Zawsze myślałem że takie dwu częściowe konstrukcje Technics'a z wycieraczkami uchwały się od hybryd a tu jaka niespodzianka. Ostatnio oglądałem odcinek o "Legendzie Technics'a" i przeglądarką YT zaproponowała mi do obejrzenia jak inny pan naprawial końcówkę mocy Technics'a SE-A5 też z wycieraczkami tamta konstrukcja była na trazystorach Toshiba i byłem świecie przekonany że do produktów "premium" Technics nie pchał hybrydy no ale cóż ja oglądam R.S. ponieważ nie jestem specjalistą a pan Krzysztof właśnie dla takich ludzi tworzy odcinki, Dziękuję.
Ale te hybrydy nie brzmią wcale źle! Owszem jest trochę płasko (chyba jak każdy japoński klocek) ale jestem zaskoczony opinią w filmie. Sam raczej słuchałem najprostszych wzmaków SU na hybrydach i nigdy nie było aż tak źle.
@@Trzyzet słyszałeś każdy japoński sprzęt? Szczególnie te topowe sprzęty z lat 80 i 90 jak Yamaha mx 10000 czy Pioneer exclusive?
Рік тому
@@xfilesfoxisdead7979Ja mam akurat model wyżej od tej 900-tki (909 - ątkę) od nowości i działa do dziś. Co tu dużo pisać... Ładnie wygląda ale 🍑 nie urywa dźwięk. Te dwa sprzęty które wymieniłeś myślę, że o niebo lepiej grają niż te wycieraczki. Ja mam sentyment do Technics... Więc kupiłem tranzystorowy Su V85a oraz magnetofon 905 i CD SL PS 550, później jeszcze do kompletu korektor SH-8066 oraz piękny tuner ST G 7. Kolumny to Heco Aurora 700. Dźwięk jest zupełnie inny niż z hybrydy. Jest ciepły i neutralny....Cóż jestem fanem tej marki więc dlatego taki wybór dokonałem. Niesamowite jest to, że te klocki mają prawie 40 lat i grają aż miło 😊 Pozdrawiam 🖖
Miałem takiego technicsa w latach 90 - tych od nowości i brzmiał z Dynaudio Audience bardzo dobrze zwłaszcza gdy podłączyłem CD bezpośrednio do końcówki mocy. Jego wygląd w tych czasach robił naprawdę wrażenie choć dźwięk nie dorównał formie. Jednak później poszedłem w stronę sprzętu prawdziwie audiofilskiego ale sentyment pozostał.
Jak dobrze że nie inwestowałem w nowoczesne Technicsy jeno w starsze , z '80 , SONY. i Denona. Dużo ciepłych słów dla autora Reduktora Szumu za ciekawe programy.
Technics z lat 90-dziesiatych, to nie we wszystkich przypadkach fajnie wykonane (głównie z wyglądu) wzmacniacze, jedni je lubią inni krytykują tak to już, jest z wieloma markami audio. Sam mam w szafie SU-A800mkII, kupiony w roku 1994, słuchałem go wiele lat, i byłem zadowolony, używałem razem z nim kilka zestawów kolumn, nawet altusy :) takie były czasy i chciałem mieć technicsa, dziś są, inne gusta i inne możliwości. Sentyment jednak zostanie na zawsze do może trochę upośledzonych brzmieniowo, ale wspominanych z uśmiechem wzmacniaczy Technicsa z końca XX wieku.
nie o sentyment chodzi ale o jakość dźwięku, też miałem SUA800 , brzmiał sucho, kolumny HIend Visaton, teraz mam cyfrowe końcówki Musical Fidelity i brzmienie, ilość detali tak soczysta że Technics wydaje się naprawdę kiepski przy tym.
@@rosandpl A ja mam sentyment do tych wzmacniaczy pomimo że brzmią wiadomo jak. Nie rozumiem o co Ci chodzi "że nie chodzi o sentyment a o jakość dźwięku" - co ma przepraszam piernik do wiatraka. Pozdro.
@@rosandpl Powiadasz cyfrowe końcówki MF masz, a jakie konkretnie? Jesteś młodą niedoświadczoną osobą, miło że zajmuje Cię tematyka audio niezbyt popularna dziś.
@@sebsaimon1036 mam 49lat, wyrosłem na technicsach... cyfrowe końcówki MF które obecnie posiadam (i już się z nimi zestarzeję), to M1PWR 200Watt przy 4 ohmach, Mam takie cztery, zrobilem z nich monobloki które zasilają przednie kolumny, kolejne dwie napędzają resztę kolumn kina domowego wysterowane procesorem dźwięku Audiolaba 8200AP. Analiza wzmacniacza M1PWR tu: kenrockwell;com;audio;musical-fidelity;m1pwr;htm (pozmieniaj dwukropki na ukosnik)
Moje marzenie w latach 90tych! Kupowałem klocek po klocku, z pomocą rodziców itd... W 97 roku kupiłem nóweczki z salonu suv500, cdpg 580a, rstr373 a w 99 r.dokupiłem tuner najwyższy model. To była jakośc, dla nastolatka wtedy. Wszystko made in japan, cd germany. Jakość wykonania(poza magnetofonem) była super. Magnetofon bez hx pro,n A chromach tdk czy basf nagrywał niesamowicie z płyt cd. Do dziś posiadam te kasety i brzmią wyśmienicie. Sprzęt sprzedałem koledze i ma go do dziś. Tylko magnetofonu nie używał i mu się spierdolił. Żałuję do dziś, że sprzedałem, ale kolega dba. Teraz mam 2 zestawy, yamaha stereo, oraz onkyo 5.1. Mimo, że to czysto gra, to już nie to. Pozdrawiam
Jak zwykle fajny odcinek, super siè oglądało. Sony z tamtych lat fajne sprzèty, dobre brzmienie(nazbierałem trochè tego) A Technics posiadam zestaw z Amplitunerem klasy H+, dobry dzwièk, moc, ostatnio zakuoiłem Technics SU V40 W połączeniu z monitorami Magnat dźwièk Bajka! Niepozorny wzmacniacz a ciekawy dźwièk, muszè na innych kolumnach go przesłuchać, mam trochè zestawów, kwestia czasu. Narazie polecam ten wzmacniacz. Pozdrawiam R. S. i Audio maniaków. Ave MROK.
Tak. Przedwzmacniacz 800 był sprzedawany jako fabryczny komplet z prezentowaną tu końcówką mocy 900 lub słabszą końcówką mocy 800 (bez wskaźników wychyłowych, za to z pionowym żebrowaniem frontu udającym radiator). W latach 90-tych mieliśmy w domu komplet 800+900, jednak trudno mi ocenić jego brzmienie, ponieważ było to wtedy podłączone do kolumn Tonsil. Czyli taka dyskoteka :)
Panie Krzysztofie, proszę prewencyjnie sprawdzić kondensatory i IC401. W Technicsach po 20-30 latach na ogół lecą pojemności (przy czym na ogół nie ma żadnych wizualnych objawów), i zdarza się, że pogorszenie parametrów kondensatora uszkadza inne podzespoły. Naprawiałem już kilka "zabawek" Technicsa gdzie były podobne objawy (jeden kanał miał silne zniekształcenia) i większość tekstów w internecie wieszczyła wymianę hybryd czy innych układów scalonych znajdujących się w torze audio. Finalnie do wymiany było kilka kondensatorów, w jednym przypadku dodatkowo był to wzmacniacz operacyjny (bufor wejściowy). Podobnie może być w tym przypadku, także proszę się nie poddawać, życzę powodzenia 😉
@@piotro9994 Dziwne, że mam 30 + końcóki i pre i inne zestawy i tam problemu nie ma. Co ciekawe miałem sony 35 letniego , był mierzony i wszystko trzymało parametry, więc bzdura.
@@20thCenturyHV nie bzdura, tylko różna jakość kondensatorów. Jedni producenci pakują porządne elektrolity, które i po 50 latach trzymają parametry (tak było np. w Grundigu SV-50 prezentowanym kiedyś na tym kanale), a inni dają najtańsze byle co, żeby tylko działało przez okres gwarancji
@@jakubkijak2644 Kiedyś nie ładowali. Dziś tak często bywa. Nie mówię o jakiś plastikach z lat 80 czy 90 o współczesnych nie wspomnę. Takich urządzeń nie posiadam.
@@piotro9994 Zależy czy jest to sprzęt z przed ery planowego postarzania produktu czy nie. Większość sprzętu robionego po drugiej połowie lat 90. zachowuje się tak jak piszesz. To co było robione w latach 80. miało jednak jakość projektowaną "na lata" i mowa tu nie tylko o RTV, ale też AGD - lodówki i pralki z tamtych czasów służyły zazwyczaj 20+ lat. Technics z lat 80. ma zazwyczaj pojemności markowe na pokładzie (nie pamiętam teraz czy to Elna dokładnie) więc żaden szajs. Po 20-30 latach mają prawo wyschnąć, zazwyczaj zaczyna się od wzrostu ESR, potem wchodzi spadek pojemności. Najciekawsze, że zazwyczaj nie ma objawów zewnętrznych - puchnięcia czy wylania.
Posiadałem w ubiegłym stuleciu powyższy zestaw i gdy uległ uszkodzeniu przedwzmacniacz odtwarzacz CD podłączyłem bezpośrednio do końcówki mocy. Dźwięk był ciut lepszy, góra się uspokoiła ale nadal coś mi w tym brzmieniu brakowało. Jego brzmienie zapewne by przypadło do gustu dla technomaniaków gdzie się gra górą i dołem a środek pasma jest gdzieś daleko w tyle. po krótkim czasie sprzedałem powyższy sprzęt.
Tym razem instynkt kolekcionerski zawiodl Pana Marka. Osobiscie nie mam nawet w czesci tak ciekawej kolekcji jak Pan Marek ale pierwsze co robie decydujac sie na zakup to ogladam jak wyglada wzmacniacz wewnatrz i jakie sa rozwiazania ukladowe na dokumentqcji serwisowej. Ten akuratnie sprzet juz na pierwszy rzut oka nie wyglada zachecajaco. Inna sprawa ze sa ciagle dostepne na rynku wtornym, inne podobnie wygladajace models oparte na elementary dyskretnych grajace bardzo przyzwoicie.
