З інженерної точки зору, спочатку потрібно перейти на європейські стандарти (оформлення кондструкторської документації відповідно до ISO-стандартів, заборона користування програмними пакетами, наприклад КОМПАС і тд). З точки зору навчання, при переході на українську потрібно перевести багато термінів на українську мову, і якщо викладач спілкується все життя на російській, потрібно дати час на даний перехід, щоб не було "котел" як "казан". Тому як на мене, потрібно робити це поступово.
Я так зрозумів ноги ростуть від "Києво-Могилянської"... Думаю не варто наслідувати дурного прикладу! Державна мова - Українська, з усіма наслідками... А спілкування може бути на побутовому рівні на будь якій мові. Викладання також не таке просте питання... Все-таки надіюся, що колись до КПІ будуть приїздити найкращі викладачі з усього світу....
Давайте-давайте, забороняйте, товарищи комментаторы. Всё ради «України» - срочно сожгите все книги, всю техническую документацию на русском языке. В КПІ, на ГП «Антонов», в инших вузах, предприемствах и так далее. А ещё бейте линейкой по рукам за русский язык, штрафуйте пожёстче, привязывайте к столбам... Вам не нужны книги Петухова, Кириллина, Ягова, Сукомела, Исаченка. Жгите или сдавайте в макулатуру.
По перше, мова - це інструмент. Ми не маємо притісняти російськомовних, але ми повинні зробити всі умови, щоб використовувати російську мову було максимально не комфортно! Це потрібно для того щоб людина сама свідомо перейшла на рідну мову!
@@sergo4142 Зверніть увагу, що це єдине поняття, оскільки мова є культурою передачі інформації. Те як певні народи називають предмети, явища, почуття і те як вони відображають це на письмі і є самоідентифікацією, чи самовизначенням. Мовною ідентичністю, так би мовити.
@@las_art Хорошо, если Украина не ваша родная страна, говорите на каком удобно! Но если вы живёте в Украине, вам необходимо будет пользоваться украинским языком(хоть и не всегда)!
@@las_art Родной язык касалось украинцев, если вы россиянин или ещё кто-то то никто вам не запретит. Собственно украинцу тоже, ТК у нас свободная страна, но всё же когда приезжаю в Польшу я говорю на польском, в Германию - на немецком, в Америку - на английском. Понятно, что можно заменить всё Англиским, но не странная ли картина выходит! К примеру приезжает турист в Украину, ТК нравится ему страна, он специально выучил пару фраз или даже в целом язык, что-то спрашивает, а в ответ русский язык! Я веду к тому, что в обществе желательно использовать украинский, если ты живёшь в Украине, если ты живёшь в Польше, рано или поздно придётся выучить польский и общаться на нём, между своими - хоть на арабском! На родном не родном, тут уже нет разницы.
@@banderivets1189 в Англии китайскоязычных людей треть населения? В Бельгии говорят на уроках на голландском, в Финляндии - на шведском. Почему в Украине нельзя на русском?
Якщо людина зараз захищає свою русофілію, то вона має розуміти, що вона захищає русифікаційні процеси російської імперії, радянської культури та рфії, які у минулих століттях (і зараз теж, звичайно) знищували україномовних та активно русифікували її батьків, а особливо - бабушек та дєдушек. Не думаю, що для когось буде сюрпризом те, що на окупованих територіях освітній процес повністю переводять на російську та прибирають усі залишки української мови та літератури. Звичайно, я вважаю, що забороняти нічого не варто, тому що кожнен українець має мати право розмовляти будь-якою мовою, в тому числі російською. Але тут є нюанс, що в контексті сучасності та української історії, людина, яка зараз свідомо обирає розпосвюджувати російську та, відповідно, російський контент, має дуже гладенький мозок.
А где ты тут русофилию увидел, русофоб? И что плохого в русификации, если она (в отличии от украинизации) не предполагала никаких запретов? Никто украиноязычных не убивал только за то, что они говорили на украинском. Забавно, что такие промытые low IQ клоуны говорят о чьем-то гладком мозге.
@@mykhailotheradical зачем мне отдавать свою родину и отцовский дом нацимусору? Легче подождать т.н. "освобождения". Так что скорее ты - "чемодан, аэропорт, Канада".
