👍👌🤗. Pani Kasiu jedną z moich ulubionych roślin końca lata i jesieni jest barbula klandonska (czas jej kwitnienia jak zauważyłam zależy od tego kiedy i jak mocno przytnę krzewy na wiosnę). Uwielbiam te krzewy za ich niebieski kolor kwiatów, miododajność i łatwość w uprawie. Mam je w ogrodzie już chyba ze 14 lat. Spokojnie zimują, a do tego ładnie się rozsiewają. Nawet bez kwiatów też wyglądają świetnie - jak takie duże, "rozlezione" lawendy. Pozdrawiam serdecznie 🤗
Kasiu pozdrawiam.Nie ma tak naprawdę słów bym mogła wyrazić zachwyt Twoim ogrodem,w którym tyle razy już byłam, Tobą samą jak zawsze entuzjastyczną,pasjami nawijającą o kwiatach, czy dać wyrazy uznania dla wszystkich, którzy w tym ogrodzie Ci pomagają.To jest jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi jakie miałam szczęście poznać.Po Twoim ogrodzie przechadzam się w marzeniach o moim własnym tak pięknym znacznie częściej niż realnie mogę się pojawić.
Uwielbiam ten ogród...odwiedziłam po raz pierwszy w sierpniu i zakochałam się w nim...śnił mi się 😀 atmosfera i ludzie cudowni...pogadałyśmy sobie z Paniami z kawiarenki o tym, że przekazuje Pani bardzo wartościową,ekologiczną wiedzę...a w dzisiejszych czasach jest to meeega ważne...Postanowiłam mój ogródek doprowadzić do takiego stanu... Już wypisane kwiaty, które w przyszłym sezonie się pojawią.... Główkuje jak tu się znowu wybrać... Z Pruszkowa do Was 😍
dziękuję, celem naszego ogrodu jest przede wszystkim edukacja i inspiracja - ciesze się, że tyle ludzi interesuje się przyrodą, ekologia i naturalnymi sposobami uprawy ogrodu. To dla mnie najważniejsze. Pozdarwiam serdecznie :-)
Pani Kasiu wciąż wracam i wracam tu....bez końca mogę patrzeć podziwiać, uwielbiam takie ogrody. Zdrowia i samych pięknych dni wsrod tak imponujących widoków, wiem że to ogrom pracy(mam ogród więc ..)ale daje tyle ukojenia wyciszenia i dobra:))
Pani Kasiu, jestem zachwycona Pani kanałem, a znalazłam go ponad miesiąc temu. Dzięki Pani dostałam wiatru w skrzydła jeśli chodzi o uprawy warzyw i kwiatów. Śledzę każdy nowy odcinek. Pozdrawiam serdecznie.
Od wczoraj oglądam Pani ogrody i jestem zachwycona tym co Pani czyni...Cudo...prawdziwe cuda...😊 pozdrawiam serdecznie i życzę dużo siły do prac ogrodowych...
Bylam raz w zyciu na Kaszubach, blisko 20 lat temu. Rzeczywiscie krajobrazy byly przepiekne, szczegolnie gorki, doliny i zespoly jezior polaczonych kanalami, gdzie pomieszkiwalam u gospodarzy w agroturystyce. Fajnie bylo!
Kolejny , uroczy odcinek 😍 Jestem fanką podcastu ale z wielką przyjemnością lubię popatrzeć o czym tak entuzjastycznie rozmawiacie z Panem Jackiem . Te filmy to świetne dopełnienie podcastu. Pozdrawiam również mistrza drugiego planu - Alberta 👍 Fantastyczne są te ujęcia z drona , do tego muzyka 😍
@@katarzynabellingham3991 W tym roku nie miałam tak wspaniałych sadzonek pomidorków i ogórków.Te od Pani były wspaniałe smakowo i wydajnościowe.Pozdrawiam z Kiełpina.
