Obciążenia bitumiczne / betonowe - warto kupić ? Opinia / Plusy i minusy.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 вер 2024
  • Dzisiaj trochę na temat wyposażenia domowej siłowni. Bardzo ważna sprawa czyli obciążenia. W tym materiale skupiam się na obciążeniach bitumicznych / betonowych.
    Na takich ćwiczy na przykład ‪@slawekttify‬
    Jeżeli macie jakieś pytania dajcie znać w komentarzach.
    Blog - zrzucbrzuch.com/
    Facebook - / zrzucbrzuch
    Instagram - / zrzucbrzuch
    Grupa Sportowi UA-camrzy - / 968085513871256
    #domowasiłownia #obciążenia #zrzucbrzuch

КОМЕНТАРІ • 79

  • @zrzucbrzuch666
    @zrzucbrzuch666  Рік тому +1

    Zestaw obciążeń 60 kg możesz kupić tutaj za 398 zł tiny.pl/c98r9

  • @dw7.w
    @dw7.w 2 роки тому +5

    Ja tam nie mam problemu jakie obciążenie. Moja pierwsza sztangą była z rurki i dwóch kół od VW Passat, a później do środka wrzucałem śruby żeby było cięższe. Jedyna znacząca różnica to właśnie szerokość krążka no i gryf hantla też jest dłuższy (można się walnąć w udo). Aktualnie posiadam dwa rodzaje ale więcej używam stalowe, a jak ćwiczę to możecie zobaczyć na moich treningach LIVE. Super materiał 💪🏼🔥

  • @Pshemo-Gym
    @Pshemo-Gym 11 місяців тому +2

    Ja też mam różne obciążenia i jak ważyłem to się zgadzało wszystko. U mnie było zazwyczaj około 100 gram więcej. Ale metalowe są zazwyczaj bliżej wagi deklarowanej. Bitumiczne mogą czasami ważyć więcej bo potrafią chłonąć wilgoć :)

  • @doitsavemoney
    @doitsavemoney 2 роки тому +2

    I never knew was too heavy like that ..from 2.640 to 10kilo more ..I often see this equipments inGym here..
    keep up the good work 👍
    Good evening ..!

  • @rocznik1961
    @rocznik1961 2 роки тому +3

    W tej dziedzinie widać że jesteś fachowcem super się ciebie słucha Pozdrowionka 👍

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  2 роки тому

      Dzięki. Chociaż muszę popracować jeszcze nad gadką, żeby bardziej profesjonalnie brzmiała i mniej niepotrzebnych pauz. Pozdrawiam !

  • @pokonacsiebie2618
    @pokonacsiebie2618 2 роки тому +4

    Kilogram to kilogram bez względu na to z czego jest zrobiony ale rozmiar tych plastikowych jest poprostu za duży( dla mnie) a i wytrzymałość jest nie porównywalna do żeliwa. Żeliwne kupujesz raz i w zasadzie masz Ty i kilka pokoleń po Tobie. Kiedyś dostałem od sąsiada emeryta dużo krążków żeliwnych, On je miał 50 lat a teraz sa u mnie i dalej służą.

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  2 роки тому +1

      To jest tylko jedna z opcji. Bardziej chodziło mi w tym filmie, żeby pokazać, że ona faktycznie ważą tyle ile jest napisane. Fakt gabarytowo są dużo większe. Wkrótce będzie materiał o żeliwie bo takie też już mam.

  • @olivierll
    @olivierll 2 роки тому +2

    Ale masz sprzecior 👏super twoje spostrzeżenia co do sprzętu pozdrowionka 👍

  • @bic50channel
    @bic50channel 2 роки тому +2

    Bardzo dobry materiał i naprawdę trafne komentarze fajnie że rozwiałeś wątpliwości o wadze obciążeń bitumicznych ale 20 jak ważyła ponad 21 to też jest źle, gabaryty na ogromny minus ale nie wiem co jest lepsze te wgniecenie na krążku bitumicznym czy żeliwo popękane na parę kawałków jak by taka 20 spadła. Ja mam same żeliwo i na pewno nie mogę nic rzucić jak tu pisze kriden sport że tak u niego było mam znajomego co dolewa co miesiąc posadzkę w garażu bo tak napierdala hantlami i też jest dobrze więc tu ktoś dobrze napisał kilo to kilo a ja powiem jak dbasz tak masz i właściciel sprzętu sam zadecyduje jak długo on posłuży Pozdrawiam wszystkich sportowych jutuberów

