Живу в США, готую сир щотижня. Проблема не в молоці, а в заквасці. Треба будь які кисломолочні продукти без добавок з коротким терміном поидатності: сметана, йогурт, маслянка (buttermilk). Для початку я провела експеримент: скипятила 3 кастрюльки по 0.5 л молока, охолодила до теплого, заквасила всіма доступними заквасками. Почекала 12- 24 години, записала час через який кожна сквасилася. Та закваска, на якій кисляк ріжеться ножем, найкраща. Та, яка довше квасилася, дає кисліший сир. Далі порізала згустки, відігріла всі на плиті на малому вогні, без перемішування, охолодила, вийняла шумовкою згустки шматками на муслінову серветку, постелену на друшляк. Почекала поки стече пару годин. Якщо нема чогось типу марлі чи мусліну, згодиться ріденький немахровий білий посудний рушник. Скуштувала всі варіанти, вибрала сир який до смаку
Анічка, привіт Вам з Кропивницького🧡 Розкажіть і про домашніх тварин,господарства/городи, страви традиційні, як свята проходять, як в домі люди обставляють, що дивляться і слухають, чи читають і що дарують. Дуже цікаво. Ви говорите,як дикторка,мовлення поставлене прям супер🧡. Слухаю в запій)). А ще,прошу, розкажіть про фарби для волосся,зачіски,косметос і ,особливо, парфуми мєсні. Дякую. Дууууже цікаво👍
таке відчуття, що ви розказуєте про мене та гречку😆 але в Сирії мені теж вистачає 1 кг на рік) бо чоловік її не їсть. а так 10 з 10 потраплянь,все так само як в Марокко) і російський магазин, куди не йду принципово)
Ви мене здивували - 😊 ви наче розповідаєте про Ізраїль та їхній стиль життя. Не на 100%, але %на 85-90. І стиль життя і ментальність і ще багато чого. І "ханут" також і на івріті значить "лавка, маленький магазинчик, ларьок". Дякую вам за ваше відео та за вашу життєву позицію. Пробуйте робити сир з кисломолочних напоїв ( чи густих йогуртів). В Ізраїлі такі йогурти називаються "ешель",нагадує густе кисле молоко. З нього виходить гарний кисломолочний сир, дуже ніжний.
завжди була певна, що желатин роблять із рогатої худоби... А взагалі, давно впевнилася, що харчування в Україні відмінне та різноманітне (хоч і дороге): в нас є стількі всього смачного власного, напиклад, то й же кріп та солодощі, та ще й завозять багато чого іноземного, а іноді екзотичного, типу лососів, кунжутного масла та усіляких маракуй
в Німеччині є зефір у російських магазинах, але дорогий. у нашому місті хожу в той магазин, хозяї якого з Вінниці. тут теж немає вишні та смородини. а от гречку купую в арабських магазинах. у продажу є німецьки цукерки, один в один корівка, за смаком більш уварені. цікаво - хто в кого спер, німці у совка, чи як завжди совок. а взагалі, в Німеччині все не пахне. в бузок, жасмін чи гіацинт треба морду всунути, щоб запах відчути. немає запаху річки, снігу, мокрого листя після дощу, грибного запаху прілого листя. + те, що поганих запахів теж обмаль
Я возила дітям у Францію (коли вони виїхали на початку війни) зефір, там теж його немає. Потім передавала родичами і друзями. Теж в магазинах не всі продукти схожі на наші, хоча країна європейська.
Ви недооцінюєте желе. Я нещодавно була в Тайланді. Там реально культ желатину. Дуже багато різних напоїв, в яких плавають шматочки дуже густого желе. Це колаген. Наші суглоби. Також цікаво, що і в Таї не знайти оселедця, гречки, зефіру і творогу.
Є рецепт творогу із зеленої гречки, говорять що дуже схоже на наш творог ❤ І готується легко - гречка замочується(треба її прлростити чи ні не пам'ятаю), потім перебивається трохи блендером, додаються кокосові сливки і ягоди для кислинки.
