Miért nem tudnak a politikusaink így vitatkozni, beszélgetni? Vitakultúrából csillagos jeles. Nem akarták legyőzni egymást, legfeljebb meggyőzni, de az sem volt gond, ha nem sikerült, akkor pedig tiszteletben tartották egymás véleményét. Pogácsa nagyon sokat fejlődött, az agresszív vitakultúráját okosan visszafogta. Szakmailag is két remek embert láthattunk. Gratula, respect.
Azért, mert nem a tudásuk, hanem a szavazatok alapján kapják a lét. A szavazatokat pedig "nép" adja a szerint, ki mond szimpatikusabbat. :-D E két embernek nem egzisztenciális kérdés a vita "kimenetele".
mert ezek szakemberek, nem vélt vagy valós érdeket képviselnek, hanem a saját szakmai álláspontjukat. Egyébként a tudományban is így folynak a viták, a politika viták viszont a választói nagyközönségnek szólnak, ahol sajnos a legalacsonyabb képzettségűek és érdeklődésűek vannak legtöbben, ezért elbulvárosodott.
A távolkeleti országokat nem hozhatjuk fel példaként. Saját zárt VÁM határokkal rendelkeztek. Akkoriban (50-es évek elejétől a 70 évek végéig) a legjelentősebb felvevő piacuk az Egyesült Államok volt. Stratégiai érdekének tekintette, hogy ezen országok (Japán, Dél-Korea, Tajvan, Fülöpszigetek és Malajzia, illetve Szingapúr bizonyos értelemben máshogy, a saját Hong Kong típusú helyzete miatt) gazdasága fejlődjön, így elnézte a protekcionista intézkedéseket azaz, hogy az USA-ba szinte szabadon szállíthattak termékeket VÁM teher nélkül (vagy nagyon kedvező elbírálás mellett), viszont a saját piacuk zárt volt a külföldi termékbehozatal és némileg a tőkebefektetések felé (vagy mondjuk inkább azt, szelektált volt). Ennek meg volt az előnye az USA szempontjából, a szerszámgép és hadiiparuk tekintetében. Európai gyártók nem nagyon rúgtak labdába, de ez nem is volt fura, 1950-70 között az USA vezető szerepe mind technológiailag, mint finanszírozás szempontjából elvitathatatlan. EZ ma Magyarországnak nem adott. Hiába csoportosítja át az állam bevételeinek soha nem látott részét saját cégek támogatására, egy EU szintjén lényegében nyitott piacra, de világ szinten is más viszonyok mentén. Kínát nem is érdemes semmilyen szinten példaként tekinteni. Minimum nem szabad a határain a gazdasági átjárás. Ami könnyű, az tervezetten engedélyezett, ha akar, bárhol beavatkozik, saját szempontok mentén. Előszőr Japánon verték le az amerikaiak ezen hátrányuk egy részét, a hetvenes évek végétől, amikor leuralni látszották az USA területén a fogyasztási cikkek piacát.
