Těch 9000cyklů je vyhnaných hlavně jinou metodikou měření. Výrobce je udává při využívané kapacitě 80%, což udávají rozsah 2,8-3,55V při trvalém 0,5C. Proto také v tomto rozsahu napětí dosahuje pouze 80% DOD, jak udává. To článek výrazně šetří. Naopak např. EVE LF280K udává rozsah 2,5-3,65V při 0,5C , ale těch 3,65V drží až do 0,05C. Tedy snaží se využívat při cyklu celou kapacitu, což je pro článek nejvíce stresující. Klidně bych si tipnul, že EVE by těch 9000cyklů dalo také při stejné metodice. Hlavně je to ale jedno, protože nikdo to doma normálně neucykluje. 😀
Kolego, máte pravdu, že EVE jsou kvalitní, nicméně ten rozsah napětí ukazuje využití tak 98-99% celkové kapacity. Opravdu zde není žádný velký háček nebo podvod. V praxi bohužel baterky nechladíme a hlavně často nestahujeme. A to jsou důležité další dva faktory o kterých bude hned další video.
@@electronpower2758 Výrobce CALB píše 9000 Cycles (80%DOD) .Tedy není to 98-99% . On je prostě asi nabíjí a vybíjí trvale 0,5C a když se napětí dostane mimo rozsah 2,8-3,55V , tak to ukončí.Žádné postupné snižování proudu. Proto mu vychází pouze 80%.
Pokud budete dobíjet lifepo4 baterie dáte mi za pravdu, že při 3.55V již má tak 97% nabití za sebou. Těch 80% DOD CALB ale ve svém originálním datasheetu nemá. Je to jakási fabrikace kterou jsem viděl na několika strankach na netu ale ne v jeho datasheetu. Já vždy koukám na originální údaje od výrobce a z čínského jazyka mám udělaný google překlad. Na netu jsem viděl různé nesmysly a je důležité jít k prvotnímu zdroji a porovnávat podobné s podobným. 3.55V a 3.65V jsou od sebe 3% v kapacitě. Máte pravdu že nevíme jak výrobce testuje pokud nám to nenapíše a nechává zde tento prostor k interpretaci. Eve podmínky upřesňuje a končí nabíjení při 0.05C, asi jeste napisu vyrobci at upresni podminky, jestli mi tedy odpovi . @@TomH519
@@electronpower2758 Pokud bude napětí 3.55V při nabíjení 140A, tak SOC bych viděl dost méně než 97%. Ale určit rozdíl v kapacitě mezi 3,55V a 3.65V bez znalostí dalších podrobností nabíjení nelze. Důležité je především, jakým proudem je článek ještě nabíjen a jaký má vnitřní odpor. A u proudu je uvedenou pouze 0,5C . Proto mi tam i sedělo uváděné DOD 80%. Ale počkáme, jak se k tomu postaví výrobce a jestli zveřejní přesně metodiku cyklu.
Jinak těch 9000 cyklů stejně musí být přes pc prohnané, protože kdyby to mělo 0,5C takže 4h na jeden cyklus, tak to je 6 cyklů za den x 365 a museli by to testovat tak 5 let. :D To už ten článek zestárne po technické stránce, protože bude nějaký novější.
umi seplos i 24V? mam levny inventor easun 3 kw z fotovoltaikou zacinam zatim mam nachystane olovo bylo to dost levné za šrot cenu se bezvaparametry z kamionu.
Nazdar. Nazdar. Akurát sa hrajem s meničom bez zataze. Venuje sa mi sofar chalan priamo z podpory. Napojil som nanho 30ks Parkside 8ah baterii. Treba nastaviť terarian a potom už len batériu parametre batérie nastaviť. Máš skúsenosti. Čo mám naštudované potrebujem mať master a slave bms. Rad by som wifi riešenie aby som to vedel pozrieť bez vizuálneho prístupu. Keby bms malo systém aj Cloud to by bolo super. Ťažko hľadať špeciality. Chcem si poskladať 160s batériu keď by sa dalo 220s. To je max na sofar hyd 20k. Máš nejaký smer kam sa pozrieť.
