Дякую за класне і корисне відео! З помилок як на мене 1. Хотіти заробити швидко і багато 2. Шукати якісь дивні «схеми» куди вкластися 3. Інвестувати просто так, не розуміючи свої цілі, не маючи плану
1. Інвестиція за чиєюсь порадою самому не розібравшись. 2. Інвестиція за хайпом (всі говорять про біткоїн і я його куплю/ куплю на всі гроші акції тесла) 3. Вкладати всі кошти не роблячи фінансової подушки безпеки P.S. Дякую за контент, завжди цікаво і повчально, хотілось би колись особисто з вами зустрітись і поспілкуватись
Дякую за корисне відео. Як на мене, то більшість помилок можна підсумувати однією - Неправильний ризик менеджмент. Люди вкладаються в ризикові активи і не диверсифікують інвестиції. Чим ризикованіший проект, тим менший відсоток у портфелі він має займати. А ще не проводять власні дослідження і погано ставлять пріоритети (напр. тримати два авто в сім'ї, їздити на "ноготочки"... гроші є, а інвестувати, так нема грошей. Хоча знають які будуть пенсії).
дякуємо за ваш коментар! пріоритети можуть змінюватися. і ми докладаємо всіх зусиль, щоб якомога більше українців замислювалися в молодому віці про інвестування і майбутнє) Н.
3 помилки типового українського інвестора: 1. Купувати дорого, коли все зростає, продавати дешево, коли падає. 2. Сподіватись на державну пенсію. 3. Жадати розбагатіти прям тут і зараз.
1. Занадто сильно вкладатися у "реальний сектор" України (привіт УІК та Оптіка 1ст) 2. Гратися з деривативами (фьючі на крипті, опціони/шорти на біржі) 3. Не думати про ліквідність інвестиції
1. Очікувати негайного/швидкого прибутку 2. Не мати або не слідувати інвест стратегії - скільки, коли, як часто і на який термін 3. Не досліджувати інструмент перед його використанням - звідси і завищені очікування, недооцінені ризики та незрозуміла ліквідність вкладу
Хороша практична підбірка "українізованих" хиб багатьох вітчизняних інвесторів 🙂 Спасибі за нагадування, думаю кілька пунктів комусь точно допоможуть переосмислити певні рішення і можливо вберегти суттєву частку капіталу для більш обдуманих інвестицій.
1. Тримати велику частку інвестицій у нац валюті, або розрахунок доходу проводити до нац валюти та сподіватись в разі чого швидко перейти в доллар. 2. Сподіватись на швидкий заробіток та у разі недодержання омріяного прибутку собі в мінус переводити значну частку капіталу і іншу інвестицію, яка в той момент виглядає привабливішою. 3. Не робити всі прорахунки до моменту входу, зневажати майбутніми комісіями, податками, змінами законодавства , супровідом, тощо.
Дякую за відео, 1. Гонитва за великим профітом (іншими словами жадібність), при цьому повне або майже повне ігнорування ризиків. На відміну від розвинених країн багато наших громадян взагалі не вважають 10% річних доходом. 2. Інвестування в інструменти без найменшого розуміння як вони взагалі працюють і як саме генерують дохід. Результат - або потрапляємо в скам або навіть з робочим інструментом маємо збитки. 3. Відсутність (від слова зовсім) планування структури портфелю - по валютам, класам активів, ризиковості і т.д. 4. Намагання зайти на дні ринку😅, в результаті - дохідність нижче ринку. 5. Паталогічне небажання планувати свої фінанси на довгий горизонт, наприклад 20 і більше років. 6. Тотальне ігнорування інфляційних ризиків при оцінці інвестиційної дохідності інструментів. 7. Ігнорування оцінки ліквідності інструменту, а потім - а шо ся стало? Віддайте мені мої гроші 😅 8. Бажання зробити з інвестування розвагу - в результаті збитки, і пошук більш дешевих розваг 😂 Ой все, набридло писати, цей список безкінечний)))
1. Намагатись вгадати час для інвестування, а не інвестувати регулярно 2. Опиратись при виборі компанії на минулі показники (думати, що якщо акція постійно росла до цього часу значить вона і далі буде рости) 3. Інвестувати в компанії або активи, які на хайпі і на слуху (без самостійного аналізу)
1. Не робити власний ресьорч, довіряти знайомим/блогерам/колегам. 2. Вкладання коштів в особисте майно (будинок, машина, прикраси, годинники) 3. Вважати, що доларам не страшна інфляція. Про Балі було б цікаво
- IPO, як справи в хлопців з 2021?; - інвестиції де можна попасти на гроші поверх суми інвестиції (привіт франшизи с фопом на інвестора); - копіювати інвестиції блогерів щоб психологічно перекласти відповідальність з себе.
Ніколи не розумів тези про те, що "ринок зростає близько 7% річних - просто інвестуйте в індекс і рахуйте свої можливі прибутки". А як же ризик того, що ринки не будуть зростати з таким темпом, як це було останні 40 років? Що тоді робити цьому уявному герою?
1. Вважати, що папірець, який підтверджує ваше володіння нерухомістю «надійніший» ніж той, що підтверджує володіння акцією. 2. Недооцінювати складний відсоток. 3. Старатись переплюнути індекси у позаробочий час.
