Святкування Феодосіївської благодійної Масниці у Ходосівці. 17 березня 2024 року.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 23 бер 2024
  • Вже другий рік поспіль у Феодосіївській громаді святкують «Феодосіївську Масницю», як благодійний захід, на якому збираються кошти для допомоги ЗСУ. Цьогоріч на святі усі гуртом назбирали 26 700 грн. та передали їх Наталії Барабаш і Наталії Лавренюк, керівницям волонтерських майстерень «Ходосівські павучки» і «Феодосіївські ластівки» на придбання матеріалів, з яких виготовляються захисні сітки, химери та ін. маскувальні вироби.
    «Масниця розпочинає весняний цикл календарних традиційних свят українців. Це веселе, замашне та голосисте народне свято, наповнене релігійно-міфічними ритуалами і унікальними обрядодійствами, відзначається на останньому тижні перед Великим постом. Масницю наша людність називала також Масляною, Масляницею, Сиропустом, Сиропусним тижнем, Колодієм, Колодкою, Турицею та ін. Вже самі назви свята говорять про його прадавні корені й той шлях, який воно пройшло від основ народовір’я до сьогодення.» (Музей Івана Гончара «Масниця в Україні» old.honchar.org.ua/p/masnytsy....
    Солом’яне опудало, «кострубовий дід», що символізує Зиму - невід’ємний атрибут Масниці, який встановлювали на жердині і навколо нього протягом тижня проводили всі масові заходи, а в неділю опудало спалювали. Цей ритуал символізував не тільки проводи зими, а й проводився з метою позбавлення від усього непотрібного і поганого. Сьогодні у «кострубового діда» є конкретний образ - це потвора, яка розв’язала війну в Україні і зробила виклик існуванню усьому цивілізованому світові. Тому, до прадавніх традицій українців додався ритуал спалення опудала путіна, як ритуал, що проганяє пітьму і пришвидшує Перемогу України!
    Звучить народна українська пісня «Ой ти весно, весниця».
    Аранжування і виконання ансамблю «Алібі»

КОМЕНТАРІ •