Opět krásná práce. Jste fakt borec a vaše pečlivost je obdivuhodná. Překvapilo mě množství resp. profily výztuže. Tam musí být vskutku strašné podloží.
@@pasivnidomystachstavby zelezo skor do zadladovych pasov by som osobne daal do noveho domu lebo nikdy clovek nevie ci nepride zemetrasenie ktorwe moze narusit zakladoy pas. ale poistka domu to isti
Podklad byl dobrý, za mě by také stačilo 600mm, ale stavím podle PD a tak zásadní věci jako statiku respektuji dle projektu ať už na to mám názor jakýkoli.
Moc pěkné. Snad ten zemnič byl nakonec podložen podobně, jako ta armatura. Aby byl pěkně obalen betonem. I svody je lepší vyvést z betonu až na zemí. Déle to pak vydrží. Ať se dílko daří.
Zemnící pas má být v kontaktu se zeminou jinak při revizi "nenaměří potřebné Ohmy" ... Po domluvě s dozorem jsme to raději nechali tak jak to vidíte na videu. Ale chápu že každý na tuto problematiku může mít různý názor.
@@philophil1961 TDI mi na této stavbě dělá profesor z VŠ, který rozhodl o tomto způsobu provedeni a já mu dávám za pravdu. To je vše k naší odbornosti. Vy si to samozřejmě dělejte po svém.
dobrý den pan Stach , prosim otazku ... tu vyrovnavaciu,stahovaciu latu ( ohrablo) kde sa da kupit ? nikde ju neviem najst . ani ako sa original vola , prosim viete povedat nazov , pripadne tip kde ? dakujem, velmi , ste naša inspiracia ! Rasto
dobrý den, chci se zeptat - ty zapíchané roxory do pasu jste pak nějak ohýbal aby Vám vyšly v bednácích na tu vodorovnou? nějak to nevypadalo - vodorovná po stranách, svislá uprostřed.. nebo to bylo jen tak na volno "zapíchané"? a nezdrátkované s vodorovnou a ty oka nahoře mají za smysl co? místo jen koukajících a ohnutých roxorů?
Dobrý den přeji. Z kraje řeknu že děláme stejnou práci. Musím Vás pochválit za preciznost. Ale chci se zeptat jak jste časově schopný uložit ztracené bednění do čerstvého betonu po vylití? Já teda zakládám až další den do potěru.
Pěkná práce, akorát za mě se pasovina na hromosvod klade svisle a podložené betony, aby byl pásek celý zalitý v betonu. Je to pro životnost pásku. A místo gumoasfaltu použit petrolátovou pásku, ta je na pořád… I takto, jak jste to udělal kontakt zemina/beton nebudete mít s odporem sebemenší problém, ba i budete mít lepší, ale s životnosti to nebude takové jak kdyby byl v betoně…
Zdravím. Pěkná práce! Jenom mi vrtá hlavou ta armatura. K čemu že to slouží? Já osobně nemám rád železo v betonu který bude jednoznačně celoročně “mokrý” z důvodu koroze a následného poškození betonu. Prosím o vysvětlení. V základech jako takových toto vidím poprvé. Díky a ať se dílo daří.
@@ondrejchylik8598 Železo slouží jako výztuž betonu, který zlepšuje jeho vlastnosti a ohebnost. Pak to není beton, ale železobeton a má pak samozřejmě mnohem vyšší zatížitelnost. Jak může železo v betonu korodovat, když se k němu nedostane vzduch ani voda, tak tomu zase nerozumím já jak jste na to přišel.
@@jany5238 to je věc názoru, oba způsoby provedení mají svá pro a proti. Na této stavbě po mně technický dozor investora požadoval uložení pásku na zeminu bez vypodlozeni.
@@pasivnidomystachstavby vďaka za odpoveď, zatiaľ som sa stretol s názorom že vždy podložiť, v každom prípade robíš skvelé videá, i napriek všetkému tomu času na stavbe ktorý tráviš ♥️ veľa sa učím a som za to veľmi rád.
Dobrý den, pane Stachu, sleduji Vaše výborná videa už dva roky a děkuji za inspiraci pro stavbu mého domu! Chtěl bych se zeptat, jestli plánujete nebo jste už zkoušel použit na stavbu RD věžový jeřáb (Např. Liebherr 22HM) ? Díky za odpověď.