@@Ouroboros2291 Я прямо написав, що моя позиція - це те, що забороняти будь-яку мову, то погано. Треба, щоб кожен обрав спілкуватися українською сам. А ти, чуваче, російський нацик. Твоє політичне мислення на рівні яника, азірова, мєвдвєчука та шарія. Тобі треба туди ж куди й вони. Ти може й народився в Україні, але на даний момент твоя родіна - ссср, тож йди вчи українську історію або забирайся запорєбрік, там за твої висери тобі хоч рубля дадуть.
@@mykhailotheradical ты угадал, моя родина СССР, а не южное сепарское говно. Надеюсь, временно оккупированная укронациками территория УССР будет освобождена. Не очень хочеться покидать родной край, да и режим запретил это на время мобилизации. Но опять же, скорее всего тебе надо будет валить в канаду или сразу в землю, причем в последнем случае есть возможность закосплеить своих дохлых героїв.
2:58 в сенсі більшість підручників російською? В сучасних українських навчальних закладах такого немає. А якщо ви хочете вивчати актуальну інформацію з першоджерел, то вона буде написана англійською, але ніяк не російською
А от так, з питань механіки та фізики вам скоріше за все дадуть російськомовну літературу, тому що посібників українською просто напросто не існує. Така ж буде з усіма іншими технічними науками. Що далеко ходити, підручникиз електроніки, або російська, або англійська, українського видання немає. Єдине, що українською - це лекції, інший матеріал, поза ними, буде російською. У мене була така ситуація з курсовим проектом по конструювання приладів, коли викладач скидував літературу на російській, бо української немає. От і все.
@@DmytrOne большинство отличных книг по техническим дисциплинам было выпущено в союзе, а там 90% на русском,а наши почему-то не хотят переводить на украинский, а если что-то и переводят,то очень мало
@@DmytrOne Тому, що ніхто не буде перекладати та переписувати літературу. Потрібно переробити тонни матеріалу, а ще зробити так, щоб не було втрачено сенс, тому ми всі прекрасно розуміємо, що кожний переклад та перепис поступово вбиває текст. І оця дівчинка, дай Бог їй здоров'я, в житті не сяде переписувати книги, що писалися десятиріччями і гугл перекладач вам тут не допоможе, потрібно знати своє діло. Нова література пишеться, безумовно, але повільно. І повністю перейти на українські видання ми зможемо років так через 50, грубо кажучи ніколи. І не тому що всі лениві, а тому роботи у викладачів та наукових співробітників погорло і на переписування немає часу.
@@DanchukovOlegPG01 даруйте, та слова "посібників українською напросто не існує" - це повна маячня. Я припускаю, що якщо ви таке кажете, то ви або не КПІшник, або ж просто не користуєтеся бібліотекою. Візьміть будь-яку достатньо широку тему і зайдіть на сайт бібліотеки КПІ, почніть шукати. Електроніка, теплотехніка, електротехніка, теоретична механіка, опір матеріалів, загальна фізика, органічна хімія, біологія, теорія автоматичного керування, метрологія, математика, програмування, штучний інтелект... Всі достатньо широкі теми загалом знайшли висвітлення в україномовній науково-навчальній літературі у вигляді книг. Я десятки разів ходив між цих стелажів, і, повірте, я знаю, що кажу. Так, не всі вони є в інтернеті, й це просто питання часу для деяких із них. А деякі навпаки - є лише в електронному вигляді. Але хто шукає, той обов'язково знайде.
@Zhuk Ви дуже влучно й лаконічно описали Могилянку. Це й справді "щось", а не провідний університет України. Чекаю дня, коли "еліта" української вищої освіти вже нарешті наздожене "бурситет" в хоча б якомусь світовому рейтингу ВНЗ, наприклад QS World University Rankings або ж Times Higher Education. Але, мабуть, доведеться довго чекати...
@@elizabethswann403 ті рейтинги суб'єктивні на 30-50% балів, почитай методику. Маленький львівський УКУ за рядом напрямків в мільярд кращий що КПІ, що за Шеву
Це інструмент, а не спосіб ідентифікації політичного погляду чи особистості. Шотландці говорять здебільшого на англійській мові, але вони теж боролись за незалежність від Англійців. Не треба опускатись до рівня росіян і вважати "Если говорит по русски, значит русский".
