Ezek alatt a workshop videók alatt mindig nagyon jó zenék szólnak. Autentikus, modern technológus-elektronikus zenék, kb mint a régebben, a Deltában. Imádom :D
Én nem értem miért kell mindenáron belekötni valakibe? Szerintem teljesen szakszerűen és ami fontosabb körültekintően és pozitív hozzáállással dolgoznak, ami rendkívül ritka manapság! Nekem tetszik ahogy és amivel dolgoznak! Nem gagyi szerszámmal dolgoznak és felkészültek! Respect ;)
a negatív kritika jó, ha van alapja. Jó lenne tudni, hogy itt milyen burkolat ment az aljazatra. Ha hideg, akkor lábazat is ment, és a falösszekenős kritikának, már nincs is értelme.
@@viktorg2694 Ha értesz hozzá tudod, ha nem elmondom: gipsz alapú kiegyenlítő nem mehet olyan aljzat alá ami átengedhet nedvességet, mint a hideg lap. Visszaoldódik ugyanis fennálló nedvesség hatására.
Sziasztok! Remélem nem nagyon együgyű a kérdés, de hogyan találjátok / keresitek meg (ha egyáltalán lényeges...) a legalacsonyabb / legmagasabb pontot egy házban? Azt figyeltem, hogy elválasztjátok a helyiségeket, meg szintezőlézert is használtok, de ezekben különböző magasságú padlózatok lesznek ilyenkor? Vagy a lézerrel megy a matek? :)
A Magyar építőiparban már sok mindennel találkoztam. A derékszög, vízszintes, függőleges csak tájékoztató jellegű. Nos, itt a padló biztos vízszintes. Én még ilyen mérő vödröt nem láttam. Sokszor tapasztalom, hogy a forgalmazók ezeket nem tartják, nem is ismerik. Csináltam padloponozást (magamnak), most már tudom milyen hibát vétettem, de most már nem követem el. Több jó ötletet is találtam (szöges járótalp), henger..... Köszi a videót.
Szia Doki ! diletációs hézagot az hány mm vastagság után kell hagyni ? ( pl 20mm vastagságot ha meghaladom akkor már kell) és gondolom a faltól elég annyit hagynom, amennyit a vinyl / lamináltnak is hagynák .. köszönöm
Üdvözletem! Lakás felújítás előtt állok és a következő kérdéseim lennének: Panellakásnál lamináltpadló lerakása előtt is érdemes kiegyenlíteni a padlót? Van esély rá, hogy ettől beázik az alsó szomszéd? Laikus is neki kezdhet ennek vagy pedig ezt szakemberre érdemes bízni? Köszönöm!!
Üdv. Ha az alapfelület nem teljesen sík a parketta nem fog mindenhol felfeküdni, ami nem a legjobb hosszabb távon főleg. Tehát ha a 2.5 vagy 3 méteres aluléc valahol billeg, vagy nagyobb rés van alatta mint 1mm akkor érdemes lehet. Ettől beázás nem lehetséges. Olyan sok vizet nem tartalmaz és ha egy rosszul tömített repedésen vagy résen el is indulni az anyag egy alsóbb szintre vagy rétegbe, hamarabb megköt minthogy az gondot okozzon. Amennyiben jó érzéke van az ilyen dolgokhoz, egy alapos felkészülés és utánajárás után akár egy laikus is képes lehet megcsinálni. Nem olyan bonyolult, de megvannak a trükkjei 😁😉
Köszönöm a videót! 2 napja dolgoztam a Nivelloval, a minőség jó lett, csak nem vízszintes. :/ Nem vagyok szakember, 6 éve csináltam egy szobát Mapei -el, az közel tökéletes lett. Most egy sufnit csináltam a Nivello Quattroval, ami a zsákon van irva vagyis 6 literrel keverve, 7,5nm -es szoba, 2 zsák. Betonsimitoval elkentem aztan gyorsan a 2. zsák keverése és folytattam, majd gumihenger. Jól nézett ki,de másnap a vízmérték alatt helyenként 4mm is volt kis völgyekkel. :( Lehet én voltam amatőr persze, de 6 éve mitől voltam jobb először? Már bánom hogy a boltban lebeszéltek a drágább Mapeiről. Ja, volt alapozva is. Lehet kevés volt a 3 zsák és nem volt önsulya, hogy elterüljön? Az a kérdésem, hogy száradás után, az aljzat kiegyenlítőt lehet még egyszer kiegyenlítőzni? 😁 Köszönöm!
Ah, a következő videóban benne is volt a válasz, nem lehet több rétegben egyenlítőzni,mert elválik (valahogy éreztem) :/ Akkor marad a kicsit több ragasztó ott.
Üdv! Azt szeretném kérdezni, hogy a padlopon szilárdulását követően, kb. 3 óra után, szabad-e használni páramentesítő gépet, a gyorsabb száradás elérése érdekében?
Szia Doki! Sziasztok! Meglévő parkettás illetve laminált padlós, járólapos szobáink illetve konyhánk van. Idén szeretnénk kicsit feldobni modernizálni házat, és vinyl padlót szeretnék lerakni, ami alatt elektromos padló fűtés kerülne! Mivel nem akarom felverni a betont így szeretném megoldani a padlófűtést. Elméletileg a vinyl illetve az elektromos fűtés gyártója is rámondta az áment hogy összehozható, és nem is lesz baj. Na mármost. Hallodtam elég sok féle verziót, viszont kíváncsi lennék a véleménykre hogy milyen technológiával is járnék legjobban úgy hogy ne sérüljön se a vinyl se a fűtést se kelljen később zaklatnom. A gyártók azt mondták hogy simán a betonra lelehet ragasztani a fűtőszőnyeget, azt húzzam le csemperagasztóval vagy öntsem nyakon aljzatkiegyenlítővel és mehet rá a vinyl. Annyit mondtak hogy célszerű legalább 1-2 cm vastagságban csinálni! Azt ugye tudjuk hogy a vinyl 28 C' fok fölötti értékeket már nem szereti és a fűtőszál pedig 50-55 C'-ra melegszik. Vszont a gyártó azt mondta hogy ez maga a fűtőszál... ugye ezen van szigetelés stb. tehát mire az aljzat tetejére ér a hő abból az 55 C'-ból kb 30 lesz. Plusz a fűtés termosztátja olyan hogy 2 szenzorral van szerelve, ebből az egyik az a padló felszíni értékét nézni. Tehát be lehet állítani hogy ne menjen mondjuk 24 C' fölé a hőmérséklet. Így ez nagyon kiráj mert tuti nem lesz a vynilnek sem semmi baja! Ez a dolog lenne az amihez szeretnék hozzászólásokat kérni, illetve instrukciót hogy jó lesz e ez így... Hátha van itt olyan aki már fogott bele hasonlóba. U.I az aljzat nincs szigetelve sajnos.. + gondoltam még olyanra ezért is, hogy a fűtőszőnyeg alá hőtükör fóliát raknék le! Köszönöm ha végig olvastátok, várom a javaslatokat! :)
Üdvözlöm csempe doki! Szeretnék érdeklődni,hogy a szintezésnél milyen anyagot használ?Itt arra gondolok,hogy mibe rakja a lapocskákat és milyen anyagból vannak a lapocskák? Rokon szakmában dolgozok én is,de kihagytam 13 évet és most próbálok magamba szívni egy kis szakmai tudást. 13 éve még nem volt annyira elterjedt ezek az anyagok! Mostan munkahelyemen,meleg burkolat alá szeretném készíteni! Sajnos vannak olyan kollégáim,aki nagyon ragaszkodnak csak a kőműves szakmához (falazás,betonozás,vakolás,néha csempe javítás). Igy rám maradt a meleg burkolat (PVC) javítás vagy teljes helyiség elkészítése. Válaszát előre is várom Pisti.
A szintező lapokat a hulladék burkolatból vágjuk, mivel ezek a mi esetünkben általában 3-6mm vastagságúak, majd ezeket csemperagasztóval a megfelelő magasságra emeljük. Melegburkolat alá pedig a Baumit Nivello Cuatro vagy Centro gipszes önterülő anyagokat ajánlanám vastagságtól függően 😉😊
Tiszteletem.....Egy olyan kérdésem lenne, hogy nem szeretnék járolapot bontani, a kiszemelt helységben...... önterülövel be tudom fedni majd, hogy az meg is kössön rendesen, nem lesz gond vele. Elöre is köszönöm.
Szia Doki! Régi burkolatra kellene ajzatkieggyenlítőzni. Elég ha átkaristolom a régi felületet betoncsiszoló tárcsával vagy, tapadóhíddal kenjem le csak? Hogyan köt a padlopon a régi burkolathoz a leg erősebben?
Tapadóhídhoz jobban köt,de meglévő burkolatra akkor szoktunk ragasztani, ha amúgy a régi lapnak jó a tapadása és a síkja. Szóval ha kiegyenlítőzni kell az már nem lehet sík... 🤔 de akár működhet is 👷♂️
@@Csempedoki Köszököm az infót. Felkaristoltam géppel azt tapadóhíddal lekentem. Régi szar felület volt ami össze vissza lejtett. Nem akart bontani a tulaj ezért kelett kiegyenlíteni
Hello Doki … célszerű a grund alapozót kétszer kenni ? Meg kell várni a teljes száradást és aztán lehet aljazatott kiegyenlíteni ? Vagy nedvesen felületre mehet is a kiegyenlítés ?
Elektromos padlófűtés kábeles felületet akarok kiönteni 20 mm vastagságban 4x5-ös területen Mapei NOVOPLAN MAXI-val. Hogy lehet ezt ilyen vastagságban megvalósítani, mert nem tudok rámenni szöges cipővel, közben vigyázni kell ne tapossam szét a 6mm vastag kábeleket. Ráadásul a 20 mm vastagság miatt hogy lehet megcsinálni hogy ne folyjon szét amíg hordjuk rá az aljzatkiegyenlítőt???? Nagy segítség lenne egy jó tanács. Köszi előre
Üdv, azt kérdezném, hogy ezt lehet-e kültérre is használni - előtte vagy utána egy vízzáró réteget (Zwaluw ST-8 menne alá / rá)? Mivel egyelőre nem szeretnénk burkolni a teraszt, viszont erősen ki van téve az időjárásnak. Válaszát előre is köszönöm!
Az önterülő anyagok csak beltérben alkalmazhatók. De mivel nem képezhető belőle egyértelmű lejtés, amúgy sem lenne alkalmas teraszhoz. Kültérre beton javító anyagokkal tudjuk kijavítani vagy esetleg megadni a lejtést, erre rá egy drain lemez és úgy a burkolat. 👌
Két keverés között kimosod a vödör tartalmát ami a falán marad vagy nem befolyásolja a következő keverés minősègét? Már csak azért kérdezem mert ha sok a keverés akkor a régebbi anyag ami a falán maradt a vödörnek az ronthatja a minőséget.
Hogy biztos legyen hogy a keverés közben nem marad por a vödör falán, nagyjáboli átkeverés után kanállal végig kaparjuk a vödör oldalát ameddig leérünk, így egy úttal a régi anyagot is lekaparjuk. A mélyebb részről gondoskodik a keverőszár, ha alaposan meg van keverve az anyag.
Kedves Csempe Doki ! Azt szeretném megkérdezni, hogy hogy tudom kiszámolni, hogy mennyi kiegyenlítő anyagra van szűkségem ! Godolom helyzet függő, de akkor miszerint gondolkodjak ? Köszönöm !
A fehér csíkok gres anyagból vannak. Nem a dilatációt szolgálják, habár gyakran éppen oda tesszük. Egyszerűen csak felosztjuk kissebb mezőkre a felületet. Azzal a csemperagasztóval ragasztjuk le őket, ami éppen kéznél van. 😉
Ott ugyanez a helyzet. Csemperegasztó. Fontos hogy jó síkon legyen, mert ehhez húzzuk léccel az anyagot. Ez lesz a vezetősáv. De függőlegesen még kevésbé dilatáció a cél
Szép munka....de azt nem értem miért nem lehet odafigyeléssel önteni az anyagot? A vakolt, csiszolt fal töve össze-vissza van locsolva a kiegyenlítővel. Aztán majd kapargathatja a festő!
