Jak skutecznie budować relacje i zarządzać zespołem?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 29 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 25

  • @piotrrynkiewicz
    @piotrrynkiewicz Рік тому +1

    Super. Zaprzyjaznie sie z Ziutkiem z magazynu, bede na chrzcinach jego corki. A pozniej bede go musial zwolnic.

  • @taoMARTA
    @taoMARTA 5 років тому +5

    Cześć! Dobrze, że zwracasz uwagę na takie dosłownie ludzkie aspekty w zarządzaniu.
    W kwestii mocnych i słabych stron pracowników oraz rozwijaniu nowych, pożądanych na danym stanowisku i adekwatnych do typu osobowościowego - mam wrażenie, ze to jest delikatny i bardzo wrażliwy temat. Nikt nie chce się przyznać, ze jest w czyms słabszy od kolegi zza biurka obok, zwłaszcza szefowi, który ma wpływ na wynagrodzenie, ewentualne przedłużenie umowy czy inne podstawowe sprawy. Wazne jest tu, zeby przełożony podszedł naprawde delikatnie do tematu, najlepiej z jakimś konkretnym planem odnośnie pracownika, tak zeby ten poczuł sie wyjątkowo i przede wszystkim bezpiecznie.
    Budowanie zaufania jest bardzo wazne, bo gdy pracownik odczuwa wsparcie szefa, on tez zacznie mu odpłacać tym samym - wsparciem, rzetelnością czy większą motywacją.
    Tak z doświadczenia będąc podwładnym - czasem chyba nawet lepiej jak to pracownicy są specjalistami w dziedzinach, a szef „tylko” nimi zarządza - mniej go kusi w kontrolę ich pracy, a to także negatywnie wpływa na ich pewność siebie.
    Pozdrawiam

    • @GregAlbrechtPodcast
      @GregAlbrechtPodcast  5 років тому

      Marto, dzięki za piękne podsumowanie. W pełni się zgadzam. Wszyscy uczymy się być menadżerami. :)

  • @Casual__Fighter
    @Casual__Fighter 3 роки тому +1

    Sztos, więcej konkretów niż na 8 godzinnym szkoleniu w corpo.

  • @erwingaan7664
    @erwingaan7664 5 років тому +2

    Hej - bardzo dobry materiał. Poruszasz fundamentalny aspekt biznesu - relacje i kolejny fundamentalny aspekt - autentyczność marki osobistej.
    1. Często ludzie postrzegają innych w biznesie jako pola uprawne: jakie zasoby mogę od niego pozyskać i czy będzie moim klientem. Nie róbmy tego. Poznajmy się, a nie handlujmy. Jak się polubimy, to z pewnością zrobimy coś wspólnie.
    2. Brak autentyczności. Ludzie są bardzo wrażliwi na autentyczność. Wmawia nam się, że powinniśmy być tacy jak ludzie z okładek, ale powinniśmy być się być sobą i nauczyć się (najpierw) dostrzegać, a później wykorzystywać swój potencjał.
    3. Komunikacja: pytania, parafraza, klaryfikacja
    4. Nagradzanie i docenianie. Myślę, że fajną praktyką jest jeszcze pytanie do współpracownika: "Z czego w tym tygodniu jesteś zadowolony". Wtedy sam się zastanawia i dostrzega, że potrafi być skuteczny, dodaje to odwagi i buduje motywację wewnętrzną
    - Co z ciekawością drugiego człowieka. Czy jest to umiejętność? Czy da się tego nauczyć?
    - A propo motywacji. Myślę, że mamy problem z odkryciem tego, co jest dla mnie ważne. Simon Sinek w swojej obowiązkowej moim zdaniem lekturze doskonale opisał ten problem. Tytuł "Znajdź swoje dlaczego" bardzo możliwe, że jesteś już po tej lekturze, ale polecam ją innym widzom.
    Mocno się rozpisałem, ale mam bardzo spójne poglądy i interesuje mnie Twoja tematyka - będę śledził :)

  • @aleksandramakselon2112
    @aleksandramakselon2112 3 роки тому +1

    Bardzo dziękuję. Spójne, logiczne, ułożone przyczynowo-skutkowo, pomocne, praktyczne i oszczędzające czas. Jestem wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie.

  •  3 роки тому +1

    Super film! Zarządzanie zespołem to nie lada wyzwanie. Najważniejsze jest, aby była dobra atmosfera, a pracownicy mieli chęci do pracy, wtedy wyniki będą najlepsze. Warto zatem zastanowić się nad wprowadzeniem programu motywacyjnego w firmie, dzięki któremu zarówno zatrudnieni będą mogli lepiej zarobić, ale również firma na tym skorzysta, bo będzie większy zapał do realizowania projektów :)

    • @GregAlbrechtPodcast
      @GregAlbrechtPodcast  3 роки тому

      Dziękuję! ;-) Jasne, atmosfera jest ważna. Warto pamiętać też o zaangażowaniu i poczuciu odpowiedzialności. Jeśli wszyscy mamy ten sam, łatwiej osiągać efekty.

  • @iwanefrete400
    @iwanefrete400 Рік тому

    Świetny materiał 😊 dziękuję

  • @asiajarocka
    @asiajarocka 3 роки тому +1

    Mądry przekaz, zwięźle ujęte bardzo istotne elementy zarządzania. :)

    • @GregAlbrechtPodcast
      @GregAlbrechtPodcast  3 роки тому

      Dzięki Asiu! Co najbardziej do Ciebie trafia? :-)

    • @asiajarocka
      @asiajarocka 3 роки тому

      @@GregAlbrechtPodcast Najbardziej ten fragment o dawaniu odpowiedzialności i branie pod uwagę możliwości popełnienia błędu :)

  • @marcinnowacki7200
    @marcinnowacki7200 2 роки тому

    Super pomocny film .

  • @dawid3915
    @dawid3915 2 роки тому

    Super materiał. Jak w takim razie postąpić z członkiem zespołu, o którym już padła decyzja o zwolnieniu ze względu na zbyt wysokie mniemanie o sobie i osobowość zbuntowanego 16 latka, który uważa, że wie wszystko, dodatkowo wyrażając brak szacunku nawet nie dla mnie ale dla właściciela firmy? Jak próbować znaleźć jego dobre strony i nić komunikacji, mając nad sobą presję szefa z powodu strat finansowych spowodowanych każdym dodatkowym dniem pracy? W skrócie - kiedy podjąć decyzję o rozstaniu?

  • @arletasantowicz4942
    @arletasantowicz4942 3 роки тому +1

    Takie Mądre Słowa Ciekawa Osobowość a tak mało komentarzy?

  • @asiajarocka
    @asiajarocka 3 роки тому +1

    💚

  • @adampalkiewicz
    @adampalkiewicz 2 роки тому

    ale fajne imię :o

  •  5 років тому +2

    cześć (:

  • @ChasingGhosts
    @ChasingGhosts 2 роки тому

    Nie mam pojęcia gdzie mogą być pracodawcy, którym zależy na tym o czym mówisz. Pracownicy się dogadają na poziomie współpracy, i generalnie robią swoje. Pracodawcy w większości to typowe burako-cwaniaki, którzy ciągle jojczą, nie widzą pozytywów i szukają tylko powodu zeby oszukać pracownika, który przecież jest nikim.

  • @sanderiia5361
    @sanderiia5361 2 роки тому

    Kacper Błoński za 20 lat 🤣