Але рф активно використовує російську як інструмент для ідентифікації політичних поглядів та особистості. Ви от достатньо розумні, щоб не вестись на їхню пропаганду, а чи будуть достатньо розумні діти українців, які вдома спілкуються російською, бо їх бабушкі та дєдужкі так робили 50 років назад? Ті діти безсумнівно почнуть дивитися рфських стрімерів та блогерів, а ви будете дивуватися, звідки в Україні зомбовані діти, які кидаються тезами про адін народ та велічіє совітського союзу. Я теж думаю, що забороняти не треба, але залишати російську в минулому необхідно.
@@mykhailotheradical Якщо забороняти, то зомбовані люди будуть мати найпростіші аргументи, а так доказати владу нацизму та приниження росіян неможливо будучи звичайною людиною без особистого досвіду цих діянь. Можливо хтось ще сумнівається і подивиться - у рф притісняють за розмови на українській мові, а у нас ні.
Я з 2014 з родиною перейшла на спілкування рідною мовою. Мені досі важко бо народилась я на роzії , та жила там до двадцяти років але я українка яка розмовляє рідною мовою ,а також володію російською та англійською. Україна, столиця, один з провідних учбових закладів ... студенти ( я так розумію майже всі народились в Україні) " ми гаварім па руські " ...
де ви берете термін рідної мови? рідна мова - це та, якою ви розмовляєте з дитинства, а не перейшли згодом, тому для вас рідна це російська, а не українська
Стаття 10 Конституції захищає будь-яку мову світу в нашій країні. Але якщо такі, як ви кажеш, "малороси", тупо звідси виїдуть ПОВНІСТЮ, то будете такі як ви вибудувати собі арійський рай в 20 мільйонів мешканців без демографії, промисловості та нормального майбутнього. Прапор в руки! А доки ми тут - доведеться вам навчитися суспільній взаємоповазі та нормальній взаємодії в демократичному суспільстві.
@@dmitry_korsakovтак в основном думают дегенераты с западной Украины, которые никогда не слушали никакого языка кроме украинского. И не понимают, что Украина - двуязычное государство, хотят ли они того или нет.
Та ти можеш і дальше жити у своїх вологих фантазіях, де 99% планети російськомовні. Можеш і дальше виправдовувати своє небажання переходити на українську, але не забудь червоний шарік на ніс причепити😉
сумно, що так багато безвідповідальних та байдужих громадян, які не мають базового усвідомлення важливості використання рідної, а не імперської та колонізаторської мови, навіть в державних установах. люди повинні ставити собі більше питань, бажано до самих себе якщо тільки забороною можна викорінити російську з навчальних закладів, то повністю підтримую, бо будемо дуже довго чекати поки українці прорефлексують свої комплекси🙃
@@IrrationalDelusion ваші пропозиції як пояснити українцям, що в державній установі треба розмовляти державною мовою? на мою думку, це дуже сумно, що це доводиться пояснювати такі елементарні речі дорослим людям. це деколоніяльна політика, яка екзистенційно важлива для колишньої колонії, бо суспільство травмоване імперією. Я виросла в російськомовному регіоні і зросійщенній сім'ї, але, на щастя, розумію, що російська мова тільки шкодить Україні і все ще зберігає зв'язок з росією
@@IrrationalDelusion вони знищують своє суспільство та культуру, ми - захищаємо це. ось і різниця. думаю, після століть окупації наша мова та країна заслуговують на гарне та поважне ставлення. російська в державних закладах, і загалом в Україні - це собаче гівно в клумбі
@@zhuk9816 так иди и напиши учебники на украинском,и пусть наша власть сделает историю обязательной к зно (НМТ),в любой нормальной стране сдают историю своей страны,а не ставят на равне с иностранным языком
@@zhuk9816 хз правда, о какой ты колонизации. Мы были частью России, т.е. "метрополии". Например, как Шотландия часть Британии, так и Украина была частью РИ и СССР. Так что да, я поддерживаю совместную жизнь с Россией в составе одного гос-ва, мне не нужна "незалежность", тем более что ее и так нет.
