Dzięki Krzysztof, jestem początkującym wykończeniowcem, dzięki twoim filmom nauczyłem się więcej niż przez 4 lata technikum i 2 lata pracy z pseudofachowcami z rzekomym, dwudziestoletnim doświadczeniem. Są treściwe, praktyczne i często zawierają również dawkę teorii która zazwyczaj ma niebagatelny wpływ na końcową jakość wykonania. Pozdrawiam, keep it going.
Krzysiu, idealna długość filmu, przyjemnie się ogląda, te 40 minut czasami jest męczące. Ruszam z swoją firma, za jakiś czas. W sumie to niedługo i Twoje filmy bardzo mi pomagają. Pisze ten komentarz dla zasięgów, niech każdy to zobaczy, pozdrawiam.
Oglądam i dzięki tym filmom samodzielnie remontuję swój dom bo przy dzisiejszych cenach za usługi fachowców to jakaś masakra. Za zaoszczędzone pieniądze można kupić sobie sprzęt który przyda się do niejednego zadania domowego :) Pozdrawiam
Jedno mnie ciekawi. Wszędzie mówi się o tym by stosować kołki stalowe do sufitu podwieszanego. A co z M System? - kołki są plastikowe i są przewidziane do sufitów.
Dobra robota. Proszę o przypomnienie co to za elektronarzedzie dzieki ktoremu mozemy przykrecać do betonu bez nawiercania, wiem że było w poprzednich odcinkach ale ciężko znaleźć bo tyle tego.
Ci wykładowcy z Knaufa to dobre experty od rozkładu i erozji. Wiedzą powszechną jest ze plastik ulega rozkladowi po setkach lat. Natomiast metal to co innego. Wiec tlumaczenie ze plastikowe kolki sa mniej trwale jest dla mnie dziwne. Rozumiem natomiast aspekt na wypadek pozaru. Wiadomo ze plastik sie stopi o wiele szybciej.
Moim zdaniem szkolania można zauważyć na załączonym obrazku💪🔥. Można pobierać naukę i nowości techniczne i wiedzę która jest duża. Pozdrawiam. Powodzenia brachu
Super film! Jak zwykle świetna robota 🤗 szybkie pytanie, jak uważasz, czy sufit na m-systemie w całości na parterze ma rację bytu? Przy obecnych cenach to nie wychodzi jakoś specjalnie drożej od konstrukcji krzyżowej (jeśli w ogóle wychodzi drożej?). Zastanawiam się też jak sprawdza się m-system w kwestii ewentualnego pękania sufitów- producent nie zezwala na podwójne płytowanie w przypadku sufitów. Możesz coś powiedzieć na ten temat?? Pozdrawiam!
M system wychodzi taniej nawet jeżeli robisz na profilach 0,6. Co do podwójnego plytowania to ja też nie zawsze robię. Na belkach drewnianych obowiązkowo. Ale na stropach betonowych … nie wiem czy jest sens.
Panie Krzysztofie, chciałbym wykonać sufit podwieszany z podbitki drewnianej na konstrukcji UD/CD. Rozmiar powierzchni do zabudowy to 5m x 7m (rozmiar podbitki to 5500(d)x100(sz)x20(gr) mm). Czy konstrukcja z profili UD/CD do takiej zabudowy to dobre rozwiązanie? Czy udźwignie ciężar? Co ile rozkładać wieszaki. Będę wdzięczny za poradę i jakiekolwiek sugestie. Może podpowiedź na inne rozwiązania. Pozdrawiam.
1.50 nie jako ekspert od skuwania tynków🤣polecam kupić nową fajna zabawke za kilkanaście złotych. Bardzo krótkie dluto o szerokości 4-5 cm. Sprzęt którego używasz da radę. Pozdro.
Lepszy wieszak noniuszowy? Mam strop lany i nie wiem co będzie wygodniejsze, bardziej trwałe?Czy tych wieszaków nie powinno być gęściej? Słabo się znam na gk. Oglądałem chyba wszystkie Twoje filmy - są ekstra! Ale nie robiłem tego wcześniej i zapomniałem.
Jak są trzy pręty zbrojeniowe w stopie belki stopowej, nie ma szans żeby nie naruszyć zbrojenia. Często pręty są krzywo ułożone nieraz bardzo blisko siebie, maja małe przekroje np fi 8 naruszenie takiego pręta o 1-2 mm na środku belki to spadek nośności o około 100 kg, dochodzi do tego ryzyko korozji nawet jeżeli naruszenie pręta jest niewielkie. Czy jestem przewrażliwiony czy wydaje mi się że robiąc tym systemem można poważnie uszkodzić strop? Chyba że korozja w pomieszczeniach mieszkalnych nie występuje. Co w takim razie w łazience gdzie jest kondensacja pay wodnej?
