Якось, у жовтні місяці 2023 року була нагода перевірити один з таких "швидких перемикачів", з ціллю заміру потужності дуги - результат: в середньому з 12 перемикань у нас була потужність 6,2 кВт, на 13 перемиканні згорів інвертор на 100кВт потужності. Якось так, ремонт нам став у 900$ й більше не тестували
Так, дійсно, дуже швидкий АВР, без гарантованого дугогасіння перед перемиканням контактів - це теж біда. Я, хоч і будучи лінивою людиною - поставив навмисне ручний перемикач 1-0-2 (Хагер), і для цього є одразу кілька причин: 1) інвертор - обмеженої потужності, лише 2,5 кВт. Тобто, вмикаючи інвертор вручну - я знаю, що не варто вмикати все підряд. При автоматичній роботі - потрібна ще якась індикація роботи від обмеженого за потужністю резервного живлення, 2) згадана можливість дуги при роботі дуже швидкого АВР, при увімкнутому якомусь індуктивному навантаженні, 3) лишня непотрібна робота АВР вночі - ці автоматичні китайські перемикачі дуже гучні.
Є повільні авр, на моторчику, вони зазвичай мають величезну ручку перемикання. Перемикаються тихо, відносно швидкого, і повільно (1-3 секунди), імовірність дуги звісно не нульова, але значно нижча, ніж у швидкого АВР
"Вот ето поворот!" А як ви про то дізнались? Тобто, я не заперечую а цікавлюсь. Бо, розуміння є, що там добре тре потєгнути для переключення а електрогамніти маленькі...
Пробував два таких АВР. Інвертор китайський на 1600 китоВат(китайських ват). Якийсь ноунейм ніяк не перемикався. Інвертор йшов утзахист. А tomzr переключився тільки з другої спроби, коли зарядились конденсатори. Поставив перед перекидним реле напруги з затримкою в 3сек і він зміг. Проте перемикання все одно не одразу, а з тріском протягом десь півсекунди. Коротше для слабких інверторів це не варіант. А для потужних, як мені здається, дорогуватий експеримент)
Мені так здається, що горить із за неспівпадіння фази мережі з фазою інвертора. Інвертори з режимом упса та всякі упси вміють синхронізувати фазу а потім перемикати реле. В мене вирубало інвертор коли свою майстерню підключаю інколи, поставив семистор з драйвером з вмиканням при переході через 0, замість звичайного реле. Більше без проблем.
Не співпадіння фаз - це є не синхронне включення, по народному зустрічний струм ! Помимо співпадіння фази вмикання потрібно ще і співпадіння частоти мережі і інвертора . Якщо в інверторі не закладена подальша синхронізація з мережею ( інвертор ведений мережею ) , то він приречений ! Ці зарядні станції явно не мають такої функції, тому і перемикать іх потрібно з переривом струму , паузою .
У більшості станцій нуль не наскрізний і це потрібно памʼятати при підключенні АВРу. А ще із власного досвіду (було штуки три в ремонті з однаковою проблемою) : якщо інвертор з плавним стартом увімкнути у міську мережу, коли світла немає (тобто спробувати заживити весь будинок) то у період запуску станції вилітають транзистори по вихідній стороні…
Я постійно купляю хліб в одному і тому ж магазині. Жодного разу не дали знижку😂 І то вони просто торгують. А вважати що майстер гроші гребе-то дуже дивна думка. Особливо коли потужність своїх приладів не можуть порахувати і порушують усі правила екплуатації пристроя.
Треба шось робити зi зворотним зв`язком у нервовiй системi. Фiзично вiдчувается перенавантаження. Захист не завжди спрацьовуе. Це я як володар двох iнфарктiв кажу. Нiяке залiзо того не варте. Майже всi хвороби вiд нервiв.
Частина діагностики чого? Інвертора чи електропроводки будинку власника? Бо, перше я зробив у повному обсязі а друге я не монтував, не рекомендував, не обслуговую і воно мені не цікаве.