Jeje ! Spojování baterií do série bez správného zabezpečení a monitoringu je vysoce rizikové . Každý článek v sériovém zapojení musí být pečlivě monitorován a chráněn, zejména kvůli různým napěťovým odchylkám, které mohou vznikat při nabíjení a vybíjení. Nerovnováha mezi články může způsobit přetížení nebo podpětí, což vede k přehřátí, požáru . Pro domácí použití je bezpečnější zvážit nízkonapěťové systémy s odpovídajícím měničem, protože pracují s nižšími napětími, což zmenšuje riziko vzniku nebezpečných situací. Kromě správného zapojení je klíčové mít kvalitní Battery Management System (BMS), který sleduje stav každého článku a zajišťuje vyvážené nabíjení i vybíjení. Správné zabezpečení a monitoring je zcela nezbytny a neměl by se podceňovat, protože stabilita a bezpečnost celé baterie závisí na správné ochraně každého článku.
Chápu děláte si reklamu, ale tohle není špička , to raději Winstron. A aktivní balancér to nemyslíte vážně, pořádné aktivní balancery dělal pan ing.Kolařík, ale už je přestal nabízet. Jediná náhrada za ně je odporový balancér, mají je na gwlpower. Jo a ještě něco ,pokud balancujete články tak by se vždy měli nechat sednou ,zpátky na napětí kolem 3.35 aspoň. Tímhle stylem ty články dostávají hrozně na zadek... a brzo odejdou... Ale jinak hodně úspěchu
Víte, od doby Winston se pokrok nezastavil. A já tu Winstony měl. Pánovi jsem 3 velké, neskutečně těžké rozvodnice komplet předělával a dodělával i kompresi . Předělával jsem je na Seplos, aby to pracovalo s Victronem. Půlka hmotnosti je plast a platíte za něj. Byli nad sebou, takže přístup byl naprosto žalostný. Každý máme své zkušenosti a předáváme zkušenosti, něco je reklama,zbytek váš čas a tak to chodí. K tématu...Aktivní balancer je skvělá věc, zejména takový, který efektivně balancuje na vrcholu a tak za doslova pár minut srovná články. Balancovat pod 3.38V, někdo dokonce říká pod 3.4V opravdu smysl nedává, protože jste už v pásmu ploché křivky a balancer už podle napětí nemůže správně určit kapacitu v článku. Účelem balancování je aby všechny články byli plné když je na baterce 100%. To nemusí být ani při 3.65V. Dá se to navolit a tím baterky šetřit. Tím rychlým dorovnáním se velmi rychle ukončí nabíjecí cyklus a baterka si odpočine, protože bms vydá povel invertorů a řekne mu, teď mě už jen vybíjej. Tato funkce se u Seplos jmenuje Intermitent charging fuction a je nastavena volitelně na 96%. To znamená, že baterka poklesne ze 100% na 96% a nedělá mikrocykly mezi 99 a 100%. Všechna tato opatření dokáží článek šetřit. Jak krátké a efektivní balancování tak předcházení držení baterky na 100%.
