A véleményem a következő: Fizika Latency: Akusztikus hangszerek késése: Létezik olyan, hogy akusztikus késleltetés. Ezt hangszere válogatja, 5-10ms. A pergődob 2,1ms késik. Egy méter távolság kb. 3ms késést okoz. A hang terjedési sebessége 333-340m/s (hőmérsékletfüggő 0-20℃) Elektronikus hangszerek késése: Egy MIDI billentyűzet lenyomásánál minimum 2 áramkör záródik. Ezek közötti időkülönbséget a billentyű megméri, és a mérés alapján hozzárendel egy velocity értéket. Ez kb. 1ms. Ha a vas digitális hangszerbe kiküldesz egy hangot, pl. a rim shot kattanást és azt felveszed, majd a timeline átkapcsolod időre, kinagyítod, látni fogod, mennyit késik a vas hangszered. 3- 5ms késésre lehet számítani. A hangszórótól a füled ha csak 1m távolságban van az 3ms. (billentyűzet + hanggenerálás + akusztikus késés így néz ki: 1ms + 3ms + 3ms = 7ms) Tanulság: Érdemes a stúdiót fűteni, és közelebb hajolni a hangszórókhoz :) Hangszer kereskedelem Régen a paraszt eladott 10 szarvasmarhát. Az érte kapott pénzt elvitte a hangszerboltba, ahol kapott érte egy Korg Trinity-t, 88 billentyűset sok ezer nyugatnémet márkáért. A hangszerboltos meg ki tudta belőle cserélni a kerítést a kertkapuval együtt a hobbitelkén Manapság elmegy a dídzségyerek a hangszerboltba és megveszi a pár száz eurós „maszterkíborgyát”, meg a fókuszrájt hangkártyáját fülessel mikrofonnal együtt. A virtuális hangszereket meg letölti a szovjet forrásból, a többi programmal együtt. A hangszerbolt meg becsuk, mert felkopik a kereskedő álla. Aki egyedül bírja a versenyt, az a szlovák Muziker, de ők is árulnak már mindent, csak hogy meg bírjanak élni. Az emberek a zenéért nem fizetnek, a profi zenészeknek se könnyű. Hány példányt kellett Magyarországon eladni egy nagylemezből, hogy az aranylemez legyen, Mennyit kell ma? Hangstúdiók Most abba nem menjünk bele, mit neveznek ma hangstúdiónak. Ha vállalkozásként üzemel, komoly fenntartási költsége van. A fent említett parasztgyerek eladja a 10 szarvasmarhát vagy a 100 disznaját, amit EU-s támogatásból felhizlalt, és elmegyen Budapestre a Hitspace-be, és vesz egy jó mikrofont, egy Forcusrite ISA 430-at meg egy Apogee Element hangkártyát (natív latency itt az egyik legjobb). A garázsban a DIY akusztika segítségével elkészíti Duszti Guszti legújabb platinalemezét, ami már mehet is a UA-cam-ra vagy a Nótatévébe. A hozzátöltött érték persze marad, a szoftverpark az összes valamire való VST effektet és hangtárat/hangszert tartalmazza a fent említett szovjet forrásból. A fellépésekből (ha nem neki kell fizetni, hogy felléphessen), vesz egy Genost és oszt jóvan. A világ megváltozott, van ami jobb lett, van ami nem. Minden folyamatnak vannak nyertesei és vesztesei. Túl jók az olcsó berendezések ahhoz, hogy egy mezei júzernek el lehessen magyarázni a különbséget...