Swietny materiał. Ponieważ zmorą tych przedwzmacniaczy jest przeskakujący selektor. Może zrobił by Pan film jak go czyścić? Zależałoby mi na tym, bo posiadam dokładnie taki wzmacniacz, ale nie mogę go używać. Dziękuję za ten film, bardzo ciekawy i dużo się dowiedziałem. Pozdrawiam.
Technics zastosował prawdziwą baterię/akumulator do zasilania przedwzmacniacza w modelu SU-C 3000. Akumulator ładował się w trybie st-by. Technics w odpowiedniej końcówce (SE-A3000) stosował kondensatory bambusowe (dielektryk, ciekawe jak długo wytrzymywał), cokolwiek to znaczy, ale stosował tranzystory jako elementy wzmacniające, tyle że w układzie (aplikacji) prawie identycznym jak omawiany tu 900. Nigdy nie byłem zwolennikiem brzmienia wzmacniacza mostkowego w propozycji Matsushity. Miałem wzmacniacz SU-V650 i SA-EX140. W obu padły hybrydy. W tym pierwszym to nawet druk się popalił (wina kwiatka, którego żona postawiła na wzmacniaczu mimo mojego sprzeciwu, podlewała i przelała). Tę linię wzorniczą kompletu pre-amp stosowali w lepszych modelach nawet w kinie domowym (między wskaźnikami mały wyświetlacz do obsługi wielokanałowej np w SA-TX30). No i nie podobają mi się te wentylatory na tylnej ściance. Mam Onkyo DR2 z takim samym wentylatorem i czasem przeszkadza on w odsłuchu (np.: teraz, w upalne dni, gdy odprowadzanie ciepła jest utrudnione).
Miałem przez kilka lat podobny zestaw ten sam przedwzmacniacz wraz z końcówką mocy A800S Mark II. Grał dość syntetycznie gdzie średnia góra była dość „metaliczna”. Pod ten sam przedwzmacniacz miałem okazję podłączyć SE-900 Reference (nie Mark II). Zupełnie inna charakterystyka pracy całego systemu. Średnia góra nie do poznania, dość ciepła i bardziej szczegółowa. Nie wiem jakie różnice w budowie końcówek mocy były zawarte pomiędzy Reference i Mark II - ale te wzmacniacze grały zupełnie inaczej. Z czystej ciekawości obejrzałbym porównanie tych wzmacniaczy zrealizowane przez Pana. Pozdrawiam
Jak ocenić hybrydy w tej końcówce mocy? To proste należy wziąć wzmacniacz który gra świetnie wg prowadzącego i ma idealnie brzmiący stopień wejściowy, wyjąć zworę między preampem i końcówką mocy, zadać z tego wyjścia (preamp) sygnał do końcówki Technics widocznej na filmie i będzie wiadomo czy pre amp zniekształca soprany czy końcówka mocy. Prawda że banalne.
Pamietam jak w Kieleckim NOTcie, pierwszym salonie HiFi, w latach '90 stal caly zestaw na polkach, pierwsze lata po transformacji. Jako 10letni smrod chodzilem po sklepach ogladac zagraniczne sprzety. Nie pamietam ile kosztowal, ale pomimo tego, ze nie wiedzialem do czego sa te wskazniki na segmencie to i tak zrobil na mnie takie wrazenie, ze dobrze pamietam, w ktorym miejscu stal. Ps teraz jest tam obuwniczy, a prywatnych salonow hifi juz niestety w Kielcach chyba nie ma. Mowie chyba, bo od 13lat bywam tam tylko na wakacjach. Dzieki za ten odcinek, wreszcie dokladnie dowiem sie co tak naprawde wrylo mi sie w mozg 😉😁
Witam wszystkich Jak zwykle świetny odcinek można się dużo nauczyć. A wracając do hybrydy może poszukać innym modelu i kupić uszkodzonego żeby wyjąć hybrydę
Ja swojego Technics-a kupiłem 95 roku. Był to deck wzmacniacz i dwie kolumny tonsila. Koszt 3600 zł przy zarobkach 320 na miesiąc. W sklepach w mojej miejscowości w tamtym czasie był tylko sprzęt audio Sony i Technics. O innych firmach dowiedziałem się z miesięcznika Audio czasami kupowałem Hi-Fi.
Miałem kiedyś ten wzmacniacz. Inną jego bolączką było to, że po kilku latach eksploatacji przełącznik wejść zaczynał żyć własnym życiem i losowo sobie przemiatał po wejściach co rusz cykając przekaźnikiem, który się załączał przy wyborze wejścia CD. Co do brzmienia... tańsze modele Technicsa z tej serii brzmią niemal identycznie.
Miałem dwa wzmacniacze tej marki. Jeden 2 kanałowy drugi zaś 5.1 zejściem na aktywnym subwoofer. Jeden i drugi śmigał mi bez zastrzeżeń po kilka jak nie kilkanaście lat.
Kiedyś , w 1997 miałem katalogi Panasonica i te technicsy serii 900 i 1000 działały na wyobraźnię i chciałem je mieć. Dziś mam całkiem inny sprzęt a i okazało się że te serie to żaden hi end i wewnątrz bida i hula wiatr
@@adredy To nie jest żaden Hi-end tak naprawdę. To urządzenia brylujące na topowe w serii budżetowej. Prawdziwy Hi-end, to sprzęt konstruowany bez żadnych kompromisów i przez ten fakt kosztujący często majątek. Pojecie Hi-end jest bardzo często nadużywane i stosowane wobec przeciętnych konstrukcji. W przypadku tego wzmacniacza wyraźnie widać, że starano się stworzyć urządzenie robiące wrażenie topowego, ale tak naprawdę projektowanego z księgowym za plecami. Plastik, trochę blachy i hybrydowy układ trudno uznać za wzorcowe rozwiązania. Dlatego, np. Anglicy konstruowali wzmacniacze pozbawione efekciarskich gadżetów w postaci wskaźników wysterowania, o purystycznym i surowym wyglądzie, ale za to bazujące na solidnych rozwiązaniach i dobrych podzespołach w kluczowych dla dźwięku obwodach. Tak powstały takie firmy, jak: NAD, Exposure, Qued, Onix, Musical Fidelity, Cambridge Audio, Sugden, Arcam i wiele innych :)
Mam identyczne wrażenia odsłuchowe co do klasy AA technicsa od lat, handlowałem kiedyś sprzetem audio z Niemiec a Technicsy były kiedyś pożądanym sprzętem u nas i kilka przeszło mi przez rączki, myślałem może że to wina wyschniętych kondensatorów etc etc. Jadnak pan potwierdza moje odczucia. Jedyny + to te piękne wskaźniki. Mam podobne w mojej prywatnej miniwieży SE-CA10, kozacka sprawa :) Z dzwiękiem już gorzej, wolę słuchać na czymś innym muzyki.
Mam pytanie..., czy nie można zbudować takiej HYBRYDY , albo jakiegoś lepszego rozwiązania?, na podstawie schematu, wielkość nie ma znaczenia bo miejsca jest w opór... radiator też ma wiele powierzchni... Nie jestem elektronikiem, ale wydaje mi się że jest to możliwe.... Mam amplituner tej firmy i smutno mi się robi na myśl , że kiedyś się uszkodzi taka HYBRYDA i nie da się go naprawić....
Posiadam wzmacniacz Technics SU-C1000 / SE-A1000 i jestem zadowolony. ZALEŻY do czego się taki wzmacniacz podłączy. (U mnie gra z kolumnami Dynaudio Focus 220mk2 i odtwarzaczem strumieniowym Naim ND 5XS). Posiadam również wzmacniacz Naim Nait XS 2. Stwierdzam że Technics gra w porównaniu z Naimem owalnym, ciepłym lekko ociężałym dźwiękiem i jest pewna waga tego dźwięku. Obraz jest nieco zaokrąglony ale mi to akurat pasuje. Wzmacniacz Naima w porównaniu to autorytet, żywioł, kontrola, energia i atak. Bas trzyma "mocno w garści", utrzymuje totalną kontrolę i potrafi nieźle p.....dolnąć wporównaniu ze wzmacniaczem Technicsa. No i te wokale to po prostu bajka. Jednakże lubię czasami sobie przełączyć na Technicsa i posłuchać nieco ocieplonego i owalnego dźwięku :-) Audio to preferencje. Jednemu podejdzie taka jakość dźwięku a drugiemu zupełnie co innego.Osobiście wolę jednak dźwięk Naima.
Hybrydy były dobre z założenia, dzisiaj jest to utrapienie i problem. Pomijam fakt że 70% wzmacniaczy na hybrydach grało średnio i nie trzymało zaleceń producentów (protekty).
Posiadam wzmacniacz technics se a909s oraz su c909u kolumny tannoy recolution dct6 do tego dac schiit modi 3 muza z telefonu poprzez chromecast audio z serwisu tidal i muszę przyznać, że nie ma lipy, brzmi na prawde super. Kwestia gustu chyba bo słyszałem niejeden "bogatszy zestaw" i jakoś mnie nie porwało, aby zmieniać zestaw. Natomiast ostatnio przeszło mi przez myśl zakupić wzmacniacz lampowy, konkretnie wilsenton r8 i tu mam pytanie, czy taka zmiana sprzetu sie wogole opłaca. Chodzi mi o wartość muzyczną
Trochę odcinek na skróty.... nie było pomiarów no i nie dokończona naprawa w odcinku. Dobre w tym jedyne to że zobaczyłem praktycznie pustki w środku. Jak z Angli to tylko Marek z Oxfordu. Trochę szkoda bo wydaje mi się że chętnych czy czekających na swoją kolejkę jest więcej. Tak czy siak pozdrowienia dla Pana Krzysztofa i dla Pana Marka z Oxfordu również 🙂👍
Zimne luty to niestety plaga nowożytnych urządzeń. Nie dalej, jak kilka dni temu miałem na stole poczwórny kompresor z limiterem dbx 1046, wskaźniki poziomu sygnału pokazywały bzdury bądź świeciły cały czas. Okazało się, że na płytce ze wskaźnikami było pełno zimnych lutów, szczególnie przy podstawce, w którą wpięta była taśma połączeniowa z płytą główną.
Drogu Panie Krzysztofie, obawiam sie ze nalezy sadzic, iz stanowia komplet; skadinad adnotacja "to SU-C800UM2" na gniezdzie zasilajacym owe ustrojstwo. Bron Boze nie probuje sie czepiac, czy tez zabrzmiec patronizujaco. Z gory prosze o wybaczenie - zboczenie zawodowe ...
