КОМЕНТАРІ •

  • @Unownballs
    @Unownballs 2 роки тому +1

    👍

  • @maciekmaciek1203
    @maciekmaciek1203 2 роки тому +1

    majster nie zrobił dylatacji, sporo wilgoci zostało w wylanym przez niego spadku,a on zakrył to hydroizolacją, potem podłogówka szybko była włączona i wszystko zaczęło się rozprężać, powstały mikropęknięcia fugi i zaczęła dostawać się woda, możliwe ze pękniecia pojawiły sie na hydro i woda wnikała też dodatkowo w wylewkę. każdy z tych czynników potęgował pracę i rozpieranie betonu,aż była taka siła,że zgięła odpływ. gdyby nie było podłogówki to mysle,że aż tak by nie zgięło odpływu. pękły by fugi, może płytki i po prostu zaczęłyby odchodzić za jakiś czas. tak obstawiam ja
    😁

  • @adams3920
    @adams3920 2 роки тому +1

  • @Remontybezcenzury
    @Remontybezcenzury 2 роки тому +4

    Do zalewania odpływu dobrze jest używać betonu mineralnego o wysokiej płynności który nie ma kurczliwości,a do tego jest w pełni wodoodporny i wodoszczelny. Oczywiście 99%ludzi robi to betonem(ja też)ale beton oddaje wodę i się kurczy co powoduje że powstaje przestrzeń między zalewanym elementem a betonem.Dziś jestem mądrzejszy o tą wiedzę dzięki remontowi basenu który właśnie robię z nadzorem technicznego firmy Schomburg. Do uszczelnienia uszkodzonego fartucha można użyć taśmy z paskiem butylowym .Takiego też używam na basenie bo nie wszystkie płytki były skuwane a ciągłość izolacji trzeba było zachować...

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому +1

      Taką taśmę będę używał..

    • @Konrad016pl
      @Konrad016pl 2 роки тому

      Witam. Zaciekawiłeś mnie tym betonem mineralnym. Mozna to urzywac na balkon do podrownania ? .Gdzie to mozna nabyc i jaka firma to produkuje ?

    • @Remontybezcenzury
      @Remontybezcenzury 2 роки тому

      @@Konrad016pl zajrzyj do mnie na kanał I obejrzyj filmy o basenie...

  • @arturogrodnik7829
    @arturogrodnik7829 2 роки тому +1

    Ja również podzielam wersję z silikonem. Tłumaczę to w ten sposób. Wylewka domniemam była zabezpieczona hydroizolacja czyli woda z kleju nie poszła w głąb. Następnie silikon nie wypuścił wody bo nie jest paroprzepuszczalny i woda została pod płytka. Powstały naprężenia bo wiadomko że klej spuchnal i dostało się odpływowi i go zdeformowało. Płytki w zasadzie wyciągnąłeś i odpływ wrócił do pierwotnego stanu. Takie moje zdanie jest. POZDRAWIAM ART-GLAZ

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому

      Wersja z silikonem była po fudze cementowej..

  • @rcfunfpv2311
    @rcfunfpv2311 2 роки тому +5

    Jeżeli jest ogrzewanie podłogowe pod natryskiem, to myślę, że brak odpowiednich dylatacji między ścianą a posadzką spowodowało naprężenia i wybrzuszenie. Do tego mogło dojść nie wysezonowanie posadzki. Często bywa tak, że posadzka nie jest wylewana w miejscu odpływu liniowego, potem płytkarz ją "dolewa" i profiluje odpowiednio i z reguły zapomina o sezonowaniu tej posadzki. Schnie ona tyle ile trwa zrobienie płytek w łazience. Potem zaczyna się użytkowanie, zadziała ogrzewanie podłogowe posadzka zacznie dosychać i problem gotowy...Nie szukałbym przyczyny problemu w izolacji przeciwwilgociowej.

