Szpachlowanie płyt. Nie popełniaj tego błędu! - remont4you

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 17 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 136

  • @arli340
    @arli340 Місяць тому

    Taktyczny komentarz dla zasięgu. Materiał bardzo dobry, ogrom przydatnych informacji.

  • @sirsmart83
    @sirsmart83 2 роки тому +1

    Robiłem u siebie pierwszy raz w życiu sufity podwieszane. Podpytywałem znajomych robiących w wykończeniach o podwójne płytowanie, często było: tyle lat robię i nie płytowałem podwójnie. Ja u siebie i tak zrobiłem podwójne płytowanie, między innymi dzięki twoim filmom. Pozdrawiam.

    • @tomekgych2705
      @tomekgych2705 2 роки тому +8

      I co inaczej się mieszka niż w pojedynczym plytowaniu?

  • @KamilKamil-uy4ij
    @KamilKamil-uy4ij 9 місяців тому

    Przy podwojnym plytowaniu pierwsza warstwe dac jasniejsza strona( plecami)do stelaza i zbedne jest szpachlowanie 👍👍

  • @pawelhhahaha8606
    @pawelhhahaha8606 2 роки тому +3

    Nie, później boków nie skręciłeś i dlatego tak się stało, i wkręty krzywo wkręcone, ja nie szpachluje pierwszej płyty i nigdy mi nie wciąga wkrętów, papieru też nie przerywa, elegancko trzyma. Pozdro 💪

    • @romanbaczkowski5769
      @romanbaczkowski5769 10 місяців тому +1

      Witam - słusznie zaóważyłeś 👍 po za tym przecież kwestię można bardzo sprawnie rozwiązać - pierwszą warstwę kartongipsów dać w poprzek a drugą pionowo (standardowo) i po kwestii. Pozdrawiam Serdecznie

  • @krystiankoodziejski7785
    @krystiankoodziejski7785 2 роки тому +19

    Czy tylko ja mam wrażenie (zresztą nie tylko wrażenie ale to widać nawet gdy specjalnie puszczono to w przyśpieszonym) że pierwszy przypadek i wkręty były delikatnie wkręcane i bez zbędnego docisku a w drugim przypadku na chama i z maksymalnym dociskiem aby zagłębiły się o wiele bardziej i uszkodziły de facto płytę 🙂

    • @johnbrown1551
      @johnbrown1551 2 роки тому

      Myślę, że jeżeli jest tak jak mówisz, (nie oglądałem pod tym kątem), to praktycznie w życiu nie koniecznie musi płyta strzelić od razu, zaraz po wkręceniu wkrętów. A powstałe naprężenie może spowodować uszkodzenie płyty po miesiącu, dwóch czy nawet później. A tego szanujący się fachowiec też chciałby uniknąć. A nie, żeby było ok. do momentu rozliczenia się. Myślę, że ten film miał uświadomić, co może się w ogóle stać, gdy nie da się szpachli. Więc jeżeli chodzi o stronę merytoryczną, to uważam film jest bardzo dobry.

    • @krzysztofziokowski831
      @krzysztofziokowski831 2 роки тому +2

      Dobre masz wrażenie ale uważam że Krzysztof specjalnie to dokręcił na maksa żeby pokazać problem który wcześniej zaobserwowal w praktyce.

    • @remont4you
      @remont4you  2 роки тому +9

      Jak kręcicie płyty to tez dociskanie na maksa inaczej wam sprzęgło wkrętarki nie załapie 🤦 komentarz wiadomo… jak ktoś chce psa uderzyć kija zawsze znajdzie…🤷‍♂️

    • @teobud
      @teobud 2 роки тому

      Jakie teorie spiskowe 😀

    • @remont4you
      @remont4you  2 роки тому +1

      😂😂

  • @andrzejkopytko5989
    @andrzejkopytko5989 10 місяців тому

    Super informacja dla niedoświadczonych, dziękuję. Zastanawiam się czy nie szybciej będzie wyciąć brzegi i wyrównać płyty pierwszej warstwy, a drugą zrobić z mieszanymi łączeniami, bo można je z kolei przyciąć z jednej strony?

