КОМЕНТАРІ •

  • @LOLdollpartyEva
    @LOLdollpartyEva Місяць тому +3

    Улюблений період . найзрозуміліший і цікавий. Далі буде Святослав, Володимир і Ярослав🎉🎉🎉

  • @nambatv87
    @nambatv87 Місяць тому +3

    В школі вивчали легенду про смерть Віщого Олега від коня,більше нічого не пом'ятаю. А ще ніколи не розумів, чому він віщий. Тепер зрозуміло

  • @Grayhaired
    @Grayhaired Місяць тому +4

    "Старошведське ім'я Олег" почало використовуватися у норманів тільки у кінці 10 - на початку 11 сторіччя з розповсюдженням христіанства.. Нотомість, наприклад, у Чехії (тодішньої Моравії) ім'я Олег (Олек) було розповсюджене і у 9 сторіччі.

    • @Redfoxinhistory
      @Redfoxinhistory Місяць тому +1

      Дякую за увагу. Так само ім'я Олек було розповсюджено і серед полян (не тих, що поляни навколо Києва мешкали) польських

    • @Redfoxinhistory
      @Redfoxinhistory Місяць тому

      Тому існування Олега і є сумнівним, на думку групи істориків

    • @Grayhaired
      @Grayhaired Місяць тому +1

      @@Redfoxinhistory , ні, тому ім'я "Олег", скоріше за все прийшло саме зі слов'янської Європи, а не зі Скандинавії, і Міллера разом зі Шльоцером, яки вигадуючи "Историю Государства Российского" і т.з. Норманську теорію для Катерини вигадали, як частину тієї самої історії.
      Тому треба говорити, що т.з. "Норманська теорія", скоріше за все, продовження імперської політики і є вигадкою від початку до кінця.
      І, так, скоріше за все (і цьому є підтвердження), що т.з. "варяги" не мали ніякого відношення до народу, а були просто вояками, т.я. у багатьох Європейських мовах корінь "war" і досі означає війну, а візантійські базілевси термін "варяг" використовували виключно для слов'ян-русів: "руси-варяги".

    • @Redfoxinhistory
      @Redfoxinhistory Місяць тому +1

      ми ще довго будемо позбуватися імперського, а потім радянського впливу і переписування історії так, як комусь було потрібно

    • @user-lh3mv8kg6u
      @user-lh3mv8kg6u Місяць тому

      ​@@Grayhaired
      А не здається дивним те, що Олег осів в Новгороді, а не зразу у Києві, бо з центру Європи навіщо робити такий гак і посісти в якомусь дрімучому Новгороді? Якраз зручніше було б скандинавам переселиться на півночі, бо на півдні Східної Європи землі ще здавна були розподілені між різними войовничими народами)).
      А то вигадувати можно що завгодно, на що наші сусіди такі фантазери. Нестор писав правду, єдине про що промовчав, так це батьківщина русів, яка ймовірно була поза межами Русі, це б не давало можливості бути т.з.Рюриковичам богоданними правителями на споконвічній ,,їхній" землі.

  • @user-il5br5ef1b
    @user-il5br5ef1b Місяць тому +2

    Віщий Олег...виходить він може і не існував взагалі....Скільки ми ще всього не знаємо точно про своє минуле((((

  • @user-ml4ug2eq6j
    @user-ml4ug2eq6j Місяць тому +1

    Олега не згадують, бо такого князя не було. Нестор називає опікуна малолітнього князя Ігора ольгом. О-льг (о-лег, о-ліг) це священницький статус того, хто був "біля бога", тобто його служба була в спілкуванні з легом (богом-вісником) і віщувати волю богів людям, тому його і прозвали віщим. Він був розпорядником (архонтом) від імені князя Ігора. За змовою з русами, колонія яких була на лівому березі Дніпра (це місце досі називається Русанівка), ольг підступно знищує полянських князів Осколда і Діра, "сідає" в Києві і "рече ольг [князю русів]: - Цей (тобто Київ) будь мати городом роусьским», а не «Да будет матерью городам руським», як у перекладі Лихачова (В оригіналі: "И сѢдЕ ольгъ кNяжа въ КъІІєвѢ, и рЕчЕ ольгъ: сЕ Боуди имати градомъ роусьскъІмъ"). Первісно ж придніпровська земля була полянською: «Осколд же і Дір сіли в граді цім (Києві), і многі варяги приєдналися, і почали володіти полянською землею». Ось чому автохтони-землероби відкинули епітет "руські" та самоназвалися українцями, хоча українська еліта походженням від русів ще довго використовувала назви "руси", "руські". Справжня історія походження русів до сих пір замовчується, але описана у Велесовій Книзі, чере що норманісти об"явили Велесову Книгу підробкою, оскільки вона спростовує норманську гіпотезу про походження русів.