58:00 A 2010-2020 teljesítményt nem a 2000-2010 teljesítménnyel kell összehasonlítani, hanem a 2010-2020 hasonló fejlettségű, adottságú és hátterű közép európai országok, pl. Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Szlovénia stb. országok teljesítményéhez kell mérni, amiben viszont nagyon alulmaradtunk, mindenki elhúzott mellettünk. 58:30 Nem igaz, hogy 2004 és 2010 között teljes értékű EU-s támogatások jöttek. 2000 és 2007 közötti EU-s költségvetésben még nem számoltak az új tagállamokkal, ezért 2004 és 2007 között csak csökkentett mértékű támogatásra voltunk jogosultak, amit viszont teljes mértékben kihasználtunk. Ami a 2007 és 2010 közötti időszakot illeti, ott már teljes mértékű támogatásra voltunk jogosultak, azonban a projektek tervezése, kivitelezése, elszámolása és utófinanszírozása miatt, ezek a pénzek kb. 2 év késéssel kezdtek teljes mértékben megérkezni, tehát a 2007-ben rögtön elkezdett projektek utófinanszírozása csak 2009-ben kezdett megérkezni. Tehát összefoglalva, 2004 és 2010 között csak 2009-2010 rövid egy éves időszakban tudott teljes mértékben részesülni az EU-s pénzekből Magyarország, de akkor már szinte minden mindegy volt 2009-ben rég mély válságban voltunk. 2010 utám pedig volt egy olyan "poén", hogy akkor ugyebár már 3 éve futottak az akkor kormány által kitalált projektek, amit az Orbán kormány naná, hogy leállított, és átszervezte az egész magyar EU-s pénz érkeztetési rendszert, ami miatt kb. 2-3 évre le is fagyott a rendszer, mire az új lenyúlós NER-es rendszerre átáltak. Kb. ezért is állt földbe megint 2010 után a magyar gazdaság, most már fidesz önhibából, mert ezek a pénzek beragadtak. Aztán persze mivel 2014-re már lejárni készült a 2007-2014-es időszak, a 2013-2014 években meg elkezdték vadul és értelmetlenül kiszórni a pénzt, persze már haveroknak, azzal a felkiáltással, hogy nehogy elvesszenek pénzek, ami persze az ő hülye önuralmi rendszerű átszervezésük miatt volt. Csodálkozom, hogy a nagy tudású közgazdász urak erre már nem emlékeznek, de én egy normál újságolvasó meg igen.
1997- 2005 között Amerikai egyetemen Könyvvizsgáló szakon pénzügyet tanultam. A tankönyvben, a világbank felmérése szerint MO diákok 9. helyen, USA 18. helyen voltak. Büszkén mutogattam a társaimnak. Azóta lejtmenet.
Pedig az elején tisztázva lett, hogy utólag mindenki okosabb. De ezeket tapasztalatként kell felfogni. Aminek a hibàinak és erősségeinek feltárásából lehet táplálkozni. Ez a nézőpont alapozza meg a jobb esélyeket.
Az a probléma, hogy a csődbe nemt szocialista nagyipar nem volt fenntartható, és tőkebevonás kellett, visznt az álllamnak meg a magyar gazdaságnak nem volt tőkéje. Innetől csak a privatizáció maradt.
...mint ahogy a 'választópógár sem tud szembenézni azzal, hogy elb@szta, és ez már történelem. Amit tehetett volna, hogy levonja a tanulságot, tanul belőle és olyan politikusokat választ, aki nem verik át mégegyszer... vagy ha nem is tud elsőre ilyet, akkor elzavarja és sose engedi a közélet közelébe újra. Hát, nem épp ez történt. Túl kellene ezen lépni és akkor talán a következő 10-20 évben nem ismétlünk újra és újra elementáris hibákat vétve. Az lehet hogy a nem tökéletes privatizáció elfecsérelt egy generációnyi időt, de az azóta eltelt 2000-2024 pedig egy másikat. Minden ilyen beszélgetésben elhangzik, hogy utólag könnyű ítélkezni de akkor és ott nehéz jó döntéseket hozni ami kiállja az időt. Hajrá... tőled sem hallottunk ugye alternatívát, mert még utólag is nehéz összerakni és modellezni egy komplett szerkezetátalakítást aminek lehetőség szerint nincsenek vesztesei és gazdasági fellendülés pályára állít. A választópolgárok 99.9% fogalmatlan a makró közgazdasághoz. Ezt olvasni 30 év után is, hogy "ellopta az aranyat", meg "a Bokros a patás ördög", és hasonlók... ilyen ez a privatizáció is. Teccettek volna ugye forradalmat csinálni....
Lettek milliardosok, de nem eleg, s ez csak egyet bizonyit, hogy ebben is gyengen szerepelt;). Ha jo nemzet gazdasagot epit akkor sokkal,de sokkal tobbet tudtak volna kihozni mindenkinek. Egyesek sajnos beerik 5kg krumplival vagy a karacsonyi pulykapenzzel. Ha nincs elvaras akkor nincs teljesitmeny se. Nem mintha az elozo kurmanyok jobban teljesitettek volna:(.