15.45 powiem ,że znam sporo sufitów gdzie kręcono do obrysów i nic się nie dzieje. Firma ta działa już tak długie lata. Sam niestety przez dwa lata pracując w owej firmie, tak robiłem :D
Ja z ręką na sercu nie kręciłem się nigdy świadomie, czasami gdzieś brakło profila z nieuwagi to nie było wyjścia. Też znam ludzi którzy tak robią i działa, czy to jest poprawnie zrobione …🤷♂️
Witam, widzę że profile główne idą w poprzek belek nośnych betonowych czy w stropie drewnianym też trzeba zacząć w poprzek czy może wzdłuż do konstrukcji krzyżowej. Najczęściej robią wzdłuż czy to wynika z wygody rozmieszczania wieszaków czy jak? Jeżeli jest konstrukcja krzyżowa to czy nie powinno być od samego początku zaczynając od belek stropowych względem każdej warstwy profili na krzyż tak jak w tym przykładowym filmie? Bardzo proszę o jakieś racjonalne wytłumaczenie ponieważ chce zacząć sufit podwieszany metodą krzyżową ale nie wiem czy gł. profil też ma iść wzdłuż belki stropowej czy jednak nie? Może jest jakiś fajny filmik na którym jest przedstawione rozłożenie nacisków stropu w poszczególnych miejscach i rozłożenie tego na stelaż sufitu jak to działa? Chcialem zauwazyc, że wszystkie sztywne wieszaki sa przystosowane do mocowania pierwszych profili w poprzek belek nosnych i nie inaczej.Rozstaw moich belek stropowych jest co 80cm plyta osb 32mm na górze i od spodu 11mm , a w srodku oczywiscie wełna. Proszę o wskazówki fszystkich oglądających, z góry dziękuję I pozdrawiam
Mam pytanie co do tych wieszaków dopiero się uczę ale zazwyczaj te pręty były długie i zazwyczaj mniej więcej docinałem je kątówką na mniej więcej taką wysokość aby dało się wypoziomować ale żeby mi nie kolidował i pozwolił na poruszenie nim jak sobie z tym poradzić profesjonalnie? Takie docinanie trwa a poza tym przy podwieszaniu do krokwi wysokości prętów są różne i za każdym razem mierzyłem mniej więcej od krokwi do środka profilu czy jest na to jakiś szybszy i profesjonalny sposób? Jakieś odginanie ich lub nożyce do tego aby na drabinie sobie z tym poradzić? Dziękuję za pomoc chciałbym sié uczyć a nie robić maniane
Mam pytanie. Czy dobrym rozwiązaniem jest wypoziomować główne a potem tylko zapinamy nośne i problem z głowy czy lepiej tak jak Ty, czyli cały sufit krzyżowy zrobić a potem poziomować
Również się podpinam do pytania czy jeśli mam terive/sufit cały w tynku... szeregowiec budowany w 85 roku i nie wiem gdzie są belki nośne i w jakim odstępie to mogę esy montować na tak zwane parasolki strikte zalecane do terivy i do tego es i oczywiście profil/płytę itp. Z góry dziękuję za odp.
Wiem że to zabrzmi głupio, ale rozważam przeprowadzkę do województwa łódzkiego tylko po to by móc mieć możliwość korzystania z Twoich usług w przyszłości :D A może planujesz emigrację do Poznania?
Witam wszystkich. Cześć Krzychu. Mam pytanie moze glupie ale po co plytuje sie na dwa razy, lub po co ty to robisz. Bede wdzięczny na odpowiedz. Pozdrawiam
Zależy co do zrobienia, jaki metraż itp. Ciężko jest wycenić prace „za metr” mieszkania ja robię dokładne kosztorysy. Nie wiem co masz do zrobienia ale wydaje się to bardzo duża kwota. Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć że mi takie kwoty wychodziły z materiałem
Główne staram się tak dawać żeby nie przekroczyły 90 cm maksymalnie jest co 100 ale ja zawężam Jak robię sufity gdzie będzie na nich wełna to jeszcze gęściej np 70-80 cm Wieszaki max 75 cm
Jak się sprawują w praktyce jednopłytowe sufity? Większa szansa, że coś popęka lub opadnie? Bo jak domniemam dwie płyty są po to aby sufit był sztywniejszy i ewentualnie łatwiej było zawiesić oświetlenie i inne elementy?