@@porterlv Я не дорікаю, вибачте якщо так виглядає. Я мав на увазі, що більш подробиць від клієнта - це добре, бо полегшує діагностику (зменшує собівартість), більш залучає клієнта до ремонту (зрозуміло чим це добре) і нам, глядачам, цікава інформація.
Якщо клієнт живе за кілька сот кілометрів, і каже, що підключено той самий авр правильно, чи можна мати довіру тим словам. Люди, які не мають жодного представлення, як підключати авр, по інтернету то роблять, як можна знати, що десь чогось не наплутали в підключенні.
Мені досить було одного разу у 2022 щоб зрозуміти що саме треба перемикати. У мене давно в схемі є генератор з авто запуском і я паралельно всадив єкоФло тоді. Ну і спалив, хоча начебто все вірно включив. І у мене все через таймери реле та коетактори. Тобто ніякого безговного перемикання ф навантаження при перемиканні. Все залежить як підключено. Якщо люди на виході один з проводів кидають на нуль. Ну щоб справжню фазу мати то в при включені байпасу може так статися що обрали не той провід і після з'явлення мережі той провід що вони придумали щоб був нулем раптом прилітає фаза. Це як раз стосується станцій в яких байпас є. Ну як варіант. У мене доречі генератор теж з байпасом, але там я перевіряв де фаза і вона там переплутана була. А тут щось натупив.
Повна оплата якщо клієнт возмущається ,а якщо адекватна розмова та конструктивний опис як накрилась станція ,то це скидка як постійному клієнту😂😂.Бо це не в останній раз побачимо😂😂,бо непрацює над помилками.
Справа в тому щоб перемикати автоматично АВР то спроможність станціії повинна мати трикратний запас від всієї потужності що підключено до вашої квартитри чи будинку. А так то лотерея як повезе.
Майстер може провести домашне лобараторне дослідження на вістеження звороньої напруги, навантаження індутивного характеру ,типу холодильника . Для власного досвіду . Не вказую що роботи ,не вважаю майстра дурнішим за себе і не хочу образити. Не маю можливості провести таке дослідження провести ,бо всі скарби залишися на тимчасово загарбаній теріторії . Може достатьон варисторів ,чи розрядника. Є реле потужності ,які розрізняють напрям струму .Це промислове ,в побуті екзотика
Так холодильник... Маленький УПС пищати починає, то тре його чи то попередньо вимикати чи то вночі вставати чи то терпіти... Короч, я засцяв, замінив АВР Geya на 1-0-2... Бо то вже не перший такий випадок,а спалити дорогезну станцію через то... Ну таке
Та як навіщо, щоб спати вночі не давав ))) Ще в будинку це можна зрозуміти, коли щиток десь в гаражі чи далеко від постійного місця перебування господаря, а коли до щитка 3 кроки в квартирі, а там городять цілу щитову з авр, контакторів, і купи автоматів, які один одного захищають це вже трохи дивно і незрозуміло. Мені взагалі не до вподоби користування станціями в режимі ДБЖ, не для цього вони. Якщо так потрібно, як на мене краще купити окремо не потужну станцію на той же котел чи холодильник, шоб працював вночі, а на решту мати вже потужну станцію і користуватися нею виключно на віддачу, а не насилувати станцію. Моя станція на 320 wh, яку я купував для котла працює 2 роки без проблем в парі з ручним перемикачем хагер, та ще й з спільним нулем мережі, (перемикаю тільки фазу). Авр має право на життя для якихось складних збірок, при перемиканні якого він запускає інвертор, а для квартири не бачу змісту, особливо зі станувями, до якої всерівно потрібно підійти і увімкнути, чи вимкнути.
@@ZmarnoidА якщо дома нікого нема цілий день, то хто включить той же холодильник і котел? А якщо поїхали на тиждень-два? Крім того є люди, які взагалі не хочуть знати є мережа чи ні. А ще бувають настільки гуманітарії, що до ручного перемикача або не полізуть, або все одно переключать при повному навантаженні. У всіх цих випадках АВР потрібний 🤷♂️
Питання тікі одне - власник зовсім єбобо чи ні? )) Мені вистачило одного разу!)) В котрий раз я усвідомлюю, що S2000 - це ТОП у своєму ціновому сегменті!! Власноруч вбив, власноруч полагодив, працює зараз у матусі - агінь! бімба!