Panie Krzyśku. Do odcinków RS- żadnych,ale to żadnych ale, profeska, wszystko się zgadza, uwielbiam odcinki. Mamy tę samą wiedzę, z tym że ja nie jestem elektronikiem... Ale ucho czułe mam, 32 lata się bawię w audio... Ale, nie ma co się "spuszczać" nad tymi urządzeniami... Słabe były i tyle.
Nie Nie mogę znaleźć w sieci nic na temat tranzystorów cyfrowych jedynie w sklepach sa opisane niektóre jako cyfrowe więc może jakiś materiał na ten temat by zrobić .
Bo nie ma czegoś takiego. Są tranzystory bipolarne, JFET, MOSFET, IGBT itp. ale nie cyfrowe - jedynie układy zbudowane na tranzystorach mogą być cyfrowe lub analogowe
Na początku lat 90-tych rozpoczynałem swoją karierę zawodową i po pierwszej wypłacie stwierdziłem że kupię sobie (oczywiście na raty) sprzęt nagłośnieniowy pamiętam że w sklepie były takie lub bardzo podobne wzmacniacze. Niestety padło na pierwsze kino domowe SA -EX300 który grał u mnie około 25 lat . Aktualnie posiadam amplituner SA-GX 550.
Posiadam ten wzmacniacz tj.przedwzmacniacz SU-C800U i końcówka mocy SE-A900S i mam pewien problem. Przestały mi świecić wskaźniki (pewnie żarówki do podświetlenia spaliły się jeżeli dobrze podejrzewam) i drugi problem znacznie gorszy to, że gałka wyboru źródła sygnału w przedwzmacniaczu stała się nadzwyczaj czuła i samoistnie przeskakuje zmieniając samoistnie wcześniejsze ustawienia. Czy będzie problem z naprawą i co jest przyczyną? Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję.
W sprawie żarówek Ci nie odpowiem, musisz sam sprawdzić. Natomiast z encoderem mogę podpowiedzieć sugestię: albo zimne luty, albo encoder do czyszczenia. Naprawiałem z miesiąc temu odtwarzacz Sony, w którym wybór ścieżek był na encoderze. W moim przypadku styki wewnątrz nadawały się tylko do czyszczenia, a że były srebrzone więc była to kąpiel w solance z folią aluminiową. W tym CD jest jeszcze przełącznik do wyboru rodzaju filtra z 4 pozycjami i czasem samorzutnie odtwarzacz zmieniał filtr, winne były zimne luty.
Czyszczenie niestety pomaga na krótko, przynajmniej u mnie. W końcu kupiłem nowy encoder za 100,-pln. Wymiana to 30 minut roboty. Nr części to SRRM1C7800
Stanowiły komplet fabrycznie. Jest to wersja druga tego wzmacniacza. Pierwsza miała dopisek Reference. Nie było też końcówki M2 przy modelu. Wentylator uruchamia się od pewnej głośności. Selektor źródła w tym preampie ma przypadłość samoistnego przełączania źródeł. Wynika to z faktu zabrudzenia wnętrza selektora. Kolejna wada to połączenie wiatraka z płytą główną. Połączenie to realizowane jest na zasadzie stykających się sprężystych blaszek. Po latach eksploatacji i drgań potrafią nie stykać. Wentylator nie załącza się co powoduje rozłączenie końcówki mocy. Rozwiązaniem jest połączenie stałe na dłuższym "kabelku". Ułatwi to ewentualne zdejmowanie płyty "zadniej".
Mam SU-C3000 i SE-A3000, mam to prawie od nowosci. Myslalem czy zmenic to na cos nowego, bo sprzet ma juz 30 lat, a ja 30 lat wiecej niz wtedy kiedy go nabylem:-) Realnie moglbym to sprzedac za ok 14-15 tys. Czy cos nowego moge za to kupic, cos co bedzie gralo rownie dobrze? Bede wdzieczny za opinie i ew porady. Pozdrawiam
Pytanie - czy za ten metaliczny dźwięk nie jest głównie odpowiedzialna sama filozofia konstrukcji "class AA". W końcu jest tam wzmacniacz klasy B. A można się samemu przekonać eksperymentując z przesuwaniem punktu pracy tranzystorów z klasy B w kierunku klasy C - dźwięk zaczyna być nieprzyjemnie metaliczny ( obcinanie połówek sinusoidy przy podstawie, wysoki poziom wyższych harmonicznych ... etc.)
ReduktorSzumu mam amplituner technics sa-ax730 i 720 też i jest tam taka przypadłość że gdy włączy się wentylator to słychać go w kolumnach szczególnie gdy słucha się głośno muzyki spokojnej bez bitów wtedy dokładnie W rytm uruchamiania się wentylatora słychać w głośnikach bzzzz bzzz bzzzz bzzzzzzzzzz :) czym może być to spowodowane dodam że wentylator jest bezszczotkowy i działa na zasadzie przełączania uzwojeń w stojanie. Pozdrawiam super kanał super filmy
Świetny odcinek jak zawsze. Natomiast co do samej marki Technics... nigdy tego nie miałem bo nie było mnie stać. ale był to sprzęt marzeń, bardzo porządany przez wielu. A tutaj co się okazuje? Końcówka na hybrydach (takie pójście konstruktorów na łatwiznę), elektroniczny scalony selektor źródeł i marketingowy bełkot za którym tak na prawdę nic nie stoi (wirtualna bateria, klasa AA). Nawet samo wykonanie nie powala. Za małe rezystory które przegrzewają laminat (pewnie parametrów katalogowych nie przekroczono ale żeby je przewymiarować to już nikt nie pomyślał), zimne luty czy wentylator tak umieszczony względem radiatora że nie za bardzo jak ma poprawiać chłodzenie. Owszem wzornictwo bardzo ładne ale tak na prawdę nic więcej ta marka nie miała do zaoferowania. Elektronika z średnio-niksiej półki (jak na hi-fi) ale opakowana i sprzedawana prawie jako wstęp do hi-end. Trochę taki smutek i rozczarowanie
w Magazynie HiFi w latach 90 tych ( chyba jedyny magazyn, który recenzował sprzęt bardzo rzetelnie) trochę pojechali po tej końcówce i preampie, nie spodobał się praktycznie w żadnym aspekcie.
@@panovr9418 Po odcinku poszedłem do magazynku z literaturą, żeby znaleźć coś na ten temat, bo pamiętałem, że coś było testowane. Ogólnie Audio się zachwycało tematem. W pomiarach wyszło im 86Watów na kanał na 8 Ohmach i stosunkowo niskie zniekształcenia 0,07%. SU-A909 ma nawet tę samą płytę główną, więc sadzę, że taki sam układ elektryczny, co prezentowany tu SE-A900 (oznaczenia płyt RJB1822 różnią się indeksem zamiast AA, jest D w 909). Przedwzmacniacz jest inny.
Miałem taki zestaw kilka lat temu i to co mnie zaskoczyło to stosunek jakości dźwięku do ceny. Mianowicie fatalny. Oprócz tego przy średnich poziomach głośności wciąż włączający się hałaśliwy wiatraczek. Myślałem, że mój egzemplarz był przerobiony przez domorosłych amatorów tuningu audio, ale środek był nietknięty. Natychmiast sprzedałem ten zestaw i powróciłem do Marantza PM-78 a później Sony TA-F590ES z których byłem bardzo zadowolony, a kosztowały ułamek ceny tego zestawu.
Witam moim zdaniem wzmacniacze technicsa dobre to takie nie na bazie mosfet słuchałem ma-10 sam posiadam su-vx800 w połączeniu z infinity refernce 61 mk2
@@zielinski-it Nie znam modelu ale wygląda z parametrów nieżle a le niska moc ja mażę o wymianie mojego su-vx 800 na ma-10 który gra delikatnie lepiej od mojego
@@zielinski-it słuchałem obu wzmacniaczy i uważam że jeżeli ma-10 kosztuje ok 3500 zł to su-vx 800 powinno kosztować 2000 zł ale zbieram na ma-10 bo gra lepiej
Kiedyś moja mama musiała by pracować (jako nauczyciel) żeby kupić to w Pewexie jakieś 10 lat, to było marzenie, też oglądałem to jedynie w katalogu i nie wiem ile wtedy kosztowało. Dziś wiem, że gdybym miał wtedy taką kasę (jako uczeń technikum) to poszła by jak krew w piach. Nie słyszało się o NAD, Krell itp. Było jeszcze SANYO w Baltonie.
@@sebastianbort8512 Dzisiaj kosztuje jakieś 2 tys. pln i mówisz, że trzyma cenę ?. Przecież kiedy był ten zestaw w sprzedaży, to kosztował ogromny majątek, a w środku jak widzisz podzespoły, które po prostu nie mogą dobrze brzmieć. Zwykły sprzęt budżetowy w ładnej obudowie i trochę marketingu. Dlatego właśnie wydanie kiedyś takiej kasy to była pomyłka. Mój obecny wzmacniacz w 2003 roku kosztował w Hi-Fi Club 23.500 pln, a dzisiaj jakieś 17 tys po 16 latach. W tym przypadku można powiedzieć, że trzyma cenę. Pozdrawiam serdecznie
Jest stara i skuteczna (choć brutalna) metoda na sprawdzenie, czy to hybryda. Odłączyć wejście oraz wyjście kanału - na zewnętrznych kablach podłączyć źródło dźwięku (z potencjometru) na nóżkę lewego kanału, wyjście pod głośnik i przetestować samą końcówkę mocy. Miałem dość dawno temu podobny problem z brzmieniem, końcówka odtwarzała dźwięk bardzo dziwnie. Wzbudzał się przedwzmacniacz w jednym kanale ze względu na uszkodzone kondensatory - o dziwo te odsprzęgające zasilanie (nie elektrolity).
