочне пространство. можливо якщо треба робити з,емне дно то його робити високим. Так? дякую за відео. ще раз здоров'я Вам і родині
Пане Ярослав. Мені дуже подобаються Ваші відео, Ваше спілкування. Але є заперечення у Ваших словах. Ви робите нуклеуси товщина доски 20 мм - е добре. Рогатий вулик 22 мм товщиною - також добре, розвиток, зимівля, медозбір, сітчате дно. Але коли Ви обговорюєте українську та даданівську рамки, Ви заставні на українську рамку ставите на плечики (передивіться ВІдео). Перевага на українську рамку - Що тепло яке виділяють бджоли піднімається на верх і підігріває корм. Бджоли привикають (так як люди до своєї оселі - кімната ліворуч, кімната праворуч). В зимку клуб пішов догори (на українську) на даданівську від передньої до задньої. ВСЕ. На рахунок пів рамки на українку мені також подобається. Раджу подивитись відео В.Можейко з Білорусії. Дякую за увагу.
Андрій, не зрозумів, на чому повинні стояти заставні? По рамках, запам'ятайте - даданівська рамка не наша і не для наших кліматичних умов. Клуб на такі рамці обігріває по заду себе пусте місце, через що зношується бджола, більший розхір кормів, при цьому переповнений кишечник, опоношення, смерть. На відміну цього не буває у випадку з укр. рамкою. ua-cam.com/video/Hwh0oMv1yfM/v-deo.html
Варіантів є дуже багато і кожен вибирає до вподоби один, який підходить під його стиль бджільництва. Самий надійниц відводок на плідну матку, дві три рамки розплоду одну дві кормові і плідна матка. Пізніше раз, два підсильте і буде Вам сім'я і медку до чайку. Удачі.
+Роман Добрынин Мне кажется, что в этом видео я о никаком стрессе не упоминал, для имформацыи могу сказать, что при пересылке маток в клеточках бывают случаи пропадает их яйцэноскость, но только на некоторое время.
Щиро дякую за відео, дуже корисне, мені сподобався ваш метод дуже, я різні варіанти думав, але ваш самий кращий.
Нехай Господь воздасть вам за те що не скриваєте а виставляєте корисну інформацію. Нехай благословить вашу пасіку Бог і щоб вони живі були і приносили вам прибуток!!!
Ставлю👍👍👍
Свет Миру Дякую.
Приветствую! Весной при розделении нуклеуса,пчёлы не набиваются в леток из которого облетелись при первом облёте?
ДЕРЕВЕНЩИНА Нет, всё нормально.
Вітаю! Який діаметр льотка найкращий!? Дякую за відповідь!
Доброго вечера. Пан Ярослав вопрос - в этом видео Вы говорите что в микронуклеусах, там где мало пчелы, макти не такого качества получаются. В Ваших видео есть и микронуклеусы. Скажите, есть ли разница все-таки в качестве маток из такого нулеуса и микронуклеуса и какие у них приемущества друг против друга. Ясно дело микронук из ППС дешевый проще в изготовлении. А если это отбросить?
Спасибо.
Доброго вечора. Якщо не секрет поділіться розмірами свого нуклеуса.
соты пчелы хорошо оттягивают? или практикуете и с листами наващивать и в нуклеус ставить?
Тянут хорошо, но если вижу, что мало пчелы, тогда ставлю вощину, чтобы не срабатывались.
Доброго дня! Вітаю зі Святом!!! Чи могли б Ви зняти відео (чи зробити опис) про вашу кормушку в цей нуклеус, як заливається сиропом і чи використовуєте поплавок, як розділити кормушку (щоб не з'єднались дві сім'ї через неї в середині). Дякую!
Дякую за вітання, взаємно. По годівниці зніму відео осінню.
Я вже питав вас про вентиляцію у ваших вуликах, ви казали що є ролик, но я не можу його знайти . Чи могли б ви дати на нього ссилку, дякую.
Mikki Mikki Дивіться за попередні роки, в багатьох роликах я про це розказую.
Доброго вечора Ярослав, чи моглиб ви показати як ви виготовляєте свої вулики.
Саша Поляновський Незабаром буде ролик.
Пан Ярослав, ваші нуклеусні рамки - це мої надставочні рамки. Саме такі рамки я використовую вже 25 років. Бачите, думки розумних людей перетинаються )))
Я там пізніше покажу свої вулики на якісному відео.
Подивлюся з задоволенням.
гарно продумано дуже подобається
Олег Тропак Дякую.
Ярослав Іванович а товщина цих нуклеусів яка? Мені здається що 25мм правильно? І вони у вас зимуютьна дворі?
Добро вечора.
Товщина стінки 20мм., зимують на волі - на цю тему є жменя роликів😉🐝🐝
@@savvasfly зараз передивлятимусь, ніч довга)
Привіт! напишіть які внутрішні розміри Вашого нуклеуса. Дякую.
