Jednak wydaje się że problem może być większy niż piotrek twierdzi, po reddicie poe latają wiadomości od pracownika GGG z 4chana które mówią o sporych problemach w firmie. O ile post dotąd wydawał się baitem to wszystko co w nim było się sprawdziło, użytkownik ten znał też między innymi zawartość support packów do poe2 przed ich publikacją. W skrócie według jego twierdzeń firma jest źle zarządzano, defacto nigdy nie było podziało na dwa oddzielne zespoły a niemal wszyscy pracownicy byli odciągana od prac na POE2 by dostarczać nowe ligi do poe1 co ciągle paraliżowało prace nad poe2. Większość nieobecnych w ea broni i skilli po prostu nie istnieje nie mają wykonanych animacji ani efektów, do sztyletów ma istnieć tylko jeden skill w tym momencie. Endgame został sklejony na szybko przez kilka ostatnich miesięcy na bazie kilku pomysłów dlatego wygląda tak jak obecnie i nie jest w żaden sposób konkurencyjny do tego w poe1. Nie poprawili jak obiecali walki melee a wojownik ma być słabą i nieprzyjemną klasą(pisał to przed premierą EA i to się sprawdziło). Cały team według niego został odciągnięty od poe1 w ostatnich miesiącach tylko po to by sfinalizować cokolwiek na premiere ea dla tecentu co właśnie potwierdził między wierszami sam Rogers. Największym priorytetem dla ggg mają byś supporter packi i większy zyski dla tecentu a obsuwa 3 tygodnie względem 15 listopada wynikała tylko z konieczności skończenia efektów i modeli do supporter packów. Sam Chris Wilson w firmie ma być już tylko na papierze bo w biurach firmy w ogóle nie bywa i nie pracuje nad żadnymi aspektami ich gier od kiedy odsprzedał resztę swoich udziałów w firmie. Ponadto coraz większą kontrole mają sprawować oddelegowani przez tencent menadżerowie z chin.
Zapewne wiekszosc tego jest prawda tez czytalem watki na reddicie o ktorych wspomina Zuben. Chlopa nikt nie bral na powaznie do czasu gdy mozna bylo wykreslac niczym w bingo to co sie sprawdzilo.
Jak usłyszałem cmentarzysko to od razu banan na twarzy. Świetny pomysł, zacząłem grać w Poe po twoim filmie zachęcającym do nowej ligi i HC, lecz cmentarzysko skończyło się zanim na dobre zdążyłem się wkręcić do gry. Obecnie już 320 godzin w tej lidze i uwielbiam tą grę. Super by było porozmawiać na czacie z resztą społeczności i douczyć się jeszcze więcej mechanik. Jestem nadal całkowicie zielony, ale co nieco już znam i potrafię, mała rywalizacja z polskimi graczami Poe tylko umili czas grania jeszcze bardziej. Trzymam kciuki za ten pomysł i oby jak najwięcej osób chciało zagrać!
Strasznie jestem zawiedziony decyzja ggg. Wiedzieli od dawna, że nie dadza rady. Poe 3.25 to najlepszy Core gry, masterpiece... SoK jedna z najlepszych lig, peak graczy po 13 latach - wtf ggg! Jezeli nie ma nowej ligi to dlaczego nie moga zrobic chociazby miesiecznych eventow? Albo na szybko cos wymieszac! Wilk syty i owca cała. Mnie poe2 zmeczylo dosyc szybko, dawaj to Cmentarzysko Piotrek! Jak tak dalej pojdzie to sie przenosze na Last Epoch i ciul. Strasznie mnie ggg poirytowało i myślę, ze wielu graczy ktorzy jak ja zaczynali w 2012/13.
Jeżeli ktoś klinkal w ten film z nadzieja ze ujrzy date kiedy bedzie nastepna liga w poe 1 to przychodze z dosc sensowna odpowiedza,według mnie 3.26 wystartuje w końcówce czerwca-w środku lipca,biorąc pod uwage to ze 0.1.2 w poe 2 nie zostalo nawet ogloszone,a zazwyczaj od ogłoszenia ligi trzeba było na nią czekać kolejne 3 tygodnie,strzelam ze 0.1.2 wyjdzie w połowie marca i dopiero wtedy ggg skupi sie w pelni na 3.26 co zajmie im to kolejne 3 miesiace,przypominam ze to tylko moje przypuszczenia patrzac na to w jakim okresie czasu wychodzily ligi w poe 1,i nie sa ta zadne potwierdzone informacje
Poe 2 miało być inne niż Poe 1 a tak naprawdę 3/4 to to samo grają w dwojke starymi buildami nowe są słabo grywalne a cheterzy którym pozwolono zniszczyć rynek wymiany i boty które farmia divine na sprzedaż za kasę tylko pogratulować i patrzeć jak to upadnie jak diablo 4 . Jestem zawiedziony że zmarnowano tytuł w 3 tygodnie po premierze nie będzie roll baków powiedzieli twórcy więc po cholerę grać jak tu nie ma przyjemnośćci nawet nie mają zamiaru naprawić pancerza powyżej t10 bo niedziała podstawa gry ale niszczyć maga na Frosta jest czas gdzie to była przyjemna pastac w której używa się więcej niż 1 skill . Mam wrażenie że zmuszają ludzi do przebudowy na sparki bo wiedzą że większość graczy nie polata bez dużej ilości godzin to się divinki sprzedadzą . Tragedia wszyscy milczą na temat ogromnych wad tej produkcji powinny dostać po głowie jak Blizzard.
2:33 no ale będą wygasać jedynkę, to oczywiste i logiczne. Przecież nikt nie będzie ograniczonych, mimo wszystko, zasobów rzucać na coś starego, skoro jest nowa gra, która spotkała się z ogromnym sukcesem. W raz z rozwojem dwójki i poszerzaniem jej zawartości, nie będzie sensu na utrzymywanie jeszcze jednej gry, w dodatku już archaicznej. Nie ma co się oszukiwać, mimo że jedynka jest dobrą grą, po prostu dwójka ją zastąpi w całości. Mała edycja. Zgadzam się w całej rozciągłości, że zawiodła tu komunikacja. Pewne rzeczy można było przewidzieć, a tak wygląda jakby się rzucili z motyką na słońce. Cóż, pożyjemy - zobaczymy. Aha i podobno w weekend ma być w końcu map stash. Nareszcie!