@@zoltangal8981 Mondjuk a 'kiegyezo' Szechenyi ezt jol leirta. Masreszrol 35 par ev tavlatabol is erdekes, hogy a milliardosok tobbseg csak hathatos allami/part kapcsolatai miatt tudott azza valni aki, s ez megmutattja mennyire 'elterveztek' a gazdasagot a gangszter-valtas ota.
jah, a fidesz meg az "együtt"...persze. majd az uszító-gyűlölködő önkényes rablók fognak "együtt kéz a kézben" tenni bármit is. Ami itt eredmény, vagy valós infó bármiről, az a még általuk szét nem robbantható médiumok és felületeken látható. ezek a tolvajok sajatjukként csilliárdosokká tették egymast, magukat, az ország kárára, és szarnak az egészre, erre sokan csak most döbben(t)ek rá... ostoba a magyar, okosnak hiszi magát, de nem az. ezt egyetlen másik ilyen jó adottságú országban sem lehetett volna megtenni...
Együtt? Kikkel, akik szerint idegenszívű istentelen kozmopolita szar vagyok, mert mást tartok a világról, akik kirabolták az országot és röhögve várják termeljük újra, hogy mégegyszer ellophassák? Meneküljön minden fiatal minél messzebb....
Szerintem rengetegen vagyunk, akik szívesen használnák a tömegközlekedést az autók helyett - ha lenne (főleg vidéken csak nyomokban tartalmaz közlekedést); ha pontos lenne; ha kulturált, tiszta lenne; ha biztonságos lenne; ha praktikus lenne.
Annyira felesleges ilyen témákról beszélni. Minden normális ember tudja, hogy mik az alapvető gazdasági problémák az országban. Mindig a politika a téma. Ha a kettőt összerakod, akkor nem értem, hogy miért ne lenne világos, hogy a politika, ami a gazdaságot rosszul kezeli? Megoldás:, nem a politikának kell irányítania; csak annyira belénk égett évezredek alatt ez a rendszer, hogy máshogy nem is tudjuk elképzeléni a világunkat. Mondjuk én igen...
Oligarchizmus van Mo-n, ahol az egyik fő oligarcha az "örökös" miniszterelnök, a másik egy bankár 😪 "szalasztottunk el lehetőségeket a privatizációkor" - kicsit túl óvatosan fogalmaz a volt pénzügyminiszter úr! 😁
GDP aranyosan keveset koltunk oktatasra, de a külföldi tokebearamlas (es aztán kiaramlas) miatt sincs igazanbol penz a kasszaban. Lehetne GNI arányos oktatási koltsegveteseket osszehasonlitani nemzetkozileg?
...és nem tudták-akarták öntözhetővé tenni a kenyéradó zsíros,értékes anyaföldünket ennyi álló- -folyó- földalatti vizekkel sem.Sok az ős-,meg még ősibb-és a legújabb bűn is !! Mindezt,,lekanosszázni,, százezer év kevés...
Pogi Zoli jól irányította a megbeszélést, illetve tetszett az "ördög ügyvédje", azaz próbált racionalitást találni a kormányzati lépések mögött... Természetesen ez elég nehéz:)
A 2009 es válság meg a 2020 ban kirört covid közt eltelt röpke 11 év , elégett a manyup vagyon, 50 új adónem lett bevezetve az első 4 évben, két Marshall segelynyi EU pénz elfüstölve....és ennyit sikerül felmutatni amit látunk itthon. Ne legyünk már hülyék.
@@boborjanpandacsoki5239 Akkor magának se sikerült se elolvasni, se megérteni a kommentet. Segítek: " ennyit sikerül felmutatni" De lefordítom, fidesz szavazó nyelvre. Tegyük fel hogy maga egy rászoruló ember és kap támogatást, hogy legyen autója, és tudjon munkába járni. Erre a célre az EU ad 10 millió forintot amiből kijön egy új Toyota. De a pénzt én osztom be és a használtautón veszek egy 15 éves suzuki szviftet 150 ezerért, amit 10 másik öltönyös ember kíséretében szalagátvágással átadunk magának. Magamnak persze megveszem az új kocsit. Majd amikor maga szóvá teszi, hogy ez mégse korrekt, akkor kifizetek egy pár internetes trollt, akik elmondják hogy "kussoljál, most költöttek 10 milliót arra hogy kapjál kocsit, te hálátlan kommunista". Valóban, történt valami, de nagyjából ennyi. Meg kell nézni, mit hozott ki lengyelország, szlovákia stb az EU pénzekből az elmúlt X évben.