Мені якось у Фінляндії не вистачало соняшникового насіння ... Так, дивно:) от люблю полузкати :) якось мама мені навіть у посилку поклала :) але потім в Естонському кому магазині знайшла бажане насіння. Закупаю пачками. що цікаво гречку та зефір я теж не дуже любила в Україні. А тут... До речі, в тому ж самому Естонському магазині продається український зефір, який із задоволенням купляю. Гречку теж у них смачну купую. Якось так. Фінляндія, звичайно, не Марокко . Сюди українські товари якось краще доходять. І на полиці звичайних магазинів потроху теж.
Довгий час живу в арабській країні.Не вистачає зефіру,бубликів,кропу(він у мене не дуже росте),вишень і кущових ягід,сметани,чорного хлібу. Добре,що гречка є у продажу,кисломолочний сир і майонез роблю сама.
Бублики: 150 мл води, 150 мл молока, 40 г топленого масла, 2 ст.л. цукру, 0.5 ч.л. солі, 2 .5 ч.л. сухих дріжджів, 500 г борошна (або менше, не треба забивати тісто). Замісити, дати підійти, 1 раз обмяти, ще дати підійти. Розділити на порції, скатати кульки, дати відпочити їм і собі 10 хв. Зробити ковбаски, зліпити кінці в бублик. Залишити на 10 хв, тим часом налити в широку кастрюлю води і скипятити. Приготувати деко. Увімкнути духовку на 180 град. Бублики кидати по одному в киплячу воду, дати сплисти, виловити і на деко, посипати маком. Як всі обварите, пекти 15-20 хв, залежно від духовки. Я частину не обварюю, люблю так, змащую молоком або без нічого печу.
за гречкою сумують, напевно, всі українці в еміграції (чи в евакуації за кордоном). Пам'ятаю, як мені не вистачало її в Ізраїлі. А от з цукерками/шоколадом і копченостями - то ви здивували! До речі, ханут в Ізраїлі - теж магазин. Ще цікаво, як там, в Марокко, з тортами, тістечками? Є такі щоб схожі на європейські? Бо приміром, в Туреччині роблять багато такого, воно все гарне - але не смачне. Як на мене, через надмірну кількість цукру та смакових добавок, есенцій.
до 7.10.23р. у Бат-Ямі, наприклад, в Старому Яффо, Рішоні, Холоні, Реховоті тої гречки було повно! різних виробників причому. також повно було Торчину нашого, Рошену, Чумака та багато чого. навіть якась молочка була до нашої війни 22р.. от про майонез геть забула, бо тоді і в Україні купляли тільки Hochland.
В Мароко зараз багато гречки, у нас в Кенітрі по 35 дх/кг, на базарі у продавців круп, кріп росте тут самосієм, в полях, десь у березні-квітні, збираємо оберемками
Думаю все залежить від міста в Бені-Меллалі гречки немає, тому я замовляла її просто в інтернеті. С приводу кропу дякую, зверну увагу на поля може щось і знайду.
Я не вживаю желатин. Але якщо треба щось загустити, то використовую картопляний крохмаль. Застигає і стає тверде, як желе. Наприклад, полуниця подрібнена в блендері, сік з полуниці, цукор і крохмаль. Нагріла. Покипіло хвилину. Охолонуло і готово.
Вишня! Та сама фігня і в Польщі. Не розумію, в чому проблема з вишнею?! В дитинстві як приїхала до бабусі, то старі вишні були і столовою, і дитячим майданчиком, і колискою😊 наїжся ними так аж скули зводить! Мама останній раз була в селі літом перед війною, тобто майже 4 роки тому і казала, що біда х вишнями. Дерева хворіють, листя жовтіє, а плоди не встигають дозріти, а ніби зсихаються ще на дереві. Думаю, що культура вишень - щось дуже українське і старовинне... Тільки страшно, що ми втрачаємо їх і навіть не помічаємо
В угорщині теж вишні лише в промислових садках за парканами. Ніхто понад дворами вишні не садовить😢 Бачила навесні, неподалік одна цвіла, але не вродила. Цвіту рясно було, але шось пішло не так😮 А листковий желатин - просто бомба, дуже класний. Беру в угорщині афоньки(чорниці типу), жменю з цукром+ванілька перебиваю блендером, додаю нежирну сметану(кефір/ йогурт), розмочений желатин - і по формам його. Бо мадяри таке желе як ми - не їдять
Мені в США не вистачає смачних йогуртів, та також сирків в шоколаді, ті що я тут куштувала, несмачні. Я б багато віддала за сирний десерт Машенька! А ще овочі/фрукти, смачні тільки у фермерів. І такої смачної картоплі, як в Україні, тут також нема. Сгущенка не подобається тут, також, купувала кілька разів польську, несмачна.