Jako fan PoE czuje sie giga oscamowany tym ruchem GGG. Powiedzmy sobie szczerze content który dostarcza nowa liga w poe to jedna z rzeczy która przyciąga do ponownego ogrania na nowy sezon. Ale oprocz contentu jest tez swieza ekonomia którą wyjadacze jedynki uwielbiają. Brak jakichkolwiek lig eventowych w ostatnim czasie i zostawienie graczy jedynki w "próżni" na taki okres czasu jest giga przykry i po cichu licze ,że sytuacja się zmieni.
Gdzie Chris? Pewnie Descent go odsunął od PoE1. Niestety tak to jest jak jest przejęcie małego studia podyplomowe korpo giganta. Cele kasa a gracz na końcu.
Niestety, wiadomość o stanie PoE1 jest więcej niż tragiczna - pokazuje nie tylko, że w najbliższym czasie liga nie będzie gotowa. Praca nad nią nawet się nie zaczęła. Co tam, nawet nie wiadomo kiedy się zacznie! Podejście GGG do swoich fanów jest tragiczne, co tu dużo gadać. Ale ja nie o tym. Dla mnie pomysł z cmentarzyskiem jest jedynym sensowym ratunkiem dla Polaków, liczymy na Ciebie Piotrek! Nigdy nie grałem na HC w PoE, ale chętnie spróbuję. Myślę, że ten patch 0.2 wcale tak szybko do nas nie zawita, patrząc na tempo zmian do tej pory w EA...
6:13 oczywiscie ze tak.. Problem polega na tym ze jakby zrobili lige "na kolanie" to byloby to samo albo jeszcze gorsze oburzenie ze jak to tyle czekania i takie gunwo??!
A jak z monetyzacją rozwijania obu gier jeśli gierki są F2P i mtx są współdzielone? Cykl wydawczy sezonów będzie taki sam i na zmianę będzie liga 1 i 2 czyli każda gierka będzie miała lige dwukrotnie rzadziej? Bo powiedzmy sobie szczerze, pitos z nowych graczy będzie przynosić głównie 2, więc utrzymywanie 1 bez utraty jakości i tempa update'ów jest biznesowo złą decyzją. Nie bardzo widzę jak to się broni.
Zrobią patcha do dwójki, zrobią sobie miesiąc urlopu, wrócą po urlopie i będą ogarniać kolejny miesiąc bugi i fixy do ostatniego patcha, potem będą robić kolejnego większego patcha z 3-4 miesiące i tak będą lecieć sobie przez kilka lat aż EA się skończy, może wtedy się ktoś zajmie POE 1 na poważnie.
Najśmieszniejsze jest to że do tego stejtmentu mogli dac relauch starej ligi jak syntesis czy innej która nie weszła do core gry, nawet bez balansu czy meta shiftu i powiedziec ze ugotuja nam cos lepszego po PoE2 patch 0.2 i już by to lepiej wyglądało. Zamiast tego pokazali że w dupie maja community które ich stworzyło i wynoisiło na pietestał w porówaniu do innych deweloperów. Mogli dac minimum wysiłu i zrobić voidową legacy lige gdzie dropiły by legacy unikaty i essa. Pokazali by że wciąż PoE1 i community tej gry się dla nich liczy, ale w tym momencie jest hajp na PoE2 i chcą jak najwiecej w nim naprawić i dało się wyjsć z twarzą z tej sytuacji. To jest najbardziej smutne że gracze PoE1 zadowoliliby się małym gówienkiem zrobionym na kolanie z resetem ekonomii i nadal wychwalali by GGG, a GGG postanowiło pokazać że ma ich całkowicie w dupie i okłamywało przez tak długi czas. Już w grudniu wiedzieli że nie wyrobią się z ligą w PoE1 wystarczyło to wtedy zakomunikować... Na Q&A do zapowiedzi patcha w poe2 jak byli zapytani o poe1 mogli powiedziec ze nie będzie nic, a nie unikać odpowiedzi kończąc streama... Nie na takim GGG się wychowałem xD
Niektórzy mówią, że jeśli stawiasz sobie Cele co do których nie masz wątpliwości że dasz rade to oznacza że postawiłeś sobie zbyt mało ambitne cele. Widocznie GGG też tak uważa dlatego trochę podkręcają swoje założenia
Piotrek może Ty albo ktoś obecny tutaj pomoże mi rozwiązać problem z POE 2. Otóż bardzo skacze mi Latency… kupiłem mocniejsze anteny do pc, zainwestowałem we wzmacniacz sygnału wifi, próbowałem różne Gatewaye w grze i cały czas mi pinguje z 30 na 300 i cały czas parabola. Czy ktoś ma jakiś pomysł ?
Szkoda bardziej rozczarowany niż zły, pozostaje w tym czasie wbić do Phox a, dzisiaj o 17 startuje grupowa liga, być może dobije do 10k osób więc można będzie się poczuć prawie jak przy starcie nowej ligi. Mi akurat pasi bo dopiero teraz mam wolniejszy czas, a settlers nawet dobrze nie ogralem 😁
W sumie pograłbym na cmentarzysku - zawsze jak wychodzi równo z ligą to jednak preferuję progres na sc niż tworzyć 123 postacie do aktu 5 ale w tej sytuacji to kuszące
„Developing PoE2 nie wpłynie na PoE1"? Od tej samej ekipy znanej z „Ruthless to poboczny projekt"? Tak trochę średnio im wierzyłem a teraz? Poza tym to tylko wydaje się pesymizmem i narzekaniem a tak naprawdę ludzie przejmują się (martwią) o PoE1 na różne sposoby. Bo ludzie są różni. Ja nadal czekam na nowe DLC do Grim Dawn (Fangs of Asterkarn) i może przejdę 3-krotnie Titan Questa z tymi DLCkami. Albo wrócę do Tarkova SPT bo jest co robić...