😄👌Az iskolák nem kapnak Macet csak Makkot? Ha szét lehetne szedni a Macintosht Akkor biztosan működne. Manapsàg amikor màr a nagy vasas cègek is felrakjàk az alaplap kapcsolàsi rajzait, az Aple kb. a Samsung szintjére kalibrálja magát. Ne használjunk számítógépet maximum masterre , vagy videoklip vágásra. ÜDV
Linux (ubuntu ami így erre bevált, de egyébként slackware-t is próbálgatom, nem jutok vele előre sajnos, mert bonyolult a kezelése) Programok: Bitwig minden mennyiségben, LMMS, Ardour, Harison Mixbus, Hydrogen Drum Machine, Renoise, meg egy padlásnyi jó program van :) Hardware: Mivel Bitwig sajnos x64, amúgy megy a többi x86-on is. :) Hangkártya terén nagyon sok minden működik. Én pld a Nord Modular-t is beüzemeltem rajta. UAD meg dugja fel magának, nem egyszer volt nekik szólva, hogy ember, itt a petíció, akarunk uadot linuxra, de nem. Könyv is van róla, az a neve, hogy Linux hang és zene, régi de jó könyv.
azert fejlesztenek applere mert meg mindig ott van a pro(audio) ügyfelek nagyon nagy része, akiknek erősebb a fizetöképességük, ezért oda lehet drágán árazni akármit, hamarabb megtérül a fejlesztés költsége/profit, és igen könnyebb is mert limitált a hardverváltozatok száma
Szerintem... a vasaknak általában vastagabb, spécibb a hangjuk de ez solo módban használható ki. Egy komplett produkcióban viszont már zavarkeltő lehet, bizonyos részeket le kell vékonyítani az összhatás érdekében. Ez ugyanúgy vonatkozik a szoftszintik kombinálása esetében.
hogyne lenne:) timesharing rendszerben müködnek a mai processzorok, mivel nem tudnak párhuzamosan feladatokat végezni, külön a hardvernek is van megszakitásos rendszere meg az OSnek is, ez a hagyományos architekturákra igaz, a mai otthoni gépekben még mindig ez van
@@miklepeti persze hogy nem pontos:) de ez a lényege FIZIKAILAG NINCS páhuzamos processzor az otthoni gépekben, az alaplapok buszrendszere nem párhuzamos, ugyhogy nem is lehet,(ezért kell a harvderes megszakitást is kezelni). Amit te emlitessz az ugyanugy soros feldolgozást jelent, lényegében a programok mindig egymásnak adogatjaák a stafétabotot:) (vagy a cpu adogatja).
@@csababorbely3453 ez igy van, valojaban a lenyeg igy csak az h kvázi pl pro tools reszere ha azt akarjuk h ne dropoutoljon, csak a prioritassal lehet eroforrast "rezervalni"
@@miklepeti A preemptív/kooperatív mást jelent. A preemptív azt jelenti, hogy a kernel szabja meg mikor veszi el a "futtatást" a threadtől, a kooperatív pedig hogy a thread adja vissza a processzor futtatást a kernelnek. Amiről pedig itt szó van, hogy a preemptív scheduler egy threadet ha törik ha szakad elindít egy bizonyos idősávban, és ezt hívják real time thread-nek. Nem vagyok jártas a macOS programozásban, és doksit se találtam erről, csak fórumokban írták, hogy sikerült működésre bírni, úgyhogy gondolom milyen könnyű használni ezt is, de létezik.
Nem értem ezt, valaki elmagyarázná? Miért nézik le a fruity loops-t, mostmár FL Studio-t az emberek? Megmondom őszintén én mióta a Fruity 3-at anno felfedeztem csak azt használom. Mármint nem a hármat, hanem az Fl studio-t. Kihagytam valamit? Miért nem jó az? Ugyanúgy a vst-ken múlik a hangzás, nem? Mindenhol hallom hogy jajj de amatőr. Próbálták nekem magyarázni hogy jajj de profi a pro tools csak azt szabad használni... de miért is? Indoklást sosem hallottam még. Egy évig volt pro toolsom, kínszenvedés volt. Miért rosszabb az FL? Vagy csak divat cikizni?
