Kukorica permetezés Hiller UH-12E-vel / Spraying cornfield with Hiller UH-12E

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 5 вер 2024
  • HA-MIJ Hiller UH-12E kukoricabogár elleni védekezése Dalmand-Sütvénypusztán.
    HA-MIJ Hiller UH-12E spraying against corn rootworm at Dalmand-Sütvénypuszta. Heliwork Kft. Pilóta: Schauer Rudolf.
    Ez az egyetlen, mezőgazdasági repülésben használt Hiller UH-12-es Magyarországon.
    This is the only cropduster Hiller UH-12 in Hungary.

КОМЕНТАРІ • 17

  • @emokeboda3794
    @emokeboda3794 12 років тому

    Klassz felvétel, én is jól ismerem a pilótát.

  • @Norbi3x
    @Norbi3x 14 років тому

    Tisztára mint Csontváry!
    Jó lett.

  • @PeterCzegeny
    @PeterCzegeny  11 років тому +1

    Nem teljesen világos mire gondolsz, sajnos nem is vagyok annyira otthon, mert nem agrármérnök a végzettségem. Vegyészmérnök a végzettségem így abban biztos vagyok nem sima vascső, mert a vegyszer elég gyorsan megenné. A szórófejeket nem ismerem, a céget kellene kérdezni erről. De az biztos, hogy deszikkálást is végeznek vele. A munkájukról minőségéről meg a Dalmand Zrt.-t kell megkérdezni. Várom válaszod!

  • @Dengezik100
    @Dengezik100 11 років тому

    2. Az elektromos fúvóka sokkal egyenletesebb méretű cseppeket képez és ezzel csökkenti a driftet, ami a légi permetezésnél mindenképp túl magas. Repülőgépeken nem is szoktak felénk más fajtát használni. A lekerekített tartály azért jobb, mert sokkal hatékonyabban keveri menet közben a permetlevet, vagyis homogénebb a kiszórt cucc, jobban ki is ürül, mert a sarkokban nem tud beragadni semmi. Mondjuk az elektromos szórófejekkel már nem jön ki pár tízezerből, de mindenképpen megéri.

  • @PeterCzegeny
    @PeterCzegeny  11 років тому +1

    Ha a "PZL-Milec An-2 szúnyogirtás Szegeden" videóra gondolsz, akkor sajnos eléggé melléfogtál. Egyrészt a szúnyogirtás teljesen más technológiát követel meg mint a szántóföldi kultúrák növényvédelme. Másrészt az Antonov An-2 repülőgépen alkalmazott Autorot X-20 típusú ULV szórófej nem elektromos rendszerű, hanem mechanikus, rotációs cseppképzésű, hajtása lapátkerékkel történik, amit a menetszél forgat.

  • @Dengezik100
    @Dengezik100 11 років тому

    A pilóta és a gép biztos nagyon jó, de a permetezőnek a múzeumban a helye. Hidraulikus fúvókák egy repülő szerkezeten?! Remélem rosszul láttam, hogy a szórókeret sima vas fűtéscső! A tartálynak sem hiszem, hogy megütné a mércét a belső felületi érdessége, de mondjuk attól még eldolgozhat, ha nem használják állományszárításra ...
    Gondolom most jön majd a válasz, hogy tök jól dolgozik így is, de tényleg megérne egy újjáépítést pár tízezerért, ha már sokmilliós értékű szereket fújnak ki vele ...

  • @Dengezik100
    @Dengezik100 11 років тому

    Igen, arra a videóra gondoltam, és igazad van a szórófejet illetően, ezek valóban menetszél hajtásúak lehetnek, amelyeknek a cseppképzése azonban azonos az elektromos szórófejek cseppképzési módjával. (Ez azért nem akkora melléfogás) Vagyis az egyetlen hiba amit elkövettem, hogy mechanikus cseppképzésű szórófejek helyett elektromos szórófejet mondtam, ami az előbbinek egy típusa.

  • @PeterCzegeny
    @PeterCzegeny  11 років тому +1

    A szórócső biztos hogy rozsdamentes acélból van. Az hogy matt barnára van festve, az már egy másik dolog. A vegyszerek nagyrésze EC kiszerelésű , tehát betöltik a földi keverőtartályba a víz mellé, párszor átkeverik és kész. Nem hajlamos az ülepedésre. Az elektromos fúvókákat nem ismerem. Én nem tudok olyan magyar cégről aki ezt használná. Te Magyarországon élsz? Magyar példáról beszélsz amikor "felénk" szót használod?

  • @Dengezik100
    @Dengezik100 11 років тому

    A lényeg, hogy ez a cseppképzési mód lényegesen egyenletesebb cseppméretet eredményez, mint a hidraulikus, vagyis helyes beállítás mellett kisebb a drift. Szerintem (és nem csak szerintem) légi gépre ez való, ha már semmiképpen nem lehet elkerülni a légi permetezést.

  • @Dengezik100
    @Dengezik100 11 років тому

    Párszor megpróbáltam beilleszteni ide a linket, de valamiért nem ment ...
    Mindegy! Ha itt a keresőbe beírod, hogy "szúnyogirtás szegeden", akkor elsőre kihoz egy videót, ahol az öreg Antonovon elektromos fúvókák vannak. Elég méretesek, úgyhogy permetezés közben a földről is ki lehet őket szúrni, ezért merem kijelenteni, hogy felénk ilyenek vannak.

  • @Dengezik100
    @Dengezik100 11 років тому

    Ha rozsdamentes a cső, akkor jó. Nekem az ütött szöget a fejembe, hogy miért festették be? Azt pedig komolyan javaslom, hogy a tápcsöveket egyenlő hosszúra vágva a szakaszok közepére kössék be. Sokat javít majd a szórásegyenlőtlenségen. Az EC valóban nem hajlamos az ülepedésre, (ma már a többi formuláció sem) de attól még nem valódi oldat, tehát illik keverni kijuttatás közben, valamint kitakarítani a tartályt munka után. Ezt könnyíti meg a lekerekített sarok. Igen, Kelet-Magyarországon élek.

  • @pimuce
    @pimuce 5 років тому

    Old copter, hiller with 6 pistons engine

  • @Dengezik100
    @Dengezik100 11 років тому

    Sajnálom, ha annak tűnik, nem volt célom.
    1. Hogy az elektromos (és egyéb mechanikus szórófej) mennyire elterjedt arról nincs statisztikám, tény, hogy használják (láttam). És nem elsősorban azért, mert apró cseppeket képez (azt hidraulikus fúvókával is lehet), hanem mert egyenleteseket, vagyis nagyon kevés a kelleténél kisebb csepp és ezáltal az elsodródás.
    2. 150 l/ha az valóban nem ULV, de a légi növényvédelem tudtommal nem szorítkozik az állományszárításra, és olyankor nem rossz az ULV.

  • @simson517
    @simson517 12 років тому

    jó pár éve űltem a gépben apilota is jóbarátom.