Велика подяка автору цього відео!Я пропрацювала на цьому заводі 11 років!Серце болить,коли бачу,який вигляд зараз має завод😢Як можна було зруйнувати таке підприємство!На жаль,нічого вже неповернеш назад…
Дуже герне відео та озвучка. Невже сьогодні там нічого не виготовляють, наприклад: клавіатури, монітори, мишки, калькулятори, мобільні телефони, планшети, смарт-приставки, телевізори, сонячні батареї?..
@@MrColins710 адекват, тішить що у коменти і люди які думають заходять. У совку фактично нічого не було конкурентного, усе або відстале по часу, або ж комерційно нк вигідне і дотувалось з бюджету, а бюджет в основному наповнювався в той час завдяки продажу вуглеводнів.
1985-1986 працював після закінчення ЧДУ, ділянка БІП .Були молоді і все було бомбезно.Дякую за згадку. У Франківську на той час були дуже привітні жителі.
Відео цікаве. Дає часткову уяву про минуле, а й нашу молодість, технологію виготовлення мікросхем. Добре що автор зберіг це - дякую. На час зняття відео, Родон входив до 5 -ки кращих з електронної промисловості бувшого СРСР. Це був високий рівень технології. Чому знищено - знищено , щоб в Україні не було високих технологій, і були ненаситні. Коли "бомбили" ОКБ, де була фальш-підлога із алюмнієвих плит, дорогий метал, запам ятав фразу, о! скільки зелені! А всі ці, кожну плитку, кожну, ми носили і монтували своїми руками. Під плитами проходила електророзводка для ЕОМ. Виготовлення мікросхем - це тільки частина процесу, до цього - їх надскладне проектування, розробка метрологічного обладнання, випробувального, документацій і т.ін. Потім корекції. Щоб щось виготовляти, спочатку потрібно спроектувати, і правильно. Но початок 90-х - це була 2-рівнева полікремнієва (1.5 - 2.0 мкм) Мікрометрів - не мікрон, і не мікронів. і 2- х рівнева металізація, для України тоді це було вперше, приблизно 200 тис.. транзисторів на кристалі 5х5 мм. Це був рівень, яким можна було на той час пишатися. Світ пішов перед - а нас звіти викинули. Залишили тільки спогади. Запам ятав фразу - виробляти мікросхеми, виробляти інтелект, виробляти гроші. Під кінець розвалу, вже було дуже холодно, а я ще ходив на роботу, оберігав мікроскопи, дорогі, не міг уявити що можуть знищити. А потім це як сміття розвезли по підвалах. ВАРВАРИ! Нема тепер що лити крокодилячі сльози, за минулим. Світ пішов дуже уперед від проектування до виготовлення. .Якщо щось відновлювати з мікроелектроніки серйозно- напервно йдиний шлях - Fabless - Україна проектує, інші країни з цими проектами виготовляють. Когут І.Т., д.т.н., проф., (1975-2000р.) , тоді нач відділу мікроелектроніки в СКТБ "ОРІЗОН
"Це був високий рівень технології." Кто об этом тогда знал (кроме тех, у кого украли, но они на другом континенте)? Ебануты - все секретили и прятали от народа. И естественно развалились.
Все было сделано для рабочих, все для развития всего прекрасного, как духовного та и физического, СССР это высшая точка развития человечности и человека, люди Атланты. Очень понравились слова в конце фильма, ни добавить, ни отнять, сейчас ты не человек, у тебя нет ни будущего, ни прошлого, тебя используют хуже раба, слезы на глазах.
Це ж треба було віднайти таке архівне відео і з плівки перевести в цифровий формат. Досить цікаво помандрувати в минуле.Дякую за ваші старання в підготовці цього відео ролика. Тепер багато чого виготовляє Тайванський TSMS в тому числі чіпи для мобільних пристроїв і відомих брендів таких як Епл, Самсунг і інші китайські бренди. Дякую за ваші старання в підготовці цього відео ролика.