Děkuju ;) svého času jsem byl jen krok od toho si ho koupit, ale když to pak zvažoval kolem a kolem tak na vykládku kamionu tam stejně potřebuji mít bagr kterým si pak všechno podám do stavby, tak jsem od toho upustil. Jinak to ale není špatne ho tam mít, v Německu je mají na každé stavbě .
Dobrý den,pane Stachu, jako vždy super práce :). Dáváte mi odvahu dělat desku sám. Chtěl bych se zeptat - podle čeho rozhodujete výšku uložení prostupů v pasech? V projektu nemám výšku určenou. Díky za všechna videa, moc pomáhají
Určitě se není čeho bát ;) voda vždy na dně základové spáry (nezámrzná hloubka). Prostup kanalizace ven z domu pokud není určen projektem tak nejvýše na odlitém základu při dvou řadách BD, popř. níže jako mám tady já, ale pozor, brát ohled na hloubku přípojky aby vám vyšel spád a v desce pak prostupy také po spádu 3% a vše tak aby jste v nejvyšším místě nevyšel do štěrku.
Směle do toho, taky jsem se pustil do domu svépomocí a to včetně výkopu pasů. Na internetu lze dohledat všechny potřebné informace, jen se to nechce bát občas přečíst nějakou normu nebo diplomku a občas se zastavit a znovu si to přeměřit. Velká pomoc je i poctivý dozor, který poradí. Jen počítejte s tím, že to budete dělat 2x déle než firma, pokud to budete chtít mít poctivě. Jeden z důvodů proč stavím sám je i to, že jsem nenašel firmu, která by mi chtěla desku udělat, prý je můj dům moc moderní a složitý :D Velká inspirace je i pan Stach, který by byl určitě překvapený, kolik fíglů z praxe lze v jeho videích najít, na které bych pravděpodobně jako svépomocník nepřišel a dělal bych to zbytečně složitě. Jeho práce je poctivá a je jeden z mála, kterému bych stavbu svého domu svěřil.
Dobrý den, po architektonické studii jsou dvě fáze projektové dokumentace podle vyhlášky 499/2006 Sb.. Pro povolení rodinného domu je tam příloha č. 8, což je dokumentace pro společné povolení stavby. Ta slouží k tomu, aby se dům povolil. To je ta první fáze… pak je druhá fáze, což je dokumentace pro provádění stavby dle přílohy č. 13. V té by měly být všechny prostupy naprojektovány a okótovány jejich výšky. V prováděcí dokumentaci by také už měly být i přesně doprojektovány pripojky do prováděcího rozsahu a zkoordinované s ležatou kanalizací pod základy a se všemi prostupy aby vyšly spády 😉 To co tady píše pan Stach tak by jste právě měl vyčíst z té prováděcí dokumentace a nemusel byste nad ničím přemýšlet a vymýšlet. Pokud jste si u projektanta zaplatil prováděcí dokumentaci, tak byste to měl po něm chtít, ať Vám to doprojektuje. Pokud mate jen PD pro stavební povolení, tak si všechny tyhle věci a spoustu dalšího musíte vyřešit a domyslet sám 😉 doporučuji prováděcí dokumentaci, pokud chcete mít jistotu, že Vám firma udělá všechno správně. Pan Stach je asi zrovna z těch co ke své práci nějakou rozsáhlou provadecku nepotřebuje, ale ne každý je jako pan Stach 😁
@@3Dprojektantmáte pravdu, ale investor laik většinou vůbec netuší že existuje více stupňů projektu a průměrný projektant provadecku ani nenabízí, protože ji neumí a nechce přebírat odpovědnost. Je potom na staviteli, aby se s tím popasoval a toto je často okamžik kdy vznikají vadné stavby. Na druhou stranu ani já i když mohu, často nechci řešit věci za projektanta a když je jeho práce nedostatečná tak požaduji dopracování určitých částí, min. z principu.