A terítés és a száradás után ellenőriztem és sok gödröt találtam, ami kb. 3mm-esek. A kérdésem az lenne, hogy erre lehet laminált padlót tenni "szakszerűen" vagy a gödröket el kell dolgozni valamilyen módon?
4:38 Ja ugyanez lett volna a kérdésem :) azóta sikerült megoldani? Én sajnos beleestem abba a hibába h leraktam a lamináltat és hát a 3-4mm az bőven érezhető hiba, úgyhogy most visszaszedem
Szia Csempedoki, Aljzat betonról fel lett szedve a szőnyeg, de ragasztó az maradt a betonon. Rá szabad alapozni és arra kiönteni a padlópont? Vagy muszáj felszedni a ragasztót is? Köszönöm, nagyon jók a videók
Még alapozóval együtt is elég gyenge a tapadás a melegburkolathoz használt megkötött ragasztóra. Sokkal jobb ha fel van szedve. De egy éles véső és egy jó gép fel kell hozza simán. 👷♂️🔨
@@Csempedoki Szia Csempedoki, Olyan megoldás van esetleg, hogy lefóliázni például Baumit Esztrich fóliával, és arra kiöteni a padlópont? Így meg lehetne sporólni a felcsiszolást. Köszönöm a válaszod
Sziasztok! Kedves doktor Úr! ;) Jók a videóitok! Ezzel kapcsolatban lenne egy gyors kérdésem! 8 éves száraz betont alapozoznék. A tüzépes ember azt javasolta alapozó előtt ittassam meg a betont vízzel, addig amíg bugyborekol! Gondolom ez baromság, 2 réteg alapozonak elégnek kell lennie. De inkább rakerdezek nálatok is, hátha mégis van valami értelme. Egy rövid választ kaphatok? Köszi
Szia, eszedbe se jusson, nem véletlen, hogy friss "vizes" betonra nem szabad semmiféle burkolatot rakni. Mindegyik alapozóra rá van írva, hogy milyen aljzatra, milyen arányba keverd vízzel az alapozót.
Kedves Csempedoki! Úsztatott burkolat alá készítettem önterülős padlókiegyenlítést, néhol több rétegben különböző mapei termékekkel (a szakik választották). Érdeklődnék, véleményed szerint mennyi a megengedhető hiba egy készen kiegyenlített padlófelületnél. Minőségi termékkel dolgozott parkettás szakember és annak csapatja. Amennyiben becsúszott némi hiba, (relatíve nagy lakás, kb.145nm, sok helyiség) javítható-e helyi csiszolással?
Ha valahol magasabb az egyenlítés a megfelelő csiszoló tárcsával abszolút javítható. 2-3 méteren 1-2 milimétert simán eltűnik a csempe vagy parketta ragasztóval.
Szia Doki! A Nivello 10-nek mennyi idő a gyakorlati burkolhatósági ideje normál szobahőmérsékleten 3-4 mm vastagságban? Válaszodat előre is Nagyon Szépen Köszönöm! Üdvözlettel: Juhász Imre Ármin
Szervusz. A gyártó 18-36 órát elteltét javasolja a burkolás és a bedolgozás között. Szobahőmérsékleten jó szellőzés mellett másnap burkolható biztosan. Mi szoktunk egy olyan próbát tenni a felülettel, hogy lefektetünk rá burkolatot, lécet, drain lemezt vagy hasonló eszközöket amik nem vízáteresztőek és 20-30 perc után felemeljük. Ha nagy a nedvesség az anyagban kirajzolódik a letakart felület. 😁😉
Üdv mindenkinek.jó a videó.a megadott vízmennyiséget tènyleg be kell tartani,de szerintem èrdemes más márkákkal is próbálkozni.èn is ezzel foglakozom van tapasztalat.
Köszönöm a választ,sajnos nem tudom ezeket a terméket ajánlani,mert a cég le van szerződve különböző boltokkal és ott ez nem kapható! De azért köszönöm még egyszer a tanácsot István.
Nagyon fontos az előírt vízmennyiség betartása, ahogy a mester is többször említette a videóban. Én úgy jártam, hogy a burkolók túlvizezték a padlopont, ennek következtében a teteje felúszott, az alja "leült". Aztán persze nem vállalták a felelősséget, mondván hogy biztos szar volt az anyag, pedig plusz 1 liter vízzel keverték az előírthez képest...
King Süti pontosan. Ezert nem ertem a 8 literes urat... sajnos a padloponozast sem lehet megtanulni a youtube-rol, mint tobben hiszik. Nem ordongosseg, de yt video max alapinfokat tud adni. A tobbit pedig a gyakorlat teszi.
Már pár éve burkolok de mindig elolvasom mihez mennyi víz kell mielőtt neki állok dolgozni, lehet hogy rossz berögződés de utána már ha elbaszom tényleg csak magamat okolhatom :) örömmel nyugtázom hogy ilyen még nem volt hálistennek :)
Mert nem eloszor csinaltak. Ez az anyag hasznalhatatlan az eloirt vizmennyiseggel. Egy vodorrel kiontesz, de arra mar nem ontesz ra masikat, mert nem tudod elhuzni. Tuskes hengert felejtsd el. Addigra megkot. Gipsz. Ha nincs eleg viz megszivat.
@@davidkovacs7951 okosan teszed hogy ellenőrzöd ! Ugyanis ez egy önfejlesztés . És állandó kontrol alatt tartod a ragasztók , csempék, felületek" viselkedését ". Sajnos nem mindig minőséggel, minőségi felületen dolgozik a szaki.
A megadott vízmennyisèghez kèpest Max.0.5-0.7 l többlet vizet lehet vagy szabad tenni mindnki döntse el ..de kell rutinod legyen hogy làsd azon az anyagon hogy mennyire híg vagy sűrű de nem szabad nagyonsok vízzeö keverni mondjuk +2 l az faszsàg
Szia! Aljzatkiegyenlítőt készülök beton padlóra felvinni. Történt egy kis hiba, a Baumit Grund alapozót hagytam megszáradni mert csak későn néztem utána, nedves a nedvesre technológiát kell használni. Mi a teendő ilyenkor? Gondolom így nem fog tapadni hozzá az aljzatkiegyenlítő. Köszönöm
A tapadás így is meglesz, csak nem Annyira jól mintha nedves a nedvesre ment volna. Ha ez az egyetlen "hiba" a dologban, nem gondolom hogy probléma álna elő vele. De ha mindenképp marad a nedves a nedvesre, akkor egy daráló korongos sarokcsiszolóval fel lehet marni a felületet kicsit és újra nekiállni a takarítástól 😬
Köszi! Ráöntöttem így aztán majd meglátjuk. Viszont még egy kérdés: Baumit Nivello Quattro kiegyenlítőt használtam. A járólap lerakása előtt az aljzatkiegyenlítőt érdemes még átkenni Baumit Grund alapozóval?
Üdvözlöm! A jövőben nem tervez esetleg olyan videót amiben bemutatja a szerszámgépeit és tanácsot adna hogy mit érdemes megvásárolni. Válaszát előre is köszönöm.
Helló! Az lenne a kérdésem, h a második réteg aljzatkiegyenlítő kiöntése előtt is meg kell várni az előző réteg teljes kötését( 1mm-enként 1 nap) vagy korábban is lehet önteni? ( 1. Réteg legvastagabb pontja 2cm és a 2. Is kb 2cm lesz)
Önterülő anyagokat főként, de betonjavító vagy aljzat betonokat is egy rétegben dolgozunk be. Semmiféleképpen nem öntünk 2 önterülő réteget egymásra 😱🤯 Honnan van az infó hogy ilyet egyáltalán lehet?
Mapegrout430-al vagy betofill-el vagy ehhez hasonló anyaggal meg lehet oldani. Vagy van olyan önterülő is ami 40mm-ig működik, bár 0-ra biztos nem megy ki. Hagyni kell neki pár milimétert ott is, így annyival.megemleni a teljes szintet, hogy biztosan kikössön. Az még megoldás lehet, hogy lerekeszted azt a részt ahol nagyon mély és más anyaggal egyenlíted ki mint azt ahol nem annyira. De egy menetben! Még csiszolni vagy vésni is lehet azon a részen ahop 0-ra fut ki, ha nem túl nagy felület. Több megoldás is kell legyen ilyen szintkülönbségekre. Minél több réteg, annál gyengébb a tapadás és több a hibalehetőség.
Üdv. Ha fábol lennének a sok víz miatta elrothadhatna, nem jó ötlet benne hagyni, de ezek gres burkolatból vágott csíkok amik nem nedvszívóak úgyhogy benne maradnak a legtöbb esetben.
@@Csempedoki 10:27-nel azok gres lapok? Fának tűnt. Ha esetleg fa, és kiszedjuk száradás után, akkor azt ugyanúgy kiegyenlitovel fel lehet utólag tölteni?
Elképzelhető hogy elnéztem miről is van szó 😅😅 igen, miután járható a felület, ki lehet szedni vagy vésni a lerekesztéseket és hozzá önthető egy másik kör önterülő.
Laikusként lenne egy kérdésem. Adott egy 16 m2-es helyiség, 10 mm vastagságra lenne szükség. Akkor ugye ez 0.16 m3, azaz 160 l padlókiegyenlítő. Kérdésem: ha állítólag önterülő, akkor miért kell szintezni, teríteni, stb. Miért nem megy az hogy bekeverem az egész anyagot és kiterül magától. Vagy még sem önterülő csak a neve?
Igen, ha szigorúan vesszük, csak a neve önterülő. Ezt is ugyanúgy el kell dolgozni mint bármi mást, csak ezt valamivel mondhtani egyszerűbb, mert nem kell mellé térdelni és léccel lehúzni. Ez sem végzi el az ember helyett a munkát 😅
Jó napot. A beton teljes kikötése után, ami egy vastag aljzatbetonnál több hét is lehet. Sajnos sokszor ezt nem várják meg vagy nincs rá lehetőség az ütemtervben és hasonlók. 😔
nekem az a problémám hogy nemtudom felszedni a linoleumot és ahol felszedtem ott még a kövön rajta van a ragasztó . van e lehetőség ezt az aljzat kiegyenlitőt linoleumra önteni . mivel kéne a linóleumot kezelni előtte
@@Csempedoki utana nezek gondolom obi vagy Praktiker is árul ijesmit , es instrukcio is van hozzá önnek nincsen véletlenül egy ijen videoja ami ezt is megmutatná
Jó napot kívánok! Azt szeretném megkérdezni,hogy a lapkáknak mi a sorsa? Bent maradnak? Vagy utolag ki lesznek véve? Mi van, ha némelyik sarka kiáll egy kicsit?
Jó napot. A lapkák bent maradnak. Ha előfordul hogy kiáll egy kicsit, ami alapból ugye nem kellene hogy megtörténjen, és zavaró is akkor egyszerűen egy daráló tárcsával és sarokcsiszolóval lecsíphetjük. Nem nagy gond 😉
Szia Doki!Nagy Csaba vagyok Debrecenből.Először is szeretnék gratulálni a munkáidhoz.Gyönyörű, és egyedi ,remek érzés azt tudni,hogy vannak még olyan emberek mint amilyen Te is vagy.Törekszik a jóra,a szépre,a pontosságra. Szeretnék tőled kérdezni valamit, ha megengeded.Repedést áthidaló drénlemezt, amit kültéren terasz burkolatok alá szoktak használni, lehet e padlófűtésre tenni,diletációs hézagok áthidalására, avagy sem? Szakmai kérdésekről, telefonon szeretnék veled beszélni ha lehetséges! Várom válaszod tisztelettel Nagy Csaba.