Ніколи не бачив цієї стрічки. Екскурсія в минуле. Це початок 90-х. 4.41 - дільниця дифузії, т.з. "чисті кімнати" 19 (55) цеху і технолог, який іде назустріч камері, напевно, провідний технолог Савчин Богдан. На 5.42 та 5.54 - технолог фотолітографії Марина Зіненко (імовірно).
Я працював на дільниці телемеханіки на залізниці і в трансгазі і тільки в кінці 2010-х почали міняти прилади на інтегральних мікросхемах аналоги яких випускав "Родон", а до цього для ремонту цих приладів по всяким ділкам шукали запасні інтегральні схеми. Тобто якби в 90-х на Радоні були менеджери що вміли шукати інвестиції, нові ринки збуту, аналізували на яку продукцію є попит, були гнучкі лінії до перебудови технологічного процесу, то може таке б підприємство і залишилось на плаву.
зараз замість інженерів одні ефективні менеджери, рішали, політологи, в тому числі і в освіті, сумно. але думаю епоха манагерів іде до кінця разом з крахом економіки, і має бути відродження
Тогда тоже были политологи, особенно один. ВСЕ ДЛЯ ЧЕЛОВЕКА! ВСЕ ВО ИМЯ ЧЕЛОВЕКА! ВСЕ ДЛЯ БЛАГА ЧЕЛОВЕКА! МЫ ПОМНИМ ЭТОГО ЧЕЛОВЕКА! А современная молодеж уже не знает этого человека.
@@vrg3854А нащо Вам конкретніше? Розікрали всю Україну, таке перспективне підприємство загубили! В результаті і по совокупності таких дій підірвпли економіку страни, її обороноспособність і маємо війну. Всіх злочинців які возглавляли країну і адмінітстрації, маю надію, що колись притягнуть до кримінальної відповідальності.
Это 92й год, примерно. Может 93й. Там на видео только коробкой светят "Родон". А сам калькулятор с надписью "электроника мк71". Это можно рассмотреть. Наверное только запускались. Калькулятор с именем Rodon начали делать в 93м. Во всяком случае 93го я точно видел своими глазами
@@leonardseyl1730 Да, пожалуй Вы правы. Еще в видео ни разу не упомянуто про ВАТ, т.е. можно предположить что оно сделано до акционирования, а это 1993г.
@@elzbietadawid7591 гривну ввели в оборот 2 сентября 1996г. А до того, в 1992-1996, были карбованцы (которые не советские рубли, а украинские купоны) .
@@elzbietadawid7591 карбованцы (которые не советские рубли, а украинские купоны) ходили с 1992 по 1996 годы. Это напечатаны первые гривны были в 1992, а по факту они поступили в обращение только 2 сентября 1996 года.
Много сирунов было. Учиться не хотели - было не денежно. Все секретно с каких то хренов. Никакого развития, кроме государственного. Само видео об этом рассказывает - отдыхают, гуляют, жрут, что то делают, но что - не показывают. И до сих пор неизвестно. А выпускали 150 наименований микросхем. И что, таких секретных? Чтоб враги не догадались? В Америке об этом сто раз бы в журналах опубликовали и купить можно было бы.
знищив совок який розвалився. Все було заточено на оборонку. Люди жиди в ла*ні, зате коепали мікросхеми для військової техніки. Вже не пишу скільки десятків мільйонів людей СССР знищив, в тому числі мільйони українців. тепер копія совка це російська діра, менша, але небезпечніша для світу.
Фотолітографія...заробіток 195 рублів...і вся таблиця Менделєєва в легенях... "Красота неописуєма"... Плавикова кислота,яка не пошкоджує шкіру ,але роз'їдає кістку!!!За границею на таких заводах заробляли статки,а ми -болячки!!!