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому +2

      Dziękuję za wypowiedź, często jest tak jak piszesz 🍻

  • @bartolopolaco9656
    @bartolopolaco9656 2 роки тому +1

    Panie Wacku jak to w życiu bywa robi się miód i czasem jest robota smród Kiedyś skuwalem 700m2 plytek po wykluciu powiedzmy kilku m2 plytki zaczęły odskakiwać same jak żaby do góry po 50cm jeden huk efekt domina fajnie to wyglądało. Nic innego jak naprężenia pozdrawiam

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому

      😉 dokładnie..

  • @mariuszf.5612
    @mariuszf.5612 2 роки тому +1

    Ja np nie montuję odpływu liniowego w blokach. Mam takie zdjęcia z robót gdzie jastrych ze styropianem maja łącznie 8cm a przyłącze jest tak wykonane że powodzenia przy montażu liniowego ze spadkiem 2%. Tylko domy. Izolacja systemowa począwszy od warstwy spadkowej przez grunt, żywicę, klej, fugę. Ja akurat robię na firmie Sopro. Dokładność i przestrzeganie zasad co do czasu schnięcia, wilgotności i grubości warstw to podstawa. Wiem, że wielu wykonawców jednego dnia robi warstwę spadkowa (bo z wierzchu twarde)a na drugi dzień już wykonują izolacje. Pozorna oszczędność czasu. Jak będzie brakować robót to zmienię branżę a nie wezmę poprawki na takim liniowych. Podziwiam za chęci do tego typu robót.

    • @piotrkosa7183
      @piotrkosa7183 2 роки тому +1

      Też w blokach nie robię liniówki. Rzadko zdarza się w ogóle żeby trójnik w pionie był tak nisko by uzyskać spadek. Ostatnio miałem problem z niskim brodzikiem żeby spadek uzyskać a co dopiero liniówka.

    • @mariuszf.5612
      @mariuszf.5612 2 роки тому +1

      @@piotrkosa7183 widzę, że kolega też zna temat👍

  • @misiokinsale
    @misiokinsale 2 роки тому +1

    dzień dobry! nie wiem jak stary jest to budynek,ale przy założeniu ,że nowy, to winnym jest cykl budowy i wykończenia. kiedyś budynek ,np. jednorodzinny wykończało się w trzecim sezonie od rozpoczęcia budowy. Nie wcześniej. Wiem ,że teraz inne materiały,inne technologie,ale coś tak ciężkiego jak budynek,budowany w technologii mokrej czasem,swoje odstać musi. Warunki kredytowania jednak zmuszają do prac wykończeniowych,czasem w tym samym roku co wznoszenie ścian.

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому

      Tak to już jest że nikt nie chce czekać trzech lat na swoje M"..

    • @misiokinsale
      @misiokinsale 2 роки тому

      @@BielFliz na nic nikt nie chce czekać. To potem płaci dwa razy za jedną robotę. Każdego wybór.A kafelkarzom dobrze.

  • @arturropinski4228
    @arturropinski4228 2 роки тому +3

    W piątek oglądałem dwu letnią łazienkę. Szok . W odpływie liniowym popełniono wiele podobnych błędów.. Jeszcze nie wiem co było tego przyczyną ale pewnie się dowiem. 😁

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому +2

      W moim przypadku to pierwszy😉 taki przypadek że coś z odpływem się dzieje..

    • @kamilk1403
      @kamilk1403 2 роки тому +1

      Ja też kilka poprawiałem i w jednym przypadku dwóch fachowców źle złożyło odpływ na takim przegubie kulowym - jeden przypadek miał zalane rury tynkiem gipsowym i wstało do góry

  • @Dooku8
    @Dooku8 2 роки тому +1

    Dlaczego wygięło? Myślę że na bazie anhydrytu coś było wylane w prysznicu, chyba niektóre szybkie wylewki tak mają. Nie oddało wody, za szybko poszła hydroizolacja która odspoiła i woda przedostała się do wylewki która napuchła. Może źle kombinuje, ale widziałem już spuchnięte wylewki i płytki z nich odpadające.

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому

      Możliwe że hydro było za szybko, wylewka jest dosyć mocna..