  • @andrzej3878
    @andrzej3878 2 роки тому +4

    przy pierwszym kręceniu dałeś wkręty również po bokach czemu przy drugim również ich nie dałeś? Z drugiej strony wkręcanie pod innym kątem oraz jak tutaj kolega Krystian z komentarzy zauważył, że inny docisk. Rozumiem, że to jest pewien mankament co jakiś czas ale proszę aby odwzorowania były w podobnym stylu. Pozdrawiam :)

    • @ukaszterlecki5447
      @ukaszterlecki5447 2 роки тому

      Tu już kas ządzi

    • @ramzes3922
      @ramzes3922 2 роки тому

      Panie Andrzeju proszę porobić na takim urządzeniu i się Pan przekona czy należy docisnąć żeby wkrętarka wkręciła wkręta

  • @danieljokiel5799
    @danieljokiel5799 9 днів тому

    Istotny materiał, dla co niektórych. Mam prośbę Krzysztofie, nie przypominaj o "łapce w górę" przy ponad 300 tyś. subskrybentów, już nie trzeba - hehe, na mnie ten tekst działa jak płachta na byka, dobra robota - Pozdrawiam

  • @Kuballa133
    @Kuballa133 10 місяців тому

    Witam bo nie ma tego na filmie a pojawiło się u mnie pytanie czy można do pierwszej warstwy użyć jakaś tańsza masę do spoinowania? Jaka polecasz? 180 za worek uniflota to i dużo u mało stąd to amatorskie pytanie pozdrawiam

  • @marcingiszter7637
    @marcingiszter7637 2 роки тому

    Fajnie że wyjaśniłeś to od a do z.

    • @MrMartons
      @MrMartons 2 роки тому

      Polemizowałbym, czy to aby aż do ''z'' było wyjaśnione.
      Kolega zapomniał dodać, ze nie tylko łączenia szpachlujemy ale także obwód ściany/sufitu.

  • @lcaise
    @lcaise 2 роки тому +2

    Mam firme w Niemczech, nie szpachluję 1 warstwy ale widziałem na duzych budowach że Niemcy to robią. Nie przekonuje mnie argument z uszkodzeniem "rdzenia płyty" - musiałbym zobaczyć płytę jak wygląda poza obszarem cięcia. Oczywiscie, szpachlowanie 1 lagi powoduje wzmocnienie konstrukcji, ALE niemieckie profile Knauf czy Probau są o wiele twardsze niż te dostępne np w Castorama w Polsce. Na 2gą lagę robię następująco: zamykam fugi Knauf Fugenfuller Light, potem kleje taśmy też na to samo, potem 2x szpachla, dowolna miękka. Fugenfuller to szatan - twardszy niż Uniflot. Nie daje młodym szpachlowac Fullerem bo potem problem ze szlifem.
    Czasem robimy przedścianki (Vorwand) i wówczas żuywam esów sufitowych, żeby połapać profile i wzmocnić konstrukcję. W tym wypadku daje jedną płyte i wszystko jest bardzo stabilne

    • @MrMartons
      @MrMartons 2 роки тому

      Fugenfüller Leicht ( a nie LIGHT - jak to ty napisałeś ) mocniejszy od Uniflottu?
      HAHA... Czy ty rozumiesz co znaczy leicht?
      Zaskoczę ciebie, nie tylko łączenia są wymagane na pierwszej płycie ale i obwód ściany( sufitu).
      Ciesz się, ze nikt nie sprawdza twojej pracy ale kiedyś jakiś Helmut każe otworzyć i będziesz w plecy na materiale i robocie.

