Ten Rocbird to jednak dobry rower wyszedł nie ma co 💪 Póki co swojego Thunderbirda nie będę zmieniał ale w nowym sezonie obowiązkowo muszę gdzieś wypożyczyć Rocbirda i zobaczyć jak to jeździ ✌️
Janek ty o rowerach wiesz chyba wszystko widać że tym żyjesz fajnie że możesz się w tym wszystkim realizować dzięki tobie odnalazłem fajna zajawkę i spulnie z synem śmigamy na rowerach dzięki👍
@@DirtItMore Za to Cie kochamy. Wiedza i podejście, ale i odrobina skromności. Chętnie bym przetestował Rocbirda w obu konfigach. Choc ja to lubie wyrypę jak Zbój i Otik. Albo Cygan, stary Zielony. Dzięki za te rowerki. Bo wbił mi się Dartmoor w serce bardziej niż piny w goleń. I zawsze jakiegoś mam. Kocham nowego Primala.
To sie dowiedziałem...że moja treilówka którą przejachałem większość gór w polsce i nie tylko nie jest do tego 🤔 w takim razie jaki rower jest do jazdy po górskich szlakach i robienie ok 50km podczas tripa?
Lekka trailówka ;) A tak zupełnie serio, do mocniejszej jazdy w górach lepiej mieć więcej skoku + blokady na podjazdy. Oczywiście ja wiem, ze 20 lat temu jeździło się na sztywnikach i nikt nie narzekał.
@@DirtItMorenic nie mówiłem o sztywniaku 🤨 niby lepiej mieć więcej skoku o ile się go wykorzysta bo tak to tylko ciągniemy cięższy rower do góry żeby mieć zapas ...
Cześć! Bardzo mi się podoba ten rower pod każdym względem jest idelanie przystosowany do tego co najbardziej lubie robić na rowerze. Ale prawda jest taka że głównie rower używam do dojazdu do szkoły i zwykłej jazdy po mieście bo nie mam zawsze czasu na wybranie się na hopki lub na trasy w lesie ale właśnie to najbardziej kocham. Czy ten rower nada się do codziennego użytkowania po asfacie, do dojazdów na trasy pod górę a nie tylko do zjazdów na bikeparkach w weekend?
Niestety, ale nie nada się. Dokładnie tą sytuację szczegółowo opisałem w komentarzu wyżej, odsyłam do niego! Idealnym rowerem dla Ciebie byłoby coś typu Canyon Neuron, a Rocbirda można porównać bardziej do Canyon Spectral.
Dzięki za odpowiedź ale myślę że na pewno nie będzie mi pasował rower XC/trail np. Canyon Neuron. Bardzo dużo jeżdżę po naprawdę ciężkim terenie w praktycznie każdy weekend, wakacje lub wolne dni więc taki rower nie wchodzi w grę. Mam swojego hardtraila ale wolałbym mieć jeden rower do wszystkiego i nie musieć wybierać na przejażdżkę jednego z nich. Zwykle jak gdzieś jadę na dłużej to albo na hopki albo na jakieś trasy i do tego potrzebuje roweru takiego jak rocbird enduro ale niestety wszędzie muszę o własnych siłach dojechać. Myślę głównie o rowerze typu All mountain lub enduro. A zamulanie w jeździe po płaskim raczej najbardziej powoduje bieżnik opony (którą w tym rowerze zmieniłbym z tyłu na coś lżejszego) i miękkość amortyzatora która przecież jest regulowana.
Do dojazdów do szkoły itp. kup tani używany rower typu primal. A do jazdy w terenie coś co będzie do tego najlepsze. Kompromis używania roweru grawitacyjnego jak codzienny jest bez sensu.
@Michal842 To ja po swoich odczuciach powiem, że jak koniecznie musisz, to da się nim przejechać po płaskim, ale zamulanie jak najbardziej czuć i nie jest to komfortowe. Ja najdłuższą trasę zrobiłem 33km i średnio sobie wyobrażam jechać nim więcej (a gravelem robię ponad 100km).
