De filantropische arts uit Amsterdam-Oost - Abdelali Bentohami - ISA Podcast #17
Вставка
- Опубліковано 9 лют 2025
- 'Ik heb nóóit de ambitie gehad om profvoetballer te worden', woorden die niet veel jongeren in hun leven zullen uitspreken. Abdelali Bentohami dacht daar echter heel anders over. Hij bereikte de top van het voetbal bij Ajax, maar wist: dit is niet mijn eindstation. Vandaag de dag kennen wij hem als chirurg en oprichter van Santé Pour Tous: een organisatie die (gratis) medische hulp verleent aan kansarmen in Marokko en middels kennisoverdracht de Marokkaanse gezondheidszorg probeert te verbeteren. Verder bespreken we het rijkdom van jouw identiteit en hoe kennis van twee culturen je een brug kan laten slaan tussen twee werelden. Tevens hebben we het gehad over de opofferingen die onze ouders en grootouders hebben gedaan om ons kansen te geven, wat voor ons de motivatie is om onszelf, maar vooral ook anderen vooruit te helpen.
De besproken onderwerpen:
00:00:00 - Introductie
00:00:46 - Introductie Abdelali
00:03:46 - Motivatie voor geneeskunde
00:10:15 - Stichting Santé Pour Tous
00:17:33 - Marokkaans, medisch specialisten
00:23:10 - Belang van rolmodellen
00:27:50 - Lessen op het voetbalveld
00:31:50 - Kwetsbaarheid & verharden politieke klimaat
00:44:03 - Inzetten voor anderen
00:46:35 - Succes & tegenslagen
00:55:28 - Yousef, het jongetje uit Marokko
01:06:12 - Werkzaamheden als besnijdingsarts
01:12:08 - In opleiding komen bij specialisme
Hosts: Mohamed Jaddioui & Hicham Amziab
Abonneer en volg ons via:
UA-cam: bit.ly/UA-cam-...
Apple Podcasts: bit.ly/Apple-IS...
Google Podcasts: bit.ly/Google-I...
SoundCloud: bit.ly/SoundClo...
Stitcher: bit.ly/Stitcher...
Spotify: bit.ly/Spotify-...
Podcast Website: www.svisa.nl/p...
#isapodcast #abdelalibentohami #santepourtous
Dit is mashaAllah ik ben Mohammed ik ben 12 jaar oud en ik zit nu op het vwo door jullie vermogen heb ik steeds meer vertrouwen dat ik heb kan Love It
Games Mix je kan het ook!! Blijf hard werken en in jezelf geloven!
Moge Allah jouw helpen om alles uit je intelligentie te halen en jou altijd steunen op jouw weg naar het hiernamaals! ❤️
Doe je best en geef aub nooit op want jij zal slagen zolang jij bereid bent om offers te brengen om te komen waar je wilt zijn want jij bent de toekomst
Maschallah
Maa shaa Allah, ik heb altijd al opgekeken naar dr. Bentohami. Deze podcast heeft mij alleen maar meer bewonderingen laten groeien, dat geldt trouwens voor elke medische professional met een islamitische achtergrond. Ik kon naar elk minuut luisteren, het was heel leerzaam maa shaa allah, vooral omdat ik van alles terug herken, de reden waarom ik geneeskunde studeer enz
Wat een kalmte en rust straalt Abdelali uit. Fijn om naar te luisteren! En hele mooie levenslessen die hij vertelt.
Moge Allah deze broeder rijkelijk belonen voor zijn inzet en motivatie amien
Mooi dat dokter Bentohami uitdraagt dat je als kind van een "gastarbeider" veel kunt bereiken in Nederland wanneer je je best doet.
Iedereen die zijn/haar best doet en naar vermogen een bijdrage levert, verdient respect. Verzorgenden en schoonmakers evenzeer, juist omdat ze werk doen wat niet zo goed betaalt en wat niet zoveel aanzien heeft.
Dit is MashaAllah een goede motivatie ik heb meerdere video’s bekeken en heeel eerlijk ik vindt jullie twee een van de beste meer podcasts met deze 2 geneeskundestudenten.
MashaAllah Dr Bentohami is een pionier.
Salam Abdelali Bentohami, ik ben Mohammed ik ben inmiddels 14 jaar oud en ga over paar maanden naar 3 atheneum. Door jou vermogen en motivatie blijf ik er steeds meer in geloven dat ik het kan en dat ik het ook ga halen. Mijn moeder doet voor u dua’s dat u mensen helpt. 🔥❤️
Hallo Mohammed,
deel je dit account toevallig met een jongere broer die Youssef heet? Ik vind dat jullie beiden goed bezig zijn. Heb je je VWO diploma inmiddels op zak?
Super inspirerende podcast, love it!
^
Allahomabarik 😭 na dit te zien meteen donateur geworden bij santes pour tous! Ik doe dua voor dr. Bentohami 🤲🏼
Prachtige podcast en personen, was het wachten meer dan waard. Moge Allah jullie rijkelijk belonen.
Heel erg waar wat Abdelali zegt.
Na mijn vbo ( Basis kader van 1992)
Kwam ik in de brugklas en een leraar zag al gelijk dat ik geen kader kind was.ik ging naar de 2de klas met een havo vwo en uiteindelijk mijn havo gehaald.
Mijn basisschool juf in denhaag toen
zei" je kan niet meer dan vbo aan.