No właśnie to jest dobre pytanie. M system tez jest w wersji ppoż z metalowymi dyskami Z tego co mi wiadomo w budownictwie niekomercyjnym przepisy ppoż nie są brane pod uwagę. Ja byłem uczony tego typu rzeczy bo w byłej firmie gdzie pracowałem trzaskaliśmy tłuste metry i wyłącznie przemysłowke dlatego mi to we krwi zostało :)
Krzyśku takie pytanie, mam obniżony sufit, wszystko ładnie, nigdzie nie pęka natomiast w jednym tylko pokoju ok. 23m 2 przy jednej tylko ścianie cos ciągle pstryka, strzela, co to może być?
Dzięki Krzysztof, jestem początkującym wykończeniowcem, dzięki twoim filmom nauczyłem się więcej niż przez 4 lata technikum i 2 lata pracy z pseudofachowcami z rzekomym, dwudziestoletnim doświadczeniem. Są treściwe, praktyczne i często zawierają również dawkę teorii która zazwyczaj ma niebagatelny wpływ na końcową jakość wykonania.
Pozdrawiam, keep it going.
Komentarz - nic dodać nic ująć- Szacun- jak zwykle pełna profeska
Jak zwykle poszło Ci to Krzysztof łatwo,szybko i przyjemnie .Wykończeniowiec z powołania 👏Pozdrawiam 🍻🙂
Jeżeli będziesz żył ze swojej pasji/hobby nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia 😉🍻
Pięknie napisane Krzysiek , święta racja :)
Krzychu wiedza którą się z znami dzielisz jest bezcenna! dzięki serdeczne
Super, znam ten sufit , ale obejrzałem do końca jak
zwykle 👍
w koncu powrót do dobrych filmów :) cieszę się, że wróciłes na interesujące tematy :)
👍💪
Krzysiu, idealna długość filmu, przyjemnie się ogląda, te 40 minut czasami jest męczące. Ruszam z swoją firma, za jakiś czas. W sumie to niedługo i Twoje filmy bardzo mi pomagają. Pisze ten komentarz dla zasięgów, niech każdy to zobaczy, pozdrawiam.
👍
No to oglądamy i oczywiście kciuk w górę 😁👍
Dzięki za nagranie Krzysztofie! Pozdrawiam.
Siema Krzychu podobał mi się filmik, zdrówka życzę 👍
Pyk i zaległości nadrobione teraz jestem na bieżąco 😁😁😁👍👍👍
No widziałem że wszystkie filmy po kolei komentujesz 😂
Dobra robota i muzyka w pierwszym time lapsie. 👍👍👍
Lapka w gore i czekam na kolejna czesc.
Pozdro👍👍👍
Dziękuję! Dzięki Twoim filmem udaje mi się ogarnąć dom po "fachowcach" :)
Oglądam i dzięki tym filmom samodzielnie remontuję swój dom bo przy dzisiejszych cenach za usługi fachowców to jakaś masakra. Za zaoszczędzone pieniądze można kupić sobie sprzęt który przyda się do niejednego zadania domowego :)
Pozdrawiam
Super 👏💪 może też rozważysz wsparcie kanału na Patronite ? :)
No i pieknie, co tu gadac jak zwykle super.Pozdro.
Łapa zostawiona...ogladamy
Witam, kurczę jakoś Ci to zawsze tak łatwo idzie 😁.Dobra robota
Pozdrawiam.
W pierwszych sekundach filmu zastanowiłem się jak ja sam bym to zrobił i po chwili okazało się że myślimy podobnie 😉
Bardzo ciekawy film . Czekam na kolejny . Pozdrawiam .
Lecimy elegancko z zasiegami
Dobra robota :)
Jak zawsze pełna profesja💪👍
Super film zresztą jak wszystkie Pana filmy
Komentarz byle jaki jak prosiłeś. Pozdro :)
Super robota jak zawsze pełen profesjonalizm 😆
Super robota👍👍👍
Kolejna super robota. Pozdro
Ekstra dzięki robisz kawał dobrej roboty, łapka zawsze idzie do góry Pozdrawiam
Podziwiałem do samego końca. Pozdrawiam
Z przyjemnością przyjdziemy na Twoje szkolenie 👍🙂
Na moje … ? 😂😬
Jak zawsze Pro . Dzięki
Byle jaki..... 😝
Super robota 😀
Komentarz, łapka, no i dobra no i cześć :) Pozdrawiam
Bardzo ciekawy film jak z resztą każdy Pozdrawiam
Jedno mnie ciekawi. Wszędzie mówi się o tym by stosować kołki stalowe do sufitu podwieszanego. A co z M System? - kołki są plastikowe i są przewidziane do sufitów.