До кучі, вимоги до серйозних схем електричного АВР в електроенергетиці: Усі пристрої АВР повинні задовольняти наступним основним вимогам: - схема АВР повинна приходити в дію у випадку зникнення напруги на шинах споживачів з будь-якої причини, у тому числі при аварійному, помилковому або мимовільному вимкненні вимикачів робочого джерела живлення, а також при зникненні напруги на шинах, від яких здійснюється живлення робочого джерела. Увімкнення резервного джерела живлення іноді допускається також при к.з. на шинах споживача. Однак дуже часто схема АВР блокується, наприклад, при роботі дугового захисту в комплектних розподільчих злагодах. При роботі максимального струмового захисту на живильні шини НН трансформаторах замість АВР краще застосовувати АПВ. Тому на стороні НН (СН) понижуючих трансформаторів підстанцій приймається комбінація АПВ-АВР. При вимкненні трансформатора його захистом від внутрішніх ушкоджень, працює АВР, а при вимкненні вводу його захистом - АПВ. Такий розподіл запобігає посадці напруги а іноді й ушкодження секції, від якої здійснюється резервування; - для того щоб зменшити тривалість перерви живлення споживачів, увімкнення резервного джерела живлення повинно здійснюватись якомога швидше, відразу ж після вимкнення робочого джерела; дія АВР повинна бути однократною для того, щоб не допускати декількох включень резервного джерела на стійке к.з.; - схема АВР не повинна приходити в дію до вимкнення вимикача робочого джерела для того, щоб уникнути увімкнення резервного джерела на к.з. у робочому джерелі, що не відключилося. Виконання цієї вимоги виключає також можливе в окремих випадках несинхронне увімкнення двох джерел живлення; - для того щоб схема АВР діяла при зникненні напруги на шинах, що живлять робоче джерело, коли його вимикач залишається увімкненим, схема АВР повинна доповнюватися спеціальним пусковим органом мінімальної напруги; - для прискорення вимкнення резервного джерела живлення при його увімкненні на стійке к.з. повинне передбачатися прискорення дії захисту резервного джерела після АВР. Це особливо важливо в тих випадках, коли споживачі, що втратили живлення, підключаються до іншого джерелу, що несе навантаження. Швидке вимкнення к.з. при цьому необхідне, щоб запобігти порушення нормально!' роботи споживачів, підключених до резервного джерела живлення. Прискорений захист звичайно діє по колу прискорення без витримки часу. В установках власних потреб, а також на підстанціях, що живлять велику кількість електродвигунів, прискорення здійснюється до 0,5 с. Таке уповільнення прискореного захисту необхідно, щоб запобігти її неправильне спрацьовування у випадку короткочасного замикання контактів струмових реле в момент увімкнення вимикача під дією поштовху струму, обумовленого зміщенням по фазі між напругою енергосистеми і загасаючої е.р.с. електродвигунів, що гальмуються, що може досягати 180° .
@@porterlv Це не для домашніх, звісно, але там є якісь корисні зерна та натяки, на що звертати увагу, коли робиться простий низьковольтний АВР власних потреб.
В трошки кращих китайцях і в більшості нормальних інверторів, є перемикачі на симісторах, які потім запарелелюються реле. Це і щвидко, і дуги не дасть. Але зовнішніх таких приладів я не зустрічав.
Дивлюся на ті всі новомодні станції і не натішуся, що собі то не купив, а зібрав систему на звичайному інверторі, ліфері, і серверному БЖ в якості зарядки. Підключив через АВР і ніяких проблем.
Теж думав таке збирати. Але, оцінивши "за і проти" вибрав гібрид з лі іон акумом і ненатішусь)). Від перших блекаутів жодних проблем. Мав 6шт різних промислових блоків живлення від 1,5 до 3квт. Ото вони в холосту під 60Вт споживають від мережі. І мій гібрид 50Вт бере. І напруги, струми заряду задаються, напруга відключення задається. Та ще і мппт бонусом. Тому, як писав автор десь вище: "кожен точе, як си хоче")).