Велика подяка автору цього відео!Я пропрацювала на цьому заводі 11 років!Серце болить,коли бачу,який вигляд зараз має завод😢Як можна було зруйнувати таке підприємство!На жаль,нічого вже неповернеш назад…
А під інші цілі ніхто не використовує ці потужності, або приміщення?
@@ingigerdaelsawerkerТРЦ відкрили.
Дуже герне відео та озвучка.
Невже сьогодні там нічого не виготовляють, наприклад: клавіатури, монітори, мишки, калькулятори, мобільні телефони, планшети, смарт-приставки, телевізори, сонячні батареї?..
для початку варто б знати базові закони економіки, а не писати одне й те саме про "Як можна було зруйнувати таке підприємство"
@@MrColins710 адекват, тішить що у коменти і люди які думають заходять. У совку фактично нічого не було конкурентного, усе або відстале по часу, або ж комерційно нк вигідне і дотувалось з бюджету, а бюджет в основному наповнювався в той час завдяки продажу вуглеводнів.
1985-1986 працював після закінчення ЧДУ, ділянка БІП .Були молоді і все було бомбезно.Дякую за згадку. У Франківську на той час були дуже привітні жителі.
А вы помните Журавель Н.В. там работал
Відео цікаве. Дає часткову уяву про минуле, а й нашу молодість, технологію виготовлення мікросхем. Добре що автор зберіг це - дякую. На час зняття відео, Родон входив до 5 -ки кращих з електронної промисловості бувшого СРСР. Це був високий рівень технології. Чому знищено - знищено , щоб в Україні не було високих технологій, і були ненаситні.
Коли "бомбили" ОКБ, де була фальш-підлога із алюмнієвих плит, дорогий метал, запам ятав фразу, о! скільки зелені! А всі ці, кожну плитку, кожну, ми носили і монтували своїми руками. Під плитами проходила електророзводка для ЕОМ.
Виготовлення мікросхем - це тільки частина процесу, до цього - їх надскладне проектування, розробка метрологічного обладнання, випробувального, документацій і т.ін. Потім корекції. Щоб щось виготовляти, спочатку потрібно спроектувати, і правильно. Но початок 90-х - це була 2-рівнева полікремнієва (1.5 - 2.0 мкм) Мікрометрів - не мікрон, і не мікронів. і 2- х рівнева металізація, для України тоді це було вперше, приблизно 200 тис.. транзисторів на кристалі 5х5 мм. Це був рівень, яким можна було на той час пишатися. Світ пішов перед - а нас звіти викинули. Залишили тільки спогади.
Запам ятав фразу - виробляти мікросхеми, виробляти інтелект, виробляти гроші.
Під кінець розвалу, вже було дуже холодно, а я ще ходив на роботу, оберігав мікроскопи, дорогі, не міг уявити що можуть знищити. А потім це як сміття розвезли по підвалах. ВАРВАРИ!
Нема тепер що лити крокодилячі сльози, за минулим. Світ пішов дуже уперед від проектування до виготовлення. .Якщо щось відновлювати з мікроелектроніки серйозно- напервно йдиний шлях - Fabless - Україна проектує, інші країни з цими проектами виготовляють.
Когут І.Т., д.т.н., проф., (1975-2000р.) , тоді нач відділу мікроелектроніки в СКТБ "ОРІЗОН
Пане Ігорю, навіть складно уявити, що має переживати людина на Вашому місці, коли їй довелося бачити і розквіт такого підприємства і його занепад...
"Це був високий рівень технології." Кто об этом тогда знал (кроме тех, у кого украли, но они на другом континенте)? Ебануты - все секретили и прятали от народа. И естественно развалились.
Все было сделано для рабочих, все для развития всего прекрасного, как духовного та и физического, СССР это высшая точка развития человечности и человека, люди Атланты. Очень понравились слова в конце фильма, ни добавить, ни отнять, сейчас ты не человек, у тебя нет ни будущего, ни прошлого, тебя используют хуже раба, слезы на глазах.