Nem divat cikizni, csak vannak tények amikkel nehéz vitába szállni. Teljesen más workflow-al (pattern rendszer és társai) dolgozik mint a többi "ipari" DAW, illetve főleg felvételi és az audio kezelés fronton nem igazán lehet úgy dolgozni vele mint mondjuk a többivel. + a stock pluginek minősége is so so. Zenélésre, hangszerelésre arrangementre tökéletes, de az utómunka, felvétel és társaira nem feltétlen a legjobb környezet.
Azt azért tegyük hozzá, hogy a Pro Tools nem csak egy szoftver. Komoly hardver is van mögötte. Azon meg felesleges megsértődni, ha valamelyik program, daw, stb. negatív tulajdonságait kiemelik. Én Abletont használok, mégis azt mondom, hogy zeneírásra kiváló, viszont keverésre szerintem alkalmatlan. Abban a Pro Tools viszont brutál jó.
Igen a válasz, ilyen a kultursznobság. Egyèbkènt szerintem az Alesis is gyenge hardvertámogatásban, viszont az már annyira gyenge agyilag , hogy a vst elötti hardverjei bármikor bármire rárakva működik, szinkronban..... hát kell az hülye is a csapatba.🙂
Tartalom 02:47
Mac vs. PC 06:21
Vas vs. szoftver szinti 27:52
Loop vs. csináld magad 44:49
A véleményem a következő:
Fizika
Latency:
Akusztikus hangszerek késése:
Létezik olyan, hogy akusztikus késleltetés. Ezt hangszere válogatja, 5-10ms. A pergődob 2,1ms késik. Egy méter távolság kb. 3ms késést okoz. A hang terjedési sebessége 333-340m/s (hőmérsékletfüggő 0-20℃)
Elektronikus hangszerek késése:
Egy MIDI billentyűzet lenyomásánál minimum 2 áramkör záródik. Ezek közötti időkülönbséget a billentyű megméri, és a mérés alapján hozzárendel egy velocity értéket. Ez kb. 1ms. Ha a vas digitális hangszerbe kiküldesz egy hangot, pl. a rim shot kattanást és azt felveszed, majd a timeline átkapcsolod időre, kinagyítod, látni fogod, mennyit késik a vas hangszered. 3- 5ms késésre lehet számítani. A hangszórótól a füled ha csak 1m távolságban van az 3ms.
(billentyűzet + hanggenerálás + akusztikus késés így néz ki: 1ms + 3ms + 3ms = 7ms)
Tanulság:
Érdemes a stúdiót fűteni, és közelebb hajolni a hangszórókhoz :)
Hangszer kereskedelem
Régen a paraszt eladott 10 szarvasmarhát. Az érte kapott pénzt elvitte a hangszerboltba, ahol kapott érte egy Korg Trinity-t, 88 billentyűset sok ezer nyugatnémet márkáért. A hangszerboltos meg ki tudta belőle cserélni a kerítést a kertkapuval együtt a hobbitelkén
Manapság elmegy a dídzségyerek a hangszerboltba és megveszi a pár száz eurós „maszterkíborgyát”, meg a fókuszrájt hangkártyáját fülessel mikrofonnal együtt. A virtuális hangszereket meg letölti a szovjet forrásból, a többi programmal együtt. A hangszerbolt meg becsuk, mert felkopik a kereskedő álla. Aki egyedül bírja a versenyt, az a szlovák Muziker, de ők is árulnak már mindent, csak hogy meg bírjanak élni.
Az emberek a zenéért nem fizetnek, a profi zenészeknek se könnyű. Hány példányt kellett Magyarországon eladni egy nagylemezből, hogy az aranylemez legyen, Mennyit kell ma?