Єдиний спосіб деколонізувати Україну це мінімізувати вживання російської мови населенням. А от робити це варто не примусом, а популяризацією, грантами українським блогерам та режисерам. Пропагандою, врешті-решт, там само як з курінням
З інженерної точки зору, спочатку потрібно перейти на європейські стандарти (оформлення кондструкторської документації відповідно до ISO-стандартів, заборона користування програмними пакетами, наприклад КОМПАС і тд).
З точки зору навчання, при переході на українську потрібно перевести багато термінів на українську мову, і якщо викладач спілкується все життя на російській, потрібно дати час на даний перехід, щоб не було "котел" як "казан".
Тому як на мене, потрібно робити це поступово.
Я так зрозумів ноги ростуть від "Києво-Могилянської"... Думаю не варто наслідувати дурного прикладу! Державна мова - Українська, з усіма наслідками... А спілкування може бути на побутовому рівні на будь якій мові. Викладання також не таке просте питання... Все-таки надіюся, що колись до КПІ будуть приїздити найкращі викладачі з усього світу....
Давайте-давайте, забороняйте, товарищи комментаторы. Всё ради «України» - срочно сожгите все книги, всю техническую документацию на русском языке. В КПІ, на ГП «Антонов», в инших вузах, предприемствах и так далее. А ещё бейте линейкой по рукам за русский язык, штрафуйте пожёстче, привязывайте к столбам...
Вам не нужны книги Петухова, Кириллина, Ягова, Сукомела, Исаченка. Жгите или сдавайте в макулатуру.
По перше, мова - це інструмент. Ми не маємо притісняти російськомовних, але ми повинні зробити всі умови, щоб використовувати російську мову було максимально не комфортно! Це потрібно для того щоб людина сама свідомо перейшла на рідну мову!
Мова - це не інструмент. Мова - це світогляд, культура, ідентичність
@@DmytrOne На другому плані ТАК, на першому НІ! Ми використовуємо мову для передачі інформації, а вже потім виражаємо свою культуру і тд.
@@sergo4142 Зверніть увагу, що це єдине поняття, оскільки мова є культурою передачі інформації. Те як певні народи називають предмети, явища, почуття і те як вони відображають це на письмі і є самоідентифікацією, чи самовизначенням. Мовною ідентичністю, так би мовити.
@@las_art Хорошо, если Украина не ваша родная страна, говорите на каком удобно! Но если вы живёте в Украине, вам необходимо будет пользоваться украинским языком(хоть и не всегда)!
@@las_art Родной язык касалось украинцев, если вы россиянин или ещё кто-то то никто вам не запретит. Собственно украинцу тоже, ТК у нас свободная страна, но всё же когда приезжаю в Польшу я говорю на польском, в Германию - на немецком, в Америку - на английском. Понятно, что можно заменить всё Англиским, но не странная ли картина выходит! К примеру приезжает турист в Украину, ТК нравится ему страна, он специально выучил пару фраз или даже в целом язык, что-то спрашивает, а в ответ русский язык! Я веду к тому, что в обществе желательно использовать украинский, если ты живёшь в Украине, если ты живёшь в Польше, рано или поздно придётся выучить польский и общаться на нём, между своими - хоть на арабском! На родном не родном, тут уже нет разницы.
В стінах універу та на парах має звучати лише українська. Вдома розмовляйте як хочете
Аргументируешь?
@@Ouroboros2291 в англії на парах/уроках не розмовляють китайською
@@banderivets1189 в Англии китайскоязычных людей треть населения? В Бельгии говорят на уроках на голландском, в Финляндии - на шведском. Почему в Украине нельзя на русском?
@@Ouroboros2291 ШО ТИ МЕЛЕШ? АХАХАХХАХАХА. А чого в Англії не 100500% китайськомовних?
@@zhuk9816 прочитай всю ветку, маня.
00:46 В сенсі « мені все одно» ? 🤬
Нейтральное отношение к запрету
Якщо людина зараз захищає свою русофілію, то вона має розуміти, що вона захищає русифікаційні процеси російської імперії, радянської культури та рфії, які у минулих століттях (і зараз теж, звичайно) знищували україномовних та активно русифікували її батьків, а особливо - бабушек та дєдушек. Не думаю, що для когось буде сюрпризом те, що на окупованих територіях освітній процес повністю переводять на російську та прибирають усі залишки української мови та літератури. Звичайно, я вважаю, що забороняти нічого не варто, тому що кожнен українець має мати право розмовляти будь-якою мовою, в тому числі російською. Але тут є нюанс, що в контексті сучасності та української історії, людина, яка зараз свідомо обирає розпосвюджувати російську та, відповідно, російський контент, має дуже гладенький мозок.