  • @andrzej9057
    @andrzej9057 2 роки тому +2

    Podłogówka przegrzana i beton się rozszerzył. Raz już takie coś widziałem, za duża temperatura plus kilka godzin i się zrobiło. Ale mogę nie mieć racji, poczekam na Ciebie.

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому

      Mogło tak być..

  • @adamingo791
    @adamingo791 2 роки тому +8

    Pierwsze pytanie jaka była zastosowana fuga,cementownia czy epoksydowa?
    Drugie jaką zastosowano hydroizolacjaę, folię w płynie,masy na bazie cementu?
    Te czynniki mają wielkie znaczenie zwłaszcza gdy wykonujemy izolację przeciw wilgociowa, wodną.
    Widzę że tu posadzkę zabezpieczono folia w płynie,nasuwa się pytanie czy aplikacja foli została wykonana przy odpowiedniej wilgotności posadzki? Jeśli nie to ja odparzy i zacznie się odwarstwiać od podłoża. Przy fudze cementowej woda zacznie dostawać się pod płytkę następnie w posadzkę która raz co raz nasiąka i odparowuje co zmienia strukturę betonu,powoduje naprężenia i w znacznym stopniu ja oslabia . Nieszczęście gotowe.
    Płytki zaczynają klawiszować i się unosić .
    Znaczenie ma również materiał z którego wykonana jest posadzka,beton, anhydryt,styrobeton itd. Najważniejszy jest dpowiedni dobór materiałów do izolacji.
    Przerabiałem ten temat niejednokrotnie w 90% winą jest źle dobrana i wykonana hydroizolacja .
    Nie będę się rozpisywać bo to temat rzeka.
    Jeśli chodzi o naprawy nie ma na to reguły każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia do tematu.
    Do naprawy używam takie materiały jak :
    Topcem Pronto C25 lub C35 w zależności od twardości posadzki .
    Mapelastic Foundation bez użycia taśm
    Sikabond T8
    Sikafkex 11fc
    Pozdrawiam.

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому +1

      Bardzo dziękuję za wypowiedź.. warto ten komentarz przeczytać...

    • @lukaszgrzywinski8135
      @lukaszgrzywinski8135 2 роки тому

      Co do fugi się nie zgodzę. Według wszelkich wytycznych producentów fuga cementowa może być stosowana w takich miejscach oby tylko zrobić ją należycie. Co do reszty zgadzam się ale nie wiem jakie siły musiały wystąpić by tak wygięło odpływ skoro mowa jest , że naokoło odpływu jest fuga z silikonu.

    • @adamingo791
      @adamingo791 2 роки тому +1

      @@lukaszgrzywinski8135
      Nie powiedziałem,że fuga cementowa nie nadaje się w miejscach narażonych na wilgoć lub bezpośrednie narażenie na wodę.
      Zgadza się fuga jak najbardziej się nadaje a nawet jest wskazana by stosować ją na zewnątrz właśnie po to by odprowadzała gromadzacą się wilgoć spod kafli .

    • @lukaszgrzywinski8135
      @lukaszgrzywinski8135 2 роки тому +1

      @@adamingo791ok. Dobra już rozumiem. I nadal zgadzam się z resztą chociaż ja obstawiałbym brak dylatacji wokół+ podłogówka i beton nie miał gdzie się "rozszerzyć"..dalszej destrukcji mogły dokonać twoje wymienione powody. I wystarczyło, że coś chciało zapracować i nie znalazło tego 1mm i płytki odparzyły i pozamiatane ale tam odpływ wygięty jest tam tak mocno, że musiałyby być popełnione chyba wszystkie możliwe błedy a tak patrząc na wykonanie co do estetyki to nie jest aż tak źle, więc mi się to nie klei trochę , że odpływ potrafiło wygiąć 0.5cm chociaż dla mnie jest tam więcej. Widziałem gorzej wykonane odpływy i takie akcje się nie działy tylko gdzieś był przeciek najczęściej a tutaj to jest jakaś tragedia.

    • @lukaszgrzywinski8135
      @lukaszgrzywinski8135 2 роки тому

      @@adamingo791 dodam jeszcze, że gdyby tam był anhydryt to jeszcze bym zrozumiał, że to tak mogło spuchnąć do takich rozmiarów ale według mnie tam nie ma żadnego anhydrytu.