Вони горять від того, що включені в розетку, тобто на постійному підзаряді батареї, і коли авр перемикає, то вона ж залишається включеною і коли AC включене, то напруга з самого інвертора іде на вхід його самого. Я робив такий експеримент за рахунок володаря, і станції приходить кінець. Теж був у шоці, володар каже що авр стоїть, це потім я вияснив, що станція прстійно на зарядці з включеним AC. Прийшлость переробити, щоб при відключенні виключало вхід станціїї
@@porterlv можливо, та була з байпасом. Майже на початку кожного відео є попередження, щоб правильно підключали, але не вчить. Тільки теж закінчив ремонт fosibot. Дві години тарганів ганяв, 40хв ремонту. Тарганів зібрав в баночку, хліба положив, відправлю назад з горілими запчастями. Хай порадуються володарі.
Я десь читав, що за першим разом не вгадаєш. :) Цікаво, як би виглядало сімейне життя, якщо би його три було щороку в заксі продовжувати? А не як зараз, коли в чоловічому туалеті там ґрати на вікнах. :)
Якось, у жовтні місяці 2023 року була нагода перевірити один з таких "швидких перемикачів", з ціллю заміру потужності дуги - результат: в середньому з 12 перемикань у нас була потужність 6,2 кВт, на 13 перемиканні згорів інвертор на 100кВт потужності. Якось так, ремонт нам став у 900$ й більше не тестували
Дорогі у вас експерименти... Мені би таких спонсорів - я би погромців міфів наздогнав за популярністю. Як же мені бракує тих дідусів...
@@porterlv в одного з них є канал тут. То вже не то, звісно, але цікаво, що він ще щось чудить періодично.
Так, дійсно, дуже швидкий АВР, без гарантованого дугогасіння перед перемиканням контактів - це теж біда.
Я, хоч і будучи лінивою людиною - поставив навмисне ручний перемикач 1-0-2 (Хагер), і для цього є одразу кілька причин: 1) інвертор - обмеженої потужності, лише 2,5 кВт. Тобто, вмикаючи інвертор вручну - я знаю, що не варто вмикати все підряд. При автоматичній роботі - потрібна ще якась індикація роботи від обмеженого за потужністю резервного живлення, 2) згадана можливість дуги при роботі дуже швидкого АВР, при увімкнутому якомусь індуктивному навантаженні, 3) лишня непотрібна робота АВР вночі - ці автоматичні китайські перемикачі дуже гучні.
Є повільні авр, на моторчику, вони зазвичай мають величезну ручку перемикання. Перемикаються тихо, відносно швидкого, і повільно (1-3 секунди), імовірність дуги звісно не нульова, але значно нижча, ніж у швидкого АВР
швидкий авр сам!!!! в імпульсі поза кіловат споживає... 🤣навіть, якщо в нього сто раз правильне дугогасіння
"Вот ето поворот!" А як ви про то дізнались? Тобто, я не заперечую а цікавлюсь. Бо, розуміння є, що там добре тре потєгнути для переключення а електрогамніти маленькі...
@@porterlv всьо прально, тре моцно тягнути. як взнав - емпірично. кіловатний китайчик на єгешці падав в захист від того авеера
Моя Вам дякувати. :)
Підключайте не чайник, а бойлер, буде користь.
Пробував два таких АВР. Інвертор китайський на 1600 китоВат(китайських ват). Якийсь ноунейм ніяк не перемикався. Інвертор йшов утзахист. А tomzr переключився тільки з другої спроби, коли зарядились конденсатори. Поставив перед перекидним реле напруги з затримкою в 3сек і він зміг. Проте перемикання все одно не одразу, а з тріском протягом десь півсекунди. Коротше для слабких інверторів це не варіант. А для потужних, як мені здається, дорогуватий експеримент)
Це у вас плата авр YX-Q01 з двума реле ?