Bardzo mi było miło gościć u Pani w ogrodzie....piękne miejsce. Mam bardzo duży ogród, więc wiem ile pracy trzeba poświęcić na pielęgnację ...szacun. Pozdrawiam serdecznie👏👏👏
Dziękuję pani za tak oprzerna wypowiedź ja mam też taka książkę i z niej korzystam ale jak się to jeszcze widzi i słyszy to jest dużo łatwiej a w Birmingham tez juz byłam parę razy
U mnie w greenhousie teraz sukulenty, które chowam przed deszczem i małe cerinthe, idąc za radą z podcastu, żeby je sadzic jesienia na następny rok Że smutkiem przyznaje,że nie mam ręki do pelargonii/co oznacza chyba, że jestem fatalna, bo to podobno łatwe rośliny w uprawie/,Twoje są takie duże a moje małe i wogole się nie rozkrzewiania,ci robię nie tak? I bardzo mi się podoba żywopłot bukowo-grabowy, ja po prostu nie cierpię tui i bukszpanow, z góry fanów tych roślin przepraszam 🤪😐🙄 Piękny macie ten swój kawałek świata i nic dziwnego, że ciągną do was ludzie do zwiedzania, sarny i inne zyjatka 🙂
Uwielbiam pani filmy,pani ogrody,a lis nie podchodzi do kurek ,ja mam nieogrodzony ogromny teren i lisy biegają,sarny bażanty,dzikie kaczki ,kur niestety nie mam ,pozdrawiam gorąco 🌞😎👍
Pani Agato ja myślę, że nasz piesek Molly odstrasza lisa, bo ona ciagle patroluje - no a w nocy oczywiście kurki sa zamykane. Póki co nie mamy z liskiem problemu. Pozdarawiam serdecznie :-)
Dzień dobry Pani Kasiu a gdzie można kupić nasiona albo sadzonki jarmuzu rosyjskiego i buraka szpinakowego bardzo prosze o jakieś namiary z gory serdecznie dziękuje i pozdrawiam z podkarpacia
Pani Anno nie jestem pewna czy i gdzie w Polsce, ale spokojnie można zamawiać nasiona buraka szpinakowego z Anglii. Ja kupuję często u Sarah Raven, ona wysyła do Polski. www.sarahraven.com/flowers/plants/to-plant-this-month/spinach-perpetual.htm Nie jestem pewna gdzie teraz można w Polsce kupic jarmuz rosyjski. Kiedys był, ale teraz go nie widze :-( trzeba poszukać w zagranicznych sklepach nasiennych. Pozdarwiam serdecznie :-)
Pani Jolu jest wybór wśród sałat masłowych (na opakowaniu zaznaczone jest czy dana odmiana jest dobra na chłody i tych odmian kilka jest) i sałat rzymskich. Ja u siebie w Anglii mam Winter Gem i masłową Winter Imperial. Mówimy też o tym w podcastach tutaj: naturalnie-o-ogrodach.simplecast.com/episodes/72-wrzesien Pozdarwiam :-)
Pani Kasiu końcówka filmu .. gdzie pani stoi , jakie to kwiaty te duże kępy z rózowymi kwiatami w takich wiechach , jak floksy ? . - szkoda , ze nie było ich zbliżenia .. wygladaja na byliny .. Interesuja mnie te jabłonie rozpiete na deskach płotu ,, jaka to odmiana ?.. czy wszystkie jabłonie tak można prowadzić , czy tylko jakies wybrane ? Piękna okolica i obok rzeka , wiec teren nie jest za suchy i moc zalesień , czyli zdrowe leśne powietrze .. pozdrawiam .. piękny ogród ..
Na końcu jestm na mojej 'prerii' i to są sadźce. Proszę tu zobaczyc cały film o tej prerii - tam są zbliżenia i wszystko :-) oto link: ua-cam.com/video/XYgUUx6DIr4/v-deo.html Wszystkie jabłonie można prowadzić na płotach lub ścianach, ta to jest akurat jakaś wczesna odmiana, niestety nie pamiętam jaka. Pozdrawiam :)
Kasiu i drodzy widzowie , jest polowa sierpnia zostalo mi 250L krowieńca -koncentratu Co moge z nim zrobic by wykorzystać jego walory w ;ogrodzie ,warzywniaku, sadzie
można wykorzystać na zagonach z liściowymi na zbiory jesienne, na zagonach z daliami lub po prostu wylać na zagony w warzywniku lub na kompostownik :-)
Witam, Pani Kasiu, jakie jabłonki, śliwy, grusze, czereśnie Pani poleca i czy kolumnowe tez są warte sadzenia? Proszę o podpowiedź, planuję założenie małego sadu , ale nie znam się na drzewkach owcowych. Czy papierówki też są jeszcze? Gdzie warto kupować drzewka? Pozdrawiam 😊
Pani Ewelino bardzo serdecznie zapraszam do odsłuchania tego odcinka padcastu: naturalnie-o-ogrodach.simplecast.com/episodes/45-luty w tym odcinku dokładnie o tym mówimy :-) pozdarwiam ciepło i życzę powodzenia przy zakładaniu sadu.