@@DirtItMore Dzięki za odpowiedź, myślę że jak go kupię na nowy sezon zostawię sobie mój stary Canyon grand 7 na jakieś dojazdy w mieście. I mam jeszcze pytanie. Czy na dojazdach po asfalcie lub drodze szutrowej nie większych niż 5km często pod dużą górę do lokalnych tras porównywalnych może do bike parkowych niebieskich, częściej czerwonych lub czasem czarnych lub hop gdzie potrzebuje takiego roweru przy zmianie opony tylnej na jakąś z mniej agresywnym bieżnikiem i odpowiednią regulacją zawieszenia będzie dało się w miarę w normalnym tempie (porównywalnym do hardtraila) tam dojechać wiadomo że z większym wysiłkiem, na własnie takich krótszych dystansach. Czy warto wybrać na takie wycieczki które wymagają często podjazdu ale i potem zjazdu na na tego typu trasach rower enduro typu dartmoor rocbird enduro pro czy lepiej coś w stronę trailu lub All mountain? Bo chce się możliwe najlepiej czuć i bawić na zjazdach w każdym terenie do czego dla mnie rocbird jest idealny ale też niestety wiąże się to z potrzebą podjazdu na tym samym rowerze i pójście na kompromis. Dziękuje za pomoc, pozdrawiam.
Cześć Janek! Rower piękny kolorystycznie! Czy dla mnie? Podpowiedz proszę: uczę się jeździć, spędzam czas głównie na trójmiejskich BIGFOOT (korzenie, małe dropy, wąskie ścieżki) oraz na srebrnej górze którą kocham. W sezonie zamierzam eksplorować bike parki pewnie głównie koprivna i dolni m i różne miejsca w Polsce. Lubię szybką jazdę po dzikim terenie ale też chcę podłapać skill na mniejszych hopkach. A i dodam że mam 191cm 90kg:). Obecnie jeżdżę na trailowym 120mm (Marin rift zone) i czuję że chciałabym nowy rower na cięższe warunki.
@@mathemathe przy tym wzroście, mullet z ultrakrótkim, nie wydłużającym się wraz z rozmiarem chainstayem niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Dużo zależy od proporcji ciała, ale 490 reachu w L, to też niezbyt długo, jak na 191 cm wzrostu. Znam niższe od Ciebie osoby, które na mullecie wyglądają nieproporcjonalnie, jak niedźwiedź na cyrkowym rowerku z za krótkim tyłem - jak mówię, kwestia indywidualnych proporcji ciała, przyzwyczajeń i ogólnej pozycji na rowerze.
@@mathemathe mój znajomy o którym wspominam wyżej, ma 188 cm i przekrok 91 cm + krótkie ręce, czyli jeszcze bardziej składa się z nóg, niż Ty. Ogólnie przy krótkim tułowiu i długich nogach dość istotny jest wyższy stack, a ten jest raczej umiarkowany w Rocbirdzie, więc wszystkie podkładki pod mostek (co również skróci reach), albo (lepiej) kiera o wyższym wzniosie. Przy tak krótkim chainstayu balans jest naturalnie przesunięty do tyłu, więc trzeba właściwej techniki, żeby nie mieć problemu z washoutami przodu, zwłaszcza, że wspomniany wyższy kokpit grałby tu w przeciwnej drużynie. Wszystko jest oczywiście do ogarnięcia, ale takie niuanse powodują, że tego typu rower nie jest optymalny (czyt. neutralny) dla wyższej osoby. Oczywiście jeśli ktoś świadomie się na niego decyduje, to nikomu nic do tego i zakazu nie ma. 😉 Reasumując: przymierz się, przejedź, a zwłaszcza zwróć uwagę na zachowanie roweru w zakrętach i to jak pasuje Ci wysokość kokpitu na ściankach.
