ДИНЯ: КОРИСТЬ ТА ШКОДА ДЛЯ ОРГАНІЗМУ, ВІТАМІНИ ТА КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ДИНІ.
Вставка
- Опубліковано 21 лис 2024
- Перевагою дині є те, що ароматна м'якіш містить дуже низьку кількість калорій.
Корисні властивості дині
Перелік корисних властивостей дині майже нескінченний. Це насамперед органічна вода, білки та вуглеводи, харчові волокна, а також вітаміни, калій, магній, фолієва кислота, фосфор, кальцій, кремній, вільні органічні кислоти і не тільки.
У дині міститься велика кількість фолієвої кислоти (вітамін В9). Вона необхідна жіночому організму при вагітності, до того ж, вона покращує пам'ять і оберігає нас від депресії.
Фолієва кислота руйнується при термічній обробці, а диню прийнято їсти у свіжому вигляді, завдяки чому вітамін не руйнується і добре засвоюється організмом.
Ще один вітамін, цінний (або простіше сказати - безцінний) для здоров'я людини - вітамін С. Завдяки високому вмісту цього вітаміну диня допомагає нашому організму протистояти простудним захворюванням і протягом всієї осені чудово почуватися.
Які ще корисні властивості дині?
Завдяки наявності в ній кремнію вона покращує стан волосся та шкіри. Наявність заліза (а його в дині суттєво більше, ніж, наприклад, у рибі та молоці) - підвищить гемоглобін. Завдяки бета-каротину ми забезпечимо собі гарну гладку шкіру благородного персикового відтінку.
До речі, незважаючи на колір, бета-каротину в дині більше, ніж у моркві.
Магній - надзвичайно корисний і, загалом, незамінний для серцевого м'яза.
А найдорожче у дині - золото! Адже золото нам потрібне не лише як прикраси. Це такий самий елемент, як і багато інших - необхідних організму. Так ось наситившись дині в сезон, ви забезпечите себе золотом (!) на цілий рік.
Але крім корисних властивостей дині, у неї є і небезпечні для здоров'я якості. Головним з них можна назвати досить важку її перетравлюваність шлунково-кишковим трактом. Ні для кого не секрет, що диня в поєднанні, наприклад, з молоком дає той самий результат, що й огірок. У багатьох людей диня може спричинити кишковий розлад. У зв'язку з цим диня протипоказана людям, які страждають на шлунково-кишкові захворювання, гастрит,хронічний коліт. виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки .
Через «тяжкість» для шлунково-кишкового тракту диню рекомендується вживати окремим прийомом їжі, ні з чим не поєднуючи.
Ще один неприємний аспект - це можлива присутність у дині залишкових кількостей пестицидів та великої кількості нітратів. Як правило, диня, що продається раніше звичайного сезону дозрівання (кінець серпня - початок вересня) в надлишку "наповнена" і тим і іншим.
Не всі знають, що шкірка дині також корисна
Сік зі шкірки дині рекомендується закопувати в ніс по 2-3 краплі при носових кровотечах і нежиті.
Динну кірку можна прикладати на рани і синці - вони швидше заживуть.
Допоможе кірка як компрес на груди і горло при ангіні та бронхіті.
Насіння дині так само корисне
Поїдання їх очищає печінку, жене сечу, очищає нирки, кишечник і мозок від чужорідних речовин. Вони посилюють потенцію. Чумацький сік, утворений при розтиранні насіння дині заспокоює болі в грудях, лікує запалення сечового міхура, збільшує кількість молока і надзвичайно зміцнює статевий член.
З усього вищевикладеного можна зробити висновок, що треба грамотно вибирати цей продукт, щоб корисні властивості дині не обернулися шкодою.
Ось кілька порад:
Не варто купувати диню раніше, ніж настає період її природного дозрівання - липень-вересень. Тільки в цей період диня є максимально корисною.
Вибирати диню, особливо «Колгоспницю» потрібно за запахом. Якщо ягода пахне прямо через шкірку, це стиглий солодкий плід.
Найбільша кількість нітратів і пестицидів накопичується в шкірці і в області її «хвостика», тому це місце безпечніше вирізати, а м'якіш з'їдати або зрізати, не заощаджуючи і відступаючи від краю не менше сантиметра.
#Кориснівластивостідині #користьташкодадині #Диня
Кетогенна дієта, рецепти - poradu-rezeptu.blogspot.com/
Дякую за українську мову 🇺🇦❤️
дуже цікавий матеріал👍
Дякую
Супер
Цікава інформація, дякую.
Приємно, що Вам сподобалось.
❤
❤