Ennek kifejezetten örülünk! Nézd meg a többi videónkat is, hátha más nyelvtani szerkezetben is a segítségedre lehetnek. Illetve, ha nem találsz videót egy adott témáról, nyugodtan írd meg nekünk és mi elkészítjük majd azt a jövőben!
Üdvözlöm! Megtudhatom, hogy a példa videóban a "The match can be/ can't be be played."-mondatban miért szerepel egymás után duplán a "be" szócska?? ( Ezen videóban a 6:33 percnél.)
Köszönöm nagyon jó összegzés! De 1 dolgot nem értek... megnéztem az előző videót is ahol ugye úgy van a mondat hogy: The Contract IS signed -- és ezt ott úgy fordítottuk hogy a szerződést aláírták/alá lett írva. azaz mult időben hogy már aláírták. itt meg ugyan ez a WAS/WASN'T mondattal van írva... (the contract was signed) most akkor ennél a szerkezetnél mind a 2 múltat jelent? Van különbség a 2 között?
@@speaknyelviskola ha jól emlékszem akkor az így gyakorolhatod be a szenvedő szerkezetet szenvedés nélkül 😊 A “being-es” példát értem hogy azt “a szerződést még most írják alá.”
@@g.k.5165 Kedves G. K.! Szuper, köszönjük, hogy segítettél ebben nekünk. A válasz pofon egyszerű. A "the contract is signed" az azt jelenti, hogy "a szerződést aláírták" és a "the contract was signed" is azt jelenti, hogy " a szerződést aláírták". Ezért lehet, hogy nem érted a dolgot. A lényeg abban rejlik hogy az "is + 3. alak" az azt jelenti, hogy nemrég (mondjuk 10 perccel ezelőtt) írták alá a szerződést, ami ugye a múltban van. A "was + 3. alak" az is a múltban viszont ott már lehet, hogy hetekkel ezelőtti (vagy sokkal régebbi) dologról beszélünk. Összegezve: "is + 3. alak" =közeli múlt, "was + 3. alak" távoli/távolabbi múlt. Reméljük, most már érted a kettő közötti különbséget és tudtunk segíteni neked. Ha maradna esetleg bármi egyéb kérdésed ne habozz feltenni!
Köszönöm Péter! Ez nagyon klassz! Világos!
Nagyon jó a videó!
Végre meg értettem a szenvedő szerkezetet!
Ennek kifejezetten örülünk! Nézd meg a többi videónkat is, hátha más nyelvtani szerkezetben is a segítségedre lehetnek. Illetve, ha nem találsz videót egy adott témáról, nyugodtan írd meg nekünk és mi elkészítjük majd azt a jövőben!
Koszonjuk a videot!
Üdvözlöm! Megtudhatom, hogy a példa videóban a "The match can be/ can't be be played."-mondatban miért szerepel egymás után duplán a "be" szócska?? ( Ezen videóban a 6:33 percnél.)
Kedves Szegedi Anita! Természetesen nem kell a "be" szónak kétszer szerepelnie, ez csak egy elírás, köszönjük az észrevételt!
Köszönöm szépen a válaszát.
Köszönöm nagyon jó összegzés! De 1 dolgot nem értek...
megnéztem az előző videót is ahol ugye úgy van a mondat hogy:
The Contract IS signed -- és ezt ott úgy fordítottuk hogy a szerződést aláírták/alá lett írva.
azaz mult időben hogy már aláírták.
itt meg ugyan ez a WAS/WASN'T mondattal van írva... (the contract was signed)
most akkor ennél a szerkezetnél mind a 2 múltat jelent? Van különbség a 2 között?
Kedves G. K. Meg mondanád pontosan, melyik "előző" videóra gondolsz, akkor könnyebben tudunk neked segíteni! Előre is köszönjük!
@@speaknyelviskola ha jól emlékszem akkor az így gyakorolhatod be a szenvedő szerkezetet szenvedés nélkül 😊
A “being-es” példát értem hogy azt “a szerződést még most írják alá.”
@@g.k.5165 Kedves G. K.! Szuper, köszönjük, hogy segítettél ebben nekünk. A válasz pofon egyszerű. A "the contract is signed" az azt jelenti, hogy "a szerződést aláírták" és a "the contract was signed" is azt jelenti, hogy " a szerződést aláírták". Ezért lehet, hogy nem érted a dolgot. A lényeg abban rejlik hogy az "is + 3. alak" az azt jelenti, hogy nemrég (mondjuk 10 perccel ezelőtt) írták alá a szerződést, ami ugye a múltban van. A "was + 3. alak" az is a múltban viszont ott már lehet, hogy hetekkel ezelőtti (vagy sokkal régebbi) dologról beszélünk.
Összegezve: "is + 3. alak" =közeli múlt, "was + 3. alak" távoli/távolabbi múlt.
Reméljük, most már érted a kettő közötti különbséget és tudtunk segíteni neked. Ha maradna esetleg bármi egyéb kérdésed ne habozz feltenni!
@@speaknyelviskola oh... ez nagyon érdekes! És könnyen megérthető! Köszönöm szépen a választ! 😁
Tetszik hogy "ossze van hasonlitva" az angol es magyar nyelv :-)
A tökéletes tanítás mintapéldája ez a videó