Hasonlóan jártam, a minőség jó lett, csak nem vízszintes. :/ Nem vagyok szakember, 6 éve csináltam egy szobát Mapei -el, közel tökéletes lett. Most egy sufnit csináltam a Nivello Quattro, ami a zsákon van irva vagyis 6 literrel keverve. 7,5nm -es szoba, 2 zsák. Betonsimitoval elkentem aztan gyorsan a 2. zsák keverése és folytattam, majd gumihenger. Jól nézett ki,de másnap a vízmérték alatt helyenként 4mm is volt. :( Lehet én voltam amatőr persze, de 6 éve mitől voltam jobb először? Már bánom hogy a boltban megbeszéltek a drágább Mapeiről. Ja, volt alapozva is. Az a kérdésem, hogy száradás után, az aljzat kiegyenlítőt lehet még egyszer kiegyenlítőzni? 😁
@@gyurxi551 Igen , rétegeket öntesz . Mapei egy ultra jó anyag. Az a best. 3 mm öntesz egyszerre , kell neki 24 óra száradás. Aztán lehet rá önteni a következőt. Természetes ez hatványozodik a száradási idő minél vastagabban öntöd , mert foltok maradnak benne. Azt hiszem a max egy réteg 5 mm lehet. Ha jól emlékszem minél vastagabban öntöd hatványozodik a száradási idő. Ja és minden rétegnél mély alapozot kell használni és portalanítani. Sajnos ki kell tapasztalni.
Szia Doki! Komplett házfelújítást csinálunk otthon. A Te mozaik csempés videód segített nagyon sokat a mozaik felrakásában (soha nem csempéztem). Gyönyörű lett. :-) Kérdésem: Az aljzat 5-50 mm hullámokkal rendelkezik és betonba rakott klingerit tégla szerűség. :) Az 50mm szerencsére egész kevés terület (fél m2). Milyen alapozó szükséges ehhez a téglához? Az 50 mm-es részt mivel töltsem fel? Előre is köszönet! Nagyon hasznosak a videóid! Gratulálok! Csak így tovább! :)))
Szia. Alapozónak mindenképpen a super grundot ajánlanám vagy más hasonló tapadóhídat, az 50mmhez pedig valami olyan beton jellegű javító anyagot amit ajánl a gyártó ebben a vastagságban. Ha jól emlékszem ilyen a fixbeton, ami gyorskötő is ráadásnak
Ezek az önterülő anyagok nem alkalmasak kültéri felhasználásra. De mindegy is, mivel a teraszt kifelé kell lejtetni, amit önterülővel amúgy sem lehetséges megoldani. Én inkább egy javító habarcsot javasolnék, például a baumitnak a betofill vagy preciso nevű anyagait, attól függően hogy milyen vastagságban van rá szükség.
Bár a Dokit kérdezted, de legegyszerűbb a patex, én azt használom. Különben, ha biztos vagy benne, hogy nincs padlófűtés vagy más vezeték a betonba, akkor jobb a szintező csavar.
Ha egy minimálisan lejtős garázs felületét szeretném kiegyenlíteni - az elején lévő lejtés meghagyásával - mit javasolna Doki? A lejtős részen sűrű anyag alkalmazása és elegengetése megoldás lehet? Azért lenne jó nekem ez az anyag, mert 5mm vastagon is használható,
A Baumit precizo nevű anyaga is alkalmas egész vékony egyenlítésre és sokkal jobban is tartja magát. Az önterülő anyagok igazán csak vízszintes felületképzésre alkalmasak.
A tüskés henger a hiedelemmel ellentétben nem arra való hogy elterítsük vele az anyagot, hanem hogy átmozgassuk és kidolgozzuk belőle az esetleges buborékokat hogy teljesen sima maradhasson mire megköt. Ami az alapozót illeti, ahogy a lejtképzésnél is beszélünk róla, a nedves-nedveshez jobb tapadást biztosít. Vagyis nem kell hogy ússzon az alapozóban, de ha nem teljesen száradt meg, az még nem okoz gondot, sőt.
Nem értek egyet Önnel, hogy általánosságokról ne lehessen ilyen médián keresztül beszélgetni, de hát ezért vagyunk mások. Én nagyon örülnék neki ha, ugyan csak nagy vonalakban, de kérdések nélkül tudnék kalkulálni. Egyet értek azzal kapcsolatban Önnel, hogy konkrétumot nem áll módjában mondani annyi információ alapján amit megosztottam Önnel. Én meg így értettem.
@@Csempedoki Ha olyan 1200-1300-al számolom a m2 árat,milve eltérés van kicsit feljebb megy az ár,akkor az olyan 42ezer, és 1 zsák kb 4m2 , +alapozó ,100ezer alatt megvan ez,megkérdezhetem hogy hogyan jön ki 200-300ezer közé? valamit rosszul számolok,vagy kihagyok valamit? komoly kérdés légyszives válaszolj rá,mert zavar hogy nemtudok rájönni hogy mi az amit nemveszek figyelembe az ár számolásában.
Ha kész vagytok a kilógó polifoammal mit csináltok, én csempézni akarok majd, de emiatt a lábazat alatt nem lesz egyenletes a falfelület? Ezt le lehet vágni utólag, vagy csak simán bír ennyit a csemperagasztó, vagy mi a trükkje?
Egyszerűen az önterülő síkján visszavágjuk. A lábazat pedig a már kész padló burkolatra ül rá általában. Miv ennyire nem vékony a lábazat anyaga sem, hogy a padlóét ne lehetne olyan távolságra vágni a falhoz, hogy minden passzoljon.
Elméletileg bármi használható, ami mindenhol egyformán közel engedi a kiegyenlítő anyagot a falhoz, mégsem engedi hogy hozzáérjen,ezért tud dilatálni. Máskülönben befeszülhetne a falak közé és felválik. Nem látom még hogy csomagoló buborék fóliával hogy fog ez működni, de nem kizárt. Esetleg egy 20x20as mintát ki lehet próbálni, vagy ilyesmi 😅😁
Üdv, abban szeretnék segitséget kérni, hogy szeretném a pincém betonfelületêt pormentesiteni, ajánlották ezt a megoldást vagy a betonfestéket, melyik lenne a jobb ? Plusz nekem aljzatkiegyenlitőből a mapei planexet ajánlották 7200ft/zsák ami azért 130nm-en már húzós összeg. Valóban kell az vagy egy olcsóbb termék is megfelelne? Van egy ping-pong asztal is, esetleg ott hogy ugrálva , szaladgálva lenne nem kopna el a felület ?
@@Csempedoki Reitter 92 társasáhnál (Bp 13 ker) több alkalommal beton festékeztek mély garázst. Esztrich felülete gyenge volt, talán megégett, talán talán felúszott a cement a tetejére. Minden esetre a beton festék az autó, de még a sport motorom abroncsaira is felragadt több hónap után is. Gyenge felületre nem ajánlom. Végül magamnak mély alapoztam és amit ott festettek az már jó lett. Garanciába 2x kenték át a teljes garázst, áthaladásnál nem okozott gondot, de hétig rajta álló jármű már felszedte mindenkinél. Nem a festék volt rossz, az esztrichből feltépte a homokot és apró kavicsokat a felületről. És itt jön az amire az lett írva, hogy tilos mély alapozás előtt vizet önteni a betonra. Nekem egy henkel anyag mérnök javasolta azt, hogy locsoljam meg az esztrichet, várjam meg amíg a tócsásodás megszűnik, keverjem a mélyalapozót a legnagyobb megadott víz mennyiséggel és így nem a felületen fog megtökösödni, hanem a víz által kialakított nyom vonalon mélyebbre kerül beszívásra. Végezzem el ezt több rétegben és soha ne hagyjam a felületen gumi massza szerűen megkötni. Addig ismételjem amíg csiga nyál szerű fényes és kemény felület nem jön létre. Azóta ezt a merényletet a házunkban megégett esztrichen is elkövettem (anyósra bíztuk a locsolást), de az ablakon besütő nap miatt este- reggel nem volt elég és ezt nem ismerte fel önmagától, azt is sikerült aljatkiegyenlítés előtt helyre hozni. helyenként kőműves kanállal el tudtam kaparni. Gépi száraz esztrich volt üvegszövettel, gépi bedolgozással csak hát sajnáltuk rá itthon maradni ami hiba volt. Építő mérnők szűlőn keresztül kerestünk rá kapcsolatot, hogy a speciális eset miatt ne vissza bontást kelljen választani (padló fűtés cső volt benn, így költséges lett volna).
Sziasztok! Köszönöm a videót, nagyon tanulságos volt. Kérdésem, hogy vályogházba, aminek döngölt vályog az aljzata, mit ajánlott rakni? Melegburkolatot és padlófűtést szeretnénk rakni, de állítólag ez elég rossz ötlet. Tényleg nem szabad? Válaszotokat előre is köszönöm!
@@lipodresch A padlóburkolatra vonatkozott a kérdés? A fal szigetelése (lásd: utólagos vízszigetelési eljárások) teljesen más téma. Ahogy a padló vízszigetelése is.
Egy ehhez hasonló kérdés feltűnt már, a lényege az hogy az anyag előírásokat betartva és megfelelően bedolgozva, akár végleges felület is lehet. Megfelelő hozzá a keménysége és a kopásállósága.
@@Csempedoki Nagyon szépen köszönöm a gyors választ, éppen valami ilyenre készülök a jövőben és eddig lényegesen költségesebb módon tudtam csak megoldani. Peace! ;-)
Szia. Ha még érdekel! Maga az anyagot kiönteni nem sok,attól függ hogy milyen minőségű a szint,de 2- óra alatt kész van,viszont az előkészület a porszívózás,rések kitömése hogy ne folyon el és a 2 réteg alapozás! Ez összesen 1 laza nap 1 embernek!
Csak egy lelkes amatőr vagyok és a saját káromon tanulok. Nekem a quatro valahogy egyáltalán nem akart terülni a megadott vízmennyiséggel. 6 helyett olyan 8 liter körül kezdett dolgozható lenni. Addig a léccel egyengetve benne maradt a nyoma is, nem folyt vissza. Döglött lehetett az anyag?
szinte csak nivello quartoval dolgozom. ár/értékben az egyik legjobb! minimal mértékben lehet túlhígítani ( kb 4-5 dl ) , de a leírt 8l hihetetlen! ha túl van hígítva épp, hogy romlik a terülési tulajdonság.
A hétvégén kellett rá rá még egy réteg, hogy elérjem a kellő síkságot. Az összes zsákot az előírt 6l helyett 8l vízzel kevertük. Szépen terül, egységes összedolgozható anyagot kaptunk. Szépen meg is kötött. Mintának formába öntöttem ki mind a két alkalommal, hogy össze tudjam hasonlítani mindkét anyag minőségét. Közben erre a műveletre találtam embert a keverő üzem munkásai között. Ő azt mondta, hogy ez azért lehet, mert kikerült egy rossz keverési aránnyal készült (több gipsz) sorozat a gyárból.
Akkor terült úgy mint a Dokié az első öntésben. Mikor léccel próbáltam egyengetni, de akkor benne maradt a nyoma a megadott vízzel, nem terült ki utána ha hozzá értem öntés után.
Nekem ellentmondásos, ha felmart a felület, akkor túl magas volt a beton - gondolom - ezért nem értem, hogy miért kell ránézésre 3 centit emelni, és a kérdés még mindig áll, 3 centit már simán elbír egy tizede ennyibe kerülő esztrich is, még szilárdabb is lesz egy négyes vashálóval megerősítve.
Több helység is van nem csak egy,és amikor egy helyiségben egyik részre 1 centimétert kell rakni a másikra meg 2,5 akkor vasháló meg esztrich nem jöhet szoba. Tehát egy helységen belül is voltak nagy különbségek,hogy miért lett olyan mi se tudjuk.
Baumit nivello 10-zel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Esetleg a murexin ST12-öt próbálta valaki? Vagy tudna valaki ajánlani 1-10mm-es bevált aljzatkiegyenlítőt?