Hangstúdiók
Most abba nem menjünk bele, mit neveznek ma hangstúdiónak. Ha vállalkozásként üzemel, komoly fenntartási költsége van. A fent említett parasztgyerek eladja a 10 szarvasmarhát vagy a 100 disznaját, amit EU-s támogatásból felhizlalt, és elmegyen Budapestre a Hitspace-be, és vesz egy jó mikrofont, egy Forcusrite ISA 430-at meg egy Apogee Element hangkártyát (natív latency itt az egyik legjobb). A garázsban a DIY akusztika segítségével elkészíti Duszti Guszti legújabb platinalemezét, ami már mehet is a UA-cam-ra vagy a Nótatévébe. A hozzátöltött érték persze marad, a szoftverpark az összes valamire való VST effektet és hangtárat/hangszert tartalmazza a fent említett szovjet forrásból. A fellépésekből (ha nem neki kell fizetni, hogy felléphessen), vesz egy Genost és oszt jóvan.
A világ megváltozott, van ami jobb lett, van ami nem. Minden folyamatnak vannak nyertesei és vesztesei. Túl jók az olcsó berendezések ahhoz, hogy egy mezei júzernek el lehessen magyarázni a különbséget...
A Cakewalk by Bandlab meg ingyenes. Gyakorlatilag a Sonar Platinum a pluginek nélkül.
😄👌Az iskolák nem kapnak Macet csak Makkot?
Ha szét lehetne szedni a Macintosht Akkor biztosan működne.
Manapsàg amikor màr a nagy vasas cègek is felrakjàk az alaplap kapcsolàsi rajzait, az Aple kb. a Samsung szintjére kalibrálja magát.
Ne használjunk számítógépet maximum masterre , vagy videoklip vágásra. ÜDV
Linux (ubuntu ami így erre bevált, de egyébként slackware-t is próbálgatom, nem jutok vele előre sajnos, mert bonyolult a kezelése)
Programok: Bitwig minden mennyiségben, LMMS, Ardour, Harison Mixbus, Hydrogen Drum Machine, Renoise, meg egy padlásnyi jó program van :)
Hardware: Mivel Bitwig sajnos x64, amúgy megy a többi x86-on is. :)
Hangkártya terén nagyon sok minden működik. Én pld a Nord Modular-t is beüzemeltem rajta.
UAD meg dugja fel magának, nem egyszer volt nekik szólva, hogy ember, itt a petíció, akarunk uadot linuxra, de nem.
Könyv is van róla, az a neve, hogy Linux hang és zene, régi de jó könyv.
azert fejlesztenek applere mert meg mindig ott van a pro(audio) ügyfelek nagyon nagy része, akiknek erősebb a fizetöképességük, ezért oda lehet drágán árazni akármit, hamarabb megtérül a fejlesztés költsége/profit, és igen könnyebb is mert limitált a hardverváltozatok száma
Szerintem a videóban pontosan elmondták, mi miatt, az nekem valósab szcenáriónak tűnik.
Szerintem... a vasaknak általában vastagabb, spécibb a hangjuk de ez solo módban használható ki. Egy komplett produkcióban viszont már zavarkeltő lehet, bizonyos részeket le kell vékonyítani az összhatás érdekében. Ez ugyanúgy vonatkozik a szoftszintik kombinálása esetében.
"Vagy nem jön meg az igénye és elmegy fotózni!"😂😂😂😂😂😂
Ez komoly adás volt🤣🤣🤣
Helo Dani helo Silk.Reasonröl miert nem beszeltek?
59 percnél megemlítik
Köszi!