Немає кріпу?! А я купляю свіжий кріп саме в марроканському магазині ( в Еспанії). Все к нам повивозили😊. Сушених - в кожному супермаркеті. І крупу ( з пшениці) теж купляла в мароканському. ( але продавщиця сказала , що саме зерно з України, фасоаіне в Марроко)
а мені в будь якій країні не вистачає нашої запорізької їстівної крейди! Смішно, але обожнюю її їсти. І кальцій в таблетках взагалі не те. Тільки гризти і тільки справжню, і ще тре знайти щоб не солона, і не гірка і без піску. Така тільки вдома)
Творог продается только в рамадан, на севере полно творога.а когда жила в фесе вообще проблем купить творог не было.там возле дома было 2 молочных магазина
Офіційно він навчався на українській. Але він навчався в Запоріжжі, на той час там більшість говорила російською. І КРОК вони писали російською. Тому українську він навіть не всі слова розуміє.
Дорогенька!!!! То вам це на користь !!! Частини продуктів ,яких вам ге вистачає- просто отрута!!!!!! Я живу в Україні і не їм сосисок,ковбаси,копченостей. А шубу не готую вже 10 років.А я вдвічі за вас старша😂😂😂 Кидайте ті совдепівські звички.
Ви дуже гарна жінка.Цікава розповідь.Шкода,що вона трошки монотонна у подачі.Нажаль,завдяки цьому губиться (не сприймається) частина розповіді.Успіхів вам.
Живу в США, готую сир щотижня. Проблема не в молоці, а в заквасці. Треба будь які кисломолочні продукти без добавок з коротким терміном поидатності: сметана, йогурт, маслянка (buttermilk). Для початку я провела експеримент: скипятила 3 кастрюльки по 0.5 л молока, охолодила до теплого, заквасила всіма доступними заквасками. Почекала 12- 24 години, записала час через який кожна сквасилася. Та закваска, на якій кисляк ріжеться ножем, найкраща. Та, яка довше квасилася, дає кисліший сир. Далі порізала згустки, відігріла всі на плиті на малому вогні, без перемішування, охолодила, вийняла шумовкою згустки шматками на муслінову серветку, постелену на друшляк. Почекала поки стече пару годин. Якщо нема чогось типу марлі чи мусліну, згодиться ріденький немахровий білий посудний рушник. Скуштувала всі варіанти, вибрала сир який до смаку
Анічка, привіт Вам з Кропивницького🧡 Розкажіть і про домашніх тварин,господарства/городи, страви традиційні, як свята проходять, як в домі люди обставляють, що дивляться і слухають, чи читають і що дарують. Дуже цікаво. Ви говорите,як дикторка,мовлення поставлене прям супер🧡. Слухаю в запій)). А ще,прошу, розкажіть про фарби для волосся,зачіски,косметос і ,особливо, парфуми мєсні. Дякую. Дууууже цікаво👍
таке відчуття, що ви розказуєте про мене та гречку😆 але в Сирії мені теж вистачає 1 кг на рік) бо чоловік її не їсть.
а так 10 з 10 потраплянь,все так само як в Марокко) і російський магазин, куди не йду принципово)
Дякую за змістовне відео. Дуже цікаво. Завжди чекаю на ваші нові відео. Дай Боже вам щастя, Ганнуся
Лайк в підтримку каналу.Київ.
Ви мене здивували - 😊 ви наче розповідаєте про Ізраїль та їхній стиль життя. Не на 100%, але %на 85-90. І стиль життя і ментальність і ще багато чого. І "ханут" також і на івріті значить "лавка, маленький магазинчик, ларьок". Дякую вам за ваше відео та за вашу життєву позицію. Пробуйте робити сир з кисломолочних напоїв ( чи густих йогуртів). В Ізраїлі такі йогурти називаються "ешель",нагадує густе кисле молоко. З нього виходить гарний кисломолочний сир, дуже ніжний.