Любомире, ви наче в якомусь відео розповідали, що купили для себе квартиру і аетапі будівництва. Ви також рахуєте це помилкою? Чи ви маєте на увазі, що покупка квартири на етапі будівництва - це не інвестиція, а просто придбання житла для власних потреб? Чи ви мали на увазі, що до цього процесу треба підходити дуже уважно? Дякую за відео, було дуже цікаво! Насправді, я отримала відповіді на багато своїх питань. Бо на вашому каналі були деякі відео і одна з тем інвест мітапу була про нерухомість. І в цих відео дуже презентабельно виглядала покупка житла за кордоном.
дякуємо за щирий відгук і уважність! ми й досі вважаємо покупку деякої нерухомості в деяких регіонах - гарною інвестицією. але з урахуванням всіх ризиків і надзвичайно детальним фінасовим аналізом. Н.
@@FamilybudgetUaДякую за відповідь! Було би дуже цікаво подивитися більш детальне відео про всі за і проти купівлі житла за кордоном. Зараз ну дуууже багато відео і презентацій про щасливих покупців житла за кордоном. Одна з моїх фінансових цілей - це купівля інвестиційного житла, але я подолала тільки третину цілі. А за останній рік взагалі часто думаю відмовитися від купівлі житла за кордоном і спрямувати накопичені кошти на іншу ціль. З радістю би послухала всі чесні «за» та «проти» такої інвестиції.
1. Емоційні рішення🙋 Вони можуть має сильний вплив на рішення початкових інвесторів. Зайвою ейфорією від успіху або панікою через втрати можна легко втратити здатність раціонально мислити. 2. Неправильний вибір фінансових продуктів🤷 Не всі інвестиційні продукти підходять для всіх інвесторів. Важливо розуміти свої фін. цілі та ризики, перш ніж вибирати конкретні активи. 3. Недооцінка ризику 🤦 Інвестори початківці часто недооцінюють можливі ризики своїх інвестицій. Розуміння ризиків і готовність до їх прийняття є важливою частиною процесу прийняття рішень.
Пане Любомира, є велике прохання, чи можете ще розказати, що таке SD-Token при купівлі нерухомості. Чи це легально, чи не міститься тут якісь шахрайські схеми. Я розумію, що кожен токен відповідає за певний квадратний метр якоїсь нерухомості та захищений блокчейном. Але як перевірити та переконатися, що це за нерухомість і де вона взагалі знаходиться?
1. Жадібність та бажання знайти швидку й дуже коротку стежку до багатства )) Намагання сприймати бажане за дійсне, закриття очей на деякі очевидні ризики, та не розуміння довгострокового накопичувального ефекту інвестицій. Наївне сприйняття того, що є певною лотереєю чи відвертим шахрайством, як інвестиційного інструменту. 2. Не вміння вчасно зафіксувати інвестиційний збиток, коли ситуація імовірно призведе до ще більше збитків. Також, катастрофічне сприйняття втрат, які насправді є частиною шляху роботи з не зовсім передбачуваним майбутнім. 3. Відсутність висновків після втрат і помилок, реплікація хибних патернів поведінки. Або роблення хибних висновків, наприклад - уникати інвестицій взагалі. Додаткові помилки: Поспішне прийняття рішень (ну як і антагоніст - затягування потрібних рішень на роки); Відсутність постійного розвитку в основній діяльності та збільшення основних доходів для подальших інвестицій; Відсутність окремого регулярного навчання й тренування саме інвестиційних навичок; Відсутність системного обліку власних інвестицій та періодичного аналізу й рефлексії; Ігнорування сумарної вартості володіння деякими активами та необхідності періодично витрачати частину дохідності й цінний час на підтримку інвестпридатності активу (нерухомість, автівки в таксі, обладнання в оренду, бізнес, і т.і.); Інвестування в те, що не генерує цінності; Загравання з інвестиціями не свого масштабу - наприклад, непрофесійний венчур чи ангельство без достатнього капіталу і системної вибірки у десятки інвестицій; Вкладання в пассиви, загравання з балуванням власного "его" через дорогі тачки та інші цяцьки, не усвідомлюючи довгострокову втрачену можливість та інвестиційну альтернативу; І як не дивно, досить часто майже повна відсутність диверсифікації, особливо після перших уявних (але зовсім не гарантованих в подальшому) успіхів.
Олександре, вітаю! Ваш коментар ми обрали як переможний) Напишіть, будь ласка, на пошту каналу, щоб узгодити логістику. З повагою, Наталя, менеджер каналу.
1) інвестувати кредитні кошти або всі власні кошти 2) інвестувати у «рухоме» майно (авто, телефони і тд) 3) довіряти своє майбутнє економічне життя сусіду бухгалтеру із 50 річним стажем
Як на мене, то інвестор який не інвестує - це не інвестор :) Мої варіанти помилок українського інвестора: 1. Хибна думка, що на акціях можна швидко заробити (купив, акції трохи підросли - продав) 2. Небажання вкладати в свій розвиток. 3. Немає чіткої стратегії інвестування (є наслідком, в тому числі помилки №2).
Помилки: 1. Вкладати всі гроші в один інструмент (наприклад, акціі) чи в одну країну 2. Усі фінанси в одної валюті 3. Продавати, коли ринок падає, купувати - коли ринок зростає
наші курси є на ПРометеус, їх три, один з ним безкоштовний. ось курс ПРО який стартує 20 березня prometheus.org.ua/prometheus-plus/finance-planning/ звязатись з нами можна на пошту каналу Л.
