Договір довічного утримання (догляду)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 22 вер 2024
  • Всіх вітаю!
    Мій Клієнт уклав договір довічного утримання із стареньким дідусем.
    Цей договір був укладений у письмовій формі та нотаріально посвідчений.
    В договорі прописано наступне, а саме: «Клієнт кожного місяця матеріально допомагає літній людині певною сумою грошей, за свій рахунок лікує та забезпечує її харчуванням. Літня людина, у свою чергу, передає моєму Клієнтові у власність житловий будинок».
    Договір між сторонами був укладений в 2019 році і за цей період мій Клієнт здійснив значні ремонті роботи будинку, а також, з дозволу дідуся, побудував будиночок і сарай.
    Згодом, Клієнту стало відомо, що дідусь подав позовну заяву до суду про розірвання договору довічного утримання! Звісно, мій Клієнт в шоці!!!
    Відповідно до ст. 756 ЦК України, у разі розірвання договору довічного утримання (догляду) у зв’язку з невиконанням або неналежним виконанням набувачем обов’язків за договором, відчужувач набуває право власності на майно, яке було ним передане, і має право вимагати його повернення!
    Тому, при укладені такого виду договору є всі ризики, що у майбутньому він може бути розірваний, якщо іншою стороною не виконуються його певні умови!
    Тож, тепер в судовому порядку ми з Клієнтом повинні надати докази та відстояти правову позицію того, що Клієнт належним чином виконував і досі виконує умови договору!
    Сподіваюсь, що цей практичний аспект юридичних наслідків стане комусь із глядачів в нагоді, адже слід пам’ятати, що договір довічного утримання діє, поки сторони живі, а тому вкрай необхідно не лише дотримуватись умов договору, але й весь час збирати докази належного їх виконання, як-от:
    чеки, квитанції, накладні, докази виклику швидкої допомоги, спільні фото тощо. Звісно, це не вичерпний перелік таких доказів, кожна ситуація - індивідуальна, але загальний алгоритм і напрямок можливих дій вам будуть вже зрозумілими.
    Тож, на жаль, це потрібно робити, адже ніхто не застрахований від можливих судових спорів у майбутньому.
    Тому, будьте уважні, дотримуйтесь того, під чим ставите свої підписи та вимагайте від іншої сторони також виконувати належним чином умови будь-якого договору.
    Вітаю вас із Днем Державного Прапора, шануймось і далі буде….

КОМЕНТАРІ •