    • @lcaise
      @lcaise 2 роки тому +1

      @@MrMartons no co znaczy LEICHT, wytłumacz panie majster? Sama masa jest własnie do tego, do czego jej używamy. Poczytaj karty produktów a potem próbuj coś ugrać. W szlifowaniu Fugenfuller jest nie do wyjebania - twarda jak kamień, żaden młody nie może tym nakeklać bo potem jest co robić, zeby usunąć. Uniflot jest o wiele bardziej szlifowalny. Widziałem ekipy które tylko Uniflotem szpachlowały i potem ręcznie szlifowały. Z Fugenfuller niewykonalne w mojej opinii.
      Wiem ze szwaby szpachlują 1 lage ale ja tego nie robie, bo uważam to za przerost formy nad treścią. Pracuje w tej branży od 2005 roku i nie spotkałem się aby moja ściana czy sufit spękały. Nie robie tez na duzych budowach zeby mnie "Helmut" sprawdzał. Jak bedzie chciał, dolicze 10€ do metra i moge przelecieć dowolną masa, Uniflotem czy Fugenfuller - jeden ch :)

  • @rafalus
    @rafalus 2 роки тому +37

    Z tytułu wynika że szpachlowanie płyt jest błędem

  • @ukaszzpolski7359
    @ukaszzpolski7359 18 днів тому

    Czy jak mi nie pasuje inaczej daje cos jakbym druga warstwe plyt nalozyl dokladnie na ta poprzednia? Bez zakladki? Robie łazienke i nie wiem czy moge dac pojedyncze płytowanie.

  • @patrykgauza6317
    @patrykgauza6317 2 роки тому +1

    Jak zawsze krótko, zwięźle i na temat.
    Dzięki Krzysztof za rady 🦾😁

  • @bzqp2
    @bzqp2 5 місяців тому

    Czy warto zbroić spoinę pierwszej warstwy fizeliną, czy traktujemy płytę zewnętrzną jako wystarczające wzmocnienie łączenia?

  • @kfadrat1
    @kfadrat1 2 роки тому +9

    Nie wiem po co tyle dziwnych komentarzy. Takie szpachlowanie nie trwa długo, nie kosztuje dużo i wcale nie trzeba szlifować. Część jak zwykle ma ból d... dla samego bólu.

    • @tomaszzielonka9691
      @tomaszzielonka9691 2 роки тому +2

      Ta ja robisz 5m2 to jesteś mocny, ale jak już jest z 2 tys m2 to już fajnie się robi?

  • @Midnight-Cry1983
    @Midnight-Cry1983 2 роки тому

    Pracowałem w Niemczech przy wykończeniach nie raz płytowałem w blokach piony kanalizacyjne w łazienkach po 4-5 płyt oczywiście każda warstwa zbrojona ! Co do akustyki to jednak jest to powiedzmy bajka 😳 nie raz klient kazał rury piankować (nielegalnie) i efekt no cóż dobry dla klienta gorszy dla serwisanta 😉 film pouczający pozdrawiam Krzychu

  • @piovier5375
    @piovier5375 2 роки тому

    Brawo Krzysiek, wydawałao mi się całkowicie zbędne szlifowanie pierwszych płyt, ale .... mnie przekonałeś !

  • @krzysztofskrzypek877
    @krzysztofskrzypek877 2 роки тому

    Bardzo fajny mądry przekaz.
    Krzysztof pozdrawia Krzysztofa.
    A tak wogóle to ja osobiście nie jestem zwolennikiem domów z dachem wiązarowym i do tego sufitów z kartonów.

  • @knightride69x51
    @knightride69x51 2 роки тому +1

    Moim zdaniem lepiej bylo by zastosowac tynk gipsowy do laczenia pierwszej warstwy, nie wciaga, wiec by bylo calkiem idealnie :)

  • @ghanytau2727
    @ghanytau2727 2 роки тому +2

    Bardzo dobry materiał, akurat za niedługo robię podwójne płytowanie i na pewno wiedza się przyda! Ps. Zastanawiam się czy przykręcanie profila ud do komina jest poprawne?