Witak Kasiu, w szklarni mojej rosna rozne salaty, brokuł gałązkowy fioletowy. Czy zasilać to przez zime, czy tylko podlewać. Jeśli zasilać, to jak często i czym. 🤗
Dzień dobry, jeśli sa ściółkowane kompostem to nie ma potrzeby zasilania, jeśli sa w donicach czy skrzyniach to jak najbardziej tak - nawóz płynny z hodowli dźdźownic lub gnojówka z obronika raz na tydzień lub dwa. Pozdrawiam :-)
Mam pytanie czy szklarnia jest ze szkła hartowanego czy ogrodowego? Jestem na etapie decyzji i nie wiem jak ważna jest różnica. Oczywiście wspaniale ogląda się ten kanał i słucha podkastów :)
Kasiu! Podziwiam kwitnące rabaty i warzywa posiane, czy też posadzone pod koniec lata. Wszystko wygląda imponująco. Uczę się ogrodnictwa ale robię sporo błędów... Posiałam szpinak na miejscu cukrowego groszku ale wygląda marnie... (pewnie to kwestia słabej ziemi, której niczym nie zasiliłam po groszku). W szklarni mam jeszcze pomidory i paprykę, za moment usunę ogórkowe pędy i liście. Zrobi się sporo miejsca. Co mogę posiać we wrześniu? Czym zasilić ziemię? Będę wdzięczna za podpowiedź. Pozdrawiam serdecznie!
Pani Alicjo może za mało wody dla szpinaku? Bo on lubi wodę. Jeśli chodzi o to, co można posiać w wrześniu to serdecznie zapraszam do słuchania podcastów, w odcinku: naturalnie-o-ogrodach.simplecast.com/episodes/72-wrzesien o tym między innymi mówimy. Pozdarwiam serdecznie i życzę radości z eksperymentowania w ogrodzie :-)
@@katarzynabellingham3991 Bardzo dziękuję za odpowiedź i podpowiedź! Faktycznie, przesuszyłam szpinak... Pozdrawiam serdecznie naszą Mistrzynię ogrodnictwa! Widzę, że jest kolejny odcinek, obejrzę go dziś wieczoremo (po powrocie z ogródka) z ogromną przyjemnością :))
Kurczę no ja sobie nie radzę, są i szaleją - kiedys łapałam je do klatek i wywoziłam na nieużytki. Polecam ten sposób. Uwielbiaja papryczkę i ja na to je łapałam. Pozdarwiam :-)
Oto sposób na nornice pana Grzegorza z Zielonego Pogotowia: rozsypać na grządce pogniecione skorupy jaj i wymieszać je lekko z ziemią. Ja tak zrobiłam Skutek niemal natychmiastowy! Pietruszka uratowana! Pozdrawiam 😘
Paradoksalnie narzędzia spalinowe, których Pani używała przez tak długi czas były 1000x bardziej "eko" niż nowiutkie "zielone" nożyce elektryczne. Stworzenie samej baterii do nich wymagało przekopania kilkudziesięciu m3 ziemii oraz zużycia tony stężonych kwasów. Rozlana benzyna czy olej nie jest tak szkodliwy jak płyn katodowy i lit z akumulatora. Nie mówiąc o tym że paliwo do nich w tym kraju jest nawet jeszcze mniej eko. Ale tak, jest Pani bardzo ekologiczna xDDD. Cała planeta za to dziękuje.
A jakieś argumenty Pani Kasio? Ekologia to często przerażający smród np. kurzawki czy gnojowicy. Jak coś jest ciche i ładnie pachnie to zazwyczaj eko nie jest, bo wymaga masy dodatków lub skomplikowanych podzespołów.
@@bogdanlecina2689 Najbardziej eko (w produkcji i użyciu) i ciche są narzędzia ręczne. Z reguły są też najtrwalsze. Narzędzia elektryczne są prostsze od spalinowych - w budowie, bo nie potrzebują filtrów powietrza, nie mają cylindrów, tłoków i zaworów, układu wydechowego, zapłonowego ani gaźnika. Są tez prostsze w użyciu - podłączasz i używasz. Nie musisz kupować paliwa ani oleju, robić mieszanki, szarpać linki, nie zalejesz cylindra. Oprócz tego nie smrodzisz sobie pod nosem trując nie tylko siebie ale także swoje dzieci i sąsiadów i nie gwałcisz uszu (sobie, dzieciom i sąsiadom).