1. Не формує emergency fund і не думає про нього взагалі. 2. Думає, що переграє всіх, бо буде інвестувати тільки в крипту. 3. Або вважає, що тільки купівля квартир на моменті котловану і подальший перепродаж, або здача в оренду є гарною інвестицією в Україні.
1. Імпульсивність. Слідувати моді, або ж куди всі - туди і я 2. Не диверсифікувати 3. Не визначити свою стратегію/перфіль. Не дотримуватися поставлених цілей/мети. 4. Не вкладати в себе, обов'язково в освіту. 5. Фінансова неграмотність. Важливо визначити що насправді є твоїм ативом. 6. Твоє оточення, яке тим чи іншим чином впливає на твої рішення. 😅
- тримання заощаджень на поточному рахунку, бо там нараховують певні відсотки на залишок і можна зняти гроші в любий день. - інвестиція основних заощаджень в крипту бо " у фейсбуці кажуть що крипта буде коштувати мільйони". - відсутність дивесифікації в валютах ( доллар, євро, грн, фунт ) та в класах активів ( нерухомість, облігації, акції, саморозвиток, сталий фізичний бізнес ( напр точка на базарі чи кавярня) ) Найпоширеніша помилка - відсутність інвестування. Натомість тримання долларів під матрасом в трилітровій банці, щоб миші не з'їли.
1. Інвестує в інструменти, в яких людина не дуже добре розбирається. 2. Коли інвестор довіряє рекламі і очікує 100% щомісяця. 3. Заходити в ризикові інструменти не маючі гарну стресостійкість.
Помилки: 1) не мати звички відкладати гроші; 2) інвестувати гроші не розібравшись в темі предмету інвестування (наприклад, друг/подруга порадила вкласти всі заощадження в якийсь бізнес, а він взяв і збанкрутував); 3) не пильнувати свої витрати.
Помилки 1) Купити дорогу (спортивну) машину за всі вільні гроші або в кредит. 2) Розраховувати на шалену дохідність (більше 20-25% річних у валюті). 3) Брати кредити у банків для того, щоб інвестувати.
Основна проблема інвестування в sp500 полягає в тому, що це потребує термін інвестування 30-40 років. Приблизно стільки залишається середньому глядачу каналу) то так, в могилу можна буде взяти трохи грошей. Але отримати фінансову незалежність під час життя неможливо. Навіть 6% не гарантується на протязі 10-15 років, особливо якщо врахувати інфляцію. То інвестування в sp500 такий саме міф, як і stockpicking.
відома інфографіка щодо 20 річних проміжків СП500, її легко загуглити, і подивитись Так само як статистику він вангард щодо різних комбінацій акцій та облігацій Звісно що не гарантується в акціях нічого! Рекомендую на каналі глянути відео щоло симуляції Монте Карло Л.
1. Не розуміння що інвестор сам несе відповідальність за прийняті рішення 2. Слухати блогерів навіть не дізнавшись про їх компетенцію 3. Не розуміння що легких і швидких грошей не існує. І що це пов'язано з величезними ризиками втратити тіло своїх інвестицій
Найбільша помилка - не визнавати свої помилки :) Наприклад, усереднювати і вірити, що нічого, ось-ось воно почне відростати... ризик менеджмент - наше все :)
Точно можу назвати помилку, яку бачив у знайомих, а саме довіряти різним інфоциганам із телеграм каналів, які ніби-то знають куди і що піде, вгору чи вниз, "а ось цей актив взагалі "ракета" і його треба брати прямо ось зараз, бо він ось-ось взлетить, бо пружинка зтискається і взагалі "ікси" неминучі".
1. Не мають фінансових цілей і не відкладають на пенсію з 30р 2. Бояться говорити про фінанси і витрати 3. Купляють валюту, не дивлячись, де які курси (хоча б на мінфін). В мене постійно знайомі купляють, то в обміннику, де "точно норм курс", то в укргазі - коли напроти приват ітд. 4. Не підписані на сімейний бюджет 5. Інвестиція - це криптовалюти
Придбання нерухомості на котловані - це не інвестування, а спекуляція. Інвестувати за кордон в нерухомість варто лише там, де у вас є доступ до обʼєкту в швидкому доступі. Ну і найбільша помилка - не користуватись послугами юристів при купівлі/інвестуванні нерухомості
1.Хибна думка про те, що інвестувати в нерухомість можливо лише маючи десятки тисяч доларів. 2.Інвестування - це супер складний процес, в який мені не професіоналу не варто навіть заходити. 3.Копіювання чийогось портфелю і як результат невміння керувати ним.
1. Слухати російських фінансових блогерів 2. Слухати фінансових порад родичів і друзів, звісно якщо вони не фінансисти). 3. Інвестувати в високодохідні проекти чи то акції і вважати що ви передбачили всі ризики. Скоріш за все щось тай не врахували
Найтиповіші помилки інвестора початківця: 1. До початку інвестицій не складає власних фінансових цілей 2. Не складає власну інвестиційну стратегію 3. Не сплачує податки 😂
Так, саме нерухомість на Балі та в Іспанії виглядає найбільш привабливо. По ціні десь +- здається, але в принципі це все цікаво. По компаніях - ви купили пейпел ;)
Іспанія - тому що ціна не набагато вища ніж в інших локаціях ( навіть порівняно з Україною до війни), при цьому - безпека, якість будівництва, гарний клімат - у випадку чого, можна й самому поїхати потім. Із мінусів - податки навіть при купівлі, окупаси і неможливість виселення орендаря у випадку чого ( але тут хто що каже, незрозуміло, чи є там насправді проблема). Якось так.