    • @kfadrat1
      @kfadrat1 2 роки тому

      Teoretycznie nie i każdy na tak zadane pytanie powie, że tego się nie robi, ale wszyscy ( no ok, duuużo duużo ludzi) to robią. Kwestia czy to zwykły szacht czy komin ze spalinami z pieca i czy użyjesz zwykłego plastikowego kołka czy stalowego dybla.

  • @jankluba3610
    @jankluba3610 2 роки тому +5

    Od 15 lat pracuje w Szwecji zawsze są min 2 warstwy lub więcej zależy od wymogów przeciwpożarowych i nigdy nie widziałem żeby ktoś szpachlowal pierwsze warstwy według mnie to jest bensesowne i naciągane klijenta

    • @remont4you
      @remont4you  2 роки тому +2

      😂😂😂

    • @krystiandecker4849
      @krystiandecker4849 2 роки тому

      @@remont4you ja robie w austrii 25 lat i jeszcze niewidzialem aby ktos nieszpachlowal pierwszej warstwy chyba ze
      wy tam macie plyty bez tego freza na bokach...???

    • @rafag7274
      @rafag7274 2 роки тому +1

      W DK również nigdy nie nie szpachluje się pierwszej warstwy ale co tam możemy wiedzieć przecież Krzysiek fachowiec wie lepiej 😆😆🔥

  • @mr_czaja7264
    @mr_czaja7264 2 роки тому

    Witam. Proszę o podpowiedź, czy pierwsza warstwa była zbrojona taśmą? Czy tylko wypełniona masą? Pozdrawiam.

    • @remont4you
      @remont4you  2 роки тому

      Tylko masa, taśma nie jest wymagana

  • @kamilnowak3353
    @kamilnowak3353 Рік тому

    Mistrzu akustyka to adaptacja akustyczna specjalnymi produktami do tego zrobionymi a nie jakieś tam plyty i gołe sciany, polecam studia nagraniowe i zobaczyc czy tam w kabinach wokalnych sa plyty gipsowe :)

  • @dariuszsipiora7070
    @dariuszsipiora7070 2 роки тому +2

    Stosowanie stelaży co 40 cm a nie co 60cm rozwiązuje wszystkie zbędne dodatkowe pracę a jeśli chodzi o akustykę to płyta nie wiele ma tu do rzeczy wyciszenie ściany owszem a do tego są inne materiały 😉 ps na twoim filmiku jak byś pierwszą warstwę przykręcił na odwrót nie trzeba było by szpachlowac plyta ma wtedy płaska powierzchnię i stosowanie stelaży co 40 cm a nie co 60. A najlepiej jeśli się stosuje 2x płytowanie to jedna warstwa poziomo a 2 pionowo i po temacie .

    • @kfadrat1
      @kfadrat1 2 роки тому

      Czyli na każde 2,4m masz dodatkowy profil. Pomijając już drastyczny i zbędny wzrost kosztów to... i tak jest szansa na awarię. Ale to w końcu klient płaci, nie? ;)

    • @Antonio_magnes
      @Antonio_magnes 2 роки тому

      @@kfadrat1 każdy szanujący się fachowiec zrobi co 40

    • @kfadrat1
      @kfadrat1 2 роки тому

      @@Antonio_magnes Każdy szanujący się fachowiec używa tylko niemieckich narzędzi i jeździ mercedesem... wstrzeliłem się się w tok rozumowania...

    • @MrMartons
      @MrMartons 2 роки тому

      @@Antonio_magnes kazdy szanujacy sie fachowiec, wykonuje prace wedlug norm suchej zabudowy, a te mowia dokladnie, co i jak powinno byc wykonane.

  • @bartomiejmayska2416
    @bartomiejmayska2416 2 роки тому

    Witam
    Panie Krzysiu mam pytanie odnośnie tego szpachlowania tej pierwszej warstwy czy musi być one wykonane masa konstrukcyjna typu np uniflot, czy nie ma to znaczenia i jaki kolejek inny gips też zda egzamin?