Мені так здається, що горить із за неспівпадіння фази мережі з фазою інвертора. Інвертори з режимом упса та всякі упси вміють синхронізувати фазу а потім перемикати реле. В мене вирубало інвертор коли свою майстерню підключаю інколи, поставив семистор з драйвером з вмиканням при переході через 0, замість звичайного реле. Більше без проблем.
Не співпадіння фаз - це є не синхронне включення, по народному зустрічний струм ! Помимо співпадіння фази вмикання потрібно ще і співпадіння частоти мережі і інвертора . Якщо в інверторі не закладена подальша синхронізація з мережею ( інвертор ведений мережею ) , то він приречений ! Ці зарядні станції явно не мають такої функції, тому і перемикать іх потрібно з переривом струму , паузою .
@@ВалерийВинниченко-щ5з Ну я саме те і мав на увазі. Ще інвертор в захваті коли включється купа імпульсних блоків живлення на гарячу.
У більшості станцій нуль не наскрізний і це потрібно памʼятати при підключенні АВРу.
А ще із власного досвіду (було штуки три в ремонті з однаковою проблемою) : якщо інвертор з плавним стартом увімкнути у міську мережу, коли світла немає (тобто спробувати заживити весь будинок) то у період запуску станції вилітають транзистори по вихідній стороні…
Файна робота.Може четвертого небуде ? ВПОДОБАЙКА😀😀😀
ХЗ, тобто, хто зна...
Я постійно купляю хліб в одному і тому ж магазині. Жодного разу не дали знижку😂 І то вони просто торгують. А вважати що майстер гроші гребе-то дуже дивна думка. Особливо коли потужність своїх приладів не можуть порахувати і порушують усі правила екплуатації пристроя.
Треба шось робити зi зворотним зв`язком у нервовiй системi. Фiзично вiдчувается перенавантаження. Захист не завжди спрацьовуе. Це я як володар двох iнфарктiв кажу.
Нiяке залiзо того не варте. Майже всi хвороби вiд нервiв.
Яка саме модель АВР у клієнта?
Ви хочете, щоб я вгадував? :)
@porterlv Ну я вважаю, що це частина процесу діагностики - з'ясувати як саме і чим саме клієнт спалив девайс
Частина діагностики чого? Інвертора чи електропроводки будинку власника? Бо, перше я зробив у повному обсязі а друге я не монтував, не рекомендував, не обслуговую і воно мені не цікаве.
@@porterlv Я не дорікаю, вибачте якщо так виглядає. Я мав на увазі, що більш подробиць від клієнта - це добре, бо полегшує діагностику (зменшує собівартість), більш залучає клієнта до ремонту (зрозуміло чим це добре) і нам, глядачам, цікава інформація.
Якщо клієнт живе за кілька сот кілометрів, і каже, що підключено той самий авр правильно, чи можна мати довіру тим словам. Люди, які не мають жодного представлення, як підключати авр, по інтернету то роблять, як можна знати, що десь чогось не наплутали в підключенні.
хто може замінити,і прошити проц дисплея??
S2000Pro
Виробник може...
@porterlv Добре,куди відправляти?
Мені досить було одного разу у 2022 щоб зрозуміти що саме треба перемикати.
У мене давно в схемі є генератор з авто запуском і я паралельно всадив єкоФло тоді. Ну і спалив, хоча начебто все вірно включив. І у мене все через таймери реле та коетактори. Тобто ніякого безговного перемикання ф навантаження при перемиканні.
Все залежить як підключено. Якщо люди на виході один з проводів кидають на нуль. Ну щоб справжню фазу мати то в при включені байпасу може так статися що обрали не той провід і після з'явлення мережі той провід що вони придумали щоб був нулем раптом прилітає фаза. Це як раз стосується станцій в яких байпас є. Ну як варіант.
У мене доречі генератор теж з байпасом, але там я перевіряв де фаза і вона там переплутана була. А тут щось натупив.
Техніка прям кричить що буде працювати вірою і правдою, тіки не знущайтесь. А її не чують.
