#PKAI

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 17 лип 2019
  • Állásinterjú közben elöfordul, hogy meg kell fejteni logikai tesztfeladatokat. Olyankor sokszor számsorokkal dolgoznak, ahol ki kell deríteni hogy egy sor melyik számmal folytatódik.
    Ezzel a videóval megmutatom, hogy hogyan lehet ilyen feladatokat megoldani.

КОМЕНТАРІ • 11

  • @Gabatech
    @Gabatech 4 роки тому

    Nagyon jo. Szivesen meghallgatnam a velemenyed, tapasztalatodat pl a hatekony tanulasrol, tanulasi technikakrol, vagy motivacio fenntartasarol is.

    • @PeterKovacsHU
      @PeterKovacsHU  4 роки тому +1

      Szervusz Gaba, téged már többször láttalak it, aminek nagyon örülök. Lesznek mindig videok, de sajnos mindig pár hónappal közte, mert csak erre futja az idöm. Az a baj, hogy a minöségi videoknál nincs annyi nézö mint ha bohóckodnék. Ezért mindig oda is kell fordulnum a munkámmal, ahonnan pénzt tudok kapni érte.

  • @zoltanherwerth1112
    @zoltanherwerth1112 Рік тому +2

    Kedves Kovács Péter, miért az az érzésem, hogy ebben a teszteben 90% szivatás és csak 10% logikai képességek tesztelése van benne? Én volt HR-sként azt mondom, hogy egy kézfogásból több információt megtudok a delikvensről, mint ebből a tesztből. Továbbá egy rendes kiválasztás több lépcsős, és az ilyen hőmérőzés is csak 1 pont a 100 skálájú mérőszalagon. Ezért van a mai napig olyan torzítás, hogy ha valaki gyenge matekból (== nem tud hármas integrálásos feladatot megoldani), akkor az alkalmatlan informatikusnak. Pedig az IT munkáknak 97%-a mellőzi a matekot, viszont a logikus gondolkodás annál inkább. Mi 4 dolgot mértünk mindig is (az angolul a 4C-t): critical thinking, collaboration, creativity and communication. Ez magyarul négy K-nak fordítva: 1. kritikus gondolkodás, 2. Közös munka, 3. Kreativitás, 4. Kommunikáció. Ha ezek megvannak egy emberben kiemelkedően és felső fokon, akkor jöhet akár a kölni trombita főiskola szakról is, sokkal hasznosabb lesz fél év múlva egy Front-End developer státuszban is akár, mint egy agyhalott, aki summa cum laude PHD-val végzett a BME-n. Ez az én véleményem.

    • @PeterKovacsHU
      @PeterKovacsHU  11 місяців тому

      Szia Zoltán, ez a fajta teszt csak egy a sok közül szokott lenni. Én egyszer csináltam egy kb. két órás tesztet, ahol ilyen kérdések voltak, de sok volt a személyiséghez is. De azt gondoltam hogy már ez is tud segíteni valaknikek. Mert a logika feldadatok azok sokszor matematikára épülnek.

  • @macilak
    @macilak Місяць тому

    Szerintem nincs alennyi idő egy feladatra. De az eleje tetszett mert abból kiderül, hogy 3-val van a sorozat. Onnan már látszik, hogy megy a kitalálandó rész.

  • @toroltfelhasznalo1027
    @toroltfelhasznalo1027 3 роки тому

    ennek semmi érteelme

    • @PeterKovacsHU
      @PeterKovacsHU  3 роки тому

      Nekem már volt ilyen teszt, amikor egy munkára jelentkeztem

    • @toroltfelhasznalo1027
      @toroltfelhasznalo1027 3 роки тому

      @@PeterKovacsHU és mennyit kell elérni hogy megfeleljen ?

    • @PeterKovacsHU
      @PeterKovacsHU  3 роки тому

      Volt ott sok kérdés mindenféle számolással. De ezek a számsorok jöttek leggyakrabban a logika részben. Én a PROFILE XT nevü teszten vettem részt. Egy nagy baromság az egész teszt, de ezzel a videoval legalább egy részében többet lehet elérni.