Inmiddels heb ik een diploma op zak als apothekersassistente waar ik gelukkig mee ben.
Maar één ding,.ik heb wel gestreden voor wat ik heb.
Topwerk! Ga zo door!
Erg inspirerend! Ga vooral door met al het moois wat jullie doen👍🏼
Geweldige podcastst alhamdoulillah😍
Jammer dat we zo weinig mensen hebben als hem masha Allah moge Allah hem rijkelijk belonen
Ik ben Youssef ik ben 12 jaar oud ik zit nu op het havo door jou motivatie denk dat ik het kan. Je hebt me echt sterk gemaakt met dit verhaal! ❤️
Beste Youssef,
Veel succes en doe je best. Maar één opmerking. We kunnen niet allemaal professor of chirurg worden. In ziekenhuizen heb je ook veel mooie HBO functies. Zoek iets wat bij jou past!
@@pietergangelyooo, ik ben youssef ik ben inmiddels 15 jaar oud, en zit momenteel vwo 4 en ga dik doorstromen naar vwo 5, dus ik denk dat dit wel bij mij past
@@vswheelsanime510
Hallo Youssef, wat leuk om van je te horen! Fantastisch dat het zo goed gaat. Wat zijn je dromen op dit moment? Met een VWO diploma op zak heb je zoveel mogelijkheden. Geneeskunde is iets lastiger omdat je meestal moet inloten, tenzij je voor alle vakken met een 8 of hoger slaagt, geloof ik. Om medisch specialist te worden, moet je vervolgens ook weer een opleidingsplek zien te bemachtigen. Een lang en uitdagend traject voor iedereen. Maar met jouw motivatie lukt het vast wel!
In ieder geval veel succes gewenst en laat nog eens van je horen :-)
Prachtige broeders MaashAllah. Moge Allah jullie behoeden en jullie helpen in het bereiken van jullie mooie doelen. TROTS OP JULLIE !!
Slm.SubhanAllah. InsyaAllah dat je een voorbeeld ben voor de umma. En betere toekomst begin bij je zelf en dat heb je laten zien. Mogen Allah swt veel van de nieuwe generaties hun ogen openhouden 🤲🤲
Prachtig, oprechte en transparante mensen die het juiste pad bewandelen, goed begrip van de wereld, de mensen en de islam. Chapeau!
Huilen bij het verhaal van kleine Youssef 😭❤️
Allahu Akbar, MashaAllah
beste podcast everrrr!!
Echt Jazakomu Allahu Ghaira Aljaza’ w Baraka Allahu Fiekom Allahoumma Amien
Alhamdoulillah dat ik zo’n video heb bekeken.. echt waar Alhamdoulillah
Keep it uppp ISA!!
زاد الله من أمثالكم وجعلكم جميعًا خير نفعٍ للأمة الإسلامية جمعاء اللهم آمين وأهداكم الله دوما لما يحبه الله ويرضى به وأعانكم الله دوما على فعل الخير..
فعلا الأمة ما زالت بخير، طالما نرى هذه النماذج في مجتمعنا
حفظكم الله من كل شر وسوء وأعانكم الله ورزقكم الله خير الثواب في الدنيا والآخرة بإذنه تعالى وحده..
الحمد لله.
mooie gesprek🇲🇦⚘ Dank u
Subhaan Allah heb huilend geluisterd toen hij vertelde over Yousef van 4 maanden..
MachaAllah allahoemabarek 🤲
Het zou handig zijn als jullie met een timelaps zouden werken. Baarak’Allahu fiekum
Bedoel je hiermee een globaal overzicht met besproken onderwerpen per tijdstip?
Islamitische Studentenvereniging Amsterdam (ISA) klopt! 🙂
Daar wordt aan gewerkt, die worden in sha Allah toegevoegd aan alle podcasts die online staan en die nog gaan komen!
De timestamps zijn toegevoegd in de beschrijving!
assalamualaikum warahmatullahi wabarakatuh,
Ik heb een dringende vraag. Ik wil een nieuwe telefoon aanschaffen, maar ik ben door mensen om mij heen geadviseerd om een los toestel te halen in plaats van het nemen van een abonnement omdat dat volgens sommige ''haram'' is. Ik zou graag willen weten of dit ook echt het geval is. Zou je aub duidelijk willen antwoorden waarom het wel of niet het geval is.
Wa 'alaykum as-salam wa rahmatullahi wa barakatuh, voor religieuze/theologische vragen adviseren wij een instantie te raadplegen die bevoegd is om daar antwoord op te geven. Denk hierbij aan een moskee, fatwa-raad of een geleerde. Onze comment-sectie is hier niet de juiste plek voor.
R Y Je begint met dat je een dringende vraag hebt en komt dan aanzetten met een nieuwe telefoon in combinatie met een abonnement? Wow. Gewoon wow.
Masha Allah i3lik alah iyhafdak 👍👍🤲🤲🤲😍
Hij is Strijder maschallah echt trots op je a miss een al hoceima
Machallah broeder respect voor jou als persoon en als Marokaan en voor jou ouders ze hebben goed werk gedaan om jou een goede opleiding te laten doen ,door hard te werken kom je heel ver in Nederland, diep respect Vive rif Imazighen,
هذه هي الشخصيات الجميلة التي تستحق ان تنشهر . شكرا لكم
الله يوفقك لفعل الخير
Sallut
Je suis Indonesia