@@pasivnidomystachstavby Dobry den, tiez som sa chcel opytat, aky maju ucel tie ucka? Je to to iste ako ked neham trcat roxory zo zakladovych pasov, pripadne DT nejakych 10cm, pripadne ich zahnem smerom do domu? Je potrebne prepojenie pasov s doskou roxormi aj v pripade, ze na zabetonovane zakladove pasy sa hned saluje doska bez DT? Dakujem
Ten napis co sa zobrazi vo videu aj s palcom hore a so zvoncekom, to naschval tam je napisane "suscribirse" ? nemalo by to byt "subscribe". Alebo je to nejaky inside joke ktory som zatial neodhalil? Inac klobuk dole k tomu ako staviate, ze si date hlavne zalezat na detailoch, ktore vacsina stavebnikov nie ze neriesi, ale doslova je to pre nich otravovanie a riesenie blbosti ak by sa nahodou clovek opytal.
ten druhy rad tvarnic ked robis deku sa dava len do polky zalieva betonom a vodorovna vystuz sa dava az ked sa zalieva deka monoliticky vtedy nemusis tam pichat tie Ucka lebo beton ked zalejes 10-15cm do DT a 15cm nad a mas to previazane s roxormi od zakladu kari siete deky tak to uz zvladne vsetko . skor by som vystuzil zakladove pasy cele tou kari rohozou alebo 4 pruty
Ja staviam v rusku domy. Najlepsie ako sa da. Jedine co mi chyba je mat takeho partaka ako ste vy. To by bolo proste ako sa povie idealne, a bezkonkurencne.
radosť na Vás pozerať, super práca
Vás je radost sledovat. Naštěstí zlaté, české ruce ještě existují.
Ať se daří!
Opět krásná práce. Jste fakt borec a vaše pečlivost je obdivuhodná. Překvapilo mě množství resp. profily výztuže. Tam musí být vskutku strašné podloží.
Děkuju. No já statik nejsem, ale toho železa mohlo být myslím opravdu méně. Podloží je OK
@@pasivnidomystachstavby zelezo skor do zadladovych pasov by som osobne daal do noveho domu lebo nikdy clovek nevie ci nepride zemetrasenie ktorwe moze narusit zakladoy pas. ale poistka domu to isti
krasna robota......, akurat to previazanie rohov roxorom urob nabuduce tak ako ma byt... inak klobuk dolu..
Parádní one man show jako vždy 👍nápis suscribirse nevadí, důležitý je obsah :-)
Zdravim, jen dotaz, stavba se nachazi na nezpevnenem podlozi? Nebo proc tak zbytecne siroke pasy, tam muselo zahucet kubiku jak na bunkr ...
Podklad byl dobrý, za mě by také stačilo 600mm, ale stavím podle PD a tak zásadní věci jako statiku respektuji dle projektu ať už na to mám názor jakýkoli.
@@pasivnidomystachstavby chapu
Moc pěkné. Snad ten zemnič byl nakonec podložen podobně, jako ta armatura. Aby byl pěkně obalen betonem. I svody je lepší vyvést z betonu až na zemí. Déle to pak vydrží. Ať se dílko daří.
Zemnící pas má být v kontaktu se zeminou jinak při revizi "nenaměří potřebné Ohmy" ... Po domluvě s dozorem jsme to raději nechali tak jak to vidíte na videu. Ale chápu že každý na tuto problematiku může mít různý názor.
@@pasivnidomystachstavby To není můj názor, ale norma.
@@philophil1961 rozumím, nicméně normy nejsou závazné
@@pasivnidomystachstavby Když myslíte. I takhle si to může laik vysvětlit-:)))). Proto to má dělat odborník. Jako každou profesi.
@@philophil1961 TDI mi na této stavbě dělá profesor z VŠ, který rozhodl o tomto způsobu provedeni a já mu dávám za pravdu. To je vše k naší odbornosti. Vy si to samozřejmě dělejte po svém.
dobrý den pan Stach , prosim otazku ... tu vyrovnavaciu,stahovaciu latu ( ohrablo) kde sa da kupit ? nikde ju neviem najst . ani ako sa original vola , prosim viete povedat nazov , pripadne tip kde ? dakujem, velmi , ste naša inspiracia ! Rasto
Jestli myslíte to hliníkové kterým rovnání beton tak to se u nás jmenuje natřasadlo.
dobrý den, chci se zeptat - ty zapíchané roxory do pasu jste pak nějak ohýbal aby Vám vyšly v bednácích na tu vodorovnou? nějak to nevypadalo - vodorovná po stranách, svislá uprostřed.. nebo to bylo jen tak na volno "zapíchané"? a nezdrátkované s vodorovnou
a ty oka nahoře mají za smysl co? místo jen koukajících a ohnutých roxorů?
Roxory jsou tak aby do každého vyšel jeden. Ostatní je podle projektu.
Dobrý den přeji. Z kraje řeknu že děláme stejnou práci. Musím Vás pochválit za preciznost. Ale chci se zeptat jak jste časově schopný uložit ztracené bednění do čerstvého betonu po vylití? Já teda zakládám až další den do potěru.