завжди була певна, що желатин роблять із рогатої худоби... А взагалі, давно впевнилася, що харчування в Україні відмінне та різноманітне (хоч і дороге): в нас є стількі всього смачного власного, напиклад, то й же кріп та солодощі, та ще й завозять багато чого іноземного, а іноді екзотичного, типу лососів, кунжутного масла та усіляких маракуй
Аню, розкажіть при нагоді, що в Марокко їдять) Дуже цікаво)))
в Німеччині є зефір у російських магазинах, але дорогий. у нашому місті хожу в той магазин, хозяї якого з Вінниці. тут теж немає вишні та смородини. а от гречку купую в арабських магазинах. у продажу є німецьки цукерки, один в один корівка, за смаком більш уварені. цікаво - хто в кого спер, німці у совка, чи як завжди совок. а взагалі, в Німеччині все не пахне. в бузок, жасмін чи гіацинт треба морду всунути, щоб запах відчути. немає запаху річки, снігу, мокрого листя після дощу, грибного запаху прілого листя. + те, що поганих запахів теж обмаль
😮жах, якась дуже сумна історія. Як це жити без запахів😢
А польських магазинів не має? Десь має бути у вашому місті, там кращий асортимент
То може у вас пост-ковід? Бо все нормально в Німеччині з запахами, як і в будь-якому іншому місці. Це ж вам не якась паралельна реальність
@@ravenglebsky9404 ні) багато хто також це помітив. Бузок, жасмін пахне лише поруч, а не як у нас, що голова паморочиться
Так, німецькі продукти гірші за смаком, ніж українські, як на мене. Усе рафіноване, збіднене.
Дякую за цікавий контент! Якщо можна більше відео на вулицях, якісь локації, ринки, торгові центри. Чи може там забороняють зйомки?
Яловичий желатин вважається навіть кращим за свинячий, тому робіть на ньому желе чи холодець без остраху
Каб зрабіць твораг, можна замарозіць кефір і пазней яго размарожваць у марлі. Будзе падобны да пасты, як варыянт.
цікаво буде спробувати
Так кефіру теж мабуть немає
цікаво дуже за Марокко,дякую за українську,моя підписка!
Теж підписалася ( не відразу) тому, що канал україномовний. Насправді цікаво)
Я возила дітям у Францію (коли вони виїхали на початку війни) зефір, там теж його немає. Потім передавала родичами і друзями. Теж в магазинах не всі продукти схожі на наші, хоча країна європейська.
Там в польських магазинах може бути.
Розкажіть будь ласка, чи є щось таке з української кухні чи кулінарії, що сподобалось вашому чоловікові чи родині, якщо звісно вони це куштували
Ви недооцінюєте желе. Я нещодавно була в Тайланді. Там реально культ желатину. Дуже багато різних напоїв, в яких плавають шматочки дуже густого желе. Це колаген. Наші суглоби. Також цікаво, що і в Таї не знайти оселедця, гречки, зефіру і творогу.
Згодна. Желе дуже корисне.
Дякую, дуже вас приємно та цікаво слухати !
Хай щастить 💐
Є рецепт творогу із зеленої гречки, говорять що дуже схоже на наш творог ❤
І готується легко - гречка замочується(треба її прлростити чи ні не пам'ятаю), потім перебивається трохи блендером, додаються кокосові сливки і ягоди для кислинки.
Мені якось у Фінляндії не вистачало соняшникового насіння ... Так, дивно:) от люблю полузкати :) якось мама мені навіть у посилку поклала :) але потім в Естонському кому магазині знайшла бажане насіння. Закупаю пачками. що цікаво гречку та зефір я теж не дуже любила в Україні. А тут... До речі, в тому ж самому Естонському магазині продається український зефір, який із задоволенням купляю. Гречку теж у них смачну купую. Якось так. Фінляндія, звичайно, не Марокко . Сюди українські товари якось краще доходять. І на полиці звичайних магазинів потроху теж.
Майонез можна робити самому і зефір також, є рецепти в ютубі.
Цікаве відео наче побувала в Марокко.
