Зустріч з Євгеном Захаровим в Дрогобичі

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 16 жов 2022
  • В неділю, 16 жовтня, в Дрогобичі відбулася зустріч з відомим українським правозахисником, головою Правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євгеном Захаровим. На зустрічі обговорювалися питання перспективи покарання російської федерації та її керівництва за злочини в Україні. Євген Захаров розповів про діяльність Харківської правозахисної групи та її інформаційну роботу, з якою можна познайомитися на сайті t4pua.org Також він ознайомив з тими зусиллями, які докладають правозахисники України, щоб жоден злочин бандитів з рф не залишився безкарним.
    Євген Захаров у 1970-х розпочав активну участь у правозахисному русі. За словами Захарова, серед його близьких родичів було 14 жертв політичних репресій. Крім того, сім'я завжди була близькою до дисидентських кіл. Одним словом, перехід від проблем асинхронних двигунів до проблем прав людини виявився зовсім не випадковим. До речі, читати та поширювати заборонений в СРСР самвидав майбутній правозахисник почав ще у шкільні роки.
    У 1989 році Захаров став співголовою харківського правозахисного товариства «Меморіал». У 1990 році обраний депутатом Харківської міської ради і в тому ж році призначений заступником голови міської комісії з питань поновлення прав реабілітованих.
    У 1991 році, одночасно виконуючи обов’язки головного редактора журналу «Права людини в Україні», організував Харківську правозахисну групу (ХПГ). Досить швидко вона перетворилася на одну з найавторитетніших вітчизняних правозахисних організацій. У 1998 році ХПГ була нагороджена Премією Європейського Союзу та США «За демократію та громадянське суспільство» - за активну роботу з просвіти прав людини, аналіз ситуації з правами людини в Україні та за правову допомогу сотням конкретних людей, чиї права були порушені. порушено. Обіймає посаду співголови ХПГ.
    З 1989 року Захаров є членом Московської Гельсінської групи, з 1995 року - Міжнародного товариства прав людини (Українська секція), з 2003 року - Української Інтернет-спільноти. У 2004 році став головою правління Української Гельсінської спілки з прав людини, зараз є членом правління.
    З 2000 року відомий правозахисник редагує тижневик «Права людини». З 1987 року опублікував понад 150 власних праць з питань прав людини в Україні, Росії, Литві, Німеччині, Франції, США, Данії, Польщі.
    У 2014-2015рр - призначено за квотою Президента України члена Конкурсної комісії, до повноважень якого входило подання кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро України .

КОМЕНТАРІ •