Szia Mester! Lehet hogy nagy hülyeséget kérdezek, ez azért lehet mert nem értek hozzá. De! Ha engem nem érdekel hogy ennek az aljzat kiegyenlitőnek (Baumit Nivello Centro) olyan a színe amilyen, és nem lesz TÖKÉLETESEN TÜKÖR FELÜLET, akkor ez egy pince műhely számára, (ahol a legnagyobb terhelés az lesz számára, hogy én bármilyen cipőben mászkálok benne) lehet a végleges padló burkolat? Természetesen betartva minden előkészítő dolgot, porszívó, alapozás, amit a videóban említesz.
@@Csempedoki és ez esetleg garázsban az autó súlyát is képes tartani? Repedések nélkül? Gondolom számít a vastagsága is? Egy autó súlyához hány mm fölött kellene lennie az önterülő anyagnak?
Üdv! Tanácsod kérném saját garázsom alját szeretném kiegyenlíteni simára 16éves betonozott csak 37nm. véglegesnek szánnám nem lapoztatom(mélygarázs) milyen anyagot ajánlsz és milyen vastagságban minimum. rálehet festeni pl betonfestékkel majd? diletációt érdemes hagyni két részben csinálnám egyedül.várom válaszod egy festő Sopronból
Szervusz. Anyagnak a baumit gipszes aljzat kiegyenlítőit ajánlanám, mint például a Nivello Centro vagy Nivello Quatro. Ha két részben öntöd, közötte érdemes lehet hagyni dilatációt. Betonfestékkel még nem próbáltuk soha lefesteni, de valamilyen módon biztosan festhető lesz. A vastagságát pedig a beton egyenetlensége adná meg. Ha teljesen sík, akkor a lehető legvékonyabb, ha pedig nem, akkor a legmagasabb ponton a legvékonyabb, és a magas és mély pontok különbsége adja majd meg hogy pontosan melyik anyag fog kelleni, mivrl más-más az öntési vastagságuk 😉
A Baumit nivello 30 nevű cementes önterülő anyaga jut így elsőre szembe. Ha meleg burkolatot kap a végén, akkor meg inkább nivello centro, a gipszes változata.
@@Csempedoki Itt most nem azon múlt. Reggel megbeszéltem az esztrichesekkel a szintet, aztán mennem kellett dolgozni. Este láttam mikor végeztek, hogy 2-3cm-el vékonyabb lett a réteg...Most pedig megoldást meg kell találni....Valószinűleg 4cm beton még rákerül bevasalva, és majd vékonyabb járólapok lesznek. Ott egyébként mivel érdemes számolni? Tervezve 2cm-el volt, az újabb betonréteggel ez 1-1,5cm-re szorul le....
Meg kell mondjam, hogy azért ha az esztriches normálisan dolgozott volna nem kellet volna ezt a drága padlopont bedolgozni. Azért az nem normális, hogy egy új építésű házba ennyi plussz anyagot bele kell önteni. A szerszámra lenne egy pár segítő információk. A vastag padlókiegyenlitöhöz van 5 cm hosszú tüskehenger, akkor nem tolom el az anyagot. Lehet venni kimondottan a padloponhoz egy keverőszárat, ami úgy néz ki mint két egymás felett lévő propeller. Nem csapja szét az anyagot és nagyon tisztán elkeveri. Mi a fürdőben mindig cement alapanyagú padlopont használunk és nem olyat ami nekem jobban tetszik, mert vizes helységekben azért az biztosabb.
Lehet hogy kéne, de attól nem fog kevesebb anyag kelleni. A vízszint pedig egy fogalom, azt amúgy sem lehet egyenlíteni, csak az aljzatot. Esetleg vízszintesre, vagy ilyesmi.
Ezt nem egészen így kell...Tüskés hengerből van nagy méretű a vastagabb öntéshez!Nem látom a speciális gereblyét amit a kiegyenlítésnél az elterítéshez kell használni!
Máshol is alkalmaznak hasónló technikát. Pl kátyúzáskor, a munkás oda dob egy lapát aszfaltot a mélyedésbe, ráb*sz 2-t, majd a többit a gravitációra, ill. az autók kerekeire bízza
Ezt most kifejezetten egy részére érted a videónak vagy az önterülőzésnek, vagy így az egészre? Vagy nem értem. (Sokat tud segíteni ha nem sok a példát írjátok le hanem azt is hogy az mire vonatkozik... így nem tudok sokat hozzászólni.)
A lapkázás referenciaszintnek szuper ! Köszönöm!
Ezek alatt a workshop videók alatt mindig nagyon jó zenék szólnak. Autentikus, modern technológus-elektronikus zenék, kb mint a régebben, a Deltában. Imádom :D
Én 50 literes kukába szoktam keverni, alatta egy molnárkocsi ami mobilis! Tudásod éltet! Imádom a videóid.
Kafa a videó Mester! Tetszik ez a szöges topánka, máris nekiesek valaminek és kiegyenlítem! :-) tényleg köszi, hasznos tanácsok! :-)
Én nem értem miért kell mindenáron belekötni valakibe? Szerintem teljesen szakszerűen és ami fontosabb körültekintően és pozitív hozzáállással dolgoznak, ami rendkívül ritka manapság! Nekem tetszik ahogy és amivel dolgoznak! Nem gagyi szerszámmal dolgoznak és felkészültek! Respect ;)
Köszönjük szépen!🙂
A negatív kritika építő értekű lehet egy komoly szakembernek!
a negatív kritika jó, ha van alapja. Jó lenne tudni, hogy itt milyen burkolat ment az aljazatra. Ha hideg, akkor lábazat is ment, és a falösszekenős kritikának, már nincs is értelme.
No, azért nem megy minden járólaphoz lábazat.
@@viktorg2694 Ha értesz hozzá tudod, ha nem elmondom: gipsz alapú kiegyenlítő nem mehet olyan aljzat alá ami átengedhet nedvességet, mint a hideg lap. Visszaoldódik ugyanis fennálló nedvesség hatására.
Sziasztok! Remélem nem nagyon együgyű a kérdés, de hogyan találjátok / keresitek meg (ha egyáltalán lényeges...) a legalacsonyabb / legmagasabb pontot egy házban? Azt figyeltem, hogy elválasztjátok a helyiségeket, meg szintezőlézert is használtok, de ezekben különböző magasságú padlózatok lesznek ilyenkor? Vagy a lézerrel megy a matek? :)
A Magyar építőiparban már sok mindennel találkoztam. A derékszög, vízszintes, függőleges csak tájékoztató jellegű. Nos, itt a padló biztos vízszintes. Én még ilyen mérő vödröt nem láttam. Sokszor tapasztalom, hogy a forgalmazók ezeket nem tartják, nem is ismerik. Csináltam padloponozást (magamnak), most már tudom milyen hibát vétettem, de most már nem követem el. Több jó ötletet is találtam (szöges járótalp), henger..... Köszi a videót.
Elárulhatnád mi volt a hiba.
@@mindtricky Tul higitottam.
Szia Doki ! diletációs hézagot az hány mm vastagság után kell hagyni ? ( pl 20mm vastagságot ha meghaladom akkor már kell) és gondolom a faltól elég annyit hagynom, amennyit a vinyl / lamináltnak is hagynák .. köszönöm
Jó napot!Azt szeretném kérdezni járólapra rá lehet önteni?És ha igen mennyi idő alatt szárad meg?
Nagyon hasznos videó...és KÖSZÖNÖM a jó tanácsokat.. Pont ilyen munka előtt állok mint laikus.. És sokat tanultam a videó megnézése alatt.. :) ;)
Üdvözletem! Lakás felújítás előtt állok és a következő kérdéseim lennének: Panellakásnál lamináltpadló lerakása előtt is érdemes kiegyenlíteni a padlót? Van esély rá, hogy ettől beázik az alsó szomszéd? Laikus is neki kezdhet ennek vagy pedig ezt szakemberre érdemes bízni?
Köszönöm!!
Üdv. Ha az alapfelület nem teljesen sík a parketta nem fog mindenhol felfeküdni, ami nem a legjobb hosszabb távon főleg. Tehát ha a 2.5 vagy 3 méteres aluléc valahol billeg, vagy nagyobb rés van alatta mint 1mm akkor érdemes lehet. Ettől beázás nem lehetséges. Olyan sok vizet nem tartalmaz és ha egy rosszul tömített repedésen vagy résen el is indulni az anyag egy alsóbb szintre vagy rétegbe, hamarabb megköt minthogy az gondot okozzon.
Amennyiben jó érzéke van az ilyen dolgokhoz, egy alapos felkészülés és utánajárás után akár egy laikus is képes lehet megcsinálni. Nem olyan bonyolult, de megvannak a trükkjei 😁😉
"Szakemberre" ne bízd mert rosszabb lesz mintha te csinálnád!
Köszönöm a videót! 2 napja dolgoztam a Nivelloval, a minőség jó lett, csak nem vízszintes. :/ Nem vagyok szakember, 6 éve csináltam egy szobát Mapei -el, az közel tökéletes lett. Most egy sufnit csináltam a Nivello Quattroval, ami a zsákon van irva vagyis 6 literrel keverve, 7,5nm -es szoba, 2 zsák. Betonsimitoval elkentem aztan gyorsan a 2. zsák keverése és folytattam, majd gumihenger. Jól nézett ki,de másnap a vízmérték alatt helyenként 4mm is volt kis völgyekkel. :( Lehet én voltam amatőr persze, de 6 éve mitől voltam jobb először? Már bánom hogy a boltban lebeszéltek a drágább Mapeiről. Ja, volt alapozva is. Lehet kevés volt a 3 zsák és nem volt önsulya, hogy elterüljön? Az a kérdésem, hogy száradás után, az aljzat kiegyenlítőt lehet még egyszer kiegyenlítőzni? 😁 Köszönöm!
Ah, a következő videóban benne is volt a válasz, nem lehet több rétegben egyenlítőzni,mert elválik (valahogy éreztem) :/ Akkor marad a kicsit több ragasztó ott.
Üdv!
Azt szeretném kérdezni, hogy a padlopon szilárdulását követően, kb. 3 óra után, szabad-e használni páramentesítő gépet, a gyorsabb száradás elérése érdekében?
A gyors vízveszteség hatására sok anyag hajlamos megrepedni. A víz kipárolgása nem egyenlő a tényleges kötéssel.
@@Csempedoki Köszönöm!
Kérdésem lenne...A már meglévő járólapra lehet aljzatkiegyenlítőt önteni? Ha igen,akkor mire kell ügyelni? Köszönöm a hasznos válaszokat-tanácsokat.
Igen ha nem kopog a padló és nincs padlófűtés,ha barmelyik fennál ezek közül én felszedném a padlót és a betonra egyenlitenék
Szia Doki!
Sziasztok!
Meglévő parkettás illetve laminált padlós, járólapos szobáink illetve konyhánk van.
Idén szeretnénk kicsit feldobni modernizálni házat, és vinyl padlót szeretnék lerakni, ami alatt elektromos padló fűtés kerülne!
Mivel nem akarom felverni a betont így szeretném megoldani a padlófűtést.
Elméletileg a vinyl illetve az elektromos fűtés gyártója is rámondta az áment hogy összehozható, és nem is lesz baj.
Na mármost. Hallodtam elég sok féle verziót, viszont kíváncsi lennék a véleménykre hogy milyen technológiával is járnék legjobban úgy hogy ne sérüljön se a vinyl se a fűtést se kelljen később zaklatnom.
A gyártók azt mondták hogy simán a betonra lelehet ragasztani a fűtőszőnyeget, azt húzzam le csemperagasztóval vagy öntsem nyakon aljzatkiegyenlítővel és mehet rá a vinyl.
Annyit mondtak hogy célszerű legalább 1-2 cm vastagságban csinálni!