8-10 évente mindig van menetrendszerűen egy válság a gazdaságban, ami a túlköltéseket, túlfogyasztásokat helyrerakja, a kevésbé életképesebb cégeket "szelektálja".
Ma úgy ad hitelt a bank, hogy tedd be a pénzed, azt zárolja egy számlán és nem fizet rá kamatot, majd kapsz ugyanannyi pénzt, amire te fizetsz kamatot😅😅😅
Igy van! Az akkori nagysagrendileg az allamadossag harmadat kitevo manyup allamadossag-torlesztesre lenyulasa mellett rekordmagas allamadossagat felhalmozok a fszgyerekek!
Miért nem tudnak a politikusaink így vitatkozni, beszélgetni? Vitakultúrából csillagos jeles. Nem akarták legyőzni egymást, legfeljebb meggyőzni, de az sem volt gond, ha nem sikerült, akkor pedig tiszteletben tartották egymás véleményét.
Pogácsa nagyon sokat fejlődött, az agresszív vitakultúráját okosan visszafogta. Szakmailag is két remek embert láthattunk. Gratula, respect.
Pogiról nekem is ez jutott eszembe!
Példát mutattak vitakultúrából!
De jó lenne sok ilyet látni!!!!
Azért, mert nem a tudásuk, hanem a szavazatok alapján kapják a lét. A szavazatokat pedig "nép" adja a szerint, ki mond szimpatikusabbat. :-D E két embernek nem egzisztenciális kérdés a vita "kimenetele".
mert ezek szakemberek, nem vélt vagy valós érdeket képviselnek, hanem a saját szakmai álláspontjukat. Egyébként a tudományban is így folynak a viták, a politika viták viszont a választói nagyközönségnek szólnak, ahol sajnos a legalacsonyabb képzettségűek és érdeklődésűek vannak legtöbben, ezért elbulvárosodott.
Ez jó volt srácok!
A távolkeleti országokat nem hozhatjuk fel példaként. Saját zárt VÁM határokkal rendelkeztek. Akkoriban (50-es évek elejétől a 70 évek végéig) a legjelentősebb felvevő piacuk az Egyesült Államok volt. Stratégiai érdekének tekintette, hogy ezen országok (Japán, Dél-Korea, Tajvan, Fülöpszigetek és Malajzia, illetve Szingapúr bizonyos értelemben máshogy, a saját Hong Kong típusú helyzete miatt) gazdasága fejlődjön, így elnézte a protekcionista intézkedéseket azaz, hogy az USA-ba szinte szabadon szállíthattak termékeket VÁM teher nélkül (vagy nagyon kedvező elbírálás mellett), viszont a saját piacuk zárt volt a külföldi termékbehozatal és némileg a tőkebefektetések felé (vagy mondjuk inkább azt, szelektált volt). Ennek meg volt az előnye az USA szempontjából, a szerszámgép és hadiiparuk tekintetében. Európai gyártók nem nagyon rúgtak labdába, de ez nem is volt fura, 1950-70 között az USA vezető szerepe mind technológiailag, mint finanszírozás szempontjából elvitathatatlan. EZ ma Magyarországnak nem adott. Hiába csoportosítja át az állam bevételeinek soha nem látott részét saját cégek támogatására, egy EU szintjén lényegében nyitott piacra, de világ szinten is más viszonyok mentén. Kínát nem is érdemes semmilyen szinten példaként tekinteni. Minimum nem szabad a határain a gazdasági átjárás. Ami könnyű, az tervezetten engedélyezett, ha akar, bárhol beavatkozik, saját szempontok mentén. Előszőr Japánon verték le az amerikaiak ezen hátrányuk egy részét, a hetvenes évek végétől, amikor leuralni látszották az USA területén a fogyasztási cikkek piacát.