z całym szacunkiem, ale zabijając poe1 oni zabijają również swoją renomę oraz zaufanie ludzi, którzy grają w jedyneczkę od lat, ludzi którzy wydają horrendalne pieniądze na support packi. Garstka każuli nie utrzyma tej gry :)
To było do przewidzenia że tyle lat było poe1 wyszło poe2 to skupią się na poe2.. Poe2 niestety ale jest nudne.. Wiadomo że to nie poe1 ale daleka droga
Nie żeby coś albę GGG weszło w głęboką wodę, bardzo głęboka z tymi obietnicami, jakby nie było to jest nie tak wielkie studio, 2 topowe gry na raz, nad każdą mieć kontrolę ? Ciężko, sami mówią że trzeba było ludzi pracujących nad 1 przeorganizować do naprawy błędów nad 2, w skrócie barki w ludziach, ciężko to nadrobić zatrudniając nowych, raz z uwagi na finanse ale myślę że to mniejszy problem niż 2 gdzie trzeba naprawdę dobrych ludzi do dobrej gry, nie mogą zgarnąć ludzi z "łapanki" nie oszukujmy się, poziom na którym oni płyną i to bardzo dobrze jest wysoki i byle jaki pracownik nie pomoże, wręcz zaszkodzi, gracze mają swoje oczekiwania co do terminów, moim zdaniem powinniśmy (gracze) ich wspierać do pewnego stopnia i mówić że kurwa poczekamy, dacie radę, bo przy takim odbiorze skoncza jak Blizzard wypuszczając syf byle tylko było i wyrobic się w miarę w czasie, wolę poczekać na dobry sezon czy patch niż dostać pierdem w twarz, zapychaczem czy jak inaczej zwać, wolę czekać na dobry stuff niż zwalać winę na optymistyczne obietnice, sami wiedzą jak ciężko im się utrzymać i że trzeba ludzi nakierować optymistycznie jak również samych siebie niż odrazu może się uda może nie, może teraz może za tydzień czy miesiąc, wg mnie dalej robią dobrą robotę mimo iż nie jestem graczem Poe1 a trochę pykam w Poe2, i dalej są dużo dużo lepsi niż konkurencja, z samego szacunku za to powinniśmy zamknąć mordy i dać im pracować nad czymś zajebistym
Kolejnym minusem dotyczącym pracowników jest to, że nie mogą zatrudnić np ludzi z Polski, USA, Anglii itp w trybie pracy zdalnej. Takie o dziwne prawo u nich.
To już jest koniec GGG jakie znaliście tak to jest jak się kupuje i hajpuje early acessy dla swoich zasięgów i streamków ogłaszając poe 2 grami 100 lecia dekady i bóg wie co jeszcze
Poe2 dla mnie ssie. Nie mogę grać tego co chce bo to ssie zwyczajnie, więc prdle grać to co mi dają. GGG zawiodło mnie nie raz, nie raz nie dowiezli, a jak już dowiezli, to byłem w UJ zmęczony czekaniem. Niech zmienia nazwę na path of distance combat i będzie git. Nie umieli i nie umieją. Tyle w temacie.
Nie wiem czy to mogłoby zadziałać, ale pierwsze co przyszło mi na myśl to robić resety poprzednich lig w POE1, coś na wzór Fortnite OG gdzie przywracane są poprzednie sezony w lekko odnowionej wersji. Nowe ligi w mojej opinii nie powinny się już pojawiać, pełne skupienie na POE2.
1000 godzin w Poe 2 w miesiąc. Wypróbowałem wszystkie postacie, kazda dobita do endgane, przetestowane wszystkie skille zanim ktokolwiek w ogóle wpadł na to żeby pod nie robić buildy. Co stwierdzam? Poe 2 poszło w odstawkę, nie włączyłem od 2 tygodni i nie zamierzam dopóki nie dojdą nowe postacie i bronie bo to co mamy teraz to jak wersja demo . Swój drogą zastanawiam się jak oni mają, zamiar się ze wszystkim wyrobić gdzie po 2 miesiącach dostajemy same hot fixy. Gdzieś czas na pozostałe 6 postaci i reszta ascendancy? Gdzie jakiś konkretny balans gry? Widziałem i robiłem buildy gdzie na mapach T15 mam 1.5 K hp i 1.5 k es i dopóki zabijasz potworki szybciej niż do Ciebie dojdą to dasz radę. Wyobraźcie Sobie wejście w poe 1 z takini statami na mapę T15? Śmiech na sali. Chcieli wolniejszej gry a buildy poe 2 osiągnęły większą prędkość niż e Poe 1 i teraz sami nie wiedzą co z tym zrobić. Najgorsze e tym wszystkim jest jednak to, że po 1000 godziny i powrocie do poe 1 najciężej się przestawić, że kółkiem nie ma już uniku xD. I trzeba było wszystkie movement skille przypisać do kółka bo nie zlicze ile razy wcisnąłem kółko żeby zrobić unik a to nie ta gra xD. Tak więc poe 2 dostawione do czasu jakiegoś prawdziwego, dużego patcha a nie patcha po którym zwiększą możliwość oddalenia mapy na atlasie. A właśnie apropo atlasu, nie uważacie że w poe 2 brakuje aktywności poza atłasowych? Po zrobieniu wszystkich postaci i ich ascendancy rzygać mi się chcę gdy otwieram atlas. W poe 1 gdy już miałem dość robienia map to szedłem Sobie utluc jakąś bestię, coś wykraftowac, później jakieś delve itp a tutaj po tylu postaciach gdy mam otworzyć atlas to automatycznie mam odruch wymiotny i sraczkę. Niestety ale uważam, że poe 2 w pełni grywalne będzie po jakichś 2 latach a miałem nadzieję na wcześniejszą rozgrywkę. Dam im z pół roku i wrócę zobaczyć zmiany i tak to będzie przez najbliższy rok lub nawet dłużej. Jak na razie w 90% aspektów Poe1 >Poe2
@망명학살자 gdybyś wysilil mózgownicę to wpadł byś na to, że to zaokrąglona wartość, ale nieeeee lepiej się wysrać bez czytania. Na chuj marnujesz mój czas przygłupie.
