ReTV: Cilvēks noslīkst klusi

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 3 жов 2024
  • Peldsezona ir tikai sākusies, bet no ūdenstilpēm izcelti jau 25 bojāgājušie. Lai vēl un vēlreiz atgādinātu par drošību uz ūdens, biedrība “Peldēt droši” rīko peldēšanas nometnes bērniem un brīvprātīgo uzraugu apmācības.
    Vienīgais veids, kā paglābties no noslīkšanas, ir mācēt peldēt. Tā uzsver Pasaules Veselības organizācija. Tomēr statistika liecina, ka bieži vien savus spēkus pārvertējam. Ik stundu pasaulē noslīkst 42 cilvēki. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotie dati vēsta, ka arī Latvijā situācija nav iepriecinoša. Kopš peldsezonas sākuma no ūdenstilpēm izcelti 25 bojāgājušie. “Mēs sakām, ka drošais dziļums ir no jostas vietas līdz krūtīm. Doma ir tāda, ja mēs speram soli, un, iespējams, tur jau ir gultnes padziļinājums, nezaudējam iespēju elpot. Ja mēs esam iegājuši ūdenī līdz kaklam, kas arī it kā ir drošais dziļums, jo galva jau ir ārā, sperot soli, mēs jau esam zem ūdens. Ja mums nav peldspēju, ar garantiju slīkstam,” saka biedrības “Peldēt droši” dibinātāja Zane Gemze.
    Lai apgūtu pamatprincipus drošai uzvedībai uz ūdens un noskaidrotu, kā palīdzēt nelaimē nonākušajiem, reģionos notiek brīvprātīgo uzraugu apmācības. Ķīpsalas peldvietā sanākušie stāsta, ka ūdenī jūtoties droši. Tomēr, pārbaudot peldētprasmi, apģērbā vai atbrīvoties no kāda apģērba ūdenī nemaz nav tik viegli pat labiem peldētājiem.
    Atrašanās pludmalē kopā ar bērniem nav atpūta. Pieaugušajiem tas ir darbs, pašiem peldēties noteikti nevajadzētu. ReTV uzrunātie saka, ka tā arī darot.
    Kā novērojām, Tatjana, neraugoties uz to, ka uz pludmali atnākusi ar mazbērniem, devās peldēties. To pašu darīja arī bērni. Šoreiz nelaime nenotika. To pamanīja pašvaldības policija, kas veica pārrunas ar sievieti.
    Apmācībās atgādina arī par vestēm, kas būtu vēlamas gan cilvēkiem ar vājāku peldētprasmi, gan bērniem. Lai tās pasargātu, tām jābūt arī atbilstoša izmēra, bet populārās piepūšamās rotaļlietas jāatstāj mājās. Gemze: “Ceļā uz peldvietu tās var kaut kur nedaudz sadurties vai saskrāpēties, pārplīst, atrodoties ūdenī. Uz tās būs lielāks svars, var izplūst gaiss, cilvēks zaudē peldspēju.”
    Cilvēks noslīkst klusi. Apkopotā informācija liecina, ka visbiežāk tas notiek upēs un grāvjos.
    Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
    Par raidījuma "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA"
    #SIF_MAF2024

КОМЕНТАРІ • 1