To są bardzo odporne rośliny, więc na dobrą sprawę można je sadzić wtedy gdy tylko pozwala nam na to gleba - jeśli nie jest zbyt mokra, sucha lub zamarznięta - poza tym nie ma to znaczenia. Wszystkie byliny ogólnie najlepiej sadzić wiosną lub jesienią. Pozdrawiam :-)
taki ogród powinien być w każdym województwie, najlepiej powiecie, też w każdej gminie celem inspiracji, podziwiania, zaznaczony na mapie turystycznej, do zwiedzania, wiecej nauczy niż pomnik jakiegoś pato wodza czy innej patohistori patoelit czemu tylko 3 kurki? czemu nie ma krów?
Sliczny ogrod. Ogladam i podziwiam. ;)
U Kasi Super on ogród pozdrawiam serdecznie 🥚🐔🐣🐰🐏🐤🐤🐇🐥
👍👌🤗. Pani Kasiu jedną z moich ulubionych roślin końca lata i jesieni jest barbula klandonska (czas jej kwitnienia jak zauważyłam zależy od tego kiedy i jak mocno przytnę krzewy na wiosnę). Uwielbiam te krzewy za ich niebieski kolor kwiatów, miododajność i łatwość w uprawie. Mam je w ogrodzie już chyba ze 14 lat. Spokojnie zimują, a do tego ładnie się rozsiewają. Nawet bez kwiatów też wyglądają świetnie - jak takie duże, "rozlezione" lawendy. Pozdrawiam serdecznie 🤗
Miejsce nie z tej ziemi😍. Ja zaczynam swoje tworzyć w tym roku. Mam nadzieję, że w 10 lat się zmieszczę😀
Dziękuję za filmik i pozdrawiam cieplutko, piekny ogród,,,aszklarnia fajna,,,,no fajnie,,,❤🐈
Kasiu pozdrawiam.Nie ma tak naprawdę słów bym mogła wyrazić zachwyt Twoim ogrodem,w którym tyle razy już byłam, Tobą samą jak zawsze entuzjastyczną,pasjami nawijającą o kwiatach, czy dać wyrazy uznania dla wszystkich, którzy w tym ogrodzie Ci pomagają.To jest jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi jakie miałam szczęście poznać.Po Twoim ogrodzie przechadzam się w marzeniach o moim własnym tak pięknym znacznie częściej niż realnie mogę się pojawić.
Dziękuję za podawanie nazw pokazywanych roślin!
Uwielbiam ten ogród...odwiedziłam po raz pierwszy w sierpniu i zakochałam się w nim...śnił mi się 😀 atmosfera i ludzie cudowni...pogadałyśmy sobie z Paniami z kawiarenki o tym, że przekazuje Pani bardzo wartościową,ekologiczną wiedzę...a w dzisiejszych czasach jest to meeega ważne...Postanowiłam mój ogródek doprowadzić do takiego stanu... Już wypisane kwiaty, które w przyszłym sezonie się pojawią.... Główkuje jak tu się znowu wybrać... Z Pruszkowa do Was 😍
Cudownie,magicznie i z sercem💞
Podziwiam za ogrom pracy, ale efekt nieziemski-przepiękny każdy zakątek🌻💐🌲🌳
dziękuję, celem naszego ogrodu jest przede wszystkim edukacja i inspiracja - ciesze się, że tyle ludzi interesuje się przyrodą, ekologia i naturalnymi sposobami uprawy ogrodu. To dla mnie najważniejsze. Pozdarwiam serdecznie :-)
Pani Kasiu wciąż wracam i wracam tu....bez końca mogę patrzeć podziwiać, uwielbiam takie ogrody. Zdrowia i samych pięknych dni wsrod tak imponujących widoków, wiem że to ogrom pracy(mam ogród więc ..)ale daje tyle ukojenia wyciszenia i dobra:))
Pani Kasiu, jestem zachwycona Pani kanałem, a znalazłam go ponad miesiąc temu. Dzięki Pani dostałam wiatru w skrzydła jeśli chodzi o uprawy warzyw i kwiatów. Śledzę każdy nowy odcinek. Pozdrawiam serdecznie.
Od wczoraj oglądam Pani ogrody i jestem zachwycona tym co Pani czyni...Cudo...prawdziwe cuda...😊 pozdrawiam serdecznie i życzę dużo siły do prac ogrodowych...
Dziękuje serdecznie Pani Małgosiu i również pozdrawiam :-)
Bylam raz w zyciu na Kaszubach, blisko 20 lat temu. Rzeczywiscie krajobrazy byly przepiekne, szczegolnie gorki, doliny i zespoly jezior polaczonych kanalami, gdzie pomieszkiwalam u gospodarzy w agroturystyce. Fajnie bylo!