58:00 A 2010-2020 teljesítményt nem a 2000-2010 teljesítménnyel kell összehasonlítani, hanem a 2010-2020 hasonló fejlettségű, adottságú és hátterű közép európai országok, pl. Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Szlovénia stb. országok teljesítményéhez kell mérni, amiben viszont nagyon alulmaradtunk, mindenki elhúzott mellettünk.
58:30 Nem igaz, hogy 2004 és 2010 között teljes értékű EU-s támogatások jöttek. 2000 és 2007 közötti EU-s költségvetésben még nem számoltak az új tagállamokkal, ezért 2004 és 2007 között csak csökkentett mértékű támogatásra voltunk jogosultak, amit viszont teljes mértékben kihasználtunk. Ami a 2007 és 2010 közötti időszakot illeti, ott már teljes mértékű támogatásra voltunk jogosultak, azonban a projektek tervezése, kivitelezése, elszámolása és utófinanszírozása miatt, ezek a pénzek kb. 2 év késéssel kezdtek teljes mértékben megérkezni, tehát a 2007-ben rögtön elkezdett projektek utófinanszírozása csak 2009-ben kezdett megérkezni.
Tehát összefoglalva, 2004 és 2010 között csak 2009-2010 rövid egy éves időszakban tudott teljes mértékben részesülni az EU-s pénzekből Magyarország, de akkor már szinte minden mindegy volt 2009-ben rég mély válságban voltunk. 2010 utám pedig volt egy olyan "poén", hogy akkor ugyebár már 3 éve futottak az akkor kormány által kitalált projektek, amit az Orbán kormány naná, hogy leállított, és átszervezte az egész magyar EU-s pénz érkeztetési rendszert, ami miatt kb. 2-3 évre le is fagyott a rendszer, mire az új lenyúlós NER-es rendszerre átáltak. Kb. ezért is állt földbe megint 2010 után a magyar gazdaság, most már fidesz önhibából, mert ezek a pénzek beragadtak. Aztán persze mivel 2014-re már lejárni készült a 2007-2014-es időszak, a 2013-2014 években meg elkezdték vadul és értelmetlenül kiszórni a pénzt, persze már haveroknak, azzal a felkiáltással, hogy nehogy elvesszenek pénzek, ami persze az ő hülye önuralmi rendszerű átszervezésük miatt volt.
Csodálkozom, hogy a nagy tudású közgazdász urak erre már nem emlékeznek, de én egy normál újságolvasó meg igen.
Pogi Pogi Pogi és Oszkó ... Ez már tuti jó lesz❤
Ha csinálnek szakértői kormyányt, hogy végre rendberakjuk az országot hosszú távon, Ők ketten benne lennének.
Én is ezt gondolom. Csak ebben a két emberben bízok.
1997- 2005 között Amerikai egyetemen Könyvvizsgáló szakon pénzügyet tanultam. A tankönyvben, a világbank felmérése szerint MO diákok 9. helyen, USA 18. helyen voltak. Büszkén mutogattam a társaimnak. Azóta lejtmenet.
Benne voltak korábban is főleg Oszkó.El is hozta a valutahiteleket úgyhogy már bizonyított.
A beszélgetés fő tapasztalata számomra: a "privatizációnak" nevezett lopáshadjárattal még mindig nem tud szembenézni a közgazdász társadalom.
Pedig az elején tisztázva lett, hogy utólag mindenki okosabb. De ezeket tapasztalatként kell felfogni. Aminek a hibàinak és erősségeinek feltárásából lehet táplálkozni. Ez a nézőpont alapozza meg a jobb esélyeket.
Az a probléma, hogy a csődbe nemt szocialista nagyipar nem volt fenntartható, és tőkebevonás kellett, visznt az álllamnak meg a magyar gazdaságnak nem volt tőkéje. Innetől csak a privatizáció maradt.