  • @maciejswiszcz5894
    @maciejswiszcz5894 2 роки тому +2

    Podejrzewam, ze była robiona wylewka ze spadkiem do odpływu bez dylatacji obwodowej. Odpływ prawdopodobnie firmy wiper, które polecam.

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому

      Może tak być, a odpływ to nie wiem jakiej firmy..

  • @barbarakrawczyk3248
    @barbarakrawczyk3248 2 роки тому +2

    Kiedyś w pewnej galerii wstała podłoga w powodu braku dylatacji obwodowej- płytki podniosło o tyle , że poprzewracały się regały itd.

    • @barbarakrawczyk3248
      @barbarakrawczyk3248 2 роки тому +2

      @@user-nd2em6bb1x podobno był straszny hałas i myśleli , że budynek się wali

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому +1

      Jest taka opcja że nie ma luzu dookoła wylewki..

  • @maccbiel8653
    @maccbiel8653 2 роки тому +2

    Ciekawy temat, jaką fuge byście zatem polecili do kabiny bez brodzika, cementowa paro-przepusczalna czy epoksydowa ?

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому +2

      Jak jest wszystko oki to obie fugi są dobre..😉..

  • @tomaszkucz5636
    @tomaszkucz5636 2 роки тому

    Hydroizolacja była? Bo vyc może beton pił wodę i tak efekt, lub też podłoże nie było sztywne co mam na myśli wylewka wylana na jakiś stary beton nie zagruntowany i też mogło się od spoić tak myślę, znam sytuację gdze płytki odpadły po źle zrobionej wylewce pierwsze bez hydroizolacji a druga sprawa to Wylewka zrobiona na płytach OSB bez zabezpieczenia beton płyta.

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому

      Hydro było, a wylewka normalna na stropie betonowym..

  • @BirdsBoxTV
    @BirdsBoxTV 2 роки тому +4

    To będzie całkiem fajny biznes - większość "odpływów liniowych" jest spieprzonych koncertowo...
    Zalewanie sąsiadów piętro niżej będzie nagminne.

  • @12krycha
    @12krycha 2 роки тому +3

    Silikon w fugach uniemożliwił wydostawanie się wilgoci z pod płytki.
    Ponadto prawdopodobnie silikonowane przy niedoschnietym kleju doxplytek xd

    • @bonin8800
      @bonin8800 2 роки тому

      To ma sens.👍

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому

      Silikon był zastosowany po fudze cementowej..

    • @12krycha
      @12krycha 2 роки тому

      Musiałbym to widzieć na własne oczy xd

    • @bartekczechowski4791
      @bartekczechowski4791 2 роки тому

      @@12krycha 😀

  • @placek2008
    @placek2008 2 роки тому +4

    Czołem majster no właśnie wspomniałeś o uszkodzeniu fartucha , a jak tam wszystko do samych ścian dopchane? Gdzieś musiało to naprężenie wyjść

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому +1

      Też tak myślę..

  • @piotrpodyma2158
    @piotrpodyma2158 2 роки тому +5

    Brak dylatacji obwodowej

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому +2

      Jest to bardzo prawdopodobne bo przy wykuwaniu płytek miałem wrażenie że płytki były mocno schowane pod płytkami ściennymi ..

    • @piotrpodyma2158
      @piotrpodyma2158 2 роки тому +3

      Do tego dochodzi jeszcze ogrzewanie podłogowe i nieszczęście murowane .

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому +1

      A podłogówka jest w odpływie..

    • @piotrpodyma2158
      @piotrpodyma2158 2 роки тому +3

      @@BielFliz robisz super robotę tak trzymać pozdrawiam z Dolnego Śląska

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому

      🍻Pozdrawiam..

  • @adamkor9236
    @adamkor9236 2 роки тому +1

    Zazwyczaj takie rzeczy dzieją się z powodu wilgoci która wnika pod płytki. Wtedy wszystko ładnie się unosi...