Статистика SPIVA: www.spglobal.com/spdji/en/research-insights/spiva/ Про проблеми по Київміськбуду: forbes.ua/money/kiivmiskbud-20072023-14911 Стаття Financial Times про нерухомість: www.ft.com/content/3082fe00-cdb7-4eb9-ab2d-2309b9848114?accessToken=zwAAAXo4pziokc8wgv4AzbdOudOrLSMJuYSBFA.MEUCIFrlb0mbXB9x2jORJcvLVH0V3KrhZFxP5x-wHPAKDAyuAiEAjmD6cPSwSE2_NgCVtlHjyDTb3jwUJlxa5PqUXeMUiio&sharetype=gift?token=e38dba36-a86a-491f-959b-3f7b3d73a635
1. купує квартири під здачу. 2. відкладає в депозити (якщо вже освоїв депозити, то до овдп - 1 крок). 3. крутиться тільки в своїй бульбашці, не розвивається, як наслідок не знає про інші інструменти інвестування і ніколи не чув про канал Сімейний бюджет
1. Ехать в бахмут (time beats timing) 2. Оставаться в юрисдикции Украины (напоминаю что в таком случае у вас нет полностью белого варианта покупать индекс) 3. Слушать рандомных чуваков в комментах на ютубе (>_>)
Ви так часто розказуєте і порівнюєте все з sp500 наче це безризикова інвестиція:-) berkshire до того як apple почав складати 50% їх портфелю був значно безпечніший варіант
УМОВИ КОНКУРСУ:
допишіть під відео ще 3 типові помилки українського інвестора; автори трьох найцікавіших коментарів отримають цінні подарунки 🎁
1. Називає долари інвестиціями. 2. Використовують тільки депозити. 3. Не інвестує у свою освіту та фінансову грамотність
Дякую за класне і корисне відео!
З помилок як на мене
1. Хотіти заробити швидко і багато
2. Шукати якісь дивні «схеми» куди вкластися
3. Інвестувати просто так, не розуміючи свої цілі, не маючи плану
1. Інвестиція за чиєюсь порадою самому не розібравшись.
2. Інвестиція за хайпом (всі говорять про біткоїн і я його куплю/ куплю на всі гроші акції тесла)
3. Вкладати всі кошти не роблячи фінансової подушки безпеки
P.S. Дякую за контент, завжди цікаво і повчально, хотілось би колись особисто з вами зустрітись і поспілкуватись
Дякую! Приходьте на щоквартальні мітапи в Юніт Сіті. Л.
Дякую за корисне відео.
Як на мене, то більшість помилок можна підсумувати однією - Неправильний ризик менеджмент. Люди вкладаються в ризикові активи і не диверсифікують інвестиції. Чим ризикованіший проект, тим менший відсоток у портфелі він має займати.
А ще не проводять власні дослідження і погано ставлять пріоритети (напр. тримати два авто в сім'ї, їздити на "ноготочки"... гроші є, а інвестувати, так нема грошей. Хоча знають які будуть пенсії).
дякуємо за ваш коментар! пріоритети можуть змінюватися. і ми докладаємо всіх зусиль, щоб якомога більше українців замислювалися в молодому віці про інвестування і майбутнє) Н.
3 помилки типового українського інвестора:
1. Купувати дорого, коли все зростає, продавати дешево, коли падає.
2. Сподіватись на державну пенсію.
3. Жадати розбагатіти прям тут і зараз.
Згодна!
ой, так життєво і типово! дякуємо! Н.
1. Занадто сильно вкладатися у "реальний сектор" України (привіт УІК та Оптіка 1ст)
2. Гратися з деривативами (фьючі на крипті, опціони/шорти на біржі)
3. Не думати про ліквідність інвестиції
1. Очікувати негайного/швидкого прибутку
2. Не мати або не слідувати інвест стратегії - скільки, коли, як часто і на який термін
3. Не досліджувати інструмент перед його використанням - звідси і завищені очікування, недооцінені ризики та незрозуміла ліквідність вкладу
Хороша практична підбірка "українізованих" хиб багатьох вітчизняних інвесторів 🙂 Спасибі за нагадування, думаю кілька пунктів комусь точно допоможуть переосмислити певні рішення і можливо вберегти суттєву частку капіталу для більш обдуманих інвестицій.
Дякую. Дуже влучно про наші реалії про забудовників...
1. Тримати велику частку інвестицій у нац валюті, або розрахунок доходу проводити до нац валюти та сподіватись в разі чого швидко перейти в доллар.
2. Сподіватись на швидкий заробіток та у разі недодержання омріяного прибутку собі в мінус переводити значну частку капіталу і іншу інвестицію, яка в той момент виглядає привабливішою.
3. Не робити всі прорахунки до моменту входу, зневажати майбутніми комісіями, податками, змінами законодавства , супровідом, тощо.