Kaszuby są naprawdę urocze :-)
Wspaniały, magiczny ogród. Bardzo dziękuję za niewyczerpane źródło inspiracji.
Dziękuję i również pozdrawiam :-)
Stworzyła Pani piękną PLANETĘ ,...KATARZYNĘ 🍀💚💜❤️ pozdrawiam serdecznie
dziękuje pięknie :-)
Mam nadzieje, że w przyszłym roku uda mi się Was odwiedzić. Jestem pod nieustajacym wrazeniem. ;)
Witam serdecznie i pozdrawiam cieplutko jak w bajce w zaczarowanym ogrodzie 💝💝💝💝
Dziękuje Pani Elu :-)
Piekny ten ogrod
Dziękuję za ogrom wiedzy którą się pani z nami dzieli pozdrawiam.
Cała przyjemność po mojej stronie :-) pozdarwiam
Te osty wysokie tez mam i czesto wykorzystuje je do roznych kompozycji nawet zima sa piekne
Listki geranium dodaję do kompotów, nauczyłam się od Bułgarów 👍💞😍🌻🌹🌞🦋🕊️ stosuję od lat siedemdziesiątych 🕊️🤗👍💞🕊️
super pomysł!
Kasiu piękne te Twoje przestrzenie, rośliny i warzywa
pozdrawiam cieplutko, bo juź coraz chłodniej i czuć jesień w powietrzu
Dziękuję i również pozdrawiam, jesień nadchodzi dużymi krokami :-)
Cudnie...Niezmiennie podziwiam przepiekny ogrod ale takze talent Alberta. Pozdrawiam :)
Dziękuję :-)))))))
Kiedys nie wiedzialam ze kwiaty dalii trzeba oglawiac i chuchalam i dmuchalam na kazdy kwiatek
przekwitnięte koniecznie :-) wtedy będzie ich więcej i więcej
Wszystkie filmy to lubiane, nie ma innej opcji Kasiu. Pięknie.
Dzięki serdeczne :-)
Kolejny , uroczy odcinek 😍 Jestem fanką podcastu ale z wielką przyjemnością lubię popatrzeć o czym tak entuzjastycznie rozmawiacie z Panem Jackiem .
Te filmy to świetne dopełnienie podcastu. Pozdrawiam również mistrza drugiego planu - Alberta 👍
Fantastyczne są te ujęcia z drona , do tego muzyka 😍
Dziękujemy bardzo serdecznie :-)))) Albert czasami ma własne pomysły i na 'planie filmowym' robi się gorąco, chyba rośnie z niego reżyser haha
Uwielbiam tu wracać ❤
Cieszę się że wróciła Pani do nas na Kaszuby.
Ja jestem raz tu, raz tam - taki los :-)
@@katarzynabellingham3991 W tym roku nie miałam tak wspaniałych sadzonek pomidorków i ogórków.Te od Pani były wspaniałe smakowo i wydajnościowe.Pozdrawiam z Kiełpina.
Pięknie, super w się ogląda się pozdrawiam serdecznie
Bardzo mi było miło gościć u Pani w ogrodzie....piękne miejsce. Mam bardzo duży ogród, więc wiem ile pracy trzeba poświęcić na pielęgnację ...szacun. Pozdrawiam serdecznie👏👏👏
Pani Tereso ja również serdecznie pozdrawiam :-)
Dzisiaj 20 września byłam z rodziną miło spędziliśmy ten czas wśród kwiatów i roślin. Jeszcze będziemy tam wpadać.
Pani Jadziu dziękuję serdecznie i pozdarwiam :-)
Piękne miejsce, sielskie i anielskie 😘
Dziękuję serdecznie Pani Bożeno :-)
Kasiu znów balsam na duszy ...więcej i więcej i więcej takich filmików DZIĘKUJĘ I pozdr :)
Dzięki ;-)))))
Jak oglądam to mam ochotę biec i pracować w ogrodzie 😀
Już wkrótce wiosna i będzie można, teraz jeszcze można planować 😉
Dziękuję pani za tak oprzerna wypowiedź ja mam też taka książkę i z niej korzystam ale jak się to jeszcze widzi i słyszy to jest dużo łatwiej a w Birmingham tez juz byłam parę razy
Pozdrawiam Pani Anno :-)
Cudnie
Dziękuję :-)
Pani Kasiu bardzo dziękuję za odpowiedź pozdrawiam. ☺
wszystkiego dobrego :-)
Marzę o takim ogrodzie!