No cóż Technics znany na całym świecie a NASZE? Miło słyszeć "konesera" brzmienia muzyki że nie była to idealna konstrukcja i mimo że byli z 10-20 (lat do przodu) przed nami to nie brzmiało to dobrze. Może tym co słoń na ucho depnął to będzie OK. Ja oczywiście też nie mam dobrego słuchu ale po tym filmiku może ceny się lekko "ostudzą" i kiedyś może kupię. Szacunek za wygląd i chyba tylko to w cenie a głównie "wycieraczki" Fajny filmik mam nadzieję że kiedyś kolega da ten słynny szpulowiec Akai 747 na warsztat. Pozdrawiam
@@tomtomski4454 Musisz byc w posiadaniu bondera + jcs-y (toples) . Swego czasu byłem w posiadaniu bondera ,lata 1990 r 2 lata ... teraz bondery są juz b tanie , kilka tyś $ tylko i mozesz sobie kupic i "spawać " -pzdr ....
Cieszmy się że jest Marek z Oxfordu (o ile to o nim tym razem mowa). Inaczej p. Krzysztof nie mógłby pokazywać napraw ciekawych i rzadko spotykanych sprzętów na kanale (choć ten Technics jest dość popularny - głównie nie ze względu na dźwięk, tylko wygląd...) :)
KOLEJ_pl widziałem kiedyś podobny zestaw z deckiem i tunerem za 40£ w jakimś sklepie charytatywnym w okolicach Reding byłem przejazdem i nie miałem gotówki ani karty żeby wypłacić pieniądze. Zły na siebie byłem 2 miesiące. Nie wiem czy sklep zdawał sobie sprawę co sprzedaje
@@michalwarmbier4113 Kiedyś się na te "wycieraczki" też napaliłem. Poczytałem opinie, nieco posłuchałem i wyszło że za 2k PLN (tyle kosztował używany zestaw) można mieć lepiej brzmiący wzmacniacz innej firmy. I wtedy przestałem chorować na "wycieraczki", bo wygląd to nie wszystko przy tego typu kwotach.
@@michalwarmbier4113 Chyba każdy normalny, zainteresowany tematem audio facet chciałby mieć ten zestaw nawet gdyby, niedziałający, miał tylko cieszyć oko...
Kiedys taki zestaw posiadalem... niestety potwierdzam kiepska jakosc dzwieku - wszystko brzmialo podobnie... Moim zdaniem wina lezy po stronie przedwzmacniacza - raz sprobowalem wykorzystac sama koncowke plus inny preamp i bylo przyzwoicie ale i tak juz poszedl na sprzedaz :)
Cena na ebayu okolo 55 funtow za hybryde (podobno oryginalna sanyo) tyle ze z tymi hybrydami to loteria od sprzedawcy od ktorego bralem do mojego technicsa zadzialala bez problemu prosze tylko uwazac na podrobki bo jest ich mnostwo
Proponuję wziąć na stół naszego polskiego Radmora 5511b. Chętnie użyczę, przyda mu się lekkie odświeżenie. Brzmi fenomenalnie. A Technics? Cóż. W latach 90 słyszałem kilka modeli u bliskich znajomych i to nie było przyjemne doświadczenie. Tylko wygląd i nic więcej. Dudniący bas , plastikowa średnica i kłujące wysokie.Ja wtedy grałem na UNITRA ws4421 i ten wzmacniacz brzmiał lepiej niż te wszystkie Technicsy razem wzięte. A Radomor 5512b. Ech.... Tego trzeba posłuchać a potem pozbierać szczękę z podłogi. Damian
@@Cnaglebie Ktos mi kiedys powiedzial ze: "jak Technics to tylko A1 i A3 a reszta to syf". Tylko A1 to z 10k ojro a A3 prawie wszystkie maja popalone tranzystory bo to byla wada fabryczna prawda. A jak to bylo z A2000 i A3000? Gralo to czy malizna ?
Zgadzam się w kwestii słabego brzmienia wzmacniaczy technics, brzmienie jest szorstkie, zduszone i elektroniczne w złym tego słowa znaczeniu. Co ciekawe podobnie kiepsko brzmiały magnetofony technicsa i prawdopodobnie odpowiadała za to sekcja wzmocnienia. Kiedyś porównywałem 3 głowicowy magnetofon technics do 3 głowicowej AIWY i ten drugi grał znacznie lepiej co było słychać momentalnie jak dla mnie. Wybrzmienia, gładkość i wypełnienie tonalne z AIWY było sporo lepsze.
Miałem lepsze wyobrażenia o sprzęcie technicsa. Miałem kiedyś zestaw z magnetofonem dwukasetowym i amplitunerem. Nie pamiętam dlaczego się go pozbyłem.
Nie zdziwi mnie, jeśli sam kiedyś użyjesz tego sformułowania... Sam często tak mówię, tak samo "płyta CD" lub "pamięć RAM" - może i są to masła maślane, ale wcale nie brzmią głupio, w przeciwieństwie do np. "cofać się do tyłu"
@@ReduktorSzumu Nie mogę się doczekać. Jak znam Pana to będzie to kawał solidnego sprzętu. Dzięki Pana filmom nauczyłem się, że nie ma co oszczędzać a używając MK2 na[prawdę cieszę że go kupiłem.
Coś takiego już widziałem we wzmacniaczach estradowych? Głośny ale niskiej jakości wzmacniacz podłączony do cichego ale wysoko-jakościowego wzmacniacza.
nie wiem po co robili oddzielnie ten wzmacniacz jak w pre prawie nic nie ma. Mogli to zrobić w jednej obudowie. No ale jak pamiętam to był wtedy szpan głównie też, że wzmacniacz był dzielony i dawało to jakiś prestiż.
Dzisiaj Robiłem Marantza PM8 wszystko stało tam w powietrzu - zobacz sobie i porównaj to i tamto i wyciągnij wnioski sprzęt ma prawie 30 lat, wiem wiem chciałbyś aby działał sto ale to niestety nie możliwe :)
Niestety ale wlasciwie caly dorobek Technics'a oznaczony jako AA brzmi fatalnie. Lepiej jest w innym wynalazku oznaczonym New Class A lecz i tak jest sporo do zarzucenia. Swietny odcinek zwlaszcza ze sam w UK mialem oko na ten sprzet na ebayu i troche mi przeszlo.
Nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale "Nie wiem czy stanowią fabrycznie komplet" jest dość niedorzeczne w świetle napisu na gnieździe z tyłu końcówki, gdzie napisano "TO SU-C800M2". Ten napis chyba jasno świadczy o tym, że preamp jest dedykowany?
kiedyś - moje marzenie :)
dziś gardzisz
Zawsze myślałem że takie dwu częściowe konstrukcje Technics'a z wycieraczkami uchwały się od hybryd a tu jaka niespodzianka. Ostatnio oglądałem odcinek o "Legendzie Technics'a" i przeglądarką YT zaproponowała mi do obejrzenia jak inny pan naprawial końcówkę mocy Technics'a SE-A5 też z wycieraczkami tamta konstrukcja była na trazystorach Toshiba i byłem świecie przekonany że do produktów "premium" Technics nie pchał hybrydy no ale cóż ja oglądam R.S. ponieważ nie jestem specjalistą a pan Krzysztof właśnie dla takich ludzi tworzy odcinki, Dziękuję.
Ale te hybrydy nie brzmią wcale źle! Owszem jest trochę płasko (chyba jak każdy japoński klocek) ale jestem zaskoczony opinią w filmie. Sam raczej słuchałem najprostszych wzmaków SU na hybrydach i nigdy nie było aż tak źle.
@@Trzyzet słyszałeś każdy japoński sprzęt? Szczególnie te topowe sprzęty z lat 80 i 90 jak Yamaha mx 10000 czy Pioneer exclusive?
@@xfilesfoxisdead7979Ja mam akurat model wyżej od tej 900-tki (909 - ątkę) od nowości i działa do dziś. Co tu dużo pisać... Ładnie wygląda ale 🍑 nie urywa dźwięk. Te dwa sprzęty które wymieniłeś myślę, że o niebo lepiej grają niż te wycieraczki. Ja mam sentyment do Technics... Więc kupiłem tranzystorowy Su V85a oraz magnetofon 905 i CD SL PS 550, później jeszcze do kompletu korektor SH-8066 oraz piękny tuner ST G 7. Kolumny to Heco Aurora 700. Dźwięk jest zupełnie inny niż z hybrydy. Jest ciepły i neutralny....Cóż jestem fanem tej marki więc dlatego taki wybór dokonałem. Niesamowite jest to, że te klocki mają prawie 40 lat i grają aż miło 😊 Pozdrawiam 🖖
Świetnie. Jest i Technics!
Miałem takiego technicsa w latach 90 - tych od nowości i brzmiał z Dynaudio Audience bardzo dobrze zwłaszcza gdy podłączyłem CD bezpośrednio do końcówki mocy. Jego wygląd w tych czasach robił naprawdę wrażenie choć dźwięk nie dorównał formie. Jednak później poszedłem w stronę sprzętu prawdziwie audiofilskiego ale sentyment pozostał.
Tylko litosci, nie wywalaj kasy na podgrzeacze kabli itp. wyssane z dupy pierdy... 😅😅
Jak dobrze że nie inwestowałem w nowoczesne Technicsy jeno w starsze , z '80 , SONY. i Denona.
Dużo ciepłych słów dla autora Reduktora Szumu za ciekawe programy.
Technics z lat 90-dziesiatych, to nie we wszystkich przypadkach fajnie wykonane (głównie z wyglądu) wzmacniacze, jedni je lubią inni krytykują tak to już, jest z wieloma markami audio.
Sam mam w szafie SU-A800mkII, kupiony w roku 1994, słuchałem go wiele lat, i byłem zadowolony, używałem razem z nim kilka zestawów kolumn, nawet altusy :) takie były czasy i chciałem mieć technicsa, dziś są, inne gusta i inne możliwości.
Sentyment jednak zostanie na zawsze do może trochę upośledzonych brzmieniowo, ale wspominanych z uśmiechem wzmacniaczy Technicsa z końca XX wieku.
nie o sentyment chodzi ale o jakość dźwięku, też miałem SUA800 , brzmiał sucho, kolumny HIend Visaton, teraz mam cyfrowe końcówki Musical Fidelity i brzmienie, ilość detali tak soczysta że Technics wydaje się naprawdę kiepski przy tym.
@@rosandpl A ja mam sentyment do tych wzmacniaczy pomimo że brzmią wiadomo jak. Nie rozumiem o co Ci chodzi "że nie chodzi o sentyment a o jakość dźwięku" - co ma przepraszam piernik do wiatraka.
Pozdro.
@@sebsaimon1036
wzmacniacze są do słuchania, do oglądania to sobie plakat można powiesić w pokoju
@@rosandpl Powiadasz cyfrowe końcówki MF masz, a jakie konkretnie?