  • @lukascieslak2540
    @lukascieslak2540 Рік тому

    Mam pytanie mam stelaż drewniany i płyty gipsowe 1cm 60cm na 2m i sufit był potynkowany i po wyschnięciu łączenia plyt są po wciągane . Co to może być?

  • @mbomam89
    @mbomam89 2 роки тому +4

    Trochę podrasowałeś sytuację. Ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że taka płyta może pękać. Jak nie od razu, to kiedyś tam.
    Ja bym kupił na pierwszą warstwę płyty o krawędzi prostej KP - przeznaczone do układania na styk, bez szpachlowania.

    • @kfadrat1
      @kfadrat1 2 роки тому

      To nawet nie o pęknięcia chodzi tylko o finalne "fale Dunaju" powstałe przy dociąganiu. Tylko nie pisz w odpowiedzi, że nie masz potem nierówności.

    • @mbomam89
      @mbomam89 2 роки тому +2

      @@kfadrat1 No będą się robić fale, masz racje. Dlatego jako pierwsze daje płyty KP, czyli bez tego zagłębienia. Dopiero na ostatnią warstwę się daje płyty przeznaczone do szpachlowania.

  • @RobertPaluch1976
    @RobertPaluch1976 2 роки тому

    Dzięki za wiedzę. 💪

  • @rafag7274
    @rafag7274 2 роки тому +1

    Coś tam wiesz sam nie wiesz co do końca nabijanie wyświetlen... Szpachlowanie pierwszej lagi ma tylko znaczenia gdy są np wymagania p.poz i oczywiście odpowiedni system danego producenta musi być zachowany odpowiednie płyty itp i to samo ma się do akustyki itp więc wez mi tutaj nie fisiuj bo sam nie wiem po co na co

  • @Pawel_Iwanowski
    @Pawel_Iwanowski 2 роки тому

    I to jest konkretne wytłumaczenie. A nie "pseudo wojny" w stitchach tiktokerow

  • @kamilk1403
    @kamilk1403 2 роки тому +1

    Szkoda, że przez nie powiedziałeś dlaczego daje się na mijanke i że dwie zwykle płyty to żadna różnica - tylko przy różowej będzie efekt i korzyści

  • @matipiesek21
    @matipiesek21 2 роки тому

    Aby różnica była obiektywna to wkręty powinny być wkręcane jednakowo z tym samym odstępem
    Na ujęciu 11:15 mam wrażenie ze dolne płyty nie są tego samego producenta, gdyż frez jest inny...
    Ale co by nie było jestem tego samego zdania co Krzyś i wole zapobiegać niż leczyć...

  • @arkadiuszkasyna5455
    @arkadiuszkasyna5455 2 роки тому

    Moje pytanie czy wystarczy tylko przeszpachlowac łączenia pierwszej warstwy czy dać też siatkę albo fizeline

    • @lcaise
      @lcaise 2 роки тому

      tylko szpax

    • @kfadrat1
      @kfadrat1 2 роки тому

      Szpachla bez siatki, siatka/fizelina ma zminimalizować szansę na ewentualne pęknięcia w widocznych miejscach czyli dopiero na drugiej warstwie.

    • @piotrpiotr3463
      @piotrpiotr3463 2 роки тому

      @@kfadrat1 ale krawedzie nafrezowac nozykiem przed szpschlą??