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  2 роки тому

      Tak to racja 21 to też źle ale zawsze lepiej więcej niż mniej. Właśnie kierowałem ten filmik do tych wszystkich komentatorów co zawsze liczą , że tam tyle niema. Fajnie zdanie napisałeś "jak dbasz tak masz" i to prawda jak się szanuje to każdy sprzęt posłuży przez lata. Jak się to ma w dupie to nawet i żelazo zniszczysz (chociaż może być bardzo ciężko). Dzięki za fajny komentarz i pozdrowienia !

  • @kretesciezkipawelszulc1960
    @kretesciezkipawelszulc1960 2 роки тому +1

    Witam z nowego kanału, pozdrawiam serdecznie.

  • @tvwhitewolves
    @tvwhitewolves 2 роки тому +2

    Witam .Miałem katebell tego typu .16 kg ,a objętościowo jak 60 kg .Zero funkcjonalności, ale to był pierwszy mój zakup obciążania tego typu ,więc mam nauczkę 😉 Pozdrawiam .

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  2 роки тому +1

      Kettle to trochę inna sprawa. Obciążenia moim zdaniem mogą spokojnie na siłce posłużyć przynajmniej początkującym.

    • @tvwhitewolves
      @tvwhitewolves 2 роки тому +1

      @@zrzucbrzuch666 Tak ,obciążenie na sztangę jak najbardziej, ale ketle odradzam

  • @zrzucbrzuch666
    @zrzucbrzuch666  Рік тому +1

    Tutaj macie nowy film o różnych typach obciążeń ua-cam.com/video/Oih5oXom2SQ/v-deo.html

  • @TommyPassion
    @TommyPassion Рік тому +2

    Hejka posiadam takie bitumiczne i dawaja rade 💪💪Pozdrowionka

  • @MateuszBoguslawski
    @MateuszBoguslawski 26 днів тому +1

    Ja mam bitumiczne na sztangę domowej i nic się z nimi nie dzieje.😊

  • @RafalZawadzki-Filmyzpasji
    @RafalZawadzki-Filmyzpasji 2 роки тому +1

    Opinie o tym czy owym zazwyczaj zawsze są podzielone.Nie jestem zbyt w temacie ale z zainteresowaniem posłuchałem.😃Serdecznie Pozdrawiam.😃👍

  • @amadix9963
    @amadix9963 4 місяці тому +1

    ale ty sie przejmuesz tymi komentarzami xD. Ale film fajny rzetelny dzieki

  • @ChooseTheOldschoolDirection
    @ChooseTheOldschoolDirection 7 місяців тому

    Trzeba pamiętać, że żadne obciążenia komercyjne nigdy nie będą idealnie wyważone. Jedynie te olimpijskie i bardzo drogie mogą trzymać dokładną wagę. Wszelkie szeroko dostępne obciążenia żeliwne mają rozbieżności. Ostatnio kupiłem dosyć popularne obciążenia żeliwne. Wszystkie 4 krążki z deklarowaną wagą 2,5 kg miały 2,6 kg. 10-tki miały po 10,2 i 10,15. 20 tki miały po 20,4 i 20,2. Idę o zakład, że obciążenia na większości siłowni również nie dokładnie wyważone. Mimo wszystko lepiej mieć te obciążenia cięższe, niż lżejsze. Odradzam kupno obciążeń bitumicznych. Nie słuchajcie głupot, że waga 2,4 czy 9,3 na bitumicznych jest w miarę ok i w zasadzie w granicach rozsądku. NIE! Miałem długie lata bitumiczne. Zważyłem niedawno wszystkie obciążenia z deklarowaną wagą 10 kg. Wyniki szły tak: 10.5, 9.95, 9.7, 9.35, 9.3, 9.3, 9.00, 8.75. Jedno obciążenie już zaczęło sypać. Jeśli uwzględni się wszystkie rozbieżności, to może się okazać, że wcale nie podniosłeś 100 kg, tylko np. 94. Warto przemyśleć.