Jesteś młodą niedoświadczoną osobą, miło że zajmuje Cię tematyka audio niezbyt popularna dziś.
@@sebsaimon1036
mam 49lat, wyrosłem na technicsach...
cyfrowe końcówki MF które obecnie posiadam (i już się z nimi zestarzeję), to M1PWR 200Watt przy 4 ohmach,
Mam takie cztery, zrobilem z nich monobloki które zasilają przednie kolumny, kolejne dwie napędzają resztę kolumn kina domowego wysterowane procesorem dźwięku Audiolaba 8200AP.
Analiza wzmacniacza M1PWR tu:
kenrockwell;com;audio;musical-fidelity;m1pwr;htm (pozmieniaj dwukropki na ukosnik)
Bardzo dobry odcinek. Polecam szczególnie handlarzom z Allegro, tak często używają słowa Hi-End :)
@ziomal2004 jak KAZDY handlarzyk. Nie znoszę takich chwastów
@ziomal2004 z tego co wiem hybrydy można spotkać w Moonie a to raczej Hi-End
Moje marzenie w latach 90tych! Kupowałem klocek po klocku, z pomocą rodziców itd... W 97 roku kupiłem nóweczki z salonu suv500, cdpg 580a, rstr373 a w 99 r.dokupiłem tuner najwyższy model. To była jakośc, dla nastolatka wtedy. Wszystko made in japan, cd germany. Jakość wykonania(poza magnetofonem) była super. Magnetofon bez hx pro,n
A chromach tdk czy basf nagrywał niesamowicie z płyt cd. Do dziś posiadam te kasety i brzmią wyśmienicie. Sprzęt sprzedałem koledze i ma go do dziś. Tylko magnetofonu nie używał i mu się spierdolił. Żałuję do dziś, że sprzedałem, ale kolega dba. Teraz mam
2 zestawy, yamaha stereo, oraz onkyo 5.1. Mimo, że to czysto gra, to już nie to. Pozdrawiam
Mam Integre A900MK2 od 15 lat. Wspaniały!❤
Czy słyszał pan A900S? chce kupić A900M2 albo A900S ale nie słyszałem tego dzielonego i nie wiem który wybrać. Co by pan doradził?
Jak zwykle fajny odcinek, super siè oglądało. Sony z tamtych lat fajne sprzèty, dobre brzmienie(nazbierałem trochè tego) A Technics posiadam zestaw z Amplitunerem klasy H+, dobry dzwièk, moc, ostatnio zakuoiłem Technics SU V40 W połączeniu z monitorami Magnat dźwièk Bajka! Niepozorny wzmacniacz a ciekawy dźwièk, muszè na innych kolumnach go przesłuchać, mam trochè zestawów, kwestia czasu. Narazie polecam ten wzmacniacz. Pozdrawiam R. S. i Audio maniaków. Ave MROK.
Tak. Przedwzmacniacz 800 był sprzedawany jako fabryczny komplet z prezentowaną tu końcówką mocy 900 lub słabszą końcówką mocy 800 (bez wskaźników wychyłowych, za to z pionowym żebrowaniem frontu udającym radiator). W latach 90-tych mieliśmy w domu komplet 800+900, jednak trudno mi ocenić jego brzmienie, ponieważ było to wtedy podłączone do kolumn Tonsil. Czyli taka dyskoteka :)
Panie Krzysztofie, proszę prewencyjnie sprawdzić kondensatory i IC401. W Technicsach po 20-30 latach na ogół lecą pojemności (przy czym na ogół nie ma żadnych wizualnych objawów), i zdarza się, że pogorszenie parametrów kondensatora uszkadza inne podzespoły. Naprawiałem już kilka "zabawek" Technicsa gdzie były podobne objawy (jeden kanał miał silne zniekształcenia) i większość tekstów w internecie wieszczyła wymianę hybryd czy innych układów scalonych znajdujących się w torze audio. Finalnie do wymiany było kilka kondensatorów, w jednym przypadku dodatkowo był to wzmacniacz operacyjny (bufor wejściowy). Podobnie może być w tym przypadku, także proszę się nie poddawać, życzę powodzenia 😉
tez sie dziwie, ze nie wykonał próby odłsuchu omijając końcówkę mocy
@@piotro9994 Dziwne, że mam 30 + końcóki i pre i inne zestawy i tam problemu nie ma. Co ciekawe miałem sony 35 letniego , był mierzony i wszystko trzymało parametry, więc bzdura.
@@20thCenturyHV nie bzdura, tylko różna jakość kondensatorów. Jedni producenci pakują porządne elektrolity, które i po 50 latach trzymają parametry (tak było np. w Grundigu SV-50 prezentowanym kiedyś na tym kanale), a inni dają najtańsze byle co, żeby tylko działało przez okres gwarancji
@@jakubkijak2644 Kiedyś nie ładowali. Dziś tak często bywa. Nie mówię o jakiś plastikach z lat 80 czy 90 o współczesnych nie wspomnę. Takich urządzeń nie posiadam.
@@piotro9994 Zależy czy jest to sprzęt z przed ery planowego postarzania produktu czy nie. Większość sprzętu robionego po drugiej połowie lat 90. zachowuje się tak jak piszesz. To co było robione w latach 80. miało jednak jakość projektowaną "na lata" i mowa tu nie tylko o RTV, ale też AGD - lodówki i pralki z tamtych czasów służyły zazwyczaj 20+ lat. Technics z lat 80. ma zazwyczaj pojemności markowe na pokładzie (nie pamiętam teraz czy to Elna dokładnie) więc żaden szajs. Po 20-30 latach mają prawo wyschnąć, zazwyczaj zaczyna się od wzrostu ESR, potem wchodzi spadek pojemności. Najciekawsze, że zazwyczaj nie ma objawów zewnętrznych - puchnięcia czy wylania.
Odcinek AA class . Dziękuje
Posiadałem w ubiegłym stuleciu powyższy zestaw i gdy uległ uszkodzeniu przedwzmacniacz odtwarzacz CD podłączyłem bezpośrednio do końcówki mocy. Dźwięk był ciut lepszy, góra się uspokoiła ale nadal coś mi w tym brzmieniu brakowało. Jego brzmienie zapewne by przypadło do gustu dla technomaniaków gdzie się gra górą i dołem a środek pasma jest gdzieś daleko w tyle. po krótkim czasie sprzedałem powyższy sprzęt.
Ciagle ten Marek z Oxfordu! Będzie coś kiedyś od wampira z Bytowa?
Marek z Oxfordu to legenda chciałbym go poznać osobiście. Pozdrawiam Michał z Londynu
do wykonania jak sądzę
Tym razem instynkt kolekcionerski zawiodl Pana Marka. Osobiscie nie mam nawet w czesci tak ciekawej kolekcji jak Pan Marek ale pierwsze co robie decydujac sie na zakup to ogladam jak wyglada wzmacniacz wewnatrz i jakie sa rozwiazania ukladowe na dokumentqcji serwisowej. Ten akuratnie sprzet juz na pierwszy rzut oka nie wyglada zachecajaco. Inna sprawa ze sa ciagle dostepne na rynku wtornym, inne podobnie wygladajace models oparte na elementary dyskretnych grajace bardzo przyzwoicie.
Nic nie zawiodło doskonale wiem /wiedzialem jak to gra lub wrecz jak to nie gra i nigdy nie bylo w planach zostawianie tego zestawu w kolekcji
@@marcocx2 :)
@@marcocx2 kolekcja nie musi zawierać samych wybitnych egzemplarzy.
Swietny materiał. Ponieważ zmorą tych przedwzmacniaczy jest przeskakujący selektor. Może zrobił by Pan film jak go czyścić? Zależałoby mi na tym, bo posiadam dokładnie taki wzmacniacz, ale nie mogę go używać. Dziękuję za ten film, bardzo ciekawy i dużo się dowiedziałem. Pozdrawiam.
Chętnie poznałbym Pana opinię na temat wzmacniaczy Sony ES. Na przykład z serii 5xx
Technics zastosował prawdziwą baterię/akumulator do zasilania przedwzmacniacza w modelu SU-C 3000. Akumulator ładował się w trybie st-by. Technics w odpowiedniej końcówce (SE-A3000) stosował kondensatory bambusowe (dielektryk, ciekawe jak długo wytrzymywał), cokolwiek to znaczy, ale stosował tranzystory jako elementy wzmacniające, tyle że w układzie (aplikacji) prawie identycznym jak omawiany tu 900. Nigdy nie byłem zwolennikiem brzmienia wzmacniacza mostkowego w propozycji Matsushity. Miałem wzmacniacz SU-V650 i SA-EX140. W obu padły hybrydy. W tym pierwszym to nawet druk się popalił (wina kwiatka, którego żona postawiła na wzmacniaczu mimo mojego sprzeciwu, podlewała i przelała). Tę linię wzorniczą kompletu pre-amp stosowali w lepszych modelach nawet w kinie domowym (między wskaźnikami mały wyświetlacz do obsługi wielokanałowej np w SA-TX30). No i nie podobają mi się te wentylatory na tylnej ściance. Mam Onkyo DR2 z takim samym wentylatorem i czasem przeszkadza on w odsłuchu (np.: teraz, w upalne dni, gdy odprowadzanie ciepła jest utrudnione).
Miałem przez kilka lat podobny zestaw ten sam przedwzmacniacz wraz z końcówką mocy A800S Mark II. Grał dość syntetycznie gdzie średnia góra była dość „metaliczna”. Pod ten sam przedwzmacniacz miałem okazję podłączyć SE-900 Reference (nie Mark II). Zupełnie inna charakterystyka pracy całego systemu. Średnia góra nie do poznania, dość ciepła i bardziej szczegółowa. Nie wiem jakie różnice w budowie końcówek mocy były zawarte pomiędzy Reference i Mark II - ale te wzmacniacze grały zupełnie inaczej. Z czystej ciekawości obejrzałbym porównanie tych wzmacniaczy zrealizowane przez Pana. Pozdrawiam
Wyjście Control OUT służy do zdalnego sterowania np. magnetofonem, który nie ma własnego pilota.