...mint ahogy a 'választópógár sem tud szembenézni azzal, hogy elb@szta, és ez már történelem. Amit tehetett volna, hogy levonja a tanulságot, tanul belőle és olyan politikusokat választ, aki nem verik át mégegyszer... vagy ha nem is tud elsőre ilyet, akkor elzavarja és sose engedi a közélet közelébe újra. Hát, nem épp ez történt.
Túl kellene ezen lépni és akkor talán a következő 10-20 évben nem ismétlünk újra és újra elementáris hibákat vétve. Az lehet hogy a nem tökéletes privatizáció elfecsérelt egy generációnyi időt, de az azóta eltelt 2000-2024 pedig egy másikat.
Minden ilyen beszélgetésben elhangzik, hogy utólag könnyű ítélkezni de akkor és ott nehéz jó döntéseket hozni ami kiállja az időt. Hajrá... tőled sem hallottunk ugye alternatívát, mert még utólag is nehéz összerakni és modellezni egy komplett szerkezetátalakítást aminek lehetőség szerint nincsenek vesztesei és gazdasági fellendülés pályára állít.
A választópolgárok 99.9% fogalmatlan a makró közgazdasághoz. Ezt olvasni 30 év után is, hogy "ellopta az aranyat", meg "a Bokros a patás ördög", és hasonlók... ilyen ez a privatizáció is. Teccettek volna ugye forradalmat csinálni....
Tehat a Fidesz mindenkinel jobban tudta elkolteni a penzt. Nemhiaba lett annyi NER milliardos! haha
Irigy szamar vagy. Dolgozz, húzd a szekeret, ne iazz !
Lettek milliardosok, de nem eleg, s ez csak egyet bizonyit, hogy ebben is gyengen szerepelt;). Ha jo nemzet gazdasagot epit akkor sokkal,de sokkal tobbet tudtak volna kihozni mindenkinek. Egyesek sajnos beerik 5kg krumplival vagy a karacsonyi pulykapenzzel. Ha nincs elvaras akkor nincs teljesitmeny se. Nem mintha az elozo kurmanyok jobban teljesitettek volna:(.
Nyilván a "másik oldalon" nincs egy sem. Mind szegény, sátorban alvó, szegény-konyhára szorult nép.... :-D
@@zoltangal8981 Mondjuk a 'kiegyezo' Szechenyi ezt jol leirta. Masreszrol 35 par ev tavlatabol is erdekes, hogy a milliardosok tobbseg csak hathatos allami/part kapcsolatai miatt tudott azza valni aki, s ez megmutattja mennyire 'elterveztek' a gazdasagot a gangszter-valtas ota.
@@robertbana8059ennyit nem loptak, tehát jobban teljesítettek.
34 kidobott év...sose lehet ebböl kimászni...sose lesz ennyi lehetősség...magyarázhatnak bármit
Szamar vagy. Fejlődünk. Együtt csináljuk. Ha csináljuk, megy, ha nem csináljuk, nem megy. Ne mást hibaztasd, hanem saját magad.
jah, a fidesz meg az "együtt"...persze. majd az uszító-gyűlölködő önkényes rablók fognak "együtt kéz a kézben" tenni bármit is. Ami itt eredmény, vagy valós infó bármiről, az a még általuk szét nem robbantható médiumok és felületeken látható. ezek a tolvajok sajatjukként csilliárdosokká tették egymast, magukat, az ország kárára, és szarnak az egészre, erre sokan csak most döbben(t)ek rá... ostoba a magyar, okosnak hiszi magát, de nem az. ezt egyetlen másik ilyen jó adottságú országban sem lehetett volna megtenni...
Együtt? Kikkel, akik szerint idegenszívű istentelen kozmopolita szar vagyok, mert mást tartok a világról, akik kirabolták az országot és röhögve várják termeljük újra, hogy mégegyszer ellophassák? Meneküljön minden fiatal minél messzebb....
@@akoskiss786 ja fejlődünk, Európa legszegényebb országa lettünk 😂
@@ZoltanHegedus-ru7mv Te Albán vagy netán bolgár lennel?
OLYANNAK,HOGY VÁLASZTÁSI KÖLTSÉGVETÉS FOGALOMKÉNT SEM LEHETNE MEGSZÜLETNI.