  • @oyum6208
    @oyum6208 21 день тому +1

    Ірландське "oll" - великий, високий (Вишата). Якщо додати грецьке "λεγω" /lego/ - збирати, складади, то очевидним стає його титул військового чину. "Віщий" - наказний. Себто, первісна згадка дала назву роду - "Ольговичі", або й, - Гириславичі (Вишатичі) - так в "Слові о полку Ігоревім". Один з грецьких авторів згадує аналогічний титул у VI cторіччі - "Заберган" (тут грецьке "Ζα" (вельми, дуже, сильно) поєднане з старонімецьким "bergan" - збирати, брати під захист. Отже, писемні імена грецьких авторів і нашого літописця (під наглядом церкви) "Олег" і "Заберган" передають певний титул військового - "гетьмана", який сидів у Переяславі, що записаний у Геродота як "Гелон". Порівняйте: Хорів - Орєв - Стадник. Так в Лексиконі Зизанія. Гортайте давні словники, аналізуйте!

  • @oyum6208
    @oyum6208 29 днів тому +2

    Тут у літописі неузгодженність і очевидна брехня. Кому вона була потрібна? Тому, мабуть, хто через 300 років стане експлуатувати образ "рюрика", по суті, - князя. Річ у тому, що латинь ""ruris" - "Ruric" вважався "селянином", володарем землі, а відтак - князем. В Україні князі обиралися. Це була посада, - посадника.
    Друге ім1я "Трувор" має в основі старонімецьке "truwe" - "triuwa" (Treue, Glaube, Versprechen), а отже, Трувор - Віщий, той хто "віщає" - віддає накази (гетьман військової дружини, як і гетьман - наказний, рід Вишневецьких).
    А третє ім'я "Синеус" має за основу старонімецьке слово "sin" (sinnes) - Sinn (мисль, думка - Осмомисл), Geist (дух - духовність) Отже, він як релігійний предстоятель, як і Осмомисл. .

    • @Redfoxinhistory
      @Redfoxinhistory 29 днів тому +1

      Дякую за увагу до каналу

    • @oyum6208
      @oyum6208 29 днів тому +1

      @@RedfoxinhistoryТакий склад "трійці", яку відправляли на посадництво практикувалась в Укаїні, а згодом перейшла й у Баварію. Там ця трійця виглядала так: Königssee (König - князь), Berchtesgaden (Berch - мирський суддя) і, Bischofswiesen (Bischof - священник). Погляньте на мапі, як вони разташовані в землі Берхтесгаден.

    • @oyum6208
      @oyum6208 29 днів тому +1

      @@Redfoxinhistory З Вами дуже важко! Рюрик, Трувор, Синеус (справжні імена-посади інші) прийшли з Руси-України. Озеро у старовину називалося морем. Тому записали "пішли вони за море до Русі".
      Ну як же можна бути таким обмеженим!

    • @Redfoxinhistory
      @Redfoxinhistory 29 днів тому

      @@oyum6208 Дякую за увагу

  • @user-zz1qk4xt4i
    @user-zz1qk4xt4i Місяць тому +2

    Олега не знають в Візантії, нема його договорів , не знають таких походів , не признають щита на воротах ітд. А от Ігора, Ольгу, Святослава…,….знають і договора признають 945р Олег чи не повʼязаний з Київом чи його не було. Що Олег зробив за 30 років княжіння в Києві?! Щось побудував, монети карбував, літописання чи християнство чи щось вагоме, де воно?!

    • @Redfoxinhistory
      @Redfoxinhistory Місяць тому

      Вагомим вважаються торгові договори з Візантією, які не підтверджені нічим, крім наших літописів. Тому Ви праві. Дякую за увагу

  • @user-gj9fq3xg3p
    @user-gj9fq3xg3p Місяць тому +1

    А чому ж віщий?

    • @Redfoxinhistory
      @Redfoxinhistory Місяць тому

      Де вигадка, де правда....

  • @user-cx7om9dm1x
    @user-cx7om9dm1x 20 днів тому +1

    Навіщо писати брехню

    • @Redfoxinhistory
      @Redfoxinhistory 20 днів тому

      @@user-cx7om9dm1x Дякую за увагу