Jak ocenić hybrydy w tej końcówce mocy? To proste należy wziąć wzmacniacz który gra świetnie wg prowadzącego i ma idealnie brzmiący stopień wejściowy, wyjąć zworę między preampem i końcówką mocy, zadać z tego wyjścia (preamp) sygnał do końcówki Technics widocznej na filmie i będzie wiadomo czy pre amp zniekształca soprany czy końcówka mocy.
Prawda że banalne.
Pamietam jak w Kieleckim NOTcie, pierwszym salonie HiFi, w latach '90 stal caly zestaw na polkach, pierwsze lata po transformacji. Jako 10letni smrod chodzilem po sklepach ogladac zagraniczne sprzety. Nie pamietam ile kosztowal, ale pomimo tego, ze nie wiedzialem do czego sa te wskazniki na segmencie to i tak zrobil na mnie takie wrazenie, ze dobrze pamietam, w ktorym miejscu stal. Ps teraz jest tam obuwniczy, a prywatnych salonow hifi juz niestety w Kielcach chyba nie ma. Mowie chyba, bo od 13lat bywam tam tylko na wakacjach. Dzieki za ten odcinek, wreszcie dokladnie dowiem sie co tak naprawde wrylo mi sie w mozg 😉😁
Audio-car przy Okrzei, malutki, Ale jest i kanapa do odsłuchu
Łapa w górę i lecimy z materiałem.
Technics nigdy nie miałem, ale zawsze mi się sprzęty Sony podobały.
Czy jeżeli budowa hybrydy jest znana, to nie można zbudować na odrębnej płytce klona takiego układu?
Oszalales ??....
@@marekkowalski6767 Po prostu pytam
@@marekkowalski6767 Dlaczego nie (oszalał) ?
Witam wszystkich Jak zwykle świetny odcinek można się dużo nauczyć.
A wracając do hybrydy może poszukać innym modelu i kupić uszkodzonego żeby wyjąć hybrydę
Pod warunkiem że to nie hybryda jest w nim uszkodzona ;)
Ja swojego Technics-a kupiłem 95 roku. Był to deck wzmacniacz i dwie kolumny tonsila. Koszt 3600 zł przy zarobkach 320 na miesiąc. W sklepach w mojej miejscowości w tamtym czasie był tylko sprzęt audio Sony i Technics. O innych firmach dowiedziałem się z miesięcznika Audio czasami kupowałem Hi-Fi.
Trzeba było brać SONY !
Miałem kiedyś ten wzmacniacz. Inną jego bolączką było to, że po kilku latach eksploatacji przełącznik wejść zaczynał żyć własnym życiem i losowo sobie przemiatał po wejściach co rusz cykając przekaźnikiem, który się załączał przy wyborze wejścia CD. Co do brzmienia... tańsze modele Technicsa z tej serii brzmią niemal identycznie.
Czuje sie teraz głupio, bo brzmienie mojego technicsa na hybrydzie mi się podoba ; )
Każdy ma własne uszy. Brzmienie jak i wygląd to kwestia gustu.
Miałem dwa wzmacniacze tej marki. Jeden 2 kanałowy drugi zaś 5.1 zejściem na aktywnym subwoofer. Jeden i drugi śmigał mi bez zastrzeżeń po kilka jak nie kilkanaście lat.
Kiedyś , w 1997 miałem katalogi Panasonica i te technicsy serii 900 i 1000 działały na wyobraźnię i chciałem je mieć. Dziś mam całkiem inny sprzęt a i okazało się że te serie to żaden hi end i wewnątrz bida i hula wiatr
@@adredy to hybrydy aż tak się grzały że wiatrak trzeba? U mnie w końcówce gęsto od elektroniki, 16 tranzystorów mocy a wiatraków nie trzeba
@@adredy To nie jest żaden Hi-end tak naprawdę. To urządzenia brylujące na topowe w serii budżetowej. Prawdziwy Hi-end, to sprzęt konstruowany bez żadnych kompromisów i przez ten fakt kosztujący często majątek. Pojecie Hi-end jest bardzo często nadużywane i stosowane wobec przeciętnych konstrukcji. W przypadku tego wzmacniacza wyraźnie widać, że starano się stworzyć urządzenie robiące wrażenie topowego, ale tak naprawdę projektowanego z księgowym za plecami. Plastik, trochę blachy i hybrydowy układ trudno uznać za wzorcowe rozwiązania. Dlatego, np. Anglicy konstruowali wzmacniacze pozbawione efekciarskich gadżetów w postaci wskaźników wysterowania, o purystycznym i surowym wyglądzie, ale za to bazujące na solidnych rozwiązaniach i dobrych podzespołach w kluczowych dla dźwięku obwodach. Tak powstały takie firmy, jak: NAD, Exposure, Qued, Onix, Musical Fidelity, Cambridge Audio, Sugden, Arcam i wiele innych :)
Zapomniał Pan o literce S przy końcówce mocy. Pozdrawiam
Mam identyczne wrażenia odsłuchowe co do klasy AA technicsa od lat, handlowałem kiedyś sprzetem audio z Niemiec a Technicsy były kiedyś pożądanym sprzętem u nas i kilka przeszło mi przez rączki, myślałem może że to wina wyschniętych kondensatorów etc etc. Jadnak pan potwierdza moje odczucia. Jedyny + to te piękne wskaźniki. Mam podobne w mojej prywatnej miniwieży SE-CA10, kozacka sprawa :) Z dzwiękiem już gorzej, wolę słuchać na czymś innym muzyki.
Witam, obecnie na allegro są: "Zamiennik SVI3205 SVI3204 STK465 Końcówka mocy" i jedna niby sprawna końcówka SVI 3205A
Mam pytanie..., czy nie można zbudować takiej HYBRYDY , albo jakiegoś lepszego rozwiązania?, na podstawie schematu, wielkość nie ma znaczenia bo miejsca jest w opór... radiator też ma wiele powierzchni... Nie jestem elektronikiem, ale wydaje mi się że jest to możliwe.... Mam amplituner tej firmy i smutno mi się robi na myśl , że kiedyś się uszkodzi taka HYBRYDA i nie da się go naprawić....
Posiadam wzmacniacz Technics SU-C1000 / SE-A1000 i jestem zadowolony. ZALEŻY do czego się taki wzmacniacz podłączy. (U mnie gra z kolumnami Dynaudio Focus 220mk2 i odtwarzaczem strumieniowym Naim ND 5XS). Posiadam również wzmacniacz Naim Nait XS 2. Stwierdzam że Technics gra w porównaniu z Naimem owalnym, ciepłym lekko ociężałym dźwiękiem i jest pewna waga tego dźwięku. Obraz jest nieco zaokrąglony ale mi to akurat pasuje. Wzmacniacz Naima w porównaniu to autorytet, żywioł, kontrola, energia i atak. Bas trzyma "mocno w garści", utrzymuje totalną kontrolę i potrafi nieźle p.....dolnąć wporównaniu ze wzmacniaczem Technicsa. No i te wokale to po prostu bajka. Jednakże lubię czasami sobie przełączyć na Technicsa i posłuchać nieco ocieplonego i owalnego dźwięku :-) Audio to preferencje. Jednemu podejdzie taka jakość dźwięku a drugiemu zupełnie co innego.Osobiście wolę jednak dźwięk Naima.
Hybrydy były dobre z założenia, dzisiaj jest to utrapienie i problem. Pomijam fakt że 70% wzmacniaczy na hybrydach grało średnio i nie trzymało zaleceń producentów (protekty).
Posiadam wzmacniacz technics se a909s oraz su c909u kolumny tannoy recolution dct6 do tego dac schiit modi 3 muza z telefonu poprzez chromecast audio z serwisu tidal i muszę przyznać, że nie ma lipy, brzmi na prawde super. Kwestia gustu chyba bo słyszałem niejeden "bogatszy zestaw" i jakoś mnie nie porwało, aby zmieniać zestaw. Natomiast ostatnio przeszło mi przez myśl zakupić wzmacniacz lampowy, konkretnie wilsenton r8 i tu mam pytanie, czy taka zmiana sprzetu sie wogole opłaca. Chodzi mi o wartość muzyczną
Technics! Dziękuję
Trochę odcinek na skróty.... nie było pomiarów no i nie dokończona naprawa w odcinku. Dobre w tym jedyne to że zobaczyłem praktycznie pustki w środku. Jak z Angli to tylko Marek z Oxfordu. Trochę szkoda bo wydaje mi się że chętnych czy czekających na swoją kolejkę jest więcej. Tak czy siak pozdrowienia dla Pana Krzysztofa i dla Pana Marka z Oxfordu również 🙂👍
Nagra pan kiedyś film o swojej pracy?
W Końcu !
tak po prawdzie mogli to upchać w jednym pudle słuchałem tego na żywo szału nie było nie przekonał mnie
Polecam Se A 100 lub Se 5000 ,Se 7000 jak i Accuphase P800
Co Marek robi z tym sprzętem .Jakie miał najlepsze monitory
Zimne luty to niestety plaga nowożytnych urządzeń. Nie dalej, jak kilka dni temu miałem na stole poczwórny kompresor z limiterem dbx 1046, wskaźniki poziomu sygnału pokazywały bzdury bądź świeciły cały czas. Okazało się, że na płytce ze wskaźnikami było pełno zimnych lutów, szczególnie przy podstawce, w którą wpięta była taśma połączeniowa z płytą główną.
Drogu Panie Krzysztofie, obawiam sie ze nalezy sadzic, iz stanowia komplet; skadinad adnotacja "to SU-C800UM2" na gniezdzie zasilajacym owe ustrojstwo. Bron Boze nie probuje sie czepiac, czy tez zabrzmiec patronizujaco. Z gory prosze o wybaczenie - zboczenie zawodowe ...
Witam, hybryda rsn3306a tez z Technicsa nie pasowałaby? Posiadam taka a jest mi nie potrzebna
Panie Krzyśku. Do odcinków RS- żadnych,ale to żadnych ale, profeska, wszystko się zgadza, uwielbiam odcinki. Mamy tę samą wiedzę, z tym że ja nie jestem elektronikiem... Ale ucho czułe mam, 32 lata się bawię w audio...
Ale, nie ma co się "spuszczać" nad tymi urządzeniami... Słabe były i tyle.
Nie Nie mogę znaleźć w sieci nic na temat tranzystorów cyfrowych jedynie w sklepach sa opisane niektóre jako cyfrowe więc może jakiś materiał na ten temat by zrobić .