Dziękuję, miło mi :-)
Pozdrawiam serdecznie cię kochana.
Dziękuję i również pozdrawiam :-)
Pani Kasiu, uwielbiam panią!❤️❤️❤️❤️
dzięki :-)
Pięknie 👍 pozdrawiam 🌻
dziękuje serdecznie :-)
Pięknie :)
dziękuje :-)
Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się wybrać na Kaszuby 😊
Szkoda, że mam tak daleko - prawie 700 km! Chociaż nasze strony też cudne 😊
koniecznie, to fajne miejsce na rodzinne wakacje, pozdarwiam :-)
Pani ogrody są piękne a filmy bardzo ciekawe :)Pozdrawiam serdecznie :)
Dziękuje serdecznie Pani Elu :-)
Cudownie😀❤
Cudowne miejsce 👋
dziękuję :-)
Piękny ogród 😍
Dziękuję :-)
U mnie w greenhousie teraz sukulenty, które chowam przed deszczem i małe cerinthe, idąc za radą z podcastu, żeby je sadzic jesienia na następny rok
Że smutkiem przyznaje,że nie mam ręki do pelargonii/co oznacza chyba, że jestem fatalna, bo to podobno łatwe rośliny w uprawie/,Twoje są takie duże a moje małe i wogole się nie rozkrzewiania,ci robię nie tak?
I bardzo mi się podoba żywopłot bukowo-grabowy, ja po prostu nie cierpię tui i bukszpanow, z góry fanów tych roślin przepraszam 🤪😐🙄
Piękny macie ten swój kawałek świata i nic dziwnego, że ciągną do was ludzie do zwiedzania, sarny i inne zyjatka 🙂
słusznie i z sukulentami i cerinthe :-) te pelagonie trzeba karmić nawozem z potasem - wtedy na pewno zakwitną :-) dziękuję serdecznie i pozdrawiam
Uwielbiam pani filmy,pani ogrody,a lis nie podchodzi do kurek ,ja mam nieogrodzony ogromny teren i lisy biegają,sarny bażanty,dzikie kaczki ,kur niestety nie mam ,pozdrawiam gorąco 🌞😎👍
Pani Agato ja myślę, że nasz piesek Molly odstrasza lisa, bo ona ciagle patroluje - no a w nocy oczywiście kurki sa zamykane. Póki co nie mamy z liskiem problemu. Pozdarawiam serdecznie :-)
Piękny ten ogród, widzę kawał pracy i serca włożyła Pani w swój raj 😍😍😍 w wolnej chwili zapraszam do mnie 😉
dziękuje serdecznie :-)
Dzień dobry Pani Kasiu a gdzie można kupić nasiona albo sadzonki jarmuzu rosyjskiego i buraka szpinakowego bardzo prosze o jakieś namiary z gory serdecznie dziękuje i pozdrawiam z podkarpacia
Pani Anno nie jestem pewna czy i gdzie w Polsce, ale spokojnie można zamawiać nasiona buraka szpinakowego z Anglii. Ja kupuję często u Sarah Raven, ona wysyła do Polski.
www.sarahraven.com/flowers/plants/to-plant-this-month/spinach-perpetual.htm
Nie jestem pewna gdzie teraz można w Polsce kupic jarmuz rosyjski. Kiedys był, ale teraz go nie widze :-( trzeba poszukać w zagranicznych sklepach nasiennych. Pozdarwiam serdecznie :-)
witam jakie proponuje PANI ODMIANY SAŁAT n TAKI PÓZNY WYSIEW pozdrawiam i gratuluje pięknego ogrodu
Pani Jolu jest wybór wśród sałat masłowych (na opakowaniu zaznaczone jest czy dana odmiana jest dobra na chłody i tych odmian kilka jest) i sałat rzymskich. Ja u siebie w Anglii mam Winter Gem i masłową Winter Imperial. Mówimy też o tym w podcastach tutaj: naturalnie-o-ogrodach.simplecast.com/episodes/72-wrzesien
Pozdarwiam :-)
@@katarzynabellingham3991 dziękuje i pozdrawiam
Proszę napisać jakie są możliwości zamieszkania u pani na stałę.
haha zapraszam najpierw w odwiedziny w sezonie ;-)
Pani Kasiu końcówka filmu .. gdzie pani stoi , jakie to kwiaty te duże kępy z rózowymi kwiatami w takich wiechach , jak floksy ? . - szkoda , ze nie było ich zbliżenia .. wygladaja na byliny .. Interesuja mnie te jabłonie rozpiete na deskach płotu ,, jaka to odmiana ?.. czy wszystkie jabłonie tak można prowadzić , czy tylko jakies wybrane ? Piękna okolica i obok rzeka , wiec teren nie jest za suchy i moc zalesień , czyli zdrowe leśne powietrze .. pozdrawiam .. piękny ogród ..