Azt ugye tudjuk hogy a vinyl 28 C' fok fölötti értékeket már nem szereti és a fűtőszál pedig 50-55 C'-ra melegszik. Vszont a gyártó azt mondta hogy ez maga a fűtőszál... ugye ezen van szigetelés stb. tehát mire az aljzat tetejére ér a hő abból az 55 C'-ból kb 30 lesz. Plusz a fűtés termosztátja olyan hogy 2 szenzorral van szerelve, ebből az egyik az a padló felszíni értékét nézni. Tehát be lehet állítani hogy ne menjen mondjuk 24 C' fölé a hőmérséklet. Így ez nagyon kiráj mert tuti nem lesz a vynilnek sem semmi baja!
Ez a dolog lenne az amihez szeretnék hozzászólásokat kérni, illetve instrukciót hogy jó lesz e ez így... Hátha van itt olyan aki már fogott bele hasonlóba.
U.I az aljzat nincs szigetelve sajnos.. + gondoltam még olyanra ezért is, hogy a fűtőszőnyeg alá hőtükör fóliát raknék le!
Köszönöm ha végig olvastátok, várom a javaslatokat! :)
Sajnos melegburkolási szakirányban nem tudok neked magabiztosan erre mondani bármit is. Sem vinyllel, sem padlófűtéssel nem foglalkozunk közvetlenül 😞
NAGY GRATULÁCIÓ EGY SOPRONI BURKOLÓTÓL!!
Üdvözlöm csempe doki!
Szeretnék érdeklődni,hogy a szintezésnél milyen anyagot használ?Itt arra gondolok,hogy mibe rakja a lapocskákat és milyen anyagból vannak a lapocskák?
Rokon szakmában dolgozok én is,de kihagytam 13 évet és most próbálok magamba szívni egy kis szakmai tudást.
13 éve még nem volt annyira elterjedt ezek az anyagok!
Mostan munkahelyemen,meleg burkolat alá szeretném készíteni!
Sajnos vannak olyan kollégáim,aki nagyon ragaszkodnak csak a kőműves szakmához (falazás,betonozás,vakolás,néha csempe javítás).
Igy rám maradt a meleg burkolat (PVC) javítás vagy teljes helyiség elkészítése.
Válaszát előre is várom Pisti.
A szintező lapokat a hulladék burkolatból vágjuk, mivel ezek a mi esetünkben általában 3-6mm vastagságúak, majd ezeket csemperagasztóval a megfelelő magasságra emeljük. Melegburkolat alá pedig a Baumit Nivello Cuatro vagy Centro gipszes önterülő anyagokat ajánlanám vastagságtól függően 😉😊
Üdv!A garázsomban megmarta a betont a só,jön fel a kavics évről évre.Az megoldás lehet ha kiöntöm padloponnal és rá a betonfesték?
Tiszteletem.....Egy olyan kérdésem lenne, hogy nem szeretnék járolapot bontani, a kiszemelt helységben...... önterülövel be tudom fedni majd, hogy az meg is kössön rendesen, nem lesz gond vele.
Elöre is köszönöm.
Szia Doki!
Régi burkolatra kellene ajzatkieggyenlítőzni. Elég ha átkaristolom a régi felületet betoncsiszoló tárcsával vagy, tapadóhíddal kenjem le csak?
Hogyan köt a padlopon a régi burkolathoz a leg erősebben?
Tapadóhídhoz jobban köt,de meglévő burkolatra akkor szoktunk ragasztani, ha amúgy a régi lapnak jó a tapadása és a síkja. Szóval ha kiegyenlítőzni kell az már nem lehet sík... 🤔 de akár működhet is 👷♂️
@@Csempedoki
Köszököm az infót. Felkaristoltam géppel azt tapadóhíddal lekentem. Régi szar felület volt ami össze vissza lejtett. Nem akart bontani a tulaj ezért kelett kiegyenlíteni
Kedves Csempedoki! Mekkora a keverőszár amivel dolgoznak? Köszönöm!
Hello Doki … célszerű a grund alapozót kétszer kenni ? Meg kell várni a teljes száradást és aztán lehet aljazatott kiegyenlíteni ? Vagy nedvesen felületre mehet is a kiegyenlítés ?
Üdv Doki!
Azt szeretném kérdezni, hogy ezt az aljzatkiegyenlítőt lehet-e mázas padlóburkolón használni?
Üdv Doki!
A lapkázási munkafolyamatokról van esetleg videó? Hogyan történik, milyen eszkövökkel stb? Köszönöm
Külön arról nincs, de ezen talán több látszik
ua-cam.com/video/NVKmoZOOS1g/v-deo.html
Szia! Meg szeretném kérdezni, hogy milyen gyorsan köt? 25nm-t szeretnék csinálni, de egyedül vagyok. Kivitelezhető?
Grund alapozót mindenképpen kb 15 percel az önterülő előtt kell felhordani vagy lehet 1-2 nappal hamarabb is?
Elektromos padlófűtés kábeles felületet akarok kiönteni 20 mm vastagságban 4x5-ös területen Mapei NOVOPLAN MAXI-val. Hogy lehet ezt ilyen vastagságban megvalósítani, mert nem tudok rámenni szöges cipővel, közben vigyázni kell ne tapossam szét a 6mm vastag kábeleket. Ráadásul a 20 mm vastagság miatt hogy lehet megcsinálni hogy ne folyjon szét amíg hordjuk rá az aljzatkiegyenlítőt???? Nagy segítség lenne egy jó tanács. Köszi előre
Üdv, azt kérdezném, hogy ezt lehet-e kültérre is használni - előtte vagy utána egy vízzáró réteget (Zwaluw ST-8 menne alá / rá)? Mivel egyelőre nem szeretnénk burkolni a teraszt, viszont erősen ki van téve az időjárásnak. Válaszát előre is köszönöm!
Az önterülő anyagok csak beltérben alkalmazhatók. De mivel nem képezhető belőle egyértelmű lejtés, amúgy sem lenne alkalmas teraszhoz. Kültérre beton javító anyagokkal tudjuk kijavítani vagy esetleg megadni a lejtést, erre rá egy drain lemez és úgy a burkolat. 👌
@@Csempedoki Köszi, betonjavító és drain lemez lett volna a "második" javaslatom! Sokat segítetettek!
Két keverés között kimosod a vödör tartalmát ami a falán marad vagy nem befolyásolja a következő keverés minősègét? Már csak azért kérdezem mert ha sok a keverés akkor a régebbi anyag ami a falán maradt a vödörnek az ronthatja a minőséget.
Hogy biztos legyen hogy a keverés közben nem marad por a vödör falán, nagyjáboli átkeverés után kanállal végig kaparjuk a vödör oldalát ameddig leérünk, így egy úttal a régi anyagot is lekaparjuk. A mélyebb részről gondoskodik a keverőszár, ha alaposan meg van keverve az anyag.
@@Csempedoki értem és köszönöm.
Kedves Csempe Doki ! Azt szeretném megkérdezni, hogy hogy tudom kiszámolni, hogy mennyi kiegyenlítő anyagra van szűkségem ! Godolom helyzet függő, de akkor miszerint gondolkodjak ? Köszönöm !
Szia Doli, A dilatációs csíkot mivel ragasztod fel? köszönöm
A fehér csíkok gres anyagból vannak. Nem a dilatációt szolgálják, habár gyakran éppen oda tesszük. Egyszerűen csak felosztjuk kissebb mezőkre a felületet. Azzal a csemperagasztóval ragasztjuk le őket, ami éppen kéznél van. 😉
@@Csempedoki Szia, Én a falra ragaszttott csíkra gondoltam. Köszönöm
Ott ugyanez a helyzet. Csemperegasztó. Fontos hogy jó síkon legyen, mert ehhez húzzuk léccel az anyagot. Ez lesz a vezetősáv. De függőlegesen még kevésbé dilatáció a cél
@@Csempedoki köszönöm Doki a segítséget
Szép munka....de azt nem értem miért nem lehet odafigyeléssel önteni az anyagot? A vakolt, csiszolt fal töve össze-vissza van locsolva a kiegyenlítővel. Aztán majd kapargathatja a festő!
Ez igy igaz
István Nyitray
Én festő vagyok. Sajnos mindig belebotlunk az ilyen 'szakikba'
Az ő munkája mindenek felett 😎
Üdv!
Jogos a kritika!
Legközelebb jobban figyelünk!
A festő meg mindent összeken, és persze nem takarítja le maga után, hiszen az ő munkája mindenek felett... ;-)
Ha annyi 1000 ft-osom lenne,ahányszor azt hallottam : "majd a festő megoldja"
Milliomos lennék már 😂😂😂
A terítés és a száradás után ellenőriztem és sok gödröt találtam, ami kb. 3mm-esek. A kérdésem az lenne, hogy erre lehet laminált padlót tenni "szakszerűen" vagy a gödröket el kell dolgozni valamilyen módon?
4:38 Ja ugyanez lett volna a kérdésem :) azóta sikerült megoldani? Én sajnos beleestem abba a hibába h leraktam a lamináltat és hát a 3-4mm az bőven érezhető hiba, úgyhogy most visszaszedem
Szia Csempedoki,
Aljzat betonról fel lett szedve a szőnyeg, de ragasztó az maradt a betonon. Rá szabad alapozni és arra kiönteni a padlópont? Vagy muszáj felszedni a ragasztót is?
Köszönöm, nagyon jók a videók
Még alapozóval együtt is elég gyenge a tapadás a melegburkolathoz használt megkötött ragasztóra. Sokkal jobb ha fel van szedve. De egy éles véső és egy jó gép fel kell hozza simán. 👷♂️🔨
@@Csempedoki Szia Csempedoki, Olyan megoldás van esetleg, hogy lefóliázni például Baumit Esztrich fóliával, és arra kiöteni a padlópont? Így meg lehetne sporólni a felcsiszolást.
Köszönöm a válaszod
Elképzelhető hogy működni fog, nincs ezzel tapasztalatom, de minél több réteg annál nagyobb a hiba lehetőség. Nem jó túlbonyolítani a dolgokat.
Sziasztok!
Kedves doktor Úr! ;)
Jók a videóitok!
Ezzel kapcsolatban lenne egy gyors kérdésem! 8 éves száraz betont alapozoznék. A tüzépes ember azt javasolta alapozó előtt ittassam meg a betont vízzel, addig amíg bugyborekol! Gondolom ez baromság, 2 réteg alapozonak elégnek kell lennie. De inkább rakerdezek nálatok is, hátha mégis van valami értelme.
Egy rövid választ kaphatok?
Köszi
Szia, eszedbe se jusson, nem véletlen, hogy friss "vizes" betonra nem szabad semmiféle burkolatot rakni. Mindegyik alapozóra rá van írva, hogy milyen aljzatra, milyen arányba keverd vízzel az alapozót.
Kedves Csempedoki! Úsztatott burkolat alá készítettem önterülős padlókiegyenlítést, néhol több rétegben különböző mapei termékekkel (a szakik választották). Érdeklődnék, véleményed szerint mennyi a megengedhető hiba egy készen kiegyenlített padlófelületnél. Minőségi termékkel dolgozott parkettás szakember és annak csapatja. Amennyiben becsúszott némi hiba, (relatíve nagy lakás, kb.145nm, sok helyiség) javítható-e helyi csiszolással?
És köszönöm a kitűnő tartalmat! Remek videók!
Ha valahol magasabb az egyenlítés a megfelelő csiszoló tárcsával abszolút javítható. 2-3 méteren 1-2 milimétert simán eltűnik a csempe vagy parketta ragasztóval.
Szia Doki!
A Nivello 10-nek mennyi idő a gyakorlati burkolhatósági ideje normál szobahőmérsékleten 3-4 mm vastagságban?
Válaszodat előre is Nagyon Szépen Köszönöm!
Üdvözlettel:
Juhász Imre Ármin
Szervusz. A gyártó 18-36 órát elteltét javasolja a burkolás és a bedolgozás között. Szobahőmérsékleten jó szellőzés mellett másnap burkolható biztosan. Mi szoktunk egy olyan próbát tenni a felülettel, hogy lefektetünk rá burkolatot, lécet, drain lemezt vagy hasonló eszközöket amik nem vízáteresztőek és 20-30 perc után felemeljük. Ha nagy a nedvesség az anyagban kirajzolódik a letakart felület. 😁😉
@@Csempedoki Szia Doki!