  • @ziomals19
    @ziomals19 Рік тому

    Wrety dobrze jest wkrecać na zamek, lepiej trzyma i równomiernie

  • @tomaszzielonka9691
    @tomaszzielonka9691 2 роки тому +5

    Odcinek o szukaniu, dziury w całym,

  • @lukaszgrzywinski8135
    @lukaszgrzywinski8135 2 роки тому +5

    Dla mnie test nie był zrobiony OBIEKTYWNIE. Zdaje sobie sprawę z wymagań ppoż i to jedyne co by do mnie tu przemawiało, bo jakąś różnice w akustyce to myślę, że można sobie darować. W pierwszym podejściu płyta została złapana również na bokach a w drugim już nie- dlaczego? No dobra można się zapomnieć. Ale ten wkręt 1,5cm od krawędzi 🤦patrząc po sile wkręcenia to ta sama płyta pękła by również na krawędzi i w tym pierwszym przypadku. Do tego cięcia między ujęciami bo myślę, że Krzychu sam nie był pewien efektu przed pokazaniem go przed kamerą. Możliwe, że ja jestem ślepy ale w drugim przypadku różnica to totalny max 1mm a w pierwszym też było widać delikatny dołek (summa summarum dyskusja jest o jakiejś dziesiątej części milimetra). Nie neguje tej metody i ma kilka plusów ale sam test dotyczył zagłębienia i niejakiego pękania płyt (od lat płytuje i nie zauważyłem zjawiska pękania w taki sposób jak na filmie chyba, że wkręce wkręta przy samej krawędzi) i był on zrobiony bardzo stronniczo i nieobiektywnie.

    • @kamilk1403
      @kamilk1403 2 роки тому

      Nie jesteś ślepy 😉

    • @remont4you
      @remont4you  2 роки тому

      Też polecę wizytę u okulisty 😀

    • @kamilk1403
      @kamilk1403 2 роки тому

      @@remont4you ale po co ? Źle odczytałeś mój komentarz - po nie nie ma przecinka 😀

    • @remont4you
      @remont4you  2 роки тому +1

      😂😂🍺

    • @lukaszgrzywinski8135
      @lukaszgrzywinski8135 2 роки тому +3

      @@remont4you słaby ten komentarz ale może coś jest na rzeczy...warto sprawdzić. :) nie chodzi o czepianie się tylko stworzyłeś inne warunki dla dwóch sposobów. W drugim przypadku pokazałeś jakieś powciągane wkręty, poprzerywany papier, popękaną płytę czy nawet według ciebie dołek, którego być nie może. Więc skoro takie rzeczy ci się dzieją a widać nie masz 20lat to przez całe lata pracy nie zauważyłeś tego i zorientowałeś się dopiero teraz? Zastanawiam się z czego to wynika. Dla mnie: 1albo oboje musimy udać się czym prędzej do okulisty; 2 tego efektu nie ma w warunkach na budowie lub jest on na tyle znikomy, że nawet przez świadomych wykonawców poprostu pomijany.

  • @arektorka3546
    @arektorka3546 2 роки тому

    Mam pytanie dotyczące pierwszego szpachlowania czy wystarczy napszyklad roldbant

    • @Pogoria1908
      @Pogoria1908 2 роки тому

      to nie masa konstrukcyjna robisz uniflot czy inna na raz na 0 sciagasz tyle

  • @kamskam908
    @kamskam908 2 роки тому +4

    Wszyscy u ktorych wczesniej robil placza ;)

  • @slawekszkudlarek5008
    @slawekszkudlarek5008 2 роки тому

    Bardzo ważne zagadnienie, dobrze Krzychu, że jesteś!

  • @Fabix790
    @Fabix790 2 роки тому

    Jednemu Panu wykonywaliśmy sufity gk, podwójna plyta, pierwsza była szpachlowana z fizelina, druga wiadomo także plus do tego po całości była nakładana siatka elewacyjna,

    • @kamilk1403
      @kamilk1403 2 роки тому +1

      A jaki rodzaj płyty ?

    • @ukaszterlecki5447
      @ukaszterlecki5447 2 роки тому +3

      Po co

    • @Fabix790
      @Fabix790 2 роки тому

      @@ukaszterlecki5447 chciał mieć mocne, zapłacił więc zrobiliśmy,

    • @lcaise
      @lcaise 2 роки тому +6

      mogłeś zazbroić drutem 12tką i zalać betonem ten sufit :D

    • @Fabix790
      @Fabix790 2 роки тому +2

      @@lcaise hehehe, niewiesz jak to jest ,podobno klient nasz pan

  • @piotrjarosz3065
    @piotrjarosz3065 6 місяців тому

    Który producent testuje szpalchlowanie spoint na pierwszej warstwie?