@@mathemathe przetestuj i sam odpowiedz sobie na pytanie :) Może okazać się, że idealny będzie rocbird, a może przeciwnie, coś długiego 2x29". To bardzo indywidualny temat. Ja mam 180cm wzrostu i Rocbirdy M i L. L jest dobry na duże prędkości i bardzo trudny teren, na M bawie się na hopkach i flowach. Jaki miałbym wybrac jako główny? Nie wiem :)
Muszę sprostować jedną rzecz. Od 2 miesięcy mam Rocbirda Trail Pro. Planuję go zabierać na wypady w góry, ale na razie przejechałem nim z 200km po Warszawskich lasach, trasach XC i hopkach (czekam na letni sezon). I powiem tyle, twierdzenie, że "ten rower jest dla tych co jeżdzą po płaskich terenach" to jakieś nieporozumienie. Ten rower tak strasznie zamula na płaskim, że aż się człowiek denerwuje jak jedzie. Totalnie nie polecam go komuś, kto zamierza używać go na co dzień w okolicach Warszawy. Jest za duży, za ciężki, za miękki, zbyt toporny. Ale zupełnie co innego jest na zjazdach - jeździłem na Kazoorce, zjeżdżałem z góry Radiowo, byłem na GC w Lublinie - tam dopiero czuć zabawę! 10/10, rower zachowuje się idealnie i bardzo zachęca do wariowania. Problemem jest to, że takich spotów w środkowej Polsce praktycznie nie ma, a jak już są, to zjazd trwa 30 sekund. Ja jestem mega zadowolony z zakupu, bo na płaski teren w garażu mam już bmxa, gravela i rower XC. A Rocbirda kupiłem tylko i wyłącznie z myślą o tripach w góry i na bikeparki - i do tego jest naprawdę idealny. Ale nie ma najmniejszego sensu promowanie go jako rower na płaski teren.
Chodziło Jankowi o “plaskie” czyli nie teren górzysty z kamieniami i korzeniami. Kazoorka to właśnie przykład tego “płaskiego”, flow-traile to też takie “płaskie”. Pewnie lepiej by pasowało “nawierzchnia typu utwardzonego, względnie równa”
@@marcelpiekarski1403 rower jeszcze trzeba umieć ustawić pod zastosowanie. No i zależy kto co uważa za zamulanie - ja często jeżdżę po mieście endurówką 170/170 i nic mi nie zamula, dobrze się bawię. Nie zamula mi też na lokalnych, krakowskich trasach, z których większość to ubite, skoczne flow z co najwyżej elementami enduro. Ale już nawet na 50 km trasę po asfalcie i szutrach bym się nią wybrał, bo to jest dla mnie rower do dobrej zabawy przede wszystkim.
@@jaad7562 To jaką masz średnią prędkość przy tym nie-zamulaniu na mieście? Mi na leśnych ubitych ścieżkach wychodzi około 14-15km/h po zupełnie płaskim terenie i uważam, że to jest definicja zamulania, bo hulajnogi bolta jeżdżą szybciej. A może po prostu wydaje Ci się, że nie zamulasz, bo nigdy nie jeździłeś na szybkim rowerze i nie masz porównania?
@@marcelpiekarski1403 aż sobie popatrzyłem na ostatnie aktywności - po płaskich, asfaltowych odcinkach dojazdowych średnia tak między 23, a 27 km/h, ale ja nie cisnę dla średnich w ogóle.
Według mnie wersja trailowa powina być 2x29 chyba każdy domyślam się dlaczego polecam przyjechać na freeduro na górę św anny naprawdę traski marzenie na rockbirda trail jak i na enduro super
@@DirtItMore szkoda ze wiekszość producentów poszla w koła MX/29 :/ No brak 27,5 na przodzie boli przy takim skoku 170mm+ a rzeźbienie z geometrią to nic przyjemnego.