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  7 місяців тому

      Tak tylko ze na domowy siłowniach nikt nie będzie chodził i ważył wszystkiego co do grama. Chodzi o sam fun z ćwiczeń. Może te 100 nie jest 100 tylko 97 ale liczy się że w swojej głowie to pokonałeś i pobiłeś swój osobisty rekord. Jeśli będziesz progresowal to w końcu pobijesz kolejny swój rekord i tak będziesz zadowolony. Jak ktoś chce się bawić w olimpijskie to z reguły jest pro albo zapisuje się do klubu sportowego. Nie szalejmy już z aptekarska dokładnością z obciążeniami w takiej cenie.

    • @ChooseTheOldschoolDirection
      @ChooseTheOldschoolDirection 7 місяців тому

      @@zrzucbrzuch666 Ok. Tylko nie mów, że podniosłeś 120, skoro...nie podniosłeś :) Poza tym sorry, ale te 3-4 kg to jest różnica. Jeśli dochodzisz do poziomu 100-120 to jest to ogromna różnica. Ja napisałem sobie ile ma każde obciążenie i wiem jak równoważyć sztangę.

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  7 місяців тому

      @@ChooseTheOldschoolDirection teraz dźwigam tylko na zeliwnych więc według Twoich testów to nawet więcej jak deklarowane.

    • @ChooseTheOldschoolDirection
      @ChooseTheOldschoolDirection 7 місяців тому

      @@zrzucbrzuch666 Dlatego napisałem, że lepiej jak jest więcej, niż mniej. U mnie krążki 20 kg mają odpowiednio 20,4 i 20,2. Muszę dociążyć jeden krążek. Jak się dobrze pokombinuje, to na tych różnicach da się zarówno wyważyć sztangę, jak i zbliżyć się do określonej wagi, np. 75, 80, 85, 90.
      Na żeliwie możesz się pobawić w kalibrację. Możesz albo dociążyć albo trochę odchudzić obciążenie. Z bitumicznym już nic nie zrobisz, bo wyjdzie ci jakiś absurd.

  • @BossFight.
    @BossFight. 2 роки тому +1

    Ciekawy pomysł miałeś na kanał nie powiem coś nowego😀👍

  • @lifekisss
    @lifekisss 8 місяців тому +1

    widze ceny grubo sie zmieniaja, teraz 20kg za 63 zł, jeszcze ich nie potrzebuje ale juz powoli nad nimi myślę, przez chwile się zniechęciłem bo 5kg które mam jest pęknięte praktycznie na pół, przez rzucenie hantli po wyciskaniu, tzn było to pare cm nad ziemia ale to wystarczyło, być może dlatego ze były za mocno dokręcone. No ale wracając do tematu, pierwsza myśl 20 kg za taką cene zajebiście ale po chwili, co z martwym ciągiem, przecież trzeba każde powtórzenie delikatnie odkładać ale z trzeciej strony obiążenie, które mam teraz najwieksze ma 27 cm wysokości co wrecz wymaga delikatnego rzucenia, bitumiczne ma 39 cm wysokości co myślę że pozwoli na rozsądne odłożenie sztangi więc jak przyjdzie czas raczej się zdecyduje.

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  8 місяців тому +1

      Spróbuj patent z puzzlami gumowymi na podłogę , a jak nie chcesz wydawać kasy to zrob sobie takie dwa gumowe kwadraty powiedzmy 40 x 40 cm I podkładasz sobie ją pod ciężar jak robisz martwy. Ja tak robiłem na początku i nic się nie niszczyło.

    • @lifekisss
      @lifekisss 8 місяців тому

      @@zrzucbrzuch666 dobra opcja, będę coś kminil w tym kierunku, dzięki za rade

  • @Michalbb1984
    @Michalbb1984 Рік тому +2

    8 miesięcy później ceny stali to 2x tyle co bitumiczne :)

  • @Adrian-jb8fz
    @Adrian-jb8fz 10 місяців тому +1

    osobicie jak posiadac takich obciazen przez 3 lata to totalnie nie polecam tych bitumicznych lebiej dolozyc i kupic zeliwne fajne ceny maja na hop sport

  • @kridenn
    @kridenn 2 роки тому +2

    Ja mam samo obciążenie żeliwne i niektóre krążki mam ponad 10 lat. Nie wierzę że bitumiczne by tyle wytrzymały

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  2 роки тому

      Tak jak pokazywałem na filmiku ich żywotność to moim zdaniem max 7-8 lat jeszcze zależy jak kto ćwiczy.