Дякую за відео,
1. Гонитва за великим профітом (іншими словами жадібність), при цьому повне або майже повне ігнорування ризиків. На відміну від розвинених країн багато наших громадян взагалі не вважають 10% річних доходом.
2. Інвестування в інструменти без найменшого розуміння як вони взагалі працюють і як саме генерують дохід. Результат - або потрапляємо в скам або навіть з робочим інструментом маємо збитки.
3. Відсутність (від слова зовсім) планування структури портфелю - по валютам, класам активів, ризиковості і т.д.
4. Намагання зайти на дні ринку😅, в результаті - дохідність нижче ринку.
5. Паталогічне небажання планувати свої фінанси на довгий горизонт, наприклад 20 і більше років.
6. Тотальне ігнорування інфляційних ризиків при оцінці інвестиційної дохідності інструментів.
7. Ігнорування оцінки ліквідності інструменту, а потім - а шо ся стало? Віддайте мені мої гроші 😅
8. Бажання зробити з інвестування розвагу - в результаті збитки, і пошук більш дешевих розваг 😂
Ой все, набридло писати, цей список безкінечний)))
ого! Артеме, хочете бути нашим гостем на інтерв'ю? 😉 Н.
Артеме, дякуємо за ваш детальний коментар! Хочемо нагородити вас додатковим призом. Напишіть, будь ласка, на пошту каналу, щоб узгодити логістику. З повагою, Наталя, менеджер каналу.
natalya.gook@yahoo.com
Дякую, за цікавий українськомовний контент!
Диверсифікація - головне в інвестиціях. Дякую, Любомире, за Вашу роботу❤
і вам дякую за підтримку каналу!
Л.
1. Намагатись вгадати час для інвестування, а не інвестувати регулярно
2. Опиратись при виборі компанії на минулі показники (думати, що якщо акція постійно росла до цього часу значить вона і далі буде рости)
3. Інвестувати в компанії або активи, які на хайпі і на слуху (без самостійного аналізу)
1. Не робити власний ресьорч, довіряти знайомим/блогерам/колегам.
2. Вкладання коштів в особисте майно (будинок, машина, прикраси, годинники)
3. Вважати, що доларам не страшна інфляція.
Про Балі було б цікаво
Помилки: 1. Не інвестувати в себе. 2. Тримати яйця в одній корзині. 3. Не бути підписаним на канал "Сімейний бюджет".
Супер, дякую за класний коментар)
Л.
- IPO, як справи в хлопців з 2021?;
- інвестиції де можна попасти на гроші поверх суми інвестиції (привіт франшизи с фопом на інвестора);
- копіювати інвестиції блогерів щоб психологічно перекласти відповідальність з себе.
Ніколи не розумів тези про те, що "ринок зростає близько 7% річних - просто інвестуйте в індекс і рахуйте свої можливі прибутки". А як же ризик того, що ринки не будуть зростати з таким темпом, як це було останні 40 років? Що тоді робити цьому уявному герою?
1. Вважати, що папірець, який підтверджує ваше володіння нерухомістю «надійніший» ніж той, що підтверджує володіння акцією.
2. Недооцінювати складний відсоток.
3. Старатись переплюнути індекси у позаробочий час.
Любомире, ви наче в якомусь відео розповідали, що купили для себе квартиру і аетапі будівництва. Ви також рахуєте це помилкою? Чи ви маєте на увазі, що покупка квартири на етапі будівництва - це не інвестиція, а просто придбання житла для власних потреб? Чи ви мали на увазі, що до цього процесу треба підходити дуже уважно?
Дякую за відео, було дуже цікаво! Насправді, я отримала відповіді на багато своїх питань. Бо на вашому каналі були деякі відео і одна з тем інвест мітапу була про нерухомість. І в цих відео дуже презентабельно виглядала покупка житла за кордоном.
дякуємо за щирий відгук і уважність! ми й досі вважаємо покупку деякої нерухомості в деяких регіонах - гарною інвестицією. але з урахуванням всіх ризиків і надзвичайно детальним фінасовим аналізом. Н.
@@FamilybudgetUaДякую за відповідь! Було би дуже цікаво подивитися більш детальне відео про всі за і проти купівлі житла за кордоном.
Зараз ну дуууже багато відео і презентацій про щасливих покупців житла за кордоном. Одна з моїх фінансових цілей - це купівля інвестиційного житла, але я подолала тільки третину цілі. А за останній рік взагалі часто думаю відмовитися від купівлі житла за кордоном і спрямувати накопичені кошти на іншу ціль. З радістю би послухала всі чесні «за» та «проти» такої інвестиції.
про балі буде дуже цікаво. дякую
1. Емоційні рішення🙋
Вони можуть має сильний вплив на рішення початкових інвесторів. Зайвою ейфорією від успіху або панікою через втрати можна легко втратити здатність раціонально мислити.
2. Неправильний вибір фінансових продуктів🤷
Не всі інвестиційні продукти підходять для всіх інвесторів. Важливо розуміти свої фін. цілі та ризики, перш ніж вибирати конкретні активи.
3. Недооцінка ризику 🤦
Інвестори початківці часто недооцінюють можливі ризики своїх інвестицій. Розуміння ризиків і готовність до їх прийняття є важливою частиною процесу прийняття рішень.
Давайте про Балі, бо мені подруга вже всі мізки проїла яка це вигідна інвестиція. Немає часу думати, треба вкладатися! 😊
з таким коментарем - точно треба вже знімати! дякуємо)) Н.