Śmieszny jest ten płacz graczy, że poe2 nie ma kontentu bo poe1 miało to i to i to. Kurwa poe1 było rozwijane tyle lat, to ciężko aby gra która jeszcze nie wyszła była tak samo rozbudowana. Albo teksty, że naciskasz przycisk i wszystko wybucha, gdzie w 1 cały gameplay polega na teleportowaniu sie XD
Poe 1 już umarło nie wiem co musieli by zrobić żeby zapomnieć co najmniej 10 miesięczną ligę z 1 odgrzewanym kotletem, do tego łamanie obietnic i po raz pierwszy w historii ggg lanie wody
Uwaga niepopularny komentarz alert. Moim zdaniem z całym szacunkiem powinni olać POE 1 ale nie mordujcie mnie, nie do końca. Jako pożegnanie powinni dać ludziom wszystkie stare ligi jako customy do grania jako takie pożegnanie. Ktoś się bawił świetnie na synthesis niech ma możliwość, kto na legionie proszę bardzo całuje rączki macie swoją ostatnią nostalgiczną wycieczkę. A w tym czasie skupić się na POŁ2. Dlaczego? Bo gra może przespać swój złoty moment, nie oszukujmy się jeśli oleją dawanie lig i contentu na 2kę może przyjść taki moment że nawet na final relase dużo ludzi nie wróci, a jednak to POE2 ma być w domyślę tą grą za którą będą żyli te kolejne x czy xx lat
Uwaga POLICE POLICE niepopularny komentarz alert. Moim zdaniem z całym szacunkiem powinni olac Project Diablo 2 ale nie mordujcie mnie, nie do końca. Jako pożegnanie powinni dać ludziom wszystkie stare patche i zcrackowaną wersję Diablo 2 LoD jako takie pożegnanie. Chłopie, kurwa, spokojnie. PoE2 jest zajebistą grą, ale to nie zmienia faktu, że PoE1 jest tak dobrą bazą do rozwijania i podtrzymywania przy życiu, że o wiele większy przychód da im dodawanie czegoś to poe1 niż zamknięcie projektu. Low effort jaki jest wymagany do updatowania Poe przyniesie długoterminowo nadal większość korzyść niż ukrócenie czy całkowite wstrzymanie patchy do jedynki, tudzież zamknięcie jej. Weź się zastanów z gorącymi pozdrowieniami ode mnie
nie rozumiem czemu ludzie nagle traktuja poe1 jakos martwa gre, podczas gru ona w ostatniej lidze 3.25 miała peak graczy, i tendencja jest wzrostowa od dluzszego czasu. Totalnie tego nie ogarniam
me too ja od 4 miechowq czekam na nowa lige pogralem w poe2 i cisnienie mi narasta niesamowicie na poe 1a nie te nudne poe2 wiadomo to poczatki ale bez przesady
Jednak wydaje się że problem może być większy niż piotrek twierdzi, po reddicie poe latają wiadomości od pracownika GGG z 4chana które mówią o sporych problemach w firmie. O ile post dotąd wydawał się baitem to wszystko co w nim było się sprawdziło, użytkownik ten znał też między innymi zawartość support packów do poe2 przed ich publikacją. W skrócie według jego twierdzeń firma jest źle zarządzano, defacto nigdy nie było podziało na dwa oddzielne zespoły a niemal wszyscy pracownicy byli odciągana od prac na POE2 by dostarczać nowe ligi do poe1 co ciągle paraliżowało prace nad poe2. Większość nieobecnych w ea broni i skilli po prostu nie istnieje nie mają wykonanych animacji ani efektów, do sztyletów ma istnieć tylko jeden skill w tym momencie. Endgame został sklejony na szybko przez kilka ostatnich miesięcy na bazie kilku pomysłów dlatego wygląda tak jak obecnie i nie jest w żaden sposób konkurencyjny do tego w poe1. Nie poprawili jak obiecali walki melee a wojownik ma być słabą i nieprzyjemną klasą(pisał to przed premierą EA i to się sprawdziło). Cały team według niego został odciągnięty od poe1 w ostatnich miesiącach tylko po to by sfinalizować cokolwiek na premiere ea dla tecentu co właśnie potwierdził między wierszami sam Rogers. Największym priorytetem dla ggg mają byś supporter packi i większy zyski dla tecentu a obsuwa 3 tygodnie względem 15 listopada wynikała tylko z konieczności skończenia efektów i modeli do supporter packów. Sam Chris Wilson w firmie ma być już tylko na papierze bo w biurach firmy w ogóle nie bywa i nie pracuje nad żadnymi aspektami ich gier od kiedy odsprzedał resztę swoich udziałów w firmie. Ponadto coraz większą kontrole mają sprawować oddelegowani przez tencent menadżerowie z chin.
Pierwsze słyszę o tym co tu napisałeś ale jeśli to prawda to naprawdę cienko to wygląda
o cholibka
Również nowość dla mnie. Jeżeli cokolwiek jest prawdą to masakra. To czekam na ligę LE
Mieli dobry start co za tym idzie ich upadek będzie sromotny niestety ;(
Zapewne wiekszosc tego jest prawda tez czytalem watki na reddicie o ktorych wspomina Zuben. Chlopa nikt nie bral na powaznie do czasu gdy mozna bylo wykreslac niczym w bingo to co sie sprawdzilo.
Siema z tej strony Łysy z kanału Łysy Łysiejczak dzisiaj zagramy w Path of Łysxile
To uczucie kiedy klikam posłuchać se jakiegoś łysego rapera, a to Piotr Maciejczak.
Jak usłyszałem cmentarzysko to od razu banan na twarzy. Świetny pomysł, zacząłem grać w Poe po twoim filmie zachęcającym do nowej ligi i HC, lecz cmentarzysko skończyło się zanim na dobre zdążyłem się wkręcić do gry. Obecnie już 320 godzin w tej lidze i uwielbiam tą grę. Super by było porozmawiać na czacie z resztą społeczności i douczyć się jeszcze więcej mechanik. Jestem nadal całkowicie zielony, ale co nieco już znam i potrafię, mała rywalizacja z polskimi graczami Poe tylko umili czas grania jeszcze bardziej. Trzymam kciuki za ten pomysł i oby jak najwięcej osób chciało zagrać!