з Марокко до Іспанії не далеко, там буде і ковбаска, і свинячі вироби, і хамон, і купа сирів)
На Амазон замовляю гречку та чай Lovare 😀можливо в Марокко також є амазон чи якийсь схожий сайт🥹
І суміші спецій 😌
Дякую, дуже цікаво❤
Довгий час живу в арабській країні.Не вистачає зефіру,бубликів,кропу(він у мене не дуже росте),вишень і кущових ягід,сметани,чорного хлібу. Добре,що гречка є у продажу,кисломолочний сир і майонез роблю сама.
Бублики: 150 мл води, 150 мл молока, 40 г топленого масла, 2 ст.л. цукру, 0.5 ч.л. солі, 2 .5 ч.л. сухих дріжджів, 500 г борошна (або менше, не треба забивати тісто). Замісити, дати підійти, 1 раз обмяти, ще дати підійти. Розділити на порції, скатати кульки, дати відпочити їм і собі 10 хв. Зробити ковбаски, зліпити кінці в бублик. Залишити на 10 хв, тим часом налити в широку кастрюлю води і скипятити. Приготувати деко. Увімкнути духовку на 180 град. Бублики кидати по одному в киплячу воду, дати сплисти, виловити і на деко, посипати маком. Як всі обварите, пекти 15-20 хв, залежно від духовки. Я частину не обварюю, люблю так, змащую молоком або без нічого печу.
за гречкою сумують, напевно, всі українці в еміграції (чи в евакуації за кордоном). Пам'ятаю, як мені не вистачало її в Ізраїлі. А от з цукерками/шоколадом і копченостями - то ви здивували! До речі, ханут в Ізраїлі - теж магазин.
Ще цікаво, як там, в Марокко, з тортами, тістечками? Є такі щоб схожі на європейські? Бо приміром, в Туреччині роблять багато такого, воно все гарне - але не смачне. Як на мене, через надмірну кількість цукру та смакових добавок, есенцій.
до 7.10.23р. у Бат-Ямі, наприклад, в Старому Яффо, Рішоні, Холоні, Реховоті тої гречки було повно! різних виробників причому. також повно було Торчину нашого, Рошену, Чумака та багато чого. навіть якась молочка була до нашої війни 22р.. от про майонез геть забула, бо тоді і в Україні купляли тільки Hochland.
В Мароко зараз багато гречки, у нас в Кенітрі по 35 дх/кг, на базарі у продавців круп, кріп росте тут самосієм, в полях, десь у березні-квітні, збираємо оберемками
Думаю все залежить від міста в Бені-Меллалі гречки немає, тому я замовляла її просто в інтернеті. С приводу кропу дякую, зверну увагу на поля може щось і знайду.
Я впевнена, що якби я попала в Марокко, то я б застрягла на ринку зі спеціями😂, я б там усі гроші лишила.
Мені дуже не хватає сільодки 🥹і червоної риби слабосоленоі 🥲
Я не вживаю желатин. Але якщо треба щось загустити, то використовую картопляний крохмаль. Застигає і стає тверде, як желе. Наприклад, полуниця подрібнена в блендері, сік з полуниці, цукор і крохмаль. Нагріла. Покипіло хвилину. Охолонуло і готово.
Агар-агар растительный аналог "желатина", очень полезный
@@Verona_Ramona знаю, але він дорожчий,ніж крохмаль
@@NadiyaFranceva его минус
Вишня! Та сама фігня і в Польщі. Не розумію, в чому проблема з вишнею?! В дитинстві як приїхала до бабусі, то старі вишні були і столовою, і дитячим майданчиком, і колискою😊 наїжся ними так аж скули зводить! Мама останній раз була в селі літом перед війною, тобто майже 4 роки тому і казала, що біда х вишнями. Дерева хворіють, листя жовтіє, а плоди не встигають дозріти, а ніби зсихаються ще на дереві. Думаю, що культура вишень - щось дуже українське і старовинне... Тільки страшно, що ми втрачаємо їх і навіть не помічаємо
А хто,її,рватиме?
@@androidandroid2988 а навіщо їх рвати?
Цього року у нас в Україні, в дніпропетровській області, дуже гарний урожай вишень
В угорщині теж вишні лише в промислових садках за парканами. Ніхто понад дворами вишні не садовить😢 Бачила навесні, неподалік одна цвіла, але не вродила. Цвіту рясно було, але шось пішло не так😮
А листковий желатин - просто бомба, дуже класний. Беру в угорщині афоньки(чорниці типу), жменю з цукром+ванілька перебиваю блендером, додаю нежирну сметану(кефір/ йогурт), розмочений желатин - і по формам його. Бо мадяри таке желе як ми - не їдять
А ви їсьте свинину? Чи так можна? Просто цікаво: чи ви прийняли іслам?