Teď jste mě pobavil....😃 Polovina plast, to je tím že výrobce premejsli nad bezpečností třeba, článek musí být izolovaný...ale polovina plast tam vážně není. Vy tam musíte dávat nějaké destičky a bát se aby se někde něco neodrelo aby tam nevznikl skrýt, to Winstron nemusí řešit, protože je bezpečnější a má lepší ciklivost, protože používá jinou technologií. Podívejte se z čeho se články vyrábějí. A koukám že vy vubec nic nevíte . Já mluvil o balancování článku a že se musejí po balancování vzdy nechat sednout a ustalit, tak to asi moc nevíte. Ten vaše bms vyjede na vysoké napětí třeba 3,50 a ihned třeba začne z článku odebrat proud, a to je špatně a ničí to články. Musí se vždy zbalancovat na třeba 3,60 a aktivní balancér se snaží stovnat články na setinu voltu, když se tak stane a články jsou nabyté, musejí se nechat články ustálit , tak zvane aby napětí článku sama klesla na třeba těch 3,35 jak píšu. Pak jsou články správně zbalancovane a nabyté . A hlavně Winstron články jsou hodně odolné a bezpečné a dokáží vydrželi i 4V aniž by se poškodili. Samozdrejme že se na tohle napětí nebalancujou. A ještě něco, ty články co doporučujeme nemají ani žádnou atestaci a zkoušky, takže takové články si dát domu bych se bál, aby mě někde nazacali hořet, to není sranda. Na UA-cam třeba ukazují kapacitní testy těchto článku, jak po několika ciklech straceji kapacitu...Jak píšete že ty články aby fungovali s Vctronem, co je to za hloupost, ty články nevědí co je tam za zařízení, k tomu zařízení si mužete dat třeba olovo a Victron to neví 😃. Lidi co nic nevědí by se do toho neměli pouštět...spojit články a dát tam nějaké bms a dát si to do aplikace , neznamená že je to správné, dobře a bezpečné...nechtěl bych to doma.
Myslím, že si neprotiřečíme. Vy máte dle vašeho videa Winstony. A Winston tu byl 10 let před CALB. To ale neznamená, že Calb nepochytil podstatu výroby kvalitních článků. Někdo od Winstonu dokonce do CALB přestoupil a očividně se Calbu daří, vždyť je to jeden z největších čínských producentů, pod jejich vládou. Winston dává jistě větší proud, vždyť i 1 Winston váží téměř 2x více než CALB. Myslím, že Winston má napsáno 8000 cyklů. Tipnul bych si, že i Winston za tu dobu zlepšil recepturu, přeci nespí na vavřínech. I jeho robustnost je plus. Ale ono to v tom světě je tak, že jeden něco vymyslí, a další to prostě zkopírují. Důležité je, že články teď stojí méně než třeba před rokem a kvalita a kapacita jde nahoru, a to ve stejné velikosti. Každý si vybere co si v té své době zkrátka může koupit. Děkuju i za nesouhlasné příspěvky. To nás malinko posouvá a nutí premyslet.! Ikdyz přesně to, co říkáte s balancováním právě tento balancer umí. Balancovat od určitého napětí, kde to dává smysl. Ale ne uz na 3.35V.A to co pisete presne Seplos dela. Nedrzi clanky dloho na 3.60V a jeste se to da klidne snizit na3.55- 3.5V. Za me take vporadku. @@petrnovak131
@@petrnovak131 1.) Čtete si po sobě příspěvky, než je odešlete? Domnívám se, že nikoliv. 2.) Nejsem příznivce útočného tónu. Preferuji klidnou, technickou argumentaci. O útočné lidi, kteří píší jako tatar se nezajímám a jejich argumentaci nelze brát jako relevantní.
Děkuji, do budoucna bych video s nastavením Seplosu uvítal 🙂
Super at se daří
Na kolik vyjde tento set co nabízete prosím ?
Nevidel som v tých možnostiach komunikácie Huawei, komunikuje to aj s meničom SUN2000-3-10KTL-M1?
Jistě fajn měnič ale drahé baterky a vysokonapěťové. Já dělám jen nízkonapěťové. S pozdravem!
❤
Uz som videl na alibabe LTO prismaric 2,2V 155 Ah
dobry den, je na vas prosim kontakt ? A da se od vas koupit napr. baterie nebo menic ?
Ano, dělám baterky na plný úvazek, na Bazosi hledejte 14.3KWH s tečkou v čísle a napište mi, díky Pavel
Těch 9000cyklů je vyhnaných hlavně jinou metodikou měření. Výrobce je udává při využívané kapacitě 80%, což udávají rozsah 2,8-3,55V při trvalém 0,5C. Proto také v tomto rozsahu napětí dosahuje pouze 80% DOD, jak udává. To článek výrazně šetří. Naopak např. EVE LF280K udává rozsah 2,5-3,65V při 0,5C , ale těch 3,65V drží až do 0,05C. Tedy snaží se využívat při cyklu celou kapacitu, což je pro článek nejvíce stresující. Klidně bych si tipnul, že EVE by těch 9000cyklů dalo také při stejné metodice.