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому

      Jest taka opcja z wilgocią...

  • @b3tomek
    @b3tomek 2 роки тому

    Za duża temperatura na podłogówkę poszła 🤔

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому

      Inwestor zapewnia że nie..

  • @crypto100x8
    @crypto100x8 2 роки тому +1

    Ja nie stosuje piany , wylewam wylewkę cementowa i zacieram na mokro . Sądzę że coś nie było sztywne i pracowało pod naciskiem. Efekt popękane fugi i nieszczelność

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому +1

      Moim zdaniem każda metoda jest dobra, jeśli efekt końcowy jest oki

  • @MrZiemwit
    @MrZiemwit 2 роки тому +1

    moj wykonawca spieprzy mi odlyw tez
    dal malo fugi przez co z czasem stojaca woda w tej fudze bedzie zachodzic syfem, pytanie czy na fuge mozna nalozyc kolejna fuge tzn dodac jej toche celem polepszenia jakosc pracy polskiego profesjonalisty ktory zarabia w gresie 20k miesiecznie
    powiem szczerze 99% robot budowlanych w polsce inwestor zrobi sam lepiej albo musi zrobic i poprawiac :(

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому +1

      Zacznę od tej kasy.. ja zarobię 20k ale chyba za trzy miesiące, chętnie się przyjmę do pracy do tej firmy gdzie tak płacą dobrze.. co do spoin to zawsze będzie lekko poniże poziomu płytki..

    • @MrZiemwit
      @MrZiemwit 2 роки тому

      @@BielFliz
      a co sie stanie jak fuge nowa poloze na miesieczna? odejdzie po czasie czy jednak bedzie dzialac i zwiaze z poprzednia w sumie chodzi o dolozenie 2mm, mysle ze jak gesta bez duzego zacierania i mycia to da sie zrobic dosc plaska bez wkleslosci

    • @MrZiemwit
      @MrZiemwit 2 роки тому

      @Leszek a jest sens po podeschnieciu tarcie sucha szmata, teraz fugi sa geste wiec nie wiem nawet czy taka poprawka wymagalaby gabkowania zacierania

  • @kamilkwiatkowski1984
    @kamilkwiatkowski1984 2 роки тому +3

    Kilka sztuk już poprawiałem najczęstszym błędem jest fuga między odplywem a plytką.
    W twoim przypadku podniesienie jest spowodowane prawdopodobnie tym że woda weszła w posadzkę i albo słońce albo podłogówka nagrzewa płytki. Woda zamieniona w parę nie ma gdzie odparować i rozsadza klej i posadzkę.

    • @BirdsBoxTV
      @BirdsBoxTV 2 роки тому +3

      Z tą parą rozsadzającą posadzkę to chyba przesadziłeś ;)

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому +1

      Dokładnie.. fuga cementowa przy odpływie to nienajlepsze rozwiązanie..

    • @Poddaszaszpachlowanie
      @Poddaszaszpachlowanie 2 роки тому +1

      @@BielFliz mam 4 rok fugę przy odpływie i zero problemu , nic się z tym nie dzieje i nic nie cieknie , a silikon w rogach już dwa razy wymieniałem. Po co ta podłogówka w prysznicu?? Jeszcze pod samym odpływem.

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому +1

      @@Poddaszaszpachlowanie dlatego napisałem "nienajlepsze rozwiązanie, to nie znaczy że złe.. ja stosuję silikon, bo czasami fuga cementowa potrafi się oddzielić (powstaje mikro rysa) od odpływu..

    • @BirdsBoxTV
      @BirdsBoxTV 2 роки тому +1

      @@Poddaszaszpachlowanie Po co podłogówka w prysznicu? Serio pytasz?

  • @marcinefektronik3303
    @marcinefektronik3303 2 роки тому +1

    Dlaczego? Bo Ty tego nie robiłeś. pozdr. 🤨

    • @BielFliz
      @BielFliz 2 роки тому +1

      Nie wstydzę się moich niepowodzeń (jest kilka materiałów) ale nie biorę niepowodzeń kogoś na siebie😜..