Osnivanje poduzeća, izračun poreza i doprinosa - Toni Milun

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 7 чер 2020
  • Saznajte kako započeti poslovanje, koja je razlika između obrta i društva s ograničenom odgovornošću, te kako se izračunavaju porezi i doprinosi.
    Ovo je prvi od 7 najavljenih webinara za 6. i 7. mjesec 2020., a više o sljedećim webinarima možete saznati na našoj facebook stranici:
    / inovativnizadar

КОМЕНТАРІ • 9

  • @gojlet1
    @gojlet1 4 роки тому +2

    Odlično predavanje s dosta korisnih informacija, hvala Toniju i organizatorima!

  • @tomislavbudrovac8690
    @tomislavbudrovac8690 3 роки тому +3

    Hvala na vrlo korisnim i jako dobro objašnjenim informacijama. Bilo bi jako lijepo ako biste mogli staviti link za tablicu u Excellu več popunjenu kao kod vas ako je uostalom i moguće takvo što napraviti. Hvala lijepa još jednom.

  • @kaorumugen991
    @kaorumugen991 3 роки тому +5

    Daleko najbolji "breakdown" troškova kod nas, hvala.
    Nažalost, izgleda da je praktički nemoguće pokrenuti legitimni biznis ako već nemate značajnog kapitala osiguranog unaprijed za sve moguće namete barem godinu dana unaprijed. 1-2 tisuće kuna doprinosa mjesečno nije puno za obrtnika/firmu koja već posluje neko vrijeme, ali je apsolutna smrt za male startupove. Dugoročno bi imalo puno više smisla osloboditi nove obrtnike plaćanja doprinosa prvu godinu poslovanja i onda skupiti puno više poreza i ostalih nameta kako biznis raste, umjesto ugušiti sve u startu prije nego ima šansu doći do te točke...
    Ovako, nema drugo nego na crno i onda državi 0% kojih i zaslužuje.

    • @inovativnizadar623
      @inovativnizadar623  3 роки тому

      Poštovani, hvala Vam na komentaru. Što se doprinosa tiče, ako primite poticaj od HZZ-a, prvih 11 mjeseci poslovanja oni se smatraju prihvatljivim troškom. Odnosno u Vaš troškovnik možete navesti doprinose, te će Vam oni biti financirani. Više o poticajima za samozapošljavanje od HZZ-a možete pronaći na: mjere.hr/katalog-mjera/potpora-za-samozaposljavanje/

    • @kaorumugen991
      @kaorumugen991 3 роки тому

      @@inovativnizadar623 Hvala na pokušaju pomoći, ali ni ovaj pristup nije rješenje. Taman da mi odobre prijavu (što je vrlo upitno zbog sustava kojim boduju), ako ne ostvarim prihode koje si je država zacrtala da bih trebao ostvariti u prvoj godini poslovanja, onda sam desetke tisuća kuna u dugu za ništa. Da ne pričamo o svoj ekstra birokraciji koja dolazi uz ovaj pristup.
      I na kraju krajeva, zašto bih ja kao poduzetnik punio proračun državi koja uporno donosi mjere i zakone koji aktivno štete ili onemogućavaju poslovanje istim tim poduzetnicima?
      Firmu ću otvarati u Estoniji ili nekoj drugoj državi gdje to zapravo ima financijskog smisla i koja zaslužuje "dio pite", a Hrvatska neka si puni proračun kako zna i umije na leđima neke druge budale.
      Opet, Vama hvala na pokušaju pomoći, niste Vi krivi za banana državu.

    • @FrainFreeze
      @FrainFreeze 3 роки тому

      @@kaorumugen991 Hrvatska nije idealna ali isto tako nije ni losa. Vas komentar mi ukazuje na to da jos niste svjesni stanja u drugim drzavama, a i opcenita neupoznatost sa nasim sustavom i biznisom opcenito. Radite, stedite i otvorite kad vam 1-2k doprinosa mjesecno nije puno.

    • @kaorumugen991
      @kaorumugen991 3 роки тому

      @@FrainFreeze 1-2k doprinosa nije puno za bilo koji biznis... kad biznis već postoji, i samim time promet već postoji. Kad se tek pokreće novi biznis koji još nema prometa, bilo koja svota fiksnih nameta koji nisu temeljeni na prometu je puno, i novac je koji bi bilo bolje investiran u opremu, robu, marketing, i manje više bilo što drugo.
      I to je cijela moja poanta. Ne da je Hrvatska loša za biznis općenito, nego da je loša za startupove, što je teško osporivo.
      I ne, "ali Namibija je gora" nije dobar argument.

    • @FrainFreeze
      @FrainFreeze 3 роки тому

      @@kaorumugen991 slazem se da su fiksni nameti potencijalna prepreka no isto tako smatram da tih 12-24k kuna godisnje nije neka znacajna svota, ovisno o bransi naravno. Slazem se da bi ta sredstva bila bolje utrosena na opremu i ostale troskove no tu je vec spomenuti poticaj za samo zaposljavanje onda. S razlogom se dodatno boduju pisma namjere i dobar poslovni plan. AKo zaista znate sto radite nebi trebali imati problema zaraditi tih 50% iznosa od vec ionako smjesno niske potpore. Sto se tice estonije jedina prednost je to da nema poreza ako se zarada trosi na prosirenje poslovanja, no i to nije neki plus.

  • @radzid
    @radzid 2 роки тому

    Vrhunsko predavanje!