Hlavně je to ale jedno, protože nikdo to doma normálně neucykluje. 😀
Kolego, máte pravdu, že EVE jsou kvalitní, nicméně ten rozsah napětí ukazuje využití tak 98-99% celkové kapacity. Opravdu zde není žádný velký háček nebo podvod. V praxi bohužel baterky nechladíme a hlavně často nestahujeme. A to jsou důležité další dva faktory o kterých bude hned další video.
@@electronpower2758 Výrobce CALB píše 9000 Cycles (80%DOD) .Tedy není to 98-99% . On je prostě asi nabíjí a vybíjí trvale 0,5C a když se napětí dostane mimo rozsah 2,8-3,55V , tak to ukončí.Žádné postupné snižování proudu. Proto mu vychází pouze 80%.
Pokud budete dobíjet lifepo4 baterie dáte mi za pravdu, že při 3.55V již má tak 97% nabití za sebou. Těch 80% DOD CALB ale ve svém originálním datasheetu nemá. Je to jakási fabrikace kterou jsem viděl na několika strankach na netu ale ne v jeho datasheetu. Já vždy koukám na originální údaje od výrobce a z čínského jazyka mám udělaný google překlad. Na netu jsem viděl různé nesmysly a je důležité jít k prvotnímu zdroji a porovnávat podobné s podobným. 3.55V a 3.65V jsou od sebe 3% v kapacitě. Máte pravdu že nevíme jak výrobce testuje pokud nám to nenapíše a nechává zde tento prostor k interpretaci. Eve podmínky upřesňuje a končí nabíjení při 0.05C, asi jeste napisu vyrobci at upresni podminky, jestli mi tedy odpovi . @@TomH519
@@electronpower2758 Pokud bude napětí 3.55V při nabíjení 140A, tak SOC bych viděl dost méně než 97%. Ale určit rozdíl v kapacitě mezi 3,55V a 3.65V bez znalostí dalších podrobností nabíjení nelze. Důležité je především, jakým proudem je článek ještě nabíjen a jaký má vnitřní odpor. A u proudu je uvedenou pouze 0,5C . Proto mi tam i sedělo uváděné DOD 80%. Ale počkáme, jak se k tomu postaví výrobce a jestli zveřejní přesně metodiku cyklu.
Jinak těch 9000 cyklů stejně musí být přes pc prohnané, protože kdyby to mělo 0,5C takže 4h na jeden cyklus, tak to je 6 cyklů za den x 365 a museli by to testovat tak 5 let. :D To už ten článek zestárne po technické stránce, protože bude nějaký novější.
Nějaké odkaze na baterie prosím?
paja50naseznamu, ctu to az ted
Nemoh by jste napsat, kde jste ty články koupil? Zrovna něco scháním na chatu.
Zkuste Aliexpress, ja je mam od sveho zdroje z Ciny a ve vetsim mnozstvi.Pro male mnozstvi zkuste Bazos, na chatu zkuste porovnat cenu s Rept a s Eve.
@@electronpower2758 No já měl zrovna zájem o ty 9000x cykolvatelné, jestli to jde jen od vás koupit, tak bych měl zájem.
@@miroslavskalsky1945 podívejte se na Bazoš a hledejte 14.3kwh, s tečkou v čísle a napište mi prosím.
na akú emailovú stránku viem poslať objednávku ??
paja50naseznamu
umi seplos i 24V? mam levny inventor easun 3 kw z fotovoltaikou zacinam zatim mam nachystane olovo bylo to dost levné za šrot cenu se bezvaparametry z kamionu.
neviem najst túto aplikaciu viete mi poradiť ?
aplikaciu na balancer Neeyzabudol som napisať 🙂
Enerkey , stejne pro Android a Apple
@@electronpower2758 velmi pekne ďakujem este som videl že používaťe balancer NEEY ani tam neviem zohnať aplikáciu poradíte mi ???