Jak zawsze super 👍
Super Krzysiek😉
Super film 💪
Jak zwykle brawo
Wiedza bardzo duża jak poradzić sobie z takimi tematami jest od kogo się uczyć.pozdrowienia.
jak zawsze łapka w górę :)
Dobra robota
Super pozdrawiam 😁
Krzysiu 🍺👊
Jak zawsze film pomocny:)
Dobra robota. Proszę o przypomnienie co to za elektronarzedzie dzieki ktoremu mozemy przykrecać do betonu bez nawiercania, wiem że było w poprzednich odcinkach ale ciężko znaleźć bo tyle tego.
Super, pozdrawiam
Spoko film. Ja u siebie też tak przykleiłem płytę do muru i przykręciłem. Zaspoinowalem to smogiem c 50 bez taśmy 😎. Ciekawe kiedy zacznie pękać 🤣🤪
5 minut na poziomowanie, niezle tempo.
Czekam na drugą część, chętnie jeszcze raz wysłucham jak podejść do wnęki.
Pozdrawiam
👍🍻
Lasery, super :D ale dzisiaj i tak miotła była gadżetem numer jeden :D nie da się odkurzaczem wciągnąć gruzu hihihihi pozdrowionka :D
Ci wykładowcy z Knaufa to dobre experty od rozkładu i erozji. Wiedzą powszechną jest ze plastik ulega rozkladowi po setkach lat. Natomiast metal to co innego. Wiec tlumaczenie ze plastikowe kolki sa mniej trwale jest dla mnie dziwne. Rozumiem natomiast aspekt na wypadek pozaru. Wiadomo ze plastik sie stopi o wiele szybciej.
Obojętnie jaki 🙂
I piękna sprawa.
Moim zdaniem szkolania można zauważyć na załączonym obrazku💪🔥. Można pobierać naukę i nowości techniczne i wiedzę która jest duża. Pozdrawiam. Powodzenia brachu
🍻
💪💪💪
Heja i do przodu
Kolejny super filmik! mam podobnie rozmieszczona rekuperacje, jaka jest tam wysokosc sufitu na gotowo?
👍👍👍
Super film! Jak zwykle świetna robota 🤗 szybkie pytanie, jak uważasz, czy sufit na m-systemie w całości na parterze ma rację bytu? Przy obecnych cenach to nie wychodzi jakoś specjalnie drożej od konstrukcji krzyżowej (jeśli w ogóle wychodzi drożej?). Zastanawiam się też jak sprawdza się m-system w kwestii ewentualnego pękania sufitów- producent nie zezwala na podwójne płytowanie w przypadku sufitów. Możesz coś powiedzieć na ten temat?? Pozdrawiam!
M system wychodzi taniej nawet jeżeli robisz na profilach 0,6.
Co do podwójnego plytowania to ja też nie zawsze robię. Na belkach drewnianych obowiązkowo. Ale na stropach betonowych … nie wiem czy jest sens.
@@remont4you i wszystko jasne 🙃 dzięki za rozwianie moich wątpliwości 🤗
Panie Krzysztofie, chciałbym wykonać sufit podwieszany z podbitki drewnianej na konstrukcji UD/CD. Rozmiar powierzchni do zabudowy to 5m x 7m (rozmiar podbitki to 5500(d)x100(sz)x20(gr) mm). Czy konstrukcja z profili UD/CD do takiej zabudowy to dobre rozwiązanie? Czy udźwignie ciężar? Co ile rozkładać wieszaki.
Będę wdzięczny za poradę i jakiekolwiek sugestie. Może podpowiedź na inne rozwiązania. Pozdrawiam.
1.50 nie jako ekspert od skuwania tynków🤣polecam kupić nową fajna zabawke za kilkanaście złotych. Bardzo krótkie dluto o szerokości 4-5 cm. Sprzęt którego używasz da radę. Pozdro.
🍻👍
Lepszy wieszak noniuszowy? Mam strop lany i nie wiem co będzie wygodniejsze, bardziej trwałe?Czy tych wieszaków nie powinno być gęściej? Słabo się znam na gk. Oglądałem chyba wszystkie Twoje filmy - są ekstra! Ale nie robiłem tego wcześniej i zapomniałem.
