🌻Дитячі гаджети: чи можна їх використовувати

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 11 лют 2025
  • У сучасному світі існує безліч гаджетів і приладів, які полегшують життя батьків і сприяють розвитку дитини. Але чи всі вони корисні і безпечні? Про найпопулярніші з них розповів дитячий ортопед-травматолог Михайло Коростильов.
    ☘️Ходунки. Їх використовують для дітей 8-10 місяців, коли вони починають ставати на ноги. Батьки думають, що саджаючи малюка у ходунки вони йому допомагають. Насправді дитина, яка тільки встала, дуже потребує активного розвитку м'язів нижніх кінцівок. Вона повинна ходити, присідати і вставати якнайбільше, а ходунки не дають цього робити. Отже, це шкодить здоров'ю дитини, послаблюючи її м'язи. В майбутньому вона може почати бігати і стрибати пізніше ніж її ровесники, які не використовували ходунки.
    ☘️Возики. Їх також використовують в період, коли дитина починає ходити. Вона спирається на них та штовхає перед собою. Вони не є абсолютно безпечними, оскільки малюк може наштовхнутись на якийсь предмет і не втриматись, але мають кращу дію на кінцівки, ніж ходунки, оскільки дитина не відпочиває, а тільки допомагає собі орієнтуватись у просторі.
    ☘️Слінги, ергорюкзаки та хіпсіти. Даємо усім цим переноскам 10 із 10. Це одні з найкращих приладів, які придумали для полегшення життя батькам. При їх використанні дитина залишає фізіологічну форму, а батьки можуть звільнити руки і краще розподілити вагу на своє тіло. Головна користь у тому, що малюк в хіпсіті або у слінгу знаходиться в м-позиції, що дуже добре для розвитку кульшових суглобів. Так ми профілактуємо дисплазію.
    ☘️Автокрісла. У автокріслі, яке розраховано для дітей до 6 місяців дитина знаходиться у напівлежачому положенні. Воно є фізіологічним і відповідає потребам кістково-м'язової системи дітей. Час перебування в автокріслі необмежений. Орієнтуйтесь на те, чи комфортно вашій дитині перебувати в ньому. Головне у автокріслі не те, що воно є зручним для перевезення дитини, а те, що воно надає безпеку. За статистикою при відсутності автокрісла під час ДТП 8 дітей з 10 отримують черепно-мозкову травму або переломи різної ступені важкості.
    Користуйтесь лише тими приладами, які точно є безпечними для вашої дитини, а якщо ви у цьому сумніваєтесь - запитайте у лікаря! У KinderKlinik працюють досвідчені дитячі ортопеди, які допоможуть із вибором необхідних “помічників”.
    __________________________________________________________________________
    Детские гаджеты: можно ли их использовать
    В современном мире существует множество гаджетов и приспособлений, облегчающих жизнь родителей и способствующих развитию ребенка. Но все ли они полезны и безопасны? О самых популярных из них рассказал детский ортопед-травматолог Михаил Коростылев.
    Ходунки. Их используют для детей 8-10 месяцев, когда они начинают становиться на ноги. Родители думают, что сажая малыша в ходунки, они ему помогают. На самом деле, ребенок, который только начал вставать очень нуждается в активном развитии мышц нижних конечностей. Он должна ходить, приседать и вставать как можно больше, а ходунки не дают этого делать. Следовательно, это вредит здоровью ребенка, ослабляя его мышцы. В будущем он может начать бегать и прыгать позже, чем его ровесники, которые не использовали ходунки.
    Тележки. Их также используют в период, когда ребенок начинает ходить. Он опирается на них и толкает перед собой. Они не являются абсолютно безопасными, поскольку малыш может натолкнуться на какой-то предмет и не удержаться, но имеют лучшее действие на конечности, чем ходунки, поскольку ребенок не отдыхает, а только помогает себе ориентироваться в пространстве.
    Слинги, эргорюкзаки и хипситы. Даем всем этим переноскам 10 из 10 баллов. Это одни из лучших приспособлений, придуманных для облегчения жизни родителям. При их использовании ребенок сохраняет физиологическую форму, а родители могут освободить руки и лучше распределить вес на свое тело. Главная польза в том, что малыш в хипсите или слинге находится в м-позиции, что очень хорошо для развития тазобедренных суставов. Так мы профилактируем дисплазию.
    Автокресла. В автокресле, рассчитанном для детей до 6 месяцев, ребенок находится в полулежачем положении. Оно является физиологическим и отвечает потребностям костно-мышечной системы детей. Время пребывания в автокресле не ограничено. Ориентируйтесь на то, комфортно ли вашему ребенку находиться в нем. Главное в автокресле не то, что оно удобно для перевозки ребенка, а то, что оно предоставляет безопасность. По статистике при отсутствии автокресла во время ДТП 8 детей из 10 получают черепно-мозговую травму или переломы разной степени тяжести.
    Пользуйтесь только теми приборами, которые точно безопасны для вашего ребенка, а если вы в этом сомневаетесь - спросите у врача! В KinderKlinik работают опытные детские ортопеды, которые помогут с выбором необходимых помощников.

КОМЕНТАРІ •