Nie wierze, że dobiłeś te suby na ten milestone ze zmianą fryzury, byłem na początku streamu także gratuluję! Wszystko spoko, tylko ogarnij oksy :)
Cześć to ja Chris. Chciałbym oficjalnie potwierdzić to, że kończymy wsparcie POE1.✌️
Strasznie jestem zawiedziony decyzja ggg. Wiedzieli od dawna, że nie dadza rady. Poe 3.25 to najlepszy Core gry, masterpiece... SoK jedna z najlepszych lig, peak graczy po 13 latach - wtf ggg! Jezeli nie ma nowej ligi to dlaczego nie moga zrobic chociazby miesiecznych eventow? Albo na szybko cos wymieszac! Wilk syty i owca cała. Mnie poe2 zmeczylo dosyc szybko, dawaj to Cmentarzysko Piotrek! Jak tak dalej pojdzie to sie przenosze na Last Epoch i ciul. Strasznie mnie ggg poirytowało i myślę, ze wielu graczy ktorzy jak ja zaczynali w 2012/13.
Minęło jakieś 7 minut filmu zanim zorientowałem się że kurwa on nie ma włosów xD
Jeżeli ktoś klinkal w ten film z nadzieja ze ujrzy date kiedy bedzie nastepna liga w poe 1 to przychodze z dosc sensowna odpowiedza,według mnie 3.26 wystartuje w końcówce czerwca-w środku lipca,biorąc pod uwage to ze 0.1.2 w poe 2 nie zostalo nawet ogloszone,a zazwyczaj od ogłoszenia ligi trzeba było na nią czekać kolejne 3 tygodnie,strzelam ze 0.1.2 wyjdzie w połowie marca i dopiero wtedy ggg skupi sie w pelni na 3.26 co zajmie im to kolejne 3 miesiace,przypominam ze to tylko moje przypuszczenia patrzac na to w jakim okresie czasu wychodzily ligi w poe 1,i nie sa ta zadne potwierdzone informacje
Poe 2 miało być inne niż Poe 1 a tak naprawdę 3/4 to to samo grają w dwojke starymi buildami nowe są słabo grywalne a cheterzy którym pozwolono zniszczyć rynek wymiany i boty które farmia divine na sprzedaż za kasę tylko pogratulować i patrzeć jak to upadnie jak diablo 4 . Jestem zawiedziony że zmarnowano tytuł w 3 tygodnie po premierze nie będzie roll baków powiedzieli twórcy więc po cholerę grać jak tu nie ma przyjemnośćci nawet nie mają zamiaru naprawić pancerza powyżej t10 bo niedziała podstawa gry ale niszczyć maga na Frosta jest czas gdzie to była przyjemna pastac w której używa się więcej niż 1 skill . Mam wrażenie że zmuszają ludzi do przebudowy na sparki bo wiedzą że większość graczy nie polata bez dużej ilości godzin to się divinki sprzedadzą . Tragedia wszyscy milczą na temat ogromnych wad tej produkcji powinny dostać po głowie jak Blizzard.
2:33 no ale będą wygasać jedynkę, to oczywiste i logiczne. Przecież nikt nie będzie ograniczonych, mimo wszystko, zasobów rzucać na coś starego, skoro jest nowa gra, która spotkała się z ogromnym sukcesem. W raz z rozwojem dwójki i poszerzaniem jej zawartości, nie będzie sensu na utrzymywanie jeszcze jednej gry, w dodatku już archaicznej. Nie ma co się oszukiwać, mimo że jedynka jest dobrą grą, po prostu dwójka ją zastąpi w całości.
Mała edycja. Zgadzam się w całej rozciągłości, że zawiodła tu komunikacja. Pewne rzeczy można było przewidzieć, a tak wygląda jakby się rzucili z motyką na słońce. Cóż, pożyjemy - zobaczymy.
Aha i podobno w weekend ma być w końcu map stash. Nareszcie!
Ale wiesz ze poe na start ligi ma ogrom graczy ?
Już za oklary masz lapkę w gurze. Też kiedyś chodzilem w uszkodzonych okularach ale to była zbita szybka :D Wstydu nie ma.
Jako fan PoE czuje sie giga oscamowany tym ruchem GGG. Powiedzmy sobie szczerze content który dostarcza nowa liga w poe to jedna z rzeczy która przyciąga do ponownego ogrania na nowy sezon. Ale oprocz contentu jest tez swieza ekonomia którą wyjadacze jedynki uwielbiają. Brak jakichkolwiek lig eventowych w ostatnim czasie i zostawienie graczy jedynki w "próżni" na taki okres czasu jest giga przykry i po cichu licze ,że sytuacja się zmieni.
Kończ kolego ten zasrany subathon, brakuje Cię tutaj w uj
Gdzie Chris? Pewnie Descent go odsunął od PoE1. Niestety tak to jest jak jest przejęcie małego studia podyplomowe korpo giganta. Cele kasa a gracz na końcu.
Niestety, wiadomość o stanie PoE1 jest więcej niż tragiczna - pokazuje nie tylko, że w najbliższym czasie liga nie będzie gotowa. Praca nad nią nawet się nie zaczęła. Co tam, nawet nie wiadomo kiedy się zacznie! Podejście GGG do swoich fanów jest tragiczne, co tu dużo gadać. Ale ja nie o tym. Dla mnie pomysł z cmentarzyskiem jest jedynym sensowym ratunkiem dla Polaków, liczymy na Ciebie Piotrek! Nigdy nie grałem na HC w PoE, ale chętnie spróbuję. Myślę, że ten patch 0.2 wcale tak szybko do nas nie zawita, patrząc na tempo zmian do tej pory w EA...
Jestem nowy na kanale i nowy w PoE i bardzo Bardzo BARDZO chętnie zagrał bym na cmentarzysku
6:13 oczywiscie ze tak.. Problem polega na tym ze jakby zrobili lige "na kolanie" to byloby to samo albo jeszcze gorsze oburzenie ze jak to tyle czekania i takie gunwo??!
Patrzcie, Pjoter przesuwa teraz rowek w czaszce 😂😂😂
Ok a gdzie Krzysztof Wilczyński jest ? to on powinien się wypowiadać na temat poe 1 . Coś sie tam za kulisami dzieje .
Czyli camfire chat lepsze?
A jak z monetyzacją rozwijania obu gier jeśli gierki są F2P i mtx są współdzielone? Cykl wydawczy sezonów będzie taki sam i na zmianę będzie liga 1 i 2 czyli każda gierka będzie miała lige dwukrotnie rzadziej? Bo powiedzmy sobie szczerze, pitos z nowych graczy będzie przynosić głównie 2, więc utrzymywanie 1 bez utraty jakości i tempa update'ów jest biznesowo złą decyzją. Nie bardzo widzę jak to się broni.