Vikaz rv 250-500-315мм.
Доброго дня, підскажіть, будьте ласкаві, який точний розмір української піврамки ? Дякую
Sneza&Zlatka 230 на 300мм.
піврамка української рамки, 300*213 мм
Хороший задум,бог в поміч.
у малых нуклеусах навить писля облйоту матка хуже червыть тому я використовую нуклеуси на даданивську рамку
Доброго вечора! Можливо у Вас вже є відео про кормушку? Осінь вже прийшла!!! 🙂
taras_hodov Пока нема, зараз працюю над цікавим проектом з бджільми по якому скоро змонтую ролик. По годівницях після цієї роботи.
как вам такой нук ua-cam.com/video/6gje0hVk9tY/v-deo.html
есть еще нук на 4 маткоместа
Вам від нас лайки та повага! Розкажіть, як ви натягуєте проволоку на українську рамку (станок, чи просто вручну, чи може автоматика якась ) ?
Дана Плюсова Той же принцип і приспособа, як для рамки дадана.
savvasfly - Ярослав Муха Проволоку натягуєте зверху вниз рамки, чи впоперек? Якщо зверху вниз рамки, то як вжимаєте верхній брусок рамки? Він дуже жорсткий та товстий.
Лайк!Я також давно використовую подібні нуки, на пів української рамки.
Ник Тодер Ок.
лайк!
Николай Пасечник Дяку.
а розмири де можно побачити ?
Dra Gon Рамка 230 на 300мм., від неї й танцюйте.
Підрамковий простір в нуклеусах який?
20мм.
Ярослав дякую за хороше відео що ви скажете як що зробити нуклеус такий як Володимира Хуторного
Василий Кулик Усі нуклеуси мають право на життя. Свої після обкатки я зробив би по інакшому. Їх треба вибирати під свій стиль роботи.
на заказ такі теж робите?
Олег Тропак Ні.
Пане Ярослав ,Ви з самого Франківська чи з області?Я в свій час жив на Франківщині (Богородчанський рн.)
Ник Тодер Тепер живу у Войнилові.
в яку цiну Ваш нуклеус в повнiй комплектацii?
Не знаю, бо виготовляю тільки для себе і це мій варіант нуклеуса.
невже не можна скласти цiну ? чи Ви принципово не продаете ?
+Андрій Якименко Та не принципово, просто таку столярку роблю у вільний від основної роботи час. Майстерня в мене має інше призначення і ціну на виріб розраховую так, щоб робочий день виходив приблизно 50$, а на нуклеус, чи вулик треба складати калькуляцію, це дошка, + фанера, оцинковка, утеплювач, сітка, клей, шурупи, дріт на рамки, електрика, амартизація станків, час затрачений на виріб, податок = ціна виробу і в один день ніяк не втиснеш.
+savvasfly Ярослав оце вже интересно,а шо це за робота на 50$ в день.хочу и себе такие нормы поставить.
кстати в недавних видео видел ваш ящик с инструментами немогли бы вы как то и про него обзор сделать
+Aleks Volik Если у Вас профессия дизайнер, художник, резчик по дереву, или имеете знания по иконописи и реставрации икон, и изготовление иконостасов, тогда я думаю мог бы помочь в Вашем вопросе. По второму вопросу, у меня есть только пасечный ящик, а инструменты на полках, или в шкафах. Но может я не понял о чём речь.
ПІДКАЖІТЬ будьласка ,я зробив 8 вуликів з дсп всередині, потім 2 пінопласт,та оббив двп думав що буде нормально тепло а вони в жару на пердній стінці вентилюють обліпивши вю=сю передню стінку вулика...є такий самий вулик тільки замість пінопласта пустота, там все нормально,що ви про це думаєте???
Зробіть у днищі отвір і закрийте його сіткою з нержавійки, я думаю все радикально зміниться.
Доброго дня Ярославе.Такі питання 1) коли ви зимувалий нуклеус ділите для заселення молодими матками,як в робите,щоб бджола не зліталася на один льоток(як вони звикли)?,2)в іншому відео бачив як ви заселяли бджіл в нуклеус на голі рамки.чи це з нестачі суші, чи це прийом,щоб краще приймали матку ?і ще за який час сімейка відстраює 3 рамки .Дякую.
Доброго дня Сергій. Весною при розгоні нуклеусу відкриваю усі льотки, щоб бджоли привикли до чотирьох отворів, а вже 20 травня при підсадці маток ділю на чотири. При заселенні нуклеусів даю рамки з полоскою вошини, це стимулює роботу бджіл в результаті менше зльотів і також профілактика проти захворювань. Три рамочки відбудовують по різному від тижня до двох.
а размеры есть?