Nagyon Szépen Köszönöm a Segítséget!!!!!
Ki is próbáljuk, köszönöm a szépen a jó tanácsot!!!!!
Minden jót!
Üdv
Imre
Üdv mindenkinek.jó a videó.a megadott vízmennyiséget tènyleg be kell tartani,de szerintem èrdemes más márkákkal is próbálkozni.èn is ezzel foglakozom van tapasztalat.
Köszönöm a választ,sajnos nem tudom ezeket a terméket ajánlani,mert a cég le van szerződve különböző boltokkal és ott ez nem kapható!
De azért köszönöm még egyszer a tanácsot István.
Nagyon fontos az előírt vízmennyiség betartása, ahogy a mester is többször említette a videóban. Én úgy jártam, hogy a burkolók túlvizezték a padlopont, ennek következtében a teteje felúszott, az alja "leült". Aztán persze nem vállalták a felelősséget, mondván hogy biztos szar volt az anyag, pedig plusz 1 liter vízzel keverték az előírthez képest...
King Süti pontosan. Ezert nem ertem a 8 literes urat... sajnos a padloponozast sem lehet megtanulni a youtube-rol, mint tobben hiszik. Nem ordongosseg, de yt video max alapinfokat tud adni. A tobbit pedig a gyakorlat teszi.
Már pár éve burkolok de mindig elolvasom mihez mennyi víz kell mielőtt neki állok dolgozni, lehet hogy rossz berögződés de utána már ha elbaszom tényleg csak magamat okolhatom :) örömmel nyugtázom hogy ilyen még nem volt hálistennek :)
Mert nem eloszor csinaltak. Ez az anyag hasznalhatatlan az eloirt vizmennyiseggel. Egy vodorrel kiontesz, de arra mar nem ontesz ra masikat, mert nem tudod elhuzni. Tuskes hengert felejtsd el. Addigra megkot. Gipsz. Ha nincs eleg viz megszivat.
@@davidkovacs7951 okosan teszed hogy ellenőrzöd ! Ugyanis ez egy önfejlesztés . És állandó kontrol alatt tartod a ragasztók , csempék, felületek" viselkedését ". Sajnos nem mindig minőséggel, minőségi felületen dolgozik a szaki.
A megadott vízmennyisèghez kèpest Max.0.5-0.7 l többlet vizet lehet vagy szabad tenni mindnki döntse el ..de kell rutinod legyen hogy làsd azon az anyagon hogy mennyire híg vagy sűrű de nem szabad nagyonsok vízzeö keverni mondjuk +2 l az faszsàg
Szia! Aljzatkiegyenlítőt készülök beton padlóra felvinni. Történt egy kis hiba, a Baumit Grund alapozót hagytam megszáradni mert csak későn néztem utána, nedves a nedvesre technológiát kell használni. Mi a teendő ilyenkor? Gondolom így nem fog tapadni hozzá az aljzatkiegyenlítő. Köszönöm
A tapadás így is meglesz, csak nem Annyira jól mintha nedves a nedvesre ment volna. Ha ez az egyetlen "hiba" a dologban, nem gondolom hogy probléma álna elő vele. De ha mindenképp marad a nedves a nedvesre, akkor egy daráló korongos sarokcsiszolóval fel lehet marni a felületet kicsit és újra nekiállni a takarítástól 😬
Köszi! Ráöntöttem így aztán majd meglátjuk. Viszont még egy kérdés: Baumit Nivello Quattro kiegyenlítőt használtam. A járólap lerakása előtt az aljzatkiegyenlítőt érdemes még átkenni Baumit Grund alapozóval?
Nem gondolnám. Friss, tiszta felületre a ragasztó meg fogja ahogy kell.
Üdvözlöm! A jövőben nem tervez esetleg olyan videót amiben bemutatja a szerszámgépeit és tanácsot adna hogy mit érdemes megvásárolni. Válaszát előre is köszönöm.
Üdv! Lesz majd olyan téma is.🙂
Helló! Az lenne a kérdésem, h a második réteg aljzatkiegyenlítő kiöntése előtt is meg kell várni az előző réteg teljes kötését( 1mm-enként 1 nap) vagy korábban is lehet önteni? ( 1. Réteg legvastagabb pontja 2cm és a 2. Is kb 2cm lesz)
Önterülő anyagokat főként, de betonjavító vagy aljzat betonokat is egy rétegben dolgozunk be. Semmiféleképpen nem öntünk 2 önterülő réteget egymásra 😱🤯
Honnan van az infó hogy ilyet egyáltalán lehet?
@@Csempedoki "kőműves" ismerős+net+vastagság miatt sikerült így
20nm-ből kb 1nm-nél van 4 cm-es szintkülönbség az aljzatban 4-ből 3 sarok szinte 0-ra kimegy
Mapegrout430-al vagy betofill-el vagy ehhez hasonló anyaggal meg lehet oldani. Vagy van olyan önterülő is ami 40mm-ig működik, bár 0-ra biztos nem megy ki. Hagyni kell neki pár milimétert ott is, így annyival.megemleni a teljes szintet, hogy biztosan kikössön.
Az még megoldás lehet, hogy lerekeszted azt a részt ahol nagyon mély és más anyaggal egyenlíted ki mint azt ahol nem annyira. De egy menetben!
Még csiszolni vagy vésni is lehet azon a részen ahop 0-ra fut ki, ha nem túl nagy felület.
Több megoldás is kell legyen ilyen szintkülönbségekre. Minél több réteg, annál gyengébb a tapadás és több a hibalehetőség.
Üdvözlöm! A szobákat elválasztó fa lécek benne maradnak, vagy kiveszik mikor megszáradt az önterülő?
Üdv. Ha fábol lennének a sok víz miatta elrothadhatna, nem jó ötlet benne hagyni, de ezek gres burkolatból vágott csíkok amik nem nedvszívóak úgyhogy benne maradnak a legtöbb esetben.
@@Csempedoki 10:27-nel azok gres lapok? Fának tűnt. Ha esetleg fa, és kiszedjuk száradás után, akkor azt ugyanúgy kiegyenlitovel fel lehet utólag tölteni?
Elképzelhető hogy elnéztem miről is van szó 😅😅 igen, miután járható a felület, ki lehet szedni vagy vésni a lerekesztéseket és hozzá önthető egy másik kör önterülő.
@@Csempedoki köszi
Laikusként lenne egy kérdésem. Adott egy 16 m2-es helyiség, 10 mm vastagságra lenne szükség. Akkor ugye ez 0.16 m3, azaz 160 l padlókiegyenlítő. Kérdésem: ha állítólag önterülő, akkor miért kell szintezni, teríteni, stb. Miért nem megy az hogy bekeverem az egész anyagot és kiterül magától. Vagy még sem önterülő csak a neve?
Igen, ha szigorúan vesszük, csak a neve önterülő. Ezt is ugyanúgy el kell dolgozni mint bármi mást, csak ezt valamivel mondhtani egyszerűbb, mert nem kell mellé térdelni és léccel lehúzni. Ez sem végzi el az ember helyett a munkát 😅
Azok milyen lapkák ? Milyen anyag és hol lehet kapni ? (Szintező lapkák)
Csak készíteni lehet. 3 és 6 miliméteres greslapokból aprítjuk őket. A hullás is hasznos. 😉 ugyanúgy ahogy a felületképzéshez használt csíkokat.
Jó napot! Frissen betonozott aljzatra mikor lehet önterülőt önteni?
Jó napot. A beton teljes kikötése után, ami egy vastag aljzatbetonnál több hét is lehet. Sajnos sokszor ezt nem várják meg vagy nincs rá lehetőség az ütemtervben és hasonlók. 😔
nekem az a problémám hogy nemtudom felszedni a linoleumot és ahol felszedtem ott még a kövön rajta van a ragasztó . van e lehetőség ezt az aljzat kiegyenlitőt linoleumra önteni . mivel kéne a linóleumot kezelni előtte
Azt nem is egyszerű felszedni 😬 Baumit Supergrund tapadóhíddal lenne jó lekenni, aztán aljzat kiegyenlítőzni rá.
@@Csempedoki utana nezek gondolom obi vagy Praktiker is árul ijesmit , es instrukcio is van hozzá önnek nincsen véletlenül egy ijen videoja ami ezt is megmutatná
gombfoci1 Szia! Találtál megoldást? Ugyanez a helyzet... linóleum ragasztó maradék. Köszi :)
Jó napot kívánok! Azt szeretném megkérdezni,hogy a lapkáknak mi a sorsa? Bent maradnak? Vagy utolag ki lesznek véve? Mi van, ha némelyik sarka kiáll egy kicsit?
Jó napot. A lapkák bent maradnak. Ha előfordul hogy kiáll egy kicsit, ami alapból ugye nem kellene hogy megtörténjen, és zavaró is akkor egyszerűen egy daráló tárcsával és sarokcsiszolóval lecsíphetjük. Nem nagy gond 😉
@@Csempedoki köszönöm a válaszát! Meg annyit kerdeznék, hogy a lapkák gondolom csempe darabok és ugye csemperagasztóval vannak rögzítve?
Így van 😁 akár különböző vastagságból, hogy könnyebb legyen helyezni
Szia Doki!Nagy Csaba vagyok Debrecenből.Először is szeretnék gratulálni a munkáidhoz.Gyönyörű, és egyedi ,remek érzés azt tudni,hogy vannak még olyan emberek mint amilyen Te is vagy.Törekszik a jóra,a szépre,a pontosságra.
Szeretnék tőled kérdezni valamit, ha megengeded.Repedést áthidaló drénlemezt, amit kültéren terasz burkolatok alá szoktak használni, lehet e padlófűtésre tenni,diletációs hézagok áthidalására, avagy sem? Szakmai kérdésekről, telefonon szeretnék veled beszélni ha lehetséges! Várom válaszod tisztelettel Nagy Csaba.
Hívj nyugodtan ha van bármi kérdésed. Ha éppen nem is alkalmas, biztosan találunk jó időpontot. 😉 szívesen segítek ha tudok 😊
@@Csempedoki Köszönöm gyors válaszod! Telefon számod sajnos nem tudom, most meg tudod adni Doki?
Kommentekben nem szívesen írnám le, de könnyen megtalálod a weboldalon, és azt hiszem a facebook oldalunkon is fent van. 😅
Nekem tetszett a videó nagyon informatív . Bár én összesen 2x használtam az elő írásokat be tartva ,sajnos nem lett tökéletes.
alapozót használtál előtte ???
Igen , a jelenség az volt hogy hirtelen ki száradt és ilyen cserepes lett. Ahol vékonyabb volt az fel jött ami vastagabb az meg maradt rendesen.
Az alapozó fehér tejszínű" mélyalapozó " vízzel hígítva hengerrel felhordva ! (Pl Düfa mélyalapozó,fagy Falfix)
Hasonlóan jártam, a minőség jó lett, csak nem vízszintes. :/ Nem vagyok szakember, 6 éve csináltam egy szobát Mapei -el, közel tökéletes lett. Most egy sufnit csináltam a Nivello Quattro, ami a zsákon van irva vagyis 6 literrel keverve. 7,5nm -es szoba, 2 zsák. Betonsimitoval elkentem aztan gyorsan a 2. zsák keverése és folytattam, majd gumihenger. Jól nézett ki,de másnap a vízmérték alatt helyenként 4mm is volt. :( Lehet én voltam amatőr persze, de 6 éve mitől voltam jobb először? Már bánom hogy a boltban megbeszéltek a drágább Mapeiről. Ja, volt alapozva is. Az a kérdésem, hogy száradás után, az aljzat kiegyenlítőt lehet még egyszer kiegyenlítőzni? 😁
@@gyurxi551 Igen , rétegeket öntesz . Mapei egy ultra jó anyag. Az a best. 3 mm öntesz egyszerre , kell neki 24 óra száradás. Aztán lehet rá önteni a következőt. Természetes ez hatványozodik a száradási idő minél vastagabban öntöd , mert foltok maradnak benne. Azt hiszem a max egy réteg 5 mm lehet. Ha jól emlékszem minél vastagabban öntöd hatványozodik a száradási idő. Ja és minden rétegnél mély alapozot kell használni és portalanítani. Sajnos ki kell tapasztalni.