Zrobią patcha do dwójki, zrobią sobie miesiąc urlopu, wrócą po urlopie i będą ogarniać kolejny miesiąc bugi i fixy do ostatniego patcha, potem będą robić kolejnego większego patcha z 3-4 miesiące i tak będą lecieć sobie przez kilka lat aż EA się skończy, może wtedy się ktoś zajmie POE 1 na poważnie.
szacun, że tyle pracy wkładasz w subaton
sam byś wkładał, gdybyś mógł dzięki temu kontynuować pracę marzeń
JEDZIEMY PIOTR Z CMENTARZYSKIEM
Najśmieszniejsze jest to że do tego stejtmentu mogli dac relauch starej ligi jak syntesis czy innej która nie weszła do core gry, nawet bez balansu czy meta shiftu i powiedziec ze ugotuja nam cos lepszego po PoE2 patch 0.2 i już by to lepiej wyglądało. Zamiast tego pokazali że w dupie maja community które ich stworzyło i wynoisiło na pietestał w porówaniu do innych deweloperów.
Mogli dac minimum wysiłu i zrobić voidową legacy lige gdzie dropiły by legacy unikaty i essa. Pokazali by że wciąż PoE1 i community tej gry się dla nich liczy, ale w tym momencie jest hajp na PoE2 i chcą jak najwiecej w nim naprawić i dało się wyjsć z twarzą z tej sytuacji. To jest najbardziej smutne że gracze PoE1 zadowoliliby się małym gówienkiem zrobionym na kolanie z resetem ekonomii i nadal wychwalali by GGG, a GGG postanowiło pokazać że ma ich całkowicie w dupie i okłamywało przez tak długi czas. Już w grudniu wiedzieli że nie wyrobią się z ligą w PoE1 wystarczyło to wtedy zakomunikować... Na Q&A do zapowiedzi patcha w poe2 jak byli zapytani o poe1 mogli powiedziec ze nie będzie nic, a nie unikać odpowiedzi kończąc streama... Nie na takim GGG się wychowałem xD
Piotr,jak urwiesz drugie ucho to będziesz prawie Morfeusz. Łysy jest? Jest ,oksy są..tylko streamuj w prochowcu ;)
Muszę przyznać że w tej fryzurze wyglądasz jak prawdziwy wygnaniec XD 😂😂😂
Niektórzy mówią, że jeśli stawiasz sobie Cele co do których nie masz wątpliwości że dasz rade to oznacza że postawiłeś sobie zbyt mało ambitne cele. Widocznie GGG też tak uważa dlatego trochę podkręcają swoje założenia
Czyli podejście na zasadzie, że wiecznie rozczarowywać i siebie i innych? xD
Jaki strim 24h jak ty chłopie ciagle śpisz
Zycie bez 8h snu dziennie to smutne zycie
@ beke kręcę. pamiętaj o zdrowiu przyjacielu ;)
Piotrek może Ty albo ktoś obecny tutaj pomoże mi rozwiązać problem z POE 2. Otóż bardzo skacze mi Latency… kupiłem mocniejsze anteny do pc, zainwestowałem we wzmacniacz sygnału wifi, próbowałem różne Gatewaye w grze i cały czas mi pinguje z 30 na 300 i cały czas parabola. Czy ktoś ma jakiś pomysł ?
Tym razem to już na pewno nie przełożą 3.26
nie da się przełożyć czegoś co nie istnieje
czy to NAJSMUTNIEJSZY dzień dla fanów PoE 1?
najgorsze jest to, że nie mogą zatrudnić nowych typów żeby popchać robotę, bo już mają zatrudnionych wszystkich speców u siebie ;/
Mogę chyba powiedzieć, że dołożyłem kropelkę do miniaturki.😎
Szkoda bardziej rozczarowany niż zły, pozostaje w tym czasie wbić do Phox a, dzisiaj o 17 startuje grupowa liga, być może dobije do 10k osób więc można będzie się poczuć prawie jak przy starcie nowej ligi. Mi akurat pasi bo dopiero teraz mam wolniejszy czas, a settlers nawet dobrze nie ogralem 😁
Tak grał, że aż okulary połamał xD
Brakuje tylko oczu podbitych do prawilnego blokerskiego wyglądu ❤ Pozdrawiam
a taki dobry chłopak był...
xd
no to mega zle wiesci ... nie ma w co pograc w wolnym czasie ;(((
2:42 noski ciaśniej, kolega na czacie ma rację
W sumie pograłbym na cmentarzysku - zawsze jak wychodzi równo z ligą to jednak preferuję progres na sc niż tworzyć 123 postacie do aktu 5 ale w tej sytuacji to kuszące
I jeszcze choinka stoi, niedługo jajka bedziesz mogl na niej powiesić 😂 pozdro
„Developing PoE2 nie wpłynie na PoE1"? Od tej samej ekipy znanej z „Ruthless to poboczny projekt"? Tak trochę średnio im wierzyłem a teraz?
Poza tym to tylko wydaje się pesymizmem i narzekaniem a tak naprawdę ludzie przejmują się (martwią) o PoE1 na różne sposoby. Bo ludzie są różni.
Ja nadal czekam na nowe DLC do Grim Dawn (Fangs of Asterkarn) i może przejdę 3-krotnie Titan Questa z tymi DLCkami. Albo wrócę do Tarkova SPT bo jest co robić...
Tak się dzieje jak streamuje się 24h na dobe :D
02:55 co ten ludzik taki spłaszczony? Czyżby to był szczur? I ktoś go zgniótł?
Skinhead maciejczak oddawaj alberta maciejczaka
Piotrek zrobił sobie fryzurę na kondysa xd
Smutne tez to ze czekam miesiąc na naprawe problemów ktore zgłosiłem GGG
z całym szacunkiem liczy się wyłącznie PoE2,
w tym momencie przy ograniczonych zasobach GGG "jedynka" to odpowiedź na hasło: a kto umarł, ten nie żyje
z całym szacunkiem, ale zabijając poe1 oni zabijają również swoją renomę oraz zaufanie ludzi, którzy grają w jedyneczkę od lat, ludzi którzy wydają horrendalne pieniądze na support packi. Garstka każuli nie utrzyma tej gry :)
@@Lordziej w poe 2 mają o wiele więcej graczy, już ty się o nich nie bój
@ ciekawe na jak długo
ŁOTASIET pioterk łysiejczak
hehehhehe
super, zdaze wbic 100 lvl
ale te poe2 zmienia ludzi, z porządnego człowieka do patusa w połamanych oksach
Skąd jest ta muzyka z końca filmiku?