@@DirtItMore w szczególności gdy główka idzie w dół przez mniejsze koło i geometria już się nie zgadza. Chcicałbym po prostu mieć spokojną głowę a nie jeździeć ze świadomością że rower nie jest zbudowany tak jak przewidział producent.
@@MleczuDHFRto dajesz dłuższy widelec. Zresztą nie wiem po cholerę Ci to 27.5 z przodu, jeśli nie po to, by dać więcej skoku - innych zalet nie widzę.
Rockbird junior M i koła 26 to byłby mocny jibber, reach mniejszy niz w dircie i 160 skoku. Wydaje mi się tylko, że rama by nie udźwignęła mocnego katowania.
@@mikoajwieczorek1505 ale co odróżniałoby go na tyle od Thunderbirda CF, żeby miało to sens? BTW, można wozić jedną dętkę jeżdżąc mulletem - wystarczy 29, którą podwijasz, jeśli chcesz ją włożyć do tyłu.
Jeśli dzieci bogatych rodziców chcą podejmować świadome decyzję, poznać dobrze konstrukcje i zastosowanie sprzętu, oraz trochę rozumieją fizyke i chcą zrozumieć jak działa ona w rowerze, to ten materiał też może być dla nich.
Ten Rocbird to jednak dobry rower wyszedł nie ma co 💪
Póki co swojego Thunderbirda nie będę zmieniał ale w nowym sezonie obowiązkowo muszę gdzieś wypożyczyć Rocbirda i zobaczyć jak to jeździ ✌️
Fajny rower ma wszystko co ważne :)Jak zawsze Janek 10/10 :) Gwarancja na rower jak długo ?
Czy będzie wersja na pełnych 29 tkach ?
Jeszcze tylko e-Rocbird z Boschem i Rohloffem i mamy rower ostateczny.
Wtedy można zamykać Dartmoora, bo nic lepszego już nie powstanie
Z Avinoxem, albo z Centrixem od ZF.
Janek ty o rowerach wiesz chyba wszystko widać że tym żyjesz fajnie że możesz się w tym wszystkim realizować dzięki tobie odnalazłem fajna zajawkę i spulnie z synem śmigamy na rowerach dzięki👍
Wiem, że jeszcze jest dużo rzeczy których mógłbym się dowiedzieć.
Dzięki, za dobre słowo! Dobrej rowerowej zabawy z synem w 2025 roku
@@DirtItMore Za to Cie kochamy. Wiedza i podejście, ale i odrobina skromności. Chętnie bym przetestował Rocbirda w obu konfigach. Choc ja to lubie wyrypę jak Zbój i Otik. Albo Cygan, stary Zielony. Dzięki za te rowerki. Bo wbił mi się Dartmoor w serce bardziej niż piny w goleń. I zawsze jakiegoś mam. Kocham nowego Primala.
stworzycie tez materiał o jibbircie? jestem ciekawy tej konstrukcji ale narazie nie wiem co o niej mysleć ponieważ nie ma takich rowerów na rynku.
To sie dowiedziałem...że moja treilówka którą przejachałem większość gór w polsce i nie tylko nie jest do tego 🤔 w takim razie jaki rower jest do jazdy po górskich szlakach i robienie ok 50km podczas tripa?
Lekka trailówka ;) A tak zupełnie serio, do mocniejszej jazdy w górach lepiej mieć więcej skoku + blokady na podjazdy. Oczywiście ja wiem, ze 20 lat temu jeździło się na sztywnikach i nikt nie narzekał.
@@DirtItMorenic nie mówiłem o sztywniaku 🤨 niby lepiej mieć więcej skoku o ile się go wykorzysta bo tak to tylko ciągniemy cięższy rower do góry żeby mieć zapas ...