Lepszy noniusz 👍💪
Cześć, ile kołeczków metalowych dajesz do esa w strop terawita (belka betonowa), jeden na środku, czy dwa po bokach?
👍
SUFIT GITÓWA🔥
Jak są trzy pręty zbrojeniowe w stopie belki stopowej, nie ma szans żeby nie naruszyć zbrojenia. Często pręty są krzywo ułożone nieraz bardzo blisko siebie, maja małe przekroje np fi 8 naruszenie takiego pręta o 1-2 mm na środku belki to spadek nośności o około 100 kg, dochodzi do tego ryzyko korozji nawet jeżeli naruszenie pręta jest niewielkie. Czy jestem przewrażliwiony czy wydaje mi się że robiąc tym systemem można poważnie uszkodzić strop? Chyba że korozja w pomieszczeniach mieszkalnych nie występuje. Co w takim razie w łazience gdzie jest kondensacja pay wodnej?
dobra robota
15.45 powiem ,że znam sporo sufitów gdzie kręcono do obrysów i nic się nie dzieje. Firma ta działa już tak długie lata. Sam niestety przez dwa lata pracując w owej firmie, tak robiłem :D
Ja z ręką na sercu nie kręciłem się nigdy świadomie, czasami gdzieś brakło profila z nieuwagi to nie było wyjścia. Też znam ludzi którzy tak robią i działa, czy to jest poprawnie zrobione …🤷♂️
Witam, widzę że profile główne idą w poprzek belek nośnych betonowych czy w stropie drewnianym też trzeba zacząć w poprzek czy może wzdłuż do konstrukcji krzyżowej. Najczęściej robią wzdłuż czy to wynika z wygody rozmieszczania wieszaków czy jak? Jeżeli jest konstrukcja krzyżowa to czy nie powinno być od samego początku zaczynając od belek stropowych względem każdej warstwy profili na krzyż tak jak w tym przykładowym filmie? Bardzo proszę o jakieś racjonalne wytłumaczenie ponieważ chce zacząć sufit podwieszany metodą krzyżową ale nie wiem czy gł. profil też ma iść wzdłuż belki stropowej czy jednak nie? Może jest jakiś fajny filmik na którym jest przedstawione rozłożenie nacisków stropu w poszczególnych miejscach i rozłożenie tego na stelaż sufitu jak to działa? Chcialem zauwazyc, że wszystkie sztywne wieszaki sa przystosowane do mocowania pierwszych profili w poprzek belek nosnych i nie inaczej.Rozstaw moich belek stropowych jest co 80cm plyta osb 32mm na górze i od spodu 11mm , a w srodku oczywiscie wełna. Proszę o wskazówki fszystkich oglądających, z góry dziękuję I pozdrawiam
Łapka,pzdr!
Podoba się
czesc, czy są jakieś przeciwwskazania do montażu sufitu podwieszanego w stropie stalowo-ceramicznym (płyta kleina , typ półciężki)?
Mam pytanie co do tych wieszaków dopiero się uczę ale zazwyczaj te pręty były długie i zazwyczaj mniej więcej docinałem je kątówką na mniej więcej taką wysokość aby dało się wypoziomować ale żeby mi nie kolidował i pozwolił na poruszenie nim jak sobie z tym poradzić profesjonalnie? Takie docinanie trwa a poza tym przy podwieszaniu do krokwi wysokości prętów są różne i za każdym razem mierzyłem mniej więcej od krokwi do środka profilu czy jest na to jakiś szybszy i profesjonalny sposób? Jakieś odginanie ich lub nożyce do tego aby na drabinie sobie z tym poradzić? Dziękuję za pomoc chciałbym sié uczyć a nie robić maniane
Master
Jakich używasz łączników krzyżowych? Po przykręceniu dwóch płyt o ile sufit się opuścił?
Super film! Czy możesz napisać jaki model jest tej poziomicy laserowej?
allegro.pl/oferta/bosch-gll-3-80-laser-krzyzowy-poziomica-walizka-10748560816?
Warta każdej złotówki
Mam pytanie. Czy dobrym rozwiązaniem jest wypoziomować główne a potem tylko zapinamy nośne i problem z głowy czy lepiej tak jak Ty, czyli cały sufit krzyżowy zrobić a potem poziomować
Ja najpierw poziomuje główne a później tylko sprawdzam na nośnych . To jest spoko metoda .