Motyw przewodni z ligi Settlers of Kalguur z PoE1 ua-cam.com/video/USwfM9sxaic/v-deo.html
Wężu łysy
Gdzie jest krzysiek syn Willa?
Jakoś schudł ten Pidżam. I dziwnie gada. Udaje Piotra.
Wyjebane w poe1, w tamtej grze nawet systemu walki nie ma.
Co ten Piotr Maciejczak 1200h w 2 miesiące przychodzi łysy w krzywych okularach szkoda chłopaka taki wigorny młodzieniec był kiedyś :////
To było do przewidzenia że tyle lat było poe1 wyszło poe2 to skupią się na poe2.. Poe2 niestety ale jest nudne.. Wiadomo że to nie poe1 ale daleka droga
Myślę, że GGG potrzebuje GGGG.
Scofield to Ty?😁
Nie żeby coś albę GGG weszło w głęboką wodę, bardzo głęboka z tymi obietnicami, jakby nie było to jest nie tak wielkie studio, 2 topowe gry na raz, nad każdą mieć kontrolę ? Ciężko, sami mówią że trzeba było ludzi pracujących nad 1 przeorganizować do naprawy błędów nad 2, w skrócie barki w ludziach, ciężko to nadrobić zatrudniając nowych, raz z uwagi na finanse ale myślę że to mniejszy problem niż 2 gdzie trzeba naprawdę dobrych ludzi do dobrej gry, nie mogą zgarnąć ludzi z "łapanki" nie oszukujmy się, poziom na którym oni płyną i to bardzo dobrze jest wysoki i byle jaki pracownik nie pomoże, wręcz zaszkodzi, gracze mają swoje oczekiwania co do terminów, moim zdaniem powinniśmy (gracze) ich wspierać do pewnego stopnia i mówić że kurwa poczekamy, dacie radę, bo przy takim odbiorze skoncza jak Blizzard wypuszczając syf byle tylko było i wyrobic się w miarę w czasie, wolę poczekać na dobry sezon czy patch niż dostać pierdem w twarz, zapychaczem czy jak inaczej zwać, wolę czekać na dobry stuff niż zwalać winę na optymistyczne obietnice, sami wiedzą jak ciężko im się utrzymać i że trzeba ludzi nakierować optymistycznie jak również samych siebie niż odrazu może się uda może nie, może teraz może za tydzień czy miesiąc, wg mnie dalej robią dobrą robotę mimo iż nie jestem graczem Poe1 a trochę pykam w Poe2, i dalej są dużo dużo lepsi niż konkurencja, z samego szacunku za to powinniśmy zamknąć mordy i dać im pracować nad czymś zajebistym
Kolejnym minusem dotyczącym pracowników jest to, że nie mogą zatrudnić np ludzi z Polski, USA, Anglii itp w trybie pracy zdalnej. Takie o dziwne prawo u nich.
ODDAWAJ PIOTRKA TY NIE DOBRY TY!!!!
A tak się wyśmiewali z epocha i co ? Doszlo do tego że samo ggg nie ogarnia no to kox giereczka 😂😂
2:52 ale se widepeeohappy skacze owo
Ej mega, kup se z Toma Forda oprawki duże
COŚ TY ODJEBAŁ Z WŁOSAMI?! xD
ale Diablo jest takie ujowe
wlosy ci wypadly?
Jebac poe 1,poe 2 po wyjściu z ea zostawi lata świetlne za sobą poe 1
Dawaj to cmentarzysko bo naprawdę nie ma w do grać a xhce grać w Poe1!
Mam nawet pomysł na baunty (czy jak to się pisze xd) i daje 50 zł.
co to za łysol
Chyba logiczne że usuną poe1 jak wyjdzie poe2
Piotr "Łysy" Maciejczak
ggg wydymalo bez mydla, stare znalem
babcia mówi że przystojniak
Ja jestem za cmentarzyskiem ❤😊
ale żeś pobalował hahah ja mam tak samo hahahahhaha
Gdzie są włosy!!!!!
łoddajcie moje połe xD
jestem chetny na ta lige w pou1
To już jest koniec GGG jakie znaliście tak to jest jak się kupuje i hajpuje early acessy dla swoich zasięgów i streamków ogłaszając poe 2 grami 100 lecia dekady i bóg wie co jeszcze
Poe2 dla mnie ssie. Nie mogę grać tego co chce bo to ssie zwyczajnie, więc prdle grać to co mi dają. GGG zawiodło mnie nie raz, nie raz nie dowiezli, a jak już dowiezli, to byłem w UJ zmęczony czekaniem. Niech zmienia nazwę na path of distance combat i będzie git. Nie umieli i nie umieją. Tyle w temacie.
wole path of exile 1 od 2
Nie wiem czy to mogłoby zadziałać, ale pierwsze co przyszło mi na myśl to robić resety poprzednich lig w POE1, coś na wzór Fortnite OG gdzie przywracane są poprzednie sezony w lekko odnowionej wersji. Nowe ligi w mojej opinii nie powinny się już pojawiać, pełne skupienie na POE2.