Egyetértek.
Szerintem rengetegen vagyunk, akik szívesen használnák a tömegközlekedést az autók helyett - ha lenne (főleg vidéken csak nyomokban tartalmaz közlekedést); ha pontos lenne; ha kulturált, tiszta lenne; ha biztonságos lenne; ha praktikus lenne.
Fantasztikusan èlvezem, mikor két ilyen szakember vitatkozik!
Pogi az egyik legjobb kozgazdasz. Hatalmas Asset ez az EconomX-nak! Podcastjait is rendszeresen hallgatom! Még több content-et vele!
Pogátsa szívós munkával küzdi le magát az átlagos fecsegő idióták szintjére.
Annyira felesleges ilyen témákról beszélni. Minden normális ember tudja, hogy mik az alapvető gazdasági problémák az országban. Mindig a politika a téma. Ha a kettőt összerakod, akkor nem értem, hogy miért ne lenne világos, hogy a politika, ami a gazdaságot rosszul kezeli? Megoldás:, nem a politikának kell irányítania; csak annyira belénk égett évezredek alatt ez a rendszer, hogy máshogy nem is tudjuk elképzeléni a világunkat. Mondjuk én igen...
Oligarchizmus van Mo-n, ahol az egyik fő oligarcha az "örökös" miniszterelnök, a másik egy bankár 😪 "szalasztottunk el lehetőségeket a privatizációkor" - kicsit túl óvatosan fogalmaz a volt pénzügyminiszter úr! 😁
GDP aranyosan keveset koltunk oktatasra, de a külföldi tokebearamlas (es aztán kiaramlas) miatt sincs igazanbol penz a kasszaban. Lehetne GNI arányos oktatási koltsegveteseket osszehasonlitani nemzetkozileg?
47:00 🎰 pedig sokkal egyszerűbb influenszerekbe fektetni, ami teljes mértékben megvalósult.
Nem néztem végig, de milyen eredményekről van szó? Rekordinfláció? Vagy az, hogy Magyarország lett az EU legszegényebb országa?
Mi lenne ha az államadóságrol n9minálisan beszélnénk és nem GDP arányosan!?
Nem lenne értelme. Mivel kellene arányítani?
@@agnesnagykasza3391 Az látszana ,hogy '90 óta nominálisansan folyamatosan nő az államadóság.
Szinte semmi értelme önmagában beszélni a nominális államadósságról, mindig viszonyítani kell az adott gazdaság méretéhez.
(Azért: Gyurcsány nem azt mondta, hogy nem fog fájni...)
POGÁCSÁT MEGETTE A DON KOLESZTERIN.
Ezt a maszatolást, semmi köze a valósághoz. Finom voltam.
Mennyi is?! 39%-os volt az infláció a 90s években.
Inkább bunkó😂😅
A Tungsram nem hazai kézbe került a GE után. Hanem egy svihák abszolút dilettáns német kezébe. Vszínűkeg nem véletlenül...😢
Felvasarolni a konkurenciat es csodbe vinni nem dilettantizmus, hanem valami mas. Nem az tortent?
Az 55 percnél elhangzik, a Samsung család minden generációja ült börtönben. Nos ezt a hagyományt is át kéne venni.
...és nem tudták-akarták öntözhetővé tenni a kenyéradó zsíros,értékes anyaföldünket ennyi álló- -folyó- földalatti vizekkel sem.Sok az ős-,meg még ősibb-és a legújabb bűn
is !!
Mindezt,,lekanosszázni,,
százezer év kevés...
Pontosan milyen eredményeket érek el Orbánék? Soha nem növekedtünk jobban,mint amennyi pénzt kaptunk az EU-tól!
Teslanak van a legjobb akkumulator technologiaja nem a CATL-nek
A mai hazai szürkeállomány az alföldön található és legel.
Meghallgatnék egy Pogátsa - Uj Péter vitát is.😉
Uj
@@MegaAbgt Köszi!
Eredményeket? Mármint szétlopták az országot.