49:50 t¥úkhuppogás ????? Jaaa moogtyuppogás --- félrehallottam elsőre 🎯 😁😀😀😀 👍👍👍
Star Wars Online, mármint TOR?
ez az időmegszakítás szerintem helytelen, tudtommal ilyesmi nem létezik, sem MAC sem WIN-nél
hogyne lenne:) timesharing rendszerben müködnek a mai processzorok, mivel nem tudnak párhuzamosan feladatokat végezni, külön a hardvernek is van megszakitásos rendszere meg az OSnek is, ez a hagyományos architekturákra igaz, a mai otthoni gépekben még mindig ez van
@@csababorbely3453 de ez igy nem pontos. A mai oprendszerek mindd premptivek, nem koperativak, es az os9tol a mac is premptiv
@@miklepeti persze hogy nem pontos:) de ez a lényege FIZIKAILAG NINCS páhuzamos processzor az otthoni gépekben, az alaplapok buszrendszere nem párhuzamos, ugyhogy nem is lehet,(ezért kell a harvderes megszakitást is kezelni). Amit te emlitessz az ugyanugy soros feldolgozást jelent, lényegében a programok mindig egymásnak adogatjaák a stafétabotot:) (vagy a cpu adogatja).
@@csababorbely3453 ez igy van, valojaban a lenyeg igy csak az h kvázi pl pro tools reszere ha azt akarjuk h ne dropoutoljon, csak a prioritassal lehet eroforrast "rezervalni"
@@miklepeti A preemptív/kooperatív mást jelent. A preemptív azt jelenti, hogy a kernel szabja meg mikor veszi el a "futtatást" a threadtől, a kooperatív pedig hogy a thread adja vissza a processzor futtatást a kernelnek. Amiről pedig itt szó van, hogy a preemptív scheduler egy threadet ha törik ha szakad elindít egy bizonyos idősávban, és ezt hívják real time thread-nek.
Nem vagyok jártas a macOS programozásban, és doksit se találtam erről, csak fórumokban írták, hogy sikerült működésre bírni, úgyhogy gondolom milyen könnyű használni ezt is, de létezik.
Nem értem ezt, valaki elmagyarázná? Miért nézik le a fruity loops-t, mostmár FL Studio-t az emberek? Megmondom őszintén én mióta a Fruity 3-at anno felfedeztem csak azt használom. Mármint nem a hármat, hanem az Fl studio-t. Kihagytam valamit? Miért nem jó az? Ugyanúgy a vst-ken múlik a hangzás, nem? Mindenhol hallom hogy jajj de amatőr. Próbálták nekem magyarázni hogy jajj de profi a pro tools csak azt szabad használni... de miért is? Indoklást sosem hallottam még. Egy évig volt pro toolsom, kínszenvedés volt. Miért rosszabb az FL? Vagy csak divat cikizni?
Nem divat cikizni, csak vannak tények amikkel nehéz vitába szállni. Teljesen más workflow-al (pattern rendszer és társai) dolgozik mint a többi "ipari" DAW, illetve főleg felvételi és az audio kezelés fronton nem igazán lehet úgy dolgozni vele mint mondjuk a többivel. + a stock pluginek minősége is so so. Zenélésre, hangszerelésre arrangementre tökéletes, de az utómunka, felvétel és társaira nem feltétlen a legjobb környezet.
@@MagyarOnlineProducerWorkshop Hm. Eddig ez volt a legkonkrétabb érvelés. Köszönöm a választ!
Azt azért tegyük hozzá, hogy a Pro Tools nem csak egy szoftver. Komoly hardver is van mögötte.
Azon meg felesleges megsértődni, ha valamelyik program, daw, stb. negatív tulajdonságait kiemelik. Én Abletont használok, mégis azt mondom, hogy zeneírásra kiváló, viszont keverésre szerintem alkalmatlan. Abban a Pro Tools viszont brutál jó.
@@MinusSignal Nem sértődés volt, csak nem értettem.
Igen a válasz, ilyen a kultursznobság. Egyèbkènt szerintem az Alesis is gyenge hardvertámogatásban, viszont az már annyira gyenge agyilag , hogy a vst elötti hardverjei bármikor bármire rárakva működik, szinkronban..... hát kell az hülye is a csapatba.🙂
Szinematika? :D
szemantika, rosszul mondtam :)
live:
ua-cam.com/video/czl6RQonG6E/v-deo.html
Ez nekem már magas
Szuper lett! Ja nem.