@@Александр-о5п4д Не пишите ерунды. Особенно о "высшей точке".
Я тут працювала в 7 цеху з 1991-1993р. Дуже подобалася робота...
"....сьогодення націлене на майбуття..." ...мрії... Але не все сталося так, як бажалося. Все покрали, все розвалили....
там старе технологічне лахміття
Офигенный материал!!! Довольно не часто можно увидеть технологические линии полного цикла того времени, причём отечественного производства
Це ж треба було віднайти таке архівне відео і з плівки перевести в цифровий формат. Досить цікаво помандрувати в минуле.Дякую за ваші старання в підготовці цього відео ролика. Тепер багато чого виготовляє Тайванський TSMS в тому числі чіпи для мобільних пристроїв і відомих брендів таких як Епл, Самсунг і інші китайські бренди.
Дякую за ваші старання в підготовці цього відео ролика.
Ніколи не бачив цієї стрічки. Екскурсія в минуле. Це початок 90-х. 4.41 - дільниця дифузії, т.з. "чисті кімнати" 19 (55) цеху і технолог, який іде назустріч камері, напевно, провідний технолог Савчин Богдан. На 5.42 та 5.54 - технолог фотолітографії Марина Зіненко (імовірно).
Ігорю, ти правий - то Богдан Савчин і Марина Миколаївна. :)
Да, точно, это я!!! Было дело! Приятно вспомнить!
І я не бачив :( Ностальгія ... Багатьох впізнав, в т. ч., ще одного технолога ...
ОООО! Весь 19-й цех тут походу под видео собирается!!!)) Усім привіт від операторів АДС! Зараз ще пан Гнип намалюється відчуваю))
Что за микросхемы делали?
Я працював на дільниці телемеханіки на залізниці і в трансгазі і тільки в кінці 2010-х почали міняти прилади на інтегральних мікросхемах аналоги яких випускав "Родон", а до цього для ремонту цих приладів по всяким ділкам шукали запасні інтегральні схеми. Тобто якби в 90-х на Радоні були менеджери що вміли шукати інвестиції, нові ринки збуту, аналізували на яку продукцію є попит, були гнучкі лінії до перебудови технологічного процесу, то може таке б підприємство і залишилось на плаву.
Откуда они там бы взялись? В совке самостоятельно торговать было запрещено.
@@ertyuiop6511 Свободное предпринимательство.
Часом немаю архівної стрічки про Коломийський Сільмаш .
Тут 18 років робочого стажу!👍
Так це все правда!👍👋
дійсно унікальне відео, раніше не зустрічав такого, це виробництво навіпровідників з нуля.
14:10 відео датоване серпнем 1992 року
зараз замість інженерів одні ефективні менеджери, рішали, політологи, в тому числі і в освіті, сумно. але думаю епоха манагерів іде до кінця разом з крахом економіки, і має бути відродження
Тогда тоже были политологи, особенно один. ВСЕ ДЛЯ ЧЕЛОВЕКА! ВСЕ ВО ИМЯ ЧЕЛОВЕКА! ВСЕ ДЛЯ БЛАГА ЧЕЛОВЕКА! МЫ ПОМНИМ ЭТОГО ЧЕЛОВЕКА! А современная молодеж уже не знает этого человека.
@@vvdvlas8397 хто це був
Це початок 90-их років, а не 80-ті
1993, якщо бути точнішим
Браво 👏 Дякую. А ще є якесь ретро про Франик? Або такий же крутий відос з цим читачем технічного тексту? його дуже приємно слухати.
Такі заводи знищили...
воно було технологічно відстале
Построить в тыщу раз труднее, чем развалить!😢
Відео хороше, але завод на той час уже був технологічно відсталий. Але це не проблема власне заводу а планової економіки срср
це тепер ТЦ "Велес" замість цього заводу?
Так
Новий
Volodymyr Okhlopkov, а звідкіля це відео і ким та коли зняте?