@@electronpower2758 dakujem všetko funguje
Nazdar.... Bluetooth je velmi neprakticke riesenie... Neexistuju balanzer s wifi?
100 balance bms
Chcem si urobiť 160s batériu solárny menič Sofar hybrid. Poradiš mi ktorý výrobca má dobrú bms?
@@SolarPanel-l5l Daly BMS 100 Balance. Na AliExpress ho seženeš od 1300 Kč.
Nazdar. Nazdar. Akurát sa hrajem s meničom bez zataze. Venuje sa mi sofar chalan priamo z podpory. Napojil som nanho 30ks Parkside 8ah baterii. Treba nastaviť terarian a potom už len batériu parametre batérie nastaviť. Máš skúsenosti. Čo mám naštudované potrebujem mať master a slave bms. Rad by som wifi riešenie aby som to vedel pozrieť bez vizuálneho prístupu. Keby bms malo systém aj Cloud to by bolo super. Ťažko hľadať špeciality. Chcem si poskladať 160s batériu keď by sa dalo 220s. To je max na sofar hyd 20k.
Máš nejaký smer kam sa pozrieť.
Jeje ! Spojování baterií do série bez správného zabezpečení a monitoringu je vysoce rizikové . Každý článek v sériovém zapojení musí být pečlivě monitorován a chráněn, zejména kvůli různým napěťovým odchylkám, které mohou vznikat při nabíjení a vybíjení. Nerovnováha mezi články může způsobit přetížení nebo podpětí, což vede k přehřátí, požáru .
Pro domácí použití je bezpečnější zvážit nízkonapěťové systémy s odpovídajícím měničem, protože pracují s nižšími napětími, což zmenšuje riziko vzniku nebezpečných situací. Kromě správného zapojení je klíčové mít kvalitní Battery Management System (BMS), který sleduje stav každého článku a zajišťuje vyvážené nabíjení i vybíjení. Správné zabezpečení a monitoring je zcela nezbytny a neměl by se podceňovat, protože stabilita a bezpečnost celé baterie závisí na správné ochraně každého článku.
Chápu děláte si reklamu, ale tohle není špička , to raději Winstron. A aktivní balancér to nemyslíte vážně, pořádné aktivní balancery dělal pan ing.Kolařík, ale už je přestal nabízet. Jediná náhrada za ně je odporový balancér, mají je na gwlpower. Jo a ještě něco ,pokud balancujete články tak by se vždy měli nechat sednou ,zpátky na napětí kolem 3.35 aspoň. Tímhle stylem ty články dostávají hrozně na zadek... a brzo odejdou...
Ale jinak hodně úspěchu
Víte, od doby Winston se pokrok nezastavil. A já tu Winstony měl. Pánovi jsem 3 velké, neskutečně těžké rozvodnice komplet předělával a dodělával i kompresi . Předělával jsem je na Seplos, aby to pracovalo s Victronem. Půlka hmotnosti je plast a platíte za něj. Byli nad sebou, takže přístup byl naprosto žalostný. Každý máme své zkušenosti a předáváme zkušenosti, něco je reklama,zbytek váš čas a tak to chodí. K tématu...Aktivní balancer je skvělá věc, zejména takový, který efektivně balancuje na vrcholu a tak za doslova pár minut srovná články. Balancovat pod 3.38V, někdo dokonce říká pod 3.4V opravdu smysl nedává, protože jste už v pásmu ploché křivky a balancer už podle napětí nemůže správně určit kapacitu v článku. Účelem balancování je aby všechny články byli plné když je na baterce 100%. To nemusí být ani při 3.65V. Dá se to navolit a tím baterky šetřit. Tím rychlým dorovnáním se velmi rychle ukončí nabíjecí cyklus a baterka si odpočine, protože bms vydá povel invertorů a řekne mu, teď mě už jen vybíjej. Tato funkce se u Seplos jmenuje Intermitent charging fuction a je nastavena volitelně na 96%. To znamená, že baterka poklesne ze 100% na 96% a nedělá mikrocykly mezi 99 a 100%. Všechna tato opatření dokáží článek šetřit. Jak krátké a efektivní balancování tak předcházení držení baterky na 100%.