    • @kridenn
      @kridenn 2 роки тому +1

      No właśnie kto jak cwiczy jest kluczowe. Moje napierdzielaly tak o ziemię ze porobiły dziury w płytkach, więc u mnie to by nawet miesiąca nie wytrzymały 😝

  • @FornirArt
    @FornirArt 2 роки тому +1

    Ale stalowe pięknie brzęczą nad głową :)

  • @TheDaftPL
    @TheDaftPL Рік тому

    Dobra powiem z doświadczenia. Jak ma się bitumiczne cuda to niestety czasami przy normalnych obciążeniach robi się nawet prawie kilogram różnicy po jednej stronie A przy 150 czy 180 czy 250kg to jest nie do pomyślenia.... Takie dysproporcje robią dysbalans mięśniowy. Mam 18 lat stażu w treningu i powiem szczerze, że jak ktoś bierze się za treningi na poważnie to nawet po paru miesiącach można sobie zrobić problemy z balansem strukturalnym na długi czas. Na prawdę ciężko się odkręca zrotowaną miednicę czy co chwilę rolowania robi, bo jakieś dziwne przykurcze się robią nie wiadomo czemu.... nie wspominając o problemach z całym łańcuchem kinematycznym od stóp do głowy. Można popiepszyć sobie wszystko. Człowiek sam w sobie często jest już pokrzywiony a jeszcze mu dodawać to bez sensu. Sam nieraz przesiedziałem 9 miesięcy u fizjo, żeby pewne rzeczy odkręcić. Najbardziej szkoda kręgosłupa, bo czasami przez to człowiek może skończyć jak inwalida.

    • @szymonkrotowski4105
      @szymonkrotowski4105 Рік тому +1

      Dzięki za ten komentarz, zastanawiałem się mocno nad tym, bo trenuje od grudnia i zaczynałem z hantlami bitumicznymi, potem jak stworzyłem siłownię w garażu to do sztangi/atlasu zrobiłem zbrojone obciążenia z betonu, przy użyciu plastikowych kółek do osłony roślin, i tam wszystkie ważyłem, żeby waga była jednakowa, po czasie muszę sprawdzić czy też tak jest, choć nie widziałem żeby coś odpadło. Teraz jednak problem jest taki że jak załaduje ok 80kg np w martwym to zostaje mi 5cm na sztangę luzu, a sztanga ma 180cm. Wybiorę żeliwo z kawmetu, skąd ostatnio za całkiem fajne pieniądze kupiłem żeliwne hantle.

  • @lukaslukas7869
    @lukaslukas7869 2 роки тому +1

    Skąd jesteś? Myślałem nad podobnym kanałem. Ja uspawalem całą siłkę sam. Zalewało się betonem obciążenie;) Możemy się wymienić pomysłami o doświadczeniem. Pozdrawiam.

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  2 роки тому

      Psary koło Będzina / Czeladzi / Sosnowca. 💪

    • @lukaslukas7869
      @lukaslukas7869 2 роки тому

      @@zrzucbrzuch666 Daleko trochę. Szkoda. Ale fajnie że Ci się chce. Co postanowiło że chciałeś nagrywać?

  • @pz3328
    @pz3328 10 місяців тому +1

    Jak dbasz tak masz - moje się już 8 lat nie sypią a kupiłem używane. Żeliwko lepsze i gęstsze. Bitumy często niedoważają, ale żeliwo też. Olimpijskie też kłamie. Jak chcesz mieć 100% pewności to potrzebujesz Eleiko z tej serii professional czy coś takiego, one są kalibrowane i idealnie trzymają wagę bo muszą spełniać okreslone normy i certyfikaty (są dopuszczone do zawodów). A takie pierdzielenie ynternetowych specjalistów to jest śmieszne.
    Z bitumami ważne aby je parować - na jedną stronę niedoważa, to na drugiej też powinien, jak przeważa to sytuacja analogiczna. Chodzi o to aby progressować po prostu z ciężarem i tyle.
    PS:A ta wagą którą zaprezentowałeś to też nie jest super dokładna więc pewnie za chwile też się przywali ktoś do tego XD Pozdro ;)