Na końcu jestm na mojej 'prerii' i to są sadźce. Proszę tu zobaczyc cały film o tej prerii - tam są zbliżenia i wszystko :-) oto link: ua-cam.com/video/XYgUUx6DIr4/v-deo.html
Wszystkie jabłonie można prowadzić na płotach lub ścianach, ta to jest akurat jakaś wczesna odmiana, niestety nie pamiętam jaka.
Pozdrawiam :)
Kasiu i drodzy widzowie , jest polowa sierpnia zostalo mi 250L krowieńca -koncentratu Co moge z nim zrobic by wykorzystać jego walory w ;ogrodzie ,warzywniaku, sadzie
można wykorzystać na zagonach z liściowymi na zbiory jesienne, na zagonach z daliami lub po prostu wylać na zagony w warzywniku lub na kompostownik :-)
Gdzie mozna taka mala szklarnie kupic zotwartymi oknami🌺?
zapraszam po szklarnie tutaj: topszklarnie.pl/
Witam, Pani Kasiu, jakie jabłonki, śliwy, grusze, czereśnie Pani poleca i czy kolumnowe tez są warte sadzenia? Proszę o podpowiedź, planuję założenie małego sadu , ale nie znam się na drzewkach owcowych. Czy papierówki też są jeszcze? Gdzie warto kupować drzewka? Pozdrawiam 😊
Pani Ewelino bardzo serdecznie zapraszam do odsłuchania tego odcinka padcastu: naturalnie-o-ogrodach.simplecast.com/episodes/45-luty
w tym odcinku dokładnie o tym mówimy :-) pozdarwiam ciepło i życzę powodzenia przy zakładaniu sadu.
❤️🌱❤️🌾❤️🌼❤️🥀😍
Witak Kasiu, w szklarni mojej rosna rozne salaty, brokuł gałązkowy fioletowy. Czy zasilać to przez zime, czy tylko podlewać. Jeśli zasilać, to jak często i czym. 🤗
Dzień dobry, jeśli sa ściółkowane kompostem to nie ma potrzeby zasilania, jeśli sa w donicach czy skrzyniach to jak najbardziej tak - nawóz płynny z hodowli dźdźownic lub gnojówka z obronika raz na tydzień lub dwa. Pozdrawiam :-)
@@katarzynabellingham3991 bardzo, bardzo dziekuje, pozdrawiam🤗💕💕💕
Mam pytanie czy szklarnia jest ze szkła hartowanego czy ogrodowego? Jestem na etapie decyzji i nie wiem jak ważna jest różnica. Oczywiście wspaniale ogląda się ten kanał i słucha podkastów :)
To jest ze szkła hartowanego, bardzo polecam - nigdy nam się nic nie zbiło, a szklarnia mam już ponad 10 lat :-)
@@katarzynabellingham3991 Bardzo dziękuję za odpowiedź. :)
Cudny film ...Kasiu czy Ty nie używasz wcale plastikowych doniczek? pozdr
Używam, jak najbardziej :-) do sadzenia, pikowania i plastikowe multidoniczki i plastikowe tacki :-)
Kasiu! Podziwiam kwitnące rabaty i warzywa posiane, czy też posadzone pod koniec lata. Wszystko wygląda imponująco. Uczę się ogrodnictwa ale robię sporo błędów... Posiałam szpinak na miejscu cukrowego groszku ale wygląda marnie... (pewnie to kwestia słabej ziemi, której niczym nie zasiliłam po groszku). W szklarni mam jeszcze pomidory i paprykę, za moment usunę ogórkowe pędy i liście. Zrobi się sporo miejsca. Co mogę posiać we wrześniu? Czym zasilić ziemię? Będę wdzięczna za podpowiedź. Pozdrawiam serdecznie!
Pani Alicjo może za mało wody dla szpinaku? Bo on lubi wodę.