А где ты тут русофилию увидел, русофоб? И что плохого в русификации, если она (в отличии от украинизации) не предполагала никаких запретов? Никто украиноязычных не убивал только за то, что они говорили на украинском.
Забавно, что такие промытые low IQ клоуны говорят о чьем-то гладком мозге.
@@Ouroboros2291Чємодан, вокзал, москва.
@@mykhailotheradical зачем мне отдавать свою родину и отцовский дом нацимусору? Легче подождать т.н. "освобождения". Так что скорее ты - "чемодан, аэропорт, Канада".
@@Ouroboros2291 Я прямо написав, що моя позиція - це те, що забороняти будь-яку мову, то погано. Треба, щоб кожен обрав спілкуватися українською сам. А ти, чуваче, російський нацик. Твоє політичне мислення на рівні яника, азірова, мєвдвєчука та шарія. Тобі треба туди ж куди й вони. Ти може й народився в Україні, але на даний момент твоя родіна - ссср, тож йди вчи українську історію або забирайся запорєбрік, там за твої висери тобі хоч рубля дадуть.
@@mykhailotheradical ты угадал, моя родина СССР, а не южное сепарское говно. Надеюсь, временно оккупированная укронациками территория УССР будет освобождена. Не очень хочеться покидать родной край, да и режим запретил это на время мобилизации. Но опять же, скорее всего тебе надо будет валить в канаду или сразу в землю, причем в последнем случае есть возможность закосплеить своих дохлых героїв.
2:58 в сенсі більшість підручників російською? В сучасних українських навчальних закладах такого немає. А якщо ви хочете вивчати актуальну інформацію з першоджерел, то вона буде написана англійською, але ніяк не російською
А от так, з питань механіки та фізики вам скоріше за все дадуть російськомовну літературу, тому що посібників українською просто напросто не існує. Така ж буде з усіма іншими технічними науками. Що далеко ходити, підручникиз електроніки, або російська, або англійська, українського видання немає. Єдине, що українською - це лекції, інший матеріал, поза ними, буде російською. У мене була така ситуація з курсовим проектом по конструювання приладів, коли викладач скидував літературу на російській, бо української немає.
От і все.
@@DanchukovOlegPG01 Ви не задумувалися чому так?
@@DmytrOne большинство отличных книг по техническим дисциплинам было выпущено в союзе, а там 90% на русском,а наши почему-то не хотят переводить на украинский, а если что-то и переводят,то очень мало
@@DmytrOne Тому, що ніхто не буде перекладати та переписувати літературу. Потрібно переробити тонни матеріалу, а ще зробити так, щоб не було втрачено сенс, тому ми всі прекрасно розуміємо, що кожний переклад та перепис поступово вбиває текст.
І оця дівчинка, дай Бог їй здоров'я, в житті не сяде переписувати книги, що писалися десятиріччями і гугл перекладач вам тут не допоможе, потрібно знати своє діло.
Нова література пишеться, безумовно, але повільно. І повністю перейти на українські видання ми зможемо років так через 50, грубо кажучи ніколи. І не тому що всі лениві, а тому роботи у викладачів та наукових співробітників погорло і на переписування немає часу.
@@DanchukovOlegPG01 даруйте, та слова "посібників українською напросто не існує" - це повна маячня. Я припускаю, що якщо ви таке кажете, то ви або не КПІшник, або ж просто не користуєтеся бібліотекою. Візьміть будь-яку достатньо широку тему і зайдіть на сайт бібліотеки КПІ, почніть шукати. Електроніка, теплотехніка, електротехніка, теоретична механіка, опір матеріалів, загальна фізика, органічна хімія, біологія, теорія автоматичного керування, метрологія, математика, програмування, штучний інтелект... Всі достатньо широкі теми загалом знайшли висвітлення в україномовній науково-навчальній літературі у вигляді книг. Я десятки разів ходив між цих стелажів, і, повірте, я знаю, що кажу.