Cześć! Bardzo mi się podoba ten rower pod każdym względem jest idelanie przystosowany do tego co najbardziej lubie robić na rowerze. Ale prawda jest taka że głównie rower używam do dojazdu do szkoły i zwykłej jazdy po mieście bo nie mam zawsze czasu na wybranie się na hopki lub na trasy w lesie ale właśnie to najbardziej kocham. Czy ten rower nada się do codziennego użytkowania po asfacie, do dojazdów na trasy pod górę a nie tylko do zjazdów na bikeparkach w weekend?
Niestety, ale nie nada się. Dokładnie tą sytuację szczegółowo opisałem w komentarzu wyżej, odsyłam do niego! Idealnym rowerem dla Ciebie byłoby coś typu Canyon Neuron, a Rocbirda można porównać bardziej do Canyon Spectral.
Dzięki za odpowiedź ale myślę że na pewno nie będzie mi pasował rower XC/trail np. Canyon Neuron. Bardzo dużo jeżdżę po naprawdę ciężkim terenie w praktycznie każdy weekend, wakacje lub wolne dni więc taki rower nie wchodzi w grę. Mam swojego hardtraila ale wolałbym mieć jeden rower do wszystkiego i nie musieć wybierać na przejażdżkę jednego z nich. Zwykle jak gdzieś jadę na dłużej to albo na hopki albo na jakieś trasy i do tego potrzebuje roweru takiego jak rocbird enduro ale niestety wszędzie muszę o własnych siłach dojechać. Myślę głównie o rowerze typu All mountain lub enduro. A zamulanie w jeździe po płaskim raczej najbardziej powoduje bieżnik opony (którą w tym rowerze zmieniłbym z tyłu na coś lżejszego) i miękkość amortyzatora która przecież jest regulowana.
Do dojazdów do szkoły itp. kup tani używany rower typu primal. A do jazdy w terenie coś co będzie do tego najlepsze. Kompromis używania roweru grawitacyjnego jak codzienny jest bez sensu.
@Michal842 To ja po swoich odczuciach powiem, że jak koniecznie musisz, to da się nim przejechać po płaskim, ale zamulanie jak najbardziej czuć i nie jest to komfortowe. Ja najdłuższą trasę zrobiłem 33km i średnio sobie wyobrażam jechać nim więcej (a gravelem robię ponad 100km).
@@DirtItMore Dzięki za odpowiedź, myślę że jak go kupię na nowy sezon zostawię sobie mój stary Canyon grand 7 na jakieś dojazdy w mieście. I mam jeszcze pytanie. Czy na dojazdach po asfalcie lub drodze szutrowej nie większych niż 5km często pod dużą górę do lokalnych tras porównywalnych może do bike parkowych niebieskich, częściej czerwonych lub czasem czarnych lub hop gdzie potrzebuje takiego roweru przy zmianie opony tylnej na jakąś z mniej agresywnym bieżnikiem i odpowiednią regulacją zawieszenia będzie dało się w miarę w normalnym tempie (porównywalnym do hardtraila) tam dojechać wiadomo że z większym wysiłkiem, na własnie takich krótszych dystansach. Czy warto wybrać na takie wycieczki które wymagają często podjazdu ale i potem zjazdu na na tego typu trasach rower enduro typu dartmoor rocbird enduro pro czy lepiej coś w stronę trailu lub All mountain? Bo chce się możliwe najlepiej czuć i bawić na zjazdach w każdym terenie do czego dla mnie rocbird jest idealny ale też niestety wiąże się to z potrzebą podjazdu na tym samym rowerze i pójście na kompromis. Dziękuje za pomoc, pozdrawiam.
Czy jest różnica pomiedzy ramą trail i enduro? Czy wystarczy zmienić skok i rozmiar dampera?
@@yarom4254 nie ma różnicy. Trzeba zmienić krzywkę i damper - przecież są te informacje nawet w tym video.
Pytanko: Czy Dartmoor planuje mieć w ofercie rowery XC/downcountry ?
@@adi-by7dx od tego Velo ma markę Accent, więc wątpię
Ani nie mamy zawodników w tym segmencie, ani nie jara mnie projektowanie takich rowerów.