Niech sie lepiej wezmą za Poe2 😎 poe1 jest duzo slabsze
1000 godzin w Poe 2 w miesiąc. Wypróbowałem wszystkie postacie, kazda dobita do endgane, przetestowane wszystkie skille zanim ktokolwiek w ogóle wpadł na to żeby pod nie robić buildy. Co stwierdzam? Poe 2 poszło w odstawkę, nie włączyłem od 2 tygodni i nie zamierzam dopóki nie dojdą nowe postacie i bronie bo to co mamy teraz to jak wersja demo . Swój drogą zastanawiam się jak oni mają, zamiar się ze wszystkim wyrobić gdzie po 2 miesiącach dostajemy same hot fixy. Gdzieś czas na pozostałe 6 postaci i reszta ascendancy? Gdzie jakiś konkretny balans gry? Widziałem i robiłem buildy gdzie na mapach T15 mam 1.5 K hp i 1.5 k es i dopóki zabijasz potworki szybciej niż do Ciebie dojdą to dasz radę. Wyobraźcie Sobie wejście w poe 1 z takini statami na mapę T15? Śmiech na sali. Chcieli wolniejszej gry a buildy poe 2 osiągnęły większą prędkość niż e Poe 1 i teraz sami nie wiedzą co z tym zrobić. Najgorsze e tym wszystkim jest jednak to, że po 1000 godziny i powrocie do poe 1 najciężej się przestawić, że kółkiem nie ma już uniku xD. I trzeba było wszystkie movement skille przypisać do kółka bo nie zlicze ile razy wcisnąłem kółko żeby zrobić unik a to nie ta gra xD. Tak więc poe 2 dostawione do czasu jakiegoś prawdziwego, dużego patcha a nie patcha po którym zwiększą możliwość oddalenia mapy na atlasie. A właśnie apropo atlasu, nie uważacie że w poe 2 brakuje aktywności poza atłasowych? Po zrobieniu wszystkich postaci i ich ascendancy rzygać mi się chcę gdy otwieram atlas. W poe 1 gdy już miałem dość robienia map to szedłem Sobie utluc jakąś bestię, coś wykraftowac, później jakieś delve itp a tutaj po tylu postaciach gdy mam otworzyć atlas to automatycznie mam odruch wymiotny i sraczkę. Niestety ale uważam, że poe 2 w pełni grywalne będzie po jakichś 2 latach a miałem nadzieję na wcześniejszą rozgrywkę. Dam im z pół roku i wrócę zobaczyć zmiany i tak to będzie przez najbliższy rok lub nawet dłużej. Jak na razie w 90% aspektów Poe1 >Poe2
po tym 1000 godzin w miesiąc przestałem czytać, bo pewnie gówno wypowiedź (jakbyś nie wiedział to miesiąc ma 744 godzin)
@망명학살자 gdybyś wysilil mózgownicę to wpadł byś na to, że to zaokrąglona wartość, ale nieeeee lepiej się wysrać bez czytania. Na chuj marnujesz mój czas przygłupie.
@@망명학살자 daj mu się dowartościować. Gość nie ma co ze swoim życiem robić. Tylko gra i wali konia ot to całe jego zycie
Śmieszny jest ten płacz graczy, że poe2 nie ma kontentu bo poe1 miało to i to i to. Kurwa poe1 było rozwijane tyle lat, to ciężko aby gra która jeszcze nie wyszła była tak samo rozbudowana.
Albo teksty, że naciskasz przycisk i wszystko wybucha, gdzie w 1 cały gameplay polega na teleportowaniu sie XD
W sumie pograłbym
Przejrzysta prezentacja.
Poe 1 już umarło nie wiem co musieli by zrobić żeby zapomnieć co najmniej 10 miesięczną ligę z 1 odgrzewanym kotletem, do tego łamanie obietnic i po raz pierwszy w historii ggg lanie wody
Usrało a nie umarło. puścili by jutro niespodziewanie nowy sezon i by wszyscy wrócili
@@EnriqueBielski ale nie puszcza dzbanie jeden i o to chodzi
tem jaki łysy
Sadeg
Uwaga niepopularny komentarz alert. Moim zdaniem z całym szacunkiem powinni olać POE 1 ale nie mordujcie mnie, nie do końca. Jako pożegnanie powinni dać ludziom wszystkie stare ligi jako customy do grania jako takie pożegnanie. Ktoś się bawił świetnie na synthesis niech ma możliwość, kto na legionie proszę bardzo całuje rączki macie swoją ostatnią nostalgiczną wycieczkę. A w tym czasie skupić się na POŁ2. Dlaczego? Bo gra może przespać swój złoty moment, nie oszukujmy się jeśli oleją dawanie lig i contentu na 2kę może przyjść taki moment że nawet na final relase dużo ludzi nie wróci, a jednak to POE2 ma być w domyślę tą grą za którą będą żyli te kolejne x czy xx lat
xDDDDDDDD
Zanim napisałeś komentarz to tylko rodzina wiedziała żeś debil, teraz już wszyscy wiemy.
Uwaga POLICE POLICE niepopularny komentarz alert. Moim zdaniem z całym szacunkiem powinni olac Project Diablo 2 ale nie mordujcie mnie, nie do końca. Jako pożegnanie powinni dać ludziom wszystkie stare patche i zcrackowaną wersję Diablo 2 LoD jako takie pożegnanie.
Chłopie, kurwa, spokojnie. PoE2 jest zajebistą grą, ale to nie zmienia faktu, że PoE1 jest tak dobrą bazą do rozwijania i podtrzymywania przy życiu, że o wiele większy przychód da im dodawanie czegoś to poe1 niż zamknięcie projektu. Low effort jaki jest wymagany do updatowania Poe przyniesie długoterminowo nadal większość korzyść niż ukrócenie czy całkowite wstrzymanie patchy do jedynki, tudzież zamknięcie jej. Weź się zastanów z gorącymi pozdrowieniami ode mnie
nie rozumiem czemu ludzie nagle traktuja poe1 jakos martwa gre, podczas gru ona w ostatniej lidze 3.25 miała peak graczy, i tendencja jest wzrostowa od dluzszego czasu. Totalnie tego nie ogarniam
@@Juuz9 chodzi tylko i aż o częstotliwość updatów, GGG przyzwyczaiło graczy, że te trzy miesiące to maks
Słychać wycie? Znakomicie. Ale jak mówiłem Kiszakowi albo innym to był śmiech 😆
Co mowiles
Poe2 bad i dead
niech dają tą ligę w końcu nie każdego interesuje to nudne poe2 . dla mnie liczy się tylko poe1 amen
me too ja od 4 miechowq czekam na nowa lige pogralem w poe2 i cisnienie mi narasta niesamowicie na poe 1a nie te nudne poe2 wiadomo to poczatki ale bez przesady
Choinke byś schował leniu jeden ty
Chłopak jest zajęty zarabianiem milionów.
Bardzo dobrze. Niech zostawia poe1 jako legacy i rozbudowuja 2. Umarl krol, niech zyje krol!