Можна робити кисломолочний сир з молока, додаючи оцет. Але потім потрібно додати кисломолочку якусь
Сумую в Нідерландах за зефіром і ряжанкою❤ а в Польщі з'їла цілий вафельний тортик поки у відпустці була.
Може бути заборона на ввезення насіння. Тому краще бути з цим обережнішим. Якщо можна купити насіння кропу, то краще купити там.
Не так давно сама зробила зефір вперше і мабуть більше не буду,хоча вийшло смачно😉😉😉
Пані,ви помиляєтесь щодо желе .
Справжнє желе на хорошому желатині і соку- дуже корисне.
❤❤❤
Кунжутна халва дуже смачна
Я обожнюю гречку і мені її дуже не вистачає. Пишу з Німеччини
Мені в США не вистачає смачних йогуртів, та також сирків в шоколаді, ті що я тут куштувала, несмачні. Я б багато віддала за сирний десерт Машенька! А ще овочі/фрукти, смачні тільки у фермерів. І такої смачної картоплі, як в Україні, тут також нема. Сгущенка не подобається тут, також, купувала кілька разів польську, несмачна.
Немає кріпу?! А я купляю свіжий кріп саме в марроканському магазині ( в Еспанії). Все к нам повивозили😊. Сушених - в кожному супермаркеті.
І крупу ( з пшениці) теж купляла в мароканському. ( але продавщиця сказала , що саме зерно з України, фасоаіне в Марроко)
У нас у Швеціі також нема сиру.
а мені в будь якій країні не вистачає нашої запорізької їстівної крейди! Смішно, але обожнюю її їсти. І кальцій в таблетках взагалі не те. Тільки гризти і тільки справжню, і ще тре знайти щоб не солона, і не гірка і без піску. Така тільки вдома)
Super
Желе і холодець- користі продукти, а от копченості - канцерогени , краще від них відвикати,як і від майонезу з емульгаторами.
Желатин роблять з корів.
Цікаво ще б було відео, а які продукти є, як і у нас)))
Творог продается только в рамадан, на севере полно творога.а когда жила в фесе вообще проблем купить творог не было.там возле дома было 2 молочных магазина
Не всі живуть на півночі)
@@hannafel1 значит в вашем регионе другие вкусы.в агадире тоже есть творог.в отеле на завтрак подают
Скумбрия есть свежая на рынке
Дякую, пошукаю)
ахах сталбыть я в сссре была как в эмиграции - мне страшно не хватало гречки
Ганно,скажіть будь ласка,чому ваш чоловік вУкраїні вчився по -російськи, а не по-українськи?
Офіційно він навчався на українській. Але він навчався в Запоріжжі, на той час там більшість говорила російською. І КРОК вони писали російською. Тому українську він навіть не всі слова розуміє.
@@hannafel1 Дякуючи вам, зможе удосконалитися.
+ дітки знали б мінімум три мови
Дорогенька!!!!
То вам це на користь !!!
Частини продуктів ,яких вам ге вистачає- просто отрута!!!!!!
Я живу в Україні і не їм сосисок,ковбаси,копченостей.
А шубу не готую вже 10 років.А я вдвічі за вас старша😂😂😂
Кидайте ті совдепівські звички.
Ви дуже гарна жінка.Цікава розповідь.Шкода,що вона трошки монотонна у подачі.Нажаль,завдяки цьому губиться (не сприймається) частина розповіді.Успіхів вам.
Класно Аня все розповідає - мені такий спокійний голос подобається, не голосно і не верескливо
Боже,а як ви туди попали і по якій причині....🙄мені здається. куди інди,тільки не туди..
Мармеладки від Рошену,вау !!!!!
А вафлі печіть самі....
Як розмова пішла про консервацію, шпроти та ікру, зрозуміла, що в Марокко мені робити нічого. Це дуже боляче для тих, хто обожнює цю їжу.
Одни восточные сладости и специи. Есть нечего((