  • @andrzejlipian5883
    @andrzejlipian5883 2 роки тому

    Jaki jest sens na łączeniu poprzecznym walić wkręty co 10 cm a na łączeniu długim co 60 bo profil tak idzie zero logiki też robię płyty wiele lat

    • @remont4you
      @remont4you  2 роки тому

      A byłeś kiedyś na szkoleniu ?

  • @MaciejK333
    @MaciejK333 2 роки тому +3

    Na stronie sklepu remont4you listwa spadkowa trafiła do kategorii kubki ;)

  • @pawelkulak7133
    @pawelkulak7133 2 роки тому

    W akustyce aby osiągnąć efekt liczą się detale. Izolacyjność akustyczna przegrody wynika z prawa masy, więc w miejscu łączenia płyt nie mogę sobie pozwolić na cieńszą warstwę, bo by powstał mostek akustyczny.

  • @ajak4965
    @ajak4965 2 роки тому +1

    Ważny aspekt 👍

  • @wielkipatriota3848
    @wielkipatriota3848 2 роки тому

    Witam,czy używałeś kiedykolwiek produktów JOTUN

  • @krystiandecker4849
    @krystiandecker4849 2 роки тому +1

    nie no oczywiscie ze sie szpachluje jestem ponad 20 lat na zachodzie i jeszcze inaczej jak z spachlowaniem niwidzialem pozdro

  • @krzysztofm6507
    @krzysztofm6507 2 роки тому +1

    Tu masz racje

    • @krzysztofm6507
      @krzysztofm6507 2 роки тому

      A jakby by zrobić beż szpachlowania jak sufit krzyżowo to można bez bo nie trafisz w to samo miejsce????

  • @maciejnabudowie
    @maciejnabudowie 2 роки тому

    I wszystko w temacie ! święta racja

  • @danielmistai7543
    @danielmistai7543 2 роки тому

    Westarczy pierwsza lagę kręcić odwrotnie i problemu nie ma😂

  • @andrzejlipian5883
    @andrzejlipian5883 2 роки тому

    Moim zdaniem jak by były płyty kręcone w odwrotnej kolejności na mijankę było by lepiej . To że pierwsza płytę trzeba też szpachlowac to się zgodzę

  • @cyy5358
    @cyy5358 10 місяців тому

    Wy ludzie nie rozumiecie że mało który klient zgodzi się na podwójne płytowanie bo to są większe koszta ? Cały czas słyszę że drogo i drogo ... to po co te domy budują .... żeby sprzedawać w surowym stanie bo na wykończenie zabrakło . Nie stać Cię to nie remontuj .

  • @darekpaul5367
    @darekpaul5367 Рік тому

    Wybacz ale to jest wygłuszenie iprzeciw ogniu. Jeśli jesteś w systemie knafa to nie musisz ste wypowiadać

  • @marcin479
    @marcin479 2 роки тому +3

    Ciekawe jak teraz się posypia reklamacje

    • @Blejk_Karington
      @Blejk_Karington 2 роки тому

      Pewnie gwarancję już minęły 😁

    • @remont4you
      @remont4you  2 роки тому +3

      Roboty bez faktury… i karta sim wyrzucona 😂😂😂

  • @cwa1983
    @cwa1983 2 роки тому

    Ciekawy odcinek

  • @dariofrack6337
    @dariofrack6337 2 роки тому

    Ja nie znam nikogo co tak robi. Moim zdaniem ma sens tylko w przypadku względów ogniowych. Nikt mi za to nie zapłaci ale jeśli tak… to ok

    • @MrMartons
      @MrMartons 2 роки тому

      Dario, to znaczy, ze nie znasz żadnego fachowca od suchej zabudowy, a samych partaczy :)

  • @tomaszstarzecki383
    @tomaszstarzecki383 2 роки тому +2

    Kurde krzychu, naprawde ludzie maja wieksze problemy w zyciu niz plyta wciagnieta na dwie grubosci kartki A4😅 bez urazy oczywiscie, rozumiem ze zasiegi sraty taty… itd.

