Постійний догляд та опіка. Порядок встановлення опіки.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 26 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 34

  • @Alexstupak35Love
    @Alexstupak35Love 6 місяців тому +2

    ЩИРО ДЯКУЮ ПАНІ НАТАЛЬЯ ЗА РОЗ'ЯСНЕННЯ І ПОЯСНЕННЯ👏ХАЙ ГОСПОДЬ БОГ ТВОРЕЦ ДАРУЄ МИР, ЛАСКУ ОПІКИ, ОБЕРІГ ЗАХИСТУ ЖИТТЯ РІДНИХ І БЛИЗЬКИХ ЛЮДЕЙ ЯКІ ПОРЯД І СЕРДЦІ НАЗАВЖДИ ІСУСІ ХРИСТІ ОСЕЛЕННІ🤍🫂👼🇺🇦🕊🕊

  • @РоманМалик-ж1т
    @РоманМалик-ж1т 7 місяців тому +5

    Дякую. Все чітко і зрозуміло.

  • @РоманМалик-ж1т
    @РоманМалик-ж1т 7 місяців тому +2

    Дякую. Все чітко.

  • @kv9752
    @kv9752 2 місяці тому +1

    Чи може опікун особи яка визнана недієздатною працювати( треба ж за щось жити)

  • @О.Ш-б6ц
    @О.Ш-б6ц 5 місяців тому +1

    Доброго дня!чи може онук подавати на опіку,якщо є мати, тобто дочка бабусі,проте мати пенсійного віку і має висновок ЛКК

    • @advokatlisova
      @advokatlisova  5 місяців тому

      Добрий день! Якщо мова йде саме про опіку (судовий порядок, визнання недієздатною), то може.

  • @Дмитрий-в4я3д
    @Дмитрий-в4я3д 4 місяці тому +1

    Поясніть, будьласка, чи підлягають мобілізациї пенсіонери-металурги, шахтарі тощо, за горячим стажем (перша сітка), які пішли на пенсію у 50 років, ще до початку війни. У пенсійному посвідчені зазначено, що
    Вид пенсіі: За віком, але реально ще, наприклад, 56 років?

    • @advokatlisova
      @advokatlisova  4 місяці тому

      На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов’язані, які перебувають у запасі і не заброньовані. Статус військовозобов'язаного і перебування в запасі не залежить від вашого трудового стажу та наявності права на пенсію за віком на пільгових умовах. Тобто, якщо ви перебуваєте на обліку в ТЦК та СП в статусі військовозобов'язаного (не виключений з обліку), у вас не має права на відстрочку, ви не заброньовані, придатні до військової служби, і не досягли 60 років, то можете бути призвані.

  • @RSVBGH16
    @RSVBGH16 23 дні тому +1

    "постійний догляд" хочуть саму таку фразу, але як її зробити, якщо МОЗ не визначає таке?!? Є "потребує стороннього догляду" у МСЕК...

    • @advokatlisova
      @advokatlisova  21 день тому

      Саме таку в формах, затверджених МОЗ, не пишуть. Проблема відома, але на законодавчому рівні її змінювати не поспішають...

    • @RSVBGH16
      @RSVBGH16 20 днів тому

      @@advokatlisova Тоді яке рішення?

    • @advokatlisova
      @advokatlisova  16 днів тому

      Залежить від вашої мети. Якщо для звільнення зі служби, то потрібно підтверджувати факт потребу у постійному доглдяі - висновок ЛКК та акт обстеження ТЦК.

  • @user-ShevchukBoriss
    @user-ShevchukBoriss 7 місяців тому

    Пані Наталя доброго дня! Дякую Вам за корисні відео ! Прошу Вас поянити у юридичній площині тлумачення наступної статті ЗУ про військовий об. і військову службу (щодо підстав для звільнення у воєнний час за сімейними обставинами) - " необхідність здійснювати догляд за дружиною (чоловіком) з числа осіб з інвалідністю III групи, встановленої внаслідок онкологічного захворювання, відсутності кінцівок (кінцівки), кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів, або за наявності у дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю III групи онкологічного захворювання, психічного розладу, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів;" - цікавить тлумачення другої частини починаючи з "або.." - тобто підставою є наявність у дружини факту онкології (в т.ч. іввалідність ІІІ) чи передбачається необхідність догляду також? Дякую!

    • @advokatlisova
      @advokatlisova  7 місяців тому +2

      Добрий вечір! Звільнення за цією підставою передбачає дотримання наступних умов: 1) інвалідність 3 групи; 2) АБО встановлення інвалідності внаслідок онкологічного захворювання, відсутності кінцівок (кінцівки), кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів АБО наявність інвалідності 3 групи + наявність наступних захворювань: онкологічного захворювання, психічного розладу, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів; 3) потреба у здійсненні догляду, підтверджена висновком ЛКК. Ці три умови мають бути дотримані та підтверджені документально. Висновок ЛКК про потребу у догляді обов'язковий.

    • @user-ShevchukBoriss
      @user-ShevchukBoriss 7 місяців тому

      Дуже Вам дякую!