Szia Doki
Itt a srác is használ tüskés cipőt :)
ua-cam.com/video/bJ0UyQI2qdA/v-deo.html
Üdv Doki!
Meg tudod nekem mondani hogy kb. hány literes vödör amiben meg lehet keverni egy egész zsák önterülőt egyszerre?
Azt hiszem a nagy fehér baumitos amibe keverni szoktuk nagyjából 25 literes és abba kényelmesen elfér, de kissebb típusúba is van hogy éppen belemegy.
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod!
Szia Doki! Komplett házfelújítást csinálunk otthon. A Te mozaik csempés videód segített nagyon sokat a mozaik felrakásában (soha nem csempéztem). Gyönyörű lett. :-) Kérdésem: Az aljzat 5-50 mm hullámokkal rendelkezik és betonba rakott klingerit tégla szerűség. :) Az 50mm szerencsére egész kevés terület (fél m2). Milyen alapozó szükséges ehhez a téglához? Az 50 mm-es részt mivel töltsem fel? Előre is köszönet! Nagyon hasznosak a videóid! Gratulálok! Csak így tovább! :)))
Szia. Alapozónak mindenképpen a super grundot ajánlanám vagy más hasonló tapadóhídat, az 50mmhez pedig valami olyan beton jellegű javító anyagot amit ajánl a gyártó ebben a vastagságban. Ha jól emlékszem ilyen a fixbeton, ami gyorskötő is ráadásnak
@@Csempedoki Nagyon szépen köszönöm! :)
Faterom ezt 500 Ft
m csinálja. Két rétegben alapoz, előtte porszívó, vízmértékkel egyenget, majd tüskés hengerrel befejezi. Az kevés vagy normális?
Viktor G
Én több helyről is 1000/nm-es árat kaptam. De nem is velük csináltattam.
Kedves Csempe doki, van egy erkelyem, katranypapirral fedve, es lejt a fal fele az egesz! Ra lehet erre az alapra önteni ezt a masszat? Köszi
Ezek az önterülő anyagok nem alkalmasak kültéri felhasználásra. De mindegy is, mivel a teraszt kifelé kell lejtetni, amit önterülővel amúgy sem lehetséges megoldani. Én inkább egy javító habarcsot javasolnék, például a baumitnak a betofill vagy preciso nevű anyagait, attól függően hogy milyen vastagságban van rá szükség.
@@Csempedoki nagyon köszönöm!!!!!!!!!
Kedves Doki.
A szintező kockákat milyen anyagba ragasztja ?
Bár a Dokit kérdezted, de legegyszerűbb a patex, én azt használom. Különben, ha biztos vagy benne, hogy nincs padlófűtés vagy más vezeték a betonba, akkor jobb a szintező csavar.
Ha egy minimálisan lejtős garázs felületét szeretném kiegyenlíteni - az elején lévő lejtés meghagyásával - mit javasolna Doki? A lejtős részen sűrű anyag alkalmazása és elegengetése megoldás lehet? Azért lenne jó nekem ez az anyag, mert 5mm vastagon is használható,
A Baumit precizo nevű anyaga is alkalmas egész vékony egyenlítésre és sokkal jobban is tartja magát. Az önterülő anyagok igazán csak vízszintes felületképzésre alkalmasak.
@@Csempedoki Értem, Köszönöm! Esetleg cement+folyami+víz homok alapozóra öntéséhez mit szólna? Megállhat?
üdv.nem vagyok egy nagyágyú,de nem kellene megvárni míg az alapozó megszárad?ill:minek tüskés henger ha ilyen vastagon öntünk?
A tüskés henger a hiedelemmel ellentétben nem arra való hogy elterítsük vele az anyagot, hanem hogy átmozgassuk és kidolgozzuk belőle az esetleges buborékokat hogy teljesen sima maradhasson mire megköt. Ami az alapozót illeti, ahogy a lejtképzésnél is beszélünk róla, a nedves-nedveshez jobb tapadást biztosít. Vagyis nem kell hogy ússzon az alapozóban, de ha nem teljesen száradt meg, az még nem okoz gondot, sőt.
Üdvözlöm! Egy 35m2-es panel lakás kiegyenlítése átlagos eltérést feltételezve, munkadíjjal és anyadíjjal együtt mennyiből jönne ki? Köszönöm!
Üdv!
Ez 200 és 300 ezer között lehet,de ezt itt megbeszélni fölösleges.
Üdv! Már hogy lenne felesleges? Pont erre voltam kíváncsi. Amiért meg itt beszélem meg az, hogy másnak ne kelljen ugyanezt megkérdeznie. Köszönöm!
Ezt ugy értem hogy helyszínt is meg kell nézni ahhoz hogy konkrétabb legyen a dolog,na meg ezt inkább privátban kénne.
Nem értek egyet Önnel, hogy általánosságokról ne lehessen ilyen médián keresztül beszélgetni, de hát ezért vagyunk mások. Én nagyon örülnék neki ha, ugyan csak nagy vonalakban, de kérdések nélkül tudnék kalkulálni. Egyet értek azzal kapcsolatban Önnel, hogy konkrétumot nem áll módjában mondani annyi információ alapján amit megosztottam Önnel. Én meg így értettem.
@@Csempedoki Ha olyan 1200-1300-al számolom a m2 árat,milve eltérés van kicsit feljebb megy az ár,akkor az olyan 42ezer, és 1 zsák kb 4m2 , +alapozó ,100ezer alatt megvan ez,megkérdezhetem hogy hogyan jön ki 200-300ezer közé? valamit rosszul számolok,vagy kihagyok valamit? komoly kérdés légyszives válaszolj rá,mert zavar hogy nemtudok rájönni hogy mi az amit nemveszek figyelembe az ár számolásában.
Ha kész vagytok a kilógó polifoammal mit csináltok, én csempézni akarok majd, de emiatt a lábazat alatt nem lesz egyenletes a falfelület? Ezt le lehet vágni utólag, vagy csak simán bír ennyit a csemperagasztó, vagy mi a trükkje?
Egyszerűen az önterülő síkján visszavágjuk. A lábazat pedig a már kész padló burkolatra ül rá általában. Miv ennyire nem vékony a lábazat anyaga sem, hogy a padlóét ne lehetne olyan távolságra vágni a falhoz, hogy minden passzoljon.
@@Csempedoki köszönöm
Esetleg buborékfólia használható, polifoam helyett? (előbbiből van itthon felesleg)
Elméletileg bármi használható, ami mindenhol egyformán közel engedi a kiegyenlítő anyagot a falhoz, mégsem engedi hogy hozzáérjen,ezért tud dilatálni. Máskülönben befeszülhetne a falak közé és felválik. Nem látom még hogy csomagoló buborék fóliával hogy fog ez működni, de nem kizárt. Esetleg egy 20x20as mintát ki lehet próbálni, vagy ilyesmi 😅😁
@@Csempedoki Működött a buborékfólia, köszönöm a videót, meg a segítséget, nagyon szuper lett az aljzat.
Üdv, abban szeretnék segitséget kérni, hogy szeretném a pincém betonfelületêt pormentesiteni, ajánlották ezt a megoldást vagy a betonfestéket, melyik lenne a jobb ? Plusz nekem aljzatkiegyenlitőből a mapei planexet ajánlották 7200ft/zsák ami azért 130nm-en már húzós összeg. Valóban kell az vagy egy olcsóbb termék is megfelelne? Van egy ping-pong asztal is, esetleg ott hogy ugrálva , szaladgálva lenne nem kopna el a felület ?
Szia!
Valószínűleg a beton festék lenne a legjobb megoldás számodra ha a por mentesítés az első szempont.
Üdv! (Admin)
@@Csempedoki Reitter 92 társasáhnál (Bp 13 ker) több alkalommal beton festékeztek mély garázst. Esztrich felülete gyenge volt, talán megégett, talán talán felúszott a cement a tetejére. Minden esetre a beton festék az autó, de még a sport motorom abroncsaira is felragadt több hónap után is. Gyenge felületre nem ajánlom. Végül magamnak mély alapoztam és amit ott festettek az már jó lett. Garanciába 2x kenték át a teljes garázst, áthaladásnál nem okozott gondot, de hétig rajta álló jármű már felszedte mindenkinél. Nem a festék volt rossz, az esztrichből feltépte a homokot és apró kavicsokat a felületről. És itt jön az amire az lett írva, hogy tilos mély alapozás előtt vizet önteni a betonra. Nekem egy henkel anyag mérnök javasolta azt, hogy locsoljam meg az esztrichet, várjam meg amíg a tócsásodás megszűnik, keverjem a mélyalapozót a legnagyobb megadott víz mennyiséggel és így nem a felületen fog megtökösödni, hanem a víz által kialakított nyom vonalon mélyebbre kerül beszívásra. Végezzem el ezt több rétegben és soha ne hagyjam a felületen gumi massza szerűen megkötni. Addig ismételjem amíg csiga nyál szerű fényes és kemény felület nem jön létre. Azóta ezt a merényletet a házunkban megégett esztrichen is elkövettem (anyósra bíztuk a locsolást), de az ablakon besütő nap miatt este- reggel nem volt elég és ezt nem ismerte fel önmagától, azt is sikerült aljatkiegyenlítés előtt helyre hozni. helyenként kőműves kanállal el tudtam kaparni. Gépi száraz esztrich volt üvegszövettel, gépi bedolgozással csak hát sajnáltuk rá itthon maradni ami hiba volt. Építő mérnők szűlőn keresztül kerestünk rá kapcsolatot, hogy a speciális eset miatt ne vissza bontást kelljen választani (padló fűtés cső volt benn, így költséges lett volna).
Sziasztok! Köszönöm a videót, nagyon tanulságos volt. Kérdésem, hogy vályogházba, aminek döngölt vályog az aljzata, mit ajánlott rakni? Melegburkolatot és padlófűtést szeretnénk rakni, de állítólag ez elég rossz ötlet. Tényleg nem szabad? Válaszotokat előre is köszönöm!
Nekünk is eszünkbe jutott pár megoldás most, de a legésszerű ha meghagyod vályognak 😔
Bármit tehetsz rá megfelelő aljzat készítése után!
@@jenovitezmolnar1913 max elrohad a fal...
@@lipodresch A padlóburkolatra vonatkozott a kérdés? A fal szigetelése (lásd: utólagos vízszigetelési eljárások) teljesen más téma. Ahogy a padló vízszigetelése is.
Tankot... :-)
Műhelyben, garázsban is alkalmazható az anyag? Mármint elbírja a nagyobb terhelést? Gondolom a rétegvastagságtól is függ.
Egy ehhez hasonló kérdés feltűnt már, a lényege az hogy az anyag előírásokat betartva és megfelelően bedolgozva, akár végleges felület is lehet. Megfelelő hozzá a keménysége és a kopásállósága.
Sziasztok!egy kérdésem lenne..hajó padlora lehet rakni??☺
Le akarod önterülőzni a hajópadlót 😯 de miért?
A szintező lapkák milyen anyagból vannak, is mivel lettek rögzítve?
Az anyaguk greslap, rögzítve pedig ugyanazzal a ragasztóval vannak amivel később a fesz. mentesítő lemezt vagy a burkolatot is ragasztjuk
@@Csempedoki Nagyon szépen köszönöm a gyors választ, éppen valami ilyenre készülök a jövőben és eddig lényegesen költségesebb módon tudtam csak megoldani. Peace! ;-)
Egy 15-20 nm-es szoba padloponozása egy embernek mennyi idő?