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  10 місяців тому

      No tak internetowi specjaliści znajdą się zawsze w każdej dziedzinie :) Tak naprawdę większość użytkowników i tak wystarczy w zupełności bitumiczne (jeśli ktoś szczypie się z kasą) , a najbardziej krzyczą w komentarzach goście co nawet nie trenują. Zgodzę się, że bitumiczne może nie jest w 100% doważone ale z drugiej strony po co w domu mieć kalibracje co do grama. Nikt nie będzie robił zawodów w wyciskaniu z dokładnością do pół kilograma , a chodzi głównie o to, żeby zwiększać sobie ciężar. Zdaję sobie sprawę, że waga za 40 zł może niedoważać :) Z tym, że ktoś się przywali to się przyzwyczaiłem. Zawsze powtarzam UA-cam i facebook są darmowe jak ktoś zrobi lepsze filmy może zakładać własne kanały i robić :) Jak wrzuca się coś do netu to trzeba być gotowym na hejt :D Dzięki za fajny komentarz i wizytę na kanale. Pozdrawiam !

  • @domowasilownia
    @domowasilownia 2 роки тому +1

    ja za metalowe dałem czy tam żeliwne 2x 10kg 160zł z przesyłką olx z odlewni ;) a wyglądają jak sklepowe ;)

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  2 роки тому +2

      o tym będzie w kolejnym odcinku. Jak patrzałem dzisiaj na ceny bitumicznych to obecnie lepiej dołożyć parę zł i kupić, żelastwo. Skończyły się czasy jak się bitumiczne kupowało za pół darmo..

  • @Mario_Kibic
    @Mario_Kibic 2 роки тому +1

    Ilu ludzi, tyle opinii. Pierdolić ich! 🖕
    Rób swoje Wodzu!💪 Dobra robota! 👏

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  2 роки тому

      Dzięki Mistrzu za wsparcie 🤜💪

    • @Mario_Kibic
      @Mario_Kibic 2 роки тому

      @@zrzucbrzuch666
      Nie ma sprawy! 👊

  • @iqube5386
    @iqube5386 2 роки тому

    Ten z którego co leci piasek można bardzo łatwo naprawić silikonem czarnym. Jeszcze trochę potrzyma.

  • @marecki-s
    @marecki-s 2 роки тому +1

    Dzień dobry świetna treść i doskonała prezentacja. . Jeśli będziesz nadal przesyłać dobre filmy, być może zostanę twoim nowym subskrybentem .
    Pozdrawiam serdecznie i nieśmiało zapraszam do mnie mam perełki z wybuchu wulkanu Rodzinka S.

  • @patrykrosiakrosiak8362
    @patrykrosiakrosiak8362 Рік тому +1

    A pokazal bys jak cwiczyc na bitumicznych

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  Рік тому

      W sumie na bitumicznych ćwiczy się tak samo jak na zwykłych nie ma zbytniej różnicy. Tutaj ua-cam.com/video/v-n2KCvNguA/v-deo.htmlsi=hBOiLSUbpHdyMgZE masz taki przykładowy trening.

  • @grzegorzkoniecpolski7109
    @grzegorzkoniecpolski7109 2 роки тому +1

    Pytanie żart: co waży więcej 1kg stali czy 1kg betonu? (Jako fizyk i metrolog powiem poważnie, że odpowiedź nie jest trywialna, ale niech to pozostanie żartem).
    Pytanie na poważnie. Proszę sprawdzić czy obciążenia: bitumiczne, kompozytowe i betonowe to jest rzeczywiście to samo, bo chyba nie jest?
    Mam wrażanie, że są co najmniej dwa rodzaje obciążeń nieżeliwnych. Termin obciążenie kompozytowe jest pojemny - może oznaczać chyba wszystkie opcje nieżeliwne. Natomiast masa bitumiczna jest to coś w stylu "asfaltowej" nawierzchni drogowej. Zatem obciążenie "kompozytowe" betonowe/cementowe to by było jednak coś innego niż bitumiczne. Właśnie zamówiłem hantle bitumiczne 2 x 20kg i ciekaw jestem co to będzie: beton, asfalt czy jakaś masa gumowa. Kiedyś ćwiczyłem na talerzach, które wydawały się całe z masy gumowej - nie tylko na wierzchu. Zatem nie wiem jak to jest, a to co wiem oparłem między innymi na:
    radiokierowcow.pl/artykul/2674651
    Pozdrawiam i dzięki za filmik z pomiarami masy wagą hakową :-).