Так, не всі вони є в інтернеті, й це просто питання часу для деяких із них. А деякі навпаки - є лише в електронному вигляді. Але хто шукає, той обов'язково знайде.
Російску заборонити неможливо поки вся навчальна література російскою не буде перекладена на мову, інакше це не має змісту.
скіки молодої вати, війна не змінила нічого, "класна" молодь, шо девяності, капець...
Як на мене, з самого початку було наївно проекціювати могилянку на КПІ. Якщо перше це шось елітне, то КПІ - бурситет і контингент відповідний
війна змінила лиш якийсь відсоток людей, людям треба час і мотивація
@Zhuk Ви дуже влучно й лаконічно описали Могилянку. Це й справді "щось", а не провідний університет України. Чекаю дня, коли "еліта" української вищої освіти вже нарешті наздожене "бурситет" в хоча б якомусь світовому рейтингу ВНЗ, наприклад QS World University Rankings або ж Times Higher Education. Але, мабуть, доведеться довго чекати...
@@elizabethswann403 ті рейтинги суб'єктивні на 30-50% балів, почитай методику. Маленький львівський УКУ за рядом напрямків в мільярд кращий що КПІ, що за Шеву
А Ірина сама давно почала спілкуватися українською? Та чи в її сім'ї спілкуються лише українською?
В неї не відчувається акценту взагалі. Значить україномовна.
Це інструмент, а не спосіб ідентифікації політичного погляду чи особистості. Шотландці говорять здебільшого на англійській мові, але вони теж боролись за незалежність від Англійців. Не треба опускатись до рівня росіян і вважати "Если говорит по русски, значит русский".
Але рф активно використовує російську як інструмент для ідентифікації політичних поглядів та особистості. Ви от достатньо розумні, щоб не вестись на їхню пропаганду, а чи будуть достатньо розумні діти українців, які вдома спілкуються російською, бо їх бабушкі та дєдужкі так робили 50 років назад? Ті діти безсумнівно почнуть дивитися рфських стрімерів та блогерів, а ви будете дивуватися, звідки в Україні зомбовані діти, які кидаються тезами про адін народ та велічіє совітського союзу.
Я теж думаю, що забороняти не треба, але залишати російську в минулому необхідно.
@@mykhailotheradical Якщо забороняти, то зомбовані люди будуть мати найпростіші аргументи, а так доказати владу нацизму та приниження росіян неможливо будучи звичайною людиною без особистого досвіду цих діянь. Можливо хтось ще сумнівається і подивиться - у рф притісняють за розмови на українській мові, а у нас ні.
@@mykhailotheradical салозомби порвался, лол. Можешь похрюкать про сильну вильну незалежну хрюкраину.
@@IrrationalDelusion где были случаи притеснения в России за разговоры на украинском?
@@mykhailotheradical підтримую вас. І про "залишати росіську в минулому необхідно", й аргумментація цілком розумна
Я з 2014 з родиною перейшла на спілкування рідною мовою. Мені досі важко бо народилась я на роzії , та жила там до двадцяти років але я українка яка розмовляє рідною мовою ,а також володію російською та англійською. Україна, столиця, один з провідних учбових закладів ... студенти ( я так розумію майже всі народились в Україні) " ми гаварім па руські " ...
де ви берете термін рідної мови? рідна мова - це та, якою ви розмовляєте з дитинства, а не перейшли згодом, тому для вас рідна це російська, а не українська
3:08 Ну, якби, таке правило є ВЖЕ, в державних закладах навчання українською
Хотіла б я на це подивитися😆 жодного підручника українською мовою не згадаю.
зборище малоросів, а не КПІ
Стаття 10 Конституції захищає будь-яку мову світу в нашій країні. Але якщо такі, як ви кажеш, "малороси", тупо звідси виїдуть ПОВНІСТЮ, то будете такі як ви вибудувати собі арійський рай в 20 мільйонів мешканців без демографії, промисловості та нормального майбутнього. Прапор в руки! А доки ми тут - доведеться вам навчитися суспільній взаємоповазі та нормальній взаємодії в демократичному суспільстві.