Bo nie ma czegoś takiego. Są tranzystory bipolarne, JFET, MOSFET, IGBT itp. ale nie cyfrowe - jedynie układy zbudowane na tranzystorach mogą być cyfrowe lub analogowe
Na początku lat 90-tych rozpoczynałem swoją karierę zawodową i po pierwszej wypłacie stwierdziłem że kupię sobie (oczywiście na raty) sprzęt nagłośnieniowy pamiętam że w sklepie były takie lub bardzo podobne wzmacniacze. Niestety padło na pierwsze kino domowe SA -EX300 który grał u mnie około 25 lat . Aktualnie posiadam amplituner SA-GX 550.
Panie Reduktor a może by tak zrobić jakiś materiał o Arduino na drugim kanale? Pozdrawiam.
Witam.Mam zamiar wymienić mój amplituner na wzmacniacz który by pan polecił SONY TA-F550ES czy TECHNICS SU-VX700
Sony.... Absolutnie.
Szkoda, że jakość brzmienia nie idzie w parze z wyglądem.
Posiadam ten wzmacniacz tj.przedwzmacniacz SU-C800U i końcówka mocy SE-A900S i mam pewien problem. Przestały mi świecić wskaźniki (pewnie żarówki do podświetlenia spaliły się jeżeli dobrze podejrzewam) i drugi problem znacznie gorszy to, że gałka wyboru źródła sygnału w przedwzmacniaczu stała się nadzwyczaj czuła i samoistnie przeskakuje zmieniając samoistnie wcześniejsze ustawienia.
Czy będzie problem z naprawą i co jest przyczyną? Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję.
W sprawie żarówek Ci nie odpowiem, musisz sam sprawdzić. Natomiast z encoderem mogę podpowiedzieć sugestię: albo zimne luty, albo encoder do czyszczenia. Naprawiałem z miesiąc temu odtwarzacz Sony, w którym wybór ścieżek był na encoderze. W moim przypadku styki wewnątrz nadawały się tylko do czyszczenia, a że były srebrzone więc była to kąpiel w solance z folią aluminiową. W tym CD jest jeszcze przełącznik do wyboru rodzaju filtra z 4 pozycjami i czasem samorzutnie odtwarzacz zmieniał filtr, winne były zimne luty.
@@tomekkruger Serdeczne dzięki za odpowiedź.
Czyszczenie niestety pomaga na krótko, przynajmniej u mnie. W końcu kupiłem nowy encoder za 100,-pln. Wymiana to 30 minut roboty. Nr części to SRRM1C7800
Witam i pozdrawiam.
Stanowiły komplet fabrycznie. Jest to wersja druga tego wzmacniacza. Pierwsza miała dopisek Reference. Nie było też końcówki M2 przy modelu. Wentylator uruchamia się od pewnej głośności. Selektor źródła w tym preampie ma przypadłość samoistnego przełączania źródeł. Wynika to z faktu zabrudzenia wnętrza selektora. Kolejna wada to połączenie wiatraka z płytą główną. Połączenie to realizowane jest na zasadzie stykających się sprężystych blaszek. Po latach eksploatacji i drgań potrafią nie stykać. Wentylator nie załącza się co powoduje rozłączenie końcówki mocy. Rozwiązaniem jest połączenie stałe na dłuższym "kabelku". Ułatwi to ewentualne zdejmowanie płyty "zadniej".
Zgadza się
Mam SU-C3000 i SE-A3000, mam to prawie od nowosci. Myslalem czy zmenic to na cos nowego, bo sprzet ma juz 30 lat, a ja 30 lat wiecej niz wtedy kiedy go nabylem:-) Realnie moglbym to sprzedac za ok 14-15 tys. Czy cos nowego moge za to kupic, cos co bedzie gralo rownie dobrze? Bede wdzieczny za opinie i ew porady. Pozdrawiam
Pytanie - czy za ten metaliczny dźwięk nie jest głównie odpowiedzialna sama filozofia konstrukcji "class AA". W końcu jest tam wzmacniacz klasy B.
A można się samemu przekonać eksperymentując z przesuwaniem punktu pracy tranzystorów z klasy B w kierunku klasy C - dźwięk zaczyna być nieprzyjemnie metaliczny ( obcinanie połówek sinusoidy przy podstawie, wysoki poziom wyższych harmonicznych ... etc.)
ReduktorSzumu mam amplituner technics sa-ax730 i 720 też i jest tam taka przypadłość że gdy włączy się wentylator to słychać go w kolumnach szczególnie gdy słucha się głośno muzyki spokojnej bez bitów wtedy dokładnie W rytm uruchamiania się wentylatora słychać w głośnikach bzzzz bzzz bzzzz bzzzzzzzzzz :) czym może być to spowodowane dodam że wentylator jest bezszczotkowy i działa na zasadzie przełączania uzwojeń w stojanie. Pozdrawiam super kanał super filmy
Świetny odcinek łapka w górę 👍
Świetny odcinek jak zawsze. Natomiast co do samej marki Technics... nigdy tego nie miałem bo nie było mnie stać. ale był to sprzęt marzeń, bardzo porządany przez wielu. A tutaj co się okazuje? Końcówka na hybrydach (takie pójście konstruktorów na łatwiznę), elektroniczny scalony selektor źródeł i marketingowy bełkot za którym tak na prawdę nic nie stoi (wirtualna bateria, klasa AA). Nawet samo wykonanie nie powala. Za małe rezystory które przegrzewają laminat (pewnie parametrów katalogowych nie przekroczono ale żeby je przewymiarować to już nikt nie pomyślał), zimne luty czy wentylator tak umieszczony względem radiatora że nie za bardzo jak ma poprawiać chłodzenie. Owszem wzornictwo bardzo ładne ale tak na prawdę nic więcej ta marka nie miała do zaoferowania. Elektronika z średnio-niksiej półki (jak na hi-fi) ale opakowana i sprzedawana prawie jako wstęp do hi-end. Trochę taki smutek i rozczarowanie
w Magazynie HiFi w latach 90 tych ( chyba jedyny magazyn, który recenzował sprzęt bardzo rzetelnie) trochę pojechali po tej końcówce i preampie, nie spodobał się praktycznie w żadnym aspekcie.
w miesięczniku audio z kolei był na testach zestaw z koncowka se-a909 i dostal ocene 4+. sam posiadam ten zestaw.
@@panovr9418 Po odcinku poszedłem do magazynku z literaturą, żeby znaleźć coś na ten temat, bo pamiętałem, że coś było testowane. Ogólnie Audio się zachwycało tematem. W pomiarach wyszło im 86Watów na kanał na 8 Ohmach i stosunkowo niskie zniekształcenia 0,07%. SU-A909 ma nawet tę samą płytę główną, więc sadzę, że taki sam układ elektryczny, co prezentowany tu SE-A900 (oznaczenia płyt RJB1822 różnią się indeksem zamiast AA, jest D w 909). Przedwzmacniacz jest inny.
Hola si tendras para la venta estos equipos Technnics
SU-C800U
SE-A900S y en cuanto seria su precio en dolar americanos, gracias
Miałem taki zestaw kilka lat temu i to co mnie zaskoczyło to stosunek jakości dźwięku do ceny. Mianowicie fatalny. Oprócz tego przy średnich poziomach głośności wciąż włączający się hałaśliwy wiatraczek. Myślałem, że mój egzemplarz był przerobiony przez domorosłych amatorów tuningu audio, ale środek był nietknięty. Natychmiast sprzedałem ten zestaw i powróciłem do Marantza PM-78 a później Sony TA-F590ES z których byłem bardzo zadowolony, a kosztowały ułamek ceny tego zestawu.
Witam moim zdaniem wzmacniacze technicsa dobre to takie nie na bazie mosfet słuchałem ma-10 sam posiadam su-vx800 w połączeniu z infinity refernce 61 mk2
Ja z całego serca polecam SU-V6. Brzmienie sprawnego egzemplarza jest fantastyczne, a przedwzmacniacz gramofonowy jest wyśmienity.
@@zielinski-it Nie znam modelu ale wygląda z parametrów nieżle a le niska moc ja mażę o wymianie mojego su-vx 800 na ma-10 który gra delikatnie lepiej od mojego
Mocarna bestia 😀 No i dual mono, robi wrażenie 😉
Mowa o MA-10
@@zielinski-it słuchałem obu wzmacniaczy i uważam że jeżeli ma-10 kosztuje ok 3500 zł to su-vx 800 powinno kosztować 2000 zł ale zbieram na ma-10 bo gra lepiej
Kiedyś miałem takiego, stare dzieje.
Witam zostawiam pierdoły 👍
Pozdrawiam z Olkusza 🙋
Pan Marek ma sporo zepsutych sprzętów 😎
Panie reduktorze, moze jakies Q&A na 200 odcinek? moze wreszcie by sie pan ujawnił? :)
Forest naprawiający karty graficzne i Rafał Bielawski naprawiający telefony mieli problemy z tego tytułu tak że nie wiadomo
Jeśli się nie mylę, to w jednym z pierwszych odcinków można było zobaczyć pana Reduktora :)
Kuba Orpel to był chyba współtwórca kanału
@@SvenMilcom Na przykład dostawali fejkowe opinie na google
Super odcinek :)
Kiedyś moja mama musiała by pracować (jako nauczyciel) żeby kupić to w Pewexie jakieś 10 lat, to było marzenie, też oglądałem to jedynie w katalogu i nie wiem ile wtedy kosztowało. Dziś wiem, że gdybym miał wtedy taką kasę (jako uczeń technikum) to poszła by jak krew w piach. Nie słyszało się o NAD, Krell itp. Było jeszcze SANYO w Baltonie.
Czemu w piach? Mimo kiepskiego brzmienia cene trzyma taka ze mozna sprzedac i kupic cos niezlego ;)
@@sebastianbort8512 Dzisiaj kosztuje jakieś 2 tys. pln i mówisz, że trzyma cenę ?. Przecież kiedy był ten zestaw w sprzedaży, to kosztował ogromny majątek, a w środku jak widzisz podzespoły, które po prostu nie mogą dobrze brzmieć. Zwykły sprzęt budżetowy w ładnej obudowie i trochę marketingu. Dlatego właśnie wydanie kiedyś takiej kasy to była pomyłka. Mój obecny wzmacniacz w 2003 roku kosztował w Hi-Fi Club 23.500 pln, a dzisiaj jakieś 17 tys po 16 latach. W tym przypadku można powiedzieć, że trzyma cenę.