Teď jste mě pobavil....😃
Polovina plast, to je tím že výrobce premejsli nad bezpečností třeba, článek musí být izolovaný...ale polovina plast tam vážně není. Vy tam musíte dávat nějaké destičky a bát se aby se někde něco neodrelo aby tam nevznikl skrýt, to Winstron nemusí řešit, protože je bezpečnější a má lepší ciklivost, protože používá jinou technologií. Podívejte se z čeho se články vyrábějí. A koukám že vy vubec nic nevíte . Já mluvil o balancování článku a že se musejí po balancování vzdy nechat sednout a ustalit, tak to asi moc nevíte. Ten vaše bms vyjede na vysoké napětí třeba 3,50 a ihned třeba začne z článku odebrat proud, a to je špatně a ničí to články. Musí se vždy zbalancovat na třeba 3,60 a aktivní balancér se snaží stovnat články na setinu voltu, když se tak stane a články jsou nabyté, musejí se nechat články ustálit , tak zvane aby napětí článku sama klesla na třeba těch 3,35 jak píšu. Pak jsou články správně zbalancovane a nabyté . A hlavně Winstron články jsou hodně odolné a bezpečné a dokáží vydrželi i 4V aniž by se poškodili. Samozdrejme že se na tohle napětí nebalancujou. A ještě něco, ty články co doporučujeme nemají ani žádnou atestaci a zkoušky, takže takové články si dát domu bych se bál, aby mě někde nazacali hořet, to není sranda. Na UA-cam třeba ukazují kapacitní testy těchto článku, jak po několika ciklech straceji kapacitu...Jak píšete že ty články aby fungovali s Vctronem, co je to za hloupost, ty články nevědí co je tam za zařízení, k tomu zařízení si mužete dat třeba olovo a Victron to neví 😃. Lidi co nic nevědí by se do toho neměli pouštět...spojit články a dát tam nějaké bms a dát si to do aplikace , neznamená že je to správné, dobře a bezpečné...nechtěl bych to doma.
Myslím, že si neprotiřečíme. Vy máte dle vašeho videa Winstony. A Winston tu byl 10 let před CALB. To ale neznamená, že Calb nepochytil podstatu výroby kvalitních článků. Někdo od Winstonu dokonce do CALB přestoupil a očividně se Calbu daří, vždyť je to jeden z největších čínských producentů, pod jejich vládou. Winston dává jistě větší proud, vždyť i 1 Winston váží téměř 2x více než CALB. Myslím, že Winston má napsáno 8000 cyklů. Tipnul bych si, že i Winston za tu dobu zlepšil recepturu, přeci nespí na vavřínech. I jeho robustnost je plus. Ale ono to v tom světě je tak, že jeden něco vymyslí, a další to prostě zkopírují. Důležité je, že články teď stojí méně než třeba před rokem a kvalita a kapacita jde nahoru, a to ve stejné velikosti. Každý si vybere co si v té své době zkrátka může koupit. Děkuju i za nesouhlasné příspěvky. To nás malinko posouvá a nutí premyslet.!
Ikdyz přesně to, co říkáte s balancováním právě tento balancer umí. Balancovat od určitého napětí, kde to dává smysl. Ale ne uz na 3.35V.A to co pisete presne Seplos dela. Nedrzi clanky dloho na 3.60V a jeste se to da klidne snizit na3.55- 3.5V. Za me take vporadku. @@petrnovak131
@@petrnovak131 1.) Čtete si po sobě příspěvky, než je odešlete? Domnívám se, že nikoliv.
2.) Nejsem příznivce útočného tónu. Preferuji klidnou, technickou argumentaci. O útočné lidi, kteří píší jako tatar se nezajímám a jejich argumentaci nelze brát jako relevantní.