Старе Село - замок

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 28 гру 2018
  • Старе Село - замок
    Період будівництва: 1584-1589, 1642, 1649-1654
    Засновник: князь Костянтин Василь Острозький, князь і краківський воєвода Владислав Домінік Заславський-Острозький, гетьман великий коронний Адам Миколай Сєнявський.
    Інформація про об'єкт
    (підготовка інформації: Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном „Полоніка”)
    Замок у Старому Селі має довге свідоцтво про народження. Вперше дерев'яна оборонна споруда була згадана в 1448 році, але наприкінці XV століття був побудований кам'яний замок, незабаром зруйнований турками. Наступна фортеця була побудована в 1584-1589 роках, припускається, автром був Амброзі Пшихильни, на жаль, її теж було зруйновано. Тільки у 1642 р. князь і краківський воєвода Владислав Домінік Острозький-Заславський почав будувати новий замок. Будова повністю зруйнована під час повстання Хмельницького 1648 року. У 1649-1654 рр. князь Острозький побудував ще один величний замок, який став його головною резиденцією, та існує в руїнах донині. Величезний внутрішній двір замку в Старому Селі служив не тільки власникам, але й навколишньому населенню як притулок під час численних набігів. Ретельний ремонт замку було проведено в 1716 р. великим гетьманом коронним Адамом Міколаєм Сєнявським. З кінця XVIII століття розпочався повільний занепад нежилого замку і продовжувався у наступному столітті, коли його використовували як пивоварний завод.
    У рамках проекту "Україна і Польща. Слідами історичної спадщини" в 2018 року, в Україні створено 100 коротких відеофільмів, присвячених обраним об’єктам архітектурної спадщини, які було збудовано за часів колишньої Речі Посполитої.
    Над створенням проекту працювала польсько-українська група, до складу якої увійшли історики, публіцисти, журналісти, громадські організації, а також молодь.
    Проект було підтримано Міністерством закордонних справ Польщі в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018»
    Реалізатори проекту:
    - Товариство Інтеграція Європа-Схід (www.siew.org.pl/ua/),
    - Польський Інститут у Києві (www.polinst.kyiv.ua/),
    - Ukrainian Communication Group ( / goodresttv .
    Підтримка проекту:
    - Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном „Полоніка” (polonika.pl/)
    - Національний цифровий архів Польщі (www.nac.gov.pl)
    Медіа-партнером проекту є історичний портал historykon.pl (historykon.pl).
    Сторінка проекту: www.pluazdrona.eu
    Профіль Facebook проекту: / pluazdrona

КОМЕНТАРІ • 3

  • @user-jc7zf9sp4w
    @user-jc7zf9sp4w 2 роки тому +1

    Дякую Вам за вашу працю! Дуже цікаве і пізнавальне відео )

  • @oh_light
    @oh_light 4 роки тому +2

    👍