Tak jak Marek pisze… jak komu wygodnie :) 🍻👍
jakimi kołkami zamocować wieszaki w płytach kanałowych ? centralnie w kanale płyta ma grubość 35mm
Joł, daj linka do stalowych dybli.
Super
A co zrobić jak mam luz na wieszakach krzyżowych v?
Jeszcze nie oglądałem, będzie anDresola?
Zzzawsze…😂
Czy mocowanie wieszaków do pustaka Teriva przejdzie czy kategorycznie musi być do belek
Lepiej do belek
Również się podpinam do pytania czy jeśli mam terive/sufit cały w tynku... szeregowiec budowany w 85 roku i nie wiem gdzie są belki nośne i w jakim odstępie to mogę esy montować na tak zwane parasolki strikte zalecane do terivy i do tego es i oczywiście profil/płytę itp.
Z góry dziękuję za odp.
Wiem że to zabrzmi głupio, ale rozważam przeprowadzkę do województwa łódzkiego tylko po to by móc mieć możliwość korzystania z Twoich usług w przyszłości :D A może planujesz emigrację do Poznania?
Znam ludzi z poznania którzy ogarniają również dobrze robotę jak coś to pisz
@@remont4you Na pewno kiedyś napiszę, dzięki
dzięki
Czy mogę na to położyć 30 cm waty szklanej
well done pozdrawiam
👍💪👏
Witam wszystkich. Cześć Krzychu. Mam pytanie moze glupie ale po co plytuje sie na dwa razy, lub po co ty to robisz. Bede wdzięczny na odpowiedz. Pozdrawiam
Sztywność
30 min odporności ogniowej
Akustyka
Brak ewentualnych pęknięć na okładzinie
Łatwiej coś zawiesić
Kocham Pana remonty, mam pytanie czy 1300 zł za metr roboty bez materiału to dużo ?
Zależy co do zrobienia, jaki metraż itp. Ciężko jest wycenić prace „za metr” mieszkania ja robię dokładne kosztorysy.
Nie wiem co masz do zrobienia ale wydaje się to bardzo duża kwota. Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć że mi takie kwoty wychodziły z materiałem
Witam
Przytym systemie sufitu
Będą kręcone wkrety przy kreceniu płyt KG do profili UD? Czy wogóle nie będzie?
Pozdrawia.
Łapka
Nie można kręcić sufitu do UD
@@remont4you no ok
A jak nie ma tasmy slizgowej?
Tylko będę wtedy dawał tasme narożnikowa amerykańska?
To wtedy powinienem kręci do UD?
hej czemu nie lubisz tych wieszakow ?
Witam Pani Krzysztofie mam pytanie co ile pan daje profil główny??bo nośny co 50cm
Główne staram się tak dawać żeby nie przekroczyły 90 cm maksymalnie jest co 100 ale ja zawężam
Jak robię sufity gdzie będzie na nich wełna to jeszcze gęściej np 70-80 cm
Wieszaki max 75 cm
Git
nie lepiej, szybciej byłoby przystrzelić profil pomocniczy 1.25mm, albo 2 x płyta od lica tynku i później wyrównać płytą ? bez kucia itp
Pęknięcie gwarantowane, chyba że dylatacje będziesz robił
Jak się sprawują w praktyce jednopłytowe sufity? Większa szansa, że coś popęka lub opadnie? Bo jak domniemam dwie płyty są po to aby sufit był sztywniejszy i ewentualnie łatwiej było zawiesić oświetlenie i inne elementy?
Dokładnie tak jak mówisz jak zrobisz pojedyncze płytowanie dobrze to ic się Kię stanie
@@remont4you to czekam na cześć drugą :)
Mówisz że jak stropy to tylko na dyblach metalowych, że plastik nie wytrzymuje i ppoż. A jak ma się do tego M-System?
No i obojętnie jaki komentarz ;)
No właśnie to jest dobre pytanie. M system tez jest w wersji ppoż z metalowymi dyskami
Z tego co mi wiadomo w budownictwie niekomercyjnym przepisy ppoż nie są brane pod uwagę. Ja byłem uczony tego typu rzeczy bo w byłej firmie gdzie pracowałem trzaskaliśmy tłuste metry i wyłącznie przemysłowke dlatego mi to we krwi zostało :)
Krzyśku takie pytanie, mam obniżony sufit, wszystko ładnie, nigdzie nie pęka natomiast w jednym tylko pokoju ok. 23m 2 przy jednej tylko ścianie cos ciągle pstryka, strzela, co to może być?
Nie mam pojęcia szczerze mówiąc 😬