Розміри довільні, головне витримати стандарти, щоб потім була можливість використати рамки і нуклеуси в різних варіантах, тобто рамки ідуть на надставки на корпусні вулики, а нуклеуси з чотирьох відділень можна об'єднати в одне, чи два для зимівлі.
а креслання можна такого?
Олег Тропак Такого нема, є інші, дивіться свіжі ролики.
Як робити по середині паз. ?
Іван Мицько Фрезою на циркулярці.
хочу з еппс собі такі зробити
Олег Тропак Удачі Вам.
Bravooo
Skazite pozalosto vse razmeri nukleusa
Чи можна купити
Іван Вікторович Ні, на продажу не використовую.
@@savvasfly А можи підкажи и хто можи зробити? І ще одне питання чи можи в всіх відділеннях зимувати матки?
Іван Вікторович На зиму об'єднуємо, дивіться в роликах як я це роблю. По виготовленню звертайтеся до столярів.
Хорошие нуки но на мой взгляд с от емным дном былобы намного удобней с ним работать .
Евгений Сохин На счёт съёмного дна полностью с Вами согласен, но этот вариант хорошо подходит для многокорпусных ульев. Не вижу смысла делать съёмные донья для нуком если в моём варианте ни подмора ни плесени в них не бывает и чистить весной нечего.
доброго здоров'я, Ви кажете, що зробили би трохи інакше. а що інакше
Два капитана Це з'ємне дно, підрамочний простір більший і верхня вентиляція під дахом на зиму.
дякую за відповідь. я тільки перший рік займаюсь бджільництвом. Умене зимують бджоли на сітці у все дно. що я побачив. в одному вулику в зиму йшла одна вуличка бджіл і вони перезимували. між сіткою і сім'єю я на зиму ставлю корпус пустий 145. це також мабуть збільшене підрамочне пространство. можливо якщо треба робити з,емне дно то його робити високим. Так? дякую за відео. ще раз здоров'я Вам і родині
Два капитана Як, що підрамочний простір дуже виликий - літом потягнуть язики. Дякую за побажання. Удачі.
savvasfly - Ярослав Муха а який по Вашому в см повинен бути підрамочний Простір?
Два капитана Для зимівлі не менше 5 см.
Чи можна такі самі нуклеуси тіки з ППС
Ігор Конишин Все можна, але вони будуть недовговічні.
Сайт для замовлень - beeuniverse.com.ua
Зніміть відео про інструменти.
Іван Мицько Передивіться ролики по роботі в майстерні, там все, що Вас цікавить знайдете.
Пане Ярослав. Мені дуже подобаються Ваші відео, Ваше спілкування. Але є заперечення у Ваших словах. Ви робите нуклеуси товщина доски 20 мм - е добре. Рогатий вулик 22 мм товщиною - також добре, розвиток, зимівля, медозбір, сітчате дно. Але коли Ви обговорюєте українську та даданівську рамки, Ви заставні на українську рамку ставите на плечики (передивіться ВІдео). Перевага на українську рамку - Що тепло яке виділяють бджоли піднімається на верх і підігріває корм. Бджоли привикають (так як люди до своєї оселі - кімната ліворуч, кімната праворуч). В зимку клуб пішов догори (на українську) на даданівську від передньої до задньої. ВСЕ. На рахунок пів рамки на українку мені також подобається. Раджу подивитись відео В.Можейко з Білорусії. Дякую за увагу.
Андрій, не зрозумів, на чому повинні стояти заставні? По рамках, запам'ятайте - даданівська рамка не наша і не для наших кліматичних умов. Клуб на такі рамці обігріває по заду себе пусте місце, через що зношується бджола, більший розхір кормів, при цьому переповнений кишечник, опоношення, смерть. На відміну цього не буває у випадку з укр. рамкою. ua-cam.com/video/Hwh0oMv1yfM/v-deo.html
дякую за розяснення
Андрій Бернацький йд
я ка ціна буде на 17 рік (маток)приблизно
Slafon ukr Будем живі, здорові і долар не скоче, то буде така ж, як і цього року перші по 250гр потім дешевші.
@@savvasfly де можна3у Львові вкупити нуклекс
Діма Попівняк Не знаю, я не зі Львова.
як зробити видводок.
Варіантів є дуже багато і кожен вибирає до вподоби один, який підходить під його стиль бджільництва. Самий надійниц відводок на плідну матку, дві три рамки розплоду одну дві кормові і плідна матка. Пізніше раз, два підсильте і буде Вам сім'я і медку до чайку. Удачі.
Все ничего, только не понятно нихрена что он говорит.
что такое стрес.....? 2 3 года
Извените, не понял вопроса, о каком стрэсе идет речь?
при перевозке пакета или матку у нее получается стрес и она становиться как молодая !
+Роман Добрынин Мне кажется, что в этом видео я о никаком стрессе не упоминал, для имформацыи могу сказать, что при пересылке маток в клеточках бывают случаи пропадает их яйцэноскость, но только на некоторое время.