Druhý den rovnou na beton ale bez potěru. Mám vždy zabetonováno na rovinu.
Pěkná práce, akorát za mě se pasovina na hromosvod klade svisle a podložené betony, aby byl pásek celý zalitý v betonu. Je to pro životnost pásku. A místo gumoasfaltu použit petrolátovou pásku, ta je na pořád… I takto, jak jste to udělal kontakt zemina/beton nebudete mít s odporem sebemenší problém, ba i budete mít lepší, ale s životnosti to nebude takové jak kdyby byl v betoně…
Rozumím, nicméně všechny nás to i tak přežije.
krásna práce,chci se zeptat to delate vsechno sam?
Diky. Základové desky většinou ano, jinak mám samozřejmě i lidi ale ty mám rozmístěné jinde.
Zdravím. Pěkná práce! Jenom mi vrtá hlavou ta armatura. K čemu že to slouží? Já osobně nemám rád železo v betonu který bude jednoznačně celoročně “mokrý” z důvodu koroze a následného poškození betonu. Prosím o vysvětlení. V základech jako takových toto vidím poprvé. Díky a ať se dílo daří.
No já zase slyším poprvé že by tam někdo železo nedával. Je to standardní provedení kvůli provázání obou konstrukcí.
@@pasivnidomystachstavbystále nechápu 😁
@@ondrejchylik8598 Železo slouží jako výztuž betonu, který zlepšuje jeho vlastnosti a ohebnost. Pak to není beton, ale železobeton a má pak samozřejmě mnohem vyšší zatížitelnost. Jak může železo v betonu korodovat, když se k němu nedostane vzduch ani voda, tak tomu zase nerozumím já jak jste na to přišel.
Mám rád tvoje videá, veľmi chválim, ale nemal by byť uzemňovací pás na nejakých kúskoch dlažby a podobne aby nebol v priamom kontakte s hlinou ?
@@jany5238 to je věc názoru, oba způsoby provedení mají svá pro a proti. Na této stavbě po mně technický dozor investora požadoval uložení pásku na zeminu bez vypodlozeni.
@@pasivnidomystachstavby vďaka za odpoveď, zatiaľ som sa stretol s názorom že vždy podložiť, v každom prípade robíš skvelé videá, i napriek všetkému tomu času na stavbe ktorý tráviš ♥️ veľa sa učím a som za to veľmi rád.
Dobrý den, pane Stachu,
sleduji Vaše výborná videa už dva roky a děkuji za inspiraci pro stavbu mého domu! Chtěl bych se zeptat, jestli plánujete nebo jste už zkoušel použit na stavbu RD věžový jeřáb (Např. Liebherr 22HM) ? Díky za odpověď.
Děkuju ;) svého času jsem byl jen krok od toho si ho koupit, ale když to pak zvažoval kolem a kolem tak na vykládku kamionu tam stejně potřebuji mít bagr kterým si pak všechno podám do stavby, tak jsem od toho upustil. Jinak to ale není špatne ho tam mít, v Německu je mají na každé stavbě .
Dobrý den,pane Stachu, jako vždy super práce :). Dáváte mi odvahu dělat desku sám. Chtěl bych se zeptat - podle čeho rozhodujete výšku uložení prostupů v pasech? V projektu nemám výšku určenou. Díky za všechna videa, moc pomáhají
Určitě se není čeho bát ;) voda vždy na dně základové spáry (nezámrzná hloubka). Prostup kanalizace ven z domu pokud není určen projektem tak nejvýše na odlitém základu při dvou řadách BD, popř. níže jako mám tady já, ale pozor, brát ohled na hloubku přípojky aby vám vyšel spád a v desce pak prostupy také po spádu 3% a vše tak aby jste v nejvyšším místě nevyšel do štěrku.
Směle do toho, taky jsem se pustil do domu svépomocí a to včetně výkopu pasů. Na internetu lze dohledat všechny potřebné informace, jen se to nechce bát občas přečíst nějakou normu nebo diplomku a občas se zastavit a znovu si to přeměřit. Velká pomoc je i poctivý dozor, který poradí. Jen počítejte s tím, že to budete dělat 2x déle než firma, pokud to budete chtít mít poctivě. Jeden z důvodů proč stavím sám je i to, že jsem nenašel firmu, která by mi chtěla desku udělat, prý je můj dům moc moderní a složitý :D
Velká inspirace je i pan Stach, který by byl určitě překvapený, kolik fíglů z praxe lze v jeho videích najít, na které bych pravděpodobně jako svépomocník nepřišel a dělal bych to zbytečně složitě. Jeho práce je poctivá a je jeden z mála, kterému bych stavbu svého domu svěřil.