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  2 роки тому

      Przyznam, że aż tak w temat się nie zagłębiałem. Ale myślę, że każdy kto ma wątpliwości rozwieje je w artykule, który Pan przytoczył :) Dzięki za wnikliwy komentarz i analizę.

    • @grzegorzkoniecpolski7109
      @grzegorzkoniecpolski7109 2 роки тому

      @@zrzucbrzuch666 Dzięki za błyskawiczny feedback.
      Ja jednak chciałbym wiedzieć więcej. Zakładam, że Pana talerze są betonowe/cementowe - bo sypała się z nich zaprawa/piasek. Zakładam, że sprzedawca nazwał je bitumicznymi - bo wyglądają (na zdjęciu) jak moje "bitumiczne" zamówione.
      Zatem jak Pan coś zauważy lub usłyszy nowego na ten temat, to proszę o aktualizację.

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  2 роки тому

      @@grzegorzkoniecpolski7109 Powiem szczerze, że powoli odchodzę od tych rozwiązań w stronę żeliwa. Niestety po pandemii , inflacji i wszystkich karach które nas spotykają ceny takich betonowych poszły do góry i bardziej opłaca się już kupić żeliwo na lata. Chociaż tak jak mówię w filmie te betonowe też sporo wytrzymają jak się je szanuje. Jednak różnica w cenie już nie jest taka duża i wolę kompletować stal :)

    • @grzegorzkoniecpolski7109
      @grzegorzkoniecpolski7109 2 роки тому

      @@zrzucbrzuch666: Dziś odebrałem dwie hantle "bitumiczne" o masie 20kg każda - tylko gryfy oraz nakrętki są metalowe.
      Według mnie producenci i sprzedawcy (lub sami sprzedawcy) po prostu oszukują nazywając tego rodzaju obciążenie "bitumicznym" lub "kompozytowym". To są obciążenia cementowe/betonowe! Prawdziwe obciążenie bitumiczne być może mogło by się nazywać również kompozytowym, ale ono powinno być bardziej elastyczne i mniej kruche. Obciążenie cementowe można by nazwać kompozytowym, gdyby zaprawa była "zbrojona" w środku jakimś włóknem np. szklanym lub nawet naturalnym (len, konopie).
      Ogólnie się nie dziwie, że profesjonalizując się ludzie zmieniają to obciążenie na żeliwne. Mimo to, ja wstępnie jestem zadowolony. Po prostu chciałem mieć coś delikatniejszego dla podłóg, tańszego i trochę poprawiającego ego - te cementowe hantle 20kg wyglądają jak żeliwne 60kg. Oprócz zabezpieczenia podłogi cement zabezpiecza przed przeciążeniem, bo nie da się aż tak dużo załadować - brak miejsca na gryfie. Przykładowo sądziłem, że na jednej hantli będę mógł pożyczyć talerze z drugiej i dojdę do 30kg, ale mieszczą się tylko większe talerze zamiast mniejszych, więc wychodzi maks 23kg.
      Właśnie zamówiłem podkładki okrągłe płaskie 30 x 56 x 4 mm, aby mi gryf i wąska strona nakrętki nie "wierciły" dziury w cienkim plastiku pokrywającym cement. Samą nakrętkę można obrócić płaską częścią, ale wtedy nie wykorzystujemy tej gumowej uszczelki.

    • @grzegorzkoniecpolski7109
      @grzegorzkoniecpolski7109 2 роки тому +1

      Raz jeszcze ja. Prawdę mówiąc, to ja nie wiem co tam jest w środku. Jak mi coś tam się lekko przesypało (zasadniczo przy "korku"), to uznałem, że to piasek z cementu. Ale jak ktoś gdzieś napisał, że tam jest żwir, to pomyślałem, że może rzeczywiście tam jest ten "asfalt bitumiczny". Całe zamieszanie bierze się stąd, że bitum lub asfalt oznacza samo lepiszcze, a pomieszane z kruszywem to asfaltobeton lub masa bitumiczna (potocznie asfalt). Żeby nie było, że już wszystko jasne, to zauważę, że masa asfaltowa to nie asfaltobeton, tylko coś jeszcze z kauczukiem - wymiękam :-):
      1)pl.wikipedia.org/wiki/Asfalt
      2)pl.wikipedia.org/wiki/Masa_bitumiczna
      3)pl.wikipedia.org/wiki/Masa_asfaltowa
      4)pl.wikipedia.org/wiki/Mieszanka_mineralno-asfaltowa