Почему они так горят?
Потому, что ЕЛЭКРЫЧЭСТВО! :)
@@porterlv Я пытаюсь понять, что послужило выходу из строя инвертора? И какие есть правила избежать это?
Усі правили написані в інструкції, якщо їх притримуватися - нічого не горить.
Повна оплата якщо клієнт возмущається ,а якщо адекватна розмова та конструктивний опис як накрилась станція ,то це скидка як постійному клієнту😂😂.Бо це не в останній раз побачимо😂😂,бо непрацює над помилками.
✌️
Ну і гащо я купив той АВР? Добре, що ше не ставив. І що тепер з ним робити?
Ставте на полицю і раз на місяць протирайте від пилюки. :)
@@porterlv То що, звичайний інвертор взагалі не можна вмикати під навантаженням, чи якесь хоча б пів номіналу допускається?
Не бачу проблем вмикати інвертор під навантаженням. Тут ідеться трохи про інші речі, як то перехідні процеси, реактивні викиди, розфазованість ітд.
А майстер знає толк не тільки в електроніці, а щей й в дружинах)))
Але не у всіх. Тільки з кількома моделями розбирався і стикався близько. :)
Справа в тому щоб перемикати автоматично АВР то спроможність станціії повинна мати трикратний запас від всієї потужності що підключено до вашої квартитри чи будинку. А так то лотерея як повезе.
Треба дивитись до трьохпозиційних автоматів ,можливо вони караще будуть справлятись ,і дугу там тоже гасить.
Майстер може провести домашне лобараторне дослідження на вістеження звороньої напруги, навантаження індутивного характеру ,типу холодильника .
Для власного досвіду .
Не вказую що роботи ,не вважаю майстра дурнішим за себе і не хочу образити.
Не маю можливості провести таке дослідження провести ,бо всі скарби залишися на тимчасово загарбаній теріторії .
Може достатьон варисторів ,чи розрядника. Є реле потужності ,які розрізняють напрям струму .Це промислове ,в побуті екзотика
1) нашо мені то треба?
2) хто оплачуватиме час, інвентар та бенкет? :)
А мені завжди цікаво навіщо вдома АВР. Якщо нема кому перемкнути вручну трьохпозиційник то по суті і електрика з резерву непотрібна.
Воно, бачите як... - кожен дроче як си хоче. :)
Так холодильник... Маленький УПС пищати починає, то тре його чи то попередньо вимикати чи то вночі вставати чи то терпіти...
Короч, я засцяв, замінив АВР Geya на 1-0-2... Бо то вже не перший такий випадок,а спалити дорогезну станцію через то... Ну таке
Та як навіщо, щоб спати вночі не давав )))
Ще в будинку це можна зрозуміти, коли щиток десь в гаражі чи далеко від постійного місця перебування господаря, а коли до щитка 3 кроки в квартирі, а там городять цілу щитову з авр, контакторів, і купи автоматів, які один одного захищають це вже трохи дивно і незрозуміло. Мені взагалі не до вподоби користування станціями в режимі ДБЖ, не для цього вони. Якщо так потрібно, як на мене краще купити окремо не потужну станцію на той же котел чи холодильник, шоб працював вночі, а на решту мати вже потужну станцію і користуватися нею виключно на віддачу, а не насилувати станцію.
Моя станція на 320 wh, яку я купував для котла працює 2 роки без проблем в парі з ручним перемикачем хагер, та ще й з спільним нулем мережі, (перемикаю тільки фазу).
Авр має право на життя для якихось складних збірок, при перемиканні якого він запускає інвертор, а для квартири не бачу змісту, особливо зі станувями, до якої всерівно потрібно підійти і увімкнути, чи вимкнути.
@@olehdolzhanskyi1612і шо тому холодильнику за ніч стане. Хай ото стоїть тримає. Чи вшатать станцію щоб молочко не підгуляло? Таке...
@@ZmarnoidА якщо дома нікого нема цілий день, то хто включить той же холодильник і котел? А якщо поїхали на тиждень-два?
Крім того є люди, які взагалі не хочуть знати є мережа чи ні.