Dobrý den, po architektonické studii jsou dvě fáze projektové dokumentace podle vyhlášky 499/2006 Sb.. Pro povolení rodinného domu je tam příloha č. 8, což je dokumentace pro společné povolení stavby. Ta slouží k tomu, aby se dům povolil. To je ta první fáze… pak je druhá fáze, což je dokumentace pro provádění stavby dle přílohy č. 13. V té by měly být všechny prostupy naprojektovány a okótovány jejich výšky. V prováděcí dokumentaci by také už měly být i přesně doprojektovány pripojky do prováděcího rozsahu a zkoordinované s ležatou kanalizací pod základy a se všemi prostupy aby vyšly spády 😉 To co tady píše pan Stach tak by jste právě měl vyčíst z té prováděcí dokumentace a nemusel byste nad ničím přemýšlet a vymýšlet. Pokud jste si u projektanta zaplatil prováděcí dokumentaci, tak byste to měl po něm chtít, ať Vám to doprojektuje. Pokud mate jen PD pro stavební povolení, tak si všechny tyhle věci a spoustu dalšího musíte vyřešit a domyslet sám 😉 doporučuji prováděcí dokumentaci, pokud chcete mít jistotu, že Vám firma udělá všechno správně. Pan Stach je asi zrovna z těch co ke své práci nějakou rozsáhlou provadecku nepotřebuje, ale ne každý je jako pan Stach 😁
Super, mockrát všem děkuji za odpovědi :) samé novinky… :D
@@3Dprojektantmáte pravdu, ale investor laik většinou vůbec netuší že existuje více stupňů projektu a průměrný projektant provadecku ani nenabízí, protože ji neumí a nechce přebírat odpovědnost. Je potom na staviteli, aby se s tím popasoval a toto je často okamžik kdy vznikají vadné stavby. Na druhou stranu ani já i když mohu, často nechci řešit věci za projektanta a když je jeho práce nedostatečná tak požaduji dopracování určitých částí, min. z principu.
Opäť super video. Od prvého výkopu po betonáž DT koľko dní prešlo? A tieto Učka do DT som ešte nevidel.
Majte sa 🙂
Asi 7 pracovních dní.
@@pasivnidomystachstavby Dobry den, tiez som sa chcel opytat, aky maju ucel tie ucka? Je to to iste ako ked neham trcat roxory zo zakladovych pasov, pripadne DT nejakych 10cm, pripadne ich zahnem smerom do domu? Je potrebne prepojenie pasov s doskou roxormi aj v pripade, ze na zabetonovane zakladove pasy sa hned saluje doska bez DT? Dakujem
Ten napis co sa zobrazi vo videu aj s palcom hore a so zvoncekom, to naschval tam je napisane "suscribirse" ? nemalo by to byt "subscribe". Alebo je to nejaky inside joke ktory som zatial neodhalil?
Inac klobuk dole k tomu ako staviate, ze si date hlavne zalezat na detailoch, ktore vacsina stavebnikov nie ze neriesi, ale doslova je to pre nich otravovanie a riesenie blbosti ak by sa nahodou clovek opytal.
Děkuju ... To naschvál není ale asi to mají blbě v tom programu co používám ... Příště na to zkusím vzpomenout a použiji jiný 😉 díky !
ten druhy rad tvarnic ked robis deku sa dava len do polky zalieva betonom a vodorovna vystuz sa dava az ked sa zalieva deka monoliticky vtedy nemusis tam pichat tie Ucka lebo beton ked zalejes 10-15cm do DT a 15cm nad a mas to previazane s roxormi od zakladu kari siete deky tak to uz zvladne vsetko . skor by som vystuzil zakladove pasy cele tou kari rohozou alebo 4 pruty
@@m.k.4392 stavím podle projektu
Ja staviam v rusku domy. Najlepsie ako sa da. Jedine co mi chyba je mat takeho partaka ako ste vy. To by bolo proste ako sa povie idealne, a bezkonkurencne.
Kdybych tam bydlel tak bychom se možná i domluvili 😉