Від працівників заводу
@@drake_if А на ціле моє питання і детальніше, можете відповісти?
@@vrg3854А нащо Вам конкретніше? Розікрали всю Україну, таке перспективне підприємство загубили! В результаті і по совокупності таких дій підірвпли економіку страни, її обороноспособність і маємо війну. Всіх злочинців які возглавляли країну і адмінітстрації, маю надію, що колись притягнуть до кримінальної відповідальності.
Судя по калькулятору Родон МК-01 в начале видео, это 1994г. У меня есть такой из первых пары десятков, там дата начало 1994.
Это 92й год, примерно. Может 93й. Там на видео только коробкой светят "Родон". А сам калькулятор с надписью "электроника мк71". Это можно рассмотреть. Наверное только запускались. Калькулятор с именем Rodon начали делать в 93м. Во всяком случае 93го я точно видел своими глазами
@@leonardseyl1730 Да, пожалуй Вы правы. Еще в видео ни разу не упомянуто про ВАТ, т.е. можно предположить что оно сделано до акционирования, а это 1993г.
тут ціни ще в карбованцях озвучені, це максимум 92р
@@elzbietadawid7591 гривну ввели в оборот 2 сентября 1996г. А до того, в 1992-1996, были карбованцы (которые не советские рубли, а украинские купоны) .
@@elzbietadawid7591 карбованцы (которые не советские рубли, а украинские купоны) ходили с 1992 по 1996 годы. Это напечатаны первые гривны были в 1992, а по факту они поступили в обращение только 2 сентября 1996 года.
Єто так больно смотреть,єто била наша жизнь,наша работа,которой ми гордились.все так бездарно уничтожилось
Гарне відео, повертає в минуле., в спогади.
І щемить серце, що нічого не залишилося.
Дякую вам за відео.
І тепер робить родон завод в Франківську?
зараз в одному з приміщень електроніку виготовляє Датська компанія Techto Electronics
А чим той звод займається насправді??)))))
Кадри якоїсь загубленої цивілізації)) Тепер трускавку збирати на панщини тільки можна буде.
цікаве відео, тільки не зрозуміло чому так багато совкод**черів... калбаса по 2.20 з ла*на та зарплата 150 рублів в кращому випадку.
ua-cam.com/video/EWXIs88RZNA/v-deo.html сьогодення Родону
Робили з нуля мікросхеми навіть для космічних кораблів...
Оператор фотолітографії...
Боже, просрали завод з фотолітографії!!! Да зараз бюджет однієї ASML та фабрики TSMC мабуть більше бюджету України...
Много сирунов было. Учиться не хотели - было не денежно. Все секретно с каких то хренов. Никакого развития, кроме государственного. Само видео об этом рассказывает - отдыхают, гуляют, жрут, что то делают, но что - не показывают. И до сих пор неизвестно. А выпускали 150 наименований микросхем. И что, таких секретных? Чтоб враги не догадались? В Америке об этом сто раз бы в журналах опубликовали и купить можно было бы.
Все знищили....демократи...
Тогда демократов небыло. Копировали воровали все заграничное.
@@ertyuiop6511 Что там копировать?
Две американские лампы? Ракета - немецкая.
знищив совок який розвалився. Все було заточено на оборонку. Люди жиди в ла*ні, зате коепали мікросхеми для військової техніки. Вже не пишу скільки десятків мільйонів людей СССР знищив, в тому числі мільйони українців. тепер копія совка це російська діра, менша, але небезпечніша для світу.
😢
Вот как раньше люди жили в совке, плохо, не работы, не зарплаиы, зато сейчас как настоящие европейцы, вот такие достижения😅
Фотолітографія...заробіток 195 рублів...і вся таблиця Менделєєва в легенях...
"Красота неописуєма"...
Плавикова кислота,яка не пошкоджує шкіру ,але роз'їдає кістку!!!За границею на таких заводах заробляли статки,а ми -болячки!!!
що ти блт несеш?