Jeśli chodzi o to, co można posiać w wrześniu to serdecznie zapraszam do słuchania podcastów, w odcinku: naturalnie-o-ogrodach.simplecast.com/episodes/72-wrzesien o tym między innymi mówimy. Pozdarwiam serdecznie i życzę radości z eksperymentowania w ogrodzie :-)
@@katarzynabellingham3991 Bardzo dziękuję za odpowiedź i podpowiedź! Faktycznie, przesuszyłam szpinak... Pozdrawiam serdecznie naszą Mistrzynię ogrodnictwa! Widzę, że jest kolejny odcinek, obejrzę go dziś wieczoremo (po powrocie z ogródka) z ogromną przyjemnością :))
Pani Katarzyno można wiedzieć jak radzi Pani sobie z nornicami,bo ja walczę z wiatrakami.Pozdrawiam
Kurczę no ja sobie nie radzę, są i szaleją - kiedys łapałam je do klatek i wywoziłam na nieużytki. Polecam ten sposób. Uwielbiaja papryczkę i ja na to je łapałam. Pozdarwiam :-)
Oto sposób na nornice pana Grzegorza z Zielonego Pogotowia: rozsypać na grządce pogniecione skorupy jaj i wymieszać je lekko z ziemią. Ja tak zrobiłam Skutek niemal natychmiastowy! Pietruszka uratowana! Pozdrawiam 😘
Kto nagrywa odcinki?
najczęściej mój 11-letni syn Albert :-)
@@katarzynabellingham3991 Super syn. Gratulacje
@@michaw.5658 Dzięki 😉
Paradoksalnie narzędzia spalinowe, których Pani używała przez tak długi czas były 1000x bardziej "eko" niż nowiutkie "zielone" nożyce elektryczne. Stworzenie samej baterii do nich wymagało przekopania kilkudziesięciu m3 ziemii oraz zużycia tony stężonych kwasów. Rozlana benzyna czy olej nie jest tak szkodliwy jak płyn katodowy i lit z akumulatora. Nie mówiąc o tym że paliwo do nich w tym kraju jest nawet jeszcze mniej eko. Ale tak, jest Pani bardzo ekologiczna xDDD. Cała planeta za to dziękuje.
Nie zgadzam się 😉
@@katarzynabellingham3991 Popieram Pani Kasiu :) Ja też odszedłem od głośno-smrodów na rzecz akumulatorów :)
A jakieś argumenty Pani Kasio? Ekologia to często przerażający smród np. kurzawki czy gnojowicy. Jak coś jest ciche i ładnie pachnie to zazwyczaj eko nie jest, bo wymaga masy dodatków lub skomplikowanych podzespołów.
@@bogdanlecina2689 Najbardziej eko (w produkcji i użyciu) i ciche są narzędzia ręczne. Z reguły są też najtrwalsze. Narzędzia elektryczne są prostsze od spalinowych - w budowie, bo nie potrzebują filtrów powietrza, nie mają cylindrów, tłoków i zaworów, układu wydechowego, zapłonowego ani gaźnika. Są tez prostsze w użyciu - podłączasz i używasz. Nie musisz kupować paliwa ani oleju, robić mieszanki, szarpać linki, nie zalejesz cylindra. Oprócz tego nie smrodzisz sobie pod nosem trując nie tylko siebie ale także swoje dzieci i sąsiadów i nie gwałcisz uszu (sobie, dzieciom i sąsiadom).
Bukiet z jednym słonecznikiem miodzio
dziękuję, pozdrawiam :-)
kiedy trzeba sadzic zywokost i pokrzywe
To są bardzo odporne rośliny, więc na dobrą sprawę można je sadzić wtedy gdy tylko pozwala nam na to gleba - jeśli nie jest zbyt mokra, sucha lub zamarznięta - poza tym nie ma to znaczenia. Wszystkie byliny ogólnie najlepiej sadzić wiosną lub jesienią. Pozdrawiam :-)
taki ogród powinien być w każdym województwie, najlepiej powiecie, też w każdej gminie celem inspiracji, podziwiania, zaznaczony na mapie turystycznej, do zwiedzania, wiecej nauczy niż pomnik jakiegoś pato wodza czy innej patohistori patoelit
czemu tylko 3 kurki? czemu nie ma krów?
niestety zbyt mało rąk do pracy, odwieczny problem - ale oczywiście, że powinny być :-)))) są 2 pieski jeszcze :-) pozdarwiam serdecznie.
Nie jest to gąsienica bielinka
Dla ścisłości to jest bielinek rzepnik, kapustnika jest faktycznie trochę inna 👍
Tyle trawy w sadzie a kurki w więzieniu.
Gdzie tam, kury mają ogromny wybieg 🤣
Pięknie, super w się ogląda się pozdrawiam serdecznie
dziękuje serdecznie i pozdrawiam ;-)