Szia.
Ha még érdekel!
Maga az anyagot kiönteni nem sok,attól függ hogy milyen minőségű a szint,de 2- óra alatt kész van,viszont az előkészület a porszívózás,rések kitömése hogy ne folyon el és a 2 réteg alapozás! Ez összesen 1 laza nap 1 embernek!
Csak egy lelkes amatőr vagyok és a saját káromon tanulok. Nekem a quatro valahogy egyáltalán nem akart terülni a megadott vízmennyiséggel. 6 helyett olyan 8 liter körül kezdett dolgozható lenni. Addig a léccel egyengetve benne maradt a nyoma is, nem folyt vissza. Döglött lehetett az anyag?
Üdv!
Mi szerencsére nem tapasztaltunk ilyet.
Elvileg 3-4 dl víz mehet még pluszban de az fölött már nagyon befolyásolja az anyag minőséget.
szinte csak nivello quartoval dolgozom. ár/értékben az egyik legjobb! minimal mértékben lehet túlhígítani ( kb 4-5 dl ) , de a leírt 8l hihetetlen! ha túl van hígítva épp, hogy romlik a terülési tulajdonság.
A hétvégén kellett rá rá még egy réteg, hogy elérjem a kellő síkságot. Az összes zsákot az előírt 6l helyett 8l vízzel kevertük. Szépen terül, egységes összedolgozható anyagot kaptunk. Szépen meg is kötött. Mintának formába öntöttem ki mind a két alkalommal, hogy össze tudjam hasonlítani mindkét anyag minőségét. Közben erre a műveletre találtam embert a keverő üzem munkásai között. Ő azt mondta, hogy ez azért lehet, mert kikerült egy rossz keverési aránnyal készült (több gipsz) sorozat a gyárból.
Béla Tóth es milyen lett az allaga 8 liter vizzel?
Akkor terült úgy mint a Dokié az első öntésben. Mikor léccel próbáltam egyengetni, de akkor benne maradt a nyoma a megadott vízzel, nem terült ki utána ha hozzá értem öntés után.
Nagyon jó a videó, de borzalmas a hang :( Sajnos alig érteni időnként
Szia!
Köszönjük a visszajelzésed,igaz nem a legjobb a hang.
Üdv!(Admin)
@@Csempedoki Üdv! Azt a víz mérő vödröt honnan lehet szerezni?
A baumit promóciós vödrei... érdemes felkeresni egy területi képviselőt az ügyben szerintem... 😏
Miből van a lapka. Jó az ha ott marad benne?
Teljesen jó. Semmi gondot nem okoz.
Doki, azt lehet tudni, hogy milyen burkolat ment rá?
Egészen pontosan nem, de arra emlékszem hogy nagyméretű ariostea lap volt. Olyan 100x300 nagyjából.
Gracias por en señor los
Miért szükséges egy teljes helyiséget 3 cm-rel megemelni? 3 cm-re jó előkészítéssel már esztrichet rakunk, nem padlopont.
Üdv!
A videó elején elhangzik hogy mi miért van.
Ez amúgy nem padlopont.
Nekem ellentmondásos, ha felmart a felület, akkor túl magas volt a beton - gondolom - ezért nem értem, hogy miért kell ránézésre 3 centit emelni, és a kérdés még mindig áll, 3 centit már simán elbír egy tizede ennyibe kerülő esztrich is, még szilárdabb is lesz egy négyes vashálóval megerősítve.
Több helység is van nem csak egy,és amikor egy helyiségben egyik részre 1 centimétert kell rakni a másikra meg 2,5 akkor vasháló meg esztrich nem jöhet szoba. Tehát egy helységen belül is voltak nagy különbségek,hogy miért lett olyan mi se tudjuk.
Mert pl, árvíz miatt megsüllyedt!
Esztich-t nem dolgozunk be 4cm alatt!!
Baumit nivello 10-zel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Esetleg a murexin ST12-öt próbálta valaki? Vagy tudna valaki ajánlani 1-10mm-es bevált aljzatkiegyenlítőt?
Attól függ hogy mi megy rá. Murexinben inkább az ST220-at ajánlom. Esetleg Mapei ECO20.
Szia Mester! Lehet hogy nagy hülyeséget kérdezek, ez azért lehet mert nem értek hozzá. De! Ha engem nem érdekel hogy ennek az aljzat kiegyenlitőnek (Baumit Nivello Centro) olyan a színe amilyen, és nem lesz TÖKÉLETESEN TÜKÖR FELÜLET, akkor ez egy pince műhely számára, (ahol a legnagyobb terhelés az lesz számára, hogy én bármilyen cipőben mászkálok benne) lehet a végleges padló burkolat? Természetesen betartva minden előkészítő dolgot, porszívó, alapozás, amit a videóban említesz.
Szia!
Igen,lehet végleges padló burkolat. 🙂
Üdv! (Admin)
Ha beton lehet, akkor ez császárság oda...
@@Csempedoki és ez esetleg garázsban az autó súlyát is képes tartani? Repedések nélkül? Gondolom számít a vastagsága is? Egy autó súlyához hány mm fölött kellene lennie az önterülő anyagnak?
Nem számít a vastagsága ameddig a gyárilag megadott határain belül mozog.
jó mulatság lehetett oda felhordani az anyagot :D
A keverőszárba itt is bele kell hegeszteni mert rövid :)
2-3perc vàrakozàs utàn ujra kell keverni és aztàn kell önteni
Ha van 2-3 perced várakozni, akkor igen.
Üdv! Tanácsod kérném saját garázsom alját szeretném kiegyenlíteni simára 16éves betonozott csak 37nm. véglegesnek szánnám nem lapoztatom(mélygarázs) milyen anyagot ajánlsz és milyen vastagságban minimum. rálehet festeni pl betonfestékkel majd? diletációt érdemes hagyni két részben csinálnám egyedül.várom válaszod egy festő Sopronból
Szervusz. Anyagnak a baumit gipszes aljzat kiegyenlítőit ajánlanám, mint például a Nivello Centro vagy Nivello Quatro. Ha két részben öntöd, közötte érdemes lehet hagyni dilatációt. Betonfestékkel még nem próbáltuk soha lefesteni, de valamilyen módon biztosan festhető lesz. A vastagságát pedig a beton egyenetlensége adná meg. Ha teljesen sík, akkor a lehető legvékonyabb, ha pedig nem, akkor a legmagasabb ponton a legvékonyabb, és a magas és mély pontok különbsége adja majd meg hogy pontosan melyik anyag fog kelleni, mivrl más-más az öntési vastagságuk 😉
jó a zene XD
Sokszor azėrt nem terül rendesen a padlopon mert a csomagolások közöött nėha akár fėl kg os eltėrėsek is vannak.Főleg mapeinál.
Én meg vagyok elégedve a Mapei termékeivel. Sőt, csak azt használok.
Kicsit túlvan árazva a társaihoz képest, és annyival nem jobb szerintem.
A csávokám nem nagyon van kibékülve a kamerával
Olyan van, igen 😅😅
Szia,
nálam 2-3cm-el szint alá betonoztak (úsztatott estrich). Ennek feltöltésére mi lenne a gazdaságos jó megoldás? Padlófűtés van. 66m2.
A Baumit nivello 30 nevű cementes önterülő anyaga jut így elsőre szembe. Ha meleg burkolatot kap a végén, akkor meg inkább nivello centro, a gipszes változata.
@@Csempedoki Köszönöm a választ! Utána nézek.
@@Csempedoki Megnéztem, és 66m2*20mm*1,5kg/mm/m2*200Ft/kg=396000Ft. + munkadíj.
Szerintem ez nagyon sok.
Ez így igaz. Azért érdemes a legelején jól kitalálni a rétegrendet 😅
@@Csempedoki Itt most nem azon múlt. Reggel megbeszéltem az esztrichesekkel a szintet, aztán mennem kellett dolgozni. Este láttam mikor végeztek, hogy 2-3cm-el vékonyabb lett a réteg...Most pedig megoldást meg kell találni....Valószinűleg 4cm beton még rákerül bevasalva, és majd vékonyabb járólapok lesznek. Ott egyébként mivel érdemes számolni? Tervezve 2cm-el volt, az újabb betonréteggel ez 1-1,5cm-re szorul le....
Meg kell mondjam, hogy azért ha az esztriches normálisan dolgozott volna nem kellet volna ezt a drága padlopont bedolgozni. Azért az nem normális, hogy egy új építésű házba ennyi plussz anyagot bele kell önteni. A szerszámra lenne egy pár segítő információk. A vastag padlókiegyenlitöhöz van 5 cm hosszú tüskehenger, akkor nem tolom el az anyagot. Lehet venni kimondottan a padloponhoz egy keverőszárat, ami úgy néz ki mint két egymás felett lévő propeller. Nem csapja szét az anyagot és nagyon tisztán elkeveri. Mi a fürdőben mindig cement alapanyagú padlopont használunk és nem olyat ami nekem jobban tetszik, mert vizes helységekben azért az biztosabb.
Pihentetni nem kéne? Aljaztot egyenlít nem vízszintet. Így a világ összes anyaga nem elég.
Lehet hogy kéne, de attól nem fog kevesebb anyag kelleni. A vízszint pedig egy fogalom, azt amúgy sem lehet egyenlíteni, csak az aljzatot. Esetleg vízszintesre, vagy ilyesmi.
Lassú fordulatszám!!
Én csak azt nem értem miért 1 vödörrel dolgoznak?:)) Ha 2 lenne, amíg az egyik keveri, a másik önti és jöhet a másik vödör. Ez így kétszerannyi idő.
Üdv!
Több vödör van ott nem csak egy 🙂 ezen a vödör dolgon már rég túl vagyunk.
Üdv!
Ezt A Baumittól kell kérni és biztos hogy adnak 🙂
Üdv!
Baumit SuperGrund,ez tapadóhid pont erre a célra van kitalálva. 🙂
www.piktorfestek.hu itt nézd meg
Nem,ezek ilyen greslap hulladékok és csempe ragasztóval ragasztjuk.
Egyáltalán nem terül vízszintesre. Ugyancsak simítózgatni kell, hogy valamennyire jó legyen...
Van jobb és kór benne van.
Ezt nem egészen így kell...Tüskés hengerből van nagy méretű a vastagabb öntéshez!Nem látom a speciális gereblyét amit a kiegyenlítésnél az elterítéshez kell használni!
üdv az öt liter hány négyzetméterre elég
Üdv!
A keveréshez kell az 5 liter víz amivel egy egész zsák anyagot be lehet keverni (25kg).
Az anyag szükséglet az kb. 1,5 kg/m2/mm.
@@Csempedoki Szia Doki, 25kg-os mennyiséget mekkora vödörben keveritek általában? köszi
Máshol is alkalmaznak hasónló technikát. Pl kátyúzáskor, a munkás oda dob egy lapát aszfaltot a mélyedésbe, ráb*sz 2-t, majd a többit a gravitációra, ill. az autók kerekeire bízza
Ezt most kifejezetten egy részére érted a videónak vagy az önterülőzésnek, vagy így az egészre? Vagy nem értem.
(Sokat tud segíteni ha nem sok a példát írjátok le hanem azt is hogy az mire vonatkozik... így nem tudok sokat hozzászólni.)
@@Csempedoki Az önterülésre, mint tulajdonságra , tehát nem a munka minőségre értettem
Jah értem 😅 mondjuk aki így önterülőz (vagy aszfaltoz) az olyan is lesz 😂
Lejtős ösvénnyel hidaljuk át.
Sunil
Jó a tartalom de ***** se hallani, amit mond a mester a zenei aláfestét miatt.
Ez lágy pornós zene, nyugodj meg :)
25 èv
Azért elég sok mindent nem mondott el!
هههههههههههه
Λπ
pormaszk emberek?! ne csak vírnyák ellen...
Van amikor mindenképpen kell, és van amikor a legjobb maszk és szemüveg sem elég. Az önterülőzés az ezek közül egyik sem. 😅