    • @remont4you
      @remont4you  2 роки тому +1

      No… na przykład płyta wciągnięta na trzy grubości kartki A4… 😂

  • @przemyslawzmarzlyu766
    @przemyslawzmarzlyu766 2 роки тому +1

    fachowcy w Polsce XD
    plyte sie kreci od wczesniejszej plyty lub od sciany nie od środka!
    linia wkretow to twoj podpis na plycie ...podpis kolegi z filmu to klasa podstawowa
    jak wkrety wchodza za gleboko to masz regulacje , a nie napierdalaj jak baran i mow ze plyta pęka
    rozstaw srub na scianach to 25 cm jak wbijasz za mocno co 7cm to zdziwiony ze pęka ?

    • @remont4you
      @remont4you  2 роки тому

      Myśle że nie masz pojęcia o czym mówisz.

    • @przemyslawzmarzlyu766
      @przemyslawzmarzlyu766 2 роки тому

      @@remont4you pewnie nie , pracuje 10 lat jako brygadzista od lekkiej zabudowy w szwajcarskiej firmie ze 110 lat doswiadczenia ,także domokrążcy majsterkowicze od wszystkiego pewnie wiedzą lepiej ;)

  • @matfit4899
    @matfit4899 2 роки тому +1

    A jak pierwsze plytowanie robie z płyt farmacell???

    • @patrykf4993
      @patrykf4993 2 роки тому

      Wtedy nie bo one sa proste.

  • @robertjarocha9887
    @robertjarocha9887 2 роки тому +1

    Te kręcenie było tendencyjne 🙃

  • @artiaoxer2245
    @artiaoxer2245 Рік тому

    Ty jestes kot ! Nie sorry kocur !!!

  • @maxcrazycat1
    @maxcrazycat1 Рік тому

    Za blisko przykręcony wkret6

  • @NetiuML
    @NetiuML 2 роки тому +2

    przecież sam kiedyś nie szpachlowałeś pierwszej warstwy i zawsze mówiłeś że się nic nie działo, wiec co się teraz zmieniło? sponsor ?

    • @remont4you
      @remont4you  2 роки тому +2

      To się nazywa rozwój osobisty. Nie wytłumaczę Ci tego…

    • @NetiuML
      @NetiuML 2 роки тому

      @@remont4you doskonale rozumiem ten rozwój, każdy dodatkowy zarobek jak najbardziej na +

    • @remont4you
      @remont4you  2 роки тому +2

      Mówiłem że nie zrozumiesz 🤷‍♂️

    • @henrykduzy5854
      @henrykduzy5854 2 роки тому

      @@remont4you przykręcać pierwsza plyte odwrotnie, łączenia idealnie wpasują się w profil, drugą przykręć poprawnie, papier nie pęknie a miejsce wkręcania wkrętów będzie zagłębione, następnie szpachlowanie boksem i płaszczyzna się wyrównuje. Wiedza z szkoleń z Rigips

  • @NorbertKitowicz
    @NorbertKitowicz 11 місяців тому

    Słaby fachowiec jeżeli kładł płyty na dwie warstwy a pierwszej nie szpachlował.

    • @remont4you
      @remont4you  11 місяців тому

      Ale za to dobry jutuber :)

  • @kochanektwojejsiostry2401
    @kochanektwojejsiostry2401 2 роки тому

    Po co tyle ryja piłować, pęknie czy odpadnie to naprawisz. U klienta jak drugi raz skasujesz to lepiej