Czy rama musi być w systemie Mullet , czy geometria przyjmie bezproblemowo kolo 27.5 z przodu?
@@pigmej819 przyjmie. Będzie bardziej “hopkowy” wtedy. Fajnie dać mu w takiej opcji wyżej kokpit.
To to fajna informacja 👍
Cześć Janek! Rower piękny kolorystycznie! Czy dla mnie? Podpowiedz proszę: uczę się jeździć, spędzam czas głównie na trójmiejskich BIGFOOT (korzenie, małe dropy, wąskie ścieżki) oraz na srebrnej górze którą kocham. W sezonie zamierzam eksplorować bike parki pewnie głównie koprivna i dolni m i różne miejsca w Polsce. Lubię szybką jazdę po dzikim terenie ale też chcę podłapać skill na mniejszych hopkach. A i dodam że mam 191cm 90kg:).
Obecnie jeżdżę na trailowym 120mm (Marin rift zone) i czuję że chciałabym nowy rower na cięższe warunki.
@@mathemathe przy tym wzroście, mullet z ultrakrótkim, nie wydłużającym się wraz z rozmiarem chainstayem niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Dużo zależy od proporcji ciała, ale 490 reachu w L, to też niezbyt długo, jak na 191 cm wzrostu. Znam niższe od Ciebie osoby, które na mullecie wyglądają nieproporcjonalnie, jak niedźwiedź na cyrkowym rowerku z za krótkim tyłem - jak mówię, kwestia indywidualnych proporcji ciała, przyzwyczajeń i ogólnej pozycji na rowerze.
@@jaad7562mam raczej długie nogi i krótki tułów. Precyzyjnie 91cm noga i 100cm reszta. Co o tym myślisz?
@@mathemathe mój znajomy o którym wspominam wyżej, ma 188 cm i przekrok 91 cm + krótkie ręce, czyli jeszcze bardziej składa się z nóg, niż Ty. Ogólnie przy krótkim tułowiu i długich nogach dość istotny jest wyższy stack, a ten jest raczej umiarkowany w Rocbirdzie, więc wszystkie podkładki pod mostek (co również skróci reach), albo (lepiej) kiera o wyższym wzniosie. Przy tak krótkim chainstayu balans jest naturalnie przesunięty do tyłu, więc trzeba właściwej techniki, żeby nie mieć problemu z washoutami przodu, zwłaszcza, że wspomniany wyższy kokpit grałby tu w przeciwnej drużynie. Wszystko jest oczywiście do ogarnięcia, ale takie niuanse powodują, że tego typu rower nie jest optymalny (czyt. neutralny) dla wyższej osoby. Oczywiście jeśli ktoś świadomie się na niego decyduje, to nikomu nic do tego i zakazu nie ma. 😉
Reasumując: przymierz się, przejedź, a zwłaszcza zwróć uwagę na zachowanie roweru w zakrętach i to jak pasuje Ci wysokość kokpitu na ściankach.
@@mathemathe przetestuj i sam odpowiedz sobie na pytanie :) Może okazać się, że idealny będzie rocbird, a może przeciwnie, coś długiego 2x29". To bardzo indywidualny temat. Ja mam 180cm wzrostu i Rocbirdy M i L. L jest dobry na duże prędkości i bardzo trudny teren, na M bawie się na hopkach i flowach. Jaki miałbym wybrac jako główny? Nie wiem :)
@@jaad7562to co ja mam sobie kupić na nowy sezon?:)
sprzedajecie sam link dampera żeby zmienić np. wersje enduro w wersje trail?
Tak, można kupić zarówno dłuższą jak i krótszą krzywkę
@DartmoorBikesPolska jaki jest koszt takiej krzywki?
@@porasp 74,90 zł:
velo.pl/czesci/haki-i-akcesoria-do-ram/krzywki-mocowania-dampera-ze-srubami-pod-damper-185x50mm-wersja
velo.pl/czesci/haki-i-akcesoria-do-ram/krzywki-mocowania-dampera-ze-srubami-pod-damper-205x65mm-wersja
Muszę sprostować jedną rzecz.