@@ЄвгенійЛісняк поважати за прихід "рускава міра"? Дякую, не буду
@@zhuk9816 в нас 25% населення російськомовні, виходить що кожен з них поголовно дрочить на рузькій мір?
@@zhuk9816 спустя год войны думать, что войну навлекли русскоговорящие украинцы🤡🤦☠️
@@dmitry_korsakovтак в основном думают дегенераты с западной Украины, которые никогда не слушали никакого языка кроме украинского. И не понимают, что Украина - двуязычное государство, хотят ли они того или нет.
Знаю всех кого опросили. В жизни говорят на русском!
Та ти можеш і дальше жити у своїх вологих фантазіях, де 99% планети російськомовні. Можеш і дальше виправдовувати своє небажання переходити на українську, але не забудь червоний шарік на ніс причепити😉
Твоя мамаша гарно розмовляла українською, коли я востаннє її відвідував
сумно, що так багато безвідповідальних та байдужих громадян, які не мають базового усвідомлення важливості використання рідної, а не імперської та колонізаторської мови, навіть в державних установах. люди повинні ставити собі більше питань, бажано до самих себе
якщо тільки забороною можна викорінити російську з навчальних закладів, то повністю підтримую, бо будемо дуже довго чекати поки українці прорефлексують свої комплекси🙃
це те саме що роблять вони, чим тоді Україна більш вільна, якщо такі питання вирішуются примусом?
@@IrrationalDelusion Це не примус. Це механізм. Чи ти можеш щось краще запропонувати?
@@IrrationalDelusion ваші пропозиції як пояснити українцям, що в державній установі треба розмовляти державною мовою? на мою думку, це дуже сумно, що це доводиться пояснювати такі елементарні речі дорослим людям.
це деколоніяльна політика, яка екзистенційно важлива для колишньої колонії, бо суспільство травмоване імперією. Я виросла в російськомовному регіоні і зросійщенній сім'ї, але, на щастя, розумію, що російська мова тільки шкодить Україні і все ще зберігає зв'язок з росією
@@МаріяДюнямалізада Як добре, що є мисляча молодь. ❤
@@IrrationalDelusion вони знищують своє суспільство та культуру, ми - захищаємо це. ось і різниця. думаю, після століть окупації наша мова та країна заслуговують на гарне та поважне ставлення. російська в державних закладах, і загалом в Україні - це собаче гівно в клумбі
Російську мову необхідно заборонити всюди. Не лише в КПІ, і не лише в Україні)
Спросить забыли...
@@Ouroboros2291+ 5 руб, боту
@@banderivets1189 +15 грн за роботу. (Ц)ИПСО працює.
твоя думка дуже важлива для нас, але йди подалі з нею😂, в нормальних країнах існує нормальне відношення до усіх мов світу
@@dmitry_korsakov Навіть до носіїв, що вбивають? Ви помиляєтеся
Я вважаю що, варто
🔥Є над чим замислитись. Хороші думки.
Полностью поддерживаю этого парня на 2:56
а еще у него курточка русской компании
Каким надо быть куколдом, чтобы это поддерживать и при этом писать на русском языке?
Українська земля століттями була колонізована рашкою. Теж це підтримуєш?🤡
@@zhuk9816 так иди и напиши учебники на украинском,и пусть наша власть сделает историю обязательной к зно (НМТ),в любой нормальной стране сдают историю своей страны,а не ставят на равне с иностранным языком
@@zhuk9816 хз правда, о какой ты колонизации. Мы были частью России, т.е. "метрополии". Например, как Шотландия часть Британии, так и Украина была частью РИ и СССР. Так что да, я поддерживаю совместную жизнь с Россией в составе одного гос-ва, мне не нужна "незалежность", тем более что ее и так нет.
Єдиний спосіб деколонізувати Україну це мінімізувати вживання російської мови населенням.
А от робити це варто не примусом, а популяризацією, грантами українським блогерам та режисерам.
Пропагандою, врешті-решт, там само як з курінням
Мне русский язык никак немешает.
И поохого мне ничего не сделал.
Мои дедушки и бабушки,родители мои учили и говорили на русском.
Так же и я.
А звідки ти родом?
avatar checks out
Херсон
И что?
Ти застряг в минулому. Судячи з аватарки. Вилазь з д#пи. 😂 Тут вже Інтернет провели.