А ще бувають настільки гуманітарії, що до ручного перемикача або не полізуть, або все одно переключать при повному навантаженні.
У всіх цих випадках АВР потрібний 🤷♂️
Таким постійним клієнтам вже абонемент треба :)
На знижку чи на надбавку? :)
На річне обслуговування 😅@@porterlv
Це клієнт має вам доплатити що ви завжди його слухаєте і ремонтуєте бо нас механіків електроніки не так багато
@@ДімаЧібіс-г9ч Параелектроеіків😂
тому перемикаю вручну... щиток з АВРом лежить у шафі...
Питання тікі одне - власник зовсім єбобо чи ні? )) Мені вистачило одного разу!))
В котрий раз я усвідомлюю, що S2000 - це ТОП у своєму ціновому сегменті!!
Власноруч вбив, власноруч полагодив, працює зараз у матусі - агінь! бімба!
Хай піде лотерейку візьме. Виграє мільйон
До кучі, вимоги до серйозних схем електричного АВР в електроенергетиці:
Усі пристрої АВР повинні задовольняти наступним основним вимогам:
- схема АВР повинна приходити в дію у випадку зникнення напруги на шинах споживачів з будь-якої причини, у тому числі при аварійному, помилковому або мимовільному вимкненні вимикачів робочого джерела живлення, а також при зникненні напруги на шинах, від яких здійснюється живлення робочого джерела. Увімкнення резервного джерела живлення іноді допускається також при к.з. на шинах споживача. Однак дуже часто схема АВР блокується, наприклад, при роботі дугового захисту в комплектних розподільчих злагодах. При роботі максимального струмового захисту на живильні шини НН трансформаторах замість АВР краще застосовувати АПВ. Тому на стороні НН (СН) понижуючих трансформаторів підстанцій приймається комбінація АПВ-АВР. При вимкненні трансформатора його захистом від внутрішніх ушкоджень, працює АВР, а при вимкненні вводу його захистом - АПВ. Такий розподіл запобігає посадці напруги а іноді й ушкодження секції, від якої здійснюється резервування;
- для того щоб зменшити тривалість перерви живлення споживачів, увімкнення резервного джерела живлення повинно здійснюватись якомога швидше, відразу ж після вимкнення робочого джерела;
дія АВР повинна бути однократною для того, щоб не допускати декількох включень резервного джерела на стійке к.з.;
- схема АВР не повинна приходити в дію до вимкнення вимикача робочого джерела для того, щоб уникнути увімкнення резервного джерела на к.з. у робочому джерелі, що не відключилося. Виконання цієї вимоги виключає також можливе в окремих випадках несинхронне увімкнення двох джерел живлення;
- для того щоб схема АВР діяла при зникненні напруги на шинах, що живлять робоче джерело, коли його вимикач залишається увімкненим, схема АВР повинна доповнюватися спеціальним пусковим органом мінімальної напруги;
- для прискорення вимкнення резервного джерела живлення при його увімкненні на стійке к.з. повинне передбачатися прискорення дії захисту резервного джерела після АВР. Це особливо важливо в тих випадках, коли споживачі, що втратили живлення, підключаються до іншого джерелу, що несе навантаження. Швидке вимкнення к.з. при цьому необхідне, щоб запобігти порушення нормально!' роботи споживачів, підключених до резервного джерела живлення. Прискорений захист звичайно діє по колу прискорення без витримки часу. В установках власних потреб, а також на підстанціях, що живлять велику кількість електродвигунів, прискорення здійснюється до 0,5 с. Таке уповільнення прискореного захисту необхідно, щоб запобігти її неправильне спрацьовування у випадку короткочасного замикання контактів струмових реле в момент увімкнення вимикача під дією поштовху струму, обумовленого зміщенням по фазі між напругою енергосистеми і загасаючої е.р.с. електродвигунів, що гальмуються, що може досягати 180° .
Дядь Володь, я все прочитав. Бігме! :) А о точно для домашніх користувачів?