Od 2 miesięcy mam Rocbirda Trail Pro. Planuję go zabierać na wypady w góry, ale na razie przejechałem nim z 200km po Warszawskich lasach, trasach XC i hopkach (czekam na letni sezon).
I powiem tyle, twierdzenie, że "ten rower jest dla tych co jeżdzą po płaskich terenach" to jakieś nieporozumienie. Ten rower tak strasznie zamula na płaskim, że aż się człowiek denerwuje jak jedzie. Totalnie nie polecam go komuś, kto zamierza używać go na co dzień w okolicach Warszawy. Jest za duży, za ciężki, za miękki, zbyt toporny.
Ale zupełnie co innego jest na zjazdach - jeździłem na Kazoorce, zjeżdżałem z góry Radiowo, byłem na GC w Lublinie - tam dopiero czuć zabawę! 10/10, rower zachowuje się idealnie i bardzo zachęca do wariowania. Problemem jest to, że takich spotów w środkowej Polsce praktycznie nie ma, a jak już są, to zjazd trwa 30 sekund.
Ja jestem mega zadowolony z zakupu, bo na płaski teren w garażu mam już bmxa, gravela i rower XC. A Rocbirda kupiłem tylko i wyłącznie z myślą o tripach w góry i na bikeparki - i do tego jest naprawdę idealny. Ale nie ma najmniejszego sensu promowanie go jako rower na płaski teren.
Chodziło Jankowi o “plaskie” czyli nie teren górzysty z kamieniami i korzeniami. Kazoorka to właśnie przykład tego “płaskiego”, flow-traile to też takie “płaskie”. Pewnie lepiej by pasowało “nawierzchnia typu utwardzonego, względnie równa”
@@marcelpiekarski1403 rower jeszcze trzeba umieć ustawić pod zastosowanie. No i zależy kto co uważa za zamulanie - ja często jeżdżę po mieście endurówką 170/170 i nic mi nie zamula, dobrze się bawię. Nie zamula mi też na lokalnych, krakowskich trasach, z których większość to ubite, skoczne flow z co najwyżej elementami enduro. Ale już nawet na 50 km trasę po asfalcie i szutrach bym się nią wybrał, bo to jest dla mnie rower do dobrej zabawy przede wszystkim.
@@DartmoorBikesPolska albo raczej gładkie i o niewielkim nachyleniu.
@@jaad7562 To jaką masz średnią prędkość przy tym nie-zamulaniu na mieście? Mi na leśnych ubitych ścieżkach wychodzi około 14-15km/h po zupełnie płaskim terenie i uważam, że to jest definicja zamulania, bo hulajnogi bolta jeżdżą szybciej. A może po prostu wydaje Ci się, że nie zamulasz, bo nigdy nie jeździłeś na szybkim rowerze i nie masz porównania?
@@marcelpiekarski1403 aż sobie popatrzyłem na ostatnie aktywności - po płaskich, asfaltowych odcinkach dojazdowych średnia tak między 23, a 27 km/h, ale ja nie cisnę dla średnich w ogóle.
Wszystko fajnie, ale napęd 11 rzędów w thunderbirdach FR to jest nieporozumienie
ja hardtailowiec, ale te rowerki są piękne
Też hardtail the best ❤❤🎉
A było cos juz o bluebirdzie jak nie to mozecie cos nagrac o nim?
Bluebird to na tyle stara konstrukcja, że nikt już się nim nie przejmuje
Bluebird to już zabytek. Było o nich dość. Choć fajny rower.
Szkoda, że nie robicie typowego XC.
Według mnie wersja trailowa powina być 2x29 chyba każdy domyślam się dlaczego polecam przyjechać na freeduro na górę św anny naprawdę traski marzenie na rockbirda trail jak i na enduro super
@JanMentel-p5b 29 z tyłu kłóci się z koncepcją zabawowego, skocznego roweru - trzeba by mu wydłużyć chainstay. Trailówek 2x29 jest na rynku dość.