Дякую за відео.
1. Плутає диверсифікацію з різноманіттям.
2. Накопичує вагому суму, щоб почати інвестувати.
3. Інвестує в певні активи без конкретної цілі.
Дякую!
1. Відсутність фінансових знань і бажання навчатися .
2. Відсутність фінансової подушки, але при цьому займатися інвестиціями.
3. Самовпевненість 😂
Дякую за цікавий випуск
1. при невеликих коливаннях зразу продає або купує . 2. Заходить з плечима 3. Замість вчитись слухає будь- кого
Пане Любомира, є велике прохання, чи можете ще розказати, що таке SD-Token при купівлі нерухомості. Чи це легально, чи не міститься тут якісь шахрайські схеми. Я розумію, що кожен токен відповідає за певний квадратний метр якоїсь нерухомості та захищений блокчейном. Але як перевірити та переконатися, що це за нерухомість і де вона взагалі знаходиться?
дякуємо за запит, подумаємо) Н.
1. Жадібність та бажання знайти швидку й дуже коротку стежку до багатства )) Намагання сприймати бажане за дійсне, закриття очей на деякі очевидні ризики, та не розуміння довгострокового накопичувального ефекту інвестицій. Наївне сприйняття того, що є певною лотереєю чи відвертим шахрайством, як інвестиційного інструменту.
2. Не вміння вчасно зафіксувати інвестиційний збиток, коли ситуація імовірно призведе до ще більше збитків. Також, катастрофічне сприйняття втрат, які насправді є частиною шляху роботи з не зовсім передбачуваним майбутнім.
3. Відсутність висновків після втрат і помилок, реплікація хибних патернів поведінки. Або роблення хибних висновків, наприклад - уникати інвестицій взагалі.
Додаткові помилки:
Поспішне прийняття рішень (ну як і антагоніст - затягування потрібних рішень на роки); Відсутність постійного розвитку в основній діяльності та збільшення основних доходів для подальших інвестицій; Відсутність окремого регулярного навчання й тренування саме інвестиційних навичок; Відсутність системного обліку власних інвестицій та періодичного аналізу й рефлексії; Ігнорування сумарної вартості володіння деякими активами та необхідності періодично витрачати частину дохідності й цінний час на підтримку інвестпридатності активу (нерухомість, автівки в таксі, обладнання в оренду, бізнес, і т.і.); Інвестування в те, що не генерує цінності; Загравання з інвестиціями не свого масштабу - наприклад, непрофесійний венчур чи ангельство без достатнього капіталу і системної вибірки у десятки інвестицій; Вкладання в пассиви, загравання з балуванням власного "его" через дорогі тачки та інші цяцьки, не усвідомлюючи довгострокову втрачену можливість та інвестиційну альтернативу; І як не дивно, досить часто майже повна відсутність диверсифікації, особливо після перших уявних (але зовсім не гарантованих в подальшому) успіхів.
круто! ще один кандидат к нам на гостини :) Н.
Олександре, вітаю! Ваш коментар ми обрали як переможний) Напишіть, будь ласка, на пошту каналу, щоб узгодити логістику. З повагою, Наталя, менеджер каналу.
1) інвестувати кредитні кошти або всі власні кошти
2) інвестувати у «рухоме» майно (авто, телефони і тд)
3) довіряти своє майбутнє економічне життя сусіду бухгалтеру із 50 річним стажем
Як на мене, то інвестор який не інвестує - це не інвестор :)
Мої варіанти помилок українського інвестора:
1. Хибна думка, що на акціях можна швидко заробити (купив, акції трохи підросли - продав)
2. Небажання вкладати в свій розвиток.
3. Немає чіткої стратегії інвестування (є наслідком, в тому числі помилки №2).
Помилки: 1. Вкладати всі гроші в один інструмент (наприклад, акціі) чи в одну країну 2. Усі фінанси в одної валюті 3. Продавати, коли ринок падає, купувати - коли ринок зростає
Яка вартість курсу? І як з Вами зв’язатись?
наші курси є на ПРометеус, їх три, один з ним безкоштовний.
ось курс ПРО який стартує 20 березня
prometheus.org.ua/prometheus-plus/finance-planning/
звязатись з нами можна на пошту каналу
Л.
1. Не формує emergency fund і не думає про нього взагалі. 2. Думає, що переграє всіх, бо буде інвестувати тільки в крипту. 3. Або вважає, що тільки купівля квартир на моменті котловану і подальший перепродаж, або здача в оренду є гарною інвестицією в Україні.
1. Імпульсивність. Слідувати моді, або ж куди всі - туди і я
2. Не диверсифікувати
3. Не визначити свою стратегію/перфіль. Не дотримуватися поставлених цілей/мети.
4. Не вкладати в себе, обов'язково в освіту.
5. Фінансова неграмотність. Важливо визначити що насправді є твоїм ативом.
6. Твоє оточення, яке тим чи іншим чином впливає на твої рішення. 😅
Ольго, дякуємо за ваш коментар! Хочемо нагородити вас додатковим призом. Напишіть, будь ласка, на пошту каналу, щоб узгодити логістику. З повагою, Наталя, менеджер каналу.