@@porterlv Це не для домашніх, звісно, але там є якісь корисні зерна та натяки, на що звертати увагу, коли робиться простий низьковольтний АВР власних потреб.
В трошки кращих китайцях і в більшості нормальних інверторів, є перемикачі на симісторах, які потім запарелелюються реле. Це і щвидко, і дуги не дасть. Але зовнішніх таких приладів я не зустрічав.
Зробите знижку, коли станція прийде четвертий раз! 😂
Через раз. Раз надбавка а раз знижка :)
@@porterlvсмаколик кладіть постійному клієнту. Шалену бджилку
Колись людині, в якої постійно горів пристрій я вручив закуплені транзистори і казав наступного разу привозити з ними одразу, , щоб я не шукав.
А у вас нема місця де їх складати? :)
@ надто багато місць. потім фіг знайдеш, коли треба стане.
Я собі записую/підписую.
Дивлюся на ті всі новомодні станції і не натішуся, що собі то не купив, а зібрав систему на звичайному інверторі, ліфері, і серверному БЖ в якості зарядки. Підключив через АВР і ніяких проблем.
Так то у вас ще все по переду :) Вічного нема нічого...
@porterlv ну одне діло коли воно помре від старості , років так через надцять, інша справа коли від тупості
Я не можу чекати так довго! Паліть швидше. :)
Теж думав таке збирати. Але, оцінивши "за і проти" вибрав гібрид з лі іон акумом і ненатішусь)).
Від перших блекаутів жодних проблем. Мав 6шт різних промислових блоків живлення від 1,5 до 3квт. Ото вони в холосту під 60Вт споживають від мережі. І мій гібрид 50Вт бере. І напруги, струми заряду задаються, напруга відключення задається. Та ще і мппт бонусом. Тому, як писав автор десь вище: "кожен точе, як си хоче")).
Живуча і визуча вийшла станція
Вони горять від того, що включені в розетку, тобто на постійному підзаряді батареї, і коли авр перемикає, то вона ж залишається включеною і коли AC включене, то напруга з самого інвертора іде на вхід його самого. Я робив такий експеримент за рахунок володаря, і станції приходить кінець. Теж був у шоці, володар каже що авр стоїть, це потім я вияснив, що станція прстійно на зарядці з включеним AC. Прийшлость переробити, щоб при відключенні виключало вхід станціїї
Це справедливо для станцій з байпасом і реверсивним інвертором. Тут байпасу нема. Тут зарядка - окремий ІБЖ. Тому саме тут ви схибили. ;)
@@porterlv можливо, та була з байпасом. Майже на початку кожного відео є попередження, щоб правильно підключали, але не вчить. Тільки теж закінчив ремонт fosibot. Дві години тарганів ганяв, 40хв ремонту. Тарганів зібрав в баночку, хліба положив, відправлю назад з горілими запчастями. Хай порадуються володарі.
Який наступний клієнт попався .
Коментар який підтримує україномовний контент і намагається закинути відео в рекоминдації ютуба
Про першу жінку сказали так я би ви знали мою ,і що цікаво слово в слово попали в десятку
Друже, так у багатьох 😂, це статистика суха називається. В мене так само😂
Я десь читав, що за першим разом не вгадаєш. :) Цікаво, як би виглядало сімейне життя, якщо би його три було щороку в заксі продовжувати? А не як зараз, коли в чоловічому туалеті там ґрати на вікнах. :)
Ото ми так про жінок між собою, а вони з подругами таке саме про нас😂. І, як казав Подревлянський :"І хто зна чий же шлях веде до правди"😂.
Ага, всі мужики казли? Є думка, що козлами стають ті, що не дали з себе зробити оленів. :)
🤣🤣🤣🤣
Прикольна теорія!)))
Нікому не вірте 😅
Нікому, навіть собі. Та і ви якийсь підозрілий тіп. :)
На 4 раж пошли його чим подальше
З якою метою я би мав то зробити? Любите пиляти гіляку, на котрій сидите?
@@porterlvНа четвертий раз треба викупити ту станцію і перепродати якомусь казино в якості талісману 😊