@jaad7562 w sumie to racja
Gdzie na Świętej Annie są te traski? Bardzo chętnie pojeździł bym jeżeli są fajne odcinki enduro.
9:10 🤔
brakuje thunderbirda cf na 27,5
Takiego Super Enduro CFa 180mm skoku bym chciał
@@DirtItMore szkoda ze wiekszość producentów poszla w koła MX/29 :/ No brak 27,5 na przodzie boli przy takim skoku 170mm+ a rzeźbienie z geometrią to nic przyjemnego.
@ a dlaczego chcesz mieć 2x27,5? Jak na hopy, to większość mulletow z wrzuconym 27,5 na przód będzie geometrycznie lepsze na hopy.
@@DirtItMore w szczególności gdy główka idzie w dół przez mniejsze koło i geometria już się nie zgadza. Chcicałbym po prostu mieć spokojną głowę a nie jeździeć ze świadomością że rower nie jest zbudowany tak jak przewidział producent.
@@MleczuDHFRto dajesz dłuższy widelec. Zresztą nie wiem po cholerę Ci to 27.5 z przodu, jeśli nie po to, by dać więcej skoku - innych zalet nie widzę.
Kiedy wyjdą części na 2025 bo gotowe rowery już są a części pierwszych nie ma
Podkład w tle przeszkadza
Rockbird junior M i koła 26 to byłby mocny jibber, reach mniejszy niz w dircie i 160 skoku. Wydaje mi się tylko, że rama by nie udźwignęła mocnego katowania.
Aż trochę żałuję, że rok wcześniej kupiłem fulla, Primal miałby kolegę.
Czekam na rocbirda 29 + 29 karbonowego
Przecież to się kłóci z koncepcją tego roweru
@jaad7562 będzie bardziej wyścigowy, ale i tak uniwersalny z skokiem 160.
@@mikoajwieczorek1505 ale od tego jest Thunderbird CF - po co robić sobie wewnętrzną konkurencję?
@@jaad7562 ja np. chciałbym mieć taki rower enduro-all mountain z skokiem 160, na ramię karbonowe, z kołem 29 (żeby wozić jedną dętke w zapasie).
@@mikoajwieczorek1505 ale co odróżniałoby go na tyle od Thunderbirda CF, żeby miało to sens? BTW, można wozić jedną dętkę jeżdżąc mulletem - wystarczy 29, którą podwijasz, jeśli chcesz ją włożyć do tyłu.
opa
Janek mega film 🎥 wytłumaczone perfect. Janek ale Ty chyba po raz pierwszy nie jesteś ubrany w ciuchy Foxa 🦊 . Co to się stało
Dartmoor poprosił, żebym na filmie na Dartmoorze, był w Dartmoorze :)
@@DirtItMore fajna ta koszulka. Lubię ją. Aż starm sie oszczędzać 🤣
Czy to jest materiał skierowany do dzieci bogatych rodziców?
@Jacek-yu3eo W takim razie sposób przekazu jest co najmniej dziwny
Jeśli dzieci bogatych rodziców chcą podejmować świadome decyzję, poznać dobrze konstrukcje i zastosowanie sprzętu, oraz trochę rozumieją fizyke i chcą zrozumieć jak działa ona w rowerze, to ten materiał też może być dla nich.
@DartmoorBikesPolska 🙂 Dobra odpowiedź, z szacunkiem 👍
moge dostac darmowego rocbirda od was z okazji swiat plisssssss
Ja też chcę. Nawet samą ramę. Z damperem pod springa.
Spokojnie dla beki to pisze ale moga mi dac@@wojciechopyrcha9116
@@ahaaaaaa78f ja nawet na miesiąc jak bybpodrzucili to bym sie cieszył.