  • @ГаляСтрук-о1г
    @ГаляСтрук-о1г 6 місяців тому

    Проголосуйте за петицію 22/226540,щоб відновити право військовослужбовців звільнятися з військової служби, якщо вони виховують дитину з інвалідністю до 18 років незалежно від інших осіб, які зобов'язані її утримувати

  • @user-lucky-luck
    @user-lucky-luck 4 місяці тому

    Доброго дня.
    Я розлучений за ініціативою колишньої дружини.
    Маю сина з особливими потребами (аутизм, психічний розвиток на рівні 1,5-річної дитини), який проживає з колишньою дружиною.
    У квітні сину виповнилося 18.
    Колишня дружина не повідомивши мене подала до суду заяву про визнання сина недієздатним і встановлення опіки. Багато років вона чинить перешкоди у спілкуванні з дитиною і майже не виконує рішення суду про порядок зустрічей.
    Я теж хочу опікуватись (не подумайте про моє бажання стати опікуном через можливість уникнути мобілізації, я освітянин і маю відсрочку по закону). Просто я, як звичайний батько хочу приймати участь у житті сина.
    Чи існує порядок дій для мене щоб стати опікуном разом з колишньою дружиною для сина?

    • @advokatlisova
      @advokatlisova  4 місяці тому

      Добрий день. Конкретний план дій у вашій ситуації залежить від деталей (коли саме винесене рішення суду про призначення опікуна, які дії опікуна суперечать інтересам підопічного і як це можна підтвердити та ін.). Основне: дії опікуна можна оскаржити до суду, призначати двох опікунів можливо, звільнити опікуна від його повноважень також можливо.

  • @ІринаНища-е3ц
    @ІринаНища-е3ц 6 місяців тому

    Чи може комісія тцк і сп відмінити рішення суду, щодо відстрочки від мобілізації ?

    • @advokatlisova
      @advokatlisova  6 місяців тому

      Рішення суду не може бути скасоване ТЦК та СП. Рішення суду, яке набуло законної сили, є обов'язковим до виконання.

  • @SuperPirks
    @SuperPirks 7 місяців тому

    Доброго вечора. Дякую, за всі Ваші відео тут. Прошу відповісти на моє питання, якщо є можливість. Чи маю я право на відстрочку в розумінні абз 5 статті 23 ЗУ №3543, якщо я одружений на жінці яка здійснює догляд за дитиною з інвалідністю. Дитина від першого шлюбу, батько не позбавлений батьківських прав але в житті дитини не бере участі зовсім вже багато років і постійно за кордоном ( в тч не підтримує фінансово ). Наперед дякую.

    • @advokatlisova
      @advokatlisova  7 місяців тому

      Добрий вечір! Так як біологічний батько не позбавлений батьківських прав, то і обов'язку виховувати дитину у вас немає. Тому ТЦК буде вимагати підтвердження споріднення. Якщо ви усиновите дитину, тоді у них питань до вас не буде.

  • @alekberik8591
    @alekberik8591 7 місяців тому

    Як з вами зв'язатися для консультації

    • @advokatlisova
      @advokatlisova  7 місяців тому +1

      Мені можна написати ось в цю групу і я вам відповім в особисті. t.me/lisovaadvokat

  • @НінаКарп-д8и
    @НінаКарп-д8и 6 місяців тому

    Чи може особа з 3 групою інвалідності здійснювати постійний догляд за інвалідом 1 групи?

    • @advokatlisova
      @advokatlisova  6 місяців тому +1

      Може, якщо стан здоров'я дозволяє виконувати те, чого потребує особа з інвалідністю 1 групи. Все залежить від стану здоров'я та обсягу та характеру потреб іншої особи.

  • @BinanceProfit
    @BinanceProfit 7 місяців тому

    Доброго дня Наталіє. Дякую вам за вашу працю. Прошу вас дати відповідь на моє питання, чи можливо мені отримати відстрочку від мобілізації за таких умов. Мені 50 років, моїй мамі 77 років, батько помер декілька років тому, я доглядаю її так, як є єдиною дитиною у неї. Групи інвалідності мама не має, але потребує догляду за нею. Має хронічні захворювання, по дому вона себе ще обходить, а от сходити до магазину, аптеки та інше (стареча немічність) їй дуже важко, цю роботу виконую я. Проживаємо ми з нею в різних домоволодіннях в одному населенному пункті.
    Заздалегідь дякую вам за відповідь.

    • @advokatlisova
      @advokatlisova  7 місяців тому

      В першу чергу вам потрібно оформити висновок ЛКК про потребу у догляді. Звертайтесь до сімейного лікаря. Після отримання висновку ЛКК потрібно буде оформлювати документи, які підтверджують факт здійснення оглдяу. А от вже які саме, залежить від ваших конкретних обставин. Чи то рішення про надання компенсації за здійснення догляду, чи то акт встановлення факту здійснення догляду (порядок його отримання змінено).

    • @BinanceProfit
      @BinanceProfit 7 місяців тому

      @@advokatlisova Дякую вам, мирного неба.

  • @georgedanchuk2482
    @georgedanchuk2482 7 місяців тому

    В статті прописано особа з інвалідністю визнана судома недієздатною!

    • @advokatlisova
      @advokatlisova  7 місяців тому

      З 18.05.2024 р. інша редакція підстави для звільнення: "у зв’язку з необхідністю здійснення опіки над особою, визнаною судом недієздатною, за умови що за такою особою не здійснюється піклування (опіка) іншими особами". Умову щодо наявності інвалідності виключили.

  • @soundsfrombeyond89
    @soundsfrombeyond89 13 днів тому

    Правильно я понял что если я являюсь официальным опекуном недееспособной особы (Не родственника) то я имею право на отстрочку и на выезд из страны?
    Спасибо

    • @advokatlisova
      @advokatlisova  10 днів тому +1

      Так. Виїзд в супроводі підопічного.