Pogi Zoli jól irányította a megbeszélést, illetve tetszett az "ördög ügyvédje", azaz próbált racionalitást találni a kormányzati lépések mögött... Természetesen ez elég nehéz:)
56:48 ja
Jó csóka ez a dzoszkó
Azt nem értem hogy a foglalkoztatottság növekedése miért olyan nagy eredmény. Minden országban elfogyott a munkaerő. Itt is.
Opten a kiralY
Sajnálatos Oszkó mellebeszelese.
2008-09-es pénzügyi válság, Krími szankciók, migrációs válság, Covid, háború. Persze, lejtett a pálya nagyon.
Ilyen hosszu pozitiv ciklus igen ritka! Lejtett a palya ha elfogadod, ha nem...
A 2009 es válság meg a 2020 ban kirört covid közt eltelt röpke 11 év , elégett a manyup vagyon, 50 új adónem lett bevezetve az első 4 évben, két Marshall segelynyi EU pénz elfüstölve....és ennyit sikerül felmutatni amit látunk itthon. Ne legyünk már hülyék.
@@attilapalfi8316 tehát 34 év alatt nem történt semmi
@@boborjanpandacsoki5239 Akkor magának se sikerült se elolvasni, se megérteni a kommentet.
Segítek:
" ennyit sikerül felmutatni"
De lefordítom, fidesz szavazó nyelvre.
Tegyük fel hogy maga egy rászoruló ember és kap támogatást, hogy legyen autója, és tudjon munkába járni. Erre a célre az EU ad 10 millió forintot amiből kijön egy új Toyota.
De a pénzt én osztom be és a használtautón veszek egy 15 éves suzuki szviftet 150 ezerért, amit 10 másik öltönyös ember kíséretében szalagátvágással átadunk magának.
Magamnak persze megveszem az új kocsit. Majd amikor maga szóvá teszi, hogy ez mégse korrekt, akkor kifizetek egy pár internetes trollt, akik elmondják hogy "kussoljál, most költöttek 10 milliót arra hogy kapjál kocsit, te hálátlan kommunista".
Valóban, történt valami, de nagyjából ennyi. Meg kell nézni, mit hozott ki lengyelország, szlovákia stb az EU pénzekből az elmúlt X évben.
8-10 évente mindig van menetrendszerűen egy válság a gazdaságban, ami a túlköltéseket, túlfogyasztásokat helyrerakja, a kevésbé életképesebb cégeket "szelektálja".
Ma úgy ad hitelt a bank, hogy tedd be a pénzed, azt zárolja egy számlán és nem fizet rá kamatot, majd kapsz ugyanannyi pénzt, amire te fizetsz kamatot😅😅😅
Jujj isten ments a libatolvajoktol
Igy van! Az akkori nagysagrendileg az allamadossag harmadat kitevo manyup allamadossag-torlesztesre lenyulasa mellett rekordmagas allamadossagat felhalmozok a fszgyerekek!
Ennyi egysíkú baromságot ritkan hallani
Mit vársz egy Bajnai csöcsön meggazdagodott véleményformálótól?
@@robopirat3980 és ezek után meg is lehetne tárgyalni az orbán csöcsön gazdagodott véleményformálókat.
Nagyon színvonalas tartalmas beszélgetés. Köszönöm.
oszkó mit is csinált őpontodsan? Valahogy semmi épületes dolog nem jut eszembe vele kacsolatban
Csak azt tette, ami a dolga volt és azt jól.
A jót, a rendeltetésszerü működést nem szokás észrevenni, mert az a természetes. A xar rögtön feltűnik.
@@peterszabo4720 szarul. erre 8 áltival is képesek . Ezért buktak meg
2008-tól rendbe tette a költségvetést ami elhozta a Fidesznek az aranykort 2010 után.
Semmi különöset, csak megakadályozták a Bajnaival együtt, hogy az ország csődbe menjem!
Ők adták el a repteret, fel számolták a husipart! Tönkrement az állattenyésztés a családok megnyomorodtak! Sokan öngyilkosok lettek? 😢
Az aranykor a Covid és háború kora vagy a csődből visszahozás (IMF hitel) kora? Komolytalan szagértők. :(