  • @slawekttify
    @slawekttify 2 роки тому +1

    Też miałem komentarze typu tam nie ma 100kg 🙂😇🤪 jak by to miało znaczenie czy faktycznie jest 100 czy 97 🙂💪

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  2 роки тому +1

      No dokładnie. "Tam nie ma 120 , gryf się nie zgina" Zabawne :D

    • @slawekttify
      @slawekttify 2 роки тому

      @@zrzucbrzuch666 zapewne takie komentarze to z zazdrości. Wiesz jacy są ludzie 🙂

  • @AC400V
    @AC400V 11 місяців тому +1

    Jaki ciężar na gryf lamany na początek?

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  11 місяців тому +1

      No to już zależy od Twojej siły , wagi. Myślę że 2 x po 5 kg będzie git chyba że masz więcej siły to 2 x 10 kg. Dobry zestaw obciążeń na początek to 4 x 2,5 kg + 4 x 5 kg + 2 x 10 kg i 2 x 20 kg z takim obciążeniami już zrobisz spokojnie trening całego ciała.

  • @slawekttify
    @slawekttify 2 роки тому +1

    Ja mam takie już chyba okolo 8lat i cały czas służą.

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  2 роки тому +1

      Jak się szanuje to posłużą. Ja trochę wymieniam już na żeliwne ale to dlatego, że zaczynało brakować miejsca na gryfie :)

    • @slawekttify
      @slawekttify 2 роки тому

      @@zrzucbrzuch666 No niestety ten brak miejsca na gdyfie trochę boli

  • @pkelec9706
    @pkelec9706 2 роки тому +1

    Hej, zastanawiam się nad tą ławką ale mam wrażenie że jak jest ustawiona na płasko, to oparcie od strony głowy nie jest na 0 stopni tylko na -5 do -10 stopni, w sensie jest niżej niż np siedzisko. Nie przeszkadza to troszkę?

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  2 роки тому

      Hej. Wydaje mi się, że jest prosto jeśli jakiś minus nawet to nie przeszkadza to. Robię właśnie trening jak chcesz to podaj maila to Ci wyślę fotki z bliska tej ławki to sobie zobaczysz.

    • @pkelec9706
      @pkelec9706 2 роки тому +1

      @@zrzucbrzuch666 Dzięki za odpowiedź. Mam w domu ławkę ale ma już swoje lata i chce ją zmienić, rozważam własnie tą ławkę co pokazujesz od Marbo oraz Kelton. Od Marbo mi się podoba to że ma skos ujemny oraz jest 10cm niższa (Kelton ma 60cm model HL9), natomiast Kelton wydja się nieco stabilniejsza i solidniejsza, kosztem oczywiście skosu. Myślisz że z Marbo nie powinno być problemu przy mojej wadze ok 100kg i podnoszeniu na płasko ok 100kg? Dzięki za pomoc.

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  2 роки тому

      @@pkelec9706 ta ławka którą pokazuje jest od K-Sport :)

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  2 роки тому

      @@pkelec9706 z reguły te ławki mają po 250 udźwgu więc powinieneś mieć 50 kg zapasu :)

  • @slawekttify
    @slawekttify 2 роки тому +1

    Teraz jak mi ktoś napisze że nie ma 100kg to wyślę mu linki tego filmu 🤪🤪🤪

    • @zrzucbrzuch666
      @zrzucbrzuch666  2 роки тому +1

      Polecam! Też tak będę robił. Bo ludziom się wydaje, że nie wiem 20 kg bitumiczne waży 12 kg ? Głupie gadanie i tyle.

    • @slawekttify
      @slawekttify 2 роки тому +1

      @@zrzucbrzuch666 a mi to nie przeszkadza ważne żeby oglądali pisali i by dostarczać im dużo emocji 💪💪💪

  • @tapion3
    @tapion3 9 місяців тому +1

    Ja mam Obciążenia bitumiczne i żeliwne

  • @nox7146
    @nox7146 Рік тому

    Bitumiczne są git.

  • @Robert-zl9vm
    @Robert-zl9vm Рік тому

    Pozytywne:)