Pozdrawiam serdecznie
Jest stara i skuteczna (choć brutalna) metoda na sprawdzenie, czy to hybryda. Odłączyć wejście oraz wyjście kanału - na zewnętrznych kablach podłączyć źródło dźwięku (z potencjometru) na nóżkę lewego kanału, wyjście pod głośnik i przetestować samą końcówkę mocy.
Miałem dość dawno temu podobny problem z brzmieniem, końcówka odtwarzała dźwięk bardzo dziwnie. Wzbudzał się przedwzmacniacz w jednym kanale ze względu na uszkodzone kondensatory - o dziwo te odsprzęgające zasilanie (nie elektrolity).
No cóż Technics znany na całym świecie a NASZE? Miło słyszeć "konesera" brzmienia muzyki że nie była to idealna konstrukcja i mimo że byli z 10-20 (lat do przodu) przed nami to nie brzmiało to dobrze. Może tym co słoń na ucho depnął to będzie OK. Ja oczywiście też nie mam dobrego słuchu ale po tym filmiku może ceny się lekko "ostudzą" i kiedyś może kupię. Szacunek za wygląd i chyba tylko to w cenie a głównie "wycieraczki" Fajny filmik mam nadzieję że kiedyś kolega da ten słynny szpulowiec Akai 747 na warsztat. Pozdrawiam
Mógłby pan ze swoją wiedzą zrobić jakiś hack wzmacniacza.... czyli kupić jakiś b. dobry i powymieniać to co trzeba i zrobić go doskonałym? :)
Co ciekawe niektóre popularne hybrydy STK doczekały się już wstecznej inżynierii i wykonania kopii na tranzystorach. Widziałem na eBayu.
STK to b prosty Jcs ..
@@marekkowalski6767, Tak ale te w odcinku też ze schematów nie wyglądają zbyt skomplikowanie. Myślę że to wykonalne.
@@tomtomski4454 Musisz byc w posiadaniu bondera + jcs-y (toples) . Swego czasu byłem w posiadaniu bondera ,lata 1990 r 2 lata ... teraz bondery są juz b tanie , kilka tyś $ tylko i mozesz sobie kupic i "spawać " -pzdr ....
firma powinna się nazywać Marek Service International ;)
Cieszmy się że jest Marek z Oxfordu (o ile to o nim tym razem mowa).
Inaczej p. Krzysztof nie mógłby pokazywać napraw ciekawych i rzadko spotykanych sprzętów na kanale (choć ten Technics jest dość popularny - głównie nie ze względu na dźwięk, tylko wygląd...) :)
KOLEJ_pl widziałem kiedyś podobny zestaw z deckiem i tunerem za 40£ w jakimś sklepie charytatywnym w okolicach Reding byłem przejazdem i nie miałem gotówki ani karty żeby wypłacić pieniądze. Zły na siebie byłem 2 miesiące. Nie wiem czy sklep zdawał sobie sprawę co sprzedaje
@@michalwarmbier4113 Kiedyś się na te "wycieraczki" też napaliłem. Poczytałem opinie, nieco posłuchałem i wyszło że za 2k PLN (tyle kosztował używany zestaw) można mieć lepiej brzmiący wzmacniacz innej firmy. I wtedy przestałem chorować na "wycieraczki", bo wygląd to nie wszystko przy tego typu kwotach.
KOLEJ_pl grzech się nie zgodzić ale dla sentymentu kupiłbym za40£ nawet jakby nie działał
@@michalwarmbier4113 Chyba każdy normalny, zainteresowany tematem audio facet chciałby mieć ten zestaw nawet gdyby, niedziałający, miał tylko cieszyć oko...
Kiedys taki zestaw posiadalem... niestety potwierdzam kiepska jakosc dzwieku - wszystko brzmialo podobnie... Moim zdaniem wina lezy po stronie przedwzmacniacza - raz sprobowalem wykorzystac sama koncowke plus inny preamp i bylo przyzwoicie ale i tak juz poszedl na sprzedaz :)
Cena na ebayu okolo 55 funtow za hybryde (podobno oryginalna sanyo) tyle ze z tymi hybrydami to loteria od sprzedawcy od ktorego bralem do mojego technicsa zadzialala bez problemu prosze tylko uwazac na podrobki bo jest ich mnostwo
Ziomuś jesteś w stanie ogarnąć Allen and Heath Xone42 ?! Miałem sprzęt wyrzucić do kosza ale sentyment jest silniejszy😅
I jest potencjał na ciekawy odcinek!
Cześć. Odezwij się do mnie w sprawie tej końcówy. Mam źrudło z którego sam kupiłem. U mnie działa ok mam nadzieję że wszystkie takie ma.
cześć. Tez potrzebuje tego SVI. Jak mam sie skontaktować?
Witam, podpowie ktoś jak odrestaurować drewnianą obudowę do Unitry Zodiaka?
Najprościej to zetrzeć stary fornir i nakleić nowy fornir naturalny, a potem polakierować lub nanieść wosk.
38 łapek w dół to sami wkur...ni sprzedawcy z Allegro i OLX'a :-D
Proponuję wziąć na stół naszego polskiego Radmora 5511b. Chętnie użyczę, przyda mu się lekkie odświeżenie. Brzmi fenomenalnie. A Technics? Cóż. W latach 90 słyszałem kilka modeli u bliskich znajomych i to nie było przyjemne doświadczenie. Tylko wygląd i nic więcej. Dudniący bas , plastikowa średnica i kłujące wysokie.Ja wtedy grałem na UNITRA ws4421 i ten wzmacniacz brzmiał lepiej niż te wszystkie Technicsy razem wzięte. A Radomor 5512b. Ech.... Tego trzeba posłuchać a potem pozbierać szczękę z podłogi. Damian
Technics SU-C1000 miał układ prawdziwej baterii, a nie wirtualnej. Opis brzmiał Battery Operation i akumulator był, z tego co pamiętam, wymienny.
Ciekaw jestem jak na warsztacie Reduktora wypadły by serie dzielonych od modelu 2000 wzwyż. To już są kompletnie inne konstrukcje.
A2000 to jeszcze nie byla hybryda chyba prawda?
@@arkadiuszmikina4563 To już nie była hybryda. Konstrukcja na typowych tranzystorach. W modelach 3000 plus rozbudowana do dual mono.
@@Cnaglebie Ktos mi kiedys powiedzial ze: "jak Technics to tylko A1 i A3 a reszta to syf". Tylko A1 to z 10k ojro a A3 prawie wszystkie maja popalone tranzystory bo to byla wada fabryczna prawda.
A jak to bylo z A2000 i A3000? Gralo to czy malizna ?
Zgadzam się w kwestii słabego brzmienia wzmacniaczy technics, brzmienie jest szorstkie, zduszone i elektroniczne w złym tego słowa znaczeniu. Co ciekawe podobnie kiepsko brzmiały magnetofony technicsa i prawdopodobnie odpowiadała za to sekcja wzmocnienia. Kiedyś porównywałem 3 głowicowy magnetofon technics do 3 głowicowej AIWY i ten drugi grał znacznie lepiej co było słychać momentalnie jak dla mnie. Wybrzmienia, gładkość i wypełnienie tonalne z AIWY było sporo lepsze.
Miałem lepsze wyobrażenia o sprzęcie technicsa. Miałem kiedyś zestaw z magnetofonem dwukasetowym i amplitunerem. Nie pamiętam dlaczego się go pozbyłem.
Nigdy się nie czepiam, ale dzisiaj jest ten dzień. "Dioda LED" to tak jak "sad owocowy" albo "numer NIP" :)
Nie zdziwi mnie, jeśli sam kiedyś użyjesz tego sformułowania... Sam często tak mówię, tak samo "płyta CD" lub "pamięć RAM" - może i są to masła maślane, ale wcale nie brzmią głupio, w przeciwieństwie do np. "cofać się do tyłu"
Nooo ja jestem posiadaczem wzmacniacza Technics pod altus 300 :)
Zrobione ??
Pozdro :)
A ja czekam i czekam na lampowy przedwzmacniacz RIAA - DIY :)
Będzie.
@@ReduktorSzumu Nie mogę się doczekać. Jak znam Pana to będzie to kawał solidnego sprzętu. Dzięki Pana filmom nauczyłem się, że nie ma co oszczędzać a używając MK2 na[prawdę cieszę że go kupiłem.
@@ReduktorSzumu Takiej odpowiedzi oczekiwałem!
Wzmacniacze z serii 1000 i 1010 mają akumulator 9.6 v
Coś takiego już widziałem we wzmacniaczach estradowych? Głośny ale niskiej jakości wzmacniacz podłączony do cichego ale wysoko-jakościowego wzmacniacza.
nie wiem po co robili oddzielnie ten wzmacniacz jak w pre prawie nic nie ma. Mogli to zrobić w jednej obudowie. No ale jak pamiętam to był wtedy szpan głównie też, że wzmacniacz był dzielony i dawało to jakiś prestiż.
Miałem taki zestaw, jakość dźwięku nie jest rewelacyjna, jedynie wygląd, od paru lat używam se-a3 i to całkiem inna bajka
Zimne luty i doskonała jakość wykonania? No, litości...
Dzisiaj Robiłem Marantza PM8 wszystko stało tam w powietrzu - zobacz sobie i porównaj to i tamto i wyciągnij wnioski sprzęt ma prawie 30 lat, wiem wiem chciałbyś aby działał sto ale to niestety nie możliwe :)
To nie wygląda na zimne luty - raczej na słabe odprowadzenie ciepła. Jakby po prostu się rozlutował.
@@wieczor3000 Czyli spaprane chłodzenie... Wracamy do punktu wyjścia...
Niestety ale wlasciwie caly dorobek Technics'a oznaczony jako AA brzmi fatalnie. Lepiej jest w innym wynalazku oznaczonym New Class A lecz i tak jest sporo do zarzucenia. Swietny odcinek zwlaszcza ze sam w UK mialem oko na ten sprzet na ebayu i troche mi przeszlo.
👍👍👍📣
Nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale "Nie wiem czy stanowią fabrycznie komplet" jest dość niedorzeczne w świetle napisu na gnieździe z tyłu końcówki, gdzie napisano "TO SU-C800M2". Ten napis chyba jasno świadczy o tym, że preamp jest dedykowany?