@@FamilybudgetUa Ура!!!!!!! Дякую!!!!! 💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛
@@FamilybudgetUa Наталя, перепрошую, що турбую. Підкажіть, будь ласка, пошту каналу. Я не знаходжу. Дуже вдячна
natalya.gook@yahoo.com
1. Відсутність систематичності у інвестиціях.
2. Початок інвестування без наявної фінансової подушки.
3. Бігти за трендом.
- тримання заощаджень на поточному рахунку, бо там нараховують певні відсотки на залишок і можна зняти гроші в любий день.
- інвестиція основних заощаджень в крипту бо " у фейсбуці кажуть що крипта буде коштувати мільйони".
- відсутність дивесифікації в валютах ( доллар, євро, грн, фунт ) та в класах активів ( нерухомість, облігації, акції, саморозвиток, сталий фізичний бізнес ( напр точка на базарі чи кавярня) )
Найпоширеніша помилка - відсутність інвестування. Натомість тримання долларів під матрасом в трилітровій банці, щоб миші не з'їли.
З 7ї помилки треба було починати😅 бо це найактуальніша в Україні, на жаль
остання в списку, та не остання по важливості. Н.
Короткострокове мислення
Відсутність фінансової грамоти
Лінь
так, дуже вірно підмічено!! Н.
1. Інвестує в інструменти, в яких людина не дуже добре розбирається. 2. Коли інвестор довіряє рекламі і очікує 100% щомісяця. 3. Заходити в ризикові інструменти не маючі гарну стресостійкість.
Помилки: 1. Думати, що вже пізно, 2. дивитись занадто часто на свій портфель і переживати 3.не продовжувати вивчати нове.
.
1. Тримати гроші "під матрацом"
2. Тримати все в одній валюті
3. Вкладатися у фінансові піраміди...Хочу подарунок😂
Помилки: 1) не мати звички відкладати гроші; 2) інвестувати гроші не розібравшись в темі предмету інвестування (наприклад, друг/подруга порадила вкласти всі заощадження в якийсь бізнес, а він взяв і збанкрутував); 3) не пильнувати свої витрати.
хто закупається на хаях, той катається на ...
A, E. Цікаві та коротенькі чіткі питання !!!
1. Не розібратися в інвестиціях і просто вкласти куди скаже друг/родич
2. Гнатися за швидким прибутком
3. Купівля золота
Найбільша помилка - черезмірна самовпевненість
Помилки
1) Купити дорогу (спортивну) машину за всі вільні гроші або в кредит.
2) Розраховувати на шалену дохідність (більше 20-25% річних у валюті).
3) Брати кредити у банків для того, щоб інвестувати.
о так! і як би ще таких переконати підписатися на "Сімейний бюджет"? 😅 Н.
Основна проблема інвестування в sp500 полягає в тому, що це потребує термін інвестування 30-40 років. Приблизно стільки залишається середньому глядачу каналу) то так, в могилу можна буде взяти трохи грошей. Але отримати фінансову незалежність під час життя неможливо. Навіть 6% не гарантується на протязі 10-15 років, особливо якщо врахувати інфляцію. То інвестування в sp500 такий саме міф, як і stockpicking.
відома інфографіка щодо 20 річних проміжків СП500, її легко загуглити, і подивитись
Так само як статистику він вангард щодо різних комбінацій акцій та облігацій
Звісно що не гарантується в акціях нічого!
Рекомендую на каналі глянути відео щоло симуляції Монте Карло
Л.
1. Гроші під подушкою. 2. Недовіра до банків. 3. Не знання своїх витрат.
Дослідіть ринок нерухомості Балі, будь ласка:)
1. Не розуміння що інвестор сам несе відповідальність за прийняті рішення
2. Слухати блогерів навіть не дізнавшись про їх компетенцію
3. Не розуміння що легких і швидких грошей не існує. І що це пов'язано з величезними ризиками втратити тіло своїх інвестицій
Найбільша помилка - не визнавати свої помилки :)
Наприклад, усереднювати і вірити, що нічого, ось-ось воно почне відростати... ризик менеджмент - наше все :)
Ну, якщо окрема акція Pre-IPO акція то так(
а DCF по широким індексам ETF все ж вимагає регулярних закупок
Л.
🇺🇦
Помилка коли махінації проводить компанія. Про Кернел би згадали (вже інформація була коли робили це відео)
1.Шортити.
2. Продавати на падінні.
3. Грати в трейдера.
-Першу інвестицію робить в Кернел (жарт, якщо хто розуміє за ситуацію зараз)
1. Купівля NFT 2. Купівля банківських металів 3. Купівля ювілейних монет
маєте досвід з NFT? Н.
Героям слава
Помилка інвестування (якщо це взагалі можна назвати інвестуванням) - участь в усіляких МЛМ та пірамідах
дослідіть, будь-ласка, ринок Балі - буде цікаво
Точно можу назвати помилку, яку бачив у знайомих, а саме довіряти різним інфоциганам із телеграм каналів, які ніби-то знають куди і що піде, вгору чи вниз, "а ось цей актив взагалі "ракета" і його треба брати прямо ось зараз, бо він ось-ось взлетить, бо пружинка зтискається і взагалі "ікси" неминучі".
Слушно, сток пікінг був є і буде, ще й приправлений хайпом і без фундаментального на аналізу часто((
Л.
Коли плутають інвестиції з трейдингом
про Балі цікаво було б почути
1. Не мають фінансових цілей і не відкладають на пенсію з 30р
2. Бояться говорити про фінанси і витрати
3. Купляють валюту, не дивлячись, де які курси (хоча б на мінфін). В мене постійно знайомі купляють, то в обміннику, де "точно норм курс", то в укргазі - коли напроти приват ітд.
4. Не підписані на сімейний бюджет
5. Інвестиція - це криптовалюти
дякуємо! дуже слушно - п2. на жаль, ще зустрічається. Н.
щиро дякуємо за віру в нас! :) Н.
Ще одна помилка інвестування - не інвестувати в самоосвіту і не підвищувати свою конкурентоспроможність.
Придбання нерухомості на котловані - це не інвестування, а спекуляція. Інвестувати за кордон в нерухомість варто лише там, де у вас є доступ до обʼєкту в швидкому доступі. Ну і найбільша помилка - не користуватись послугами юристів при купівлі/інвестуванні нерухомості
1. Ставки
2. Forex
3. Крипта
Як і обіцяв підписався на "усмішку"
дякуємо щиро! вітаємо у спільноті! Н.
дуже вам вдячні за підтримку! Н.
1.Хибна думка про те, що інвестувати в нерухомість можливо лише маючи десятки тисяч доларів.
2.Інвестування - це супер складний процес, в який мені не професіоналу не варто навіть заходити.
3.Копіювання чийогось портфелю і як результат невміння керувати ним.
Надмірна диверсифікація, або її відсутність
А 😊. Це може бути PayPal?
Так. Л.
@@FamilybudgetUa цікаво було б почути чому саме PayPal. Як завжди, велика подяка за Вашу працю.
так)
ua-cam.com/users/shortsxLT2L_rpql0 Н.
A 🎉
Чому я не можу купити ВВП-варанти в IB? у мене цей інструмент доступний тільки на продаж
як там акції МХП?)))
Який світовий % враховувати в інфляцію?
1.При інвестуванні не враховує інфляцію.
Пишу букву «а»
Ааа
1. Слухати російських фінансових блогерів
2. Слухати фінансових порад родичів і друзів, звісно якщо вони не фінансисти).
3. Інвестувати в високодохідні проекти чи то акції і вважати що ви передбачили всі ризики. Скоріш за все щось тай не врахували
дуже слушно, дякуємо! Н.
АЛБАНІЯ
Найтиповіші помилки інвестора початківця: 1. До початку інвестицій не складає власних фінансових цілей 2. Не складає власну інвестиційну стратегію 3. Не сплачує податки 😂
Купив і продав. Фомо. Віддав гроші трейдер нету
Так, саме нерухомість на Балі та в Іспанії виглядає найбільш привабливо. По ціні десь +- здається, але в принципі це все цікаво.
По компаніях - ви купили пейпел ;)
А чому Іспанія привабливо??
пейпал - дякую що уважно дивитесь канал))
Л.
Іспанія - тому що ціна не набагато вища ніж в інших локаціях ( навіть порівняно з Україною до війни), при цьому - безпека, якість будівництва, гарний клімат - у випадку чого, можна й самому поїхати потім. Із мінусів - податки навіть при купівлі, окупаси і неможливість виселення орендаря у випадку чого ( але тут хто що каже, незрозуміло, чи є там насправді проблема). Якось так.
всі вірно
ua-cam.com/users/shortsxLT2L_rpql0 Н.
A
Заставка справжнє страхіття, знищую бажання зазирнути що під нею.
дякуємо за зворотній звязок, врахуємо побажання. Н.
що там в портфель додано?
гляньте шортси на каналі останні ;)
Л.
ua-cam.com/users/shortsxLT2L_rpql0 Н.
@@FamilybudgetUa теж його брав, по 62:)
Статистика SPIVA: www.spglobal.com/spdji/en/research-insights/spiva/
Про проблеми по Київміськбуду: forbes.ua/money/kiivmiskbud-20072023-14911
Стаття Financial Times про нерухомість: www.ft.com/content/3082fe00-cdb7-4eb9-ab2d-2309b9848114?accessToken=zwAAAXo4pziokc8wgv4AzbdOudOrLSMJuYSBFA.MEUCIFrlb0mbXB9x2jORJcvLVH0V3KrhZFxP5x-wHPAKDAyuAiEAjmD6cPSwSE2_NgCVtlHjyDTb3jwUJlxa5PqUXeMUiio&sharetype=gift?token=e38dba36-a86a-491f-959b-3f7b3d73a635
А
1. купує квартири під здачу. 2. відкладає в депозити (якщо вже освоїв депозити, то до овдп - 1 крок). 3. крутиться тільки в своїй бульбашці, не розвивається, як наслідок не знає про інші інструменти інвестування і ніколи не чув про канал Сімейний бюджет
дякуємо за комплімент :) Н.
дякуємо щиро за комплімент! Н.
1. Ехать в бахмут (time beats timing)
2. Оставаться в юрисдикции Украины (напоминаю что в таком случае у вас нет полностью белого варианта покупать индекс)
3. Слушать рандомных чуваков в комментах на ютубе (>_>)
Ви так часто розказуєте і порівнюєте все з sp500 наче це безризикова інвестиція:-) berkshire до того як apple почав складати 50% їх портфелю був значно безпечніший варіант
A
А
A
А
A